PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζ4 Pussy Magnet...


Fanatic
06-03-11, 00:28
Μου το ειχαν πει για το Ζ4 και δεν τους πιστευα...τελικα ΙΣΧΥΕΙ!!!

Enema
06-03-11, 00:34
http://www.ashlux.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/07/great_success.png

Αδεσποτη ή δικη σου?
Το ωραιο ειναι οταν αφηνουν πατουσακια επανω :D

Fanatic
06-03-11, 00:40
[IMG]
Αδεσποτη ή δικη σου?
Το ωραιο ειναι οταν αφηνουν πατουσακια επανω :D

Ειναι demi. Ειναι υπο την φροντιδα μας. Τα πατουσακια ειναι ωραια ειδικα αν εχουν λασπες απο την βροχη...χεχε:banghead:

Ευτυχως οι πατουσες της κρυβουν καλα τα νυχια αλλιως καθε μερα και νεα γρατζουνια θα ηταν.:icon_pai:

E36 RULES!!
06-03-11, 00:56
Γλύκα ειναι!!!

Ειναι demi. Ειναι υπο την φροντιδα μας. Τα πατουσακια ειναι ωραια ειδικα αν εχουν λασπες απο την βροχη...χεχε:banghead:

Ευτυχως οι πατουσες της κρυβουν καλα τα νυχια αλλιως καθε μερα και νεα γρατζουνια θα ηταν.:icon_pai:

Μερικές φορες δεν τα κρυβουν τοσο καλα :(

Enema
06-03-11, 00:58
Χμμμ, οντως χτυπανε τα νυχια το χρωμα με απλο περπατημα?
Ειναι γλυκητατη παντως, και με ωραια φουντωτη ουρα!
(owner of 8 similar :p: )
Εγω θα την επερνα σπιτι :D

stef
06-03-11, 01:18
Καλά,μην το κουκουλώνεις και θα στο κάνουν κώλο το πορτ παγκάζ...

oldcarskickass
06-03-11, 01:30
Μόνο οι δικές μου οι ρουφιάνες αράζουν σε αμάξια άλλων και μάλιστα ΟΥΤΕ ΚΑΝ γερμανικά.

Αυτό που λέει με τα νύχια ο Μάριος να το προσέξεις πάντως, αν και βασικά είναι που είναι μπλε το αμάξι, το πετάς και ξεσκάς.

Fanatic
06-03-11, 10:33
Καλά,μην το κουκουλώνεις και θα στο κάνουν κώλο το πορτ παγκάζ...

Εχω σκοπο να παρω μια κουκουλα ετσι και αλλιως.

Fairytale
06-03-11, 10:35
Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις ένα σκύλο xaxa
C U out there

stef
06-03-11, 10:37
Εχω σκοπο να παρω μια κουκουλα ετσι και αλλιως.

Ε ναι εννοείται!!
Και μετά ξεκινάμε κερώματα-αλοιφές, γυαλίσματα κλπ!!!!

Fanatic
06-03-11, 10:43
Μιας που το εφερε η κουβεντα, μου ειπαν για κατι κουκουλες που μαζευουν την σκονη με ηλεκτροστατικο. Εχει κανενας υποψη που θα βρουμε??

nik200
06-03-11, 10:47
αυτη η γατα ειναι ανωμαλη...αντι να παει να κατσει πανω στο μοτερ οπως ολες οι γατες πηγε στο πορτ μπαγκαζ....περιεργα πραγματα!

oldcarskickass
06-03-11, 10:48
Βασικά πρόσεξε λίγο κάτι αν και δε νομίζω να έχει εφαρμογή σε εσένα.

Όταν παρέδωσα πινακίδες πριν πάω φαντάρος το είχα κουκουλωμένο με μια απλή κουκούλα (δεν ξέρω τι διαφορές έχουν με αυτές που λες).

Το είχα κουκουλωμένο κανά μήνα ίσως και παραπάνω.

Μόλις το έβγαλα παρατήρησα κάποια θαμπώματα των οποίων το φταίξιμο το έριξα στην κουκούλα. Δλδ έσκασε το βερνίκι στα μέρη στα οποία ακουμπούσε η κουκούλα (ουρανός και καπώ)

Βέβαια το χρώμα μου ήταν από το 92.

Το ίδιο έπαθε και ο Νικήτας (fad3in) με το δικό του με τον ίδιο τρόπο.

Ίσως φταίει το ότι ήταν παλιό το χρώμα, δεν ξέρω.

Αλλά καλό θα είναι να το ψιλοπροσέξεις, ή να πάρεις κάτι καλό.

Fanatic
06-03-11, 10:56
αυτη η γατα ειναι ανωμαλη...αντι να παει να κατσει πανω στο μοτερ οπως ολες οι γατες πηγε στο πορτ μπαγκαζ....περιεργα πραγματα!

Συηθως καθονται στο μοτερ γιατι ειναι ζεστο. Χθες εκανε ηλιοθεραπεια εκει πισω αφου εκει επεφτε ηλιος. Το επαιζε και μουρη στην Ζ4, χεχε

Λευτερη γι αυτο ρωτησα για να το ψαξω ;)

stef
06-03-11, 11:23
Kοίτα από την γάτα ξεκίνησες σε κουκούλες το συνεχίζεις αλλά εμείς θα σε βοηθήσουμε...
Εξαρτάται τι είδους χρήση κάνεις στην κουκούλα και εξηγούμαι αμέσως...!!
Το αμάξι το έχεις στο δρόμο? Σε πυλωτή ? Σε κλειστό γκαράζ? Σε ανοιχτό parking?
Το λέω αυτό διότι υπάρχουν διαφορετικά είδη κουκούλας για κάθε χρήση...

nik200
06-03-11, 11:25
πλακα πλακα μην αφηνεις το γατι πανω στο αμαξι..εμενα μου το χουν γεμισει γρατζουνιες...οι οποιες δεν βγαινουν ευκολα....αμα βγαινουν!

Fanatic
06-03-11, 11:42
Kοίτα από την γάτα ξεκίνησες σε κουκούλες το συνεχίζεις αλλά εμείς θα σε βοηθήσουμε...
Εξαρτάται τι είδους χρήση κάνεις στην κουκούλα και εξηγούμαι αμέσως...!!
Το αμάξι το έχεις στο δρόμο? Σε πυλωτή ? Σε κλειστό γκαράζ? Σε ανοιχτό parking?
Το λέω αυτό διότι υπάρχουν διαφορετικά είδη κουκούλας για κάθε χρήση...

Οπως το βλεπεις στην φωτο. Σε γκαραζ εξωτερικο σκεπαμενο αλλα οχι εντελως. Δλδ καλυπτεται απο πανω αλλα βροχες και ηλιος (και γατες) το αγγιζουν.

Τι περιμενες ρε Στεφανε να πουμε για γατες? Πως χτενιζουμε την γουνα τους? H πως τους κοβουμε τα νυχια, χεχε

stef
06-03-11, 11:48
Λοιπόν καταρχάς θες μια κουκούλα all around!
Αδιαβροχή, με εσωτερική επένδυση απο βαμβάκι για να μην γδέρνει αμάξι με διπλή επένδυση!
Υπάρχει ένα μαγαζί στο Ψυχικο στην Καραθοδωρή (μόλις περάσεις την Μεσογείων όπως έρχεσαι απο περιφερειακό δεξιά στην BP) που πουλάει 3-4 διαφορετικούς τύπους κουκούλας.
Να πας να πάρεις μία καλή!
Επίσης για τις γάτες πήγαινε σε ένα pet shop και πάρε απωθετικό για γάτες που το μυρίζουν και δεν πάνε κοντά στο αμάξι!!
Μία ακόμη έξυπνη κίνηση είναι να πάρεις κόκκινο πιπέρι και να το ρίξεις γύρω απο το αμάξι (δεν κάνω πλάκα). Δεν πρόκειται να ξαναπατήσει ΚΑΜΙΑ γάτα στο Ζ4 σου!

Fanatic
06-03-11, 11:54
Επίσης για τις γάτες πήγαινε σε ένα pet shop και πάρε απωθετικό για γάτες που το μυρίζουν και δεν πάνε κοντά στο αμάξι!!
Μία ακόμη έξυπνη κίνηση είναι να πάρεις κόκκινο πιπέρι και να το ρίξεις γύρω απο το αμάξι (δεν κάνω πλάκα). Δεν πρόκειται να ξαναπατήσει ΚΑΜΙΑ γάτα στο Ζ4 σου!

Θα τα δοκιμασω και αυτα που λες και θα βαλω και στα αλλα δυο αμαξια του γκαραζ (mercedes vs bmw φαση) να δουμε! Thanks for the tip!!

e60///M
06-03-11, 13:52
Δε θελω να φανω ο κακος ο κακος της παρεας αλλα αν την εβλεπα κει πανω θα την εσφαζα και θα εβαζα κομματακια της γυρω γυρω απο το αυτοκινητο ωστε να προιδεαζονται οι υπολοιπες τι θα γινει αν πλησιασουν.

Κατα τα αλλα μια χαρα τα παω και με τις γατουλες και με τις σκυλιτσες. ;) Οταν πλησιαζουν το αυτοκινητο καπως μου τη δινει.

Παντως οσα αυτοκινητα εχω δει να εχουν παει γατες επανω εχουν γρατζουνιστει.


Και πισω στο θεμα ειναι πολυ ευκολο και φτηνη λυση επισης να κλησεις και τις αλλες 2 πλευρες με λαμαρινα και μια πορτα μεγαλη ωστε να εχεις ενα ''κλειστο'' παρκιν. Και ετσι ουτε κουκουλα θα χρειαζεται να βαζεις που μπορεις να το κανεις μονο οταν ειναι καθαρο το αυτοκινητο ουτε θα βρεχεται ουτε ηλιος θα το χτυπαει.Κριμα ειναι...

Fanatic
06-03-11, 14:12
Δε θελω να φανω ο κακος ο κακος της παρεας αλλα αν την εβλεπα κει πανω θα την εσφαζα και θα εβαζα κομματακια της γυρω γυρω απο το αυτοκινητο ωστε να προιδεαζονται οι υπολοιπες τι θα γινει αν πλησιασουν.



Το περιμενα οτι καποιος θα ελεγε κατι τετοιο...καλυτερα το αποθητικο...η συγκεκριμενη ειναι και συμπαθεια μου...κριμα να γινει κομματακια...:thumbsdow

MrZ
06-03-11, 14:20
Το είχα κουκουλωμένο κανά μήνα ίσως και παραπάνω.
Μόλις το έβγαλα παρατήρησα κάποια θαμπώματα των οποίων το φταίξιμο το έριξα στην κουκούλα. Δλδ έσκασε το βερνίκι στα μέρη στα οποία ακουμπούσε η κουκούλα (ουρανός και καπώ)

Το ίδιο έπαθα στο Ford όταν το παράτησε ο πατέρας μου,πρίν να βγάλω δίπλωμα.Αλλά εμένα δεν έσκασε το κερί αλλά το χρώμα...
Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις ένα σκύλο xaxa
C U out there
Ο οποίος προσπαθώντας να πιάσει τη γάτα που θα βρίσκεται πάνω στο αυτοκίνητο θα το γδάρει με τα δικά του νύχια.Και μετά θα στο κατουρήσει φέυγοντας :rofl2:

Απ'οτι έχω καταλάβει:
Η αδιάβροχη κουκούλα συγκρατεί την υγρασία ανάμεσα σε αυτήν και το αυτοκίνητο και δεν στεγνώνει μέχρι να βγεί.Η υγρασία περνάει από το κάτω μέρος του αυτοκινήτου που είναι ανοιχτό.
Η κουκούλα που δεν είναι αδιάβροχη και αφήνει το αυτοκίνητο να "αναπνέει" γίνεται μούσκεμα με τη βροχή (μπορεί να μουχλιάσει κιόλας) και επίσης πρέπει να αφαιρεθεί για να στεγνώσει.
Απλά παίρνουμε μια κουκούλα που δεν θα σκιστεί με τον αέρα και που η μέσα μεριά της θα είναι μαλακή για να μην γρατζουνάει το κερί-χρώμα του αυτοκινήτου.Έπειτα δεν το αφήνουμε πολύ καιρό κουκουλωμένο για να μην έχουμε δυσάρεστα αποτελέσματα.

Δείτε και το δικό μου pussy magnet τώρα,προσέχοντας που έχει περάσει το ένα πόδι!

oldcarskickass
06-03-11, 14:30
Το περιμενα οτι καποιος θα ελεγε κατι τετοιο...καλυτερα το αποθητικο...η συγκεκριμενη ειναι και συμπαθεια μου...κριμα να γινει κομματακια...:thumbsdow

Το λέει στο στυλ του πολλαπλασιασμού των αδυναμιών.

Το πήρες στραβά.:ylsuper::ylsuper:

stef
06-03-11, 14:58
Αλλιώς μπορείς να φτιάξεις κάτι τέτοιο....

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=169763

Ή αν θές μόνο μία θέση parking κάτι τέτοιο...

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=192377

Χα χα χα

zaharias
06-03-11, 15:15
http://www.facebook.com/album.php?id=1639608957&aid=2136 Εδω ειναι οι δικες μου.. Εχω και μια περσιας.. αλλα δεν την εχω στις φωτο.. Φυσικα ΔΕΝ εχουν δει ποτε το αμαξι γιατι τις εχω σε εσωτερικο χωρο και το αμαξι σε γκαραζ μονο του.. Εμενα εχουν κακο συνηθειο να καθονται πανω στο λαπτοπ.. :D

Τωρα, οσον αφορα τη κουκουλα, οσο καλη και να ειναι, αμα εχει ακομη και λιγο σκονη πανω το αμαξι, καλο ειναι να μην τη βαλεις.. Με λιγα λογια πρεπει να το πλενεις και να το σκεπαζεις αμεσως.. Και μετα να το σκεπαζεις πια οταν ΘΑ το ξαναπλενεις.. ή παιρνεις ενα ξεσκονιστηρι και αμα ειναι καθαρο (οχι λασπες, λιγο σκονη δηλ) τοτε το ξεσκονιζεις πριν σκεπασεις..

