PDA

Επιστροφή στο Forum : Τοποθετηση οθόνης


Black5
01-09-04, 18:24
Το Ε34 έχει ένα κεντρικό αεραγωγό πάνω από την κονσόλα και σκέφτομαι να τον καταργήσω και να τοποθετήσω εκεί ένα μηχανισμό για οθόνη. Παρόμοιο με της Ζ4 ή της σειράς 1! Πώς σας φαίνεται η ιδέα? Φαίνεται εφικτό?

BMW5S
09-12-04, 10:56
Σχετικα με αυτο που αναφερεις για τον κεντρικο αεραγωγο του Ε34 βρηκα μια παρομοια μετατροπη στο ιντερνετ

Black5
09-12-04, 19:45
Σχετικα με αυτο που αναφερεις για τον κεντρικο αεραγωγο του Ε34 βρηκα μια παρομοια μετατροπη στο ιντερνετ

Ωραία δουλειά...

E36
09-12-04, 21:30
ΡΕ ΠΕΔΕΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ Ε36.ΚΣΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΜΕΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΟΘΝΗ?

ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΟΛΥ. ;)

BRAX
04-01-05, 15:10
Monitor σκέτο , χωρίς μηχανισμους και παρελκόμενα κοστίζει

SONY 550 euro 6,5 ιnch.
Pioneer 815 kai touch 1090 6,5 επίσης.

Οι τιμές αυτές είναι λιανικές καταλόγου, και οι οθόνες αυτές είναι κυρίως για τοποθέτηση σε προσκέφαλα ή ταμλπώ.

Για ηλεκτρικά ανοιγόμενη οθόνη σε SONY απο 1000 και σε pioneer 1715 (και ανεβαίνουν ανάλογα με τις απαιτήσεις).

Υπάρχουν και χαμηλότερες τιμές σε no name εταιρίες.

Black5
05-01-05, 08:59
Monitor σκέτο , χωρίς μηχανισμους και παρελκόμενα κοστίζει

SONY 550 euro 6,5 ιnch.
Pioneer 815 kai touch 1090 6,5 επίσης.

Οι τιμές αυτές είναι λιανικές καταλόγου, και οι οθόνες αυτές είναι κυρίως για τοποθέτηση σε προσκέφαλα ή ταμλπώ.

Για ηλεκτρικά ανοιγόμενη οθόνη σε SONY απο 1000 και σε pioneer 1715 (και ανεβαίνουν ανάλογα με τις απαιτήσεις).

Υπάρχουν και χαμηλότερες τιμές σε no name εταιρίες.

Έχεις πάρει τιμές από κάποιο κατάστημα? Γιατί λογικά θα είναι χαμηλότερες... και πρέπει να πάρεις και την κεραία...

BRAX
05-01-05, 11:53
Όπως ανέφερα είναι τιμές καταλόγου, προτεινόμενης λιανικής.

Είναι η δουλεία μου, για αυτο και έχω τις τιμές.

Οι κεραίες είναι προαιρετικές και απαραίτητες μόνο αν κάποιος θέλει λήψη τηλεόρασης, όπως είναι και κάποιο αντίστοιχο Tuner.

nikos_E34
07-01-05, 17:12
δεν είναι ανάγκη να είναι φίρμα "ούτε η μανα του το ξέρει" για να πάρεις κατι φτηνό...στείλτε μου ενα μέηλ ή ενα instant message και θα σας πώ :nod:

ptso
30-01-05, 18:06
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ Η' ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤV ΜΟΝΙΤΟΡ ΓΙΑ Ε46?

BMW5S
01-02-05, 15:03
Μερικες ακόμη fotos απο Ε34 με οθονες απο το ιντερνετ

decibel
02-02-05, 01:01
ρε παιδια μηπως ειναι πολυ χαμηλα και δεν βλεπεις τιποτα?

