PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW Z3 Schnitzer - Drift Show nafplio!!


vaspap
29-06-11, 17:37
Στο drift show τo Σαββατο 02/07/11 παλι στο Ναυπλιο θα εχουμε νεα εμφανιση! (και με ζαντα πισω γιατι η σιδερενια δεν ειναι ομορφη....)

http://www.youtube.com/watch?v=4WQ7-XYsIgc

Stunt Mike
29-06-11, 21:36
Ωραιος φιλε...πολυ καλο το Ζ3 σου!Keep drifting!

fan1s_e21
30-06-11, 19:42
μπραβο πολυ ωραιο!

Geo_3D
30-06-11, 21:54
Ωραιος συναδελφε!!!!

gearboxer
30-06-11, 22:19
Ο άνθρωπος ρε παιδιά προσπαθεί να ισιώσει αλλά δε γίνεται τίποτα....Υπάρχει κάποιος να βοηθήσει μήπως να πιάσουμε κανέναν υπουργό; :rofl2:

Driftakos
01-07-11, 07:52
αν και καθυστερημένα... ωραίος... keep on sideways ;)

vaspap
01-07-11, 11:40
οντως καθυστερημενα στα επισημα.
απο βδομαδα θα δουμε και τα νεα

panos 316T
01-07-11, 22:21
Πολυ ωραιο το ζετονι...
Το αλλο αμαξι δεν καταλαβα,τι ηθελε να κανει;

nik200
05-07-11, 09:56
ενα μπραβο και απο μενα..αν και το αμαξι δεν ειναι driftadiko..με οτι καλο και κακο αυτο συνεπαγεται...φυσικα μπραβο που δεν το λύπασαι και φυσικα για την προσπαθεια..

και φυσικα οποτε ανεβεις αθηνα ελα να μπουμε καρτοδρομο..που ειναι πολυ καλυτερη πιστα απο αυτη που ετρεξες και θα το ευχαριστηθεις ακομα παραπανω..

vaspap
08-07-11, 18:33
ενα μπραβο και απο μενα..αν και το αμαξι δεν ειναι driftadiko..με οτι καλο και κακο αυτο συνεπαγεται...φυσικα μπραβο που δεν το λύπασαι και φυσικα για την προσπαθεια..

και φυσικα οποτε ανεβεις αθηνα ελα να μπουμε καρτοδρομο..που ειναι πολυ καλυτερη πιστα απο αυτη που ετρεξες και θα το ευχαριστηθεις ακομα παραπανω..

Θα ερθω απο Σεπτεμβριο και στους αγωνες drift στην Αθηνα!!
Κι οσο για την λυπηση, αν ειναι καλα στημενο και δεμενο σωστα ενα αυτοκινητο τοτε δεν εχει κανενα προβλημα...... το χαιρεται και το ιδιο.

vaspap
08-07-11, 18:34
Δειτε κι ενα βιντεακι απο το drift show στο Ναυπλιο στις 02 Ιουλιου

http://www.youtube.com/watch?v=h_X0YsphofA

vaspap
08-07-11, 19:01
Μερικες φωτογραφιες!!!

stef
08-07-11, 19:08
Πολύ ωραίο drift μπράβο
Νομίζω πως το αμάξι σου το ξέρω
Είναι 2λιτρο υπερκυβισμένο 2,8 με supercharger?

vaspap
08-07-11, 19:31
Πολύ ωραίο drift μπράβο
Νομίζω πως το αμάξι σου το ξέρω
Είναι 2λιτρο υπερκυβισμένο 2,8 με supercharger?

ηταν 2.2 κι εγινε 2.8 + supercharger οπως ακριβως τα λες, ετσι το πηρα αλλα στην πορεια εγιναν παρα πολλες αλλαγες!!!

stef
08-07-11, 19:38
Ναι 2.2 σωστά!!!
Το αμάξι έχει κοστίσει στον 1ο ιδιοκτήτη περισσότερα από 80.000 ευρώ!!!
Απλά το φοιτητικό μου όνειρο το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.
Το έβλεπα που έκοβε βόλτες και μου τρέχαν τα σάλια
Και το έχεις σε τέλεια κατάσταση, μπράβο να το χαίρεσαι καλοπαντιλίκωτο

vaspap
08-07-11, 21:08
Ναι 2.2 σωστά!!!
Το αμάξι έχει κοστίσει στον 1ο ιδιοκτήτη περισσότερα από 80.000 ευρώ!!!
Απλά το φοιτητικό μου όνειρο το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.
Το έβλεπα που έκοβε βόλτες και μου τρέχαν τα σάλια
Και το έχεις σε τέλεια κατάσταση, μπράβο να το χαίρεσαι καλοπαντιλίκωτο

Σ' ευχαριστω πολυ!!!

nik200
12-07-11, 10:20
Θα ερθω απο Σεπτεμβριο και στους αγωνες drift στην Αθηνα!!


