PDA

Επιστροφή στο Forum : Anavathmisi zantwn


Ray
03-09-04, 01:15
Xairetw tous synadelfous bmw-latreis!

H erwtisi exei na kanei me ta zantika tis kouklas mou. Sthn E46 mou exw tis klassikes 17ares style 68 (aytes tou paketou M), kai thelw na tis allaksw me 19ares.
Poies tha proteinate (an proteinete allagh) kai gia poious logous? (aisthitikous/antoxis/varous klp.)

compact
03-09-04, 13:53
οι 19'' στα 1600cc ειναι βαρος αρκετο.
εγω θα σου προτεινω να βαλεις 18'' τις vision breyton!!
ειναι ολα τα λεφτα!!!
ειδικα τωρα που βγηκαν και ιμιτασιον με 1000ευρω και αλλα 800 για τα λαστιχα ,και την εχουν και πολυ λιγοι!!!!

zac
05-09-04, 03:56
Συμφωνώ απόλυτα με τον compact στο θέμα του μεγέθους και να προσθέσω οτι στους φίνους Ελληνικούς δρόμους θα έχεις πρόβλημα άνεσης και ζημιών...

Ray
06-09-04, 10:59
Thanks gia ti voitheia kai tis plirofories guys...symfwnw me ta osa lete.
To kako einai oti oi 19ares kanoun trello mpam apo makria kai h emfanisi me kaiei arketa(opws fantazomai tous perissoterous mpempouxous).
Episis na sas pw oti ti mpempe coupepe mou tin exw mono gia psk-vrades voltitses kai pote everyday car kai hdh thn paw prosektika epilegontas ti kalyteri dynati asfalto.
Ypo tetoies synthikes synexizete na thewreite kakh thn epilogi twn 19rwn?

Thanks,
Ray

Fanatic
06-09-04, 11:23
Με τις 19 αρες θα χασεις πολυ γκαζι να το ξερεις παντως.Ακομα και σε προσπεραση θα καταλαβεις αρκετες διαφορες....ουτε κωλους δεν θα πεταει ευκολα...Αλλα απο εκει και περα οι 19αρες σε Ε46 κανεις δεν νομιζω θα ελεγε οτι δεν το κανουν τρελλα το αμαξι.Αν οντως καταλληξεις σε 19αρες και οντως προσεχεις πααααααααααρα πολυ τις λακουβες βαλε καλης ποιοτητας ζαντα οι οποιες αντεχουν και αρκετα παραπανω σε μια τυχον ατσαλη πτωση σε λακουβα....

M5-Matzos
06-09-04, 12:43
Για 316 οι 19" είναι σχεδόν απαγορευτικό μέγεθος, καλύτερα να βάλεις 18", κατά τη γνώμη μου οι HARTGE διαιρούμενες είναι super !

STAIO-CI
06-09-04, 12:57
Συμφωνω με τον Ματζο οι HARTGE ειναι κορυφη αλλα και οι BREYTON - VISION ειναι πολυ καλες .Σκεψου οτι οι δυο αυτες εταιριες σχεδιαζουν τις ζαντες τους πανω στα BMW !!!!!! :cool:

Ray
06-09-04, 13:12
Paidia ousiastika vrikate ayta pou koitaza, alla exw katalhksei stis hartge classic, aytes exoun mpei sto myalo mou gia tin wra, mazi vevaia me tis CSL tis opoies telika kai den mporw na paragkeilw logw ergostasiakwn perioristikwn dikleidwn... :mad:

Na peripou pws deixnei me tis hartge classic to toutou mou....

STAIO-CI
06-09-04, 13:20
Εχεις δει κατι απο RACING DYNAMICS ? Πιστευω ειναι η κορυφη αλλα ειναι και λιγο ακριβες !! :cool:

Ray
06-09-04, 13:23
File Staio exeis na steileis kamia photo h kanena site na tis dw tis Racing Dynamics????

