PDA

Επιστροφή στο Forum : Μ3 Ε46 Τurbo Σταματη


ditris
02-03-11, 18:57
πηγή power γενάρη 2005
Αυτό το εκπληκτικό m3 θεώρησα ότι έπρεπε να υπάρχει σαν παρουσίαση......
αργότερα δυνάμωσε κ άλλο,βάφτηκε άσπρο παρουσιαστηκε στο max-power κ άλλαξε κ ιδιοκτητη!Αλήθεια τώρα ποιανού είναι?
μάλιστα εμπρός,πίσω προφυλακτήρες παραμένουν mpack και όχι απο του m3 όπως και το καπώ και τοτελικό καζάνι δεν είναι m3 e46, μα αλλα look m3 e36!Eπίσης οι προσεκτικοί θα παρατηρήσουν ότι τα καθίσματα είναι με ύφαμα-αλκαντάρα αλλα όχι ηλεκτρικά κ το m-pack τιμόνι δεν έχει χειριστήρια καθώς κ οι καθρεπτες ειναι look m3 e46 αλλα με φλας!
Σημασία έχει το μοτερ όμως το οποίο......γαζώνει!!!
Επίσης παραθετω κ ενα 335 1 στάδιο πηγή power γενάρη 2011 κ ανήκει σε μέλος του bmwfans.gr με αυτό έχει πατήσει κανένα δικό μας μέλος?
to thread Αφιερώνεται στους μ3άκηδες.........

manosm3
02-03-11, 19:50
Το Μ3 του Σταματη εγινε λευκο look m3 gtr και απο τοτε που το πουλησε εχει αποσυρθει απο την ενεργο δραση.
Το 335 που λες, το εραψε ο Σταματης πριν λιγο καιρο με το Ε30 που ειχε :bananasmi

ditris
02-03-11, 19:53
Το Μ3 του Σταματη εγινε λευκο look m3 gtr και απο τοτε που το πουλησε εχει αποσυρθει απο την ενεργο δραση.
Το 335 που λες, το εραψε ο Σταματης πριν λιγο καιρο με το Ε30 που ειχε :bananasmi

To m3 e46 σε αθηναίο πουλήθηκε?
O Σταμάτης έχει e30 τώρα?Με τι μοτερ?

manosm3
02-03-11, 19:59
Σε Αθηναιο.
Ειχε Ε30 με Μ50Β25 κομπρεσορ

Straight six
02-03-11, 20:00
Το Μ3 του Σταματη εγινε λευκο look m3 gtr και απο τοτε που το πουλησε εχει αποσυρθει απο την ενεργο δραση.
Το 335 που λες, το εραψε ο Σταματης πριν λιγο καιρο με το Ε30 που ειχε :bananasmi


λογικο να το ραψει....μαζι τα γουρουνολουκανικα το βαρος εκτοξευτηκε......:greenboun

Fanatic
02-03-11, 20:08
Το πιο δυνατο οχημα στο οποιο εχω μπει...και μαλλον για παντα...πολυ δυναμη...περι αισθητικης εγω οταν ειχα μπει ηταν απλα ενα πανεμορφο e46 m pack με ζανταρες breyton και μια αεροτομη! Σιγουρα το προτιμουσα ετσι!

ps Οι καθρεφτες στο αρθρο του power ειναι schnitzer νομιζω οχι με φλας.

paganis
02-03-11, 21:31
Το Μ3 του Σταματη εγινε λευκο look m3 gtr και απο τοτε που το πουλησε εχει αποσυρθει απο την ενεργο δραση.
Το 335 που λες, το εραψε ο Σταματης πριν λιγο καιρο με το Ε30 που ειχε :bananasmi

το 335 απο τοτε , εχει δυναμωσει κατα 60 αλογα και τοτε που ανοιξε αν θυμαμαι καλα, ειχε λαθος ρυθμισεις στον βισνου εγκεφαλο που φοραει ! το αμαξι το εχει καλος μου φιλος , οποτε καποιες δηλωσεις περι λουκανικων , θα παρακαλουσα να λειπουν! το αμαξι ειναι πολυ δυνατο...θα ελεγα πως πλεον τρομαζει ακομα και εμπειρο οδηγο...και σαφεστατα ειναι πιο γρηγορο απο μια ατμοσφαιρικη μ3 ακομα και βελτιωμενη...ειδικα απο ρεπριζ..ειναι η νυχτα με μερα!

manosm3
02-03-11, 22:22
Ο,τι και να εχει κανει το διαγραμμα που εχει δημοσιευθει στο περιοδικο ειναι γτπ.

Straight six
02-03-11, 23:00
Ο,τι και να εχει κανει το διαγραμμα που εχει δημοσιευθει στο περιοδικο ειναι γτπ.


γιατι το λες αυτο???

Lambros
02-03-11, 23:06
Οσα δεν φτανει η αλεπου....

manosm3
02-03-11, 23:07
γιατι το λες αυτο???

Γιατι μετα τις μεσαιες γκρεμιζονται η καμπυλη της ροπης αλλα και της ιπποδυναμης

Straight six
02-03-11, 23:10
Γιατι μετα τις μεσαιες γκρεμιζονται η καμπυλη της ροπης αλλα και της ιπποδυναμης

ρε συ με μαμα τουρμπινες ειναι φυσιολογικο πιστευω.αν κ ισως να θελει λιγο ψαξιμο παραπανω ο προγραμματισμος

fz21
02-03-11, 23:14
Γιατι μετα τις μεσαιες γκρεμιζονται η καμπυλη της ροπης αλλα και της ιπποδυναμης

γιατι εισαι τοσο προκατειλλημενος και κατηγορεις ενα εξαιρετικο δειγμα βελτιωμενου με μερακι και απιστευτες γνωσεισ Bmw ? ε? ε?

χαχαχα
πλακα κανω ετσι....! :smokin:
οντως οι καμπυλες του ειναι λιγο γτπ,+1 στον φιλο λοιπον...
*και για να μην παρεξηγηθω(κλασσικα!) δεν το ξερω το αμαξι αλλα ουτε και τον ιδιοκτητη προσωπικα...

Straight six
02-03-11, 23:18
γιατι εισαι τοσο προκατειλλημενος και κατηγορεις ενα εξαιρετικο δειγμα βελτιωμενου με μερακι και απιστευτες γνωσεισ Bmw ? ε? ε?

χαχαχα
πλακα κανω ετσι....! :smokin:
οντως οι καμπυλες του ειναι λιγο γτπ,+1 στον φιλο λοιπον...
*και για να μην παρεξηγηθω(κλασσικα!) δεν το ξερω το αμαξι αλλα ουτε και τον ιδιοκτητη προσωπικα...


κοιτα να δεις..με βαση αυτα π εχει τουλαχιστον στις μεσαιες γαζωνει....τεραστια τουρμποροπη αλλα ψηλα ξεφουσκωνει νωρις....next step απο αμερικη μου φαινεται ειναι ενα σετακι τουρμπινες και τα σχετικα...

saikoE39
03-03-11, 00:27
το 335 απο τοτε , εχει δυναμωσει κατα 60 αλογα και τοτε που ανοιξε αν θυμαμαι καλα, ειχε λαθος ρυθμισεις στον βισνου εγκεφαλο που φοραει ! το αμαξι το εχει καλος μου φιλος , οποτε καποιες δηλωσεις περι λουκανικων , θα παρακαλουσα να λειπουν! το αμαξι ειναι πολυ δυνατο...θα ελεγα πως πλεον τρομαζει ακομα και εμπειρο οδηγο...και σαφεστατα ειναι πιο γρηγορο απο μια ατμοσφαιρικη μ3 ακομα και βελτιωμενη...ειδικα απο ρεπριζ..ειναι η νυχτα με μερα!


Ακομα και με τις λαθος ρυθμισεις σιγουρα πηγαινε καλα...δεν υπαρχει θεμα σε αυτο..!!!

αλλα και +100 να εχει απο τοτε....τα διπλα απο οτι εφαγε τοτε θα ξανα ματα φαει αν πατησει με το συγκεκριμενο οχημα....


