PDA

Επιστροφή στο Forum : Χ3 3.0 vs. 106 Gti


alexk
29-10-05, 10:32
Χθες το βράδυ, φεύγοντας από το σπίτι μου, πετυχαίνω ασημί 106 Gti. Το 106 φοράει την "ύποπτη" ανοξείδωτη μπούκα 55mm. Για να δούμε λέω... Εγώ έχω άλλο ένα άτομο στο Χ3 και το 106 έχει τρία άτομα μέσα.

Φεύγουμε στο φανάρι (Ιασωνίδου) και δεν ξεκινάει γρήγορα. Βάζω 2α και περιμένω μπας και ανοίξει. Τελικά πατάει (πίο γρήγορα γιατί ήταν και λίγο πίσω μου) και δίνω και εγώ τρελή δύναμη. Κατάβαση Βουλιαγμένης και το 106 ανοίγει αργά και βασανιστικά την απόσταση. Μέχρι 170 μου έκανε 4 αυτοκίνητα.

Οι μικροί γαλάτες πίνουν τον μαγικό ζωμό.

ΥΓ: Σίγουρα ήταν το γνωστό 2ο στάδιο με εκκεντροφόρους και συμπίεση. Περαστικά μας.

Action Man
29-10-05, 10:44
Δεν πειραζει ρε alex.
Αυτα τα supermini δεν παιζονται με τπτ.......

sakkunen
29-10-05, 10:45
ναι αλλα εσυ μπορεις να πηγαινεις στα βουνα για αγριο jeeping με κοντα:rofl2: :party:

santo
29-10-05, 10:58
Δεν πειράζει ρε φίλε.. αφού ήξερες τι θα γίνει..
Γιατί δεν αφησες μέσα την 1η.. μέχρι να αρχίσουν οι ορεξεις του ραλάκια?
Τέσπα.. anyway όπως λέει και ο Παντελής αυτά δεν πιάνονται.. και το ξέρουμε, μόνο από εκκίνηση, και βέβαια εάν το μπομπάκι έχει τίποτα yoko advan πάνω.. πάλι αντε γεια!!!:hello:

Manos_RC
29-10-05, 12:17
Σιγουρα ανομοια συγκριση πολυ..και τεραστια διαφορα βαρους..πηγαινε τον Γαλλο στα βουνα και λιωστον..χεχε..

Σοβαρα τωρα αν ειναι ενα πολυ καλο 2ο σταδιο δυσκολευομαι πολυ κι εγω απο εκκινησεις μαζι του..ειναι παναλαφρα ρε γμτ..:nixweiss:

Geo_3D
29-10-05, 14:08
Φιλε Αλεξ
Ακου τωρα σκηνικο που εγινε προχτες.Καθως γυριζα και γω σπιτι μου μαζι με τον ξαδερφο,πετυχα στο δρομο ενα rallye αγνωστων στοιχειων.Απο ηχο παντως ακουγοτανε καλα.Οχι οτι ειχα καμια εμπνευση εκεινη την ωρα αλλά λεω ετσι για την πλακα να ανοιξω μαζι του με σκοπο να μαθω ποσες καροτσες θα ετρωγα.Τελος παντων εγω φορτωνα ακομα την 3η και αυτο ειχε βαλει και 4η.Δηλαδη καποια στιγμη εχασα το μετρημα....Οποτε ακολουθει ο εξης διαλογος με τον ξαδερφο μου

-Δεν θα τον ξαναπετυχω με το Μ3?Θα δει τοτε
Και η απαντηση του ξαδερφου
-Αυτος τοτε θα εχει Porsche....
:tapedshut :tapedshut :tapedshut :tapedshut

alexk
29-10-05, 18:07
santo> Φίλε ήμουν φοβερά περίεργος πως θα πηγαίναμε. 1η δεν έπαιζε, γιατί είναι super κοντό.

sakkunen> Μπορεί το x-drive να είναι φοβερό, αλλά το συγκεκριμμένο είναι το sport πακέτο και έχει ΤΟΣΟ σφιχτή ανάρτηση, που όχι για βουνό, λακούβα λυπάσαι να το ρίξεις.

geo> Τρελή ατάκα ο ξαδερφός σου... χαχαχαχα. Πες του όμως ότι το Μ3 σου δεν θα είναι μαμά, και θα τα βάζει και με τα porsche.

DjBac
30-10-05, 23:19
Με 4-5 saxo-rallye που έχω ανοίξει (κανένα μαμά) με Z4 3.0 τους φεύγω αλλά αρκετά δύσκολα, ειδικά σε 1... Πάρα πολύ δύσκολα ξεκόλλαγα!!! Είναι πανάλαφρα τα άτιμα!

alexk
08-11-05, 20:08
Λοιπόν, η περιέργεια λέει σκότωσε τη γάτα και έχει ποτίσει και εμένα πολύ τσάι...

Εξηγώ...
Είμαι πάλι με το Χ3 και συναντώ saxo vts ύποπτο γιατί δείχνει εντελώς εργοστασιακό. Ρωτάω τον steve, να τον αφήσω και να τον περάσω μετά ή να φύγω γρήγορα? Μου λέει, φύγε γρήγορα. Το λοιπόν, πράσινο φανάρι και ξεκινάμε. Φεύγω γρήγορα και αρχίζω να μετράω τη διαφορά που τρώει...
- Μία καρότσα
αλλαγή σε δευτέρα
- Δύο καρότσες
αλλαγή σε τρίτη
- Δυόμιση καρότσες
- Ώχ mlk-α έρχεται!
Και ενώ πάμε με 140 και τέρμα γκάζι, το saxo πατάει γκάζι (γιατί τότε καταλάβαμε ότι δεν πατούσε) και μας περνάει σαν σταματημένους και μας ρίχνει 2 κολώνες σε χρόνο dt. Απίστευτο... Μετά είδαμε ότι είχε 60άρα μπούκα οπότε τουλάχιστον 170-180 άλογα.

NICK_M3
08-11-05, 21:16
θυμησου οτι εχεις JEEP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μην στεναχωριέσαι άδικα λοιπον...
χαβαλές να γίνεται...
γιατι όταν ανοίγω με κάποιο saxorallo το ίδιο κάνουν και αυτοί...
μηπως να έδινες το X3 να έπαιρνες κάποιο αλλο μπεμπε...μήπως???

PIT
08-11-05, 21:36
Ρε παιδια το Χ3 ειναι ενα SUV δεμ ειναι σχεδιασμενο για να βαζει κοντρες αλλη ειναι η χρηση του.Αν ηθελες SUV που να βαζει φωτια στον δρομο γιατι δεν πηρες ενα Forester 2.5?
Μην με παρεξηγησετε αλλα επειδη μου αρεσει πολυ ο χειμερινος τουρισμος(παιρνω τα βουνα συνεχια δλδ)αγορασα ενα Grand Vitara για αυτην την δραστηριοτητα και εχω μια BMW ολα τα υπολοιπα.Οταν χρησημοποιω το G.V. στην πολη δεν ψαχνομαι για κοντρες γιατι θα χασω σιγουρα.

alexk
08-11-05, 21:43
Παιδιά να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα:
1. Δεν στεναχωριέμαι
2. Το Χ3 ξέρω για ποιο σκοπό είναι, απλά έκανα πειράματα.
3. Δυστυχώς, το Χ3 δεν είναι δικό μου. Εγώ ένα πάναργο compact έχω (το λέω και λεωφορείο). Μακάρι το Χ3 να ήταν δικό μου. Είναι φοβερό όχημα. Το ΛΑΤΡΕΥΩ!