Strax
06-09-04, 13:29
Πράγματι είναι πολύ όμορφες οι ζάντες οι Hartge. Νομίζω όμως ότι δεν είναι διαιρούμενες αλλά έχουν τις βίδες για το look. Τις έχει και ο Mpower στο cabrio του! Θα σου πρότεινα 18αρες σαν τον καλύτερο συνδυασμό άνεσης, κρατήματος, επιδόσεων.

STAIO-CI
06-09-04, 13:31
Φιλε Ray και εγω το ιδιο προβλημα εχω , δεν ξερω τι να βαλω . Εχω το ιδιο αυτοκινητο και ειμαι στο ψαξιμο . Βρηκα κατι BBS MOTORSPORT 19' σε πολυ καλη τιμη αλλα ειναι πολυ μεγαλες για το μοτερ .

Αυτο ειναι το site για τις R.DYNAMICS.

http://www.racdyn-usa.com/

leftmats
06-09-04, 13:49
egw file ray sti thesi sou de tha peiraza tipota. to autokinito einai mia koukla. kai oi gnisies zantes einai panta poiotikes. oi 17res einai oti prepei!!!! ase na sou perasei ligo i trela tis stigmis kai ksanaskepsouto meta. filika milaw kai sorry gia to tharos pou pira na sou tin antitheti gnwmi mou. ;)

Ray
06-09-04, 14:01
Thanks gia ti symbouli leftmats, h alitheia einai oti ki emena den me apogohteyei oute h twrini tou emfanisi alla san na tou leipei ekei kati re gamwto kai o logos einai oti oi tholoi para einai megaloi afinontas megalo xasma!

File Staio , aytes oi 3 pieces diairoumenes einai unbelievable panemorfes!!!!! Oi bbs den me trelainoun oute san design oute kai sto polyforemeno part. An katalikseis se kapoia 19ara pantws tha ithela na mou peis entypwseis:)

Paides mipws kserete se genikes grammes poio einai to mikrotero sovaro moter pou mporei na anteksei tis 19ares gia na pei kapoios oti synexizei na exei aksioprepeis epidoseis? :)

Asxeto alla...yparxei periptwsi na ginei kanena mini meeting kata notia proasteia meria (voula menw...) na evlepa ki apo konta kamia mwrakla me 19ares? :)

Fanatic
06-09-04, 15:04
19αρες νομιζω εχει μονο ο Μ3 estoril και ενα αλλο Μ3 ε36 κοκκινο που ειχε ερθει στην δευτερη με 19αρες bbs lm.Για συναντιση εχε το νου σου στα περι unoficial συναντισεις.Ισως και να κατεβουμε λιμανακια καμια βραδυα και να δεις τις 18αρες του compact.

Z3 Fat Bastard
06-09-04, 15:29
Thanks gia ti symbouli leftmats, h alitheia einai oti ki emena den me apogohteyei oute h twrini tou emfanisi alla san na tou leipei ekei kati re gamwto kai o logos einai oti oi tholoi para einai megaloi afinontas megalo xasma!


Φιλε Ray,

Αν ο βασικος λογος μεγαλυτερης ζαντας ειναι για να καλυψεις το κενο των θολων τοτε προσεξε..... Στο Ζ3 αλλαξα απο 15" σε 17" (βασικα για λογους ομορφιας αφου το αμαξι ειχε τις ζαντες με τις τρυπες σα καντραν παλιου τηλεφωνου). Το κενο ομως στους θολους ελαχιστοποιηθηκε πολυ λιγο για να μη πω οτι εμεινε ιδιο !!!!!!

Για να βελτιωσεις αυτο το τομεα θα πρεπει να χαμηλωσεις το αυτοκινητο ωστε να γεμισεις τους θολους..... Μην περιμενεις δηλαδη με τις 19" να γεμισουν οι θολοι .....

Τωρα εγω δεν χαμηλωσα το Ζ3 γιατι εχω προβλημα προσβασης στο γκαραζ και τωρα περναω στη τσιλια.....

