PDA

Επιστροφή στο Forum : Clifford συναγερμοι


bmwnikolase36
24-05-11, 02:52
καλησπερα αδερφια!λεω να βαλω ενα συναγερμο σε λιγο καιρο,μιας και η μπεμπα μου θα "κοιμαται"εξω απο ιουλιο λογο του οτι φευγω απο το σπιτι που νικιαζω και ετσι δεν θα εχω κλειστο γκαραζ :(...απο οτι εχω ψαξει και εγω λιγο οι συναγερμοι Clifford θεωρουντε απο τους κοριφεους στην αγορα,οι βασικες λειτουργειες που θελω να εχει ο συναγερμος ειναι:
1.οταν πλισιαζει καποιος να κανει καποιο μπιπ σαν προιδοποιηση (ογκομετρικο νομιζω λεγετε αυτο.)
2.να ανεβαζει τα παραθυρα
3.να συνδεετε με την πλαφουνιερα
4.να εχει ενδιξη στα φλας κατα την οπλιση και αφοπλιση.(κλασικα)
5.να εχει τηλεχειριστηριο led και επαναφορτιζομενο
6.Εξωτερικό Κραδασμικό
7.ελεγχος κορνας
Τελος καποιες αλλες λειτουργειες πχ εντοπισμος με gps και μικροκαμερες στην καμπινα κτλπ δεν με ενδιαφερουν,καθως θεωρω οτι ειναι αχρηστες γιατι αν καποιος επαγγελματιας κλεφτης εχει βαλει στο ματι το μπουμπουκι σου δεν σε σωζει ουτε ο ομπαμα!δεν ειναι λιγα και τα παραδειγματα.και σκοπος μου ειναι να απομακρινω τους ερασιτεχνες κλεφτες πχ πρεζακια,και απροσεχτους οδηγους που θα σε κοπανισουν και θα την κανουν πριν παρεις χαμπαρει το σκινικο,ενω πχ με το Εξωτερικό Κραδασμικό παιζει και να τον προλαβεις.πανω κατω ποσο θα κοστισει ενας τετοιος συναγερμος?γυρο στα 300-350 ευρο?και επιπλεον γνωριζω οτι πρεπει να προσεξω ποιος θα τον τοποθετησει,γιατι αυτο ειναι και το συμαντικοτερο,γιατι γινοντε καποια κοψε ραψε στην πλεξουδα,υσχιει?ευχαριστω πολυ.ελπιζω να μην σας κουρασα.:takecover

bmwnikolase36
24-05-11, 03:09
και ξεχασα να πω.για αυτα που ζηταω εχετε να μου προτεινετε καποιο συγκεκριμενο μοντελο?

rapid_fast
24-05-11, 06:16
Μπες μέσα στην σελίδα της εταιρίας,
να δείς τα μοντέλα που έχει και τις προδιαγραφές τους.
Πάντως clifford με 350 μάλλον δε θα βρέις.
Στο χιλιάρικο+ να υπολογίζεις.

mike21
24-05-11, 06:35
τους συναγερμούς αυτούς τους φέρνει επίσημα στην ελλάδα η directed,python,viper και clifford,όποιον και να βάλεις απο τους τρείς είναι το ίδιο πράγμα,το καρυφαίο τους μοντέλο έχει τοποθετημένο 550ευρώ,εάν αποφασίσεις να τον βάλεις θα πάς οπωσδήποτε σε άνθρωπο που έχει εγκριση να τους τοποθετεί γιατί θέλει προγγραματισμό με ένα εργαλείο(bitwriter) το οποίο το έχουν μόνο αυτοί που συνεργάζονται με τον εισαγωγέα τους,αλλιώς δέν δουλεύει με το τίποτα

LEO328
24-05-11, 08:32
patriot (χαχα απο δω και περα ετσι θα σε λεω σου εβγαλα και ψευδωνυμο χαχαα)
η αντιπροσωπεια ειναι σαλονικη (αμα δεν το ξερεις).Directed Electronics Gr Tηλ: 2310 477191
πανε σε αυτους να στον μπαξουν η' σε αντιπροσωπο που θα σου πουν αυτοι..(μπορεις να κανεις και την κλασικη αμερικανια να οπλιζει και να αφοπλιζει με τα φωτα μπροστα αντι με τα φλας).fast and furius και ετσι.(χαχαχα).
οχι ενταξει περα το χαβαλε ειναι πολυ καλη εταιρια γενικα.στο κορολακι μου εχω clifford εδω και τεσσερα χρονια (οχι με τα πραματα που θες εσυ ενα νορμαλ ειχα βαλει) και μου ειχε στοιχησει μαζι με τοποθετηση κανα 350αρι αν θυμαμαι καλα.
εγκρινω patriot μπαξε αφοβα clifford λεμε.....:cheers:

