PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια με angel eye rings


giorgosz3
03-05-11, 16:44
γειά σας παιδιά...λοιπόν...τις προάλλες έβαλα κάτι angel eye halo rings, απο τα οποία τα 2 δε δουλεύανε...αλλα τα άφησα μέσα μέχρι να μου στείλουν ανταλλακτικά...τώρα λοιπόν που ήρθαν τα ανταλλακτικά, λεω να το κάνω μόνος μου μιας και είδα πως γίνετε, απλα, θέλω να μου πείτε τι κόλλα χρησιμοποιούν για να ξανακολήσουν-μονώσουν το φανάρι; (μαύρη-ελαστική οταν στεγνώσει)
:cheers:

P.S
04-05-11, 08:44
γειά σας παιδιά...λοιπόν...τις προάλλες έβαλα κάτι angel eye halo rings, απο τα οποία τα 2 δε δουλεύανε...αλλα τα άφησα μέσα μέχρι να μου στείλουν ανταλλακτικά...τώρα λοιπόν που ήρθαν τα ανταλλακτικά, λεω να το κάνω μόνος μου μιας και είδα πως γίνετε, απλα, θέλω να μου πείτε τι κόλλα χρησιμοποιούν για να ξανακολήσουν-μονώσουν το φανάρι; (μαύρη-ελαστική οταν στεγνώσει)
:cheers:
Συνηθως φιλε Γιωργο η κολλα που χρησιμοποιητε σε τετοιες περιπτωσης ειναι παρμπριζοκολα,αυτη δηλαδη που χρησιμοποιουν οι παρμπριζαδες για να κολλησουν-στεγανοποιησουν τα παρμπριζ.!

giorgosz3
04-05-11, 09:04
καλημέρα, αυτη την κόλλα είχε απο το εργοστάσιο (την οποία γ%*(&()*με να τη βγάλουμε!) και για να μην ξαναυπάρξει παρόμοια κατάσταση έβαλε μια άλλη μαύρη πάλι αλλα πιο "μαλακή" σαν καουτσούκ ενα πράμα

giorgosz3
04-05-11, 09:09
βασικά 2 φορές έχει γίνει αυτη η ιστορία.....ειμαι στο τσακ να πάρω τα ΦΑΝΑΡΙΑ, αλλα, καμία σχέση σε ομορφιά....τα δαχτυλίδια μ'αρέσουν πιο πολύ...
φανάρια ---> http://articles.dashzracing.com/wp-content/uploads/2010/11/96-97-98-99-00-01-02-bmw-z3-angel-eye-halo-projector-headlights-5.jpg

δαχτυλίδια ----> http://www.rdash.com.tw/product_pic/CE1101800W-2.jpg

jkarpas
04-05-11, 09:10
Μπορεις να χρησιμοποιήσεις σιλικόνη ή θερμόκολα με πιστόλι. Τα angel eyes σου είναι ccfl ή led? τα ccfl καίγονται τα μπαλαστ και σπάνε εύκολα να ξέρεις οπότε θέλει προσοχη με την εγκατάσταση..

giorgosz3
04-05-11, 09:17
ccfl είναι....άστα να πάνε φίλε....το διαπίστωσα και με το παραπάνω! ευτυχώς που μου στέλνουν τα ανταλλακτικά τσάμπα! θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια και μετά.....φανάρια να τελειώνει το θέμα