Η γατα ειναι σκετη γλυκα :wub: αλλα καλα θα κανεις να μην την αφηνεις να ανεβαινει πανω (γιατι ειναι κριμα, σιγουρα καποια στιγμη θα σου κανει ζημια, μπορει να εχει λιγο υγρασια και καθως παει να ανεβει να γλυστρησει και για να κρατηθει βγαζει νυχια, ειναι η αντιδραση της), ουτε στη μηχανη να μπαινει.. Φιλος με 36αρι, επαθε πολυ ζημια και φυσικα και το αμοιρο το ζωο πηγε αδικα.. Αλλα που να το ηξερε..!!

Μηπως πρεπει να σκεφτεις καποιο τροπο να κλεισεις το χωρο αυτο οπως ειπε πολυ σωστα καποιος φιλος πιο πανω? Το βρισκω σαν την πιο σωστη λυση..

giannis 116
07-03-11, 19:39
Αλλιώς μπορείς να φτιάξεις κάτι τέτοιο....

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=169763

Ή αν θές μόνο μία θέση parking κάτι τέτοιο...

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=192377

Χα χα χα

Αδειες για ολα αυτα εχουν ή να καλεσουμε την πολεοδομια?! :rofl2: Ειδικα το 1ο, τι φτιαξανε τα τυπακια, επηξα!
Ο 2ος δεν εβαλε καθολου σιδερα στην πλακα ή ειδα λαθος?!
Και για να ληγει εδω το εκτος θεματος, μια χαρα γλυκες ειναι οι γατες αλλα μακρυα κι αγαπημενοι απο αμαξι και απο σπιτι...

E36 RULES!!
07-03-11, 22:37
Ή αν θές μόνο μία θέση parking κάτι τέτοιο...

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=192377

Χα χα χα

Lester!! Γειτονιά! :D

Action Man
08-03-11, 11:56
Μου το ειχαν πει για το Ζ4 και δεν τους πιστευα...τελικα ΙΣΧΥΕΙ!!!
Μλκ Στέλ,όταν είδα τον τίτλο είχα πιάσει το τήλ στη χέρα μου,και ετοιμαζόμουν να σου ρίξω τηλ κραξίματος.....επικράτησε η λογική όμως.....και όταν είδα την φώτο ηρέμισα!!:chair::105whistl

Fairytale
08-03-11, 13:36
Μλκ Στέλ,όταν είδα τον τίτλο είχα πιάσει το τήλ στη χέρα μου,και ετοιμαζόμουν να σου ρίξω τηλ κραξίματος.....επικράτησε η λογική όμως.....και όταν είδα την φώτο ηρέμισα!!:chair::105whistlΠροφανώς ισχύουν και τα άλλα...
άλλωστε αν προσέξετε το thread ΟΛΟΙ ΜΑΣ μιλάμε για γάτΑ(ες) και όχι για γάτο(υς) ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ :owned:
xaxaxa
C U out there

Fanatic
08-03-11, 18:06
Μλκ Στέλ,όταν είδα τον τίτλο είχα πιάσει το τήλ στη χέρα μου,και ετοιμαζόμουν να σου ρίξω τηλ κραξίματος.....επικράτησε η λογική όμως.....και όταν είδα την φώτο ηρέμισα!!:chair::105whistl

χαχαχαχα γμτ πλακα θα ειχε αυτο το τηλ!!:soapbox:

oldcarskickass
08-03-11, 20:29
Γιατί νομίζεις ότι θα έβγαζες άκρη, μόνο αυτός θα μίλαγε.

ΥΓ: κρίμα πάντως που επικράτησε η λογική... Θα έπεφτε πολύ γέλιο.

Fanatic
08-03-11, 20:44
Γιατί νομίζεις ότι θα έβγαζες άκρη, μόνο αυτός θα μίλαγε.

ΥΓ: κρίμα πάντως που επικράτησε η λογική... Θα έπεφτε πολύ γέλιο.

Ναι ρε αυτο λεω! Θα ηταν μονολογος για ηχογραφιση!:twak:

Κατσε να το δοκιμασω τωρα!

ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΕΛΟ! Πολυ γκομενοπαγιδα το Ζ! ΟΛΕΣ οι γυναικες μου την πεφτουν! Ακομα και αυτες που πουλανε χαρτομαντηλα στα φαναρια! Δεν ξερω που να κρυφτω!

χαχαχαχαχαχα

sakkunen
09-03-11, 09:05
Ναι ρε αυτο λεω! Θα ηταν μονολογος για ηχογραφιση!:twak:

Κατσε να το δοκιμασω τωρα!

ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΕΛΟ! Πολυ γκομενοπαγιδα το Ζ! ΟΛΕΣ οι γυναικες μου την πεφτουν! Ακομα και αυτες που πουλανε χαρτομαντηλα στα φαναρια! Δεν ξερω που να κρυφτω!

χαχαχαχαχαχα

Οι τσιγγάνες εννοείς ? Έχει κάποια καλά κομμάτια!:whip:

manosm3
09-03-11, 12:58
Οι τσιγγάνες εννοείς ? Έχει κάποια καλά κομμάτια!:whip:

Ξερουμε οτι εχεις αδυναμια στους τυπους των φαναριων :105whistl
http://www.youtube.com/watch?v=barFm91iCD0

saikoE39
09-03-11, 14:05
Στην 5αρα ειχα μεγαλο θεμα με μια γατα...εβαψα το καπο απο δ αυτη..!!!
Τα εχει με το καπο....μονο οταν ηταν ζεστο,κρυο δεν το ηθελε...αλλα βρηκα την λυση...
Ανοιχτο το καπο μεχρι να παγωσει το μοτερ....και τελος ο πολεμος...

Fanatic
20-11-13, 11:02
Παιδια επαναφερω το θεμα παλι γιατι δοκιμασα κατι που δουλευει αριστα απ οτι φαινεται.

ΟΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

Θα πατε καπου που πουλανε αιθερια ελαια και θα ζητησετε ελαιο ΣΙΤΡΟΝΕΛΑΣ.

Μετα θα βαλετε 20-30 σταγονες σε 200 ml νερο και στην συνεχεια θα το βαλετε σε ενα ψεκαστιρι.

Ψεκαστε γυρω απο το αμαξι και στις ροδες (και πανω στο αμαξι να πεσει δεν θα βλαψει το χρωμα- λιπαρο ειναι οχι οξινο)

Εδω και 5 μερες που το εχω κανει οι 4-5 γατες που εχω στην γειτονια δεν εχουν πατησει πανω. Kανω καθε 3 μερες ανανεωση. Η Σιτρονελα ειναι γνωστη οτι απομακρυνει και τα κουνουπια btw.

Success :cheers::dblthumb2

Dim77
20-11-13, 11:16
Σε φαρμακείο της γειτονιάς σας (για να μην ψάχνετε άδικα) αν δεν έχουν ήδη, μπορούν να σας παραγγείλουν:deal:

BMW Power
20-11-13, 12:26
Μπράβο Στέλιο και ευχαριστούμε.

Δημήτρη έχεις την πρώτη παραγγελία από εμένα.

bimmerm
20-11-13, 13:01
χαχαχα...τσιμπησα και εγω λογω τιτλου και μπηκα στο τοπικ !

λοιπον εχω μεγαλο προβλημα και εγω.εχω στην γειτονια μου 30 κατι γατες σε 3 τετραγωνα! ο λογος ειναι οτι εχουμε πολεμο με καποιες-πολλες γυναικες που κατεβαινουν και τις ταιζουν και ετσι δεν φευγουν και συνεχεια πολ/ζονται.
φυσικα δημιουργουν προβλημα οχι μονο στα αμξια των πυλωτων αλλα καποια ορμηξε σε περαστικη γυναικα και την γρατζουνισε χωρις λογο απλα γιατι ειχε νεογεννητα,χωρις να την πειραξει η γυναικα.
το θεμα ειναι οτι προσπαθησαμε να τις απωθησουμε και χρησιμοποιησαμε οτι υπαρχει σε εμποριο αλλα και πρακτικα(πιπερια κ.λπ.) μεταξυ αλλων και αυτο με την σιτρονελα.δεν πιανει τιποτα!!

ενας επιασε νευριασε και επιασε αεροβολο και παει η μια...αλλα φοβηθηκε τις φιλοζωες και σταματησε.

αγαπω τα ζωα και εγω αλλα αυτο ειναι προβλημα καθημερινο.δεν ειναι μονο τον χειμωνα πλεον το προβλημα που βρισκουν ζεστη αλλα αποτι ψαξαμε ανεβαινουν και λογω ασφαλειας οταν θελουν ξεκουραστουν.θελουν κατι ψηλα για να ελεγχουν την περιοχη.
στο δικο μου ανεβαινουν γιατι ειναι και σε γωνια απομωνομενο και ειναι καλη κρυψωνα.

δυστυχως νευριασα και εγω και προσπαθησα να δηλητηριασω 3 απο αυτες ,πολυ προσεκτικα σε σημεια που δεν θα ετρωγαν αλλα ζωα,ελεγχομενα σε παγιδες τροφης ,αλλα η' επειδη το εκανα με βαρια καρδια η' μαλλον δεν ξερω τον τροπο δεν επιασε.χρησιμοπιησα οτι υπαρχει απο φαρμακα αλλα με πληροφορησαν οτι τα νεα φαρμακα δεν τις σκοτωνουν,ακριβως γιατι φτιαχτηκαν για να προστατευουν τα αδεσποτα ζωα απο μολυνσεις.

ειμαι σε απογνωση.

AlexVag
20-11-13, 13:51
χαχαχα...τσιμπησα και εγω λογω τιτλου και μπηκα στο τοπικ !

λοιπον εχω μεγαλο προβλημα και εγω.εχω στην γειτονια μου 30 κατι γατες σε 3 τετραγωνα! ο λογος ειναι οτι εχουμε πολεμο με καποιες-πολλες γυναικες που κατεβαινουν και τις ταιζουν και ετσι δεν φευγουν και συνεχεια πολ/ζονται.
φυσικα δημιουργουν προβλημα οχι μονο στα αμξια των πυλωτων αλλα καποια ορμηξε σε περαστικη γυναικα και την γρατζουνισε χωρις λογο απλα γιατι ειχε νεογεννητα,χωρις να την πειραξει η γυναικα.
το θεμα ειναι οτι προσπαθησαμε να τις απωθησουμε και χρησιμοποιησαμε οτι υπαρχει σε εμποριο αλλα και πρακτικα(πιπερια κ.λπ.) μεταξυ αλλων και αυτο με την σιτρονελα.δεν πιανει τιποτα!!

ενας επιασε νευριασε και επιασε αεροβολο και παει η μια...αλλα φοβηθηκε τις φιλοζωες και σταματησε.

αγαπω τα ζωα και εγω αλλα αυτο ειναι προβλημα καθημερινο.δεν ειναι μονο τον χειμωνα πλεον το προβλημα που βρισκουν ζεστη αλλα αποτι ψαξαμε ανεβαινουν και λογω ασφαλειας οταν θελουν ξεκουραστουν.θελουν κατι ψηλα για να ελεγχουν την περιοχη.
στο δικο μου ανεβαινουν γιατι ειναι και σε γωνια απομωνομενο και ειναι καλη κρυψωνα.

δυστυχως νευριασα και εγω και προσπαθησα να δηλητηριασω 3 απο αυτες ,πολυ προσεκτικα σε σημεια που δεν θα ετρωγαν αλλα ζωα,ελεγχομενα σε παγιδες τροφης ,αλλα η' επειδη το εκανα με βαρια καρδια η' μαλλον δεν ξερω τον τροπο δεν επιασε.χρησιμοπιησα οτι υπαρχει απο φαρμακα αλλα με πληροφορησαν οτι τα νεα φαρμακα δεν τις σκοτωνουν,ακριβως γιατι φτιαχτηκαν για να προστατευουν τα αδεσποτα ζωα απο μολυνσεις.

ειμαι σε απογνωση.

Μπραβο τιποτα αλλο δεν θα σου πω. Μονο προσεχε μην σε δει κανενας πιο μαγκας και σου τα δωσει να τα φας εσυ.

kacey
20-11-13, 14:30
Ασε θα του πω εγω:

χαχαχα...τσιμπησα και εγω λογω τιτλου και μπηκα στο τοπικ !

λοιπον εχω μεγαλο προβλημα και εγω.εχω στην γειτονια μου 30 κατι γατες σε 3 τετραγωνα! ο λογος ειναι οτι εχουμε πολεμο με καποιες-πολλες γυναικες που κατεβαινουν και τις ταιζουν και ετσι δεν φευγουν και συνεχεια πολ/ζονται.
φυσικα δημιουργουν προβλημα οχι μονο στα αμξια των πυλωτων αλλα καποια ορμηξε σε περαστικη γυναικα και την γρατζουνισε χωρις λογο απλα γιατι ειχε νεογεννητα,χωρις να την πειραξει η γυναικα.
το θεμα ειναι οτι προσπαθησαμε να τις απωθησουμε και χρησιμοποιησαμε οτι υπαρχει σε εμποριο αλλα και πρακτικα(πιπερια κ.λπ.) μεταξυ αλλων και αυτο με την σιτρονελα.δεν πιανει τιποτα!!

ενας επιασε νευριασε και επιασε αεροβολο και παει η μια...αλλα φοβηθηκε τις φιλοζωες και σταματησε.

αγαπω τα ζωα και εγω αλλα αυτο ειναι προβλημα καθημερινο.δεν ειναι μονο τον χειμωνα πλεον το προβλημα που βρισκουν ζεστη αλλα αποτι ψαξαμε ανεβαινουν και λογω ασφαλειας οταν θελουν ξεκουραστουν.θελουν κατι ψηλα για να ελεγχουν την περιοχη.
στο δικο μου ανεβαινουν γιατι ειναι και σε γωνια απομωνομενο και ειναι καλη κρυψωνα.

δυστυχως νευριασα και εγω και προσπαθησα να δηλητηριασω 3 απο αυτες ,πολυ προσεκτικα σε σημεια που δεν θα ετρωγαν αλλα ζωα,ελεγχομενα σε παγιδες τροφης ,αλλα η' επειδη το εκανα με βαρια καρδια η' μαλλον δεν ξερω τον τροπο δεν επιασε.χρησιμοπιησα οτι υπαρχει απο φαρμακα αλλα με πληροφορησαν οτι τα νεα φαρμακα δεν τις σκοτωνουν,ακριβως γιατι φτιαχτηκαν για να προστατευουν τα αδεσποτα ζωα απο μολυνσεις.

ειμαι σε απογνωση.