ditris
24-05-11, 10:35
καλησπερα αδερφια!λεω να βαλω ενα συναγερμο σε λιγο καιρο,μιας και η μπεμπα μου θα "κοιμαται"εξω απο ιουλιο λογο του οτι φευγω απο το σπιτι που νικιαζω και ετσι δεν θα εχω κλειστο γκαραζ :(...απο οτι εχω ψαξει και εγω λιγο οι συναγερμοι Clifford θεωρουντε απο τους κοριφεους στην αγορα,οι βασικες λειτουργειες που θελω να εχει ο συναγερμος ειναι:
1.οταν πλισιαζει καποιος να κανει καποιο μπιπ σαν προιδοποιηση (ογκομετρικο νομιζω λεγετε αυτο.)
2.να ανεβαζει τα παραθυρα
3.να συνδεετε με την πλαφουνιερα
4.να εχει ενδιξη στα φλας κατα την οπλιση και αφοπλιση.(κλασικα)
5.να εχει τηλεχειριστηριο led και επαναφορτιζομενο
6.Εξωτερικό Κραδασμικό
7.ελεγχος κορνας
Τελος καποιες αλλες λειτουργειες πχ εντοπισμος με gps και μικροκαμερες στην καμπινα κτλπ δεν με ενδιαφερουν,καθως θεωρω οτι ειναι αχρηστες γιατι αν καποιος επαγγελματιας κλεφτης εχει βαλει στο ματι το μπουμπουκι σου δεν σε σωζει ουτε ο ομπαμα!δεν ειναι λιγα και τα παραδειγματα.και σκοπος μου ειναι να απομακρινω τους ερασιτεχνες κλεφτες πχ πρεζακια,και απροσεχτους οδηγους που θα σε κοπανισουν και θα την κανουν πριν παρεις χαμπαρει το σκινικο,ενω πχ με το Εξωτερικό Κραδασμικό παιζει και να τον προλαβεις.πανω κατω ποσο θα κοστισει ενας τετοιος συναγερμος?γυρο στα 300-350 ευρο?και επιπλεον γνωριζω οτι πρεπει να προσεξω ποιος θα τον τοποθετησει,γιατι αυτο ειναι και το συμαντικοτερο,γιατι γινοντε καποια κοψε ραψε στην πλεξουδα,υσχιει?ευχαριστω πολυ.ελπιζω να μην σας κουρασα.:takecover

Αγαπητέ φίλε...η εταιρία είναι η directed η οποία είναι κ ο επίσημος διανομέας όλη την ελλάδα στους clifford,python.viper k avital!Ιδιοκτήτης της εταιρίας είναι ο ιδιοκτητης του car audio nikou στο τερμα της εγνατίας λιγο πριν τη βουλγαρη!
Ονόματα,διευθυνσεις δε λεω γ να μη κανω διαφημιση ασχετα αν τον ξερω πολυ καλα!
Προτιμησε της avital με το lcd τηλεχειριστηριο....η avital ειναι θυγατρικη της clifford κ η πλακετα της κεντρικης μοναδας ειναι ολοιδια με clifford,python.viper k avital ασχετα που οι πωλητες τους παρουσιαζουν σαν διαφορετικους γ καθαρα εμπορικους λογους!Ηλεκτρονικος ειμαι κ ξερω!Η αγορα της μοναδας που θα βρεις στο site ths directed δεν περιλαμβανει το ογκομετρικο που λες κ κοστιζει + 60 ευρώ!Η τοποθετηση κανει ωπου κ να ρωτησεις 100-120 ευρω και κοστιζει σε χρονο 6-7 ωρες!Το car audio nikou σου κανεο δωρο και το γαλαζιο led που τοποθετειται στο παμπριζ αν το τοποθετησεις σε αυτους αλλιως οι αλλοι το χρεωνουν 20-25 ευρω!
Ο συναγερμος αυτος οπως κ ολοι group directed εχουν εγγυηση εφορου ζωης..κ φυσικα η πλειοψηφια στο οπλισμα-ξεοπλισμα συνδεουν τη μεσαια σκαλα αντι των φλας κ εφοσον χτυπησει εχει τη χαρακτηριστικη αλληλουχια ήχων...
Ελπιζω να βοηθησα.....α κ το κοστος του εν λογω avital ηταν στο εν λογω καταστημα το πασχα περι τα 350-380 ευρω τοποθετημενο οπως στο περιεγραψα.....