Οσο για το Μ3 Ε46 του σταματη....ηταν αλλο πραμα....

kwstantinos
03-03-11, 00:59
καλημερα παιδια το μ3 που λετε ειναι ενα λευκο με πολα φουσκοματα και που εινια τελιως αδιο?/ ενοω ξυλομενα καθησματα και τετια? ενα πολη δυνατο αν αθυμαμε καλα το αμαξι πρεπει να εχω το περιοδικο απλα βαριεμε να ψαξω να το βρω εχεχεχ αν ειναι αυτο που λεω απαντηστε μου εχει και αεροτομη απλωστρα αυτο το λευκο που λεω αλα ειναι τελιως αδιο αν θυμαμε ουτε καθησματα πυσω ουτε τιποτα εχε αυτο ειναι//??

BMWE36
03-03-11, 01:28
http://www.youtube.com/watch?v=6oXWVcZAui8

Ενα βιντεο 1000 λεξεις.

Πολυ δυναμη.....

panos 316T
03-03-11, 07:34
ρε συ με μαμα τουρμπινες ειναι φυσιολογικο πιστευω.αν κ ισως να θελει λιγο ψαξιμο παραπανω ο προγραμματισμος

Δεν είναι θέμα προγραμματισμού ...

δεν υπάρχει (ακόμα) αναβαθμισμένη αντλία και μπεκ δηλαδή έχουν θέμα με παροχή.
περιμένουν όλοι καρτερικά από Αμέρικα πλευρά :love:.
Απαξ και τα βγάλουν θα δεις τα νούμερα (στο δυναμόμετρο τουλάχιστον) να εκτινάσσονται.
και αν βάλουν και μια μεγαλύτερη τουρμπίνα(με τα παρελκόμενα) θα δούμε και 4ψήφιο νούμερο.

panos 316T
03-03-11, 08:04
Ο,τι και να εχει κανει το διαγραμμα που εχει δημοσιευθει στο περιοδικο ειναι γτπ.

αν και δεν ασχολούμαι με "παράπλευρες" καταστάσεις και προσπαθώ να μαι δίκαιος και αντικειμενικός νομίζω ότι, δεν σε τιμά η φράση που γραψες και δη που είσαι experienced user με άνω των 2500 ποστ.

μία αναβάθμιση της τάξεως 150 ίππων και πόσα κιλά ροπής επιπλέον ,άσχετα πως την βγάζει, δεν την υποβαθμίζεις έτσι και πόσο μάλιστα όταν το "παλεύει" και μόνος του...

Όσο για τις καμπύλες έχεις δίκιο και συμφωνώ ότι παίρνουν την κατιούσα αλλά από όσο γνωρίζω έιναι θέμα παροχής καυσίμου ...

race535
03-03-11, 08:09
βεβαια παραληψατε να πειτε οτι το συγκεκριμενο Μ3 δεν ειναι Μ3 αλλα ενα κομμενο και ραμμενο 316 που εγινε Μ3!
Η δουλεια και το χρημα ομως που εχουν πεσει ειναι απιστευτα!

EVANGELOS
03-03-11, 18:16
το 335 απο τοτε , εχει δυναμωσει κατα 60 αλογα και τοτε που ανοιξε αν θυμαμαι καλα, ειχε λαθος ρυθμισεις στον βισνου εγκεφαλο που φοραει ! το αμαξι το εχει καλος μου φιλος , οποτε καποιες δηλωσεις περι λουκανικων , θα παρακαλουσα να λειπουν! το αμαξι ειναι πολυ δυνατο...θα ελεγα πως πλεον τρομαζει ακομα και εμπειρο οδηγο...και σαφεστατα ειναι πιο γρηγορο απο μια ατμοσφαιρικη μ3 ακομα και βελτιωμενη...ειδικα απο ρεπριζ..ειναι η νυχτα με μερα!

φίλε μου δεν απαγορέυεται να γίνεται ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ δημοσίευση αφορούσα

λουκάνικα

κοντοσούβλι

αρνί στη σούβλα

κατά 2ον δεν είπε κανείς ότι δεν είναι δυνατό το εν λόγο 335 ... απλά ότι δεν έχει ποτέ πατήσει με κάποιον και να είναι μπροστά και να το ξέρουμε εμείς !!! ... και με το Ε30 του Σταμάτη και με το Ε46 s/c του Τurbodog ήταν ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ !!! ...

στο πάτημα πάντως με το Σταμάτη έπεσε πολύ γέλιο αφού ο Στράτος έλεγε ένα κάρο παπάτζες (λες και ο Σταμάτης είναι χθεσινός) με αποτέλεσμα να να πέσει ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΜΑ μετά το πάτημα

χτες το βραδυ ενας φιλος μου προτεινε να πατησω με ενα λευκο 335, στην αρχη δεν ειχα και πολυ ορεξη για πατημα,αλλα τελικα το πατημα ψηθηκε. θα παταγαμε δικαβαλοι απο 1ες ρολλ και για 400 μετρα στο ο.χ. πρωτου πατησουμε ρωτησα ποσα αλογα ειναι το 335 και μπου ειπε οτι ειναι 306 απλα εχει ενα φιλτρο και μια σκαστρα!!! αν και του λεω δεν εχει νοημα γιατι εγω ειμαι 370 παμε να δουμε τι θα γινει!

εχτες το αμαξι μου ηταν με προγραμμα 370 αλογων ,λαστιχα δρομου,και φουλ ντυμενο.

ετσι λοιπον ξεκιναμε,δινω κορνες ....σπινιαρω 1η,αλλαζω γρηγορα σε 2ερα το διο και παλι,με το 335 να ειναι διπλα μου...κουμπωνω 3η κανει ενα ψιλοσπινιαρισμα και με το που καθεται το αμαξι καλα κατω κανω ενα κενο κατευθειαν,και σχεδον αλλο ενα μεχρι τα 400!!!



στον γυρισμο ρωτησα αν ολα πηγαν σωστα στο πατημα και μου ειπε οτι ολα ηταν οκ!!! θα κανουμε και επαναληπτικο την βδομαδα. μετα γυρισαμε ολοι μαζι στην β.π οπου το παλικαρι δεν το πιστευε και ερχοτανε και μυριζε την εξατμιση με ρωταγε τι και πω κλπ κλπ....τον ρωταω λοιπον ...ρε φιλε τελικα ποσα αλογα ειναι το αμαξι σου γιατι 306 δεν εινια με τιποτα.....και γυρναει και μου λεει 420!!!!! αλλα δεν το λεω ποτε πριν την κοντρα!!!!!! ειναι θεμα τακτικης!!!!!

καποια στιγμη μου λεει θα μου ανοιξεις το καπο σου;;;;;; φυσικα και του ειπα οχι...και οταν με ρωτησε τι κρυβω και φοβαμε;;;; του ειπα απλα οτι ειναι θεμα τακτικησ!!!!!


καλημερα σας!!!

χαχαχαχαχαχαχαχα

Τώρα όσον αφορά Μ3 Ε46 ατμ εγώ έχω πει στο Στράτο εδώ και ΠΟΛΥ καιρό να πάμε στάση 400μ να δούμε τι θα γίνει ... τώρα μάλιστα που είναι και 60 άλογα παραπάνω λογικά θα είναι ΠΟΛΥ καλύτερο και λογικά θα φάω τον αμάζευτο ...

EVANGELOS
03-03-11, 18:52
Βαγγελη ο stamatis me to m3 e30 enai melos tou forum?
o turbodog sta posa aloga paizei?
euxaristw.....

φίλε μου ο Σταμάτης ήταν παλία μέλος του φόρουμ (όταν είχε το τούρμπο)

μάλιστα το R1 που είχε πατήσει ήταν επίσης μέλους του φόρουμ !!!

Ο Σταμάτης μετά το τούρμπο είχε το Ε30 μετά το πούλησε και τώρα έχει Μ3 Ε46 ατμ ... πλεόν δεν γράφει εδώ

Ο Τurbodog είναι μέλος του φόρουμ και έχει Μ3 Ε46 AA s/c stage 1,5 που πρέπει να είναι 400 ρόδα αν δεν κάνω λάθος !!! αλλά δε θυμάμε ακριβώς

paganis
05-03-11, 18:21
φίλε μου δεν απαγορέυεται να γίνεται ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ δημοσίευση αφορούσα

λουκάνικα

κοντοσούβλι

αρνί στη σούβλα

κατά 2ον δεν είπε κανείς ότι δεν είναι δυνατό το εν λόγο 335 ... απλά ότι δεν έχει ποτέ πατήσει με κάποιον και να είναι μπροστά και να το ξέρουμε εμείς !!! ... και με το Ε30 του Σταμάτη και με το Ε46 s/c του Τurbodog ήταν ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ !!! ...