Κατ'αρχας, να πεσεις να ψοφησεις. Δευτερον, κοιτα ρε κατι τυπους που "αγαπουν τα ζωα" και τα φολιαζουν "με βαρια καρδια".

bimmerm
20-11-13, 14:38
ωχ κιαλλες φιλοζωες γιαγιαδες! ψιτ!!!!

Fanatic
20-11-13, 14:44
bimmerm εισαι απαραδεκτος και δεν αξιζεις να εισαι εδω μεσα...

Κανονικα πιο βαριες κουβεντες σου χρειαζονται...

Dim77
20-11-13, 15:13
Μετά από αυτό το ποστ, δικαιολογούνται κάθε είδους χαρακτηρισμοί απέναντι σου και ΔΕΝ δικαιολογείται καμιά απάντηση από εσένα.

Σου εύχομαι να μην ζήσεις το μαρτύριο που υφίσταται θηλαστικό από δηλητηρίαση με αντιπηκτικά (ποντικοφάρμακο) ή εντομοκτόνα....

Έχει έρθει άνθρωπος στο φαρμακείο για ποντικοφάρμακο για να γλυτώσει το μερσεντέ του....Αφού τον έκραξα κανονικά μπροστά στον κόσμο και του είπα τι νιώθει το φουκαριαρικο....για να μην του κάνουν πατημασιές.....

Αφιερωμένο στους καλοκάγαθους ανθρώπους με τα καλογυαλισμένα αυτοκίνητα ''εργαλεία''.
http://1.bp.blogspot.com/-yq8VMmalT68/UgcUK8vEpVI/AAAAAAAADmE/cZjQFoQbZ0w/s1600/shark+%252B+dangerous+human.jpg

MZ3
20-11-13, 15:36
αφήστε τα γατάκια ήσυχα μόνο καλό κάνουν

ένταξή στην χειρότερη να εχει κανεις μερικες γρατζουνιες και μερικα χνούδια η καμπριακιδες

να παρακαλάτε να της έχετε της γατούλες γιατι αν δεν εχετε θα έρχονται τα ποντικάκια και αυτα δεν περιορίζουν της ζημιες σε γρατζουνιες αλλα σε ηλεκτρονικές πλεξούδες φάγωμα σε πλαστικά μέρη του αυτοκινήτου κύριός σε εσωτερικά μέρη και πολύ βρομιά!!

οπότε καλύτερα τα γατάκια στο καπό!!!

AlexVag
20-11-13, 15:49
21) Συμφωνείτε, με τη χρήση αυτού του forum, ότι δεν θα χρησιμοποιήσετε αυτό το forum για να γράψετε κείμενο που εν γνώση σας είναι ψευδές, ανακριβές, καταχρηστικό, χυδαίο, άσεμνο ή ενάντια σε οποιοδήποτε νόμο.

God
20-11-13, 16:02
21) Συμφωνείτε, με τη χρήση αυτού του forum, ότι δεν θα χρησιμοποιήσετε αυτό το forum για να γράψετε κείμενο που εν γνώση σας είναι ψευδές, ανακριβές, καταχρηστικό, χυδαίο, άσεμνο ή ενάντια σε οποιοδήποτε νόμο.

Οι κανόνες είχαν γραφεί για νοήμων ανθρώπους που μπορούν τουλάχιστον να ξεχωρίσουν τα βασικά των νομικών και ηθικών ορίων, έτσι δυσκολεύομαι να τους εφαρμόσω στην περίπτωσή του. Δεν μπορώ να χαρακτηρίσω έτσι κάποιον που "έρχεται σε απόγνωση", δολοφονεί οτιδήποτε ζωντανό μην τυχόν και του λερώσει τις λαμαρίνες του και στο τέλος το παραδέχεται και δημοσίως...

Αλλά έχω την λύση στο πρόβλημα, μάλιστα αναίμακτη και με πολλαπλά οφέλη.

................πάρε σκύλο.

Fanatic
20-11-13, 16:07
Μου χαλασε και το thread...και την χρησιμη πληροφορια.

Η σιτρονελα μπορει να χρησιμοποιηθει για να κρατησει τα γατια μακρια απο το αυτοκινητο, προφανως και δεν θα αλλαξουν γειτονια.

Προτεινω παντως ο επομενος που πεταξει την μαλακια του για θανατωση οποιουδηποτε ζωντανου να γινεται ban χωρις πολλα λογια...

Dim77
20-11-13, 16:11
Για να γυρίσουμε σε φυσιολογικά επίπεδα, δε νομιζω η σιτρονέλλα να διώξει τις γάτες για πάνω από 3-4-5 μέρες (μαζί με τα κουνούπια).

AlexVag
20-11-13, 16:11
Ναι πιστευω ειναι καταλληλος για σκυλο αφου ειναι φιλοζωος.
Παρε ομως πιτμπουλ για να εισαι πιο μαγκας. Και οταν ο σκυλος ξεφορτωθει τις γατες ξες τι θα κανεις ετσι? Οποιος δεν γουσταρει τις γατες που καθονται πανω στο αμαξι του (οπως εγω) παιρνει τα καταλληλα μετρα ωστε να μην μπορουν οι γατες να φτασουν στο αυτοκινητο, δηλαδη το κλεινει γυρω γυρω με καποιο υφασμα, πλαστικο η οτι αλλο γουστραρει. Αν θελει να το εχει εξω στο δρομο τοτε μεγαλυτερη ζημια του κανει ο καθε ασχετος που παει να παρκαρει παρα η γατα.

Fanatic
20-11-13, 17:28
Για να γυρίσουμε σε φυσιολογικά επίπεδα, δε νομιζω η σιτρονέλλα να διώξει τις γάτες για πάνω από 3-4-5 μέρες (μαζί με τα κουνούπια).

Αν το ανανεωνεις καθε 3-4 μερες πιστευω θα ειναι οκ. θα το τσεκαρω. Παντως πριν βαλω οτιδηποτε μεσα σε μια μερα ειχα πατημασιες στο αμαξι οταν δεν το ειχα με κουκουλα. Τωρα ειναι 5 μερες χωρις και ειναι απατητο.

bimmerm
20-11-13, 19:58
Γλύκα ειναι!!!



Μερικές φορες δεν τα κρυβουν τοσο καλα :(

Καλά,μην το κουκουλώνεις και θα στο κάνουν κώλο το πορτ παγκάζ...

πλακα πλακα μην αφηνεις το γατι πανω στο αμαξι..εμενα μου το χουν γεμισει γρατζουνιες...οι οποιες δεν βγαινουν ευκολα....αμα βγαινουν!

Δε θελω να φανω ο κακος ο κακος της παρεας αλλα αν την εβλεπα κει πανω θα την εσφαζα και θα εβαζα κομματακια της γυρω γυρω απο το αυτοκινητο ωστε να προιδεαζονται οι υπολοιπες τι θα γινει αν πλησιασουν.

Κατα τα αλλα μια χαρα τα παω και με τις γατουλες και με τις σκυλιτσες. ;) Οταν πλησιαζουν το αυτοκινητο καπως μου τη δινει.

Παντως οσα αυτοκινητα εχω δει να εχουν παει γατες επανω εχουν γρατζουνιστει.


Και πισω στο θεμα ειναι πολυ ευκολο και φτηνη λυση επισης να κλησεις και τις αλλες 2 πλευρες με λαμαρινα και μια πορτα μεγαλη ωστε να εχεις ενα ''κλειστο'' παρκιν. Και ετσι ουτε κουκουλα θα χρειαζεται να βαζεις που μπορεις να το κανεις μονο οταν ειναι καθαρο το αυτοκινητο ουτε θα βρεχεται ουτε ηλιος θα το χτυπαει.Κριμα ειναι...

Αδειες για ολα αυτα εχουν ή να καλεσουμε την πολεοδομια?! :rofl2: Ειδικα το 1ο, τι φτιαξανε τα τυπακια, επηξα!
Ο 2ος δεν εβαλε καθολου σιδερα στην πλακα ή ειδα λαθος?!
Και για να ληγει εδω το εκτος θεματος, μια χαρα γλυκες ειναι οι γατες αλλα μακρυα κι αγαπημενοι απο αμαξι και απο σπιτι...

και ομως φιλε ντιμ εγω θα απαντησω και αν καποιος θελει μπορω να επιχειρηματολογησω αν και με φανατικους δεν βγαζει πουθενα οτι και να πεις.

ολοι αυτοι οι ανθρωποι φανταζομαι δεν εξεφρασαν δυσαρεσκεια και δεν απειλησαν και εγω ειμαι ο κακος γιατι μιλησα και ειπα την αληθεια .
μπορει να το ειπαν πλαγια οτι εχουν προβλημα και οτι δεν ξερανε τι θα κανανε οσοι δεν χουν ακομα,εγω ομως μιλησα κατευθειαν γιατι υπαρχει μεγαλο προβλημα στην γειτονια μου.αποτι φαινεται πρεπει να φοβομαστε την αντιθετη αποψη και μα μην μιλαμε σαυτην την χωρα για οτιδηποτε ενοχλει καποιους .
πρεπει να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας και υποκρινομαστε και να μην λεμε τιποτα διαφορετικο.αυτην την νοοτροπια ειχαμε τοσο καιρο και φτασαμε στην ελλαδα σαυτην την κατασταση.

στο θεμα του νομου.ναι ειναι παρανομο,οσο παρανομο ειναι καποιοι απο εδω μεσα που λενε οτι δεν θα πληρωσουν τελη,εφορια,φορους πολυτελειας κ.λ.π.ειναι τοσο παρανομο οσο οι κοντρες που κανανε καποιοι στον δρομο η' ξεπερνουν το οριο ταχυτητας,οπως παραδεχθηκαν σε ενα θρεντ,βαζοντας σε κινδυνο την ζωη τους και των αλλων κ.λπ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΗΜΟΝΤΑ ΟΝΤΑ ΕΤΣΙ?:rolleyes: δεν συνεχιζω γιατι δεν μπορω αλλη ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.και φανταζομαι και ο δημος της αθηνας που εριξε φολες σε γατες περσι ηταν παραλογοι,δεν υπηρχε προβλημα.

εχω και γατα και σκυλο.φανταζομαι οτι καποιοι εχετε και ποντικια η' χαμστερ η' σαυρες η' αραχνες.και για να τα εχετε τα πηρατε απο πετ-σοπ.αρα ειναι ζωα για συντροφια.ομως ειμαι σιγουρος οτι καποιοι αλλοι τα σκοτωνετε,τι πρεπει να που αυτοι που σκοτωνουν τα συγκεκριμενα ζωα στους αλλους που τα εχουν σπιτι για παρεα?να τους λυντσαρουν επειδη τα αδεσποτα ποντικια,σαυρες κ.λπ. δημιουργουν προβλημα ενω τα αλλα που εχουν σπιτια ειναι καλα? μηπως αυτα που κυνηγουν ,κουνελια,ελαφια,γουρουνια,πουλια δεν εχουν ψυχη?που στο κατω -κατω δεν πειραξαν κανενα.και ομως κανεις απο εσας που με βριζετε δεν βρισατε εναν κυνηγο.παραλογο!

σκυλους ταιζω και εγω εξω αλλα μακρια απο κατοικιες.σε αλανες να μην ενοχλω κανεναν..και οι σκυλοι ειναι ανθρωποι δεν δεχομαι καμμια αλλη δραση απο την απομακρυνση αν υπαρχει προβλημα.οι γατες ομως ειναι ενα ζωο αγριο.η αδεσποτη γατα δεν ειναι σαν τον σκυλο.και πολ/ζονται 2 -3 φορες τον χρονο με 4-5 μικρα.δεν αναλαμβανει κανεις να τις απομακρυνει οσο και αν παρακαλεσα.ουτε ο δημος,ουτε οι φιλοζωικες -γιατι δεν εχουν χρηματα-ουτε αυτες οι εθελοντριες γιαγιαδες που τις ταιζουν,κανεις.και το προβλημα παραμενει και χειροτερευει.

ακριβως επειδη ειμαστε νοημοντα οντα πρεπει να φροντιζουμε την δημοσια υγεια και τον ελεγχο των πληθυσμων και πρεπει να βαζουμε πανω απολα την ηρεμια και την γαληνη των συναθρωπων μας και οχι των ζωων.κανεις απο εσας δεν μιλησε με κτηνιατρο να του πει ποσες ασθενειες μεταφερει η γατα σε καποιον που αθελα του μπορει να αγγιξει καποιο απο τις βρωμιες της πανω στο αυτοκινητο,στον κηπο η' οπου αλλου τα αφηνουν.τα ζωα ειτε στο σπιτι μας ειτε εξω απο την πολη.

εκτος απο βρισιες και προσβλητικα σχολια επειχειρηματα δεν ακουσα:scratchch

Dim77
20-11-13, 20:59
Κάνεις κάποιες υπεραπλουστεύσεις, για να δώσεις περισσότερο δίκαιο στον εαυτό σου που όμως δεν ισχύουν.

''Όσο παράνομοι είναι για κόντρες κλπ ή δηλώνουν ότι τρέχουν κλπ....άλλο τόσο και εγώ''

Όχι. Γιατί εδώ έχουμε ηθελημένη δηλητηρίαση ζώου. Καμιά σχέση. Και βασικά έχω κινηθεί (και πολλοί άλλοι φιλόζωοι) με πολύ πάνω από το όριο χιλιάδες φορές. Ναι μπορεί να κινδυνεύσει κάποιος για τον ίδιο λόγο που θα μπορούσε αν συνέβαινε και με το όριο. Το να δηλητηριάσεις όμως....έχει άλλα ποσοστά επιτυχίας ε?

Επίσης, θανάτωση γιατί έχουν αρρωστήσει μαζικά κλπ, κάποια ζώα και αποτελούν γενικότερο κίνδυνο, δεν είναι ίδια με θανάτωση από ιδιώτη γιατί του γρατζούνισαν το αμάξι.

Όποιος γράφει τέτοιο πράγμα είναι ανεκδιήγητος.

Είναι πολύ διαφορετικό το να σκεφτεί κάποιος τη στιγμή που είδε μια γρατζουνιά κάτι κακό για το ζωάκι, από το να το πραγματοποιήσει.