bmwnikolase36
24-05-11, 18:19
Αγαπητέ φίλε...η εταιρία είναι η directed η οποία είναι κ ο επίσημος διανομέας όλη την ελλάδα στους clifford,python.viper k avital!Ιδιοκτήτης της εταιρίας είναι ο ιδιοκτητης του car audio nikou στο τερμα της εγνατίας λιγο πριν τη βουλγαρη!
Ονόματα,διευθυνσεις δε λεω γ να μη κανω διαφημιση ασχετα αν τον ξερω πολυ καλα!
Προτιμησε της avital με το lcd τηλεχειριστηριο....η avital ειναι θυγατρικη της clifford κ η πλακετα της κεντρικης μοναδας ειναι ολοιδια με clifford,python.viper k avital ασχετα που οι πωλητες τους παρουσιαζουν σαν διαφορετικους γ καθαρα εμπορικους λογους!Ηλεκτρονικος ειμαι κ ξερω!Η αγορα της μοναδας που θα βρεις στο site ths directed δεν περιλαμβανει το ογκομετρικο που λες κ κοστιζει + 60 ευρώ!Η τοποθετηση κανει ωπου κ να ρωτησεις 100-120 ευρω και κοστιζει σε χρονο 6-7 ωρες!Το car audio nikou σου κανεο δωρο και το γαλαζιο led που τοποθετειται στο παμπριζ αν το τοποθετησεις σε αυτους αλλιως οι αλλοι το χρεωνουν 20-25 ευρω!
Ο συναγερμος αυτος οπως κ ολοι group directed εχουν εγγυηση εφορου ζωης..κ φυσικα η πλειοψηφια στο οπλισμα-ξεοπλισμα συνδεουν τη μεσαια σκαλα αντι των φλας κ εφοσον χτυπησει εχει τη χαρακτηριστικη αλληλουχια ήχων...
Ελπιζω να βοηθησα.....α κ το κοστος του εν λογω avital ηταν στο εν λογω καταστημα το πασχα περι τα 350-380 ευρω τοποθετημενο οπως στο περιεγραψα.....
Καταρχην,ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντισεις τους...στο θεμα μου τωρα,πηγα σημερα και ρωτησα στο εν λογο καταστημα που μου προτεινες και ο συναγερμος της avital και συγκεκριμενα ο 3300L μου βγεικε μαζι με το ογκομετρικο στα 369 ευρο.μια χαρα δεν ειναι?μαζι με εργασεια ενοειται...να προχωρησω σε τοποθετηση ετσι?δεν θα εχω κανενα θεμα στο πχ να βαραει ασχετα ο συναγερμος χωρις να γινετε τιποτα?

bmwnikolase36
24-05-11, 18:20
Μπες μέσα στην σελίδα της εταιρίας,
να δείς τα μοντέλα που έχει και τις προδιαγραφές τους.
Πάντως clifford με 350 μάλλον δε θα βρέις.
Στο χιλιάρικο+ να υπολογίζεις.
ε???για ποιο λογο φιλε μου?εγω με τα χαρακτηρηστικα που ζηταω βρηκα και με 350-400 ευρο τοποθετημενο.καποιο λαθως θα κανεις.

God
24-05-11, 18:29
Μπες μέσα στην σελίδα της εταιρίας,
να δείς τα μοντέλα που έχει και τις προδιαγραφές τους.
Πάντως clifford με 350 μάλλον δε θα βρέις.
Στο χιλιάρικο+ να υπολογίζεις.

Κάποιο άγχος με την κρίση σε έχει πιάσει εσένα και πετάς τρελά νούμερα, δεν εξηγείται αλλιώς. Ο ακριβότερος Clifford κοστίζει 750€ λιανική τοποθετημένος χωρίς καθόλου ψάξιμο σε ακριβό κατάστημα των Αθηνών.

rapid_fast
24-05-11, 19:25
Καλα,
μη με μαλώνετε άλλο..
Εχω χάσει την επαφή με την αγορά..!!!:dupe:

ditris
24-05-11, 22:22
Καταρχην,ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντισεις τους...στο θεμα μου τωρα,πηγα σημερα και ρωτησα στο εν λογο καταστημα που μου προτεινες και ο συναγερμος της avital και συγκεκριμενα ο 3300L μου βγεικε μαζι με το ογκομετρικο στα 369 ευρο.μια χαρα δεν ειναι?μαζι με εργασεια ενοειται...να προχωρησω σε τοποθετηση ετσι?δεν θα εχω κανενα θεμα στο πχ να βαραει ασχετα ο συναγερμος χωρις να γινετε τιποτα?

Νικόλα ο avital 3300L είναι η καλύτερη επιλογή!Σου είπα είναι ίδιοι όλοι είτε πρόκειτε γ clifford,viper,hornet κτλ...απλά δεν στο λένε..γ ευνόητους λόγους...ειναι σαν τους κινητήρες της skoda...που ουσιαστικά είναι 100% ίδιοι με των vw...απλά έχουν άλλο καπάκι!
Πες τον εγκαταστατη να μην ρυθμίσει την ευαισθησία του κραδασμικού-ογκομετρικού για πολύ ευαίσθητες καταστάσεις κ δεν θαχεις κανενα μα κανενα προβλημα.Ειναι απο τους πλέον αξιόπιστους συναγερμούς της αγοράς κ δεν το λέω γ διαφήμιση αλλα γιατί αυτό αποδεικνύει η εφόρου ζωής εγγύηση που δίνει ο κατασκευαστής!Παλιά κ οι elser ιδίως το μοντέλο με την εκκίνηση κινητήρα νόμιζα πως ήταν εξίσου αθάνατοι αλλά διαψεύστηκα απο πολλές κακές αναφορές φίλου εγκαταστάτη συναγερμών όλων των τύπων!
Y.Γ Μη μαλώνετε των rapid fast...δεν είναι ότι δεν ξέρει γ τις τιμές..απλά τώρα με τη κρίση κ τις συνεχείς αυξήσεις του φ.π.α στα πάντα νόμιζα ότι θα εκτοξευόταν οι τιμές κ στους συναγερμούς ειδικά στις "μάρκες'....

