PDA

Επιστροφή στο Forum : σαλονι μ3 ε46 σε ε36μ3


spiros xania m3
13-02-11, 21:59
οπως λεει και ο τιτλος μπορω να βαλω σαλονι απο ε46 μ3 σε ε36 μ3αντε εστω και τα μπροστα μονο περιμενω την βοηθεια σας γτ εχω βρει ενα σε πολυ καλη τιμη αν εχετε κι εσεις κατι υποψιν σας δεκτο βεβαια!!!! αυτα περιμενω απαντησεις!!!!!α!!!κατι που δεν ρωτησα επειδη ειναι ηλεκτρικα χρειαζεται καμια φισα η εχουν το μοτερακι κατω απο το καθισμα και θερμενομενα και τα δικα μου ειναι.εχω σαλονι απο ε36μ3.χρειαζεται καμια αλλαγη σε αυτο???

giannis_compact
14-02-11, 02:01
Τα μπροστινα καθισματα μπαινουν χωρις καμια αλλαγη...Με τα πισω δε ξερω τι γινεται...

MZ3
14-02-11, 07:34
δεν αξιζει
θελουν πατεντα τα μπροστινα να μπουνε
με τα ηλεκτρικα πρεπει να δοκιμαζεις και να βαζεις
πιανουν πολη χωρο και οταν θα το πηγενεις μπρωστα για να κατσει κανεις πισω σταματαει το καθισμα στο ταμπλο

και τα πισω δεν μπενουν ενοειτε

και να μην ειχες οκ να το καταλαβω αλλα εχεις απο μ3 36 οποτε με τα χρηματα αυτα που ειναι να δωσεις περνα ενα δερμα / υφασμα στα ηδι υπαρχον

και ναι και αυτο το εχουμαι κανει ...

zaharias
14-02-11, 08:20
Ρε Σπυρακο, θελεις να βαλεις σαλονι απο 46αρι Μ3 στο 36αρι σου.. Σε αλλο θεμα ειδα οτι θελεις να βαλεις μοτερ απο 46αρι Μ3 στο 36αρι σου.. Εεε, πως δεν παιρνεις ενα 46αρι Μ3 να τελειωνεις..!! :D :D :D Πλακα κανω ετσι.. Μη παρεξηγηθουμε κιολας..

spiros xania m3
14-02-11, 20:47
Ρε Σπυρακο, θελεις να βαλεις σαλονι απο 46αρι Μ3 στο 36αρι σου.. Σε αλλο θεμα ειδα οτι θελεις να βαλεις μοτερ απο 46αρι Μ3 στο 36αρι σου.. Εεε, πως δεν παιρνεις ενα 46αρι Μ3 να τελειωνεις..!! :D :D :D Πλακα κανω ετσι.. Μη παρεξηγηθουμε κιολας..

γεια σου φιλε μου !!πλακα στην πλακα αυτο ακριβως μου ειπανε και οι φιλοι μου θελω να βαλω μοτερ θελω σαλονι ,μου ειπανε παρε ενα μ3 ε46 να τελειωνωαλλα τι να κανω μου αρεσει το σκαφος του ε36 !!!σοβαρα δεν ξερω τι να κανω το σαλονι παλι οχι οτι με χαλαει και του ε36 μ3 αλλα τι να σου πω δεν ξερω τι με εχει πιασει !!!!

spiros xania m3
14-02-11, 20:51
Τα μπροστινα καθισματα μπαινουν χωρις καμια αλλαγη...Με τα πισω δε ξερω τι γινεται...

οκ τα μπροστα μπαινουν, δεν με διαφερουν τα πισω ,επειδη ειναι ηλεκτρικα εκει τι κανω??

spiros xania m3
14-02-11, 21:01
δεν αξιζει
θελουν πατεντα τα μπροστινα να μπουνε
με τα ηλεκτρικα πρεπει να δοκιμαζεις και να βαζεις
πιανουν πολη χωρο και οταν θα το πηγενεις μπρωστα για να κατσει κανεις πισω σταματαει το καθισμα στο ταμπλο

και τα πισω δεν μπενουν ενοειτε

και να μην ειχες οκ να το καταλαβω αλλα εχεις απο μ3 36 οποτε με τα χρηματα αυτα που ειναι να δωσεις περνα ενα δερμα / υφασμα στα ηδι υπαρχον

και ναι και αυτο το εχουμαι κανει ...