η παρεα μας σε περιμενει..να γνωριστουμε και απο κοντα..και να απολαυσεις και εσυ το καρτοδρομο..που δεν ειναι μεγαλη πιστα αλλα ειναι σαφως πιο απολαυστικη απο αυτη που εχετε εκει, και πολυ πιο χιλιομετρατη..ετσι για προπονηση και χαβαλε..και απο κει και περα μπαινεις σε οποια διοργανωση θελεις..

vaspap
13-07-11, 20:47
Αν λες για το ΑΦΙΔΝΕΣ εχω παει ειναι μεγαλυτερη, και επισης εχω παει και στα μεγαρα, Αθηνα μεγαλωσα.

vaspap
27-07-11, 17:46
σε φαση προπονησης
http://www.youtube.com/watch?v=keysphW1uNw

bimmer-corfu
27-07-11, 17:56
ωραίος, μπράβο και απο μένα!

bmwdakias85
11-08-11, 17:19
ωραιος εδωσες ρεστα..να ρωτησω ο αλλος τι εκανε μεσα το safe car που ειναι στους μεγαλους αγωνες?

nik200
18-08-11, 13:07
εγω θα σου βαλω δυο βιντεος οπου στο μεν ενα ο ενας οδηγος κανει παντες..και ο αλλος κανει drift...φυσικα τα δυο αμαξια δεν εχουν επαφη ουτε σε κοστος ουτε σε τιποτα αλλα και παλι η τεχνικη των οδηγων τους διαφερει υπερβολικα, αν και με τα δυο αυτοκινητα μπορεις ανετα να κανεις drift..αυτος που κανει drift σπαει το αμαξι πολυ πιο νωρις απο την στροφη και ειναι ηδη γυρισμενος στην εισοδο της..ο αλλος απλα εχει βαλει μια 2α και παιζει με μεταφορες..ολη την πιστα..καλοι οδηγοι και οι δυο..αλλα υπαρχει διαφορα στην φιλοσοφια τους...παρατηρησε..

http://www.youtube.com/watch?v=rBFlbRCgIwY&feature=channel_video_title

http://www.youtube.com/watch?v=nAbhKJjHyA4&feature=related

παντες με μια δευτερα ολοι μπορουν να κανουν..και αντε και μεταφορες..ομως να δουλεψουν χειροφρενο..να περασουν απο μια στροφη τερμα χωρις να χασουν ταχυτητα..να κανουν αλλαγες πανω στο drift και πολλα αλλα μπορουν πραγματι λιγοι..το drift δεν εχει σχεση με το παρελθον στην χωρα μας, που πραγματι ηταν για γελια...και ηταν παντες απο τον καθε καυλογκαζο..και δεν τα λεω ολα αυτα για σενα..απλα πρεπει να βλεπουμε οτι το drift δεν ειναι παντες...και συνεχως να εξελισσομαστε..

thomasz3
18-08-11, 21:07
αυτό πάει να πει κάψιμο!
πάντως και ο vaspap μια χαρά τα πάει!:)

vaspap
18-08-11, 21:16
Μην συγκρινης την μερα με την νυχτα!!!
Ο ενας εχει 160 αλογα αντε!! 170 και ο ο αλλος 650 αλογα
Αλλωστε η πιστα αυτη εχει συνεχομενες στροφες.

nik200
18-08-11, 22:56
Μην συγκρινης την μερα με την νυχτα!!!
Ο ενας εχει 160 αλογα αντε!! 170 και ο ο αλλος 650 αλογα
Αλλωστε η πιστα αυτη εχει συνεχομενες στροφες.

ποσα εχει το ascona?????125 αλογα ολοκληρα 2.4λτ 8v ειναι...(το kadett μου ηταν πιο γρηγορο!!!!)
και το lada στην χαμηλη πιεση αντε 450..δεν πιστευω να το δουλευε παραπανω εκει μεσα..
και στα λεω επειδη ειναι και οι δυο φιλοι μου..

η πιστα αυτη ευνοει το αμαξι χωρις αλογα..δηλαδη το ascona δεν εχει λογο να κανει παντες..αλλα και παλι ο οδηγος του επιλεγει αυτο..η τεχνικη εχει να κανει με την ελλειψη δυναμης..δηλαδη ο μεν ascona που εχει αναγκη την τεχνικη δεν το κανει και ο lada που δεν εχει καμια αναγκη τον βλεπεις οτι προσπαθει και ειναι αρκετα τεχνικος...τραγικο?????

Lambros
19-08-11, 00:15
Τί κινητήρα φοράει το λάντα ρε παιδιά???

Stunt Mike
19-08-11, 03:10
Μην συγκρινης την μερα με την νυχτα!!!
Ο ενας εχει 160 αλογα αντε!! 170 και ο ο αλλος 650 αλογα
Αλλωστε η πιστα αυτη εχει συνεχομενες στροφες.

Καλα αυτη η πιστα δεν κανει για ντριφτ ετσι κι αλλιως αλλα εχει δικιο ο Νικ200 φιλε...το Ασκονα εχει 120-130 αλογα υπερ ικανα να πηγαινει με το πλαι την πιστα αυτη αλλα επιλεγει να κανει μονο μεταφορες βαρους με τερμα αναποδο συνεχεια,κοβοντας τ'αμαξι απο ταχυτητα σε καθε,σχεδον,initiation point τη στιγμη που ο Νασσος(μοτερ SR 20DET 500hp) εχει σταθερη ροη σε ολη τη πιστα χωρις στραγγαλισματα....Δεν κανει η δυναμη τη διαφορα εδω περα αλλα η τεχνικη....