bmwnikolase36
24-05-11, 22:48
Νικόλα ο avital 3300L είναι η καλύτερη επιλογή!Σου είπα είναι ίδιοι όλοι είτε πρόκειτε γ clifford,viper,hornet κτλ...απλά δεν στο λένε..γ ευνόητους λόγους...ειναι σαν τους κινητήρες της skoda...που ουσιαστικά είναι 100% ίδιοι με των vw...απλά έχουν άλλο καπάκι!
Πες τον εγκαταστατη να μην ρυθμίσει την ευαισθησία του κραδασμικού-ογκομετρικού για πολύ ευαίσθητες καταστάσεις κ δεν θαχεις κανενα μα κανενα προβλημα.Ειναι απο τους πλέον αξιόπιστους συναγερμούς της αγοράς κ δεν το λέω γ διαφήμιση αλλα γιατί αυτό αποδεικνύει η εφόρου ζωής εγγύηση που δίνει ο κατασκευαστής!Παλιά κ οι elser ιδίως το μοντέλο με την εκκίνηση κινητήρα νόμιζα πως ήταν εξίσου αθάνατοι αλλά διαψεύστηκα απο πολλές κακές αναφορές φίλου εγκαταστάτη συναγερμών όλων των τύπων!
Y.Γ Μη μαλώνετε των rapid fast...δεν είναι ότι δεν ξέρει γ τις τιμές..απλά τώρα με τη κρίση κ τις συνεχείς αυξήσεις του φ.π.α στα πάντα νόμιζα ότι θα εκτοξευόταν οι τιμές κ στους συναγερμούς ειδικά στις "μάρκες'....
Kαλως,σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια σου,οσο για το οτι οι συναγερμοι που προαναφερες και εσυ πριν ειναι ιδιοι μου το επιβεβαιωσε και ο ιδιος ο ιδιοκτητης του car audio nikou.την δευτερα κλεινω ραντεβου για τοποθετηση....να ειστε καλα ολοι για την βοηθεια σας!:cheers:

ditris
24-05-11, 22:51
Kαλως,σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια σου,οσο για το οτι οι συναγερμοι που προαναφερες και εσυ πριν ειναι ιδιοι μου το επιβεβαιωσε και ο ιδιος ο ιδιοκτητης του car audio nikou.την δευτερα κλεινω ραντεβου για τοποθετηση....να ειστε καλα ολοι για την βοηθεια σας!:cheers:

άντε καλό μπάξιμο.....ο ιδιοκτήτης είναι πολύ καλός επαγγελματίας...κ κύριος.
Οσο γ τους εγκαταστάτες του είναι απλά χειρούργοι ακριβειας,δινουν απολυτη προσοχή στην λεπτομέρεια....θα το δεις!Εδω εχουν ασχοληθει πολλακις με porche,ferrari,lamborgini.....

rapid_fast
25-05-11, 08:56
Y.Γ Μη μαλώνετε των rapid fast...δεν είναι ότι δεν ξέρει γ τις τιμές..απλά τώρα με τη κρίση κ τις συνεχείς αυξήσεις του φ.π.α στα πάντα νόμιζα ότι θα εκτοξευόταν οι τιμές κ στους συναγερμούς ειδικά στις "μάρκες'....

Πήγε ο αδερφός να βάλει clif στο ινσίγκνια τον Σεπτέβριο (θεσσαλονίκη),
και του ζήτησαν 1100..
Στο Ε46 που έχω, τον είχε βάλει το 2005 με 980..
Τι να πώ και εγώ ο καψερός??

ditris
25-05-11, 09:03
Πήγε ο αδερφός να βάλει clif στο ινσίγκνια τον Σεπτέβριο (θεσσαλονίκη),
και του ζήτησαν 1100..
Στο Ε46 που έχω, τον είχε βάλει το 2005 με 980..
Τι να πώ και εγώ ο καψερός??

Παναγιώτη δεν αμφιβάλλω καθόλου...ξέρεις γιατί? στους εν λόγω συναγερμούς μπορείς να βάλεις ένα σωρό αισθητήρες π.χ αισθητήρες ανύψωσης οχήματος, "κοπής" κρυστάλλων κτλ κτλ...χώρια που η τοποθέτηση εφόσον επιλέξει κάποιος κ εκκίνηση κινητήρα είναι στα 180+ευρώ....

bmwnikolase36
25-05-11, 15:15
Πήγε ο αδερφός να βάλει clif στο ινσίγκνια τον Σεπτέβριο (θεσσαλονίκη),
και του ζήτησαν 1100..
Στο Ε46 που έχω, τον είχε βάλει το 2005 με 980..
Τι να πώ και εγώ ο καψερός??
ποσα???:bugeye:...αδερφακι μου τι κανει αυτος ο συναγερμος πια?

rapid_fast
25-05-11, 16:36
ποσα???:bugeye:...αδερφακι μου τι κανει αυτος ο συναγερμος πια?

