PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα σε e39 530 m-pack


KONIS
09-04-11, 10:55
Καλημερα σε ολους το θεμα με τα ηλεκτονικα του αμαξιου μου εχει γινει πολυ βαρετο και σπαστικο πλεον ακρη δεν βγαζω αν απο αυτα που θα γραψω αν καποιος ξερει κατι ας μου δωσει καποια ιδεα.Καταρχην για να βοηθησω το αμαξι ειναι απο μετατροπη απο 520 σε 530 m-pack αυτοματο.Το εχω παει σε ηλεκτρολογο και μου ειπε οτι βρηκε κομενα καλωδια στην πλεξουδα της μιχανης και σε διαφορα αλλα σημεια κατω απο τα φτερα του κτλ μου ειπε οτι τα κολλησε στο αυτοκινητο ομως συνεχιζουν τα προβληματα ξαφνικα ενω ειμαι σε πορεια αναβει παντα το δεξει φλας και τωρα μου μου αναβουν ξαφνικα ενω δεν τα εχω ανναμενα τα φωτα η μεγαλη σκαλα και για να τα σβησω αναβω την μεγαλη σκαλα δηλ παταω εγω και τωρα εδω 3 μερες μου αναβει και το τσεκ της μιχανης αλλα ποτε σβηνει μονο του ποτε παραμενει ουυυυφ ε δεν εμεινε και κατι αλλο μερικοι θα γελασετε αλλα τπ.Α καποιος ξερει κατι ας μου πει ευχαριστω.

AlexVag
09-04-11, 11:42
ποτε αρχισαν τα προβληματα? αμεσως μετα τη μετατροπη? παιζει να μην εγινε σωστη δουλεια τοτε...ενας λογος που εγω απο 520 που ηταν εβαλα μοτερ 528 ηταν οτι μπαινει χωρις να αλλαξεις τπτ σε πλεξουδες κτλ...μαλιστα ειχα βρει πρωτα μοτερ απο 530 και το γυρισα πισω...δοκιμασες να το πας στη bmw?

KONIS
09-04-11, 12:17
Το αυτοκινητο το αγορασα ετσι δεν εχω κανει εγω την μετατροπη φιλε μου αλλα δεν εχω παει στην bmw.Απο αυτον που το πηρα αυτος το εβαζε σε παρκινγκ και δεν ειχε προβλημα με υγρασια εγω το εχω εξω εχει και υγρασια πολυ εδω.Ο Ηλεκτολογος μου ειπε οτι ολα αυτα τα κανει απο την υγρασια.

M535 E28
09-04-11, 13:34
τα φλας και τα φώτα δεν έχουν καμία δουλειά με την πλεξούδα του κινητήρα κι επομένως με την μετατροπή

KONIS
09-04-11, 18:07
καποιο βραχηκυκλωμα γινεται ομως μηπως παιζει τιποτα με τις γειωσεις ανεφερα ποιο πανω την μετατροπη γιατι αυτος που το ειχε εφερε ενα 530 γερμανιας και το εγδυσε ολο το αυτοκινητο δεν εμεινε τιποτα απο το 520 και συνεπως και οι πλεξουδες.παντως παιδια ευχαριστω που ασχοληθηκατε με το θεμα.

BMW5S
11-04-11, 10:28
Τσεκαρε και το LCM

k.kakos
11-04-11, 11:46
Τσεκαρε και το LCM


:dblthumb2

KONIS
13-04-11, 19:10
Πεσατε μεσα μπραβο σας το αλλαξα και ολα οκ αλλα μου γραφει στο chek contol (check tool lights) τι ειναι αυτο ρε παιδια παντως σας ευχαριστω ολους σας.

ThaNOS E46coupe
13-04-11, 23:47
Πεσατε μεσα μπραβο σας το αλλαξα και ολα οκ αλλα μου γραφει στο chek contol (check tool lights) τι ειναι αυτο ρε παιδια παντως σας ευχαριστω ολους σας.

λέει να ελέγξεις τις επιλογές στα φώτα σου!!! μήπως κάποιο μοτεράκι αυτόματης ρύθμισης δλδ?