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Εχω πει επανειλημενως..... Γραφετε με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ. Μην χρησιμοποιητε Greenglish... Ειμαι σε ηλικα επικινδυνη , βγαινω και τα βραδια , οποτε κουραζομαι ευκολα .....

DoctorAbo
06-09-04, 16:14
Φίλε μου Ray καλή μέρα και καλή εβδομάδα και από εμένα. Να πω και γω τη χαζομάρα μου. Το θέμα είναι θέμα συνολικής αντιμετώπισης και όχι αποσπασματικής. Το θέμα λοιπόν (όπως το βλέπω εγώ) είναι "που είσε με το αυτοκίμνητό σου και που θες να πας". Δηλαδή, Ανάρτηση - κινητήρας μετάδοση - τροχοί. Το να βάλεις 19ρες στην 316 θα πρέπει να βάλεις και μια πεταλιέρα στο συνοδυγό για να σε βοηθάει. Ασε που θα ταλαιπωρήσεις πολύ την ανάρτηση (ίσως και τοιυς θόλους). Επίσης, στη φωτογραφία που μας έβαλες, βλέπω και κάτι καραφρενάρες από μέσα οι οποίες επιβεβαιώνουν ότι ο ευτυχής ιδιοκτήτης το έχει αντιμετωπίσει συνολικά το θέμα.
Σκέψου λοιπόν του θες να φτάσεις μτο αυτοκίνητό σου και κάνε κινήσεις παράλληλες με το στόχο σου.
Αυτά. Δημήτρης

DoctorAbo
06-09-04, 16:18
File mou Fat Bastard tha lavoume sovara ti dilosi sou giati mas ehoun mathei apo paidia pou imastan na sebomaste tous megalyterous kai na min tous zorizoume. hihihihihihihi

Φιλε Ray,

Αν ο βασικος λογος μεγαλυτερης ζαντας ειναι για να καλυψεις το κενο των θολων τοτε προσεξε..... Στο Ζ3 αλλαξα απο 15" σε 17" (βασικα για λογους ομορφιας αφου το αμαξι ειχε τις ζαντες με τις τρυπες σα καντραν παλιου τηλεφωνου). Το κενο ομως στους θολους ελαχιστοποιηθηκε πολυ λιγο για να μη πω οτι εμεινε ιδιο !!!!!!

Για να βελτιωσεις αυτο το τομεα θα πρεπει να χαμηλωσεις το αυτοκινητο ωστε να γεμισεις τους θολους..... Μην περιμενεις δηλαδη με τις 19" να γεμισουν οι θολοι .....

Τωρα εγω δεν χαμηλωσα το Ζ3 γιατι εχω προβλημα προσβασης στο γκαραζ και τωρα περναω στη τσιλια.....

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Εχω πει επανειλημενως..... Γραφετε με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ. Μην χρησιμοποιητε Greenglish... Ειμαι σε ηλικα επικινδυνη , βγαινω και τα βραδια , οποτε κουραζομαι ευκολα .....

Ray
07-09-04, 08:52
Σας ευχαριστώ όλους για τις καλές σας συμβουλές :)
Παρόλαυτα άν κάποιος συνάδελφος μπεμπούχος αποκτήσει 19αρες σε 316 θα ήθελα να μου έλεγε εντυπώσεις :D

Α! Ζ3 Χοντρέ Μπάσταρδε συγγνώμη για τους λατινικούς χαρακτήρες :rolleyes:

aVog
07-09-04, 08:58
Πως θα φαινόταν σε εσάς ενα Ζ4 με 18αρεςη ακόμα και 19αρες Hartge σαν τις προαναφερθήσες? Ακόμα δεν μπορώ να βρώ κατι να αλλάξω τις γαμω17αρες!!!

Ray
07-09-04, 09:27
Της πάνε πάρα πολύ οι Hartge κατά τη ταπεινή μου γνώμη....

aVog
07-09-04, 09:31
Της πάνε πάρα πολύ οι Hartge κατά τη ταπεινή μου γνώμη....
Μπράβο RAY σε ευχαριστω;εψαχνα να βρω φωτο χωρίς τα μασπιε που της βάζει ο χαρτγκε αλλα ήταν αδύνατον!