Ο δικός μου??
Ανεβάζει παράθυρα, κλεινει ηλιοροφη, κλειδώνει πόρτες, κλειδώνει αποσκευές
κλειδώνει χώρο κινητήρα, κλειδώνει ρεζερβουάρ, τα ξεκλειδώνει όλα ανεξάρτητα ή ολα μαζι,
εχει imobilizer, βάζει μπρός, καλεί στο κινητό, στέλνει sms, σβήνει το αυτοκίνητο αν ανοίξεις πόρτα στο φανάρι, και φωνάζει όταν κουνηθεί, όταν τραβήξεις ρέυμα, όταν
βάλεις γρύλο, όταν χτυπήσεις παράθυρο, όταν οπλίσεις και αφοπλίσεις σε μικρό διάστημα,
και όταν πατήσεις το κουμπί στο τηλεκομάντερ..

ttjohn
25-05-11, 16:57
καλησπερα αδερφια!λεω να βαλω ενα συναγερμο σε λιγο καιρο,μιας και η μπεμπα μου θα "κοιμαται"εξω απο ιουλιο λογο του οτι φευγω απο το σπιτι που νικιαζω και ετσι δεν θα εχω κλειστο γκαραζ :(...απο οτι εχω ψαξει και εγω λιγο οι συναγερμοι Clifford θεωρουντε απο τους κοριφεους στην αγορα,οι βασικες λειτουργειες που θελω να εχει ο συναγερμος ειναι:
1.οταν πλισιαζει καποιος να κανει καποιο μπιπ σαν προιδοποιηση (ογκομετρικο νομιζω λεγετε αυτο.)
2.να ανεβαζει τα παραθυρα
3.να συνδεετε με την πλαφουνιερα
4.να εχει ενδιξη στα φλας κατα την οπλιση και αφοπλιση.(κλασικα)
5.να εχει τηλεχειριστηριο led και επαναφορτιζομενο
6.Εξωτερικό Κραδασμικό
7.ελεγχος κορνας
Τελος καποιες αλλες λειτουργειες πχ εντοπισμος με gps και μικροκαμερες στην καμπινα κτλπ δεν με ενδιαφερουν,καθως θεωρω οτι ειναι αχρηστες γιατι αν καποιος επαγγελματιας κλεφτης εχει βαλει στο ματι το μπουμπουκι σου δεν σε σωζει ουτε ο ομπαμα!δεν ειναι λιγα και τα παραδειγματα.και σκοπος μου ειναι να απομακρινω τους ερασιτεχνες κλεφτες πχ πρεζακια,και απροσεχτους οδηγους που θα σε κοπανισουν και θα την κανουν πριν παρεις χαμπαρει το σκινικο,ενω πχ με το Εξωτερικό Κραδασμικό παιζει και να τον προλαβεις.πανω κατω ποσο θα κοστισει ενας τετοιος συναγερμος?γυρο στα 300-350 ευρο?και επιπλεον γνωριζω οτι πρεπει να προσεξω ποιος θα τον τοποθετησει,γιατι αυτο ειναι και το συμαντικοτερο,γιατι γινοντε καποια κοψε ραψε στην πλεξουδα,υσχιει?ευχαριστω πολυ.ελπιζω να μην σας κουρασα.:takecover
λοιπον επιδη εχω βαλει τον viper 5901 που ειναι ιδιος με τον clif μιας και ειναι ιδια εταιρια η directed αμερικης θα σου πω οτι ειναι κορυφη συναγερμος.Εγω τον ειχα φερει απο αμερικη εβαυ πριν 1 χρονο και τον ειχα αγορασει στην μιση τιμη απο οτι εδω στα 200 ευρο.Θα χρειαστεις και εναν ανταπτορα canbus αν το αμαξισου εχει canbus + ena ογκομετρικο.Δες εδω η επισημη αντι/πεια ειναι θεσσαλινικη http://www.directed.gr/directed/index.php?option=com_content&view=article&id=1391&Itemid=847&lang=el
Το κοβω αν παρεις το προτελευταιο μοντελο κανενα 600αρι-700 με τοποθετηση μαζι με τον ανταπτορα/ογκομετρικο.να ξερεις οτι οντως εχει εμβελεια 1500 μετρα οσο λεει.

bmwnikolase36
25-05-11, 23:16
Ο δικός μου??
Ανεβάζει παράθυρα, κλεινει ηλιοροφη, κλειδώνει πόρτες, κλειδώνει αποσκευές
κλειδώνει χώρο κινητήρα, κλειδώνει ρεζερβουάρ, τα ξεκλειδώνει όλα ανεξάρτητα ή ολα μαζι,
εχει imobilizer, βάζει μπρός, καλεί στο κινητό, στέλνει sms, σβήνει το αυτοκίνητο αν ανοίξεις πόρτα στο φανάρι, και φωνάζει όταν κουνηθεί, όταν τραβήξεις ρέυμα, όταν
βάλεις γρύλο, όταν χτυπήσεις παράθυρο, όταν οπλίσεις και αφοπλίσεις σε μικρό διάστημα,
και όταν πατήσεις το κουμπί στο τηλεκομάντερ..
μας τρελανες τωρα..!!χαχαχα..μονο καφε δεν σου φτιαχνει.!

rapid_fast
27-05-11, 07:46
μας τρελανες τωρα..!!χαχαχα..μονο καφε δεν σου φτιαχνει.!

