PDA

Επιστροφή στο Forum : Sos Ψάχνω ανταλλακτικό !


Dimpas
25-05-11, 16:50
Πρώτα απο όλα καλησπέρα !
Προσπάθησα να ανοίξω το θέμα στην Σωστή κατηγορία αλλά για κάποιον λόγο δεν μπορώ!
Δεν έχω τα απαραίτητα δικαιώματα αν και είμαι μέλος εδώ και καιρό και έχω ποστάρει μπόλικες φορές ! Το forum-παρέα σας την παρακολουθώ καθημερινά αν και δεν έχω ΑΚΟΜΑ BMW
Θα παρακαλούσα λοιπόν τον αγαπητό Mod-Admin για την κατανόησή του αλλά και για την μεταφορά του Topic στο σωστό χώρο !

Στο θέμα μας τώρα !
Στο Αγαπητό μου Kadett ( Όχι δεν είναι το πισωκίνητο , κλάψ , είναι το D , το πρώτο μπροσθιοκίνητο της Opel ) έχει χαλάσει η εσωτερική βαλβίδα αντεπιστροφής στην αντλία βενζίνης ! Το θέμα είναι ότι δεν κρατάει πίεση όταν σβήσω , και κάθε που βάζω μπροστά μετά από 5-7 ώρες ΠΟΤΕ δεν παίρνει με την πρώτη ! ΠΑΝΤΑ με την δεύτερη !

Η αγαπημένη μου εταιρία , η BMW έχει βγάλει το εξής κιτ που λύνει το αντίστοιχο πρόβλημα στα δικά της αυτοκίνητα !

CONSTANT PRESSURE VALVE 16999914-16149068988

http://freeweb.siol.net/caposiol/ventil002.jpg

http://i230.photobucket.com/albums/ee23/IBHenry01/black%20e30%20vert/IMGA0609.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v355/dark_islight/HPIM0678.jpg


Χρειάζομαι λοιπόν ΑΥΤΟ το ανταλλακτικό (CONSTANT PRESSURE VALVE 16999914-16149068988)!
Για την ακρίβεια , επειδή είμαι ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ χρειάζομαι 2 τέτοια ανταλλακτικά !

Η τιμή του στην Αμερική είναι από 3 έως 7 δολλάρια !
ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ 50 Δολλάρια + τελωνίο !

Παίδες , βοήθεια ! Πείτε μου ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ αυτό το ανταλλακτικό εδώ στο ΕΛΛΑΔΑ ή στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ !
Πιστεύω ότι τα μεταφορικά από την Γερμανία δεν θα είναι 50€ ! !
Το RealOEM δεν το έχει ! ΟΜΩΣ το ανταλλακτικό ΥΠΑΡΧΕΙ και το έχουν σαν ΛΥΣΗ στο θέμα του δύσκολου πρωινού ξεκινήματος !

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ για τον χρόνο και τον κόπο σας ! ! !

God
25-05-11, 16:57
Αγγελία δεν μπορείς να βάλεις γιατί δεν έχεις συμπληρώσει όλα σου τα στοιχεία στο προφίλ σου. Αλλά και το θέμα σου δεν είναι αγγελία, οπότε μία χαρά είναι και εδώ.

Μπορείς να πας στην BMW (σε οποιαδήποτε BMW) με το part number (16 14 9 068 988) και να το παραγγείλεις. 5-6 ευρώ θα έχει.

Dimpas
25-05-11, 17:06
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση !

Αυτό το έχω ήδη κάνει ! Πήρα τηλέφωνο στην BMW στον Κορφιάτη ( Κηφισός) και μου είπε ότι είναι καταργημένο , δεν υπάρχει , λάθος νούμερο κτλ κτλ κτλ ....
Απο ότι κατάλαβα ΔΕΝ είχε όρεξη να με βοηθήσει , και για αυτό σας ρωτάω !

Driftakos
25-05-11, 17:08
σαν CONSTANT PRESSURE VALVE δίνει το ακόλουθο part no : 11111318185

για κοίτα μηπως είναι αυτό που θες. αλλιως τουλάχιστον ξέρεις σε ποια αυτοκίνητα μπήκε?

Dimpas
25-05-11, 17:14
σαν CONSTANT PRESSURE VALVE δίνει το ακόλουθο part no : 11111318185

για κοίτα μηπως είναι αυτό που θες. αλλιως τουλάχιστον ξέρεις σε ποια αυτοκίνητα μπήκε?

Είμαι 99% σίγουρος ότι είναι βαλβίδα ΛΑΔΙΟΥ αυτή ! Βιδωτή στον κορμό ή στην αντλία λαδιού!

Ψάχνω για βαλβίδα καυσίμου και έμπαινε σαν RETROFIT KIT σε Ε32 740-750 κτλ !

Driftakos
25-05-11, 17:40
Εχεις δίκιο... γραψε λάθος γι αυτό που σου είπα

αυτό που θες πάντως, ήταν retrofit part για 1990 bmw 735 IL. και ήταν το μόνο που μπόρεσα να βρω...

θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και σε άλλη αντιπροσωπία.

Dimpas
25-05-11, 18:25
Ξέρουμε κάποια αντιπροσωπεία να ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ανταλλακτικά ???
Κάποιο μαγαζί να δουλευεί ΜΟΝΟ ίσως με ανταλλακτικά ???
Να θέλει να το ψάξει ο άνθρωπος και να με βοηθήσει ???

Dimpas
26-05-11, 13:57
Κανείς ρε παιδιά ?

Απο ΓΕΡΜΑΝΙΑ Ξέρουμε κανέναν Αντιπρόσωπο για να βρούμε αυτό το ανταλλακτικό ???

Εδώ πήρα τηλέφωνο 2-3 μεγάλους αλλά δεν είδα φώς !

God
26-05-11, 15:56
Απο Γερμανικά καταστήματα και εγώ που το έψαξα δεν το βρήκα. Μήπως ήταν μόνο Αμερικάνικο part;