Κανείς δεν δικαιολογεί επίσης μαζικές θανατώσεις ζώων για διάφορους (καλωπιστικούς και τουριστικούς) λόγους από δήμους κλπ. Για αυτό και γίνονται πάντα κρυφά....αλλιώς θα γινόταν χαμός.
Δες τι συμβαίνει στη Ρουμανία και την διεθνή κατακραυγή.

Δεν είμαι φανατικός φιλόζωος από αυτούς που χάνουν το μέτρο (που μαζεύουν 50 γάτες σε ένα διαμέρισμα ας πούμε...που έχει συμβεί πριν λίγο καιρό στη γειτονιά).

Αλλά το ''να σκοτώσω'' το ζώο γιατί μου/σου γρατζούνισε το αμάξι....ε όχι.
Αυτό πάει πολύ.

Όσον για τις βρωμιές που ''αφήνουν'' οι γάτες πίσω τους στον ανοικτό χώρο (είπαμε όχι 50 σε ένα διαμέρισμα παρατημένες)....απορώ ποιός κτηνίατρος στο είπε.

Υ.Γ. Όποτε έχει γίνει θρεντ (και παλιά θυμάμαι κάτι ωραία) με ζώα που ''χαλάνε'' τα φοβερά μας ''εργαλεία'' (αυτοκίνητα)....έχει γίνει χαμός και αυτό είναι ΚΑΛΟ....γιατί σημαίνει ότι μερικοί από εμάς τουλάχιστον έχουν το γνώθι σε εαυτόν ότι εμείς είμαστε το επικίνδυνο είδος ζωής στον πλανήτη.

Υ.Γ.2 Έχω σκύλο, δεν προέρχεται φυσικά από pet shop και ούτε πρόκειται ποτέ....υπάρχουν πολύ καλύτερα ζωάκια που περιμένουν φιλόζωους να ζήσουν μαζί τους.

Υ.Γ.3. Να δείς πόσο άγρια ζώα είναι οι γάτες που μαζεύονται έξω από το μαγαζί μου.
Φαντάσου ότι ενώ έχω αλλεργία στις γάτες, πάω και τις χαϊδεύω (γιατί το ζητάνε οι ίδιες και αν τις δείς με τι χαρά), ενώ ξέρω ότι θα ''φουντώσω'' για αρκετή ώρα....

Αλλά είπαμε...μη γρατζουνιστεί το αμάξι.
Από χαλίκια κλπ, όταν πηγαίνουμε με 150+ είναι οκ οι γρατζουνιές βέβαια.

Υ.Γ.4. Θρεντ με ανθρώπους vs ζώα για να διασωθεί το απειλούμενο είδος (αυτοκίνητο)....δεν πρόκειται να μακροημερεύσει πάντως.

Παράκληση. Όποιος έχει ένστικτα αντίστοιχα με τη φωτογραφία που παρέθεσα, ας τα κρατήσει για τον εαυτό του γιατί η κατακραυγή δεν μπορεί να περιοριστεί (δικαιολογημένα) και ούτε πρόκειται να καταφέρει να πείσει για το δίκαιο του, κανέναν ανάμεσα σε πολιτισμένους νοήμονες ανθρώπους.

AlexVag
20-11-13, 21:33
και ομως φιλε ντιμ εγω θα απαντησω και αν καποιος θελει μπορω να επιχειρηματολογησω αν και με φανατικους δεν βγαζει πουθενα οτι και να πεις.

ολοι αυτοι οι ανθρωποι φανταζομαι δεν εξεφρασαν δυσαρεσκεια και δεν απειλησαν και εγω ειμαι ο κακος γιατι μιλησα και ειπα την αληθεια .
μπορει να το ειπαν πλαγια οτι εχουν προβλημα και οτι δεν ξερανε τι θα κανανε οσοι δεν χουν ακομα,εγω ομως μιλησα κατευθειαν γιατι υπαρχει μεγαλο προβλημα στην γειτονια μου.αποτι φαινεται πρεπει να φοβομαστε την αντιθετη αποψη και μα μην μιλαμε σαυτην την χωρα για οτιδηποτε ενοχλει καποιους .
πρεπει να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας και υποκρινομαστε και να μην λεμε τιποτα διαφορετικο.αυτην την νοοτροπια ειχαμε τοσο καιρο και φτασαμε στην ελλαδα σαυτην την κατασταση.

στο θεμα του νομου.ναι ειναι παρανομο,οσο παρανομο ειναι καποιοι απο εδω μεσα που λενε οτι δεν θα πληρωσουν τελη,εφορια,φορους πολυτελειας κ.λ.π.ειναι τοσο παρανομο οσο οι κοντρες που κανανε καποιοι στον δρομο η' ξεπερνουν το οριο ταχυτητας,οπως παραδεχθηκαν σε ενα θρεντ,βαζοντας σε κινδυνο την ζωη τους και των αλλων κ.λπ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΗΜΟΝΤΑ ΟΝΤΑ ΕΤΣΙ?:rolleyes: δεν συνεχιζω γιατι δεν μπορω αλλη ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.και φανταζομαι και ο δημος της αθηνας που εριξε φολες σε γατες περσι ηταν παραλογοι,δεν υπηρχε προβλημα.

εχω και γατα και σκυλο.φανταζομαι οτι καποιοι εχετε και ποντικια η' χαμστερ η' σαυρες η' αραχνες.και για να τα εχετε τα πηρατε απο πετ-σοπ.αρα ειναι ζωα για συντροφια.ομως ειμαι σιγουρος οτι καποιοι αλλοι τα σκοτωνετε,τι πρεπει να που αυτοι που σκοτωνουν τα συγκεκριμενα ζωα στους αλλους που τα εχουν σπιτι για παρεα?να τους λυντσαρουν επειδη τα αδεσποτα ποντικια,σαυρες κ.λπ. δημιουργουν προβλημα ενω τα αλλα που εχουν σπιτια ειναι καλα? μηπως αυτα που κυνηγουν ,κουνελια,ελαφια,γουρουνια,πουλια δεν εχουν ψυχη?που στο κατω -κατω δεν πειραξαν κανενα.και ομως κανεις απο εσας που με βριζετε δεν βρισατε εναν κυνηγο.παραλογο!

σκυλους ταιζω και εγω εξω αλλα μακρια απο κατοικιες.σε αλανες να μην ενοχλω κανεναν..και οι σκυλοι ειναι ανθρωποι δεν δεχομαι καμμια αλλη δραση απο την απομακρυνση αν υπαρχει προβλημα.οι γατες ομως ειναι ενα ζωο αγριο.η αδεσποτη γατα δεν ειναι σαν τον σκυλο.και πολ/ζονται 2 -3 φορες τον χρονο με 4-5 μικρα.δεν αναλαμβανει κανεις να τις απομακρυνει οσο και αν παρακαλεσα.ουτε ο δημος,ουτε οι φιλοζωικες -γιατι δεν εχουν χρηματα-ουτε αυτες οι εθελοντριες γιαγιαδες που τις ταιζουν,κανεις.και το προβλημα παραμενει και χειροτερευει.

ακριβως επειδη ειμαστε νοημοντα οντα πρεπει να φροντιζουμε την δημοσια υγεια και τον ελεγχο των πληθυσμων και πρεπει να βαζουμε πανω απολα την ηρεμια και την γαληνη των συναθρωπων μας και οχι των ζωων.κανεις απο εσας δεν μιλησε με κτηνιατρο να του πει ποσες ασθενειες μεταφερει η γατα σε καποιον που αθελα του μπορει να αγγιξει καποιο απο τις βρωμιες της πανω στο αυτοκινητο,στον κηπο η' οπου αλλου τα αφηνουν.τα ζωα ειτε στο σπιτι μας ειτε εξω απο την πολη.

εκτος απο βρισιες και προσβλητικα σχολια επειχειρηματα δεν ακουσα:scratchch

Συγνωμη αλλα τι πας να δικαιολογησεις τωρα? Μιλαμε σοβαρα? Δεν μπηκα καν στον κοπο να διαβασω τι εγραψες. Θα σου το πω αλλιως, εκανες κατι ΠΑΡΑΝΟΜΟ, εκτος απο ανηθικο. Αν σε εβλεπε καποιος και εκανε μια καταγγελια ακομα θα ετρεχες.. Προσπαθεις να δικαιολογησεις κατι ΠΑΡΑΝΟΜΟ? Τουλαχιστον μην απαντας. Ας μην χαλασει και αυτο το θεμα. (και οχι δεν εχω ουτε μια γατα,δεν τις συμπαθω καν. Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα τις σκοτωνω.) Και για την ιστορια σε ενα κλειστο παρκινγκ που ειχα παλια το αυτοκινητο μου εμφανιστηκαν ποντικια που εκαναν τεραστιες ζημιες στα αυτοκινητα.

dimimav
20-11-13, 21:42
Συγνωμη αλλα τι πας να δικαιολογησεις τωρα? Μιλαμε σοβαρα? Δεν μπηκα καν στον κοπο να διαβασω τι εγραψες. Θα σου το πω αλλιως, εκανες κατι ΠΑΡΑΝΟΜΟ, εκτος απο ανηθικο. Αν σε εβλεπε καποιος και εκανε μια καταγγελια ακομα θα ετρεχες.. Προσπαθεις να δικαιολογησεις κατι ΠΑΡΑΝΟΜΟ? Τουλαχιστον μην απαντας. Ας μην χαλασει και αυτο το θεμα. (και οχι δεν εχω ουτε μια γατα,δεν τις συμπαθω καν. Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα τις σκοτωνω.) Και για την ιστορια σε ενα κλειστο παρκινγκ που ειχα παλια το αυτοκινητο μου εμφανιστηκαν ποντικια που εκαναν τεραστιες ζημιες στα αυτοκινητα.

Ότι και να παει να δικαιολογήσει αφού δεν διαβάσεις τι έγραψε
δεν δικαιούστε να απαντήσεις
Ουτε διάλογο δεν ξέρετε να κάνετε

Straight six
20-11-13, 21:55
Κάνεις κάποιες υπεραπλουστεύσεις, για να δώσεις περισσότερο δίκαιο στον εαυτό σου που όμως δεν ισχύουν.

''Όσο παράνομοι είναι για κόντρες κλπ ή δηλώνουν ότι τρέχουν κλπ....άλλο τόσο και εγώ''

Όχι. Γιατί εδώ έχουμε ηθελημένη δηλητηρίαση ζώου. Καμιά σχέση. Και βασικά έχω κινηθεί (και πολλοί άλλοι φιλόζωοι) με πολύ πάνω από το όριο χιλιάδες φορές. Ναι μπορεί να κινδυνεύσει κάποιος για τον ίδιο λόγο που θα μπορούσε αν συνέβαινε και με το όριο. Το να δηλητηριάσεις όμως....έχει άλλα ποσοστά επιτυχίας ε?

Επίσης, θανάτωση γιατί έχουν αρρωστήσει μαζικά κλπ, κάποια ζώα και αποτελούν γενικότερο κίνδυνο, δεν είναι ίδια με θανάτωση από ιδιώτη γιατί του γρατζούνισαν το αμάξι.

Όποιος γράφει τέτοιο πράγμα είναι ανεκδιήγητος.

Είναι πολύ διαφορετικό το να σκεφτεί κάποιος τη στιγμή που είδε μια γρατζουνιά κάτι κακό για το ζωάκι, από το να το πραγματοποιήσει.

Κανείς δεν δικαιολογεί επίσης μαζικές θανατώσεις ζώων για διάφορους (καλωπιστικούς και τουριστικούς) λόγους από δήμους κλπ. Για αυτό και γίνονται πάντα κρυφά....αλλιώς θα γινόταν χαμός.
Δες τι συμβαίνει στη Ρουμανία και την διεθνή κατακραυγή.

Δεν είμαι φανατικός φιλόζωος από αυτούς που χάνουν το μέτρο (που μαζεύουν 50 γάτες σε ένα διαμέρισμα ας πούμε...που έχει συμβεί πριν λίγο καιρό στη γειτονιά).

Αλλά το ''να σκοτώσω'' το ζώο γιατί μου/σου γρατζούνισε το αμάξι....ε όχι.
Αυτό πάει πολύ.

Όσον για τις βρωμιές που ''αφήνουν'' οι γάτες πίσω τους στον ανοικτό χώρο (είπαμε όχι 50 σε ένα διαμέρισμα παρατημένες)....απορώ ποιός κτηνίατρος στο είπε.

Υ.Γ. Όποτε έχει γίνει θρεντ (και παλιά θυμάμαι κάτι ωραία) με ζώα που ''χαλάνε'' τα φοβερά μας ''εργαλεία'' (αυτοκίνητα)....έχει γίνει χαμός και αυτό είναι ΚΑΛΟ....γιατί σημαίνει ότι μερικοί από εμάς τουλάχιστον έχουν το γνώθι σε εαυτόν ότι εμείς είμαστε το επικίνδυνο είδος ζωής στον πλανήτη.

Υ.Γ.2 Έχω σκύλο, δεν προέρχεται φυσικά από pet shop και ούτε πρόκειται ποτέ....υπάρχουν πολύ καλύτερα ζωάκια που περιμένουν φιλόζωους να ζήσουν μαζί τους.

Υ.Γ.3. Να δείς πόσο άγρια ζώα είναι οι γάτες που μαζεύονται έξω από το μαγαζί μου.
Φαντάσου ότι ενώ έχω αλλεργία στις γάτες, πάω και τις χαϊδεύω (γιατί το ζητάνε οι ίδιες και αν τις δείς με τι χαρά), ενώ ξέρω ότι θα ''φουντώσω'' για αρκετή ώρα....

Αλλά είπαμε...μη γρατζουνιστεί το αμάξι.
Από χαλίκια κλπ, όταν πηγαίνουμε με 150+ είναι οκ οι γρατζουνιές βέβαια.

Υ.Γ.4. Θρεντ με ανθρώπους vs ζώα για να διασωθεί το απειλούμενο είδος (αυτοκίνητο)....δεν πρόκειται να μακροημερεύσει πάντως.

Παράκληση. Όποιος έχει ένστικτα αντίστοιχα με τη φωτογραφία που παρέθεσα, ας τα κρατήσει για τον εαυτό του γιατί η κατακραυγή δεν μπορεί να περιοριστεί (δικαιολογημένα) και ούτε πρόκειται να καταφέρει να πείσει για το δίκαιο του, κανέναν ανάμεσα σε πολιτισμένους νοήμονες ανθρώπους.