Μπα, έτσι κάνουν τα περισσότερα..
Απλά βαριούνται να τα συνδέσουν, ή οι ιδιοκτήτες δεν θέλουν να πληρώσουν τόσα εργατικά
για τη σύνδεση..

johnas
27-05-11, 14:27
χαιρετε και απο εμενα, επειδη με ενδιαφερει και εμενα το θεμα clifford μπρει να μου πει κανενας για καποιο εμπιστο και γνωστη που να τους τοποθετει στην Αθηνα μπας και μπαξουμε και εμεις κανεναν!!!!! παλια ηξερα μια εταιρεια στην γεφυρα του practicer στην Αργυροπουλη αλλα εχει κλεισει........

ttjohn
27-05-11, 15:25
χαιρετε και απο εμενα, επειδη με ενδιαφερει και εμενα το θεμα clifford μπρει να μου πει κανενας για καποιο εμπιστο και γνωστη που να τους τοποθετει στην Αθηνα μπας και μπαξουμε και εμεις κανεναν!!!!! παλια ηξερα μια εταιρεια στην γεφυρα του practicer στην Αργυροπουλη αλλα εχει κλεισει........

Ηχοκινηση στο χαλανδρι.Πολυ παλιο πολυ γνωστο πολυ καλο μαγαζι στο χαλανδρι.

johnas
28-05-11, 17:33
Ηχοκινηση στο χαλανδρι.Πολυ παλιο πολυ γνωστο πολυ καλο μα
γαζι στο χαλανδρι.


ευχαριστω για την απαντηση!!!!μηπως ξερεις να μου στειλεις την διευθηνση με π.μ

AlexVag
28-05-11, 18:19
εγω παντως εχω clifford απο το 2000 και δεν εβγαλε κανενα προβλημα απολυτως...ειδικα αυτο το μπιπ οταν πλησιαζει καποιος ειναι ολα τα λεφτα...ειδικα για κατι μακακες που τη βρισκουν να ακουμπανε πανω στα αυτοκινητα μας ειναι οτι πρεπει...απλα θελει λιγο προσοχη να μην ειναι πολυ ευαισθητος γιατι βαραει με το παραμικρο...επισης σβηνει τον κινητηρα αν δεν βαλεις τον κωδικο οποτε αν σε κατεβασει καποιος στο φαναρι για να σου παρει το αμαξι απλα του το δινεις και ξες οτι σε καποια μετρα θα του σβησει...εμενα με εχει σωσει πολλες φορες απο κουλοχεριδες που μου ακουμπησαν το αμαξι και πηγαν να φυγουν...

ttjohn
28-05-11, 18:27
[QUOTE=ttjohn;428786]Ηχοκινηση στο χαλανδρι.Πολυ παλιο πολυ γνωστο πολυ καλο μα
γαζι στο χαλανδρι.


ευχαριστω για την απαντηση!!!!μηπως ξερεις να μου στειλεις την διευθηνση με π.μ

http://www.ixokinisi.gr/
Μπες στο λινκ ψαχτο αμα θες και πηγαινε στην επικοινωνια και δες τα τηλεφωνα.και τα 3 μαγαζια ειναι του ιδιου ιδιοκτητη.

johnas
30-05-11, 15:13
ευχαριστω για την απαντηση ttjohn

graphe36
30-05-11, 15:26
Και εγω Viper εχω ο οποιος εχει τηλεειδοποιηση στο remote control μεχρι 2 χλμ και engine remote start. Και σαφως ολα τα κλασσικα οπως κλειδωμα κινητηρα. Το κλεισιμο παραθυρων δεν εξαρταται μονο απο τον συναγερμο αλλα με το εαν εχεις πλακετα comfort.

Εδω Ελλαδα τον βρηκα 750 το πιο φθηνο. Τον πηρα απο E-Bay 200Ε με τα μεταφορικα και γυρω στα 80 ευρω εγκατασταση.

ttjohn
30-05-11, 17:14
Νασαι καλα johnas.Αν θες παντως να τον παρεις απο αμερικη μπορω να σου στειλω το λινκ του εβαυ μαγαζιου που τον πηρα και γω.Θα γλιτωσεις γυρω στα 200 ευρο σε σχεση με δω και πας και τον βαζεις στα παιδια στην ηχοκινηση αυτο που εκανα και γω.

kostastnt
30-05-11, 18:04
Επειδή ψάχνω κι εγώ για συναγερμό και θα τον φέρω μάλλον από Αμερική, θέλω να μου πείτε εγκαταστάτη στην Θεσσαλονίκη που ζητάει φυσιολογικά λεφτά..

