PDA

Επιστροφή στο Forum : Μ3 Ε46 μετατροπη


parouskas
16-02-11, 00:44
παιδες πειτε μου κατι!αν και μερικοι να το εχουν ξανακουσει απο εμενα αυτο!βλεπω πολλα Μ3 Ε46 μετατροπες τσαμπα δηλωμενα διλιτρα!εσεις θα την κανατε την παρανομια σας η ουτε καν?!γιατι η αληθεια ειναι πως ετσι οπως τα βλεπεις ειναι δελεαστικα πολυ!!!!:love:

EVANGELOS
16-02-11, 00:45
στις τιμές που είναι πλεόν τα γνήσια δεν αξίζει καν να ασχοληθείς με μετατροπές

parouskas
16-02-11, 00:50
μαλιστα!ε ενταξει βασικα μιλαω για το ρισκο ποιο πολυ!ε εχει και διαφορα.15 απο 25.

EVANGELOS
16-02-11, 01:04
εκτός από το ρίσκο να σε πιάσουν είναι και το ρίσκο να βγει πατάτα η μετατροπή

thomelef
16-02-11, 05:12
πάντως, είναι άξιο λόγου το πόσο τραχανάδες είναι μερικοί που γράφουν πως το αμάξι είναι
αδήλωτο, φάτσα κάρτα στις αγγελείες...τουλάχιστο ρε φίλε πές το τηλεφωνικά...είναι ανάγκη
να το κάνεις βούκινο σε όλο τον κόσμο δλδ???φαντάσου να τον πάρει κάποιος τηλ και να είναι
και εγώ δεν ξέρω απο που, να πάνε και καλά για έλεγχο και να του σκάσουν με κάνα γερανό.
θα κλαίει μετά ή δεν θα κλαίει άραγε???

zaharias
16-02-11, 07:16
μαλιστα!ε ενταξει βασικα μιλαω για το ρισκο ποιο πολυ!ε εχει και διαφορα.15 απο 25.

Ειναι λογικο με τις τιμες που βλεπουμε να ελπιζουμε στη πραγματοποιηση του ονειρου.. :D
Και εννοειται πως εχει διαφορα απο 15 σε 25 και ΕΙΔΙΚΑ στις μερες μας..
Απλα νομιζω οτι 46αρι Μ3 μετατροπη ΔΕΝ ειναι Μ3.. Εδω βλεπεις τα γνησια και τους εχουν κανει ενα σωρο καραγκιοζιλικια ορισμενοι..
'Η τα ζυγιζεις και παιρνεις γνησιο με οτι αυτο συνεπαγεται ή συμβιβαζεσαι με κατι αλλο..

m_power_lunatic
16-02-11, 10:35
ΕΥΡΩ-ΕΥΡΩ-ΕΥΡΩ......ολα γυρω απο αυτο γυρνανε φιλε μου,μετατροπη Μ3 Ε46 και αδηλωτο αξιζει(?) αν το βρεις τσαμπα-σκοτωμενο.Απο 15χιλιαρικα και κατω.Αφου παιρνεις μετατροπη και στερεισαι γνησιοτητας και αξιοπιστιας να επωφεληθεις απο τα εξοδα που δεν εχει η αδηλωτη μετατροπη.Για εμενα εκει που ειναι οι τιμες των γνησιων δεν αξιζει να παρεις μετατροπη....βεβαια υπαρχουν γνησια τρισαθλια και χειροτερα απο πολυ καλες μετατροπες.Αν ειναι ΠΟΛΥ φθηνο και αριστη μετατροπη χτυπα το φιλε μου αλλα να εχει μεγαλη διαφορα τιμης απο ενα γνησιο.....