:nod:


οτι φιλε μου θα ησουν σε τετοια απογνωση γιατι τα γατια ανεβαινουν στο αμαξι σου και δεν

τα εξολοθρευει οπως λες τιποτα τοτε εχεις τεραστιο θεμα και τζαμπα σου εξηγουν καποιοι..

και κανενας δεν εχει το δικαιωμα για τους δικους του λογους να αφαιρει μια ζωη....ο,τι και να

κανουν τα ζωα...γιατι απλα δεν εχουν επιγνωση και αντιληψη...που εσυ ως ανθρωπος υποθετικα την

εχεις αρα εχεις αλλες επιλογες και οχι αυτες που λες...

αρα δεν θα επρεπε να επιλεγεις τον τροπο αυτο....

paganis
20-11-13, 22:09
η αληθεια ειναι ..πως καποιες γριες εδω στην γειτονια ..που τις ταιζουν απο το πρωι , ως το βραδυ...και βρωμαει ο τοπος στην γειτονια...ευχαριστως τις φωλιαζα.

bimmerm
20-11-13, 22:51
Συγνωμη αλλα τι πας να δικαιολογησεις τωρα? Μιλαμε σοβαρα? Δεν μπηκα καν στον κοπο να διαβασω τι εγραψες. Θα σου το πω αλλιως, εκανες κατι ΠΑΡΑΝΟΜΟ, εκτος απο ανηθικο. Αν σε εβλεπε καποιος και εκανε μια καταγγελια ακομα θα ετρεχες.. Προσπαθεις να δικαιολογησεις κατι ΠΑΡΑΝΟΜΟ? Τουλαχιστον μην απαντας. Ας μην χαλασει και αυτο το θεμα. (και οχι δεν εχω ουτε μια γατα,δεν τις συμπαθω καν. Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα τις σκοτωνω.) Και για την ιστορια σε ενα κλειστο παρκινγκ που ειχα παλια το αυτοκινητο μου εμφανιστηκαν ποντικια που εκαναν τεραστιες ζημιες στα αυτοκινητα.

ποιος σου ειπε οτι πηγα να δικαιολογηθω? πηρα την ευθυνη.δεν διαβασες τι εγραψα?α ,ναι δεν διαβασες,ξεχασα.γιατι τα ξερεις ολα!εσυ τι λες να μην ξερω οτι ειναι παρανομο?
και αλλα ειναι παρανομα αλλα επειδη εκεινα σου αρεσουν δεν βλεπω λες τιποτα!
ας διαβαζε το κειμενο να καταλαβαινες τι εννοω.
ανηθικο ειναι και να βριζεις καποιον χωρις να τον ακουσεις τι σου λεει η' καλυτερα τι σου γραφει στην περιπτωση σου.και να σκοτωνεις ποντικια.ζωντανα ειναι και αυτα,δεν σε δαγκωσαν,μια λαμαρινα ενα καλωδιο σου ξεσκισαν ,δεν ειναι τιποτα,ετσι?
56 σελιδες και εγω χαλασα το θεμα?56 σελιδες για ποιο πραγμα ακριβως/για να συμφωνησετε οτι δενυπαρχει λυση 56 σελιδες?ελα ρε φιλε τωρα...
αν και δεν θα επρεπε να σου απαντησω.

η αληθεια ειναι ..πως καποιες γριες εδω στην γειτονια ..που τις ταιζουν απο το πρωι , ως το βραδυ...και βρωμαει ο τοπος στην γειτονια...ευχαριστως τις φωλιαζα.

επισης αλλα βλεπεις ειναι και παρανομο και ανηθικο!

:nod:


οτι φιλε μου θα ησουν σε τετοια απογνωση γιατι τα γατια ανεβαινουν στο αμαξι σου και δεν

τα εξολοθρευει οπως λες τιποτα τοτε εχεις τεραστιο θεμα και τζαμπα σου εξηγουν καποιοι..

και κανενας δεν εχει το δικαιωμα για τους δικους του λογους να αφαιρει μια ζωη....ο,τι και να

κανουν τα ζωα...γιατι απλα δεν εχουν επιγνωση και αντιληψη...που εσυ ως ανθρωπος υποθετικα την

εχεις αρα εχεις αλλες επιλογες και οχι αυτες που λες...

αρα δεν θα επρεπε να επιλεγεις τον τροπο αυτο....

συμφωνω σε ολα οσα λες αλλα δεν ειδα να προτεινει ενα αποτελεσματικο τροπο εδω μεσα.ποιον απο ολους τους αποτελεσματικους τροπους που γραφτηκαν στις 56 σελιδες να επιλεξω? το πιπερι,το ξυδι,το αντικουνουπικο?γελανε οι γατες φιλες μου εδω και 2 χρονια.

αν ειχες ενα τοσο μεγαλο προβλημα στην γειτονια σου δεν θα μιλουσες εκ του ασφαλους!

Κάνεις κάποιες υπεραπλουστεύσεις, για να δώσεις περισσότερο δίκαιο στον εαυτό σου που όμως δεν ισχύουν.

''Όσο παράνομοι είναι για κόντρες κλπ ή δηλώνουν ότι τρέχουν κλπ....άλλο τόσο και εγώ''

Όχι. Γιατί εδώ έχουμε ηθελημένη δηλητηρίαση ζώου. Καμιά σχέση. Και βασικά έχω κινηθεί (και πολλοί άλλοι φιλόζωοι) με πολύ πάνω από το όριο χιλιάδες φορές. Ναι μπορεί να κινδυνεύσει κάποιος για τον ίδιο λόγο που θα μπορούσε αν συνέβαινε και με το όριο. Το να δηλητηριάσεις όμως....έχει άλλα ποσοστά επιτυχίας ε?

Επίσης, θανάτωση γιατί έχουν αρρωστήσει μαζικά κλπ, κάποια ζώα και αποτελούν γενικότερο κίνδυνο, δεν είναι ίδια με θανάτωση από ιδιώτη γιατί του γρατζούνισαν το αμάξι.

Όποιος γράφει τέτοιο πράγμα είναι ανεκδιήγητος.

Είναι πολύ διαφορετικό το να σκεφτεί κάποιος τη στιγμή που είδε μια γρατζουνιά κάτι κακό για το ζωάκι, από το να το πραγματοποιήσει.

Κανείς δεν δικαιολογεί επίσης μαζικές θανατώσεις ζώων για διάφορους (καλωπιστικούς και τουριστικούς) λόγους από δήμους κλπ. Για αυτό και γίνονται πάντα κρυφά....αλλιώς θα γινόταν χαμός.
Δες τι συμβαίνει στη Ρουμανία και την διεθνή κατακραυγή.

Δεν είμαι φανατικός φιλόζωος από αυτούς που χάνουν το μέτρο (που μαζεύουν 50 γάτες σε ένα διαμέρισμα ας πούμε...που έχει συμβεί πριν λίγο καιρό στη γειτονιά).

Αλλά το ''να σκοτώσω'' το ζώο γιατί μου/σου γρατζούνισε το αμάξι....ε όχι.
Αυτό πάει πολύ.

Όσον για τις βρωμιές που ''αφήνουν'' οι γάτες πίσω τους στον ανοικτό χώρο (είπαμε όχι 50 σε ένα διαμέρισμα παρατημένες)....απορώ ποιός κτηνίατρος στο είπε.

Υ.Γ. Όποτε έχει γίνει θρεντ (και παλιά θυμάμαι κάτι ωραία) με ζώα που ''χαλάνε'' τα φοβερά μας ''εργαλεία'' (αυτοκίνητα)....έχει γίνει χαμός και αυτό είναι ΚΑΛΟ....γιατί σημαίνει ότι μερικοί από εμάς τουλάχιστον έχουν το γνώθι σε εαυτόν ότι εμείς είμαστε το επικίνδυνο είδος ζωής στον πλανήτη.

Υ.Γ.2 Έχω σκύλο, δεν προέρχεται φυσικά από pet shop και ούτε πρόκειται ποτέ....υπάρχουν πολύ καλύτερα ζωάκια που περιμένουν φιλόζωους να ζήσουν μαζί τους.

Υ.Γ.3. Να δείς πόσο άγρια ζώα είναι οι γάτες που μαζεύονται έξω από το μαγαζί μου.
Φαντάσου ότι ενώ έχω αλλεργία στις γάτες, πάω και τις χαϊδεύω (γιατί το ζητάνε οι ίδιες και αν τις δείς με τι χαρά), ενώ ξέρω ότι θα ''φουντώσω'' για αρκετή ώρα....

Αλλά είπαμε...μη γρατζουνιστεί το αμάξι.
Από χαλίκια κλπ, όταν πηγαίνουμε με 150+ είναι οκ οι γρατζουνιές βέβαια.

Υ.Γ.4. Θρεντ με ανθρώπους vs ζώα για να διασωθεί το απειλούμενο είδος (αυτοκίνητο)....δεν πρόκειται να μακροημερεύσει πάντως.

Παράκληση. Όποιος έχει ένστικτα αντίστοιχα με τη φωτογραφία που παρέθεσα, ας τα κρατήσει για τον εαυτό του γιατί η κατακραυγή δεν μπορεί να περιοριστεί (δικαιολογημένα) και ούτε πρόκειται να καταφέρει να πείσει για το δίκαιο του, κανέναν ανάμεσα σε πολιτισμένους νοήμονες ανθρώπους.

ντιμ ακομα και οταν διαφωνουμε μου αρεσει που τουλαχιστον εχεις επιχειρηματα σε σχεση με καποιους αλλους που απλα χαλανε φαια ουσια.
αν και καποιοι χαρακτηρισμοι σαν μοντερειτορ του φορουμ δεν σε τιμανε .εγω δεν σε χαρακτηρισα.

ξεκινω απο το τελος.ποιος πολιτισμενος ανθρωπος θα εκτρεφε αδεσποτα ζωα δημιουργωντας προβλημα στους συναθρωπους του?ειτε ειναι θεμα ζημιων περιουσιας ειτε υγειας?
ποιος ειναι λιγοτερο νοημων αυτος που σκοτωνει ενα ζωο που του προκαλει ζημια η' ενας ανθρωπος που τρεχει στην ασφαλτο πανω απο το οριο γνωριζοντας οτι μπορει να σκοτωσει συναθρωπους του?μαλλον ο δευτερος.
ανεκδιηγητο ειναι να βαζεις στην ιδια μοιρα τον ανθρωπο με το ζωο.και μαλιστα ηθελημενα οπως εσυ!

το θρεντ δεν ειναι ζωα εναντια σε ανθρωπους,αν αυτο καταλαβες τοτε εχεις προβλημα.ειναι πως να γλυτωσουμε απο την αθελη ζημια που προκαλει ενα ζωο.βρηκατε λυση?δεν νομιζω.παρεπιπτοντως αυτο το θεμα αν ψαξει καποιος σε διαφορα φορουμ ελλαδα και εξωτερικο ειναι μεσα παντου .για τις γατες εννοω.αι κυριως σε ολα τα αυτοκινητιστικα φορα.παντου!
αρα ειναι προβλημα και ακουγονται ολες οι φωνες.

υ.γ εγω δεν μιλησα για μαζικη δηλητηριαση,αυτα ειναι δικα σου λογια.μιλησα για συγκεκριμενα που ναι κανουν ζημια στην περιουσια μου που τοσο πολυ μοχθησα να αποκτησω.δεν μου την χαρισαν.και θα την προστατευσω οπως μπορω.
το κρατος εβγαλε εναν νομο για τα ζωα και συμφωνω αλλα επρεπε να υπαρχει και μεριμνα για τους ανθρωπους.γιατι στο εξωτερικο υπαρχει.στην ελλαδα ομως ο νομος βγηκε και δεν υπαρχει μεριμνα.οποτε πως μπορει καποιος να τον δει με καλο ματι?
φανταζομαι οταν γραφει η πινακιδα των πριν 30 χρονων ανωτατο οριο 80 χιλ. τηρεις το οριο ετσι?φυσικα και οχι,γιατι θεωρεις οτι ειναι γελοιο να πειθαρχεις σε κατι που μπορει να ειναι και επικυνδυνο.
δεν συγκρινω απλα πρεπει να καταλαβεις πως μπορεις να σκεφτεις για ορισμενα πραγματα στην χωρα μας απεναντι στο κρατος που σε αφηνει ακαλυπτο.

υγ. φυσικα δεν θελεις να συνεχιστει το τοπικ.ειναι αδικο τοσες σελιδες πραγματικης ευτυχιας και χασιμο χρονου να κλεισουν τωρα που μπηκε το πραγματικο θεμα.η αποκορυφωση του πουριτανισμοΥ.

ευχαριστω για την φιλοξενια,οποια και αν ηταν αυτη.

bimmerm
20-11-13, 23:18
Υ.Γ α,και συγγνωμη ξεχασα να σε ρωτησω...το γουρουνακι που τρως,το μοσχαρακι,το προβατακι κ.α που εχεις στο πιατο σου ,τα εχεις δει την ωρα που τα σκοτωνουν?ηθελημενα το κανουν ξερεις και μαλιστα για καποιο λογο..για να εχει εσυ την μπριζολα σου στο πιατο σου.ειναι κατωτερα ζωα αυτα? δεν μπορουμε να ζησουμε χωρις να τα τρωμε? ειναι σωστο να μην προστατευει ο νομος την ζωη τους? εγω διαφωνω,δεν τα τρωω,αλλα εγω βλεπεις δεν ειμαι πολιτισμενος σαν εσενα και τους αλλους!

ζητω η πολιτισμενη κοινωνια!

Dim77
21-11-13, 00:12
Συνεχίζεις να προσπαθείς με σχετικά ψύχραιμο λόγο να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.

1) Τα ζωάκια βρέθηκαν. Κάποιοι τα ταϊζουν γιατί δεν μπορούν να σκεφτούν παραπέρα. Κάποιοι τα στειρώνουν και τα ταϊζουν.
2)Με το που ανεβαίνεις και πιάνεις τα πηδάλια του 1.5 τόνου οχήματος σου, γνωρίζεις ότι μπορεί να σκοτώσεις όποιο άλλο πλάσμα από σάρκα και οστά βρεθεί στο δρόμο σου. Δεν είναι αντίστοιχο το παράδειγμα σου για την επικινδυνότητα της οδήγησης ή οποιασδήποτε δραστηριότητας, με την ηθελημένη δηλητηρίαση.... Επιμένοντας σε αυτό δείχνεις απλά ότι προσπαθείς να παριστάνεις ότι κάνεις διάλογο.
Επίσης τα ζώα, δεν φταίνε για τίποτα....αλλά μάλλον δεν το καταλαβαίνεις.