στο πάτημα πάντως με το Σταμάτη έπεσε πολύ γέλιο αφού ο Στράτος έλεγε ένα κάρο παπάτζες (λες και ο Σταμάτης είναι χθεσινός) με αποτέλεσμα να να πέσει ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΜΑ μετά το πάτημα



χαχαχαχαχαχαχαχα

Τώρα όσον αφορά Μ3 Ε46 ατμ εγώ έχω πει στο Στράτο εδώ και ΠΟΛΥ καιρό να πάμε στάση 400μ να δούμε τι θα γίνει ... τώρα μάλιστα που είναι και 60 άλογα παραπάνω λογικά θα είναι ΠΟΛΥ καλύτερο και λογικά θα φάω τον αμάζευτο ...

θα σου απαντησω οσον αφορα ...την προταση σου για ανοιγμα με τον Στρατο...για τα υπολοιπα ειρωνικα...δεν ασχολουμε !
Ολοι γνωριζουμε πως εισαι κοντρακιας...ενω ο Στρατος δεν το κατεχει το αθλημα! το αμαξι του Στρατου γνωριζεις πολυ καλα πως δεν ευνοητε απο σταση μιας και δεν εκμεταλλευεται την ροπη του...και επιπλεον δεν το εκμεταλλευεται και ο οδηγος, λογω ικανοτητων στο επακρο! θα ειχε ομως ενδιαφερον ομως να βλεπαμε ποσες καροτσες θα ετρωγες απο 2ρα με 60....εκει που το αμαξι οδηγητε και απο πιο απειρους οδηγους στις σωστες αλλαγες μια και το σασμαν ειναι χειροκινητο!

paganis
05-03-11, 18:32
Ο,τι και να εχει κανει το διαγραμμα που εχει δημοσιευθει στο περιοδικο ειναι γτπ.

οταν κανεις τετοιες δηλωσεις ...θα πρεπει να ξερεις και να τις αιτιολογεις ! επισης πριν δεις ...δεν πρεπει να κρινεις...το αμαξι ειναι πολυ δυνατο ακομα και μεχρι τον κοφτη...και ανεβαζει τα χιλιομετρα ακομπιαστα εως τα 280! σιγουρα υπαρχουν γρηγοροτερα...και δυνατοτερα...αλλα αυτο δεν υποβαθμιζει σε τιποτα , την αξιολογη δουλεια που εχει κανει ο Στρατος! εσυ εχεις να δειξεις κατι καλυτερο,,,?εχεις να προσφερεις κατι με τις γνωσεις σου ...?
ο στρατος νομιζω πως το εχει αποδειξει αυτο...εσυ ομως??

georgiou
05-03-11, 19:55
οταν κανεις τετοιες δηλωσεις ...θα πρεπει να ξερεις και να τις αιτιολογεις ! επισης πριν δεις ...δεν πρεπει να κρινεις...το αμαξι ειναι πολυ δυνατο ακομα και μεχρι τον κοφτη...και ανεβαζει τα χιλιομετρα ακομπιαστα εως τα 280! σιγουρα υπαρχουν γρηγοροτερα...και δυνατοτερα...αλλα αυτο δεν υποβαθμιζει σε τιποτα , την αξιολογη δουλεια που εχει κανει ο Στρατος! εσυ εχεις να δειξεις κατι καλυτερο,,,?εχεις να προσφερεις κατι με τις γνωσεις σου ...?
ο στρατος νομιζω πως το εχει αποδειξει αυτο...εσυ ομως??

Δεν στο παιξε κάτι το παιδί απλά είδε την γραφική ότι πέφτει απο ένα σημείο και μετά

Δεν στο έπαιξε tuner!Οποιοσδήποτε θα έλεγε οτι δεν είναι καλή η καμπύλη!

Σαν μέγιστο νούμερο είναι φοβερή!

stelmaniac
05-03-11, 21:18
Ο Στρατος (και να με συγχωρησει ο φιλος μου paganis) ειναι ενα πλουσιο κουταβι που αμφιβαλλω αν εχει φτασει τα 22 που του πηρε ο πατερας του απο τα 20,αμαξι 65οοο ευρω και απο εκεινη τη στιγμη ειναι ο αρχων των δρομων εννοειται με περισσο θρασος...εσχατως εγινε και μοντ στους απεναντι και ποζαρει ως χειριστης πριονοκορδελας αλλα γεννημενος να χανει...τσαμπα τα λεφτα μπαμπα...

Geo_3D
05-03-11, 21:38
Οι καμπυλες του 335 οντως δεν ειναι και οι καλυτερες απτις μεσαιες και πανω,αλλα δε νομιζω οτι ειναι και στο χερι του αυτη την στιγμη που μιλαμε...Παρ'ολα αυτα τα νουμερα ειναι πραγματικα κορυφαια και μια βολτα μαζι του,μου ειχε κανει εντυπωση η δυναμη που ειχε στις μεσαιες το αμαξι!!!Και οντως με την δυναμομετρηση που ειδα,φαινεται οτι ειχα δικιο στην αισθηση που αποκομιζα.
Τα 457 βεβαιως,οπως θα καταλαβει ο οποιοσδηποτε εχει λιγο μυαλο και δεν ειναι 15 χρονων,οτι καθε αλλο παρα καθημερινα ειναι.....για ενα πατημα μονο και μετα πισω στο light...
Οσο για το πατημα με τον Σταματη και τα "περι τακτικης" ειναι κατι που του το εχω πει και εγω πως διαφωνω καθετα με το ολο στυλακι-σκεπτικο του και του την εχω πει και χοντρα κιολλας γιαυτο.Το ποιος ειναι ομως και πως πηρε το αμαξι,ποσώς με ενδιαφερει (αφου δεν τα πηρε απτην τσεπη μου) και φυσικα αυτο δεν αλλαζει την σταση μου απεναντι του,όποτε πρεπει να του τα χωσω του τα χωνω και όποτε ειναι να τον επιβραβευσω,το κανω και αυτο,.Οποτε και ασχετα με το αν εχει δωσει δικαιωμα ή οχι,νομιζω πως post σαν το προηγουμενο δεν χρειαζονται...

stelmaniac
05-03-11, 21:50
Eτσι ειναι ομως τι να κανεις...πρεπει παντα να επωμιζεσαι τις συνεπειες των πραξεων σου και να σοβαρευτεις γιατι οι αλλοι σε παιρνουν στο ψιλο,οπως προειπωθηκε...τωρα αν αυτος που κοροειδευει ειναι χειροτερος απ αυτον που πραττει βλακειες, και παλι θα το κρινουν αλλοι...

Εγω παντως δεν ειμαι χειριστης πριονοκορδελας αλλα χειριστης μορταδελας αλλα με μια διαφορα: Εγω το κανω καλα..!!!

-E36IS-
05-03-11, 23:01
Ο,τι και να εχει κανει το διαγραμμα που εχει δημοσιευθει στο περιοδικο ειναι γτπ.

βεβαια παραληψατε να πειτε οτι το συγκεκριμενο Μ3 δεν ειναι Μ3 αλλα ενα κομμενο και ραμμενο 316 που εγινε Μ3!
Η δουλεια και το χρημα ομως που εχουν πεσει ειναι απιστευτα!

Ο Στρατος (και να με συγχωρησει ο φιλος μου paganis) ειναι ενα πλουσιο κουταβι που αμφιβαλλω αν εχει φτασει τα 22 που του πηρε ο πατερας του απο τα 20,αμαξι 65οοο ευρω και απο εκεινη τη στιγμη ειναι ο αρχων των δρομων εννοειται με περισσο θρασος...εσχατως εγινε και μοντ στους απεναντι και ποζαρει ως χειριστης πριονοκορδελας αλλα γεννημενος να χανει...τσαμπα τα λεφτα μπαμπα...

Ρε τι παλιο κομπλεξικοι ειστε εσεις !!! Θελετε και τα λετε αυτα ???
Τυφλοθηκατε απο την ζηλια??? μηπως σας πειραξε που πηρε 150 αλογα απο το πρωτο κιολας σταδιο???

Αμα μπορειτε πειτε μου και εμενα για το ασπρο του σταματι βρε παιδια που ειχε κοπει, μην με αφηνεται στο σκοταδι !! μαλλον για το πισω πατομα θα λετε που μπαινει η εξατμιση, η μαλλον για τα αλαγμενα πισω φτερα...Για σηνελθετε λιγο, ουτε φτερα εχει αλλαξει το αμαξι, ουτε πισω πατωμα

Τωρα για το αλλο τι να πω, καιρος ειναι να κανουμε κουμαντο και σε ξενες τσεπες...

