PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ...


ThaNOS E46coupe
01-04-11, 22:18
Ώς γνωστόν αυτά τα συμπαθή κατα άλλα τετράποδα αιλουροειδή , έχουν μια κακιά συνήθεια να ξαπλώνουν στο ζεστό καπό (και όχι μόνο) των αυτοκινήτων...Με αφορμή λοιπόν το πρόσφατο βάψιμο στο ΒΜWδοκαπώ του αδερφού μου, αναρωτιέμαι τί μπορούμε να κάνουμε ώστε να απομακρύνουμε τις γάτες απο τα καμάρια μας.

κάποιες απο τις προσπαθείς που έκανα παλιότερα για να τις αποτρέψω ήταν...
1) Τοποθέτηση αντικραδασμικού συστήματος στον συναγερμό του αυτοκινήτου. κόστος 20 ευρώ...
2)πιπέρι στο καπό ή στα σημεία που ή βρωμόγατα συνήθιζε να βολεύεται...(άκουσα οτι άν το μυρίσει θα εξαφανιστεί και δέν πρόκειται να ξαναπατήσει εκέι)

πώς μπορούμε να κάνουμε :ban::banhim: μια γάτα απ το αμάξι μας?Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο?

KATSARAIOS
01-04-11, 22:25
Ώς γνωστόν αυτά τα συμπαθή κατα άλλα τετράποδα αιλουροειδή , έχουν μια κακιά συνήθεια να ξαπλώνουν στο ζεστό καπό (και όχι μόνο) των αυτοκινήτων...Με αφορμή λοιπόν το πρόσφατο βάψιμο στο ΒΜWδοκαπώ του αδερφού μου, αναρωτιέμαι τί μπορούμε να κάνουμε ώστε να απομακρύνουμε τις γάτες απο τα καμάρια μας.

κάποιες απο τις προσπαθείς που έκανα παλιότερα για να τις αποτρέψω ήταν...
1) Τοποθέτηση αντικραδασμικού συστήματος στον συναγερμό του αυτοκινήτου. κόστος 20 ευρώ...
2)πιπέρι στο καπό ή στα σημεία που ή βρωμόγατα συνήθιζε να βολεύεται...(άκουσα οτι άν το μυρίσει θα εξαφανιστεί και δέν πρόκειται να ξαναπατήσει εκέι)

πώς μπορούμε να κάνουμε :ban::banhim: μια γάτα απ το αμάξι μας?Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο?

ρε πατριδα....
παρε σκυλι και αμπολα το να τα φαει τα κατσουλια...

stef
01-04-11, 22:31
Το πιπέρι είναι σωστό
Όπως επίσης πήγαινε κ σε ένα petshop (ζωομάγαζο στα ελληνικά...) και ζήτα αποθετικό για γάτες...
Α υπάρχει και 3η και καλύτερη λύση να κάνεις όλα τα παραπάνω και να κουκουλώνεις και το αμάξι για καλό και για κακό!!!

gearboxer
01-04-11, 22:35
Θάνο με μία κουκούλα πιστεύω θα λύσεις αυτό και άλλα πολλά προβλήματα στο αυτοκίνητό σου.
Αλλιώς..σου τυπώνω ένα αυτοκόλλητο με τον Μητσοτάκη 0.50x0.80 και δεν πλησιάζει ούτε αρκούδα!

ThaNOS E46coupe
01-04-11, 22:37
ρε πατριδα....
παρε σκυλι και αμπολα το να τα φαει τα κατσουλια...

γιώργο τα σκυλιά είναι δεμένα ρε φίλε...το γκαράζ είναι απο την άλλη μεριά του σπιτιού...άσε που θα πηδάνε και αυτά όλη την ώρα εκει μέσα, και άμα μπέι καμιά γάτα θα ψάχνουμε φαναρτζή...!!!!!!!:screwy:

ThaNOS E46coupe
01-04-11, 22:37
Το πιπέρι είναι σωστό
Όπως επίσης πήγαινε κ σε ένα petshop (ζωομάγαζο στα ελληνικά...) και ζήτα αποθετικό για γάτες...
Α υπάρχει και 3η και καλύτερη λύση να κάνεις όλα τα παραπάνω και να κουκουλώνεις και το αμάξι για καλό και για κακό!!!

αυτο για τα πέτ σόπ δέν το ήξερα, οτι πάιζει κάτι τέτοιο.!!!!!!!!

ThaNOS E46coupe
01-04-11, 22:39
Θάνο με μία κουκούλα πιστεύω θα λύσεις αυτό και άλλα πολλά προβλήματα στο αυτοκίνητό σου.
Αλλιώς..σου τυπώνω ένα αυτοκόλλητο με τον Μητσοτάκη 0.50x0.80 και δεν πλησιάζει ούτε αρκούδα!

αχαχαχαχα... καλή λύση ο Γρουσούζης. με την κουκούλα είναι μπέρδεμα η κατάσταση. θα πρέπει να είναι πλυμένο το αμάξι κάθε φορά , για να μή προξενηθούν ζημιές στο βερνίκι!!!!!

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
01-04-11, 22:57
1. http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&itm=5140&ct=80&la=1
2.και ο πιο σιγουρος οχι μονο για γατες αλλα και για τουσ γειτονες
http://www.youtube.com/watch?v=Q8KWW8i6Svs&feature=related

ThaNOS E46coupe
01-04-11, 23:02
1. http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&itm=5140&ct=80&la=1
2.και ο πιο σιγουρος οχι μονο για γατες αλλα και για τουσ γειτονες
http://www.youtube.com/watch?v=Q8KWW8i6Svs&feature=related

χαχαχαχαχα...καλό ρε Τόλη!!!!!:cheers:

LEO328
01-04-11, 23:20
αστα θανο και γω εχω γατοπροβληματα.
απο την ωρα που εβαλα κουκουλα ηρεμησα.απλα τπ μανικι ειναι οτι αμα πλενω το αμαξι πλενω και κουκουλα πακετο.το κορολακι που τοχω χυμα ειναι @@@@@ καπελο με τις βρομωγατες.

ThaNOS E46coupe
01-04-11, 23:26
αστα θανο και γω εχω γατοπροβληματα.
απο την ωρα που εβαλα κουκουλα ηρεμησα.απλα τπ μανικι ειναι οτι αμα πλενω το αμαξι πλενω και κουκουλα πακετο.το κορολακι που τοχω χυμα ειναι @@@@@ καπελο με τις βρομωγατες.

Leo...τη δευτέρα βούρ σε πέτ σόπ και εσύ....!!!!!!!

