PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΜΠΕΚ!!!


ThaNOS E46coupe
26-04-11, 15:08
χωρίς να το έχω κάνει ,όμως μου μπαίνουν ιδέες. πολύ έυκολος τρόπος, και απίστευτη πατέντα...Τί λενε οι πιό έμπειροι ???.http://www.youtube.com/watch?v=VFJlTfHyrUk

zaharias
26-04-11, 17:02
Καλη πατεντα.. :D

Δεν ξερω αν οντως κανει δουλεια..

Παντως ειναι λιγο "σεξ" να βγουνε (το λεω γιατι το περασα :D)..

Η σωστη δουλεια ειναι με κανονικο μηχανημα που τα καθαριζει και τα μετραει Θανο.. Μετραει ποσο ψεκαζει πριν και ποσο μετα.. Επισης καλο ειναι να ειναι αριθμημενα, να ξερουμε δηλ απο ποιο κυλινδρο τα βγαλαμε..
Εγω θυμαμαι ειχα πληρωσει 100ευρα για καθαρισμο των 6 μπεκ μου..

ThaNOS E46coupe
26-04-11, 21:02
Καλη πατεντα.. :D

Δεν ξερω αν οντως κανει δουλεια..

Παντως ειναι λιγο "σεξ" να βγουνε (το λεω γιατι το περασα :D)..

Η σωστη δουλεια ειναι με κανονικο μηχανημα που τα καθαριζει και τα μετραει Θανο.. Μετραει ποσο ψεκαζει πριν και ποσο μετα.. Επισης καλο ειναι να ειναι αριθμημενα, να ξερουμε δηλ απο ποιο κυλινδρο τα βγαλαμε..
Εγω θυμαμαι ειχα πληρωσει 100ευρα για καθαρισμο των 6 μπεκ μου..

ρώτησα σήμερα ένα φίλο που είναι πολύ ψαγμέμνος και μου είπε οτι το μπεκ με αυτόν τον τρόπο μπορεί να καεί. γιατί του δίνει κατ΄ευθείαν πχ70 αμπέρ ενώ το μπέκ. αυτό το απότομο το σακατεύει. Η παροχή ρευματος γίνεται σταδιακά όταν λειτουργεί ο κινητήρας. Μου είπε να μή το σκεφτώ καν, να κάνω κάτι τέτοιο, γιατί μπορεί να τα πάρω στο χέρι...Άν τα βγάλω και τα δώσω σε ένα μάστορα πολύ γνωστό εδω στην Καλαμάτα για τις πολύ καλές μετατροπές του (και την εμπειρία του σε αγώνες ) με 20 ευρώ θα μου τα καθαρίσει με τον σωστό τρόπο....
ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΟΧΉ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ!!!!!!!!

takis1983
29-04-11, 22:51
πολυ καλη η πατεντα! επισης να προσθεσω οτο ξερω κ εναν αλλον τροπο καθαρισμου χωρις να βγουν τα μπεκ εξω! με υπερηχους! τωρα τελευταια εχει βγει κ κανει πολυ καλυτερη δουλεια κ δεν καταστρεφει λαστιχακια κτλ κτλ..!

bmwnikolase36
30-04-11, 03:07
ρώτησα σήμερα ένα φίλο που είναι πολύ ψαγμέμνος και μου είπε οτι το μπεκ με αυτόν τον τρόπο μπορεί να καεί. γιατί του δίνει κατ΄ευθείαν πχ70 αμπέρ ενώ το μπέκ. αυτό το απότομο το σακατεύει. Η παροχή ρευματος γίνεται σταδιακά όταν λειτουργεί ο κινητήρας. Μου είπε να μή το σκεφτώ καν, να κάνω κάτι τέτοιο, γιατί μπορεί να τα πάρω στο χέρι...Άν τα βγάλω και τα δώσω σε ένα μάστορα πολύ γνωστό εδω στην Καλαμάτα για τις πολύ καλές μετατροπές του (και την εμπειρία του σε αγώνες ) με 20 ευρώ θα μου τα καθαρίσει με τον σωστό τρόπο....
ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΟΧΉ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ!!!!!!!!που ρε Θάνο να πάω και εγω;

ThaNOS E46coupe
30-04-11, 18:34
που ρε Θάνο να πάω και εγω;

Νικόλα στον Παπαδόπουλο στην τρίοδο. αλλα θα τα δώσω στο φίλο μου να τα πάει. για να του κάνει αυτή την τιμή!!!!!!

stauros772000
03-05-11, 14:32
δυο γεμισματα v power,αντε τρια,και στα κανει λαμπικο........τα καθαριστικα που χρησιμοποιουν στα συνεργεια,τα ιδια εχει σαν προσθετα και η v power........και θα καθαρισει ολοκληρο το εσωτερικο της μηχανης,απο αλατα,καπνες και οτι αλλο βρει....