PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με lights module


vourexx
24-02-11, 16:26
γεια σας και πάλι έχω το ε39 535i το καλοκαίρι το πήγα σε εναν εξουσιοδοτημένο αντιπρο΄σωο στην εύβοια για γενικό βάψιμο, μόλις το παρέλαβα μετα από 5 μέρες σταμάτησε να λειτουργει το Ράδιο, πήγα κάναμε μια ερευνα και μου ηπαν οτι κατα το βαψιμο ειχαν ανοιχτό το πορτ μπαγκαζ και μπηκε νερο και κάηκε... μου το άλλαξαν χωρίς χρέωση ... μετα από 10 μέρες μια μέρα με βροχή... μπενω στο αμάξι και δε δουλευε τπτ ουτε φλας ούτε ραδιο ουτε gps τίποτα ξαναπάω στο εν λόγω συνεργείο και μετά από έρευνα φάνηκε ότι έμπαινε νερό από το αριστερό πίσω φανάρι με αποτέλεσμα να καεί και το ράδιο άλλα και να βραχυκυκλώνει το canbus ...μετά από αλλαγή τσιμουχών φαναριού έφυγα.. την επομένη ήμερα διαπιστώνω ότι δεν άναβε το αριστερό flash μπροστά και το ένα angel eye επιστρέφω στο συνεργείο... μου είπαν "κάηκαν οι συγκεκριμένες έξοδοι" λέω εγώ μήπως είναι αιτία το βραχυκύκλωμα που έγινε στο canbus, όχι μου λένε είναι άσχετο (το βραχυκύκλωμα ήταν δικη τους ευθύνη μιας και στο βάψιμο τους είχα πει να αλλάξουν στα φανάρια τσιμούχες και δε το έκαναν χωρίς να το ξέρω)
μετά από 10 μέρες χαλάει και η μπαταρία bosh 1 έτους

και έρχομαι να ρωτήσω τελικά είναι δυνατόν αυτό που σκέπτομαι η όχι ? να απαιτήσω αλλαγή με δικά τους έξοδα στο light module ?

γιατι τόσα ηλεκτρικά προβλήματα μετά το βάψιμο ?

και επιπλέον το ράδιο που μου έβαλαν αν πέσω σε λακκούβες κλείνει και ανοίγει μετά μερικά δεύτερα

vourexx
25-02-11, 09:01
καμία ιδέα ?

gyiama
25-02-11, 14:14
το ραδιο που σου βαλανε εχει λογικα καποιο βραχυκηκλωμα η καποια ψυχρη κολληση οποτε οταν τρανταζεται σβηνει!!για το light modul αν δεν οφειλεται απο καποιο βραχυκυκλωμα που εγινε στα πισω φαναρια οταν πηρε νερο τοτε δεν μπορεις να τους κατηγορησεις γι αυτο!!δεν αναβουν μονο μπροστα?πισω ειναι ολα οκ?

giannis_compact
25-02-11, 14:14
Να πας πάλι εκεί και να σου τα κάνουν όλα να δουλεύουν σωστά χωρίς να πληρώσεις φράγκο!

vourexx
25-02-11, 22:19
το ραδιο που σου βαλανε εχει λογικα καποιο βραχυκηκλωμα η καποια ψυχρη κολληση οποτε οταν τρανταζεται σβηνει!!για το light modul αν δεν οφειλεται απο καποιο βραχυκυκλωμα που εγινε στα πισω φαναρια οταν πηρε νερο τοτε δεν μπορεις να τους κατηγορησεις γι αυτο!!δεν αναβουν μονο μπροστα?πισω ειναι ολα οκ?

τώρα που το θυμάμε δεν ανάβει και το ενα φως φρένου πίσω,
πως να ξέρω τελικά αν κάηκε από το βραχυκύκλωμα ρε γμτ ?