Αντε γεια ρε, σας βαρεθηκα !!!!!

Fanatic
05-03-11, 23:21
Ρε τι παλιο κομπλεξικοι ειστε εσεις !!! Θελετε και τα λετε αυτα ???
Τυφλοθηκατε απο την ζηλια??? μηπως σας πειραξε που πηρε 150 αλογα απο το πρωτο κιολας σταδιο???

Αμα μπορειτε πειτε μου και εμενα για το ασπρο του σταματι βρε παιδια που ειχε κοπει, μην με αφηνεται στο σκοταδι !! μαλλον για το πισω πατομα θα λετε που μπαινει η εξατμιση, η μαλλον για τα αλαγμενα πισω φτερα...Για σηνελθετε λιγο, ουτε φτερα εχει αλλαξει το αμαξι, ουτε πισω πατωμα

Τωρα για το αλλο τι να πω, καιρος ειναι να κανουμε κουμαντο και σε ξενες τσεπες...

Αντε γεια ρε, σας βαρεθηκα !!!!!

Μαλλον εισαι λιγο υπερβολικος στις αντιδρασεις σου. Περα απο τον stelmaniac που ειπε οτι ειπε και σαν ενηλικας σιγουρα καταλαβαινει οτι ειναι προσωπικες του αποψεις που ειναι ελευθερος καλως η κακως να εκφρασει, ο manosm3 απλα ειπε οτι η καμπυλη του 335 ισχυος/ροπης δεν ειναι στα πλαισια ενος σωστα βελτιωμενου κατα την αποψη του. Τελος και ο race535 ειπε απλα οτι δεν ειναι Μ3 το πρωην του Σταματη και οτι εχει πεσει απιστευτο χρημα (ισχυουν απολυτα). Αλλωστε δεν νομιζω ανθρωπος με Ferrari εχει αναγκη να ζηλεψει...μαλλον αντιθετα παει...;) Μην γινομαστε λοιπον υπερβολικοι και ας διαβαζουμε τι λεει ο αλλος πριν τα παρουμε στο κρανιο. :calm:

-E36IS-
05-03-11, 23:23
φυσικα και μιλαν για διαφορετικα αυτοκινητα, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα...
Το 335 δεν ειναι του σταματι, μην μπερδευεσαι

Enema
05-03-11, 23:25
Sorry Στρατος, μπερδευτικα.

-E36IS-
05-03-11, 23:29
Μαλλον εισαι λιγο υπερβολικος στις αντιδρασεις σου. Περα απο τον stelmaniac που ειπε οτι ειπε και σαν ενηλικας σιγουρα καταλαβαινει οτι ειναι προσωπικες του αποψεις που ειναι ελευθερος καλως η κακως να εκφρασει, ο manosm3 απλα ειπε οτι η καμπυλη του 335 ισχυος/ροπης δεν ειναι στα πλαισια ενος σωστα βελτιωμενου κατα την αποψη. Τελος και ο race535 ειπε απλα οτι δεν ειναι Μ3 το πρωην του Σταματη και οτι εχει πεσει απιστευτο χρημα (ισχυουν απολυτα). Αλλωστε δεν νομιζω ανθρωπος με Ferrari εχει αναγκη να ζηλεψει...μαλλον αντιθετα παει...;) Μην γινομαστε λοιπον υπερβολικοι και ας διαβαζουμε τι λεει ο αλλος πριν τα παρουμε στο κρανιο. :calm:

Με την λογικη σου ετσι λοιπον και εγω λεω την αποψη μου και δεν λογαριαζω κανενα

Κανεις λαθος ειπε : ειναι για τον ******

Τελος ειπε οτι επειδη ειναι μετατροπη ειναι κομμενο και ραμμενο αλλα και εδω ειναι λαθος αφου το πισω πατωμα δεν εχει κοπει - αντικατασταθει ουτε επισης τα πισω φτερα


Δεν νομιζω οτι ειμαι λαθος καπου, τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα !!!

Fanatic
05-03-11, 23:34
Με την λογικη σου ετσι λοιπον και εγω λεω την αποψη μου και δεν λογαριαζω κανενα

Κανεις λαθος ειπε : ειναι για τον *****

Τελος ειπε οτι επειδη ειναι μετατροπη ειναι κομμενο και ραμμενο αλλα και εδω ειναι λαθος αφου το πισω πατωμα δεν εχει κοπει - αντικατασταθει ουτε επισης τα πισω φτερα


Δεν νομιζω οτι ειμαι λαθος καπου, τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα !!!

Εσυ και ο καθενας μας ειναι υπευθυνος για τα λεγομενα του.

Για το γτπ. Αν σε πειραξε ο τροπος που το ειπε οκ συμφωνω...ειναι λιγο χυμα. Αλλα στην ουσια αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι πιστευει οτι δεν ειναι καλη...σωστα???

Για το Μ3.Πως το ειπε και αν εννοει οτι εκοψαν σασσι κτλ παω πασσο δεν ξερω. Κομμενο και ραμενο ειναι και μια εκφραση γενικη που μπορει να παρει και μεταφορικη εννοια. Δεν ξερω πραγματικα πως το εννοει.

Το θεμα ειναι οτι δεν νομιζω να δειχνουν κομπλεξισμο τα παραπανω σχολια. Οποιος διαφωνει με κατι δεν ειναι αμεσως κομπλεξικος και ζηλευει...

Enema
05-03-11, 23:34
Για το διαγραμμα του 335 δεν μιλησε...? Αφου τα παιδια εκαναν λογο για τουρμπινΕΣ. Οχι για το μ3.

-E36IS-
05-03-11, 23:41
Ειμαι ηρεμος λοιπον και λεω :
Μανο το 335 απεδωσε 150+ αλογα με 1 σταδιο.Φυσικα και δεν ειναι καλη η καμπυλη αλλα λαμβανοντας υποψιν το μοτερ, τα πραγματα που φοραει, και τον προγραμματισμο που ο ιδιος εχει επιμεληθει, δεν μπορεις να εκφραζεσαι με τετοιον τροπο, σιγουρα βελτιωνεται αλλα μην περιμενεις θαυματα...

Τωρα για το συγκεκριμενο Μ3 ειναι μετατροπη απο 316 αλλα δεν σημαινει οτι ειναι κομμενο και ραμμενο αφου το πισω πατωμα δεν εχει κοπει - αντικατασταθει ουτε επισης τα πισω φτερα. Πως ειναι λοιπον κομμενο και ραμμενο ??

Για τα σχολια του Στελμανιακ δεν εχω να σχολιασω κατι αλλο...

Dim77
05-03-11, 23:42
Καλά, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει και να πιστεύει ότι θέλει. Οι γνώσεις και οι ικανότητες είναι άλλο θέμα βέβαια και δεν έχει καμμιά ουσία να το συζητήσουμε εδώ. Πάντως όποιος ξοδεύει δεν σημαίνει απαραίτητα και ότι ξέρει, αλλά μαθαίνει σίγουρα.
Επίσης, τι θεωρούμε πρώτο στάδιο?
Τον παράλληλο εγέφαλο? Τα methanol kits? Την αφαίρεση προκαταλυτών? Τα downpipes, το intercooler, την εισαγωγή injen?

Δεν είναι ακριβώς πρώτο στάδιο....Αλήθεια ένα τέτοιο αμάξι πάει κτέο και περνάει? Κανονικά εννοώ. (Είναι πραγματική απορία αυτό)
Καλύτερα να λέγανε περιφερειακή βελτίωση (όχι στα εσωτερικά μέρη του μοτέρ). Αλλά είναι εκτεταμένη.

Όσο για το M3 turbo. Από τη στιγμή που ήταν ένα 316 M-pack και έγινε Μ3, turbo, nitro και δε ξέρω και εγώ τι άλλο δεν είναι μετατροπή? Ίσως να μην έχει αλλάξει (ξεποντάρει) πάτωμα γιατί έχει μια ''απλή'' διπλή εξάτμιση και όχι την ///Μ.

