PDA

Επιστροφή στο Forum : DIY δαχτιλίδια καντράν...


ThaNOS E46coupe
18-03-11, 22:04
αφού τα βρήκα τα έβαλα!!!!!!Ο λόγος για τα χρωμιωμένα δαχτυλίδια στο 46άρι μου...
και εδώ ένα σχετικό και πανέυκολο DIY....επειδή οτι φτιάχνω δέ σας ξεχνώ!!!!!
ξεκινάμε λοιπόν αφαιρόντας τον αερόσακο. έχει δύο βίδες τρόξ στο πίσω μέρος του τιμονιού....30197
αφού αφαιρέσουμε τη φύσα-φύσες ...λύνουμε την κεντρική βίδα που κρατάει το τιμόνι μας στον άξονα...30198

βγάζουμε το τιμόνι και έχουμε αυτό το αποτέλεσμα...30200
στη συνέχεια ξεβιδώνουμε τις δύο τρόξ που κρατάνε το καντράν μας ...30199

αφαιρούμε το καντράν...απο πίσω του έχει δύο φύσες. τις αφαιρούμε και αυτές...3020130203
και πέρνουμε το καντράν στο χέρι....ξεβιδώνουμε τις πολύ μικρές τρόξ στο πίσω μέρος του καντράν... και χωρίζει σε τρία κομμάτια. το κρύσταλο - την πλακέτα και το πίσω κάλυμα...30202


αρχίζουμε να τοποθετούμε τα δαχτυλίδια τα οποία μπάνουν κουμπωτά.30204

αφού κάνουμε όλα τα βήματα με τον αντίστροφο τρόπο , ξανατοποθετούμε το καντράν στη θέση του. κουμπώνουμε φύσες , βάζουμε τιμόνι και αερόσακο και κάνουμε ένα τσέκ στα όργανα με το τέστ 2.1...30205


Άν όλα τα όργανα λειτουργούν κανονικά σημαίνει πώς δέν κάναμε καμία ζημιά και οτι το DIY έχει φτάσει πλέον στο τέλος του και έχει στευθεί με επιτυχία....και εμείς χαιρόμαστε το όμορφο αυτό αποτέλεσμα....30206

ευχαριστώ για το χρόνο που σπαταλήσατε για να το διαβάσετε....ευχομαι να βοηθησε και να το χαρήκατε και εσείς όπως και εγώ....
και μήν ξεχνάτε ...σχόλια στο γκαράζ μου και τη ζυγαριά ρεεεε....!!!!!!!!:yippee:

stelmaniac
18-03-11, 22:58
Ναι, μπραβο αλλα βγαλε αυτη την παλιατζουρα το τιμονι που γερναει το αμαξι και ριξε ενα Μ...

ThaNOS E46coupe
18-03-11, 23:00
Ναι, μπραβο αλλα βγαλε αυτη την παλιατζουρα το τιμονι που γερναει το αμαξι και ριξε ενα Μ...

Ναί στέλιο... αλλα δέν παίζει και τόσο χρήμα ρε φίλε...θέλω να βάλω Μ αλλα κάνει 400 + αερόσακο ρε γμτ μου....

stelmaniac
18-03-11, 23:02
ελα ρε μη γκρινιαζεις...ο αεροσακος κοστιζει, το τιμονι το βρισκεις σε λογικα πλαισια πια...

ThaNOS E46coupe
18-03-11, 23:07
αυτό θα γίνει στα επόμενα σχέδιά μου...θα περιμένω πλέον και δέ θα βιάζομαι. όταν βρώ καμιά ευκαιρία θα την αρπάξω.....τον ///M spartan θα τον κρεμάσω αμα το βρώ...είχε ένα τιμόνι που πάθαινες ζημιά....!!!!!

Geo_3D
18-03-11, 23:14
Μπραβο για το DIY,αλλα 2 παρατηρησεις μονο,ετσι απλα εγκυκλοπαιδικα που λενε....