Όση καλή δουλειά και αν κάνει κάποιος το θεωρώ απαράδεκτο να παίρνει 200€ για 6-7 ώρες δουλειάς.. Θα το δεχόμουν από ενα γιατρό που σπούδασε 15 χρόνια και έχει ευθύνη αλλά όχι από κάποιον που απλά θα ενώσει μερικά καλώδια.. Χωρίς να υποτιμάω τους εγκαταστάτες σε καμία περίπτωση και την άριστη δουλειά που κάνουν αλλά μου φαίνεται παράλογο να ζητάς τόσα λεφτά για κάτι που αν κάτσω και μόνος μου με τις οδηγίες θα το καταφέρω έστω και σε 2 μέρες..

ditris
30-05-11, 23:29
Επειδή ψάχνω κι εγώ για συναγερμό και θα τον φέρω μάλλον από Αμερική, θέλω να μου πείτε εγκαταστάτη στην Θεσσαλονίκη που ζητάει φυσιολογικά λεφτά..

Όση καλή δουλειά και αν κάνει κάποιος το θεωρώ απαράδεκτο να παίρνει 200€ για 6-7 ώρες δουλειάς.. Θα το δεχόμουν από ενα γιατρό που σπούδασε 15 χρόνια και έχει ευθύνη αλλά όχι από κάποιον που απλά θα ενώσει μερικά καλώδια.. Χωρίς να υποτιμάω τους εγκαταστάτες σε καμία περίπτωση και την άριστη δουλειά που κάνουν αλλά μου φαίνεται παράλογο να ζητάς τόσα λεφτά για κάτι που αν κάτσω και μόνος μου με τις οδηγίες θα το καταφέρω έστω και σε 2 μέρες..

Η εγκατάσταση χωρίς εκκίνηση κινητήρα κοστίζει 100-120 ευρώ max!Με εκκίνηση κινητήρα κοστίζει 180 ευρώ.....

graphe36
30-05-11, 23:39
120 ευρω μου ζητησε να μου βαλει το μοντελο με την εκκινηση κινητηρα. Δεν κατι πολυ δυσκολο , 2 καλωδια εντολης φευγουν απο την πλακετα του συναγερμου και πανε στην καλωδίωση του διακοπτη. Αυτη η τιμη περιλάμβανε και εγκατασταση 2 πλακετων comfort για να ανεβαζει και 4 παραθυρα του αυτοκινητου στο κλειδωμα. Τελικα μου πηρε 80 γιατι συμμετείχα και εγω στα ηλεκτρολογικά και το λύσιμο του αυτοκινητου (ντουλαπακι κτλ). Τα 200 τα θεωρω too much

ditris
31-05-11, 07:01
120 ευρω μου ζητησε να μου βαλει το μοντελο με την εκκινηση κινητηρα. Δεν κατι πολυ δυσκολο , 2 καλωδια εντολης φευγουν απο την πλακετα του συναγερμου και πανε στην καλωδίωση του διακοπτη. Αυτη η τιμη περιλάμβανε και εγκατασταση 2 πλακετων comfort για να ανεβαζει και 4 παραθυρα του αυτοκινητου στο κλειδωμα. Τελικα μου πηρε 80 γιατι συμμετείχα και εγω στα ηλεκτρολογικά και το λύσιμο του αυτοκινητου (ντουλαπακι κτλ). Τα 200 τα θεωρω too much

Ξέρεις αν έχει και immobilizer το αυτοκίνητο έχει κ άλλη μανούρα...ή αν ανοίγει το κλειδί βγάζεις το "τυπου" νύχι chipaki του immobilizer και το προσαρμόζεις κοντά στον δικόπτη μίζας...ή αν δεν ανοίγει το κλειδί(π.χ e46 ktl ..) κρύβεις το κλειδί κάτω απο το πλαστικό κάτω απο το τιμονι..με ότι αρνητικό αυτό συνεπάγεται για κάποιον που γνωρίζει ότι έχεις εκκίνηση κινητήρα με immobilizer και ένα κλειδί κρυμμένο εννοείται κοντά στον διακόπτη!!
Όπως κ ναχει...σε κάποια πράματα όπως συστήματα ασφαλείας κ όχι μόνο..πληρώνουμε την χειρουργική ακρίβεια, την γνώση, εμπειρία κ δεν πειραματιζόμαστε...χωρια που αν γίνει κατι έχωντας κ αποδειξη ειναι υπεύθυνοι άλλοι που προφανως κάθε αλλο παρα τυχαίοι είναι!
Πολλάκις πολλοί προσπάθησαν στο παρελθόν να τοποθετήσουν συναγερμούς μόνοι τους...κ τα κατάφεραν μετά απο κάποιες μέρες..μόνο που μέχρι να βρουν τα καλώδια των παραθύρων, της μίζας κτλ κ μη χρησιμοποιώντας κατάλληλα εργαλεία...τα μισά καλώδια της πλεξούδας ήταν μονωμένα με ταινία(αισθητικά αισχος!),συνέδεαν ανάποδα το ρελέ κ αναρωτιώντουσαν τι φταίει?ωτρυπούσαν χωρίς λόγο λαμαρίνες επειδή δεν ξέραν απο ποια διέξοδο? να οδηγησουν το καλώδιο της σειρήνας,υπήρχαν πλαστικά κομμάτια του αυτοκινήτου με σπασμένα κλιπσάκια κτλ κτλ!Δεν είμαι της άποψης να μην προσπαθούμε να επιδιορθώνουμε πράματα αλλά κάποια μόνο...η καλύτερα σταδιακά τα πράματα όσον αφορα τη δυσκολία....κ φυσικά ναμαστε σχετικοί με το χώρο!
Υ.Γ To ότι κατέβασες με παζάρια βοηθείας την τιμή εγκατάστασης στο 1/3 σε τιμά, αλλά δείχνει ότι μάλλον ο εν λόγω εγκαταστάτης δεν έχει λειτουργικά έξοδα -κοινώς μαγαζί- κ θάθελα να μάθω ποιος είναι...