Αλλά προς τι τόσο μένος στην απάντηση?
Εμένα η καμπύλη του 335 δεν μου φαίνεται κακή. καλή είναι. Απλά είναι ανούσιο να κάνεις ένα αυτοκίνητο 450 άλογα ξοδεύοντας άπειρα χρήματα για ...κόντρες.
Ένα intercooler και ένα ψυγείο λαδιού (όπως βάζει η ίδια η BMW σε σπορ πακέτο στην Αμερική) για να αντέχει την πίεση σε διαδρομές (με στροφές) ίσως χρειάζεται μόνο.

Επίσης...215/40/18 και 245/35/18 λάστιχα στο 335? Γιατί? :nixweiss: Ελπίζω να είναι τυπογραφικό λάθος του περιοδικού. Επίσης οι εμπρός ζάντες είναι 8χ18 με ET34 και όχι 7.5χ18 όπως γράφουν.

Δεν θα σχολίαζα το αυτοκίνητο κανενός που δεν είναι μέλος εδώ (ή είναι αλλά δε θέλει να εισέρχεται), αλλά μιλάμε για αυτοκίνητο που παρουσιάστηκε πανελληνίως σε περιοδικό και σχολιάζεται...παντού.

Τα σχόλια επί προσωπικού καλό είναι να αποφεύγονται πάντως.

Υ.Γ. Το σχόλιο περί ανούσιας βελτίωσης, οφείλεται στο ότι όπως αναγράφεται στο άρθρο το αυτοκίνητο κόστισε 78000 ευρώ και ....ξοδεύτηκε και ένα επιπλέον ποσό για τις βελτιώσεις.
Συγνώμη αλλά το αυτοκίνητο φτάνει σε επίπεδο κόστους Ε92 Μ3 :bowdown: και πραγματικά μου φαίνεται λυπηρό το αν έστω και ένας θεωρεί ότι είναι καλύτερο (το βελτιωμένο 335 από το Μ3) γιατί πιάνει πιο γρήγορα τα...200.

-E36IS-
05-03-11, 23:55
Εσυ και ο καθενας μας ειναι υπευθυνος για τα λεγομενα του.

Για το γτπ. Αν σε πειραξε ο τροπος που το ειπε οκ συμφωνω...ειναι λιγο χυμα. Αλλα στην ουσια αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι πιστευει οτι δεν ειναι καλη...σωστα???

Για το Μ3.Πως το ειπε και αν εννοει οτι εκοψαν σασσι κτλ παω πασσο δεν ξερω. Κομμενο και ραμενο ειναι και μια . Δεν ξερω πραγματικα πως το εννοει.

Το θεμα ειναι οτι δεν νομιζω να δειχνουν κομπλεξισμο τα παραπανω σχολια. Οποιος διαφωνει με κατι δεν ειναι αμεσως κομπλεξικος και ζηλευει...

Χαιρομαι που συμφωνεις, λογικα θα σε πειραζε αν εγραφε οτι το αμαξι σου ειναι για τον ***** και απλα εννοουσε οτι δεν ειναι καλο...

Επισης επειδη ειμαστε ελευθεροι να λεμε την αποψη μας, σου λεω και εγω οτι το αμαξι σου ειναι κομμενο και ραμενο.. μην το παρεις στραβα, ειναι μια εκφραση γενικη που μπορει να παρει και μεταφορικη εννοια ...

Δεν εχει νοημα να συνεχισουμε την κουβεντα αφου ειμαστε οφ τοπικ σελιδες τωρα..

Fanatic
06-03-11, 00:00
Επισης επειδη ειμαστε ελευθεροι να λεμε την αποψη μας, σου λεω και εγω οτι το αμαξι σου ειναι κομμενο και ραμενο.. μην το παρεις στραβα, ειναι μια εκφραση γενικη που μπορει να παρει και μεταφορικη εννοια ...



Τεσπα, πλεον παντως ετσι οπως ειναι αυτο το αμαξι σιγουρα ειναι κομμενο και ραμμενο...

saikoE39
06-03-11, 00:02
οταν κανεις τετοιες δηλωσεις ...θα πρεπει να ξερεις και να τις αιτιολογεις ! επισης πριν δεις ...δεν πρεπει να κρινεις...το αμαξι ειναι πολυ δυνατο ακομα και μεχρι τον κοφτη...και ανεβαζει τα χιλιομετρα ακομπιαστα εως τα 280! σιγουρα υπαρχουν γρηγοροτερα...και δυνατοτερα...αλλα αυτο δεν υποβαθμιζει σε τιποτα , την αξιολογη δουλεια που εχει κανει ο Στρατος! εσυ εχεις να δειξεις κατι καλυτερο,,,?εχεις να προσφερεις κατι με τις γνωσεις σου ...?
ο στρατος νομιζω πως το εχει αποδειξει αυτο...εσυ ομως??

Αιτιολογει ο Μανος.....λεει οτι οι καμπυλες ειναι για τον *******...!!!!!!!!:bullhorn:

Σαφως και το αυτοκινητο ειναι δυνατο....και τραβαει παντου...(αυτο το κανει και μαμα...)
αλλα με μια καλυτερη ρυθμιση τραβοντας καλυτερα μεχρι ψηλα...χωρις να εχει αυτα τα αλογα......θα ηταν ακομα καλυτερο και πιο δυνατο ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ....

Απλα το παλικαρι με το 335 ηθελε να βγαλει αλογα.....ΝΟΥΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ.....και οχι καμπυλες...ΑΠΛΟ...γουστο του καπελο του....
τα αλλα περι αξιολογες δουλειες....με το τι να δειξει ο μανος κλπ ειναι του ***** 9 days...με αυτην την λογικη δεν θα επρεπε κανεις να μιλα σε κανεναν κλπ κλπ.....



Τα αλλα του στελμανιακ ειναι :thread:

Fanatic
06-03-11, 00:09
Πρεπει να παμε σε επομενη παρουσιαση πλεον οχηματος και αυτο να ειναι αυτο το silvergay 325ti που η βελτιωση που εκανε ειναι 300.000κμ...οχι οτι δεν κοστισε αλλα αλλοι καθονται σε συνεργεια να βγαλουν αλογα αυτος το εβγαλε...στο δρομο...χεχεχε

saikoE39
06-03-11, 00:18
Πρεπει να παμε σε επομενη παρουσιαση πλεον οχηματος και αυτο να ειναι αυτο το silvergay 325ti που η βελτιωση που εκανε ειναι 300.000κμ...οχι οτι δεν κοστισε αλλα αλλοι καθονται σε συνεργεια να βγαλουν αλογα αυτος το εβγαλε...στο δρομο...χεχεχε

Δεν νομιζω να θελει...γιατι δεν θα αντεξει τα σχολια του τυπου... γτπ....κομμενο ραμμενο κλπ....και θα ξεσπασει στην αδερφη του Μανου μετα...:)

manosm3
06-03-11, 04:18
Επειδη βαριεμαι να ασχολουμαι και να απανταω σε ολους σας εναν - εναν αν σας ικανοποιει ενα τετοιο διαγραμμα προβλημα σας. Ομως αν βρεθει καποιο 335 με 420+- αλογακια και του ραψει κοστουμακι armani, ΟΧΙ μονο σε ευθειες αλλα ΚΑΙ σε στροφες μην ψαχνετε να δειτε τι δεν πηγαινει καλα.
Η ΑΠΛΗ λογικη λεει οτι θελουμε δυναμη μετατοπισμενη προς τα δεξια του διαγραμματος ΑΝ το αυτοκινητο μας θελουμε να γαζωνει σε κοντρες. Η καμπυλη του εν λογω 335 μοιαζει με 8βαλβιδου ατμοσφαιρικου, ειτε σας αρεσει ειτε οχι. Στο βωμο της αριθμολαγνειας εχει χαθει η δυνατοτητα του αυτοκινητου να πηγαινει ΑΚΟΜΑ πιο γρηγορα απ' ο,τι παει.
Προσωπικα ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ αν ο ιδιοκτητης του βαζει χερι στο αυτοκινητο. Το αποτελεσμα μετραει και το αποτελεσμα δειχνει οτι το αυτοκινητο αδικειται με αυτο τον προγραμματισμο. Αλλα στα τετοια μου, περι ορεξεως χαλβαδοπιτα
Τωρα τα υπολοιπα περι ζηλιας κλπ ειναι ΓΤΠ^2 :owned:

Καποιος εξυπνος ειπε να πατησει το Μ3 με το 335 2ες 60 χλμ. Νομιζω οτι αδικειται το 335 και θα ηταν καλυτερα να πατησουν απο 4ες 80 :nutkick:

Τωρα το ποιανου τα λεφτα χρησιμοποιει για να αγορασει/συντηρησει/βελτιωσει το αυτοκινητο ο -αγνωστος σε μενα- ιδιοκτητης δε με αφορα. Ο καθενας ο,τι μπορει και θελει.


