PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλησπερα


bon
17-03-11, 19:28
Παιδια καλησπερα κ χαιρομαι που βρισκομαι αναμεσα σε ατομα που μοιραζουν την ιδια αγαπη με εμενα στα αυτοκινητα τους, εχω γραψει καποια ποστ αλλα θεωρησα πρεπον να ποσταρω κ εδω! :)

μετα απο διαφορα αμαξια βρεθηκα εδω και 6 χρονια να οδηγω ενα e87 116.

Ουδεν μονιμοτερον απτο προσωρινο, αυτο χαρακτηρίζει το αυτοκινητο μου.

Αρχικα αντιfan των 4κυλινδρων bmw, θεωρωντας τα μονο για ποζερια οδηγους, βρεθηκα συγκυριακά να το εχω, μαλιστα στην αρχη δεν το πολυ ηθελα, ηταν ομως το μονο πισωκινητο στα οικονομικα κυβικα μου :D

Το πηρα μεταβατικα, μετεπειτα εγινε η μονη επιλογη επειδη ηθελα να ειμαι αυτονομος οικονομικα...6 χρονια λοιπον, 115 αλογατα 1500 κιλα, ενα μοτερ σπασμενο, μια πισω αναρτηση κομμενη στη βαση της(!), δισκο/πλατο να με αφηνει επιτοπου πανω στο βουνο, 13 μεση καταναλωση ακατεβατα, αλλα τελικα, αγαπη κ εκτιμηση στην αναμφισβήτητη προσωπικοτητα της.

Χαιρομαι που ειμαι εδω.

Driftakos
17-03-11, 20:20
καλός κάφρος είσαι και εσύ...εύγε.. :D

καλή διαμονή και καλά ποσταρίσματα

ThaNOS E46coupe
17-03-11, 20:44
καλησπέρα και καλώς ήρθες mr Bon...καλά ποσταρίσματα στο φόρουμ. καλά έκανες και έγραψες στην ενότητα "ας γνωριστούμε" είναι πολύ σημαντικό!!!!!!!

Fairytale
17-03-11, 21:40
xaxaxa φοβερό το intro σου bon.
Βέβαια εδώ μέσα δεν λες πολλά (ακόμα) αφού δεν έχεις πάρει το διαφορικό στο χέρι !!!

Καλώς ήλθες στο www.BMW-Motorsport.gr
C U out there

giannis 116
17-03-11, 22:11
Καλωσηρθες 'συναδελφε' bon!
Αν και τα χουμε ξαναπει σε αλλα threads εδω, ετσι καημος ειναι η 1, καιει, δεν παει και χαλαει! Κι εμεις την κραταμε ακομα, τη λιωνουμε και συνεχιζουμε να γραφουμε χιλιομετρα. Πρεπει να μαστε λιγο μαζοχες!

Fairy με 115 ψοφιμια που εχουν να σουρουν το βαρυ τομαρι της 1 δε νομιζω να ειναι εφικτο ευκολα να σπασει διαφορικο! Εκτος κι αν καποιος εχει βαλθει να το σπασει τ αμαξακι και του βγαζει τα ματια μερα νυχτα σε δρομους και πιστες και κανει συνεχεια ταρζανιες και κασκαντεριλικια, αν και νομιζω οτι πρωτα θα μεινει απο κατι αλλο και στο τελος απο διαφορικο! Αν και τωρα που το θυμηθηκα, ειχα διαβασει παλιοτερα καπου εδω μεσα για σπασμενο διαφορικο σε 316 Compact που εχει παρομοια και καποια κοινα μηχανικα μερη με τις πρωτες 116. Λες;! :scratchch

Bon 6 ετων και η δικη σου βλεπω. Τι, χρονολογιας ακριβως ειναι;..

rapid_fast
18-03-11, 07:19
ωραίος ο μόρτης Bon..
+1 απο εμένα για την εισαγωγή με τοσο γλαφυρό τρόπο..

bimmer-corfu
18-03-11, 08:07
καλώς ήρθες και καλά χιλιόμετρα!

bon
18-03-11, 22:24
Παιδια σας ευχαριστω για την θερμη υποδοχη! Γιαννη το αυτοκινητο ειναι 12/2004 αν δεν κανω λαθος νομιζω εισαι λιγο πιο πριν. :)

78000km εχει πανω το κουφαρι :D, 16000km το καινουριο n45.

Εχω αναζοπηρωσει μαζι του, του εχω παραγγειλει῏περιμενω νεο καθρεφτη(οχι σωμα) διοτι εσπασε σε μια προσπεραση, υαλοκαθαριστηρες απο ebay και μολις γυρισω στις 26῏03 πισω (φευγω σε 5 ωρες) θα παρω απο λαμπ τα λαδακια (motul 8100),τα φιλτρακια κ τα λοιπακια (synchromax) και θα πειραματιστω να τα αλλαξω ολα μονος μου ( θα παω σε αναβατοριο για λαδια, τα τριποδα ειναι ασφαλη?).

Σημερα ξηλωσα τα φιλτρα (αερα, ac) για να δω πως γινεται, μια χαρα, αν κ μου επεσε ενα 10αρι κλειδι κατω στη προστατευτικη ποδια, αλλα εκτιναχθηκε προσεκτικα αργοτερα.:D

Αντε καλως σας βρηκα :)

giannis 116
19-03-11, 01:33
Παιδια σας ευχαριστω για την θερμη υποδοχη! Γιαννη το αυτοκινητο ειναι 12/2004 αν δεν κανω λαθος νομιζω εισαι λιγο πιο πριν. :)

78000km εχει πανω το κουφαρι :D, 16000km το καινουριο n45.

Εχω αναζοπηρωσει μαζι του, του εχω παραγγειλει῏περιμενω νεο καθρεφτη(οχι σωμα) διοτι εσπασε σε μια προσπεραση, υαλοκαθαριστηρες απο ebay και μολις γυρισω στις 26῏03 πισω (φευγω σε 5 ωρες) θα παρω απο λαμπ τα λαδακια (motul 8100),τα φιλτρακια κ τα λοιπακια (synchromax) και θα πειραματιστω να τα αλλαξω ολα μονος μου ( θα παω σε αναβατοριο για λαδια, τα τριποδα ειναι ασφαλη?).

Σημερα ξηλωσα τα φιλτρα (αερα, ac) για να δω πως γινεται, μια χαρα, αν κ μου επεσε ενα 10αρι κλειδι κατω στη προστατευτικη ποδια, αλλα εκτιναχθηκε προσεκτικα αργοτερα.:D

Αντε καλως σας βρηκα :)

Σωστόστ για τη δικη μου χρονολογια! (10ος του 04 εγω, πρεπει να μαι ο πιο 'παππους' ασσος!)

Λιγα χμ εχεις, εγω σημερα 180αρισα (χιλιαδες χμ ε?!..)

Ποσο τα βρηκες καπακι καθρεπτη κλπ απ το ιμπαιυ?..Βαμμενος ο καθρεπτης;..

Τι ειναι το, ο(?) λαμπ?.. Κανα μαγαζι εδω Αθηνα? Στειλε πμ με πληροφοριες σε παρακαλω...
Το synchromax τι ειναι;..

Καλη επιτυχια με το προσωπικο σου εγχειρημα για σερβις μονος σου. Κι ενα tip. Για τα λαδια ειναι πολυ απλο, δε χρειαζεται να ξηλωσεις ολη την προστατευτικη ποδια της μηχανης, εχει γι' αυτο ενα καπακι που απλα κουμπωνει σ αυτην, το βγαζεις για να ξεβιδωσεις την ταπα του καρτερ!