Vassilis E46 Cabrio
01-04-11, 23:28
Νιαουυυυυ!!!!!!!!!Με φώναξε κανείς?????

rapid_fast
02-04-11, 06:44
Εγώ είμαι λίγο πιο γέρος απο εσάς..
μέχρι σήμερα έχουν κοιμηθεί άπειρες γάτες πάνω, ή μέσα στο αυτοκίνητο μου..
Αυτό που πάντα με νευρίαζε, ήταν η πατημασιές πάνω στο φρεσκοπλυμμένο καπώ..
Γρατσουνιά απο γάτα, δεν είδα ποτέ..
Ισως επειδή τα αυτοκίνητα μου ήταν χρώματος ασημί..
Το ίδιο όμως έχω παρατηρήσει στο μαυρο Αστρα της μητέρας μου,
και στο μαυρο κόρσα του πεθερού μου.. Πατημασιές ναι, γρατσουνιές όχι..
(μπορεί να είμαι απλά τυχερός):greenboun

optostyle
02-04-11, 07:23
οι γατες ΔΕΝ γρατζουνανε ..............τα σκυλια ομως ναι.......εχω 3 γραμμες απο νυχια στο καπο μου

mike21
02-04-11, 09:52
ένας θεός είχε ανακαλύψει την πατέντα που βλέπετε στην φωτό για την προστασία της σέλας,δέν ξέρω εάν μπορεί να εφαρμοστεί και στο αυτοκίνητο;;;;;;

BILL VUZAS
02-04-11, 09:57
Και εμένα μου φαίνεται περίεργο.Έχω 4 γάτες που εχουν κάνει στέκι το μηχανάκι.Πατημασιές έχω άπειρες,γρατζουνιά ούτε μία.Η γάτα το μόνο αποτύπωμα που αφήνει είναι οι πατημασιές.Όσο για το αποθητικό πρόσεξε μήπως έχει διαλύτες μέσα και κάνεις ζημιά στο χρώμα.Τίγρης να ανέβει στο καπό δεν θα κάνει γρατζουνιά,τα αιλουροειδή κινούνται σαν....αιλουροειδή.

ttjohn
02-04-11, 10:48
Οι γατες δεν γρατζουνανε σε γενικες γραμμες αλλα οι πατουσες τους ειναι και σκληρες και εχουν και χωματα απο κατω καποιες φορες οποτε δεν γλιτωνεις το θαμπωμα στο χρωμα η μικρες γρατζουνιτσες.Δεν το συζηταω οτι αμα την γατα την φοβησεις η φοβηθει απο οτιδηποτε στον χωρο και ειναι πανω στο αμαξισου την γ@μ$σες γιατι θα αρχισει να σπινιαρει πανω στο χρωμα για να φυγει γρηγορα οποτε πας για βαφη μετα.Το εχει παθει φιλος γι αυτο το λεω.Επισης αν βαλεις κουκουλα στο αμαξι μετα απο μερες θα πεις αντε γεια στην αδιαφροχοποιηση της κουκουλας γιατι οι γατες με τα νυχια οταν ανεβαινουν πανω κανουν μικρες τρυπες σαν απο καρφιτσα στην κουκουλα.
Το καλυτερο ειναι καραμπινα/φολα/αποθητικο και οχι πανω στο αμαξι αλλα γυροτου.Αναλογος στον καθενα κανεις και την επιλογη του τροπου.

Fanatic
02-04-11, 10:50
αυτο για τα πέτ σόπ δέν το ήξερα, οτι πάιζει κάτι τέτοιο.!!!!!!!!

Εγω πηγα και πηρα ενα τετοιο. Ειναι σε μορφη τζελ και το βαζεις γυρω απο το αμαξι. Γενικα για 2 εβδομαδες δεν ειδα πατημασιες στο αμαξι. Θελει ομως συνεχως να το ανανεωνεις μαλλον γιατι το αφησα μερικες μερες και ξεθυμανε και εχθες ειδα πατημασιες παλι!:nixweiss:

ttjohn
02-04-11, 10:53
Εγω πηγα και πηρα ενα τετοιο. Ειναι σε μορφη τζελ και το βαζεις γυρω απο το αμαξι. Γενικα για 2 εβδομαδες δεν ειδα πατημασιες στο αμαξι. Θελει ομως συνεχως να το ανανεωνεις μαλλον γιατι το αφησα μερικες μερες και ξεθυμανε και εχθες ειδα πατημασιες παλι!:nixweiss:
Αυτο εχω παρει και γω.Θελει για κανα μηνα να βαζεις συνεχεια ωστε να μαθουν και να μην ξαναρθουν

stef
02-04-11, 11:46
Οι γατες δεν γρατζουνανε σε γενικες γραμμες αλλα οι πατουσες τους ειναι και σκληρες και εχουν και χωματα απο κατω καποιες φορες οποτε δεν γλιτωνεις το θαμπωμα στο χρωμα η μικρες γρατζουνιτσες..

Οι γάτες γρατζουνάνε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ άσχετα από τις πατούσες και τα χώματα!

DiMiTrIs_
02-04-11, 13:44
το αμαξι μου εδω και ενα χρονο ειναι εξω απο το γκαραζ....το τι γρατζουνιες εχει ειδικα στο πορτπαγκαζ απο τα κατσουλια δεν λεγετε.....ειναι και κοκκινο.....
το αντικραδασμικο το εχω και γω αλλα ειναι πολυ ημερες οι ατιμες δεν φοβουνται

konc
02-04-11, 14:04
Χτυπήσατε ιδιαίτερα ευαίσθητη χορδή.. Όταν πέθανε ο σκύλος μου, οι 10-15 γάτες της γεροντοκόρης γειτόνισσας βρήκαν έναν εντελώς καινούργιο και παρθένο χώρο να ασχοληθούν. Έγινε το σώσε... Η αλήθεια είναι ότι αν η γάτα απλά ανέβει και κάτσει δεν προκαλεί ζημιά, αλλά ποτέ δεν γίνεται μόνο αυτό. Θα τσακωθούν για τη θέση με μια άλλη, θα πάνε να γλυστρίσουν και θα βγάλουν νύχια, θα παραφυλάξουν κανά πουλί, θα ανέβει κανά παρτσακλό μικρό, είναι θέμα χρόνου να γίνει ζημιά. Δοκίμασα τα πάντα εκτός από Ultrex. Τα συμπεράσματά μου είναι τα εξής:
1) Ότι και αν κάνεις πρέπει να έχει διάρκεια. Όπως και να τις διώξεις πρέπει να συμβαίνει για αρκετό καιρό γιατί αλλιώς ξανάρχονται
2) Το πιπέρι δουλεύει μόνο σε κλειστό χώρο. Σε ανοιχτό αν δημιουργήσεις "κύκλο" γύρω από το αμάξι απλά περνάνε από πάνω, άσε που θα χαλάσεις πολλά κιλά για να το διατηρείς.
3) Το απωθητικό σε μένα δεν έκανε τίποτα. Μα τίποτα. Μέχρι και πετσέτα μουσκεμένη άφησα πάνω στο αμάξι και καθόντουσαν δίπλα. Απ'ότι διάβασα σε γατοφορουμ είναι για εσωτερικούς χώρους, πχ να μην κάθονται στον καναπέ.