Αααα τσιμπηστε και μια πιο σωστης μορφης δυναμομετρησουλα αλλου 335
http://www.dragtimes.com/2007-BMW-335i-Dyno-Results-Graphs-20298.html


υγ. ααα και μη μου απαντησετε γιατι βαριεμαι να αναλυω και να αιτιολογω το καθε τι

zaharias
06-03-11, 15:32
Τεσπα, πλεον παντως ετσι οπως ειναι αυτο το αμαξι σιγουρα ειναι κομμενο και ραμμενο...

Ετσι..!!

Μπορει να μην ειναι το πατωμα κομμενο.. αλλα γυρω γυρω ειναι.. Αφου μετα βαφτηκε ασπρο, φουσκωσε αλα GTR και μπηκαν 20αρες ζαντες.. Το βιασε το αμαξι, δεν το εκοψε-εραψε απλα..!!

E36 RULES!!
06-03-11, 21:29
Επειδη βαριεμαι να ασχολουμαι και να απανταω σε ολους σας εναν - εναν αν σας ικανοποιει ενα τετοιο διαγραμμα προβλημα σας. Ομως αν βρεθει καποιο 335 με 420+- αλογακια και του ραψει κοστουμακι armani, ΟΧΙ μονο σε ευθειες αλλα ΚΑΙ σε στροφες μην ψαχνετε να δειτε τι δεν πηγαινει καλα.
Η ΑΠΛΗ λογικη λεει οτι θελουμε δυναμη μετατοπισμενη προς τα δεξια του διαγραμματος ΑΝ το αυτοκινητο μας θελουμε να γαζωνει σε κοντρες. Η καμπυλη του εν λογω 335 μοιαζει με 8βαλβιδου ατμοσφαιρικου, ειτε σας αρεσει ειτε οχι. Στο βωμο της αριθμολαγνειας εχει χαθει η δυνατοτητα του αυτοκινητου να πηγαινει ΑΚΟΜΑ πιο γρηγορα απ' ο,τι παει.
Προσωπικα ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ αν ο ιδιοκτητης του βαζει χερι στο αυτοκινητο. Το αποτελεσμα μετραει και το αποτελεσμα δειχνει οτι το αυτοκινητο αδικειται με αυτο τον προγραμματισμο. Αλλα στα τετοια μου, περι ορεξεως χαλβαδοπιτα
Τωρα τα υπολοιπα περι ζηλιας κλπ ειναι ΓΤΠ^2 :owned:

Καποιος εξυπνος ειπε να πατησει το Μ3 με το 335 2ες 60 χλμ. Νομιζω οτι αδικειται το 335 και θα ηταν καλυτερα να πατησουν απο 4ες 80 :nutkick:

Τωρα το ποιανου τα λεφτα χρησιμοποιει για να αγορασει/συντηρησει/βελτιωσει το αυτοκινητο ο -αγνωστος σε μενα- ιδιοκτητης δε με αφορα. Ο καθενας ο,τι μπορει και θελει.


Αααα τσιμπηστε και μια πιο σωστης μορφης δυναμομετρησουλα αλλου 335
http://www.dragtimes.com/2007-BMW-335i-Dyno-Results-Graphs-20298.html


υγ. ααα και μη μου απαντησετε γιατι βαριεμαι να αναλυω και να αιτιολογω το καθε τι
Να μου κάνεις τη χάρη και να ποστάρεις πιο συχνά εσύ :D

Ετσι..!!

Μπορει να μην ειναι το πατωμα κομμενο.. αλλα γυρω γυρω ειναι.. Αφου μετα βαφτηκε ασπρο, φουσκωσε αλα GTR και μπηκαν 20αρες ζαντες.. Το βιασε το αμαξι, δεν το εκοψε-εραψε απλα..!!

Αλήθεια ρε παιδια, τι απέγινε αυτο το λευκό?

saikoE39
06-03-11, 21:33
καλα στο λευκο....δεν αλλαξαν φτερα κλπ..απλα εκαναν προεκταση σε αυτα.....

εσπασε ρε....:bs:

EVANGELOS
09-03-11, 17:27
...Καποιος εξυπνος ειπε να πατησει το Μ3 με το 335 2ες 60 χλμ. Νομιζω οτι αδικειται το 335 και θα ηταν καλυτερα να πατησουν απο 4ες 80 :nutkick: ...

πολλά είναι τα 80 ... 4ες απο 50 αν θέλει !!! :banghead:

... Ολοι γνωριζουμε πως εισαι κοντρακιας...

ποιοί όλοι ??? ... γιατί από όσους ασχολούνται με το άθλημα ζήτημα να με ξέρουν ένας δύο ... με ένα πάτημα το εξάμηνο δε νομίζω να θεωρούμαι κοντράκιας ...

...ενω ο Στρατος δεν το κατεχει το αθλημα! ...

φίλε μου δεν είναι και τέχνη ούτε χρειάζεται ιδιαίτερες γνώσεις για να πατήσεις το γκάζι και να αλλάζεις ταχύτητες !!! ... μην το αναγάγουμε και σε επιστήμη !!! ... σαν το άλλο θρεντ με το φεράρι που μου λέγατε ότι θέλει χέρια για να πάει ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ !!!

...το αμαξι του Στρατου γνωριζεις πολυ καλα πως δεν ευνοητε απο σταση μιας και δεν εκμεταλλευεται την ροπη του...και επιπλεον δεν το εκμεταλλευεται και ο οδηγος, λογω ικανοτητων στο επακρο! ...

Το νόημα του να βελτιώσεις το αμάξι σου είναι να πηγαίνει ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ... όχι να έχει πιο πολύ ισχύ !!!

αν ένα αμάξι έχει πιο πολλά άλογα αλλά πάει πιο αργά (είτε επειδή σπινιάρει , είτε επειδή η καμπύλη της ροπής δεν είναι σωστή , είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο) ... ΔΕ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ !!! ...αλλά η ΛΑΘΟΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗ !!!

...θα ειχε ομως ενδιαφερον ομως να βλεπαμε ποσες καροτσες θα ετρωγες απο 2ρα με 60....εκει που το αμαξι οδηγητε και απο πιο απειρους οδηγους στις σωστες αλλαγες μια και το σασμαν ειναι χειροκινητο!

αυτό που προτείνεις θα είχε λιγότερο ενδιαφέρον και από τις δηλώσεις του Τζώνι Βεκρή μετά το ΔΣ του ΠΑΟ !!! ... Δε θα το παρακολουθούσαν ούτε οι Athens fans !!!

φίλε μου είναι δυνατόν να προτείνεις να πατήσω με τουρμπιστό αμάξι που έχει 110 άλογα παραπάνω , από 2ες ??? ... στην τελική πισωκίνητο είναι το 335 !!! αν δεν ξεκινάει δε φταίω εγώ !!! ... για το χειροκίνητο που λες δεν κατάλαβα τι σχέση έχει ??? κι εμένα το Μ3 χειροκίνητο είναι ...

και να στο πω και αλλιώς εγώ είπα να πάμε και στάση και 1ες ... πάλι χατήρια έκανα αλλά δε γίνεται να πάμε και ακριβώς από εκέι που θα σπουλάρει το 335 επειδή το αμάξι σπινιάρει και ο οδηγός δεν μπορεί να αλλάξει από 1η σε 2α !!!

m_power_lunatic
09-03-11, 17:41
+1000000 στον Ευαγγελο,δεν μπορει η κοντρα να ειναι ραμμενη στα μετρα του 335i,πρεπει καπου και αυτος να ''παει πασο'' που λενε οπως ο Βαγγελης που ανοιγει με σαφως δυνατοτερο αμαξι.:smiley_ab

compact m3
09-03-11, 17:58
ο καθένας θέλει την κόντρα στα μέτρα του,μιλάτε για δυο διαφορετικά αυτοκίνητα με τεραστιες διαφορες
πιστευω το πιο δικαιο ειναι σταση-400μ,και ο καθενας να βγαλει τα συμπερασματα του.

