PDA

Επιστροφή στο Forum : porsche GT3 RS 4.0


greekm3
28-04-11, 12:23
εμφανιστηκε και στο επισημο site πλεον...500bhp...1360κgr!!! ....περαστικα μας:rockon:

http://www.porsche.com/microsite/911gt3rs4/germany.aspx

greekm3
28-04-11, 12:31
και το βιντεακι:)
http://www.youtube.com/watch?v=RXHNJGf3A5k&feature=player_embedded#at=14

Nikos M5
28-04-11, 12:31
Μαλιστα.......για να μη βρισκεται ποτε σε ησυχια κανεις........παντως οι ανθρωποι ειναι masters στο να στα παιρνουν......

manos///3
28-04-11, 12:38
εμφανιστηκε και στο επισημο site πλεον...500bhp...1360κgr!!! ....περαστικα μας:rockon:

http://www.porsche.com/microsite/911gt3rs4/germany.aspx

Το μονο κοινο σημειο με τη μπουρου μου ειναι τα κιλα....μου λειπουν αλλα 120 αλογα! :105whistl

stef
28-04-11, 12:41
Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ συνδυασμός, αυτοκινήτου, βάρους, απόδοσης ατμοσφαιρικής, στισήματος!!!
Ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος 997Τ
Όποιος ξέρει παίρνει GT3, όπου φυσικά απαιτείται ΣΕΒΑΣΜΟΣ!

stelmaniac
28-04-11, 13:58
Η ιδεα της σπορ αυτοκινησης...τι να πει κανεις...το απολυτο street fighting εργαλειο...μπροστα της τα ιταλικα σουπερκαρ μοιαζουν με μπισκοτακια βουτηρου....!!!

Συγχαρητηρια στον ΛΕΥΚΟ ΟΔΟΦΑΓΟ.....ενα υπερκαθαροαιμο με πινακιδες κυκλοφοριας..

TSAF
28-04-11, 14:31
Η ιδεα της σπορ αυτοκινησης...τι να πει κανεις...το απολυτο street fighting εργαλειο...μπροστα της τα ιταλικα σουπερκαρ μοιαζουν με μπισκοτακια βουτηρου....!!!

Συγχαρητηρια στον ΛΕΥΚΟ ΟΔΟΦΑΓΟ.....ενα υπερκαθαροαιμο με πινακιδες κυκλοφοριας..

Well Said!!!!!!

oldcarskickass
28-04-11, 14:34
ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ μόνο 600 κομμάτια, ΓΙΑΤΙ;;;;;;

stelmaniac
28-04-11, 14:42
ο τιτλος του βιντεο τα λεει ολα: strict discipline=αυστηρα πειθαρχεια. Τιποτα δεν πετυχαινεις χωρις αυτην κι οι γερμανοι ξερουν πολυ καλα απο δαυτη...

stelmaniac
28-04-11, 14:43
ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ μόνο 600 κομμάτια, ΓΙΑΤΙ;;;;;;

Γιατι, φοβασαι μηπως δεν προλαβεις εσυ???

sakkunen
28-04-11, 15:57
Γιατι, φοβασαι μηπως δεν προλαβεις εσυ???

Γιατί, στην τσέπη του είσαι ?

greekm3
28-04-11, 16:16
..μερικες ακομη πληροφοριες...απο καποιους φιλους;)
ο κινητηρας ειναι ο προγενεστερος του RSR..ο οποιος χωρις τα restrictors τον εχω δει να πλησιαζει τα 600bhp....εαν επεφτε στα χερια μου αυτη η 4.0 θα δοκιμαζα τα 6 Individual Throttle Bodies..εκει να δειτε γελιο..

ο χρονος που ακουστηκε στο ring ειναι 7΄27" :))

stef
28-04-11, 16:20
ο χρονος που ακουστηκε στο ring ειναι 7΄27" :))


Τιιιιιιιιιιιιιιιιιι.........................?????? ???????????????????????????????????:bigthumb: :banghead: :boink:

oldcarskickass
28-04-11, 16:56
Γιατι, φοβασαι μηπως δεν προλαβεις εσυ???

ΧΧΧΑΧΑΧ ούτε την βενζίνη στο τεπόζιτό της δεν μπορώ να πλερώσω.

Από την άλλη πραγματικά ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω αυτούς τους περιορισμούς ρε γμτ.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να πετύχει μια εταιρεία, οποιαδήποτε, με τον περιορισμό των τεμαχίων ΕΚΤΟΣ από την δημιουργίων θρύλων που τα τρώει το γκαράζ.

Γιατί, στην τσέπη του είσαι ?