MZ3
18-02-11, 18:52
οπως παει θα εχουν πιο πολη περαση η μετατροπες :tapedshut

στα μ5 (39) βλεπω και οι τιμες ειναι μια η αλλη με τα γνησια και ετσι θα γινει και με τα ε46
θα πεσουν τοσο πολη ακομα οι τιμες που ανταλακτικα να τα πουλησουν και η μεν και η δε θα παρουν τα λεφτα τους
εχω ακουσει για 2 αυτοκηνητα 46 που αγοραστικαν στα 16 και 17 χιλιαρικα 2003 μοντελο
απλα δεν θελω να ξερω ποσω πουληθηκαν απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη

Nikos-bmw m3 competition
08-03-11, 11:18
νομιζω ετσι οπως εχουν κανει τα τέλη για κατόχους M3 ποιο ενδιαφέρον ειναι να βρεθεί τρόπος να δηλώσεις το M3 ..... 2λιτρο (παρανομα) για να γλυτώνουμε τα τέλη ... :rofl2: καμια ιδεα? το εχει κανει κανεις? :search:

Dim77
08-03-11, 11:22
Δεν γίνεται να δηλώσεις μικρότερου κυβισμού κινητήρα μετά την πρώτη άδεια. Μόνο ίδιο ή μεγαλύτερο.

Driftakos
08-03-11, 11:34
Δεν γίνεται να δηλώσεις μικρότερου κυβισμού κινητήρα μετά την πρώτη άδεια. Μόνο ίδιο ή μεγαλύτερο.

Αυτό το είχα ακούσει και εγώ..αλλά σύμφωνα με εδώ

http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=340&id=&tid=340

δεν ορίζει κάποιο τέτοιο όριο... τι να πει κανεις

OP. LOCK
08-03-11, 20:08
οριζει....+-25%!!

oldcarskickass
08-03-11, 20:28
Είχε αναφέρει παλαιότερα ο rapid_fast ότι δήλωση κυβισμού ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΥ από ότι έχει δηλωθεί από το εργοστάσιο ΔΕΝ γίνεται με νομοθετική ρύθμιση από το 1993.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν το έχω ψάξει, αλλά για να το λέει ο rapid είμαι κατά 99,99% σίγουρος ότι ισχύει.

stelmaniac
08-03-11, 21:15
Σωστα, δε γινεται. Οσο αναφορα στο Μ3,το μονο ευκολο ειναι να το αγορασεις...Μετα αρχιζουν τα ζορια φιλε...

Stunt Mike
08-03-11, 22:16
πάντως, είναι άξιο λόγου το πόσο τραχανάδες είναι μερικοί που γράφουν πως το αμάξι είναι
αδήλωτο, φάτσα κάρτα στις αγγελείες...τουλάχιστο ρε φίλε πές το τηλεφωνικά...είναι ανάγκη
να το κάνεις βούκινο σε όλο τον κόσμο δλδ???φαντάσου να τον πάρει κάποιος τηλ και να είναι
και εγώ δεν ξέρω απο που, να πάνε και καλά για έλεγχο και να του σκάσουν με κάνα γερανό.
θα κλαίει μετά ή δεν θα κλαίει άραγε???

Εχει αλλαξει ο νομος...για την ακριβεια υπαρχει κενο νομοθεσιας πλεον λογω Ευρωπης..Το μονο που μπορουν να σου κανουν ειναι ενα προστιμο 30κατι ευρω για αμελεια δηλωσης αλλαγης κινητηρα και μια συσταση να πας στο Υπουργειο να το δηλωσεις.Κι αυτο θα γινεται καθε φορα που σε πιανουν,μεχρι να καλυφθει το κενο(ειναι θεμα ασφαλιστικων εταιρειων και Κρατους).Υπαρχει ηδη προδεδικασμενο...

dogteam
09-03-11, 15:51
μου ζηταν παιδια ο κινητηρας που θα βαλεις να μην υπερβαινει το 25% απο την μηχανη που εχεις ειδη δηλωμενη στη αδεια κυκλοφοριας και τα καυσαερια απο τον καινουργιο κινητηρα να ειναι ισια η λιγοτερα.εαν διαβασετε στην αιτηση ζητα για τα καυσαερια που για μενα δεν
ειναι εφικτο διοτι δεν μπορει το μ3 να εχει λιγοτερα καυσαερια απο το 330 πχ. η το 316 που εχουν δηλωση μερικη παλια.

http://www.yme.gr/odigospoliti/download/2.8AlagiKinitira.pdf

παιδια εαν καποιος ξερει το θεμα ας με βοηθηση.

thomelef
09-03-11, 18:54
Εχει αλλαξει ο νομος...για την ακριβεια υπαρχει κενο νομοθεσιας πλεον λογω Ευρωπης..Το μονο που μπορουν να σου κανουν ειναι ενα προστιμο 30κατι ευρω για αμελεια δηλωσης αλλαγης κινητηρα και μια συσταση να πας στο Υπουργειο να το δηλωσεις.Κι αυτο θα γινεται καθε φορα που σε πιανουν,μεχρι να καλυφθει το κενο(ειναι θεμα ασφαλιστικων εταιρειων και Κρατους).Υπαρχει ηδη προδεδικασμενο...

