PDA

Επιστροφή στο Forum : 116 μερικες φορες δεν μου κανει σωστο αναμμα στη μηχανή


tasosfou
26-02-11, 19:36
Καλησπερα παιδια ειμαι και εγω καινουργιοσ στην παρεα εχω και εγω μια bmw 116 εδω και ενα χρονο το προβλημα μου ειναι μερικεσ φορεσ δεν μου κανει σωστο αναμα στην μηχανη το εχω παει σε συνεργειο και την πρωτη φορα μου αλλα ξαν τον αισθητηρα λ αλλα μου το ξανακανε το ξαναπηγα μου το κρατησαν 3 μερεσ και δεν βρηκαν τιποτα ξερεισ κανεισ τιποτα ? Ευχαριστω

bimmer-corfu
06-03-11, 23:08
Τι ακριβως κανει;

kostastnt
07-03-11, 03:13
Μπαταρία να υποθέσω έλεγξες.. Πέρασαν τα χρόνια και λογικά οι πρώτοι άσσοι πρέπει να αρχίζει να τα φτύνει η μπαταρία τους πλέον..

Αλλά όντως πρέπει να πεις πιο αναλυτικά τι παίζει.. Μήπως έχεις κανά τρέμουλο?

halkida116mpack
08-03-11, 12:35
κανας πολλαπλασιαστης ισως...

NICK BMW LOVER
08-03-11, 20:23
Καλησπερα παιδια ειμαι και εγω καινουργιοσ στην παρεα εχω και εγω μια bmw 116 εδω και ενα χρονο το προβλημα μου ειναι μερικεσ φορεσ δεν μου κανει σωστο αναμα στην μηχανη το εχω παει σε συνεργειο και την πρωτη φορα μου αλλα ξαν τον αισθητηρα λ αλλα μου το ξανακανε το ξαναπηγα μου το κρατησαν 3 μερεσ και δεν βρηκαν τιποτα ξερεισ κανεισ τιποτα ? Ευχαριστω

Σαν παρατεταμενο μιζαρισμα???

stelmaniac
09-03-11, 10:09
ΠΑΝΤΑ πριν βαλεις μπροστα αφηνε τα λαμπακια να σβηνουν και μετα μιζαριζε...ασε να κανει τσεκ ο εγκεφαλος στο συστημα και μετα θα δουλευει μια χαρα....μη λεμε συνεχεια τα ιδια..

kapetanios
13-06-11, 00:29
τι παιζει ρε παιδια με το παρατεταμενο μιζαρισμα εχει αρχισει καμια βδομαδα και αργει και το δικο μου να παρει μπροστα σαν το παλιο το φιεστα που ειχε ο γερος μου κανει.!: thumbsdow:thumbsdow:thumbsdow

giannis 116
14-06-11, 14:27
Μπαταρια;.. Μιζα;..

M_enzo
14-06-11, 14:28
αντλια βενζινης.

kapetanios
16-06-11, 21:18
Μπουκομενος ο καταλυτης....λυθηκε το προβλημα!:google::google::google:

giannis 116
16-06-11, 21:38
Μπουκομενος ο καταλυτης....λυθηκε το προβλημα!:google::google::google:

Και τι εκανες γι αυτο?.. Τον αλλαξες ή μηπως το πλακωσες σε κανα καλο τρεξιμο και ξεμπουκωσε?!
Το πηγες σε συνεργειο και σου κανανε διαγνωση;.. Πως το καταλαβαν και βγαλανε αυτο το πορισμα και τελικα ποια ακριβως ηταν η γιατρεια?.. Δωσε μας τα φωτα σου!

kapetanios
16-06-11, 23:08
τιποτα ρε φιλε επαιρνε δυσκολα μπροστα και δε το χα δωσει και πολυ σημασια οσπου προχτες το πρωι πηγε να παρει μπροστα και στο μπαμ μπλακ-αουτ.το παο εκει στα παιδια στο πειραια μου το βαζουν διαγνωστικο και λεει υψηλη συγκεντρωση sulphur dioxide στο καταλυτη και λεει you must run the car for 30 minutes more than 110 km.κοινως ξεμπουκωμα ηρθα χτες απογευμα τρικαλα φυσουσε στο δρομο περιττο να το πω και σημερα το πρωι μου πηρε τσακμακι κανενα θεματακι.


:dupe::dupe::dupe:

Ioannisto
01-10-11, 12:54
Δεν ξερω τελικα αν ο tasosfou βρηκε τη λυση για το προβλημα του, αλλα το εχω αντιμετωπισει κ εγω σε μια 318ci, σε ακραιες ομως συνθηκες θερμοκρασιας ( πολυ κρυο ή πολυ ζεστη). Ο κινητηρας παιρνει μπροστα και εχει αρυθμο ρελαντι σαν να παει να σβησει. Το σβηνω, ξαναβαζω μπροστα κ ολα καλα. Μια και ειναι σπανιο φαινομενο δεν εχω ασχοληθει περισσοτερο μαζι του.

tasosfou
20-10-11, 20:28
γεια σας παιδια το προβλημα δεν εχει λυθει και δεν βλεπω να λυνεται