Σαν τελευταία λύση και πριν πάρω το αεροβόλο το συζήτησα με φίλο που ασχολείται με πατέντες κλπ και έδωσε τη λύση: Αισθητήρας κίνησης, παλιά μπαταρία αυτοκινήτου, πιτσιλιστήρια για τους καθαριστήρες και ένα δοχείο νερό. Κόστος 20-25 ευρώ. Έβαλε τον αισθητήρα και τα πιστιλιστήρια στην οροφή του γκαράζ (ανοιχτό από παντού και εξωτερικό) και άρχισαν τα βζζζζζ νιάααααρ :D Μετά από κανά μήνα μπάνιου δεν ξαναπάτησε καμία!

fz21
02-04-11, 15:07
Χτυπήσατε ιδιαίτερα ευαίσθητη χορδή.. Όταν πέθανε ο σκύλος μου, οι 10-15 γάτες της γεροντοκόρης γειτόνισσας βρήκαν έναν εντελώς καινούργιο και παρθένο χώρο να ασχοληθούν. Έγινε το σώσε... Η αλήθεια είναι ότι αν η γάτα απλά ανέβει και κάτσει δεν προκαλεί ζημιά, αλλά ποτέ δεν γίνεται μόνο αυτό. Θα τσακωθούν για τη θέση με μια άλλη, θα πάνε να γλυστρίσουν και θα βγάλουν νύχια, θα παραφυλάξουν κανά πουλί, θα ανέβει κανά παρτσακλό μικρό, είναι θέμα χρόνου να γίνει ζημιά. Δοκίμασα τα πάντα εκτός από Ultrex. Τα συμπεράσματά μου είναι τα εξής:
1) Ότι και αν κάνεις πρέπει να έχει διάρκεια. Όπως και να τις διώξεις πρέπει να συμβαίνει για αρκετό καιρό γιατί αλλιώς ξανάρχονται
2) Το πιπέρι δουλεύει μόνο σε κλειστό χώρο. Σε ανοιχτό αν δημιουργήσεις "κύκλο" γύρω από το αμάξι απλά περνάνε από πάνω, άσε που θα χαλάσεις πολλά κιλά για να το διατηρείς.
3) Το απωθητικό σε μένα δεν έκανε τίποτα. Μα τίποτα. Μέχρι και πετσέτα μουσκεμένη άφησα πάνω στο αμάξι και καθόντουσαν δίπλα. Απ'ότι διάβασα σε γατοφορουμ είναι για εσωτερικούς χώρους, πχ να μην κάθονται στον καναπέ.

Σαν τελευταία λύση και πριν πάρω το αεροβόλο το συζήτησα με φίλο που ασχολείται με πατέντες κλπ και έδωσε τη λύση: Αισθητήρας κίνησης, παλιά μπαταρία αυτοκινήτου, πιτσιλιστήρια για τους καθαριστήρες και ένα δοχείο νερό. Κόστος 20-25 ευρώ. Έβαλε τον αισθητήρα και τα πιστιλιστήρια στην οροφή του γκαράζ (ανοιχτό από παντού και εξωτερικό) και άρχισαν τα βζζζζζ νιάααααρ :D Μετά από κανά μήνα μπάνιου δεν ξαναπάτησε καμία!
αυτα είναι
θεος ο φιλος σου που το σκεφτηκε !
πανεξυπνο ! :clap:

M3 GT ATHENS
02-04-11, 15:21
Λοιπόν παίδες, θα σας ακουσθεί γελοίο αλλά θα μέ θυμηθείτε....ρίξτε ξύδι γύρω από το αυτοκίνητο και κοντά σε αυτό ...οι γάτες δεν το αντέχουν....θα χρειασθεί να το επαναλάβετε καθώς η μυρωδιά δεν διαρκεί περισσότερο απο δύο-τρείς ημέρες !

ThaNOS E46coupe
02-04-11, 19:27
ένας θεός είχε ανακαλύψει την πατέντα που βλέπετε στην φωτό για την προστασία της σέλας,δέν ξέρω εάν μπορεί να εφαρμοστεί και στο αυτοκίνητο;;;;;;

αυτο το έκανε ένες γείτονας μου σε καινούριο τογιότα αβένσις. το έβαλε μέσα στο καπώ της μηχανής , επειδή του έτωγαν τις επενδύσεις τα ποντίκια... βέβαια αυτός έβαλε πρόκες σε σανίδα....:chair: απίστευτη πατέντα.!!!!!

ThaNOS E46coupe
02-04-11, 19:32
Χτυπήσατε ιδιαίτερα ευαίσθητη χορδή.. Όταν πέθανε ο σκύλος μου, οι 10-15 γάτες της γεροντοκόρης γειτόνισσας βρήκαν έναν εντελώς καινούργιο και παρθένο χώρο να ασχοληθούν. Έγινε το σώσε... Η αλήθεια είναι ότι αν η γάτα απλά ανέβει και κάτσει δεν προκαλεί ζημιά, αλλά ποτέ δεν γίνεται μόνο αυτό. Θα τσακωθούν για τη θέση με μια άλλη, θα πάνε να γλυστρίσουν και θα βγάλουν νύχια, θα παραφυλάξουν κανά πουλί, θα ανέβει κανά παρτσακλό μικρό, είναι θέμα χρόνου να γίνει ζημιά. Δοκίμασα τα πάντα εκτός από Ultrex. Τα συμπεράσματά μου είναι τα εξής:
1) Ότι και αν κάνεις πρέπει να έχει διάρκεια. Όπως και να τις διώξεις πρέπει να συμβαίνει για αρκετό καιρό γιατί αλλιώς ξανάρχονται
2) Το πιπέρι δουλεύει μόνο σε κλειστό χώρο. Σε ανοιχτό αν δημιουργήσεις "κύκλο" γύρω από το αμάξι απλά περνάνε από πάνω, άσε που θα χαλάσεις πολλά κιλά για να το διατηρείς.
3) Το απωθητικό σε μένα δεν έκανε τίποτα. Μα τίποτα. Μέχρι και πετσέτα μουσκεμένη άφησα πάνω στο αμάξι και καθόντουσαν δίπλα. Απ'ότι διάβασα σε γατοφορουμ είναι για εσωτερικούς χώρους, πχ να μην κάθονται στον καναπέ.

Σαν τελευταία λύση και πριν πάρω το αεροβόλο το συζήτησα με φίλο που ασχολείται με πατέντες κλπ και έδωσε τη λύση: Αισθητήρας κίνησης, παλιά μπαταρία αυτοκινήτου, πιτσιλιστήρια για τους καθαριστήρες και ένα δοχείο νερό. Κόστος 20-25 ευρώ. Έβαλε τον αισθητήρα και τα πιστιλιστήρια στην οροφή του γκαράζ (ανοιχτό από παντού και εξωτερικό) και άρχισαν τα βζζζζζ νιάααααρ :D Μετά από κανά μήνα μπάνιου δεν ξαναπάτησε καμία!

Λοιπόν παίδες, θα σας ακουσθεί γελοίο αλλά θα μέ θυμηθείτε....ρίξτε ξύδι γύρω από το αυτοκίνητο και κοντά σε αυτό ...οι γάτες δεν το αντέχουν....θα χρειασθεί να το επαναλάβετε καθώς η μυρωδιά δεν διαρκεί περισσότερο απο δύο-τρείς ημέρες !