3)Ναι πρέπει να ακούγονται οι φωνές στη συζήτηση, γιατί είναι ένα πρόβλημα που απασχολεί από ότι φαίνεται αρκετό κόσμο.
Δυστυχώς καταλήγουν πάντα οι συζητήσεις και αναζητήσεις των ''ταλαιπωρημένων'' στο ''θάνατος στα ζώα''...

Δεν είπα ότι μίλησες εσύ για μαζική δηλητηρίαση...Διάβασε καλύτερα το ποστ μου.

Παρεμπιπτόντως, ο νόμος δεν είναι με το μέρος σου όσον αφορά την προστασία της περιουσίας σου με θανάτωση και βασανισμό (δηλητηρίαση) ζώων.
Το ποιός είναι αρμόδιος να τα μαζέψει ή να τα φροντίσει είναι άλλο θέμα.

Μπορεί αύριο μεθαύριο να σε ενοχλεί ένας άστεγος και να αφήνει πράγματα πάνω στο αμάξι σου.
Ξέρεις....να το γρατζουνίσει. (Υπάρχει τέτοιο κοντά στη γειτονιά μου...) Απορώ πως θα αντιδρούσες αν αδιαφορούσε.

Συνεχίζεις να επιμένεις στο ποστ σου, για το πως κινούμαι στο δρόμο και τι κάνω με τα σήματα του Κ.Ο.Κ.
Περίεργο....ούτε ξέρεις τι κάνω, ούτε πως οδηγώ, ούτε τι έλεγχο έχω στο όποιο όχημα μου.....
Ο νόμος και σε αυτή την περίπτωση ξεχωρίζει να ξέρεις την πρόθεση, από την αμέλεια....

Υ.Γ. Είδες να κλείδωσα το θέμα? Είδες να σβήνεται κάτι? Πάλι κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια.
Απλά βλέπω ότι θα αναγκαστούμε γιατί η συζήτηση είναι ατέρμονη και χωρίς να υπάρχει καμιά διαφοροποιηση. Περιμένω πάλι στο επόμενο ποστ, τη σύγκριση της εκούσιας θανάτωσης (με βασανιστικό τρόπο το υπενθυμίζω), με μη πληρωμή τελών, με παραβίαση ορίου ταχύτητας, με παράνομο παρκάρισμα και εν τέλει την απογοήτευση για τη μη συζήτηση.

Δεν καταλαβαίνω πως η κορύφωση του θρεντ επί της προστασίας των οχημάτων έναντι των γάτων, είναι η συζήτηση περί του αν η θανάτωση των ''γρατζουνίζωντων'' γάτων, είναι σωστή και η άρνηση είναι πουριτανισμός ή υποκρισία.

Ότι είχα να γράψω το έγραψα.
Δεν πρόκειται να πείσω κανέναν που δεν καταλαβαίνει αυτά που του γράφω (και άλλοι) με το να τα επαναλαμβάνω 3-4 φορές.

Ήδη επαναλαμβάνουμε τις ίδιες απόψεις και είναι αφόρητο για όλους.

Υ.Γ.2. Τώρα είδα και το νέο σου μήνυμα.
Επειδή ένας από τους καλούς μου οικογενειακούς φίλους είναι κτηνοτρόφος, μπορώ να σου πώ ότι η θανάτωση ενός ζώου για αυτή τη δουλειά, είναι πολύ διαφορετική.
Επίσης.
Ο θάνατος για τροφή, είναι πολύ μα πάρα πάρα πολύ διαφορετικός από το θάνατο γιατί μου γρατζούνισαν το καπώ οι γάτες.
Είδες, αδικείς τον εαυτό σου.

Αν γυρίσεις στην φώτο που έβαλα πολύ πιο πάνω και διαβάσεις και σκεφτείς θα καταλάβεις.

Ο καρχαρίας που σκοτώνει για να κορέσει την πείνα του, δεν είναι κακός. Ούτε και το λιοντάρι ή η ύαινα. Η θανάτωση ζώων (έχεις δεί αλήθεια στην πραγματικότητα ή μόνο από βίντεο) δεν είναι κάτι ευχάριστο, αλλά υποτίθεται ότι έχει κανόνες για μη βασανισμό και αγωνίας του ζώου.

Δεν σου είπα μη βάλεις ποντικοφάρμακο γιατί έχεις ποντίκι ΜΕΣΑ στο σπίτι σου, που μπορεί να σου προκαλέσει μεγάλα προβλήματα υγείας στην οικογένεια σου.

Δε μιλάς σε κανέναν Νεάντερταλ ξέρεις για να μου λές ανοησίες για τροφή και θάνατο για ιδιοτελείς σκοπούς.

Διάβασε αυτό: (http://www.gatospito.com/t757-topic) (τυχαία το ανακάλυψα) Θα σε βοηθήσει να σκεφτείς καλύτερα και για τον βασανισμό των ζώων, και για το νόμο (τι μπορεί να σου συμβεί αν σε ανακαλύψουν), όσο και για τις υποχρεώσεις των φιλόζωων που δεν παίρνουν το ελεύθερο να κάνουν όλο τον κόσμο χοιροστάσιο.

Δεν λέω ότι δεν κάνουν λάθος αυτοί που το παρακάνουν με το τάισμα-μάζεμα αδέσποτων στις γειτονιές. Αλλά η δηλητηρίαση φίλε, υπερβαίνει ΑΠΕΙΡΩΣ ότι άλλο συζητάμε ή μπορεί να συζητάμε.


Θα αναφέρω μερικά παραδείγματα χοντρικά.

1) Ποντικοφάρμακα (συνήθως αντιπηκτικά π.χ. Βαρφαρίνη).
Αραιώνουν το αίμα (μειώνουν τη βιτ.Κ με συνέπεια τη μείωση των παραγώγων πήξης του αίματος).
Αποτέλεσμα δηλητηρίασης είναι αιμορραγίες, εμετοί (με αίμα), ούρηση και αφόδευση (με αίμα).
Εξάντληση, αταξία, επιληπτικές κρίσεις.
Καταλαβαίνετε φαντάζομαι πως νιώθει το υποκείμενο της δηλητηρίασης μέχρι το τέλος.

2) Εντομοκτόνα (Οργανοφωσφορικά).
Αναστολή ενζύμων στις συνάψεις των νεύρων με αποτέλεσμα:
Συνεχή διέγερση των νευρικών ινών, που με τη σειρά του:
Μυϊκός τρόμος, σπασμοί, εμετοί, διάρροια, βραδυκαρδία, θάνατος από ασφυξία κυρίως.
Βασικό θέμα είναι το μαρτύριο του δηλητηριασθέντος επί ώρα.

3) Τριμμένα γυαλιά (για πολύ κάφρους):
Διαλύουν το γαστρεντερικό σύστημα του ζώου προκαλώντας του αφόρητο πόνο και εσωτερική αιμορραγία.

4) Στρυχνίνη: Κυρίως έντονοι μυϊκοί σπασμοί και θάνατος από παράλυση των ανανευστικών μυών >ασφυξία. Μέσα σε μισή με μία ώρα.

5) Αιθυλενογλυκόλη (αντιψυκτικό):
Νεφροτοξική (άμεσα) και μυϊκός τρόμος, αδυναμία, επιληψία.

Ναι. Καλά το λές. Ζήτω η πολιτισμένη κοινωνία.
Και ο πρώτος ζητωκραυγαστής είναι αυτός που το πρόβλημα του είναι ότι του γρατζούνισαν το αμάξι. Την σκληρά αποκτηθείσα περιουσία.
Που είναι (αναγκαστικά) εκτεθειμένη εξωτερικά και όποιος την διαβάλλει (με όποιο τρόπο) πρέπει να θανατώνεται.

Το θέμα όπως εξελίσσεται μου θυμίζει ξανά αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=-Na9-jV_OJI

GIANNHS M
21-11-13, 00:17
χαχαχα...τσιμπησα και εγω λογω τιτλου και μπηκα στο τοπικ !

λοιπον εχω μεγαλο προβλημα και εγω.εχω στην γειτονια μου 30 κατι γατες σε 3 τετραγωνα! ο λογος ειναι οτι εχουμε πολεμο με καποιες-πολλες γυναικες που κατεβαινουν και τις ταιζουν και ετσι δεν φευγουν και συνεχεια πολ/ζονται.
φυσικα δημιουργουν προβλημα οχι μονο στα αμξια των πυλωτων αλλα καποια ορμηξε σε περαστικη γυναικα και την γρατζουνισε χωρις λογο απλα γιατι ειχε νεογεννητα,χωρις να την πειραξει η γυναικα.
το θεμα ειναι οτι προσπαθησαμε να τις απωθησουμε και χρησιμοποιησαμε οτι υπαρχει σε εμποριο αλλα και πρακτικα(πιπερια κ.λπ.) μεταξυ αλλων και αυτο με την σιτρονελα.δεν πιανει τιποτα!!

ενας επιασε νευριασε και επιασε αεροβολο και παει η μια...αλλα φοβηθηκε τις φιλοζωες και σταματησε.

αγαπω τα ζωα και εγω αλλα αυτο ειναι προβλημα καθημερινο.δεν ειναι μονο τον χειμωνα πλεον το προβλημα που βρισκουν ζεστη αλλα αποτι ψαξαμε ανεβαινουν και λογω ασφαλειας οταν θελουν ξεκουραστουν.θελουν κατι ψηλα για να ελεγχουν την περιοχη.
στο δικο μου ανεβαινουν γιατι ειναι και σε γωνια απομωνομενο και ειναι καλη κρυψωνα.

δυστυχως νευριασα και εγω και προσπαθησα να δηλητηριασω 3 απο αυτες ,πολυ προσεκτικα σε σημεια που δεν θα ετρωγαν αλλα ζωα,ελεγχομενα σε παγιδες τροφης ,αλλα η' επειδη το εκανα με βαρια καρδια η' μαλλον δεν ξερω τον τροπο δεν επιασε.χρησιμοπιησα οτι υπαρχει απο φαρμακα αλλα με πληροφορησαν οτι τα νεα φαρμακα δεν τις σκοτωνουν,ακριβως γιατι φτιαχτηκαν για να προστατευουν τα αδεσποτα ζωα απο μολυνσεις.

ειμαι σε απογνωση.


το να λες οτι αγαπας τα ζωα κ λιγο παρακατω να λες οτι προσπαθησες να τα θανατωσεις ,ελεγχομενα παντα, δεν κολλαει...ή το ενα ή το αλλο...οταν αποφασισεις ισως να μπορεσω να τοποθετηθω κ εγω με επιχειρηματα προς το παρων:chair:....το θεμα απογνωσης τωρα λυνεται....αφου δεν καταφερες να σκοτωσεις ενα αδεσποτο ισως ειναι πιο ευκολο να αλλαξεις σπιτι!!!συγνωμη φιλε μου αλλα φανταζομαι οτι εχεις,οπως ολοι μας απο εδω μεσα, πιο σοβαρα προβληματα κοινωνικα να ασχοληθουμε παρα για το πως θα εξοντωσουμε τις γατες ή για το πως θα προστατευτουμε απο τις γατες?σιγα την απειλη>>>για ολα τα πραγματα υπαρχει χρυση τομη....//////////////τωρα οτι αφορα τα γουρουνακια,τα κατσικακια,πουλακια κ ολο το ζωικο βασιλειο το οποιο ενα μερος του φθανει στο πιατο μας θα σου πω πως δυστυχως ειναι η αλυσιδα ζωης που υπαρχει εδω κ εκατομμυρια χρονια απλα για τυχη πολλων εκατομμυριων καταναλωτων (περιλαμβανομαι κ εγω) υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που κανουν αυτες τις βρωμοδουλειες (εγω δεν θα μπορουσα).εκει που με βρισκεις οπαδο σου ειναι οτι δεν μου αρεσει να σκοτωνουν απο χομπι ή για το φαινεστε (μεταξυ κυνηγων ή ψαραδων επικραττει) πραγμα που γινεται....

kostastnt
21-11-13, 00:43
Κι εγώ είχα το ίδιο θέμα και μάλιστα με κουκούλα κάμπριο που έμενε πάνω ολόκληρη φωλιά από τρίχες..

Μίλησα με όσες θειες που ταίζουν τα γατιά και τους είπα να πάνε στο δίπλα στενό.. Αυτόματα εξαφανίστηκαν τα γατιά.. Αν δεν έχει τροφή κοντά στο αμάξι δεν πάνε..

Και χρυσός κανόνας.. Αν δεις γάτα στο αμάξι σου ΜΗΝ την τρομάξεις.. Βγάζει νύχια και στο φεύγα το γρατσουνάει.. Θέλει με το μαλακό να την κατεβάσεις για να μην αφήσει σημάδια το ζωντανό..

AlexVag
21-11-13, 00:48
ποιος σου ειπε οτι πηγα να δικαιολογηθω? πηρα την ευθυνη.δεν διαβασες τι εγραψα?α ,ναι δεν διαβασες,ξεχασα.γιατι τα ξερεις ολα!εσυ τι λες να μην ξερω οτι ειναι παρανομο?
και αλλα ειναι παρανομα αλλα επειδη εκεινα σου αρεσουν δεν βλεπω λες τιποτα!
ας διαβαζε το κειμενο να καταλαβαινες τι εννοω.
ανηθικο ειναι και να βριζεις καποιον χωρις να τον ακουσεις τι σου λεει η' καλυτερα τι σου γραφει στην περιπτωση σου.και να σκοτωνεις ποντικια.ζωντανα ειναι και αυτα,δεν σε δαγκωσαν,μια λαμαρινα ενα καλωδιο σου ξεσκισαν ,δεν ειναι τιποτα,ετσι?
56 σελιδες και εγω χαλασα το θεμα?56 σελιδες για ποιο πραγμα ακριβως/για να συμφωνησετε οτι δενυπαρχει λυση 56 σελιδες?ελα ρε φιλε τωρα...
αν και δεν θα επρεπε να σου απαντησω.



επισης αλλα βλεπεις ειναι και παρανομο και ανηθικο!



