PDA

Επιστροφή στο Forum : φιμέ "τζάμι" κουκούλας....;;;;;;;;;;;


giorgosz3
04-05-11, 09:26
υφίσταται αυτό το πράγμα...; :smashtard

και αν ναι....πώς;

SerafeimS3
04-05-11, 09:44
τι εννοείς φιμέ τζάμι κουκούλας..? πλαστικό τζάμι από κουκούλα cabrio εννοείς..? εάν ναι,απόσο γνωρίζω τα smartakia τα πίσω τζάμια είναι πλαστικά και μπορεί κανείς να κάνει τοποθέτηση φιμέ.
κάνε ένα τηλέφωνο σε εταιρείες που τοποθετούν φιμέ..

BMW Power
04-05-11, 10:00
Το Ζ3 έχει πλαστικό πίσω και όχι τζάμι αλλά λογικά θα γίνεται να βάλεις και σε αυτό φιμέ.

Όπως είπε και ο Σεραφείμ πάρε τηλ.

giorgosz3
04-05-11, 10:33
ναι γι'αυτό 'εβαλα τα " " :P απλά σκέφτομαι οτι με τη ζελατίνα επηδή διπλώνει μήπως με τον καιρό ξεκολλήσει η κάνει σημάδια..;

gearboxer
04-05-11, 10:48
Μην βάλεις φίλε μου. Οι συστολές-διαστολές του πλαστικού θα δημιουργήσουν αργά η γρήγορα ζημιά στην μεμβράνη σου. Το παθαίνουν μέχρι και τα σκληρά πλαστικά των smart (είχα και ξέρω)

SerafeimS3
04-05-11, 10:58
θα έχει εγγύηση όποτε θα του το κάνει μπορεί να του το αλλάζουν..απο τη στιγμή που παίρνουν την ευθύνη να τοποθετήσουν πάνω σε πλαστικό τζάμι δεν θα υπάρχει πρόβλημα θα το καλύπτουν.πάντως σε smart προηγούμενης γενιάς που είχα δεν είχα κάποιο θέμα..μπορεί να έτυχε...

P.S
04-05-11, 13:53
Μην βάλεις φίλε μου. Οι συστολές-διαστολές του πλαστικού θα δημιουργήσουν αργά η γρήγορα ζημιά στην μεμβράνη σου. Το παθαίνουν μέχρι και τα σκληρά πλαστικά των smart (είχα και ξέρω)
Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου.

Οι μεμβρανες δεν μπαινουν σε πλαστικα τζαμια ουτε σε πλεξιγκλας για αυτο ακριβως τον λογο,για της συστολες-διαστολες.

Γι αυτο και πολλοι επαγγελματιες που ασχολουνται με το συγκεκριμενο ειδος δεν της τοποθετουν σε τζαμια που αποτελουνται απο τετοια υλικα.!

giorgosz3
04-05-11, 16:24
καλώς...ευχαριστώ παιδιά...γνωρίζει κανείς αν υπάρχει άλλος τρόπος εκτός τις μεμβράνες;

ttjohn
04-05-11, 16:49
Η Ζ3 δεν εχει καν πλαστικο τζαμι πισω αλλα διαφανη μουσαμα οποτε δεν μπανει ουτε για πλακα μεμβρανη.Στα σμαρτ που εχουν πλαστικο τζαμι πισω πλαινα υπηρχε θεμα μετα απο καιρο εβγαζε φουσκαλες η μεμβρανη.Τωρα βαζουν σε πλαστικο τζαμι παντα μια μεμβρανη ειδικη της madico που αποροφαει τις συστολες διαστολες και απο πανω μπαινει η φιμε μεμβρανη.Αποτελεσμα δεν ξερω να πω.

bmwdakias85
04-05-11, 19:37
εγω ξερω οτι βαζουν αλλα δεν δινουν εγγυηση αν παθει κατι

ttjohn
05-05-11, 08:06
Στο ναυλον τζαμί δεν βάζουν τίποτε .

P.S
05-05-11, 09:34
Στο ναυλον τζαμί δεν βάζουν τίποτε .

+1000 Συμφωνω απολυτα.!!!:dblthumb2

thomasz3
18-08-11, 11:29
και όμως βάζουν φιμέ κανονικά και με την πενταετή εγγύηση..
το τζαμι είναι πλαστικό και όχι ψηλός μουσαμάς...z3 έχουμε μην τρελαθούμε κιόλας!!

vaspap
18-08-11, 21:11
ΠΟΤΕ ΔΕΝ μπηκε ζελατινα ΦΙΜΕ σε πλαστικο τζαμι ουτε στα πλαστικα τζαμακια στα smart (επειδη αναφερθηκε πιο πανω). Και σιγουρα δεν μπαινει σε ναυλον.
ΥΠΑΡΧΕΙ ενα αυτοκολυτο διατριτο, που βοηθαει να μην γινουν φυσαλιδες και δεν ξεκολαει.
οπως βαζουν σε τζαμια για διαφημιση.
π.χ.

http://www.gigaprint.gr/photogallery.php?lang=gr&category_id=45
υπαρχει σε ολα τα χρωματα