1) δεν χρειαζεται να βγαλεις το τιμονι....τερμα εξω και κατω και βγαινει το καντραν απτο κενο μεταξυ ταμπλο και στεφανης τιμονιου

2)Αφου βγαλεις το καντραν,το πρωτο,μα πρωτο,ΜΑ ΠΡΩΤΟ πραγμα που κανεις,ειναι να βγαλεις τα καουτσουκ μπροστα στα κουμπια της ωρας και του χιλιομετρητη.Αν δεν τα βγαλεις και πας να ανοιξεις το καντραν,το πιο πιθανο ειναι να σπασουνε τα πλαστικα που καλυπτουν και να μην μπορεις μετα να ρυθμισεις ωρα ή να μηδενισεις τον μερικο χιλιομετρητη....και φυσικα τα συγκεκριμενα δεν δινονται ξεχωριστα...την εχω πατησει και απλα ημουν τυχερος γιατι επεσε στα χερια μου ενα χαλασμενο καντραν και πηρα τα δικα του!!

takis1983
18-03-11, 23:18
φιλε θανο πολυ καλο κ κατατοπιστικο το DIY. θα μας χρησιμευσει κ σε τιποτα αλλες μετατροπες με λευκα οργανα κτλ.. ευγε!

ThaNOS E46coupe
19-03-11, 00:03
Μπραβο για το DIY,αλλα 2 παρατηρησεις μονο,ετσι απλα εγκυκλοπαιδικα που λενε....

1) δεν χρειαζεται να βγαλεις το τιμονι....τερμα εξω και κατω και βγαινει το καντραν απτο κενο μεταξυ ταμπλο και στεφανης τιμονιου

2)Αφου βγαλεις το καντραν,το πρωτο,μα πρωτο,ΜΑ ΠΡΩΤΟ πραγμα που κανεις,ειναι να βγαλεις τα καουτσουκ μπροστα στα κουμπια της ωρας και του χιλιομετρητη.Αν δεν τα βγαλεις και πας να ανοιξεις το καντραν,το πιο πιθανο ειναι να σπασουνε τα πλαστικα που καλυπτουν και να μην μπορεις μετα να ρυθμισεις ωρα ή να μηδενισεις τον μερικο χιλιομετρητη....και φυσικα τα συγκεκριμενα δεν δινονται ξεχωριστα...την εχω πατησει και απλα ημουν τυχερος γιατι επεσε στα χερια μου ενα χαλασμενο καντραν και πηρα τα δικα του!!

ευχαριστώ γιώργο. το παρατήρησα αυτό. ήμουν τυχερός που βγήκαν μόνα τους..
τζάμπα πεδέυτηκα με το τιμόνι τότε...
την επόμενη φορά θα το θυμάμαι...

φιλε θανο πολυ καλο κ κατατοπιστικο το DIY. θα μας χρησιμευσει κ σε τιποτα αλλες μετατροπες με λευκα οργανα κτλ.. ευγε!

τάκη εννοείται φίλε!!!!! θα φτιάξεις το καφεδάκι και θα περάσουμε σούπερ....

bmwnikolase36
19-03-11, 00:28
μπραβο ρε θανε!ωραια δουλεια...τωρα που θα κατεβω για πασχα...μετα τον καφε...θα βαλουμε και σε εμενα δαχτυλιδια παρεα...!αληθεια ποσο τα πειρες?εγω τα πηρα 20 ευρο.δεν τα εχω βαλει ακομα.περιμενω να κατεβω κατω!:D

Dim77
23-03-11, 08:42
Μπραβο για το DIY,αλλα 2 παρατηρησεις μονο,ετσι απλα εγκυκλοπαιδικα που λενε....

1) δεν χρειαζεται να βγαλεις το τιμονι....τερμα εξω και κατω και βγαινει το καντραν απτο κενο μεταξυ ταμπλο και στεφανης τιμονιου

2)Αφου βγαλεις το καντραν,το πρωτο,μα πρωτο,ΜΑ ΠΡΩΤΟ πραγμα που κανεις,ειναι να βγαλεις τα καουτσουκ μπροστα στα κουμπια της ωρας και του χιλιομετρητη.Αν δεν τα βγαλεις και πας να ανοιξεις το καντραν,το πιο πιθανο ειναι να σπασουνε τα πλαστικα που καλυπτουν και να μην μπορεις μετα να ρυθμισεις ωρα ή να μηδενισεις τον μερικο χιλιομετρητη....και φυσικα τα συγκεκριμενα δεν δινονται ξεχωριστα...την εχω πατησει και απλα ημουν τυχερος γιατι επεσε στα χερια μου ενα χαλασμενο καντραν και πηρα τα δικα του!!

1) :+1:

2) +2 ...Μια παρατήρηση όμως. Locktite super attack gel στα 2 σπασμένα κουμπάκια :embarassm....και δουλεύουν ακόμα τέλεια 4 χρόνια μετά ...και τα 2 κουμπάκια :deal:

:smokin:

Υ.Γ. Ωραίος οδηγός κατά τα άλλα Θάνο!

performance
23-03-11, 10:47
Αυτοι ειναι οι λογοι για το απολυτως καλυτερο forum BMW στην Ελλαδα!
Μπραβο και στο Θανο για το tip με τα πλαστικα καπακια!

asteris777
23-03-11, 13:13
μετα απο αυτο το diy αποφασισα να τα βαλω και εγω μονος μου
παρα πολυ καλο σε ευχαριστουμε....
2 αποριες εχω
1)δεν καταλαβα τα κουμπια του χιλιομετριτι και της ωρας πως βγαινουν
2)μπορουμε να βαψουμε τις βελωνες κοκινες???

bon1121
23-03-11, 13:23
Εύγε στον Θάνο που το μοιράστηκε μαζί μας.
@ asteris :
1) Τα κουμπιά του χιλιομετρητή και της ώρας βγαίνουν τραβηχτά.
2) Μπορείς να βάψεις τις βελόνες ότι χρώμα θέλεις.

Makis_
23-03-11, 14:13
Μπράβο Θάνο..
Πολύ ωραίο και άξιζε τον κόπο.:dblthumb2

stelmaniac
23-03-11, 14:23
2)μπορουμε να βαψουμε τις βελωνες κοκινες???

αδερφη εχεις?...γκομενα?

αν ναι...ζητας το μανο τους σε χρωμα κοκκινο ή εντονο πορτοκαλι(bmw) και βαφεις μονο ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ τους δεικτες και οχι απο μεσα...και οχι πολυ χρωμα, ενα περασμα ειναι αρκετο...στο οικονομομετρο μη βαψεις σχεδον καθολου το πλαινο της βελονας αριστερα γιατι θα κολλαει στη βαση και δε θα τραβιεται μετα....!!!!

αν οχι, πηγαινεις στο Χοντο μια βολτα και κανεις δουλεια....!!

κοιτα το δικο μου...

http://www.youtube.com/watch?v=Uof2mFI9phQ

asteris777
23-03-11, 18:01
ευχαριστω για τις πληροφοριες παιδια να ειστε καλα :cheers:

bon1121
23-03-11, 18:34
Sorry για το off topic, αλλα Asteris μήπως είσαι Σαλονικιός και δουλεύεις Ν. ΡΥΣΙΟ?

ThaNOS E46coupe
24-03-11, 14:21
1) :+1:

2) +2 ...Μια παρατήρηση όμως. Locktite super attack gel στα 2 σπασμένα κουμπάκια :embarassm....και δουλεύουν ακόμα τέλεια 4 χρόνια μετά ...και τα 2 κουμπάκια



Υ.Γ. Ωραίος οδηγός κατά τα άλλα Θάνο!

ευχαριστώ δημητράκη!!!!!

Αυτοι ειναι οι λογοι για το απολυτως καλυτερο forum BMW στην Ελλαδα!
Μπραβο και στο Θανο για το tip με τα πλαστικα καπακια!

ευχαριστώ performance

μετα απο αυτο το diy αποφασισα να τα βαλω και εγω μονος μου
παρα πολυ καλο σε ευχαριστουμε....
2 αποριες εχω
1)δεν καταλαβα τα κουμπια του χιλιομετριτι και της ωρας πως βγαινουν
2)μπορουμε να βαψουμε τις βελωνες κοκινες???
παρακαλώ asteris...
την απάντηση στην έδωσε ο Στέλιος!!!!!

Εύγε στον Θάνο που το μοιράστηκε μαζί μας.
@ asteris :
1) Τα κουμπιά του χιλιομετρητή και της ώρας βγαίνουν τραβηχτά.
2) Μπορείς να βάψεις τις βελόνες ότι χρώμα θέλεις.
ευχαριστώ bon!!!!!!

Μπράβο Θάνο..
Πολύ ωραίο και άξιζε τον κόπο.:dblthumb2

thanks Makis!!!!!
αδερφη εχεις?...γκομενα?

αν ναι...ζητας το μανο τους σε χρωμα κοκκινο ή εντονο πορτοκαλι(bmw) και βαφεις μονο ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ τους δεικτες και οχι απο μεσα...και οχι πολυ χρωμα, ενα περασμα ειναι αρκετο...στο οικονομομετρο μη βαψεις σχεδον καθολου το πλαινο της βελονας αριστερα γιατι θα κολλαει στη βαση και δε θα τραβιεται μετα....!!!!

αν οχι, πηγαινεις στο Χοντο μια βολτα και κανεις δουλεια....!!

κοιτα το δικο μου...

http://www.youtube.com/watch?v=Uof2mFI9phQ

χαχαχα...πολύ καλή δουλειά Στελάρα...!!!!!αρχίζω να το σκέπτομαι!!!

OASIS
24-03-11, 16:20
Ωραίος ο Θάνος!

gregE36
24-03-11, 16:25
μπορεις να βαψεις τις βελονες και με κοκκινο ανεξιτηλο μαρκαδορο που δεν εχει βαρος οπως το μανο

KAZA
24-03-11, 18:50
Πολύ καλή δουλειά και πολύ ωραία τα δαχτυλίδια Θάνο!
Τέτοια ψάχνω κι εγώ νίκελ με ίσια γραμμή για το 30άρι μου αλλά βρίσκω αυτά που είναι κάπως οβάλ …. Στην BMW έχουν γύρω στα 60 ευρώ!

ThaNOS E46coupe
25-03-11, 12:04
Πολύ καλή δουλειά και πολύ ωραία τα δαχτυλίδια Θάνο!
Τέτοια ψάχνω κι εγώ νίκελ με ίσια γραμμή για το 30άρι μου αλλά βρίσκω αυτά που είναι κάπως οβάλ …. Στην BMW έχουν γύρω στα 60 ευρώ!

Ευχαριστώ ΚΑΖΑ...Φίλε τα δαχτυλίδια πάνε σύμφωνα με το σχήμα του καντράν σου φίλε...δέ μπορείς να βάλεις κάτι άλλο δυστυχώς....

KAZA
25-03-11, 21:23
Ευχαριστώ ΚΑΖΑ...Φίλε τα δαχτυλίδια πάνε σύμφωνα με το σχήμα του καντράν σου φίλε...δέ μπορείς να βάλεις κάτι άλλο δυστυχώς....

Όχι ….. δεν με κατάλαβες δεν λέω να βάλω σαν τα δικά σου σε σχήμα (εγώ θέλω 4 στρόγγυλα από 2 και 2 εννοείτε) αλλά σαν στιλ – γραμμή!
Υπάρχουν νίκελ και με σχήμα σαν τα δικά σου και ένα άλλο σχέδιο ποιο ματ και οβάλ στην εξωτερική πλευρά του δαχτυλιδιού!

ThaNOS E46coupe
26-03-11, 00:36
Όχι .. δεν με κατάλαβες δεν λέω να βάλω σαν τα δικά σου σε σχήμα (εγώ θέλω 4 στρόγγυλα από 2 και 2 εννοείτε) αλλά σαν στιλ  γραμμή!
Υπάρχουν νίκελ και με σχήμα σαν τα δικά σου και ένα άλλο σχέδιο ποιο ματ και οβάλ στην εξωτερική πλευρά του δαχτυλιδιού!

με μπερδεψες τωρα...μηπως υπαρχει κανα λινκ να τα δουμε?
Οσο γι αυτα που λες : πιο ματ : ειναι και καλα αλουμινιο. Ενω τα αλλα ειναι και καλα χρωμιο. Και το αλουμινιο ειναι ωραιο...

KATSARAIOS
26-03-11, 01:42
ωραιος πατριδα,το τιμονι δεν χρειαζεται να βγει ολο ομως..
επισης αν καποιος μονος του βγαλει το τιμονι τελειως για αλλη εργασια μην ξεχασει να εχει βγαλει τον αρνητικο πολο της μπαταριας πριν ωστε να μην διαβασει μετα καμια βλαβη αεροσακου τζαμπα.

KAZA
26-03-11, 19:29
Αυτά είναι τα οβάλ που σου λέω τα οποία δεν μου αρέσουν για αυτό το λόγο (έχει μεγάλες φωτογραφίες παρακάτω για να δεις την λεπτομέρεια που σου λέω) :
http://cgi.ebay.de/BMW-E30-3er-TACHORINGE-HOCHGLANZ-CHROM-SNAP-IN-/200590822776?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item2eb4250d78#ht_4779wt_1221

Τα άλλα δεν τα βρίσκω τώρα …. αλλά είναι το ίδιο χρώμιο αλλά ίσια όπως είναι τα δαχτυλίδια που φοράμε ….

ThaNOS E46coupe
27-03-11, 17:23
ωραιος πατριδα,το τιμονι δεν χρειαζεται να βγει ολο ομως..
επισης αν καποιος μονος του βγαλει το τιμονι τελειως για αλλη εργασια μην ξεχασει να εχει βγαλει τον αρνητικο πολο της μπαταριας πριν ωστε να μην διαβασει μετα καμια βλαβη αεροσακου τζαμπα.

Ευχαριστώ Γιωργο.Ναι, ήταν λάθος που βγήκε το τιμόνι.... την μπαταρία δέν την 'εβγαλα γιατί δέν άνοιξα κάν το διακόπτη...και δέ διάβασε βλάβη....

Αυτά είναι τα οβάλ που σου λέω τα οποία δεν μου αρέσουν για αυτό το λόγο (έχει μεγάλες φωτογραφίες παρακάτω για να δεις την λεπτομέρεια που σου λέω) :
http://cgi.ebay.de/BMW-E30-3er-TACHORINGE-HOCHGLANZ-CHROM-SNAP-IN-/200590822776?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item2eb4250d78#ht_4779wt_1221

Τα άλλα δεν τα βρίσκω τώρα …. αλλά είναι το ίδιο χρώμιο αλλά ίσια όπως είναι τα δαχτυλίδια που φοράμε ….

ΚΑΖΑ κατάλαβα τι λές. αλλα είναι έτσι επειδή προφανώς είναι φαλτσαριστό το στρογγυλό του κοντέρ στα Ε30. νομίζω έτσι ήταν και το Ε21 που είχα...:woowoo:

joseph
27-03-11, 18:29
ευχαριστώ δημητράκη!!!!!



ευχαριστώ performance


παρακαλώ asteris...
την απάντηση στην έδωσε ο Στέλιος!!!!!


ευχαριστώ bon!!!!!!



thanks Makis!!!!!


χαχαχα...πολύ καλή δουλειά Στελάρα...!!!!!αρχίζω να το σκέπτομαι!!!


Μην το σκεφτεσαι καθολου!! θα κανουμε και τις δικες μου κοκκινες!!!!:rockon:

asteris777
27-03-11, 19:58
Sorry για το off topic, αλλα Asteris μήπως είσαι Σαλονικιός και δουλεύεις Ν. ΡΥΣΙΟ?

ειμαι σαλονικιος αλλα δεν δουλευω νεο ρυσιο φιλε μου....

ThaNOS E46coupe
28-03-11, 00:08
[/COLOR]


Μην το σκεφτεσαι καθολου!! θα κανουμε και τις δικες μου κοκκινες!!!!:rockon:

όποτε θέλεις!!! αλλα τους καφέδες αυτη τη φορά θα τους κεράσω εγώ....ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ???????:chair:

KAZA
28-03-11, 16:00
Αυτά είναι τα οβάλ που σου λέω τα οποία δεν μου αρέσουν για αυτό το λόγο (έχει μεγάλες φωτογραφίες παρακάτω για να δεις την λεπτομέρεια που σου λέω) :
http://cgi.ebay.de/BMW-E30-3er-TACHORINGE-HOCHGLANZ-CHROM-SNAP-IN-/200590822776?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item2eb4250d78#ht_4779wt_1221

Τα άλλα δεν τα βρίσκω τώρα …. αλλά είναι το ίδιο χρώμιο αλλά ίσια όπως είναι τα δαχτυλίδια που φοράμε ….

Τα άλλα που σου λέω Θάνο σε χρώμιο όμως , τα έχει ο God και δεν μιλάει τόσες μέρες :rofl2:

ThaNOS E46coupe
29-03-11, 01:33
Τα άλλα που σου λέω Θάνο σε χρώμιο όμως , τα έχει ο God και δεν μιλάει τόσες μέρες :rofl2:

αρα ...ενας θεος ξερει απο που τα πηρε....αχαχχα

bmwnikolase36
30-03-11, 17:35
να σημειωσω ουτε σε ε36 χρειαζετε να βγει το τιμονι.σημερα τα τοποθετησα και εγω.φωτο θα παραθεσω το βραδι,για το πως ειναι.:)
προσοχη για οποιοδηποτε λογο βγαλετε το τιμονι σε ε36,να προσεξετε την σερπατινα του αεροσακου απο πισω!ειναι πολυ ευκολο να κοπει
η να γυρισει,και μετα δεν γινετε τιποτα!κοστος καινουργιας 170 ευρο...αυτα.

bmwnikolase36
30-03-11, 22:42
οριστε:


http://img717.imageshack.us/img717/5895/1301515401425.th.jpg

δεν ξερω ποσο καλα φενετε...

parouskas
30-03-11, 23:09
μπραβο μαγκα!καλη δουλιτσα.οι λεπτομερειες κανουν την διαφορα!!!!!!!!!!!

ThaNOS E46coupe
30-03-11, 23:19
οριστε:


http://img717.imageshack.us/img717/5895/1301515401425.th.jpg

δεν ξερω ποσο καλα φενετε...

και εγώ ρε παλιοτόμαρο περίμενα να τα βάλουμε μαζί....:screwy:
ΥΓ...μπράβο νικόλα!!!!!!!! με γειές με γειές!!!!!!!!!:pth:

bmwnikolase36
30-03-11, 23:21
χαχαχα...ειδα και εγω ενα βιντεο!5 λεπτα δουλεια ηταν!:P
ευχαριστω ευχαριστω!

ditris
12-02-12, 23:23
αφού τα βρήκα τα έβαλα!!!!!!Ο λόγος για τα χρωμιωμένα δαχτυλίδια στο 46άρι μου...
και εδώ ένα σχετικό και πανέυκολο DIY....επειδή οτι φτιάχνω δέ σας ξεχνώ!!!!!
Θάνο αυτό το DIY δεν τόχα δει!Συγχαριτήρια...και ομολογώ πως θεωρούσα ότι δεν χρειαζόταν να βγει το καντράν.... μα μόνο το τζάμι(που νόμιζα ο άσχετος βγαινει αφαιρώντας τις 2 βιδιτσες!)....και μετά ήταν αυτοκόλλητα τα δαχτυλίδια!:idea:

GEECO
01-03-12, 13:59
Φοβερό DIY, είσαι ΜΑΣΤΟΡΑΣ.

Θα το προσπαθήσω το συντομότερο!

ThaNOS E46coupe
01-03-12, 14:47
Θάνο αυτό το DIY δεν τόχα δει!Συγχαριτήρια...και ομολογώ πως θεωρούσα ότι δεν χρειαζόταν να βγει το καντράν.... μα μόνο το τζάμι(που νόμιζα ο άσχετος βγαινει αφαιρώντας τις 2 βιδιτσες!)....και μετά ήταν αυτοκόλλητα τα δαχτυλίδια!:idea:


Δημητράκη τίποτα δέν είναι ρε φίλε!!!! ότι θέλεις πάρε με τηλέφωνο!!! :hello:
Φοβερό DIY, είσαι ΜΑΣΤΟΡΑΣ.

Θα το προσπαθήσω το συντομότερο!

ευχαριστώ φιλε!!!να σαι καλα. σιγά το πράγμα. είναι πολύ εύκολο!!!Για ότι θέλει ανανέωσε το θρέντ!!!

GEECO
07-03-12, 20:52
να ρωτήσω κατι ρε παιδιά.
βρήκα δαχτυλίδια σε νίκελ. Νομίζω όμως ότι πάνε καλύτερα στα ζήτα3 που έχουν νικελ δακτυλίδι στο a/c, και στο ρολόι.
μαλλον στο σαλόνι μου ταιριάζουν ματ ασημί δαχτυλίδια
ξέρετε αν κάποιο κατάστημα τα έχει διαθέσιμα εντός αθήνας?
μήπως ξέρει κανείς το κόστος για τα γνήσια ?
η τιμή που αναφέρθηκε στα 60ε είναι για ε46 coupe/cabrio τιμη αντιπροσωπίας ?

Lambros
07-03-12, 21:01
να ρωτήσω κατι ρε παιδιά.
βρήκα δαχτυλίδια σε νίκελ. Νομίζω όμως ότι πάνε καλύτερα στα ζήτα3 που έχουν νικελ δακτυλίδι στο a/c, και στο ρολόι.
μαλλον στο σαλόνι μου ταιριάζουν ματ ασημί δαχτυλίδια
ξέρετε αν κάποιο κατάστημα τα έχει διαθέσιμα εντός αθήνας?
μήπως ξέρει κανείς το κόστος για τα γνήσια ?
η τιμή που αναφέρθηκε στα 60ε είναι για ε46 coupe/cabrio τιμη αντιπροσωπίας ?

Έχεις πάρει φόρα εσύ!!

GEECO
07-03-12, 21:22
Έχεις πάρει φόρα εσύ!!
ετσ, ετσ....







...ότι κάνω πριν με καταλάβουν στο σπίτι....

KATSARAIOS
08-03-12, 00:43
να ρωτήσω κατι ρε παιδιά.
βρήκα δαχτυλίδια σε νίκελ. Νομίζω όμως ότι πάνε καλύτερα στα ζήτα3 που έχουν νικελ δακτυλίδι στο a/c, και στο ρολόι.
μαλλον στο σαλόνι μου ταιριάζουν ματ ασημί δαχτυλίδια
ξέρετε αν κάποιο κατάστημα τα έχει διαθέσιμα εντός αθήνας?
μήπως ξέρει κανείς το κόστος για τα γνήσια ?
η τιμή που αναφέρθηκε στα 60ε είναι για ε46 coupe/cabrio τιμη αντιπροσωπίας ?

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-Silver-Matt-Cluster-gauge-ring-Dash-rings-318i-323i-/320853994347?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item4ab4636b6b

GEECO
08-03-12, 07:22
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-Silver-Matt-Cluster-gauge-ring-Dash-rings-318i-323i-/320853994347?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item4ab4636b6b

ευχαριστώ KATSARAIOS, ακριβώς αυτά ψάχνω .
έλεγα μηπως παίζουν σε καποιο μαγαζί εντός Αττικής.

LEO328
08-03-12, 10:13
ευχαριστώ KATSARAIOS, ακριβώς αυτά ψάχνω .
έλεγα μηπως παίζουν σε καποιο μαγαζί εντός Αττικής.

υπαρχει στην καλλιθεα.απο κει πειρα τα δικα μου 40ε.απο το ebay ειναι πιο οικονομικα ομως....

GEECO
08-03-12, 12:05
υπαρχει στην καλλιθεα.απο κει πειρα τα δικα μου 40ε.απο το ebay ειναι πιο οικονομικα ομως....
Εκεί που λές έχει μονο τα gloss χρώματος νικελ.
αναμένεται να φέρει ματ από Απρίλιο και έπειτα.

Dim77
08-03-12, 12:09
Τα ματ είναι πολύ καλύτερα και ΟΕΜ look φυσικά. :smokin:

GEECO
08-03-12, 12:34
Τα ματ είναι πολύ καλύτερα και ΟΕΜ look φυσικά. :smokin:

θα τα βρούμε ?
πήρα στο σφακιανακη πριν λίγο και ενημερώθηκα ότι τα γνήσια πάνε μαζί με το καντράν.
άρα τα ημιτασιόν είναι μονόδρομος.
έχω φάει το διαδίκτυο αλλά τίποτα... ( για εντός ελλάδας αγορά )

Dim77
08-03-12, 12:39
θα τα βρούμε ?
πήρα στο σφακιανακη πριν λίγο και ενημερώθηκα ότι τα γνήσια πάνε μαζί με το καντράν.
άρα τα ημιτασιόν είναι μονόδρομος.
έχω φάει το διαδίκτυο αλλά τίποτα... ( για εντός ελλάδας αγορά )

Η BMW επίσημα δεν έχει δακτυλίδια.
Πάνε μόνο ενσωματωμένα στο καντράν του 330 (άλλο για sedan/touring άλλο για Coupe/Convertible, έχει άλλη γραμματοσειρά).

Οπότε παίρνεις ένα σετ rings ματ ιμιτασιον (αλλά οκ, δεν ξεχωρίζει πραγματικά το ματ).
Αν σου είπαν τον Απρίλιο, κάνε υπομονή ένα μήνα, αλλιώς internet.

GEECO
08-03-12, 12:44
Η BMW επίσημα δεν έχει δακτυλίδια.
Πάνε μόνο ενσωματωμένα στο καντράν του 330 (άλλο για sedan/touring άλλο για Coupe/Convertible, έχει άλλη γραμματοσειρά).

Οπότε παίρνεις ένα σετ rings ματ ιμιτασιον (αλλά οκ, δεν ξεχωρίζει πραγματικά το ματ).
Αν σου είπαν τον Απρίλιο, κάνε υπομονή ένα μήνα, αλλιώς internet.

μόλις βρήκα και μάλιστα διπλα στη γειτονιά μου €39. ματ
παραλαβή next friday.




είναι μονόδρομος ο δρόμος πουχω πάρει

Vassilis E46 Cabrio
08-03-12, 21:54
μόλις βρήκα και μάλιστα διπλα στη γειτονιά μου €39. ματ
παραλαβή next friday.




είναι μονόδρομος ο δρόμος πουχω πάρει

Αμάν ρε παιδί μου,τί είσαι εσύ....

ThaNOS E46coupe
09-03-12, 01:08
ωραιος....ανανεωσε το θρεντ με φωτος απο το νεο εσωτερικο λοιπον!!!!:D