γεια σου φιλε μου!!!καταρχην η γερμανιδα σου δεν παιζεται!!!!και εγω κατι τετοιο ηθελα να αποκτησω η μ3ε46αλλα τι να κανουμε βιαστικα ... οχι βεβαια οτι με χαλαει και το ε36μ3ειχα δωσει μπροστα λεφτα γι αυτο το πηρα αλλιως θα ειχα ανεβει αθηνα και θα ειχα κατεβασει ενα απο τα 2 εργαλεια που σου ειπα αλλα δεν τρεχει τπτ ολα καλα παλι!!!τεσπα στο θεμα μας τωρα δλδ τι πατεντα θελουν για να μπουν??επειδη ειναι ηλεκτρικα και θερμενομενα εκει τι κανω??μπορεις να με βοηθησεις λιγο??ευχαριστω!!!!

fz21
14-02-11, 21:24
τα vader του Μ3 Ε36 ειναι απο τα πιο ομορφα καθισματα που εχουν μπει σε αυτοκινητο μαζικης παραγωγης,εισαι σιγουρος οτι θελεις του Ε46 που ειναι και πιο χοντροκομμενα,λογικα θα εχεις προβλημα χωρου,κατα τα αλλα περι ορεξεως που λεει και η παροιμια....
οσο αναφορα τα ηλεκτρικα αν εχεις ηλεκτρολογο γατα τοτε μην σε φοβιζει τπτ,ολα γινονται...!!!!

ThaNOS E46coupe
14-02-11, 21:26
απο τη στιγμή που σου λέει MZ 3 οτι το έχει δοκιμάσει κ δέν μπάινει γιατί τρελάινεσαι ρε σπύρο? να σου πω κάτι? το σαλώνι της Ε36Μ3 είναι το καλύτερο σαλώνι που έχω δεί ποτέ σε bmw. γιατί δε του περνάς ένα νέο δέρμα? μή το αλλάξεις με κανένα...άσε που το θεωρώ κακγουριά το να βάζεις σε ένα τέτοιο αυτοκίνητο πράγματα που δέν είναι δικά του... σα να βάλει σε Ε46 σίτες Μ///3 στα φτερά...χαλάει η αρμονία ρε παιδί μου...προσωπική γνώμη και μόνο..άν θέλεις την ακούς...:D

bachis
14-02-11, 21:34
οντως το M3 Ε36 εχει τα πιο ομορφα καθισματα που εχω δει σε BMW

spiros xania m3
16-02-11, 21:35
παιδια να σας πω την αληθεια ολοι αυτο το πραγμα μου λενε .να μην τα βαλω ..το ξερω οτι του ε36μ3 ειναι απο τα καλυτερα σαλονια που εχουν βαλει σε αμαξι παραγωγης αλλα δεν ξερω τι με εχει πιασει να τα αλλαξω...αλλα απο τι βλεπω θα τα αφησω και απλως θα τους αλλαξω το δερμα γτ ειναι λιγο ταλεπωρημενα (οχι σκισμενα )απλως με τον καιρο το δερμα εχει χαλασει λιγακι!!αυτο θα κανω θα αφησω τα καθισματα μα μια χαρα ειναι με τα λεφτα που θα εδινα να παιρνα τα αλλα θα τα δωσω να αλλαξω τουλαχιστον το χρωμα στο δερμα!!! τωρα εχω μαυρο δερμα!!! τι χρωμματακι θα προτειναται να βαλω να το αλλαξω λιγο πολυ μαυριλα εχει πεσει μεσα!!!περιμενω προτασεις !!!!! ευχαριστω!!!!

bmwnikolase36
16-02-11, 21:53
παιδια αυτο που θα πω μπορει να ειναι και λιγο ασχετο...ειχα παει πριν κανα 6μηνο στην bmw τρικαλιοτης να ρωτησω για καθησματα τα bucket τα Μ για ε36...ξερετε τι τιμη ακουσα?εξωφρενικη...3000 το καθε καθισμα...μιλαω για τα μπροστινα...ξερετε να μου πειτε τι τιμες παιζουν γενικα και που θα μπορουσα να βρω?εστω και μεταχειρισμενα σε καλη κατασταση...εχω φαει ολο το car.gr και ειχα βρει μια περιπτοση για 1500 ευρο ολο το σαλονι τοτε...αλλα δεν διαθετω τοσο χρημα και ενδιαφερομαι μονο για τα μπροστινα και σπαστα..γιατι ειναι κουπε...περιμενω απαντησεις!

spiros xania m3
19-02-11, 22:28
παιδια αυτο που θα πω μπορει να ειναι και λιγο ασχετο...ειχα παει πριν κανα 6μηνο στην bmw τρικαλιοτης να ρωτησω για καθησματα τα bucket τα Μ για ε36...ξερετε τι τιμη ακουσα?εξωφρενικη...3000 το καθε καθισμα...μιλαω για τα μπροστινα...ξερετε να μου πειτε τι τιμες παιζουν γενικα και που θα μπορουσα να βρω?εστω και μεταχειρισμενα σε καλη κατασταση...εχω φαει ολο το car.gr και ειχα βρει μια περιπτοση για 1500 ευρο ολο το σαλονι τοτε...αλλα δεν διαθετω τοσο χρημα και ενδιαφερομαι μονο για τα μπροστινα και σπαστα..γιατι ειναι κουπε...περιμενω απαντησεις!