graphe36
31-05-11, 10:14
Να παραδεχτω οτι το αυτοκινητο μου δεν εχει immobilazer οποτε σαφως τα πραγματα ειναι πιο ευκολα. Ο εγκαταστατης ειναι επαγγελματιας car audio ιnstaller με μαγαζι στην Γλυφαδα.Ο οποιος ειναι και κριτης στην EMMA. Ειναι πολυ ψειρας και για αυτο επελεξα να παω εκει. Αν και οι εγκαταστατες που βαζουν viper σωστα ειναι λιγοι.Αυτος τα πουλαει χρονια και εχει δουλεψει πολλα Ε36. Μεχρι και τα χρωματα απο τα καλωδια γνωριζε απ εξω.
Απλα μια και λογο δουλειας κατεχω απο ηλεκτρολογικα, πιασαμε και κουβεντα για ηχο τα βρηκαμε στην τιμη ευκολα.

graphe36
31-05-11, 10:48
Τα στοιχεια του με πμ αμα θελέτε γιατι δεν ξερω εαν επιτεπεται να δημοσιευτουν εδω.

kostastnt
31-05-11, 16:01
Απλά στο αμάξι που θέλω να μπει ο συναγερμός δεν έχει ούτε canbus ούτε τίποτα ζόρικο σε ηλεκτρονικό.. Απλά ρεύμα πρέπει να δώσει (δεν λέω ότι είναι εύκολο και αυτό σε καμία περίπτωση).. Όσο για το immobilizer δεν νομίζω ότι υπάρχει και άλλος τρόπος εκτός από το να μείνει το κλειδί μέσα που απλά το συνδέει σε μια module..

Έχω δει εγκατάσταση συναγερμού και εκτός από χαμαλίκι που είναι κουραστικό (μάζευε καλώδια, "κλέψε" ρεύμα, τακτοποιήσε τα καλώδια, στερέωση πλακετών και module, άνοιγμα-κλείσιμο ταμπλό/πλαστικών) δεν έχει κάτι ιδιαίτερο όταν δεν έχεις canbus όπου σε μερικά χρειάζεται ακόμα και μηχάνημα να ρυθμίσει τον συναγερμό και είναι σίγουρα τρελό μανίκι :)

Τέλοσπάντων με λίγο ψάξιμο βρήκα περίπου στα 100€ περαστικά με εκκίνηση μηχανής και απλά εγκατάσταση συναγερμού χωρίς παράθυρα, πόρτμπαγκάζ, παγίδες κτλ.. Νομίζω ότι αυτό είναι πολύ λογικό ποσό :)

bmwnikolase36
20-06-11, 23:04
Επιτέλους τον εμπαξα σήμερα!όλα καλα.τελικά
Άκουσα τον φίλο makos και έβαλα τον avital
Μιας και είναι ακριβώς ίδιος με τους άλλους της καρηγοριας του.

gndrkavala
11-09-11, 21:58
Να παραδεχτω οτι το αυτοκινητο μου δεν εχει immobilazer οποτε σαφως τα πραγματα ειναι πιο ευκολα. Ο εγκαταστατης ειναι επαγγελματιας car audio ιnstaller με μαγαζι στην Γλυφαδα.Ο οποιος ειναι και κριτης στην EMMA. Ειναι πολυ ψειρας και για αυτο επελεξα να παω εκει. Αν και οι εγκαταστατες που βαζουν viper σωστα ειναι λιγοι.Αυτος τα πουλαει χρονια και εχει δουλεψει πολλα Ε36. Μεχρι και τα χρωματα απο τα καλωδια γνωριζε απ εξω.
Απλα μια και λογο δουλειας κατεχω απο ηλεκτρολογικα, πιασαμε και κουβεντα για ηχο τα βρηκαμε στην τιμη ευκολα.

Θα μπορουσα να εχω με PM το τηλ του car audio installer? Ευχαριστω

johnas
01-11-11, 11:22
Νασαι καλα johnas.Αν θες παντως να τον παρεις απο αμερικη μπορω να σου στειλω το λινκ του εβαυ μαγαζιου που τον πηρα και γω.Θα γλιτωσεις γυρω στα 200 ευρο σε σχεση με δω και πας και τον βαζεις στα παιδια στην ηχοκινηση αυτο που εκανα και γω.

αν μπορεις στειλε τη διευθυνση απο Αμερικη,καθυστερημενα λιγο αλλα ποτε δεν ειναι αργα!!!!!