Ο Στέλλιος στην τσέπη μου και εσύ στην καρδιά μου, τι άλλο να ζητήσει ένας άντρας;

EVANGELOS
28-04-11, 17:11
in a galaxy far far away !!! ... κάπου εκέι είναι πλέον το Weissach

panos 316T
28-04-11, 17:46
εντυπωση εκτος των αλλων μου κανει ετσι οπως εχουν τοποθετηθει οι πισω δαγκανες.
το χετε ξαναδει; `η μου διαφευγει κατι;

EVANGELOS
28-04-11, 19:45
Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ συνδυασμός, αυτοκινήτου, βάρους, απόδοσης ατμοσφαιρικής, στισήματος!!!
Ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος 997Τ
Όποιος ξέρει παίρνει GT3, όπου φυσικά απαιτείται ΣΕΒΑΣΜΟΣ!

Kοίτα υπάρχει και παρά υπάρχει ...

σε φυσιολογικούς οδηγούς το 997ΤΤ είναι πολύ πιο εύχρηστο , πολύ πιο φτηνό , πολύ πιο καθημερινό και με λιγα χρήματα πολύ πιο γρήγορο !!!

το gt3rs και ειδικά αυτό το limited edition είναι ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ ΕΙΔΙΚΟ !!!

προφανώς αν μου χαρίζανε όποιο Πόρσε ήθελα θα διάλεγα αυτό ... αν όμως το πλήρωνα από την τσέπη μου ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ θα το επέλεγα !!!

SerafeimS3
28-04-11, 19:58
Πλέον το απόλυτο αμάξι..συνδυάζει τα πάντα...απλά....

chief
28-04-11, 21:24
ε οχι και τα πάντα...

oldcarskickass
28-04-11, 22:24
ε οχι και τα πάντα...

Σωστά, υπάρχει και το GTR Spec V.

Flame suit on

SerafeimS3
28-04-11, 23:08
ε οχι και τα πάντα...

αλήτικο και κυρίλα,γκάζι και στρίψιμο...δεν έχει χώρους ε ?:pth:

Cayman S
28-04-11, 23:59
Kοίτα υπάρχει και παρά υπάρχει ...

προφανώς αν μου χαρίζανε όποιο Πόρσε ήθελα θα διάλεγα αυτό ... αν όμως το πλήρωνα από την τσέπη μου ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ θα το επέλεγα !!!

Δηλαδη ενα Gt2 Rs δεν θα σου εκανε ε???

chief
29-04-11, 10:19
αλήτικο και κυρίλα,γκάζι και στρίψιμο...δεν έχει χώρους ε ?:pth:
το αμαξι αυτο εχει όλα τα πιο πάνω που λές.
ομως για να πάρει καποιος και να το χαρει, δεν πρεπει να το πάρει μονο και μονο γιατι εχει γκαζια και στριψιμο αλλα να εχει την διαθεση και ασχολείτε ενεργα με track days.
και οταν λέω ενεργα δεν εννοώ 2-3 φορές τον χρόνο.
Για βολτα στην πολη κλπ, θα ειναι πολύ κουραστικό.

SerafeimS3
29-04-11, 11:17
το αμαξι αυτο εχει όλα τα πιο πάνω που λές.
ομως για να πάρει καποιος και να το χαρει, δεν πρεπει να το πάρει μονο και μονο γιατι εχει γκαζια και στριψιμο αλλα να εχει την διαθεση και ασχολείτε ενεργα με track days.
και οταν λέω ενεργα δεν εννοώ 2-3 φορές τον χρόνο.
Για βολτα στην πολη κλπ, θα ειναι πολύ κουραστικό.

οπότε δεν έχει τα πάντα....είναι για περιορισμένη χρήση μέσα στη πίστα..?
εμένα προσωπικά δεν θα με χάλαγε καθόλου να το κυκλοφορώ μέσα στη πόλη..δεν έχω καβαλήσει να δω αν είναι κουραστικό αλλά μπρος τα κάλη τι είναι ο πόνος..τι συζητάμε τώρα..ένα αμάξι που είναι όνειρο για πολλούς....εκεί θα κολλήσουμε..?είναι σα να μου λες είναι ωραίο αλλά δυστυχώς καίει πολύ...:scratchch:p:

stef
29-04-11, 11:33
Πίστεψέ με δεν οδηγιέται μέσα στην πόλη το GT3!
Πάρε 997Τ PDK για μέσα στην πόλη! χαχαχα

Υ.Γ: Λέμε και καμιά μ@...@ να περάσει η ώρα...