θα δοκιμάσω το ξύδι μιας και είναι κλειστό το γκαράζ αλλα χωρίς πόρτα και μετά βούρ στο ανταλακτικατζήδικο για πολλά πολλά μοτεράκια νερού.!!!!!

Compact 323ti
02-04-11, 20:48
Να πώ κι εγω μια λύση για τα ποντίκια. Οταν πρίν κανα χρόνο είχα πάει για σερβις μου είπε ο μηχανικός μου <πρόσεχε τα βλέπεις αυτά τα φύλλα μέσα στο καπώ της μηχανής? είναι απο ποντίκια , ετοιμάζονται για φωλιά, πρόσεχε γιατι θα αρχίσουν να σου τρώνε καλώδια διάφορα και θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις>
οπότε σκέφτηκα κι εγώ και το καλύτερο ήταν αποθητικό τρωκτικών ηλεκτρονικό.Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έκανε 20 ευρώ. Το τοποθέτησα μέσα στο καπό δίπλα απο το δοχείο νερου για τους καθαριστήρες ,πήρα ρεύμα απο την μπαταρία (έχει ελάχιστη κατανάλωση) και σώθηκα οχι μόνο εγω αλλα όλη η πυλωτή της πολυκατοικίας γιατί έχει δράση 200 τ.μ.

ttjohn
02-04-11, 21:28
Εγω αν δεν βγαλω ακρη με το jel τοτε θα λαλησει η καραμπινα:smokin:

stelmaniac
02-04-11, 22:15
Εγω αν δεν βγαλω ακρη με το jel τοτε θα λαλησει η καραμπινα:smokin:

Για καλυτερα αποτελεσματα σημαδεψε τη γατα οσο καθεται πανω στο καπω σου...βαλε και διασπορας και τραβα βιντεο να γελασουμε εμεις και η γατα μαζι....:bugeye:

gearboxer
03-04-11, 00:12
Συμφωνώ με τον stelmaniac. Αν δεν πετύχει, απλά υιοθετήστε τις γάτες, χαρίστε και μερικές στους φίλους/συγγενείς και το πρόβλημα λύθηκε ειρηνικά. Αν δεν μπορείς να κερδίσεις έναν εχθρό, κάντον φίλο σου..

Enema
03-04-11, 00:28
Εγώ είμαι λίγο πιο γέρος απο εσάς..
μέχρι σήμερα έχουν κοιμηθεί άπειρες γάτες πάνω, ή μέσα στο αυτοκίνητο μου..
Αυτό που πάντα με νευρίαζε, ήταν η πατημασιές πάνω στο φρεσκοπλυμμένο καπώ..
Γρατσουνιά απο γάτα, δεν είδα ποτέ..
Ισως επειδή τα αυτοκίνητα μου ήταν χρώματος ασημί..
Το ίδιο όμως έχω παρατηρήσει στο μαυρο Αστρα της μητέρας μου,
και στο μαυρο κόρσα του πεθερού μου.. Πατημασιές ναι, γρατσουνιές όχι..
(μπορεί να είμαι απλά τυχερός):greenboun

+1
Σε κοκκινο, ασπρο και πρασινο αυτοκινητο.
Γρατζουνιες απο γατα ποτε...
Γρατζουνιες απο νυχια σκυλων, που σε αντιθεση με τις γατες ΔΕΝ μπορουν να τα μαζεψουν, και ειναι και πανσκληρα, εχουν καταστρεψει απο χρωμα μεχρι τζαμια και στα 3 αμαξια.....
Ασε που αλλοι γνωστοι ερχονται με φαγωμενα φτερα και προφυλακτηρες γιατι κυνηγουσε ο σκυλος γατα κατω απο το αμαξι και κατεληξε τελικα να μασαει το αυτοκινητο.....

Υποψην
Το γατοαπωθητικο δεν πιανει σε ολες τις γατες...
Βαλτε μια κουκουλα να τελειωνετε....

mike21
03-04-11, 06:08
μοναδική λύση είναι η εκπαίδευση,εκπαιδεύουμε τις γάτες να κάθονται γύρω απο το χώρο της μηχανής και όχι πάνω σε αυτόν
φωτό μετά απο εκπαίδευση

ttjohn
03-04-11, 07:33
Για καλυτερα αποτελεσματα σημαδεψε τη γατα οσο καθεται πανω στο καπω σου...βαλε και διασπορας και τραβα βιντεο να γελασουμε εμεις και η γατα μαζι....:bugeye:
Λοιπον ελα με την βιντεοκαμερασου η φωτογραφικησου θα μου παρεις και μια ωραια ποζα αλλα τζουλια εχω και κατι φυσσιγια με χοντρο αλατι το πολυ να σου γινει ο κ@λ$ς σαν της μαιμους :bugeye: ελα να ανεβασουμε και κανενα βιντεο στο youtube να γελασουμε:bananasmi

stelmaniac
03-04-11, 12:59
Λοιπον ελα με την βιντεοκαμερασου η φωτογραφικησου θα μου παρεις και μια ωραια ποζα αλλα τζουλια εχω και κατι φυσσιγια με χοντρο αλατι το πολυ να σου γινει ο κ@λ$ς σαν της μαιμους :bugeye: ελα να ανεβασουμε και κανενα βιντεο στο youtube να γελασουμε:bananasmi

Ξερεις πως ειναι ο κωλος της μαιμους πολυ καλα βεβαια,τους βλεπεις ολη μερα μεσα στο σπιτι σου....:smokin:

R-load
03-04-11, 14:52
..εχω δει με τα ματια μου..γατα να τρωει φρικη ενω ηταν ξαπλωμενη σε καπω(Yaris αν θυμαμαι καλα) να ξεκιναει να το γρατζουναει με απιστευτη μανια..στο ακυρο εντελως...δν πιστευα στα ματια μου!ουτε με γυαλοχαρτο τετοια ζημια πραγματικα..ξενερωσα απιστευτα παρολο που το εν λογω αυτοκινητο δν ηταν δικο μου..κ ουτε καν γνωριζα τν ιδιοκτητη του..ολα αυτα καθως ειχα παρκαρισμενο το δικο μου ακριβως απεναντι κ εκεινη τν ωρα πηγα για να το παρω..

gearboxer
03-04-11, 20:23
..εχω δει με τα ματια μου..γατα να τρωει φρικη ενω ηταν ξαπλωμενη σε καπω(Yaris αν θυμαμαι καλα) να ξεκιναει να το γρατζουναει με απιστευτη μανια..στο ακυρο εντελως...δν πιστευα στα ματια μου!ουτε με γυαλοχαρτο τετοια ζημια πραγματικα..ξενερωσα απιστευτα παρολο που το εν λογω αυτοκινητο δν ηταν δικο μου..κ ουτε καν γνωριζα τν ιδιοκτητη του..ολα αυτα καθως ειχα παρκαρισμενο το δικο μου ακριβως απεναντι κ εκεινη τν ωρα πηγα για να το παρω..

..είναι από τις γάτες που έχουν κάνει "αίτηση" για Λιοντάρι..Τεράστιες με βλέμμα βοδιού και φούλ μαλλιαρές..(με μαύρη κοιλιά οι M-Pack!)

ThaNOS E46coupe
03-04-11, 23:16
πωωωωωω....το thead μου έχινε ανέκδοτο....:D... καλά έχω λιώσει στο γέλιο απο τις απίστευτες ατάκες του καθ' ενός απο σας....όπως πάντα βέβαια Ο Στελάρας είναι στα φόρτε του...περιμένω να ανοίξει ο σύστημας επιτέλους να σκάσω καμια θετική!!!!!!!:+1::clap:

FcknE30
01-05-11, 13:25
Παντως περα απ την φαση που λεει ο R-Load δεν εχω ξανακουσει ΠΟΤΕ για γρατζουνιες σε αμαξι απο γατα!

ttjohn
01-05-11, 13:52
Απο τότε που πήρα ένα αποθητικο για γάτες απο ένα μαγαζί με κηπουρικα δεν ξαναειδα γάτα γύρω απο το αμξι.

bmwdakias85
01-05-11, 17:48
φιλε θανο αντιμετοπιζα κ γω το ιδιο προβλημα...κρυφτικα μια μερα λοιπον κ οπως ανεβεικε πανω σεικωνομαι κ της δινω μια με μια ταβλα κ την εστειλα αδιαβαστει....ελα ομως που ειναι 7ψυχες κ ξανα παλι τα ιδια!!!!το σχεδιο β ηταν να καλοπιασω μια απο της γατες με σκοπο να την κρεμασω αναποδα σε ενα δεντρακι που ηταν διπλα στο αμαξη απο τοτε δεν ξανα ανεβεικε καμια γατα φιλε στο λογο μου σου λεω τν αληθεια μολις βλεπουν το αμαξη εξαφανιζονται

Fanatic
01-05-11, 18:33
φιλε θανο αντιμετοπιζα κ γω το ιδιο προβλημα...κρυφτικα μια μερα λοιπον κ οπως ανεβεικε πανω σεικωνομαι κ της δινω μια με μια ταβλα κ την εστειλα αδιαβαστει....ελα ομως που ειναι 7ψυχες κ ξανα παλι τα ιδια!!!!το σχεδιο β ηταν να καλοπιασω μια απο της γατες με σκοπο να την κρεμασω αναποδα σε ενα δεντρακι που ηταν διπλα στο αμαξη απο τοτε δεν ξανα ανεβεικε καμια γατα φιλε στο λογο μου σου λεω τν αληθεια μολις βλεπουν το αμαξη εξαφανιζονται


Ελπιζω να μην μιλας σοβαρα...γιατι αν οντως το εκανες εισαι πιο ζωο απο τις γατες...

ttjohn
01-05-11, 18:38
φιλε θανο αντιμετοπιζα κ γω το ιδιο προβλημα...κρυφτικα μια μερα λοιπον κ οπως ανεβεικε πανω σεικωνομαι κ της δινω μια με μια ταβλα κ την εστειλα αδιαβαστει....ελα ομως που ειναι 7ψυχες κ ξανα παλι τα ιδια!!!!το σχεδιο β ηταν να καλοπιασω μια απο της γατες με σκοπο να την κρεμασω αναποδα σε ενα δεντρακι που ηταν διπλα στο αμαξη απο τοτε δεν ξανα ανεβεικε καμια γατα φιλε στο λογο μου σου λεω τν αληθεια μολις βλεπουν το αμαξη εξαφανιζονται
Καλα εκανες:icon02:

drmdtsap
01-05-11, 19:21
εγω παντως 2 φορες εχω πληρωσει επενδυση σελας για τη ducati μου και δεν ειναι και φτηνη. αληθεια μου ειχαν μπει στο μυαλο ιδεες εξολοθρεφτη... ειναι μια συγκεκριμενη που συνεχεια την εβλεπα πανω στη σελα. ευτυχως γλυτωσε γιατι πια εχω παρκινγκ κλειστο...

Enema
01-05-11, 19:28
φιλε θανο αντιμετοπιζα κ γω το ιδιο προβλημα...κρυφτικα μια μερα λοιπον κ οπως ανεβεικε πανω σεικωνομαι κ της δινω μια με μια ταβλα κ την εστειλα αδιαβαστει....ελα ομως που ειναι 7ψυχες κ ξανα παλι τα ιδια!!!!το σχεδιο β ηταν να καλοπιασω μια απο της γατες με σκοπο να την κρεμασω αναποδα σε ενα δεντρακι που ηταν διπλα στο αμαξη απο τοτε δεν ξανα ανεβεικε καμια γατα φιλε στο λογο μου σου λεω τν αληθεια μολις βλεπουν το αμαξη εξαφανιζονται

Eλπιζω να κανεις πλακα.....

giannis 116
01-05-11, 19:42
εγω παντως 2 φορες εχω πληρωσει επενδυση σελας για τη ducati μου και δεν ειναι και φτηνη. αληθεια μου ειχαν μπει στο μυαλο ιδεες εξολοθρεφτη... ειναι μια συγκεκριμενη που συνεχεια την εβλεπα πανω στη σελα. ευτυχως γλυτωσε γιατι πια εχω παρκινγκ κλειστο...

Μεγαλο θεμα το κλειστο παρκιν. Κι εγω το χω καημο να βρω κλειστο αλλα που...

ThaNOS E46coupe
01-05-11, 23:36
φιλε θανο αντιμετοπιζα κ γω το ιδιο προβλημα...κρυφτικα μια μερα λοιπον κ οπως ανεβεικε πανω σεικωνομαι κ της δινω μια με μια ταβλα κ την εστειλα αδιαβαστει....ελα ομως που ειναι 7ψυχες κ ξανα παλι τα ιδια!!!!το σχεδιο β ηταν να καλοπιασω μια απο της γατες με σκοπο να την κρεμασω αναποδα σε ενα δεντρακι που ηταν διπλα στο αμαξη απο τοτε δεν ξανα ανεβεικε καμια γατα φιλε στο λογο μου σου λεω τν αληθεια μολις βλεπουν το αμαξη εξαφανιζονται

φίλε παρόλα τη δουλειά που κάνω(κρεοπώλης) δέ μπορώ να κάνω κακό σε ένα ζώο που δέν ξέρει τί κάνει. το πολύ πολύ με λίγο νερό να βρέξω γάτα. σήμερα ένα σκούρκο σκότωσα με το αεροβόλο και στεναχωρήθηκα. αλλα έπρεπε να πεθάνει αυτός... Δέ βρίσκω το λόγο να αφαιρέσω μιά ακόμη ζωή...και μάλιστα άσκοπα....

Enema
01-05-11, 23:54
Σκοτωσες σφηκα με αεροβολο? :bugeye: Αυτο παει να πει σημαδι!

ThaNOS E46coupe
01-05-11, 23:57
Σκοτωσες σφηκα με αεροβολο? :bugeye: Αυτο παει να πει σημαδι!

Νίκ άν σκεφτείς οτι έχω διόπτρα και την περίμενα αρκετή ώρα μέχρι να καθήσει....:dblthumb2
την έκανα γερό :ban: πάντως...χαχαχα

Enema
02-05-11, 00:34
Γαμωτο ποσο τα σιχαινομαι....
Βγηκαμε οφφτοπικ ομως.

Σημασια εχει οτι το ΖΩΟ, ΔΕΝ ΔΕΝ ΔΕΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ το αλλο ζωο νεκρο και να πει 'ωπα μαγκα, αυτος δεν αστειευεται'!
Καλυτερα σπρευ ή νερο για να μαθει οτι οταν πλησιαζει εκεινο το μερος (γιατι αμφιβαλλω αν μπορουν οι γατες να ξεχωρισουν αυτοκινητα) κατι ΄κακο' συμβαινει -> αρα να το αποφευγουν.

ThaNOS E46coupe
02-05-11, 00:38
έτσι ακριβώς...

BMW2002tii
09-05-11, 15:55
αναρτηθηκε σε αλλο φορουμ αλλα ταιριαζει γαντι για εδω!
αν πιανουν τα χερια σας....

http://www.youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8&feature=player_embedded

BILL VUZAS
09-05-11, 17:53
Με πιάνει θλίψη διαβάζοντας τα πεπραγμενα μερικών.Για να μην γραντζουνηθούν 2 λαμαρίνες να θανατώνουμε τα γατάκια.Ψυχούλες είναι ρε παιδιά.Αφήστε που δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει κάτι τέτοιο μια γάτα.Καμιά ψιλή ίσως κάνει σε σέλες μοτοσυκλετών,ξενυχιάζονται.Όχι όμως σε λαμαρίνες.
Στοιχείο του σημερινού μας πολιτισμού.:thumbsdow

konc
10-05-11, 11:03
Όταν θα φρικάρει μία και θα σπινιάρει πάνω στο καπό του αυτοκινήτου σου, τότε θα σε πιάσει πραγματική θλίψη. Αν έχεις και cabrio με μαλακή οροφή, εκεί να δεις θλίψη. Θα αναθεωρήσεις τα "δεν υπάρχει περίπτωση" κλπ..

(Σε καμία περίπτωση δεν είμαι υπέρ της θανάτωσης και δεν πιστεύω ότι τα γραφόμενά σου αφορούν εμένα, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις είμαι υπέρ μέχρι και του κλωτσοδιωξίματος)

bimmerm
09-06-12, 11:13
ειχαμε καμμια νεα ανακαλυψη για απομακρυνση γατων? δυστυχως μπηκα και εγω στο κλαμπ με επιμονες παρουσιες που δεν λενε να ξεκουμπιστουν.

giorgosz3
09-06-12, 11:25
ενώ αράζουν όμορφα κ ωραία στο καπό, πιάσε ενα κουβά νερό και κάντη μούσκεμα, 1-2-3 δε θα ξαναπατήσει πόδι επάνω και ίσως και στη γειτονια :P

Stradale
09-06-12, 12:53
Πόσο σας νιώθω...

AlexVag
10-06-12, 00:13
ενώ αράζουν όμορφα κ ωραία στο καπό, πιάσε ενα κουβά νερό και κάντη μούσκεμα, 1-2-3 δε θα ξαναπατήσει πόδι επάνω και ίσως και στη γειτονια :P

Αν το κανεις αυτο τοτε ειναι που θα σου αφησει ενα σπινιαρισμα πανο στο αμαξι που θα ειναι ολο δικο σου...επισης με την κουκουλα μπορει να αρχισουν τα παιχνιδακια και να την κανουν κουρελι μαζι με το αμαξι...και εγω ειχα το ιδιο θεμα με το γκαραζ που αφηνα το αμαξι...οταν εκανα παραπονα μου ειπαν οτι διωχνουν τα ποντικια...και τους απαντησα οτι δυστυχως διωχνουν και εμενα και πηγα σε αλλο γκαραζ.... αν εχετε ανοιχτο γκαραζ δοκιμαστε καμια κατασκευη τυπου παραβαν...η αλλιως καραγκιοζ-μπερντε...απλα προσοχη μην πεσει πανω στο αμαξι με τον πρωτο αερα...αν αφηνετε εξω το αμαξι τοτε δυσκολα τα πραγματα...

bimmerm
10-06-12, 10:49
δοκιμαστε καμια κατασκευη τυπου παραβαν

αυτο ψαχνω εδω και λιγο καιρο.ρωτησα και σε τεντα για φυσουνα συρομενη για να μου βγει πιο φτηνη αλλα τελικα παει ιδια τιμη με γκαραζοπορτα.τωρα ψαχνω για καποια πατεντα τυπου τεντας-φυσουνας μονος μου.αν εχει καποιος καμμια ιδεα για τετοιου τυπου λυση οικονομικη,πειτε μου.

AlexVag
10-06-12, 11:57
βαλε καραβοπανο το οποιο θα πιανει στο εδαφος με γατζακια με ασφαλειες...και επανω θα ειναι σταθερα καρφωμενο στον τοιχο...και στο πλαι για να μην αφηνει κενα μπορεις να βαλεις velcro (χριτς-χρατς).

bimmerm
11-06-12, 10:12
ευχαριστω για την ιδεα ,θα το ψαξω.και πως λες θα σηκωνεται?με καποιον μηχανισμο η' εχεις αλλη πατεντα?για να καταλαβω τι εννοεις.

AlexVag
11-06-12, 12:53
επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι θα σηκωνεται με το χερι...:king: ...τωρα το πως ειναι ενα θεμα...η θα το σηκωνεις με το χερι και θα κολλας το velcro πιο ψηλα ισα ισα να μπεις στο γκαραζ...η αν θες κατι πιο περιπλοκο βαλε μηχανισμο κουρτινας με κορδονακια...

bimmerm
11-06-12, 18:07
σευχαριστω φιλε και παλι.θα το μελετησω-ερευνησω αν και δεν φαινεται πρακτικο.αλλα θα του δωσω μια προσπαθεια.εχεις δικιο για τον μηχανισμο.ειναι αρκετα ακριβος.

BMW Power
12-06-12, 09:24
Γιατί δεν δοκιμάζεις για αρχή, να αγοράσεις από ένα pet shop ή μαγαζί με λιπάσματα κλπ. ένα απωθητικό γάτας?

http://www.youtube.com/watch?v=HMAyS-rBHfo

rapid_fast
12-06-12, 10:58
Γιατί δεν δοκιμάζεις για αρχή, να αγοράσεις από ένα pet shop ή μαγαζί με λιπάσματα κλπ. ένα απωθητικό γάτας?

Εγώ λέω να ουρίσει ο κάθε ιδιοκτήτης σε κάθε τροχό του..
Και αν ξαναπατήσει γάτα, ή σκύλος, να μου γράψτε...

BMW Power
12-06-12, 13:51
Σωστό και αυτό αλλά θα λιώσουν οι ζάντες

konc
12-06-12, 14:47
Γιατί δεν δοκιμάζεις για αρχή, να αγοράσεις από ένα pet shop ή μαγαζί με λιπάσματα κλπ. ένα απωθητικό γάτας?


3) Το απωθητικό σε μένα δεν έκανε τίποτα. Μα τίποτα. Μέχρι και πετσέτα μουσκεμένη άφησα πάνω στο αμάξι και καθόντουσαν δίπλα. Απ'ότι διάβασα σε γατοφορουμ είναι για εσωτερικούς χώρους, πχ να μην κάθονται στον καναπέ.

Administrator μετεξεταστέος :D
(Περίεργο είναι να κάνεις quote τον ευτό σου!)

Η λύση που δόθηκε τελικά, στο διάστημα που έχει περάσει από τη συγγραφή του αρχικού μηνύματος εφαρμόστηκε και σε 2ο παθόντα με τα ίδια αποτελέσματα.

Σαν τελευταία λύση και πριν πάρω το αεροβόλο το συζήτησα με φίλο που ασχολείται με πατέντες κλπ και έδωσε τη λύση: Αισθητήρας κίνησης, παλιά μπαταρία αυτοκινήτου, πιτσιλιστήρια για τους καθαριστήρες και ένα δοχείο νερό. Κόστος 20-25 ευρώ. Έβαλε τον αισθητήρα και τα πιστιλιστήρια στην οροφή του γκαράζ (ανοιχτό από παντού και εξωτερικό) και άρχισαν τα βζζζζζ νιάααααρ :D Μετά από κανά μήνα μπάνιου δεν ξαναπάτησε καμία!

BMW Power
12-06-12, 14:59
Administrator μετεξεταστέος :D
(Περίεργο είναι να κάνεις quote τον ευτό σου!)

Περίεργο αλλά και ωραίο.

Δεν είναι τυχαίο που απάντησα μετά από καιρό στο thread, και αυτό γιατί πήρα πληροφορίες από άνθρωπο που το δοκίμασε. Σύμφωνα λοιπόν με αυτόν, χρειάζεται συνεχή ανανέωση αλλά το spray δουλεύει. :nixweiss:

stelmaniac
12-06-12, 15:44
κατω τα χερια απ'τα γατακια θα σας κοψω τα χερια...!!!! Κατουρηστε τις ζαντες σας και βλεπετε..

Παναγιωτη χρειαζεται μια φορα κατουρημα ή καθημερινα??

rapid_fast
12-06-12, 16:31
κατω τα χερια απ'τα γατακια θα σας κοψω τα χερια...!!!! Κατουρηστε τις ζαντες σας και βλεπετε..

Παναγιωτη χρειαζεται μια φορα κατουρημα ή καθημερινα??

Συχνά πυκνά...:search:

paganis
12-06-12, 16:38
αντε τωρα να κατουρατε ομαδικως τις ζαντες..και να μου ερχεστε στις συναντησεις....δεν θα πλησιαζει κανεις αμαξι....

rapid_fast
12-06-12, 17:15
αντε τωρα να κατουρατε ομαδικως τις ζαντες..και να μου ερχεστε στις συναντησεις....δεν θα πλησιαζει κανεις αμαξι....

Είναι καλό αντικλεπτικό, δε νομίζεις??
Ασε που αν τολμήσει κάποιος και το σουφρώσει, μπορείς εύκολα να το εντοπίσεις...
Πολλαπλά το πλεονεκτήματα...

Dim77
12-06-12, 17:15
1 λίτρο χυμό πορτοκαλιού, 2 λίτρα μπύρα και 2 jack daniels...μετά δεν θα πλησιάζει γάτα :thefinger

Και οι ζάντες θα λάμπουν από καθαριοτητα :owned:

Ενώ η γυαλάδα στο προφίλ του ελαστικού, θα φανερώσει το καλό γούστο του μερακλή ιδιοκτήτη :king:

bimmerm
12-06-12, 17:16
οκ πανο πολυ γελιο.λοιπον μεταξυ σοβαρου και αστειου το ξερω οτι η μυρωιδα καποιου αλλου τις απωθει.δεν ξερω του ανθρωπου,μονο του λυκου.εχει και ενα ειδικο υγρο.αλλα πρακτικα το βλεπω αδυνατο γιατι ειναι μεγαλη πιλοτη και πρεπει να φωναζω κιαλλους.:friday:

οσον αφορα τα σπρει,υγρα κ.λ.π. πρωτον δεν πιανουν σε ολα,δευτερον οπως ειπα ειναι μεγαλος ο χωρος και οταν δοκιμασα κατι παρομοιο πηδαγαν στο διπλανο και απο κει στο δικο μου.δεν γινεται να ψεκαζω ολο το αμαξι.

για το αλλο με το πιστσιληστηρι που δεν τις βλαπτει κιολας,ειναι καλη ιδεα,αλλα με βολευει μονο αυτη η εφαρμογη στο ταβανι.θα ηθελα φωτο αν γινεται η' λεπτομερειες.ομως αυτο λογικα θα λειτουργει οταν ανεβαινουν.εκει δεν εχει φοβο μην σπινιαρουν απο τον φοβο τους και πατησουν ''ποδι'' στο καπω?

rapid_fast
12-06-12, 17:28
οκ πανο πολυ γελιο.λοιπον μεταξυ σοβαρου και αστειου το ξερω οτι η μυρωιδα καποιου αλλου τις απωθει.δεν ξερω του ανθρωπου,μονο του λυκου.εχει και ενα ειδικο υγρο.αλλα πρακτικα το βλεπω αδυνατο γιατι ειναι μεγαλη πιλοτη και πρεπει να φωναζω κιαλλους.:friday:

οσον αφορα τα σπρει,υγρα κ.λ.π. πρωτον δεν πιανουν σε ολα,δευτερον οπως ειπα ειναι μεγαλος ο χωρος και οταν δοκιμασα κατι παρομοιο πηδαγαν στο διπλανο και απο κει στο δικο μου.δεν γινεται να ψεκαζω ολο το αμαξι.

για το αλλο με το πιστσιληστηρι που δεν τις βλαπτει κιολας,ειναι καλη ιδεα,αλλα με βολευει μονο αυτη η εφαρμογη στο ταβανι.θα ηθελα φωτο αν γινεται η' λεπτομερειες.ομως αυτο λογικα θα λειτουργει οταν ανεβαινουν.εκει δεν εχει φοβο μην σπινιαρουν απο τον φοβο τους και πατησουν ''ποδι'' στο καπω?

Μα δε το λέω για γέλιο το θέμα (άσχετα που είναι αστείο...), αλήθεια στο λέω..
Γάτα σε μέρος που πήγε άνθρωπος, δεν πατάει ούτε στα 3 μέτρα...
Για το επάνω μέρος, η μόνη δοκιμασμένη λύση, είναι τοπική επάλειψη με βαζελίνη αρώματος λεβάντας, ή άλλης οποιασδήποτε κρέμας με άρωμα λεβάντας....
Γάτες τέλος..

bimmerm
12-06-12, 22:17
Μα δε το λέω για γέλιο το θέμα (άσχετα που είναι αστείο...), αλήθεια στο λέω..
Γάτα σε μέρος που πήγε άνθρωπος, δεν πατάει ούτε στα 3 μέτρα...
Για το επάνω μέρος, η μόνη δοκιμασμένη λύση, είναι τοπική επάλειψη με βαζελίνη αρώματος λεβάντας, ή άλλης οποιασδήποτε κρέμας με άρωμα λεβάντας....
Γάτες τέλος..

ναι ρε το ξερω αφου εγραψα ...μεταξυ σοβαρου και αστειου...ομως φανταζεσαι την εικονα????
για το επναω μιλας στο καπω,ουρανο? η' στο ταβανι?σορυ αλλα εχω χαζεψει λιγο με τις καινοτομες λυσεις :rofl2:

αν μιλας για το αμαξι πανω,δεν το πειραζει στο χρωμα?

rapid_fast
12-06-12, 22:21
ναι ρε το ξερω αφου εγραψα ...μεταξυ σοβαρου και αστειου...ομως φανταζεσαι την εικονα????
για το επναω μιλας στο καπω,ουρανο? η' στο ταβανι?σορυ αλλα εχω χαζεψει λιγο με τις καινοτομες λυσεις :rofl2:

αν μιλας για το αμαξι πανω,δεν το πειραζει στο χρωμα?

Οχι, δεν πειράζει... είναι οκ...
Δεν πειράζει πουθενά η βαζελίνη...

gearboxer
12-06-12, 22:33
http://www.youtube.com/watch?v=m3Yi_t2MmGA

bimmerm
12-06-12, 22:36
:rofl2::rofl2:

sierra
13-06-12, 00:48
Παιδιά εγώ το έχω σκεπασμένο και μου έχει βγεί η ψυχή να πλένω την κουκούλα συνέχεια γύρο γύρο γιατί την κατουράνε. Έριξα χλωρίνη και για 1 ή 2 μέρες καλά ήταν, μετά το ίδιο. Αύριο θα πάω για αποθυτικό και θα σας πω...

sierra
13-06-12, 23:50
Πήγα το πρωϊ και πήρα το σπρέι. Το απόγευμα έπλεινα την κουκούλα και μετά ψέκασα. Περιμένω τα αποτελέσματα από αύριο κιόλας και θα σας πω. Υπομονή...

ThaNOS E46coupe
14-06-12, 02:29
κατω τα χερια απ'τα γατακια θα σας κοψω τα χερια...!!!! Κατουρηστε τις ζαντες σας και βλεπετε..

Παναγιωτη χρειαζεται μια φορα κατουρημα ή καθημερινα??

Συχνά πυκνά...:search:

Μη μου χαλατε το Thread :D

giorgosz3
03-07-12, 08:49
Παιδιά τελικά υπάρχει κάποιο προιόν που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε άφοβα στα αυτοκίνητά μας (λαμαρίνα - κουκούλες) και να αποθούν τις γάτες;
γιατί παρ'όλο που τις αγαπώ πολύ, (εχω 3..) είναι ενας συγκεκριμένος αδέσποτος που άνετα του σπάω το λαιμό στον ύπνο του, κάθε βράδυ (αργά) έρχεται και κάνει break dance στην κουκούλα μου και στο καπώ, γεμάτο τρίχες, λασπωμένες πατούσες, γρατζουνιές...&*@#^%

bimmerm
03-07-12, 14:20
εχω δοκιμασει τα παντα.ακομα και οι κτηνιατροι σηκωνουν τα χερια ψηλα μαυτο το ζωο.ειναι επιμονο και ζορικο.δεν υπαρχει τιποτα που δεν θα το εμποδισει να ξαναρθει.
εκτος απο ενα.αεροβολο,λυπαμαι αλλα αυτη ειναι η αληθεια.

rapid_fast
03-07-12, 16:00
εχω δοκιμασει τα παντα.ακομα και οι κτηνιατροι σηκωνουν τα χερια ψηλα μαυτο το ζωο.ειναι επιμονο και ζορικο.δεν υπαρχει τιποτα που δεν θα το εμποδισει να ξαναρθει.
εκτος απο ενα.αεροβολο,λυπαμαι αλλα αυτη ειναι η αληθεια.

Οι γάτες, δεν πλησιάζουν στη λεβάντα..

bimmerm
03-07-12, 22:26
δλδ μετα την βαζελινη θα το ραντιζουμε και με λεβαντα?σιγα ρε πανο μην καθομαστε να ασχολουμαστε και να ραντιζουμε.γουσταρουν τις φολες ομως.ετσι κιαλλιως ειναι παρα πολλες λιγες λιγοτερες τι πειραζει?

120ihatch
03-07-12, 22:58
Δεν σκοτώνουμε ζωάκια..... :boink:


(άσχετο: και δεν ψηφίζουμε ζώα... ... ... αν και κάτι είπα τώρα στους περισσότερους... τέλος πάντων )

Enema
03-07-12, 23:18
δλδ μετα την βαζελινη θα το ραντιζουμε και με λεβαντα?σιγα ρε πανο μην καθομαστε να ασχολουμαστε και να ραντιζουμε.γουσταρουν τις φολες ομως.ετσι κιαλλιως ειναι παρα πολλες λιγες λιγοτερες τι πειραζει?

Υπαρχει και η περιπτωση να δωσεις τοπο στην οργη.

ThaNOS E46coupe
04-07-12, 01:39
εγώκ κ ο αδερφός μου αλλάξαμε γκαράζ πάντως. μέσα μπαίνει το τζιπάκι. Το χειμώνα θα δείξει τί θα γίνει. Το πολύ πολύ να φτιάξω πιτσιλιστήρια. Δε βάζω φόλες δεν τους ρίχνω με φλομπερ.

LEO328
04-07-12, 06:22
να φερω την αρκουδα (rex) να σου φυλαει το τελαρο σου?χιχιχιχι.
δεν θα πλησιαζει μυγα....χαχαχαχαχαχαχα :rofl2::bigthumb::cheers:

gearboxer
04-07-12, 08:52
Μήπως βάζοντας ένα fake αυτοκόλλητο //M φοβούνται οι γάτες και δεν πλησιάζουν ρε μάγκες;; Γι αυτό κυκλοφορούν τόσα //Μ316 και //Μ318;;

bimmerm
04-07-12, 08:57
Υπαρχει και η περιπτωση να δωσεις τοπο στην οργη.

το εχω ηδη κανει εδω και 8 μηνες αλλα δεν ανταποκριθηκαν.ασε που πλ/στηκαν 3 φορες και τωρα καθε βραδυ και μεσημερι μονο αυτες ακους να σου σπαζουν τα νευρα και να μην κοιμασαι.
παντως ρε παιδια ενταξει και εγω τα λυπαμαι αλλα μηπως υπαρχει και μια υποκρισια,λιγο?και τα ποντικια ζωακια ειναι ,καποιοι τα εχουν και πετ και τα πουλια και τα μυρμηγκια.αλλα κανεναν δεν ειδα να δειχνει τοση ευαισθησια γιαυτα.και αυτα προηπηρχαν πριν απο εμας.αλλα τα σκοτωνουμε πολυ ευκολα.