Ray
07-09-04, 09:41
Προχτές κατά τύχη την είδα τη φωτό! έχει κι άλλες να δεις στο Ε46fanatics site :

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=191779

BMW Power
07-09-04, 13:39
Πως θα φαινόταν σε εσάς ενα Ζ4 με 18αρεςη ακόμα και 19αρες Hartge σαν τις προαναφερθήσες? Ακόμα δεν μπορώ να βρώ κατι να αλλάξω τις γαμω17αρες!!!


Είναι πολύ ωραίες αλλά όταν η μαμά εταιρία έχει τόσο όμορφη ζάντα βλέπε mpikounis τότε δεν υπάρχει λόγος δεύτερης σκέψης. ;)

Ray
07-09-04, 13:52
Είναι πολύ ωραίες αλλά όταν η μαμά εταιρία έχει τόσο όμορφη ζάντα βλέπε mpikounis τότε δεν υπάρχει λόγος δεύτερης σκέψης. ;)


Αυτά είναι γούστα φιλε BMW Power. Θεωρώ τις ζάντες που φοράει η Ζ4 του Mpikounis πολύ μέτριες και τις HARTGE ασύγκριτα ομορφότερες. Αυτά όμως είναι γούστα καθαρά! :)

MPOWER
07-09-04, 14:22
Θα συμφωνίσω με τον Ray (αν δεν παινέσεις το σπίτι σου...) αλλά καταπληκτικές είναι και οι ALPINA dynamic

Ray
07-09-04, 15:03
Θα συμφωνίσω με τον Ray (αν δεν παινέσεις το σπίτι σου...) αλλά καταπληκτικές είναι και οι ALPINA dynamic

WOW!!! APAIXTES!!!!!!!!!!!

S38B38 Monsta
07-09-04, 16:06
Αφού δεν ψήνεσαι με BBS (πουλάω τα πάντα για ένα σετ LM με σωστό offset για Ε34 Μ5) θα σου πρότεινα με τη σειρά μου τις HARTGE αν και ταιριάζουν best σε Ε36.

Αλλά οι αγαπημένες μου - που δεν τις εισάγει η εδώ αντιπροσωπεία - είναι οι SSR GT3, σε silver με polished lip ή και σε satin black με polished lip. Μοιάζουν λίγο με Racing Dynamics, αλλά είναι deep dish με ωραίο polished lip.

Δες τες εδώ: http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=62474&highlight=ssr+gt3

Όσο για τις ALPINA, πάντα με ενοχλούσαν όλες αυτές οι ακτίνες, αλλά αυτές οι καινούργιες στη Ζ4 πιο πάνω είναι χυδαίες. Αλλά είπαμε αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου έτσι? Προσωπικά βρίσκω τις προεραιτικές 18άρες (διαιρούμενες 5-μπρατσες) πανέμορφες πάνω σε μια χαμηλωμένη Ζ4.

Ray
07-09-04, 17:26
Αφού δεν ψήνεσαι με BBS (πουλάω τα πάντα για ένα σετ LM με σωστό offset για Ε34 Μ5) θα σου πρότεινα με τη σειρά μου τις HARTGE αν και ταιριάζουν best σε Ε36.

Αλλά οι αγαπημένες μου - που δεν τις εισάγει η εδώ αντιπροσωπεία - είναι οι SSR GT3, σε silver με polished lip ή και σε satin black με polished lip. Μοιάζουν λίγο με Racing Dynamics, αλλά είναι deep dish με ωραίο polished lip.

Δες τες εδώ: http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=62474&highlight=ssr+gt3

Όσο για τις ALPINA, πάντα με ενοχλούσαν όλες αυτές οι ακτίνες, αλλά αυτές οι καινούργιες στη Ζ4 πιο πάνω είναι χυδαίες. Αλλά είπαμε αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου έτσι? Προσωπικά βρίσκω τις προεραιτικές 18άρες (διαιρούμενες 5-μπρατσες) πανέμορφες πάνω σε μια χαμηλωμένη Ζ4.


Megale vrikes to adynato mou shmeio! Tis SSR GT3 ksekinisa na psaxnw alla otan eida oti den tis eferne kanenas ellada apogohteytika kai gyrisa stis HARTGE. Vevaia vrika magazi na tis poulaei 2400 US$ , diladi peripou 2000 euro, pou me metaforika gia ellada mporei na paei 2500 euro fantazomai. Kai ola ayta gia tis SSR GT3 satin machine lipped tis 19ares 8,5 mpros, 9,5 pisw.

BMW Power
07-09-04, 21:34
αλλά αυτές οι καινούργιες στη Ζ4 πιο πάνω είναι χυδαίες. Αλλά είπαμε αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου έτσι? Προσωπικά βρίσκω τις προεραιτικές 18άρες (διαιρούμενες 5-μπρατσες) πανέμορφες πάνω σε μια χαμηλωμένη Ζ4.

Συμφωνώ ότι αυτές οι Alpina δεν είναι ωραίες μου θυμίζουν κάτι από ακροδάκτυλα ψαλιδοχέρη η Freddy Crooker ή όπως γράφεται τέλος πάντων!!!!

Διαφωνώ όμως με την αλλαγή της Μ5 ζάντας σε οποιαδήποτε. Είπαμε γούστα είναι αυτά!!!!!

S38B38 Monsta
08-09-04, 16:17
Megale vrikes to adynato mou shmeio! Tis SSR GT3 ksekinisa na psaxnw alla otan eida oti den tis eferne kanenas ellada apogohteytika kai gyrisa stis HARTGE. Vevaia vrika magazi na tis poulaei 2400 US$ , diladi peripou 2000 euro, pou me metaforika gia ellada mporei na paei 2500 euro fantazomai. Kai ola ayta gia tis SSR GT3 satin machine lipped tis 19ares 8,5 mpros, 9,5 pisw.

Τι να σου πω τότε? Έχεις τέλειο γούστο και πρέπει να γνωριστούμε :D

Έχω και εγώ προσφορά από το TIRE RACK αλλά το θέμα δεν είναι στα 2,500 ευρώ. Το θέμα είναι στο τελωνείο, αφού μόλις δούνε shipment από 3η χώρα (USA) θα το κοπανίσουνε με 30+% φόρο, οπότε θα βγει τουλάχιστον άλλα 750 ευρώ. Και επειδή δεν έχω καμία όρεξη να πληρώνω αυτούς τους καραγκιόζιδες κερατιάτικα, οι SSR θα παραμείνουν στο μυαλό μου ως ένα μακρινό όνειρο...

S38B38 Monsta
08-09-04, 16:20
Συμφωνώ ότι αυτές οι Alpina δεν είναι ωραίες μου θυμίζουν κάτι από ακροδάκτυλα ψαλιδοχέρη η Freddy Crooker ή όπως γράφεται τέλος πάντων!!!!

Διαφωνώ όμως με την αλλαγή της Μ5 ζάντας σε οποιαδήποτε. Είπαμε γούστα είναι αυτά!!!!!


Φίλε μου συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Αυτή τη στιγμή φοράω τις γνήσιες 18αρες διπλόμπρατσες πεντάκτινες, αφού τ αμάξι μου είναι από τα τελευταία Ε34 Μ5 (1995) και δε θα τις άλλαζα με τίποτα. Τις SSR θα τις είχα εφεδρικές, χωρίς όμως ποτέ να πουλούσα τις γνήσιες 18αρες.

Ray
08-09-04, 17:32
Τι να σου πω τότε? Έχεις τέλειο γούστο και πρέπει να γνωριστούμε :D

Έχω και εγώ προσφορά από το TIRE RACK αλλά το θέμα δεν είναι στα 2,500 ευρώ. Το θέμα είναι στο τελωνείο, αφού μόλις δούνε shipment από 3η χώρα (USA) θα το κοπανίσουνε με 30+% φόρο, οπότε θα βγει τουλάχιστον άλλα 750 ευρώ. Και επειδή δεν έχω καμία όρεξη να πληρώνω αυτούς τους καραγκιόζιδες κερατιάτικα, οι SSR θα παραμείνουν στο μυαλό μου ως ένα μακρινό όνειρο...

Όντως να τα πούμε κι από κοντά:) θα έρθεις αύριο λιμανάκια στην καντίνα? Ισως κατέβω. Επίσης έχεις απόλυτο δίκιο για τους καραγκιόζηδες του τελωνείου, ως τώρα με έχουν πιάσει 2 φορες για ενισχυτή και ηχεία και είναι μέγιστοι παπάρες :eek:

Z3 Fat Bastard
08-09-04, 17:41
Όσο για τις ALPINA, πάντα με ενοχλούσαν όλες αυτές οι ακτίνες, αλλά αυτές οι καινούργιες στη Ζ4 πιο πάνω είναι χυδαίες. Αλλά είπαμε αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου έτσι? .

Θα συμφωνησω και επαυξανω....

Ισως δεν εχω δει πιο ασχημες ζαντες στη ζωη μου !!!!! :eek:

Ray
08-09-04, 17:45
Θα συμφωνησω και επαυξανω....

Ισως δεν εχω δει πιο ασχημες ζαντες στη ζωη μου !!!!! :eek:

Έλα ρε Scoopman δεν είναι τόσο χάλια πια! Για Ζ4 μιλάμε πάντα. Εμένα μου άρεσαν πάντως. Στο Ζ3 εσύ ποιες 17άρες έχεις?

Fanatic
08-09-04, 18:29
Ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωχχχχχχχ Ζ3 σε ειπε scoopman!!!Προβλεπω πολεμο!!! :p :p :D

Ray
08-09-04, 18:36
Ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωχχχχχχχ Ζ3 σε ειπε scoopman!!!Προβλεπω πολεμο!!! :p :p :D

Δεν τον ξέρω τον Ζ3, πλάκα έκανα επειδή το έχει στην υπογραφή του! Ζ3 Σόρρυ άμα έκανα γκάφα! :cool:

Z3 Fat Bastard
09-09-04, 08:42
Δεν τον ξέρω τον Ζ3, πλάκα έκανα επειδή το έχει στην υπογραφή του! Ζ3 Σόρρυ άμα έκανα γκάφα! :cool:

Τι να γινει ρε Ray , θα σε συγχωρησω ;) αν και ειναι γνωστο το θεμα που εχω με τον Scoopman και μπορεις να το δεις σε ολη του την ομορφια στο thread Επιθετικη Εξαγορα (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=179&highlight=%C5%F0%E9%E8%E5%F4%E9%EA%E7)


Για Ζ4 μιλάμε πάντα. Εμένα μου άρεσαν πάντως. Στο Ζ3 εσύ ποιες 17άρες έχεις?

Εγω εβαλα τις ζαντες του Ζ3Μ (μετα απο υποδειξεις του mpikounis για να δεινουμε και τα ευσημα εκει που αρμοζουν) οι οποιες πιστευω ακραδαντα οτι βελτιωσαν το look του αυτοκινητου παρα πολυ. Ειναι και στο γκαραζ αλλα οριστε και μια photo εδω....
81

(Καλα μιλαμε για πολυ κουραση αυτο το post..... Εκανα insert παλιο thread, quote ΔΥΟ φορες και link photo απο garage.... οουφ :eek:

Ray
09-09-04, 08:53
Τι να γινει ρε Ray , θα σε συγχωρησω ;) αν και ειναι γνωστο το θεμα που εχω με τον Scoopman και μπορεις να το δεις σε ολη του την ομορφια στο thread Επιθετικη Εξαγορα (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=179&highlight=%C5%F0%E9%E8%E5%F4%E9%EA%E7)




Εγω εβαλα τις ζαντες του Ζ3Μ (μετα απο υποδειξεις του mpikounis για να δεινουμε και τα ευσημα εκει που αρμοζουν) οι οποιες πιστευω ακραδαντα οτι βελτιωσαν το look του αυτοκινητου παρα πολυ. Ειναι και στο γκαραζ αλλα οριστε και μια photo εδω....
81

(Καλα μιλαμε για πολυ κουραση αυτο το post..... Εκανα insert παλιο thread, quote ΔΥΟ φορες και link photo απο garage.... οουφ :eek:

Καλημέρα Ζ3!

Κατ'αρχήν οι ζάντες σου είναι οι besterest για Ζ3 και το χρώμα σου επίσης.
Δεύτερον ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου και λυπάμαι για την κούραση!
Και τρίτον, αν και διάβασα το μεγαλύτερο μέρος της επιθετικής εξαγοράς, δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς παίζεται με τον Scoopman και την αντιπαλότητα που σας διέπει! ;)
Αλήθεια ο Scoopman που είναι τώρα??? :confused:

BMW Power
09-09-04, 13:50
Φίλε μου συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Αυτή τη στιγμή φοράω τις γνήσιες 18αρες διπλόμπρατσες πεντάκτινες, αφού τ αμάξι μου είναι από τα τελευταία Ε34 Μ5 (1995) και δε θα τις άλλαζα με τίποτα. Τις SSR θα τις είχα εφεδρικές, χωρίς όμως ποτέ να πουλούσα τις γνήσιες 18αρες.

Εκτός από το ότι είναι πολύ όμορφες είναι και πολύ σπάνιες. ;)

manosm3
09-09-04, 15:55
ασε που θα καιει περισσοτερο κ θα εχεις κ μεγαλυτερη αεροδυναμικη αντισταση.

Brown
09-09-04, 15:56
Λίγο άσχετο με το θέμα, αλλά καλό είναι να μην φαίνονται πινακίδες αυτοκινήτων. Ποτέ δεν ξέρετε τι μπορεί να γίνει και ποιός παρακολουθεί το forum.

Sras
07-10-04, 16:40
Φιλε μη βαλεις πανω απο 17αρες γιατι καθε τρεις και δυο θα τρεχεις για ισιωμα.Καλες και ομορφες να τις βλεπεις τις 18 και 19αρες αλλα για τους Ελληνικους δρομους δεν κανουν.Αλλωστε οταν τρεχεις τις λακουβες τις καταλαβαινεις οταν τις περασεις.
Sras

Ray
08-10-04, 14:55
Φιλε μη βαλεις πανω απο 17αρες γιατι καθε τρεις και δυο θα τρεχεις για ισιωμα.Καλες και ομορφες να τις βλεπεις τις 18 και 19αρες αλλα για τους Ελληνικους δρομους δεν κανουν.Αλλωστε οταν τρεχεις τις λακουβες τις καταλαβαινεις οταν τις περασεις.
Sras
Μεγάλε θα βάλω 19άρες μόνο άμα δυναμώσει ο κινητήρας αρκετά για να τις αντέξει. Θα έχω τις τωρινές 17άρες μου για backup όταν το κάνω αυτό για παν τέτοιο ενδεχόμενο στραβώματος.

MAGNUS
08-10-04, 20:32
Xairetw tous synadelfous bmw-latreis!

H erwtisi exei na kanei me ta zantika tis kouklas mou. Sthn E46 mou exw tis klassikes 17ares style 68 (aytes tou paketou M), kai thelw na tis allaksw me 19ares.
Poies tha proteinate (an proteinete allagh) kai gia poious logous? (aisthitikous/antoxis/varous klp.)#

Gia 19" mono mia zanta sou lew BBS split. Panalafres kai an pathoun tipota ola allazoun.

Ray
09-10-04, 00:52
#

Gia 19" mono mia zanta sou lew BBS split. Panalafres kai an pathoun tipota ola allazoun.
Τις έχω υπόψη μου νάναι καλά ο Doctor :D