συμφωνω σε ολα οσα λες αλλα δεν ειδα να προτεινει ενα αποτελεσματικο τροπο εδω μεσα.ποιον απο ολους τους αποτελεσματικους τροπους που γραφτηκαν στις 56 σελιδες να επιλεξω? το πιπερι,το ξυδι,το αντικουνουπικο?γελανε οι γατες φιλες μου εδω και 2 χρονια.

αν ειχες ενα τοσο μεγαλο προβλημα στην γειτονια σου δεν θα μιλουσες εκ του ασφαλους!



ντιμ ακομα και οταν διαφωνουμε μου αρεσει που τουλαχιστον εχεις επιχειρηματα σε σχεση με καποιους αλλους που απλα χαλανε φαια ουσια.
αν και καποιοι χαρακτηρισμοι σαν μοντερειτορ του φορουμ δεν σε τιμανε .εγω δεν σε χαρακτηρισα.

ξεκινω απο το τελος.ποιος πολιτισμενος ανθρωπος θα εκτρεφε αδεσποτα ζωα δημιουργωντας προβλημα στους συναθρωπους του?ειτε ειναι θεμα ζημιων περιουσιας ειτε υγειας?
ποιος ειναι λιγοτερο νοημων αυτος που σκοτωνει ενα ζωο που του προκαλει ζημια η' ενας ανθρωπος που τρεχει στην ασφαλτο πανω απο το οριο γνωριζοντας οτι μπορει να σκοτωσει συναθρωπους του?μαλλον ο δευτερος.
ανεκδιηγητο ειναι να βαζεις στην ιδια μοιρα τον ανθρωπο με το ζωο.και μαλιστα ηθελημενα οπως εσυ!

το θρεντ δεν ειναι ζωα εναντια σε ανθρωπους,αν αυτο καταλαβες τοτε εχεις προβλημα.ειναι πως να γλυτωσουμε απο την αθελη ζημια που προκαλει ενα ζωο.βρηκατε λυση?δεν νομιζω.παρεπιπτοντως αυτο το θεμα αν ψαξει καποιος σε διαφορα φορουμ ελλαδα και εξωτερικο ειναι μεσα παντου .για τις γατες εννοω.αι κυριως σε ολα τα αυτοκινητιστικα φορα.παντου!
αρα ειναι προβλημα και ακουγονται ολες οι φωνες.

υ.γ εγω δεν μιλησα για μαζικη δηλητηριαση,αυτα ειναι δικα σου λογια.μιλησα για συγκεκριμενα που ναι κανουν ζημια στην περιουσια μου που τοσο πολυ μοχθησα να αποκτησω.δεν μου την χαρισαν.και θα την προστατευσω οπως μπορω.
το κρατος εβγαλε εναν νομο για τα ζωα και συμφωνω αλλα επρεπε να υπαρχει και μεριμνα για τους ανθρωπους.γιατι στο εξωτερικο υπαρχει.στην ελλαδα ομως ο νομος βγηκε και δεν υπαρχει μεριμνα.οποτε πως μπορει καποιος να τον δει με καλο ματι?
φανταζομαι οταν γραφει η πινακιδα των πριν 30 χρονων ανωτατο οριο 80 χιλ. τηρεις το οριο ετσι?φυσικα και οχι,γιατι θεωρεις οτι ειναι γελοιο να πειθαρχεις σε κατι που μπορει να ειναι και επικυνδυνο.
δεν συγκρινω απλα πρεπει να καταλαβεις πως μπορεις να σκεφτεις για ορισμενα πραγματα στην χωρα μας απεναντι στο κρατος που σε αφηνει ακαλυπτο.

υγ. φυσικα δεν θελεις να συνεχιστει το τοπικ.ειναι αδικο τοσες σελιδες πραγματικης ευτυχιας και χασιμο χρονου να κλεισουν τωρα που μπηκε το πραγματικο θεμα.η αποκορυφωση του πουριτανισμοΥ.

ευχαριστω για την φιλοξενια,οποια και αν ηταν αυτη.

Για πες μου ποια παρανομα μου αρεσουν για τα οποια δεν λεω τιποτα...Σιγουρα δεν εχουν να κανουν με την προσπαθεια αφαιρεσης μιας ζωης υποθετω. Για πες μου ποτε σε εβρισα. Δεν ειπα ποτε οτι σκοτωσα ποντικια επειδη μου χαλουσαν το αμαξι. απλα αλλαξα παρκινγκ. Πραγματικα δεν ξες τι λες. Συγνωμη δεν το ηξερα οτι τα γατια ειχες σκοπο να τα φας. Χρησιμοποιεις επιχειρηματα που ειναι τουλαχιστον αστεια. Και σιγουρα την αγελαδα δεν την σκοτωνουν με ποντικοφαρμακο το οποιο προκαλει εσωτερικη αιμορραγια στο ζωο(ειμαι σιγουρος οτι δεν ξες καν πως προκαλει το θανατο το ποντικοφαρμακο). Θα μπορουσα να σου μιλησω οπως σου αξιζει αλλα δεν θα το κανω. Απλα δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου. Πραγματικα αδιαφορω για κατι τυπους σαν εσενα.

GIANNHS M
21-11-13, 00:52
......EDIT......

....ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ (ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ)

η γυναικα μου προ 7ετιας φρεσκοαπολυομενη απο μαγαζι με ζωα....
εγω απλα φιλοζωος...γενικα δεν πειραζω....ετσι απλα....
βραδυ ιουνιου ειμαστε σε ενα σουβλατζιδικο (τρωμε) κ βλεπουμε αρκετα πιτσιρικια μαζεμενα σε ενα σημειο για αρκετη ωρα,(κατι δεν παει καλα λεω κ παω προς το μερος τους).......ειχαν φωλιασει μια μανα γατα κ ειχε 3 μικρα,οχι νεογεννητα,ψιλοπερπαταγανε...(τοσα τουλαχιστον βρηκα)....να μην μακρυγορο ......τα πηρα σπιτι,τα ταιζαμε με μπιμπερο,κουτες για σπιτι,λεκανες με χωματα για γατες,αναγκαστηκα κλειστο ολο το σπιτι οταν λειπαμε για να μην εχουμε τιποτα απροοπτα,σε κτηνιατρους για τα ματακια τους που ειχανε τσιμπλες με αποτελεσμα να μην μπορουν να τα ανοιξουν με το περασμα των ημερων κ γενικοτερα μια περιποιηση που κρατησε 2-2.5 μηνες περιπου μεχρι που τα εδωσα ΤΑ ΔΥΟ σε μια φιλη κ τα εχει μεχρι κ σημερα που σας γραφω στο σπιτι της...το τριτο που λειπει απο την παρεα επασχε απ' οτι ειπε ο κτηνιατρος απο καποια νευρολογικη παθηση η οποια μαλλον ητανε εκγεννετης......για το οποιο ετρεχα με την γυναικα μου 4 τα χαραματα στο κτηνιατρο (κ την επομενη δουλευαμε) για καποιες ενεσεις μπας κ επανελθει κ ταυτοχρονα εξεταση που παθαινε καποιες κρισης...ευτυχως που ητανε κ κοντα....αυτο εγινε μεσα σε μια βδομαδα 2 φορες....η καθε φορα μου στοιχιζε 180 ευρω......το αποτελεσμα ητανε να το παμε για ευθανασια διοτι η κατασταση χειροτερευε κ ιατρικα δεν ειχε μελλον.....η ενεση στην καρδουλα το απαλλαξε απο τα βασαναστηριο που περναγε...μας αποχαιρετησε ακαριαια χωρις πονο...Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΜΙΑ ΖΩΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ Κ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΦΡΕΣΚΟΒΑΜΜΕΝΟ ΜΟΥ ΑΜΑΞΙ ΤΙΣ ΠΑΤΗΜΑΣΙΕΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΓΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ....

Fanatic
21-11-13, 08:32
Yπαρχει λυση αλλα μαλλον πας για την πιο ευκολη (και πιο απανθρωπη).

Αμα σε χαλαει τοσο το γατι βαλτο σε μια κουτα και πηγαινε το στο βουνο...κουτσα στραβα θα βρει κατι να φαει θα επιβιωσει...

Αλλα βεβαια ειναι πιο ευκολο να το φωλιασεις και να αφαιρεσεις ΣΚΟΠΙΜΑ μια ζωη που εχει καθε δικαιωμα να ειναι εδω οσο εσυ...

Αυτα τα γραφω με ολη την ψυχραιμια που εχω για να μην πεις οτι σε κακοχαρακτηριζουμε κιολας...

oldcarskickass
21-11-13, 12:55
χαχαχα...τσιμπησα και εγω λογω τιτλου και μπηκα στο τοπικ !

λοιπον εχω μεγαλο προβλημα και εγω.εχω στην γειτονια μου 30 κατι γατες σε 3 τετραγωνα! ο λογος ειναι οτι εχουμε πολεμο με καποιες-πολλες γυναικες που κατεβαινουν και τις ταιζουν και ετσι δεν φευγουν και συνεχεια πολ/ζονται.
φυσικα δημιουργουν προβλημα οχι μονο στα αμξια των πυλωτων αλλα καποια ορμηξε σε περαστικη γυναικα και την γρατζουνισε χωρις λογο απλα γιατι ειχε νεογεννητα,χωρις να την πειραξει η γυναικα.
το θεμα ειναι οτι προσπαθησαμε να τις απωθησουμε και χρησιμοποιησαμε οτι υπαρχει σε εμποριο αλλα και πρακτικα(πιπερια κ.λπ.) μεταξυ αλλων και αυτο με την σιτρονελα.δεν πιανει τιποτα!!

ενας επιασε νευριασε και επιασε αεροβολο και παει η μια...αλλα φοβηθηκε τις φιλοζωες και σταματησε.

αγαπω τα ζωα και εγω αλλα αυτο ειναι προβλημα καθημερινο.δεν ειναι μονο τον χειμωνα πλεον το προβλημα που βρισκουν ζεστη αλλα αποτι ψαξαμε ανεβαινουν και λογω ασφαλειας οταν θελουν ξεκουραστουν.θελουν κατι ψηλα για να ελεγχουν την περιοχη.
στο δικο μου ανεβαινουν γιατι ειναι και σε γωνια απομωνομενο και ειναι καλη κρυψωνα.

δυστυχως νευριασα και εγω και προσπαθησα να δηλητηριασω 3 απο αυτες ,πολυ προσεκτικα σε σημεια που δεν θα ετρωγαν αλλα ζωα,ελεγχομενα σε παγιδες τροφης ,αλλα η' επειδη το εκανα με βαρια καρδια η' μαλλον δεν ξερω τον τροπο δεν επιασε.χρησιμοπιησα οτι υπαρχει απο φαρμακα αλλα με πληροφορησαν οτι τα νεα φαρμακα δεν τις σκοτωνουν,ακριβως γιατι φτιαχτηκαν για να προστατευουν τα αδεσποτα ζωα απο μολυνσεις.

ειμαι σε απογνωση.

Προφανώς με το παραπάνω όταν λες ότι αγαπάς τα ζώα εννοείς την μάνα, τον πατέρα σου την γυναίκα και τα παιδιά σου.

Υπάρχουν ειδικές γραμμές βοήθειας για την περίπτωσή σου. Μην αγχώνεσαι έχω γνωστό, γιατί ακόμα και για εκεί με μέσο θα χρειαστεί να πας.

Γιατί από ότι καταλαβαίνω θα σκότωνες σκύλο ή γάτα γιατί θα ακουμπούσε το τουτού σου που με τόσο κόπο και χρήμα κατάφερες να αγοράσεις.

Όταν λες νευρίασες τι εννοείς; Ανέβασες πίεση; ΛΟΛ

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει καθόλου αν αυτό που πήγες να κάνεις είναι παράνομο. Αλλά το ότι δικαιολογείς την θανάτωση ενός οποιουδήποτε ζώου δεν απείλεισε την ζωή σου λέγοντας ότι νευρίασε δηλώνει πάρα πολλά για το ανύπαρκτο ήθος και για την μηδενική σου παιδεία. Αλλά είσαι έλληνας οπότε δεν περίμενα και πολλά περισσότερα.

Δηλαδή τι πρόβλημα έχεις σου νιαουρίζουν μέσα στο αυτί; Ή είσαι και εσύ ο ένας και μοναδικός αθηναίος που δεν κατάγεται από κάποιο χωριό με κοκκόρια αγελάδες και τέτοια.

Είσαι τραγικός και ανεκδιήγητος. Ευχαριστώ πάντως για το παραπάνω ποστ σου και την προσπάθεια δικαιολόγησης της πλέον πανηλίθιας πράξης σου γιατί με έκανες να γελάω με την καρδιά μου.

Αν ήσουν μάγκας και με @@ (και κυρίως αν είχες και παιδεία) και όχι παράσιτο της φύσης όπως τώρα θα έπαιρνες μέτρα για να προστατεύσεις το αγορασθέν και συνεχώς μειούμενης αξίας (αντίθετα με την ζωή οποιουδήποτε ζώου) όχημά σου με άλλους τρόπους. Για παράδειγμα μια κουκούλα, ένα γκαράζ, ένα κλειστό χώρο μακριά από ζώα.

Και ναι το να σκοτώνεις ζώα για να τρως ή να ντύνεσαι με σκοπό την προστασία από τα φαινόμενα έχει τεράστια διαφορά από το να τα θανατώνεις επειδή σου χάλασαν την πέρλα ή τα φώτα νέον που κατά πάσα πιιθανότητα έχεις στο αμαξάκι σου.

Straight six
21-11-13, 13:28
:rofl2: :rofl2:

kacey
22-11-13, 13:38
Ρε μην ασχολειστε με χαζους αλητες.

Βλακακο που προσπαθεις να μας πεισεις οτι εχεις δικιο, σου εχω μια προταση: αφου νομιζεις οτι καλως τα κανεις αυτα και οτι εχεις δικιο, ανεβασε εδω μεσα μια φωτογραφια σου με τα στοιχεια σου απο κατω.

MZ3
22-11-13, 15:37
Ρε μην ασχολειστε με χαζους αλητες.

Βλακακο που προσπαθεις να μας πεισεις οτι εχεις δικιο, σου εχω μια προταση: αφου νομιζεις οτι καλως τα κανεις αυτα και οτι εχεις δικιο, ανεβασε εδω μεσα μια φωτογραφια σου με τα στοιχεια σου απο κατω.



