PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξεκούμπωμα κεντρικής κονσόλας Z3


giorgosz3
10-09-11, 10:52
Γειά σας παιδιά....αντιμετοπίζω ενα εκνευριστικό πρόβλημα!
η κεντρική κονσόλα της Ζ μου έχει αυτό το γνωστό ταξι-νεκροφορε-ξύλινο λουκ... :smashtard
και θέλω είτε να τη βάψω, είτε να τη ντύσω, το πρόβλημα είναι οτι κανείς δεν μπορεί να την ξεκουμπώσει! μπορεί κάποιος απο εδω να μου δώσει τα φώτα του πανω στο θέμα;
ευχαριστώ..

giorgosz3
04-10-11, 19:52
τελικά for the record κατάφερα μετα απο αρκετό κόπο να βγάλω την κεντρική κονσόλα και με ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΠΟ να την ξανακουμπώσω! :dance: :yippee:
επιτέλους ξεφορτώθηκα το ξύλινο λουκ και στη θέση του ήρθε ασημί μεταλικό χρώμα και carbon επένδυση! εχω ανεβάσει και φωτό στο γκαράζ ;)

doomakos
26-03-12, 14:42
καλησπέρα φίλε.. μόλις πριν λίγο καιρό αγόρασα και εγώ ένα z3 με ξύλινη κονσόλα και θέλω να την αλλάξω απεγνωσμένα..

τελικά το έβαψες μόνος αφού το ξεκούμπωσες ή αγόρασες καινούρια;

leonidaskal
26-03-12, 21:05
ωραιο πολυ ωραιο και παλι πολυ ωραιο
και τωρα που το ειδα το ζετακι σου λυσε μου μερκες αποριες φιλε γιωργο
1.τα roll bar που τα βρκες και ποσο πηγε το μαλλι
2.το πισω ντουλαπι σου ανοιγει πλεον

leonidaskal
26-03-12, 21:07
υπαρχει στο e-bay σε καλη τιμη δε συμφερει νομιζω να τη βαψεις μονος φιλε doomakos

doomakos
26-03-12, 22:42
δε βρίσκω τίποτα ρε σι.. μόνο κάτι αγγλικά που είναι ανάποδα…

έχεις κάνα link εύκαιρο;

leonidaskal
27-03-12, 00:19
κατσε να δεις θα σε φτιαξω τωρα

leonidaskal
27-03-12, 00:25
αν δεν κανω λαθος εδω εισαι
http://viewitem.eim.ebay.gr/Cockpit-Dekor-fr-BMW-Z3-oder-Z4----Interieur-in-AluCarbonChromHolz/390388481428/item

BMW Power
27-03-12, 09:42
BMW TIS - 51 16 200 Removing and installing oddments tray (Z3 Roadster, M Roadster, Z3 Coupé, M Coupé) (http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/01/83/85)

BMW TIS - 51 16 201 Replacing oddments tray (Z3 Roadster, M Roadster, Z3 Coupé, M Coupé) (http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/01/83/80)

doomakos
27-03-12, 13:10
πωωω... άρχοντες και οι δυο!!!!

σας ευχαριστώ πολύ

νεκροφόρα τέλος:!!!

:p

giorgosz3
05-04-12, 13:15
είχα λίγο καιρό να μπώ, λοιπόν, την κονσόλα την έβγαλα και τα πλαινά μεταλλικά τα έντυσα με καρμπον αυτοκόλλητο, και τα μεσσαία τα ξύλινα τα έβαψα ασημί μεταλλικό (απο κοντά φαίνεται τέλειο).
τα roll bar τα είχε οταν το πήρα, το ντουλαπάκι δουλεύει κανονικά καθώς απο την εσωτερική μεριά δεν "καρφώνουν" μέσα στο ντουλάπι αλλα είναι "συρώμενα". τα τραβάς προς τα πίσω και ανοίγει

leonidaskal
16-04-12, 19:21
τι σου πηραν για το βαψιμο της κεντρικης κονσολας φιλε γιωργο?
ελεγα να βαψω και την δικια μου στο χρωμα απο τα καθισματα
αν θες κοιτα το γκαραζ μου και πες μου τη γνωμη σου.
το μονο ερωτημα ειναι αν βγηκε οσο καλο οσο βλεπω στη φωτο το δικο σου

giorgosz3
17-04-12, 11:30
30 € έδωσα για το βάψιμο, απο κοντά φαίνεται πολύ πιο όμορφο γιατί φαίνονται και τα "κρυσταλάκια" απο το μεταλλικό χρώμα, ειδικά στον ήλιο. η δική σου κονσόλα μου αρέσει, εγω στη θέση σου θα αντικαθιστούσα/έβαφα τις γραμμές που έχει απο νίκελ σε κόκκινο

leonidaskal
17-04-12, 22:47
θα βγαλω την κονσολα αυτες τις μερες
φιλε γιωργο αν χρειαστω βοηθεια θα σου στειλω pm .καλη η προταση σου παντως θα το σκεφτω και θα ανεβασω φωτο

giorgosz3
18-04-12, 12:14
για να μην ψάχνεις με τις ωρες σου λεω οτι έχει κάποιες βίδες απο τη μέσα μεριά, τις οποίες μπορείς να τις φτάσεις βγάζοντας το πλαστικό απο το πλάι στη μεριά οδηγού και συνοδηγού και μετά χώνεις το χέρι μέσα με ενα κοντό σταυροκατσάβιδο!