PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με αντιηλιακες μεμβρανες σε σειρα σε e82


JOHNBMWGT
03-08-11, 09:01
Καλησπερα σε ολους.Εχω βαλει εδω και πεντε ημερες αντιηλιακες μεμβρανες 3μ και παρατηρω οτι εχουν δημιουργησει γρατσουνιες και στιγματα.Θα ηθελα καποιος να μου πει αν γνωριζει γιατι εχουν δημιουργηθει και αν εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα .

teo21
03-08-11, 10:18
Καμια λεπτομέρεια?? Που είναι οι γρατζουνιές? Στις μεμβράνες των πορτών? Σε όλες? Σε μία??

Μπορει να έχεις θέμα με τα παράθυρα και τις βάσεις (κάτι πλαστικά άσπρα) που τα συγκρατούν πάνω στον γρύλλο και όταν κλείνει η πόρτα να σημαδεύει τις μεμβράνες από το τράνταγμα...

Όσο για τα στίγματα μπορεί να είναι αέρας, οπότε κακή τοποθέτηση...

Δώσε πάντως καμιά λεπτομέρεια περισσότερη ή στείλε φωτό!

LEO328
03-08-11, 10:42
θα συμφωνησω με τον teo.για τα στιγματα δεν πιστευω να ειναι κατι απο το αμαξι.αρα ξαναπας με την εγγυηση σου και στο διορθωνουν.
τωρα για τις γρατζουνιες παιζουν πολλα να φταινε.....

JOHNBMWGT
03-08-11, 13:17
Oι γρατσουνιες εχουν γινει στα τζαμια οδηγου- συνοδηγου και τα στιγματα ειναι σαν κουκιδες .Και θελω να σημειωσω οτι τα τζαμια τα αφησα κλειστα για δυο ημερες

JOHNBMWGT
03-08-11, 13:21
Καποιος μου ειπε οτι μπορει να ειναι τα λαστιχα του αυτοκινητου που ειναι σκληρα με αποτελεσμα να χαραζουν τις μεμβρανες θα προσπαθησω να στειλω φωτογραφια .

x318big
03-08-11, 13:36
φιλε κακη τοποθετηση ουτε τα λαστιχα ουτε τιποτα.
5 χρονια τις εχω ,ειναι σαν καινουργιες.

teo21
03-08-11, 13:40
Κακή τοποθέτηση είναι οι κουκίδες μόνο... Επειδή θα στις αλλάξουν έτσι κι αλλιώς δες τι φταίει για τις γρατζουνιές, φτιάχτο και πήγαινε το να στις αλλάξουν γιατί έκαναν μ#@@#@α στην τοποθέτηση και πήρε αέρα! Έτσι δε θα ξαναχαλάσουν... ;)

Εδώ αθήνα πήγες?? Αν ναι σε ποιόν??