Fanatic
09-03-11, 18:09
Πιστευω οτι υπαρχουν κοντρες που γινονται να συγκρινουν οδηγους (σταση) και οι κοντρες που συγκρινουν δυναμη (ρολλαριστα με 2α πχ). Σιγουρα και στα δυο παιζει ρολο και ο οδηγος και η δυναμη λιγοτερο η περισσοτερο. Το θεμα ειναι τι θελετε να συγκρινετε?? Υπαρχει περιπτωση με τελεια εκκινηση να κερδισει ενα οχημα 360 αλογα ενα αλλο με 420 αλογα και αντιστοιχη εκκινηση??

Πειτε μου που κανω λαθος??

EVANGELOS
09-03-11, 18:16
Πιστευω οτι υπαρχουν κοντρες που γινονται να συγκρινουν οδηγους (σταση) και οι κοντες που συγκρινουν δυναμη (ρολλαριστα με 2α πχ). Σιγουρα και στα δυο παιζει ρολο και ο οδηγος και η δυναμη λιγοτερο η περισσοτερο. Το θεμα ειναι τι θελετε να συγκρινετε?? Υπαρχει περιπτωση με τελεια εκκινηση να κερδισει ενα οχημα 360 αλογα ενα αλλο με 420 αλογα και αντιστοιχη εκκινηση??

Πειτε μου που κανω λαθος??

Πολύ δύσκολο αλλά υπό προυποθέσεις ίσως ...

κλασικό παράδειγμα της σημασίας του "πως μεταφέρεται η δύναμη στο δόρμο" είναι το καυμαν του Γιωργάκη (όταν ήταν φτιαγμένο) ... ενώ ρολ πηγαίναμε τότε κοπία ... από στάση η κολώνα υπέρ του ήταν για πλάκα !!! ... το αμάξι έκανε 12.8 και κάτω από 5" στην κερατέα

το ίδιο συμβαίνει και με πολλά άλλα παραδείγματα ... π.χ. ένα 997 Τ μαμά είναι κοπίο ή λίγο μπροστά από ένα Μ6 σε ρολ πάτημα 2ας ... σε πάτημα στάση όμως είναι ΑΙΩΝΕΣ μπροστά

Fanatic
09-03-11, 18:24
Πολύ δύσκολο αλλά υπό προυποθέσεις ίσως ...

κλασικό παράδειγμα της σημασίας του "πως μεταφέρεται η δύναμη στο δόρμο" είναι το καυμαν του Γιωργάκη (όταν ήταν φτιαγμένο) ... ενώ ρολ πηγαίναμε τότε κοπία ... από στάση η κολώνα υπέρ του ήταν για πλάκα !!! ... το αμάξι έκανε 12.8 και κάτω από 5" στην κερατέα

το ίδιο συμβαίνει και με πολλά άλλα παραδείγματα ... π.χ. ένα 997 Τ μαμά είναι κοπίο ή λίγο μπροστά από ένα Μ6 σε ρολ πάτημα 2ας ... σε πάτημα στάση όμως είναι ΑΙΩΝΕΣ μπροστά

Ναι λογικο και εκει εκφραζεται τι εστι τελεια εκκινηση. Γιατι αλλη εκκινηση θα κανει ενα Impreza και αλλη μια M3.

EVANGELOS
09-03-11, 18:28
ρε συ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ !!! ... και μάλιστα είπα ότι πατάω ΚΑΙ στάση ΚΑΙ 1ες !!! ... αλλά 2ες είναι ΚΛΟΠΗ !!! ... και στην τελική σιγά την εκκίνηση που κάνει το 46 με δρομίσια ελαστικά !!!

Fanatic
09-03-11, 18:31
ρε συ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ !!! ... και μάλιστα είπα ότι πατάω ΚΑΙ στάση ΚΑΙ 1ες !!! ... αλλά 2ες είναι ΚΛΟΠΗ !!! ... και στην τελική σιγά την εκκίνηση που κάνει το 46 με δρομίσια ελαστικά !!!

Δεν ειπα οτι ειπες. Αλλα εγω λεω οτι θα εισαι αμα οντως ισχυει οτι το παιδι δεν ξερει να βαζει τοσα κιλα ροπης κατω σωστα(που ειναι πραγματικα δυσκολο)....

EVANGELOS
09-03-11, 18:36
Δεν ειπα οτι ειπες. Αλλα εγω λεω οτι θα εισαι αμα οντως ισχυει οτι το παιδι δεν ξερει να βαζει τοσα κιλα ροπης κατω σωστα(που ειναι πραγματικα δυσκολο)....

δεν είναι θέμα οδηγού μόνο !!! ... αν αυξηθεί η παραγώμενη ισχύς και δεν ασχοληθείς με τη μετάδοση είναι πιθανό ΤΕΛΙΚΑ αντί να βελτιώσεις τις επιδόσεις να τις ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΣΕΙΣ !!!

και για αυτό πλέον βάζουν όλοι μια ρουλεμανάτη ... ανεβάζουν και την πίεση ... και μετά πάνε από 3ες ΚΑΙ ΑΝ γιατί η μετάδοση απλά ΔΕΝ αντέχει !!! ... άσε το άλλο θέμα της διάρκειας ...

1ο πάτημα και 1 ώρα να κρυώσει ... 2ο πάτημα και συνεργείο ... 3ο πάτημα και καλή ανάσταση

Action Man
09-03-11, 20:37
http://www.youtube.com/watch?v=y8P7gQwZUxs&feature=related

stelmaniac
10-03-11, 14:09
Ρε παιδια πως απο 306 εφτασε 420??(το βαφτισε Μ3?)....

paganis
10-03-11, 14:19
Ρε παιδια πως απο 306 εφτασε 420??(το βαφτισε Μ3?)....

στελιο...εχεις χασει επεισοδια.! το συγκεκριμενο εχει φτασει τα 460....

thomelef
10-03-11, 16:01
1ο πάτημα και 1 ώρα να κρυώσει ... 2ο πάτημα και συνεργείο ... 3ο πάτημα και καλή ανάσταση

XAXAXAXA...φοβερό...θα μπορούσε κάλιστα να μπεί και σαν υπογραφη ενός ατμοσφαιρόφιλου
όπως είμαι εγώ ας πούμε...τα πράγματα είναι απλά...το πρώτες ρολ και στάση, είναι το πιο
λογικό και για τα 2 αυτοκίνητα...κουλοί δεν υπάρχουν απο την στιγμή που ασχολούνται και
οι 2 με τέτοια αθλήματα...αν υπάρχουν, δεν υπάρχει λόγος να σχολούνται τότε...αλλά
δευτέρες ρολ, νομίζω πως δεν υπάρχει καν λόγος να πατήσουν...

sheriff
10-03-11, 19:03
ποιοί όλοι ??? ... γιατί από όσους ασχολούνται με το άθλημα ζήτημα να με ξέρουν ένας δύο ... με ένα πάτημα το εξάμηνο δε νομίζω να θεωρούμαι κοντράκιας ...


σε ξερω εγω...


μετα απο πολυ καιρο μπηκα να διαβασω και με αυτα που βλεπουν τα ματια μου απογοητευομαι...


πραγματι βαγγελη η νεα γενια κοντρακηδων εχει χασει το νοημα και τον χαβαλε των πατηματων που καναμε πριν 7-8 χρονια...ασε που ολοι εχουν γνωμη και την υποστηριζουν ενω αυτα που λενε ειναι αρλουμπες

θυμασαι τις μαχες του κερατεξας και τον ανταγωνισμο με counter,αυτα φιλε δεν θα τα δουμε ποτε ξανα...

Geo_3D
10-03-11, 19:06
σε ξερω εγω...


μετα απο πολυ καιρο μπηκα να διαβασω και με αυτα που βλεπουν τα ματια μου απογοητευομαι...


πραγματι βαγγελη η νεα γενια κοντρακηδων εχει χασει το νοημα και τον χαβαλε των πατηματων που καναμε πριν 7-8 χρονια...ασε που ολοι εχουν γνωμη και την υποστηριζουν ενω αυτα που λενε ειναι αρλουμπες

θυμασαι τις μαχες του κερατεξας και τον ανταγωνισμο με counter,αυτα φιλε δεν θα τα δουμε ποτε ξανα...

Ψαχνω ενα Cayenne φιλαρακι να πατησω...εχεις τπτ υποψην σου????:flipa:

sheriff
10-03-11, 19:06
επισης μου κανει εντυπωση που μερικοι εχουν γνωμη χωρις καν να εχουν δει το αυτοκινητο του σταματη...