γεια σου φιλε μου!το συγκεκριμενο σαλονι του ε36 μ3 τοσο περιπου παιζει δεν νομιζω να το βρεις πιο φτηνο μονο αμα ειναι τπτ ταλαιπωρημενο να το βρεις αλλα και παλι ποσο φτηνο να το βρεις ?ποσα χρηματα διαθετεις??λιγο δυσκολο να το βρεις κατω απο 1000Ε παντως ..αν το γουσταρεις παντως πρεπει να τα σκασεις τα ευρω να ξερεις παντα οτι το καλο το πληρωνεις λιγο ακριβα!!!α!!!και κατι αλλο το γνησιο σαλονι του Μ3 που ειναι ημιμπακετ ειναι παντα σπαστο για coupe στα τετραπορτα βαζουν το κανονικο καθισμα!!!αυτα εχω να σου πω!!!

spiros xania m3
19-02-11, 22:32
παιδια να σας πω την αληθεια ολοι αυτο το πραγμα μου λενε .να μην τα βαλω ..το ξερω οτι του ε36μ3 ειναι απο τα καλυτερα σαλονια που εχουν βαλει σε αμαξι παραγωγης αλλα δεν ξερω τι με εχει πιασει να τα αλλαξω...αλλα απο τι βλεπω θα τα αφησω και απλως θα τους αλλαξω το δερμα γτ ειναι λιγο ταλεπωρημενα (οχι σκισμενα )απλως με τον καιρο το δερμα εχει χαλασει λιγακι!!αυτο θα κανω θα αφησω τα καθισματα μα μια χαρα ειναι με τα λεφτα που θα εδινα να παιρνα τα αλλα θα τα δωσω να αλλαξω τουλαχιστον το χρωμα στο δερμα!!! τωρα εχω μαυρο δερμα!!! τι χρωμματακι θα προτειναται να βαλω να το αλλαξω λιγο πολυ μαυριλα εχει πεσει μεσα!!!περιμενω προτασεις !!!!! ευχαριστω!!!!

αντε παιδια περιμενω γνωμες τι χρωμματακι δερμα προτεινεται να βαλω να αλλαξω λιγο το εσωτερικο look της κυριας μου???αντε!!!!!;)

giannis_compact
19-02-11, 23:43
Απο εξω τι χρωμα ειναι?

Stunt Mike
20-02-11, 01:38
γκρι του παγου,μαζι με τα πλαινα εννοειται...http://www.pistonheads.com/sales/largepic.asp?i=2514794&noPics=9&imgsrv=1&current=8&make=BMW&model=E36M3

spiros xania m3
20-02-11, 22:07
Απο εξω τι χρωμα ειναι?

απο εξω ειναι μαυρο εχει φιμε τζαμια και μαυρο σαλονι πολυ μαυριλα βρε παιδι μου και αρχιζω να το βαριεμαι γι αυτο θελω να αλλαξω χρωμα στα καθισματα και στα πλαινα βεβαια αυτο παει σετ ουτος η αλλως..α!!εχω αλλαξει ουρανο κολωνες και εταζερα και εχω βαλει alcantara χρωμματος γκρι ανοιχτο!! αυτα!!!

spiros xania m3
20-02-11, 22:12
γκρι του παγου,μαζι με τα πλαινα εννοειται...http://www.pistonheads.com/sales/largepic.asp?i=2514794&noPics=9&imgsrv=1&current=8&make=BMW&model=E36M3

γεια σου φιλε μου απιστευτο χρωμματακι αλλα πιστευω οτι θα λερωνεται παρα πολυ ευκολα!!!

fz21
20-02-11, 22:34
εγω θα σου προτεινα να το αφησεις μαυρο και με μαυρο ουρανο(μπακ) και κολωνες,αλλα αφου εχεις αλλαξει χρωμα στον ουρανο κλπ τοτε αλλαζει,αφου θελεις ετσι και αλλιως κατι πιο ανοιχτοχρωμο.
ειμαι φαν της μαυριλας στο εσωτερικο,τι να κανω?
χαχαχα

Stunt Mike
20-02-11, 22:49
γεια σου φιλε μου απιστευτο χρωμματακι αλλα πιστευω οτι θα λερωνεται παρα πολυ ευκολα!!!

Ναι οντως.Βεβαια τωρα που εχεις κανει γκρι τον ουρανο σου περιοριζεις λιγο τις επιλογες.Αμα ειναι να το φτιαξεις individual το θηριο σου,εγω στη θεση σου θα το'κανα διχρωμο!Πχ μαυρα τα πλαινα των καθισματων και γκρι στη μεση οπως ο ουρανος και οι κολωνες σου...Οι πορτες εννοειται θα'χουν το γκρι χρωμα κι αυτες οπως θα'ναι στη μεση το καθισμα σου....