τα φορουμ ειναι να ανταλασουμαι αποψεις να καταθετουμαι την δική μας αποψη να βοηθαμε
οσο μπορουμε και αν παει κανεις στον κακο τον δρομο να προσπαθησουμε να τον ξαναφερουμε στον σωστό ¨΄δρόμο΄΄

προσωπικές επίθεσις και βρομολογα δεν εχουν καμια θεση εδω γιατι θίγονται
και τα υπολοιπα μελη του φορουμ

αστυνομία και χουντα δεν γιναμε ακομα (sto site) οταν θα γινουμε θα το αναρτηση ο κυριος αντμιν στο site να το καταλαβουμε ολοι
και οποιος θελει συμμετεχη στην προσπαθεια ξεσκαρτησματος

Fanatic
22-11-13, 17:21
Και για να μπω ξανα στο τοπικ, 7η μερα που το αμαξι ειναι απατητο...

Το μονο που βρεθηκε ειναι μια μουτζουρα στο πλαι στον προφυλακτηρα, σαν να πηγε να ανεβει το γατι αλλα μετανιωσε...

Dim77
22-11-13, 17:56
Παρακαλώ να συνεχίσουμε στο θέμα όπως:

Και για να μπω ξανα στο τοπικ, 7η μερα που το αμαξι ειναι απατητο...

Το μονο που βρεθηκε ειναι μια μουτζουρα στο πλαι στον προφυλακτηρα, σαν να πηγε να ανεβει το γατι αλλα μετανιωσε...

Άρα το πείραμα της citronella πάει καλά.

Στέλιο, το μπουκάλι που πήρες, γράφει citronella oil ή essence citronella?

Fanatic
22-11-13, 18:58
Δημητρη δεν γραφει τιποτα. Το πηρα "χυμα" και το πληρωσα 3 ευρω που θα ελεγα οτι ειναι πολυ φθηνο συγκριτικα με συσκευασμενα ελαια. Ελαιο ζητησα αλλα δεν μπορω να ξερω τι ακριβως πηρα. :)

Veldrin
22-11-13, 21:28
Να θανατώσω γατί επειδή ανέβηκε στη μπέμπα; Ρε πάμε καλά; 150 χιλιάδες φορές να ανέβει και ας το γεμίσει και γρατζουνιές (όπως κάνει) και χαίρομαι που το βλέπω γιατί δεν πεθαίνει στο κρύο αλλα βρίσκει έστω ζέστη στο καπώ... Και ντροπή για εμένα νιώθω που δε μπορώ να το πάρω ενώ έχω χώρο και αυτό γιατί έχω αλλεργία στο τρίχωμα της γάτας.

Απίστευτη ντροπή για τέτοιες συμπεριφορές, τελικά αρχίζουν να εξηγούνται οι όποιοι λόγοι υπάρχουν που αμολάνε διάφοροι δηλητήρια.

Θέστε προτεραιότητες και γίνετε καλύτεροι άνθρωποι. Τα σίδερα είναι για να μας εξυψώνουν και όχι να αφαιρούμε ζωές για να τα υπηρετούμε.

MarinosE46
23-11-13, 08:00
Θέστε προτεραιότητες και γίνετε καλύτεροι άνθρωποι. Τα σίδερα είναι για να μας εξυψώνουν και όχι να αφαιρούμε ζωές για να τα υπηρετούμε.
Δεν αξίζει να σκοτώσεις όχι γάτα,αλλά ούτε μυρμήγκι για να προστατέψεις ένα συνοθύλευμα λαμαρίνας και πλαστικών!!!Btw χτες το πρωί που πήγαινα για δουλειά με ακούμπησε μια κοπέλα λίγο στον πίσω προφυλακτήρα,αλλά είχα ξεχάσει το πιστόλι μου στο σπίτι!!!!
Πέρα από τον χαβαλέ για τον φίλο που προέβη σε τέτοια πράξη θα πρέπει να γνωρίζει πως από το 2012 υπάρχει νόμος που πας αυτομάτως φυλακή άνευ εξαγοράς για κακοποίηση-εγκατάλειψη ζώου.

E46SedanSiver
23-11-13, 16:51
χαχαχα...τσιμπησα και εγω λογω τιτλου και μπηκα στο τοπικ !

λοιπον εχω μεγαλο προβλημα και εγω.εχω στην γειτονια μου 30 κατι γατες σε 3 τετραγωνα! ο λογος ειναι οτι εχουμε πολεμο με καποιες-πολλες γυναικες που κατεβαινουν και τις ταιζουν και ετσι δεν φευγουν και συνεχεια πολ/ζονται.
φυσικα δημιουργουν προβλημα οχι μονο στα αμξια των πυλωτων αλλα καποια ορμηξε σε περαστικη γυναικα και την γρατζουνισε χωρις λογο απλα γιατι ειχε νεογεννητα,χωρις να την πειραξει η γυναικα.
το θεμα ειναι οτι προσπαθησαμε να τις απωθησουμε και χρησιμοποιησαμε οτι υπαρχει σε εμποριο αλλα και πρακτικα(πιπερια κ.λπ.) μεταξυ αλλων και αυτο με την σιτρονελα.δεν πιανει τιποτα!!

ενας επιασε νευριασε και επιασε αεροβολο και παει η μια...αλλα φοβηθηκε τις φιλοζωες και σταματησε.

αγαπω τα ζωα και εγω αλλα αυτο ειναι προβλημα καθημερινο.δεν ειναι μονο τον χειμωνα πλεον το προβλημα που βρισκουν ζεστη αλλα αποτι ψαξαμε ανεβαινουν και λογω ασφαλειας οταν θελουν ξεκουραστουν.θελουν κατι ψηλα για να ελεγχουν την περιοχη.
στο δικο μου ανεβαινουν γιατι ειναι και σε γωνια απομωνομενο και ειναι καλη κρυψωνα.

δυστυχως νευριασα και εγω και προσπαθησα να δηλητηριασω 3 απο αυτες ,πολυ προσεκτικα σε σημεια που δεν θα ετρωγαν αλλα ζωα,ελεγχομενα σε παγιδες τροφης ,αλλα η' επειδη το εκανα με βαρια καρδια η' μαλλον δεν ξερω τον τροπο δεν επιασε.χρησιμοπιησα οτι υπαρχει απο φαρμακα αλλα με πληροφορησαν οτι τα νεα φαρμακα δεν τις σκοτωνουν,ακριβως γιατι φτιαχτηκαν για να προστατευουν τα αδεσποτα ζωα απο μολυνσεις.

ειμαι σε απογνωση.


Κανε την καλη και ψοφα ρε να γλυτωσει ο πλανητης.... και εμενα μου ανεβαινουν γατια αλλα δεν το κανω θεμα.

bimmerm
23-11-13, 18:28
Προφανώς με το παραπάνω όταν λες ότι αγαπάς τα ζώα εννοείς την μάνα, τον πατέρα σου την γυναίκα και τα παιδιά σου.
Και ναι το να σκοτώνεις ζώα για να τρως ή να ντύνεσαι με σκοπό την προστασία από τα φαινόμενα έχει τεράστια διαφορά από το να τα θανατώνεις επειδή σου χάλασαν την πέρλα ή τα φώτα νέον που κατά πάσα πιιθανότητα έχεις στο αμαξάκι σου.

για σενα με αικιου νεολληνα φυσικα και εχει διαφορα γιατι θα χασεις την μπριζολα σου λολ...
και επειδη πιο πανω θελεις να μαθεις τι εννοω...την μανα σου ,τον πατερα σου,τα παιδια σου και ολο σου το σοι ///

Ρε μην ασχολειστε με χαζους αλητες.

Βλακακο που προσπαθεις να μας πεισεις οτι εχεις δικιο, σου εχω μια προταση: αφου νομιζεις οτι καλως τα κανεις αυτα και οτι εχεις δικιο, ανεβασε εδω μεσα μια φωτογραφια σου με τα στοιχεια σου απο κατω.

σε εσενα και να προσπαθουσα να το αποδειξω ματαιο θα ηταν γιατι εισαι πιο βλακας!

Κανε την καλη και ψοφα ρε να γλυτωσει ο πλανητης.... και εμενα μου ανεβαινουν γατια αλλα δεν το κανω θεμα.

ψοφα εσυ ρε!

GIANNHS M
23-11-13, 20:07
....................κοιταχτε τι προκαλει ενα ψωρογατο.........:smiley_ab:smiley_ab:smiley_ab

Dim77
23-11-13, 20:22
Another one bit the dust....

Dim77
23-11-13, 21:57
Το ξανανοίγω. Άφησα ότι άφησα για διάφορους λόγους που δεν πρόκειται να αναλύσω.

Αν υπάρξουν πάλι παρατράγουδα, θα κλείσει οριστικά.

mike21
23-11-13, 22:24
Και εγώ τα παίρνω όταν βλέπω πατημασιές στο αμάξι,ιδίως μετά απο κέρωμα θέλω να τις εκτελέσω όλες,αλλά βρήκα λύση με τη κουκούλα,τώρα άμα είναι βρώμικο και δέν μπορώ να βάλω κουκούλα ας ανέβoυν δέν πειράζει.
Εγώ ρε φίλε bimmern θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής,όταν έγραψες αυτό που έγραψες περίμενες κάτι διαφορετικό να σου απαντήσουν;για παράδειγμα να σου προτείνουν πιό αποτελεσματικό δηλητήριο ή κάποιο καλό αεροβόλο,σκεφτόμαστε τι γράφουμε,και ακόμα περισσότερο σκεφτόμαστε τι κάνουμε.

AlexVag
23-11-13, 23:30
Και η κουκουλα ειναι λιγο περιεργη. Αν πετυχεις παιχνιδιαρα γατα τοτε θα αρχισει να γρατζουναει την κουκουλα και θα σου κανει το χρωμα κ@λ@. Το κακο επισης με το κερι ειναι οτι γλιστρανε και μπορει να βγαλουν νυχια. Οι πατημασιες φευγουν με ενα περασματακι μεσα σε 2 λεπτα το πολυ ειδικα εαν το αμαξι εχει κερι επανω.
Εγω τωρα το εχω κερωσει (3 χερια sealant και 3 κερι, πεθανα) και το εχω με κουκουλα. Εχει μια γατα στη γειτονια την οποια την ειδα πριν λιγο πανω στο καπο αλλα δεν μου εχει κανει ποτε ζημια...απλα καθεται.
Απλα για δοκιμη θα παω να παρω σιτρονελα γιατι ετσι και αλλιως θα τη χρειαστω το καλοκαιρι. Για οσους εχετε σκυλια να ξερετε οτι ειναι πολυ καλο εντομοαπωθητικο για το καλοκαιρι(καλαζαρ απο τη φλεβοτομο σκνιπα). Εξαλλου και τα περισσοτερα ανθρωπινα εντομοαπωθητικα εχουν μεσα σιτρονελα.

oldcarskickass
24-11-13, 01:12
για σενα με αικιου νεολληνα φυσικα και εχει διαφορα γιατι θα χασεις την μπριζολα σου λολ...
και επειδη πιο πανω θελεις να μαθεις τι εννοω...την μανα σου ,τον πατερα σου,τα παιδια σου και ολο σου το σοι ///

σε εσενα και να προσπαθουσα να το αποδειξω ματαιο θα ηταν γιατι εισαι πιο βλακας!

ψοφα εσυ ρε!


Καταρχάς δεν είμαι νεοέλληνας, δεν είμαι καν έλληνας, είμαι Πόντιος.-

Κατά δεύτερον άσε τον πατέρα μου ήσυχο θα σε πούνε και γκέυ μέσα σε όλα και δεν κάνει, η μάνα μου και το υπόλοιπο μου σόι μετά χαράς να σου προσφέρει σεξουαλικές απολαύσεις. Είναι προφανές ότι τις έχεις στερηθεί, ή σου τις πρόσφερε η ίδια σου η μητέρα κατά τα πρότυπα του μύθου του Οιδίποδα, του συνέλληνά σου.

Και μεταξύ σοβαρού και αστείου τώρα, αν είχες έστω και τόσο δα τσίπα πάνω σου θα καταλάβαινες την σοβαρότητα αυτού που είπες και το στυλ που το είπες και θα ζήταγες και συγνώμη.

MarinosE46
24-11-13, 07:07
Συμφορουμίτες,νομίζω πως οι περισσότεροι από εμάς έχουμε σοβαρότερα προβλήματα από το αν μας ανέβηκε μια γάτα στο καπώ.
Ισως σε λίγο καιρό όπως πάει η κατάσταση να μην έχουμε καν αυτοκίνητο να ασχολούμαστε με τέτοιες λεπτομέρειες...
Ο φίλος bimmerm προφανώς γνωρίζει πως κάνει λάθος αλλά ο εγωισμός του δεν τον αφήνει να το παραδεχτεί.Τα σίδερα είναι όμορφα και γυαλιστερά μέχρι την πρώτη στούκα,μέχρι το πρώτο ταξίδι που σου ράβουν οι πέτρες το παρμπρίζ,το καπώ και τον προφυλακτήρα.Ε δε νομίζω πως οι αμυχές ή οι τρίχες στην κουκούλα από μια γάτα είναι και τόσο σπουδαία...
Αν παρόλα αυτά για κάποιους είναι,ας βάλουν την περιουσία τους σε ένα κλειστό πάρκινγκ.80 ευρώ το μήνα στοιχίζει...

paganis
24-11-13, 09:55
αφηνοντας κατα μερος, τις ηλιθιες δηλωσεις περι δολοφονιας ζωων...πιο πολυ με πειραξε, η δηλωση Ποντιου...πως δεν ειναι ΕΛΛΗΝΑς
Ισως ειναι η πιο ηλιθια δηλωση σε αυτο το ποστ...ισως ομως αν ειναι αληθης....και δεν ειναι Ελληνας...τοτε σιγουρα δεν ειναι ΠΟΝΤΙΟς....αλλα ρωσοποντιος.

Fanatic
24-11-13, 10:44
Ενταξει γαμηθηκε το thread...


Κλειστο ρε Δημητρη, δεν υπαρχει λογος...

Dim77
24-11-13, 10:51
The End
http://thewritepractice.com/wp-content/uploads/2013/05/the-end.jpg
http://www.canarias7.es/blogs/losolvidados/the%20end.jpg
http://thebeausejourpulpit.files.wordpress.com/2012/05/end-of-the-world.jpg