οταν τους εξηγεις για τον σταματη τι ειχε και τι εχει γελαω που θελουν να το παιξουν κοντρακηδες και ξερουν μονο τους πρωταγωνιστες του ο.χ του τελευταιου ετους.

αν δεν ξερεις την ιστορια της κοντρας δεν μπορει να λεγεσαι κοντρακιας:bricks1::bricks1:

sheriff
10-03-11, 19:08
Ψαχνω ενα Cayenne φιλαρακι να πατησω...εχεις τπτ υποψην σου????:flipa:

παντως πρεπει να ειμαι πολυ κεφατος ε????????αχαχαχχαχαχαχαχαχαχ:D:D

(ξερεις εσυ)

Geo_3D
10-03-11, 19:14
Γιαυτο σου λεω...παμε να πιουμε εναν καφε και φερε και το πορσακι να του κουνησω σεντονι και να το βλεπει μαντηλι!!!!!

EVANGELOS
11-03-11, 18:51
...πραγματι βαγγελη η νεα γενια κοντρακηδων εχει χασει το νοημα και τον χαβαλε των πατηματων που καναμε πριν 7-8 χρονια...ασε που ολοι εχουν γνωμη και την υποστηριζουν ενω αυτα που λενε ειναι αρλουμπες

θυμασαι τις μαχες του κερατεξας και τον ανταγωνισμο με counter,αυτα φιλε δεν θα τα δουμε ποτε ξανα...

κοίτα μετά το "σου κούναγα σεντόνι και το βλεπες μαντήλι" ... και το κηδειόχαρτο του Boxster τι άλλο να πεις !!! χαχαχαχαχαχαχα

πάντως όσο αυξάνεται η ισχύς και από τη στιγμή που είναι πλέον πανεύκολο να βρεθείς με 400 άλογα αμάξι ... η όλη φάση έχει γίνει πλεον κουραστική ...

ακούω ατάκες του στυλ

"εμένα τα άλογα είναι πιο ΖΩΗΡΑ και για αυτό με 100 άλογα κάτω είμαι μπροστά απο AMG 63 ... " ...

"φοράω μαμά τουρμπίνα αλλά έβγαλα 150 άλογα πάνω από το όριο της γιατί ο προγραμματιστής μου είναι πιο τσακάλι και από τον Τσακ Νόρις" ...

"το αμάξι μου είναι δρομίσιο ... και με μηχανική είμαι μπροστά από Χαγιαμπόυσα ... γιατί τελικά δουλέυω με κβαντο-μηχανική πίεση" κλπ κλπ

και βέβαια την κορυφαία "αλλα δεν λεω ποτε ποσα άλογα είμαι πριν την κοντρα!!!!!! ειναι θεμα τακτικης!!!!!"

τι να πεις ...



επισης μου κανει εντυπωση που μερικοι εχουν γνωμη χωρις καν να εχουν δει το αυτοκινητο του σταματη...

οταν τους εξηγεις για τον σταματη τι ειχε και τι εχει γελαω που θελουν να το παιξουν κοντρακηδες και ξερουν μονο τους πρωταγωνιστες του ο.χ του τελευταιου ετους.

αν δεν ξερεις την ιστορια της κοντρας δεν μπορει να λεγεσαι κοντρακιας:bricks1::bricks1:

κοίτα πολύς κόσμος που δε ξέρει ... θεωρέι ότι ο Σταμάτης πήρε προχθες το 46 και ανακάλυψε τις κόντρες ... χθές ...

και βέβαια όποιος το πιστεύει αυτό θα τιμωρηθεί αναλόγως !!!

sheriff
12-03-11, 08:42
κοίτα μετά το "σου κούναγα σεντόνι και το βλεπες μαντήλι" ... και το κηδειόχαρτο του Boxster τι άλλο να πεις !!! χαχαχαχαχαχαχα

πάντως όσο αυξάνεται η ισχύς και από τη στιγμή που είναι πλέον πανεύκολο να βρεθείς με 400 άλογα αμάξι ... η όλη φάση έχει γίνει πλεον κουραστική ...

ακούω ατάκες του στυλ

"εμένα τα άλογα είναι πιο ΖΩΗΡΑ και για αυτό με 100 άλογα κάτω είμαι μπροστά απο AMG 63 ... " ...

"φοράω μαμά τουρμπίνα αλλά έβγαλα 150 άλογα πάνω από το όριο της γιατί ο προγραμματιστής μου είναι πιο τσακάλι και από τον Τσακ Νόρις" ...

"το αμάξι μου είναι δρομίσιο ... και με μηχανική είμαι μπροστά από Χαγιαμπόυσα ... γιατί τελικά δουλέυω με κβαντο-μηχανική πίεση" κλπ κλπ

και βέβαια την κορυφαία "αλλα δεν λεω ποτε ποσα άλογα είμαι πριν την κοντρα!!!!!! ειναι θεμα τακτικης!!!!!"

τι να πεις ...





κοίτα πολύς κόσμος που δε ξέρει ... θεωρέι ότι ο Σταμάτης πήρε προχθες το 46 και ανακάλυψε τις κόντρες ... χθές ...

και βέβαια όποιος το πιστεύει αυτό θα τιμωρηθεί αναλόγως !!!


βαγγελη οσων αφορα τον σπυρο (extreme tuner) τον ξερω ακριβως 11 χρονια,αρκετο καιρο δηλαδη πριν ανοιξει το μαγαζι,ειχαμε παει βολτα με το golf ii που ειχε και ηταν 620 αλογα turbo nitro και μου ειχαν πεσει τα σαγονια το 2002.αυτα που γραφει και λεει ειναι θεματα τακτικης και τα γραφει επιτηδες για να τους τσιγκλησει,το ξερω αυτο γιατι μιλαω μαζι του...
αφορα το θεμα με το hayabusa

κηδειοχαρτο τι ειπες τωρα???:yippee::yippee::yippee:

InsaneDriver
12-03-11, 10:55
κοίτα μετά το "σου κούναγα σεντόνι και το βλεπες μαντήλι"

Κώστα πες ποιος σου έμαθε την ατάκα αυτή... :ices_ange

Geo_3D
12-03-11, 10:57
H "τακτικη"... ειναι απο αλλο επεισοδιο που εχεις χασει Κωστη

Originally Posted by stamatis M3 E30
χτες το βραδυ ενας φιλος μου προτεινε να πατησω με ενα λευκο 335, στην αρχη δεν ειχα και πολυ ορεξη για πατημα,αλλα τελικα το πατημα ψηθηκε. θα παταγαμε δικαβαλοι απο 1ες ρολλ και για 400 μετρα στο ο.χ. πρωτου πατησουμε ρωτησα ποσα αλογα ειναι το 335 και μπου ειπε οτι ειναι 306 απλα εχει ενα φιλτρο και μια σκαστρα!!! αν και του λεω δεν εχει νοημα γιατι εγω ειμαι 370 παμε να δουμε τι θα γινει!

εχτες το αμαξι μου ηταν με προγραμμα 370 αλογων ,λαστιχα δρομου,και φουλ ντυμενο.

ετσι λοιπον ξεκιναμε,δινω κορνες ....σπινιαρω 1η,αλλαζω γρηγορα σε 2ερα το διο και παλι,με το 335 να ειναι διπλα μου...κουμπωνω 3η κανει ενα ψιλοσπινιαρισμα και με το που καθεται το αμαξι καλα κατω κανω ενα κενο κατευθειαν,και σχεδον αλλο ενα μεχρι τα 400!!!



στον γυρισμο ρωτησα αν ολα πηγαν σωστα στο πατημα και μου ειπε οτι ολα ηταν οκ!!! θα κανουμε και επαναληπτικο την βδομαδα. μετα γυρισαμε ολοι μαζι στην β.π οπου το παλικαρι δεν το πιστευε και ερχοτανε και μυριζε την εξατμιση με ρωταγε τι και πω κλπ κλπ....τον ρωταω λοιπον ...ρε φιλε τελικα ποσα αλογα ειναι το αμαξι σου γιατι 306 δεν εινια με τιποτα.....και γυρναει και μου λεει 420!!!!! αλλα δεν το λεω ποτε πριν την κοντρα!!!!!! ειναι θεμα τακτικης!!!!!

καποια στιγμη μου λεει θα μου ανοιξεις το καπο σου;;;;;; φυσικα και του ειπα οχι...και οταν με ρωτησε τι κρυβω και φοβαμε;;;; του ειπα απλα οτι ειναι θεμα τακτικησ!!!!!


καλημερα σας!!!