παντως στο e46 δεν ξερω αν το εχει ψαξει κανενας, αλλα εγω θα ρωτησω.ετσι που διαβαζα το prospectus της σειρας 3 ειδα αυτα που ειχαν monitor εργοστασιακο και ειχαν το clima στην θηκη πανω απο το σταχτοδοχειο. αυτο μπορει να γινει και σε αυτα που το εχουν κατω απο το r/cd γιατι εγω θελω να βαλω αυτη την οθονη και δεν χωραει αν δεν βγει το clima να μπει απο κατω. http://www.kenwood.es/ddx7025.htm

εδω φαινεται η εργοστασιακη οθονη και το clima απο κατω.

http://www.bmw.com/generic/de/de/products/automobiles/popup_download.html?downloadText=Das%20BMW%203er%2 0Coupι.&downloadImage=3series/coupe/download/img/download_3series_coupe_01.jpg&idDef=white

και ρωταω ξανα ξερει κανεις αν γινεται αυτο και σε καποια bmw αντιπροσωπεια αν το ζητησω να μου το αλλαξουν σε αυτοκινητο που δεν ειναι ετσι?

BMW5S
02-02-05, 08:55
ρε παιδια μηπως ειναι πολυ χαμηλα και δεν βλεπεις τιποτα?

παντως στο e46 δεν ξερω αν το εχει ψαξει κανενας, αλλα εγω θα ρωτησω.ετσι που διαβαζα το prospectus της σειρας 3 ειδα αυτα που ειχαν monitor εργοστασιακο και ειχαν το clima στην θηκη πανω απο το σταχτοδοχειο. αυτο μπορει να γινει και σε αυτα που το εχουν κατω απο το r/cd γιατι εγω θελω να βαλω αυτη την οθονη και δεν χωραει αν δεν βγει το clima να μπει απο κατω. http://www.kenwood.es/ddx7025.htm

εδω φαινεται η εργοστασιακη οθονη και το clima απο κατω.

http://www.bmw.com/generic/de/de/products/automobiles/popup_download.html?downloadText=Das%20BMW%203er%2 0Coupι.&downloadImage=3series/coupe/download/img/download_3series_coupe_01.jpg&idDef=white

και ρωταω ξανα ξερει κανεις αν γινεται αυτο και σε καποια bmw αντιπροσωπεια αν το ζητησω να μου το αλλαξουν σε αυτοκινητο που δεν ειναι ετσι?
Στο www.kalogeropoulos.gr μπορεις να δεις πληροφοριες για το παραπανω προιον. Παντως στην λίστα που εχει με τα αυτοκινητα στα οποια τοποθετειται αυτη η οθονη δεν συμπεριλαμβανει τις BMW

VIC
02-02-05, 11:22
κουκλα η kenwood την εχω σταμπαρει εδω και καιρο και δεν πιστευω οτι υπαρχει προβλημα με την "μετατροπη" αν τελικα κανω την αλλαγη θα προτιμησω την BMW για την ομοιογενεια που προσφερει στο συνολο.

decibel
02-02-05, 14:50
χιλιες φορες η kenwood.ειδικα για αυτα που θελω να κανω εγω (βλεπε extreme καταστασεις). οσο για τα τεχνικα χαρακτηριστικα της οθονης τα ξερω πολυ καλα.εχει ο πατερας μου μαγαζι με ηχοσυστηματα και εγω κανω εγκαταστασεις ηχοσυστηματων.

bmwman
04-02-05, 17:15
bmw5s mporo na matho to site pou vrikes tin patenta me ton aeragogo;;;;;;

BMW5S
08-02-05, 13:59
bmw5s mporo na matho to site pou vrikes tin patenta me ton aeragogo;;;;;;

Δεν ειναι σε καποιο site με εγκαταστασεις η μετατροπες. Ειναι φοτος απο το cardomain.com με διαφορες μετατροπες πανω στα αυτοκινητα

BMW5S
07-04-05, 15:10
Απο καποιο site αντιστοιχο φορουμ στο δικτυο βρηκα και αυτες

StaRChiLDReN
22-04-05, 10:47
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΟΝΙΤΟΡ...ΑΛΛΑ ΤΑ 550 ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΓΙΑ 6.5 ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ http://www.xenarc.com/product/index.html ΚΑΙ ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗ8ΗΣΑ