SerafeimS3
29-04-11, 12:41
Υ.Γ: Λέμε και καμιά μ@...@ να περάσει η ώρα...

+1 :nod::cheers:

greekm3
29-04-11, 14:09
η αληθεια ειναι καπου στη..μεση...το 3.8GT3 ειναι ,οσο και να σας φαινεται περιεργο ,πιο "σκληρο" απο την 3.6GT3 αλλα και την 3.8 GT3RS..παρολου που η τελευταια ειναι καλυτερη σε πιστα..
απο εκει και περα η σειρα GT της πορσε ΔΕΝ ειναι καλυτερα αυτοκινητα απο την 997ΤΤ...
Μιλω σαν "ολοκληρωμενο" πακετο...τα GT σου δινουνε την αισθηση οτι .."φορα κρανος-γαντια και παμε"....μια αισθηση που για να στην δωσει το 997ΤΤ(+καλυτερες επιδοσεις)πρεπει να δαπανησεις ποσο με 5 ψηφια και αρχικο οχι το "1"...(και ναι αυτο μπορει αν συμβει ως προς αισθηση και κρατημα κτλ κτλ απλως το 99,9999% των ιδιοκτητων 997ΤΤ την "βρισκει" με τα "τσιπακια"..)
σε αυτα τα χρηματα περνεις τη GT2 ..το οποιο ειναι το πιο "δυσκολο" αυτοκινητο απο ολη τη GT σειρα...και το λιγοτερο εξτριμ...απο πατημα και αισθηση μεχρι γενικοτερα την "ευκολια" οδηγησης..
Η καινουργια GT3 4.0..ειναι για μενα καθαρη υπερβολη..μαρκετινγκ απο την πλευρα της πορσε..ασχετως εαν ειμαι πορσακιας και ασχετως εαν την (σιγουρα) αγοραζα..να λεμε και τα πραγματα οπως ειναι...οτι κανει η 3.8 το κανει και η 4.0 για ολους τους οδηγους..εκτος και εαν απευθυνεται σε ιδιωτικες ομαδες..κατι που δεν θα συμβει με μονο 600 κομματια..αρα μαλλον θα καταληξει σε γκαραζ συλλεκτων...
στα 178 χιλιαρικα στη γερμανια,δεν ειναι τεραστιο το ποσο για ενα τοσο limited edition αυτοκινητο,και με σχετικα μικρη διαφορα απο την 3.8..αρα το αυτοκινητο ΔΕΝ θεωρειται και τοσο εξτριμ...σε σχεση με την 3.8...αλλα η πορσε γνωριζει καλα το παιχνιδι του μαρκετινγκ....την περιμενα σιγουρα με σειριακο για να "φανει"..
και κατι ακομη..η GT2RS..ειναι "καλυτερο" αυτοκινητο(απο αυτη την 4.0)...και αξιζει τα λεφτα της...εχει ομως ενα ΜΕΓΑΛΟ μειονετκτημα που ισως ακουστει υπερβολικο..ειναι σχεδον αδυνατο να την οδηγησει οπως πρεπει ακομη και ενας "καλος" οδηγος..οποτε schumi ελαχιστοι υπαρχουνε ωστε να μπορεσουνε να εκτιμησουνε γιατι αυτοκινητο μιλαμε...

EVANGELOS
30-04-11, 23:49
Δηλαδη ενα Gt2 Rs δεν θα σου εκανε ε???

Πάντα μιλάμε για ΧΑΡΙΣΜΑ ... γιατί αν πλήρωνα από την τσέπη μου θα αγόραζα 911ΤΤ

οπότε όχι δε θα μου έκανε το gt2rs ... οι λόγοι είναι 1) ότι δεν οδηγείται από μένα αυτό το αμάξι παρά μόνο στην ευθέια ... και άρα 2) στην ευθεία μπορείς να πας το ίδιο γρήγορα με ένα απλό 1ο στάδιο 997ΤΤ

τέλος το 4.0 gt3 rs ακριβώς επειδή ειναι ν/α λογικά θα πρέπει να έχει feeling που ΜΟΝΟ ΚΑΘΑΡΑ race cars (46GTR ,92GT2 , RSR etc) μπορούν σα σου προσφέρουν ... ενώ το GT2 RS λογικά είναι στην ευθεία ένα πολύ γρήγορο gt ενώ μόλις τελειώσει η ευθεία ένα ΠΡΑΓΑΜΑΤΙΚΟ widow maker ...

αλλά τι το συζητάμε ??? να μου τα χαρίσουν αποκλείεται !!! οπότε μένω με το κασόνι μου και όλα καλά !!!:dance: