PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντικατάσταση καλύμματος χειροφρένου σε mini R50


zami
24-05-11, 11:17
Καλημέρα παιδιά .Μου εσπασε η μικρή πλαστική βασούλα που κουμπώνει η φούσκα του χειροφρένου πάνω στην κεντρική κονσόλα.Πηρα απο την BMW το ανταλλακτικό το οποίο είναι φιξ ,δηλαδή η βασούλα και το δερμα (το οποιο ηταν αθικτο)και αυριο θα επιχειρήσω να το περάσω αφού βλέπω οτι είναι ενα απλό κούμπωμα.
Θα ηθελα να ρωτησω το εξής:Υπάρχει τρόπος να βγεί η λαβή του χειροφρένου ωστε να περάσει η φούσκα ,οπως στα ΒMW?

ThaNOS E46coupe
24-05-11, 11:23
Zami Δέν βγαίνει αν την τραβήξεις και ταυτόχρονα την κουνάς πέρα δώθε?

zami
24-05-11, 11:27
Αυτή την "τεχνική" που περιγραφεις Θανο ,την εφαρμοζω στα ε36/46/39 που ειχα με πολυ καλα αποτελεσματα!!!Στο R50 ομως που δεν ξερω ,δεν το προσπαθησα.Θα περιμενω μηπως παρω κατι απο εδω μεσα πρωτα...

ThaNOS E46coupe
24-05-11, 11:31
επειδή δέν εχω ιδέα πώς είναι το μίνι μέσα...μήπως είναι αυτό? ή είναι απ το παλίο? για τσέκαρε αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=j_9PbLXKaAg) .

zami
24-05-11, 11:47
Μαλλον μου εδωσες απαντηση για το προβλημα μου!Φαινεται ιδιας τεχνολογιας με τα BMW(εχει και μια λογικη!).Αυριο που θα εχω το αμαξι θα το δοκιμασω! Ευχαριστώ.

zami
25-05-11, 09:20
Έγινε η αλλαγή και ,με την βοηθεια του video που ειχε την καλωσυνη να ανεβασει ο Θάνος , δεν μου πηρε πανω από 5 λεπτά.Ο λεβιές του χειροφρενου ειναι πραγματι κουμπωτός ενω το δερματάκι πιανεται πανω του ,εσωτερικα, με δεματικά καλωδίων wraps.
ευχαριστώ Θανο

ThaNOS E46coupe
30-05-11, 00:45
Έγινε η αλλαγή και ,με την βοηθεια του video που ειχε την καλωσυνη να ανεβασει ο Θάνος , δεν μου πηρε πανω από 5 λεπτά.Ο λεβιές του χειροφρενου ειναι πραγματι κουμπωτός ενω το δερματάκι πιανεται πανω του ,εσωτερικα, με δεματικά καλωδίων wraps.
ευχαριστώ Θανο

παρακαλω φιλε :D δεν κανει τιποτα. Μονο μερικα δευτερολεπτα για να ψαξω το γιου τουμπ...:hello: στο κατω κατω και εσυ το ιδιο θα εκανες, ειναι χαρα στον καθενα μας να ξερει οτι βοηθησε καποιον!!!...σε χαιρετω....:)