άρα δλδ χαζοί όσοι τα δηλώνουν??? είναι δυνατόν να την γλυτώνεις τόσο εύκολα και απλά???

Stunt Mike
09-03-11, 20:42
Οχι δεν ειναι ακριβως ετσι.Ο λογος που κραταμε τ'αυτοκινητα αδηλωτα μεχρι στιγμης ειναι τα τελη κυκλοφοριας.Αυτο θ'αλλαξει,ηδη εγινε η αρχη με τα καινουρια...

thomelef
09-03-11, 20:51
ναι οκ...αν την γλυτώνεις με μια κλήση της τάξεως των 30 ευρώ, τότε ποιός ο λόγος να το δηλώσεις???

Nikos-bmw m3 competition
10-03-11, 12:22
απλα με ολα αυτα που γινονται που προσπαθουν να μας τα παρουν απο παντου ειναι λογικο πολυς κοσμος να μπαινει σε πονηρεσ σκεψεις.....βεβαια η ευκολη λυση ειναι να παρεισ κάποιο αυτοκινητο με μικροτερο κυβισμο και λιγοτερα τελη και να ησυχασεισ. απλα δεν σε αφηνουν να απολαυσεις κατι καλυτερο.......

Stunt Mike
10-03-11, 21:44
ναι οκ...αν την γλυτώνεις με μια κλήση της τάξεως των 30 ευρώ, τότε ποιός ο λόγος να το δηλώσεις???

Γιατι νομικα δεν καλυπτεσαι αν τρακαρεις με αδηλωτο μοτερ,δυνατοτερο απ'αυτο που εχεις ηδη.Ασχετως οτι καμια ασφαλιστικη δεν το ψαχνει ποτε.Γι'αυτο σας λεω οτι το βαρος του ελεγχου του αυτοκινητου θα πεσει στις ασφαλιστικες εταιρειες και οχι στο κρατος.Θεωρητικα θ'αλλαξουν πολλα στο χωρο του αυτοκινητου προκειμενου σταδιακα να εξισωθουμε με τις υπολοιπες Ευρωπαικες χωρες.Ηδη οι τιμες των μεταχειρισμενων πεσανε τοσο που δεν συμφερει να βρεις αμαξι απ'εξω.Οι ασφαλειες θ'ανεβουν πολυ και θα ελεγχουν τα ΠΑΝΤΑ!Τα τελη κυκλοφοριας αλλαξανε ηδη στα καινουρια αυτοκινητα.Συντομα ακολουθουν και τα υπολοιπα.Αρα δεν θα'χεις λογο να κρατας αδηλωτο τ'αμαξι σου για μερικα ευρω παραπανω το χρονο.Τωρα το 1600 με το 3λιτρο εχουν 700 ευρω διαφορα.Με τους ρυπους θα'ναι πολυ κοντα πια...

Enema
10-03-11, 23:19
.Τωρα το 1600 με το 3λιτρο εχουν 700 ευρω διαφορα.Με τους ρυπους θα'ναι πολυ κοντα πια...

Εδω τα 2λιτρα εχουν >100% τελη απο τα 1800αρια, αν ειναι ποτε δυνατον.

oldcarskickass
11-03-11, 15:51
Εδω τα 2λιτρα εχουν >100% τελη απο τα 1800αρια, αν ειναι ποτε δυνατον.

Στην ελλάδα πιο εύκολα πιάνεις το τζόκερ σε τζακ ποτ των Χριστουγέννων και ΚΑΠΑΚΙ πιάνεις και το επόμενο τζακ ποτ(τομή των δύο πιθανοτήτων) παρά να είσαι σίγουρος πόσο θα φορολογηθείς την επομένη.