PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW E46 TURBO VS HONDA CIVIC 600 HP (ΓΑΣΠΑΡΑΤΟΥ)


m3power
12-11-05, 09:36
Λοιπον...

την πεμπτη ειχα κανονισει να γινει ανοιγμα με το honda civic του γασπαρατου το οποιο υπολογιζεται στα 600 αλογα στροφαλο.

αλλα λογω οτι του πεταγε το κολαρο της πιεσης αναβληθηκε για την παρασκευη 12 ωρα στην βαρυμπομπη.
12 ωρα λοιπον βρεθηκαμε,πηγαμε μετρησαμε τα μετρα που θα πηγαιναμε(1000)και κανονισαμε να παμε μια αναβαση στον βασιλοπουλο(που ηθελε αυτος)και μια καταβαση απο αγ.στεφανο(που ηθελα εγω) και τις 2 φορες απο σταματημενοι.

τελικα λογω πολυ αστυνομιας δεν μπορεσαμε να ανοιξουμε εκει,και αποφασισαμε να παμε κερατεα που εχει και φαναρι και θα ηταν καλυτερα(το ειχε προτεινει νωριτερα αυτος).

αφου φτασαμε κερατεα και σταματησαμε για να πουμε παλι 2 κουβεντες,του ηρθε η φαινη ιδεα και αποφασισε οτι δεν θελει να παμε απο σταματημενοι γιατι φοβοτανε μην σπασει διαφορικο(τα χαμου!)και ηθελε να παμε απο ρολλαριστοι.του κανουμε το χατηρι,και αποφασιζετε να ρολλαρουμε 1ες με καμια 20αρια χιλιομετρα και να δωσει το go ενα παιδι για να μην υπαρχει κλεψια.

ετσι λοιπον ρολλαραμε...

και με το που δινει το go το παιδι αρχιζει το show!!!!!

1ες ξεμυτιζει το bmw,να γινετε πολεμος απο την εξατμιση(φλογες-σκασιματα)η σκαστρα να σφυραει σαν τρελη...
και στην αλλαγη δευτερας εως και σχεδον στο τελειωμα της το bmw ειχε δειξει τα δοντια του και ποιος ειναι το αφεντικο πλεον,εχοντας κανει διαφορα ηδη 3 αμαξια γεματα!!!!!!!

βλεποντας αυτο το civic εκοψε την κοντρα,και εφυγε διχως να μας χαιρετησει καν!!!!!!!!!(μαλλον θα ειχε λερωθει το παντελονακι του)

εμαθα οτι ειπε οτι εκοψε την κοντρα γιατι δεν τον περιμεναμε να ζεστανει τα λαστιχα!!!(θα μας τρελανεις ρε μεγαλε;;;;;;;)
καναμε 100 χιλιομετρα πανω κατω,και εσυ ηθελες και αλλο ζεσταμα!!!θα σου κανουμε δωρο ενα καμινετο την αλλη φορα!!!!!!!

αντε γεια ρεεεεεεεεε!!!!!!!!!

ευχαριστω πολυ τον κοσμο που ηρθε,τον μηχανικο μου,και το αμαξι μου που καταφερνει να κοιμαμαι με ενα ηλιθιο χαμογελο!!!

εις το επανειδην λοιπον!!!!!!

Action Man
12-11-05, 09:50
Καλα ρε...δεν με ειδες????:chair: :ices_ange
Ημουνα σε ενα παρτυ και εφυγα για να δω την κοντρα....αλλα τελικα φυγατε και δεν μπορουσα να ακολουθησω επρεπε νε γυρισω στο παρτυ.:nixweiss:
Το οχημα γαζωνει Σταματη.......ευγε!!!

makman
12-11-05, 10:44
μπραβο ρε σταματη. αψογος!!!!! την αλλη φορα να μας το πεις ομως.:yippee:
να ερθουμε και εμεις :icon18:

alexk
12-11-05, 10:51
Σταμάτη Εύγε!

Και δώσε τρελή δύναμη λέμε!!!

NIKOS 320Ci
12-11-05, 11:20
ετσι ετσι!!:whip: :whip: :bowdown: :bowdown: :

God
12-11-05, 12:38
εμαθα οτι ειπε οτι εκοψε την κοντρα γιατι δεν τον περιμεναμε να ζεστανει τα λαστιχα!!!(θα μας τρελανεις ρε μεγαλε;;;;;; )
καναμε 100 χιλιομετρα πανω κατω,και εσυ ηθελες και αλλο ζεσταμα!!!θα σου κανουμε δωρο ενα καμινετο την αλλη φορα!!!!!!!


Οπως λενε και στο χωριο μου...της στραβης ψWλiς και τα μαλλια της φταινε...:kissass:


Αξιος. :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Elias_Z3
12-11-05, 13:10
Ολα τα λεφτα λεμε. Μπραβο ρε Σταματη:bowdown: :bowdown: :party:

Kostas Christ
12-11-05, 14:32
Γεια σου ρε μπεμπα με τα θηρια σου:bowdown:

doria
12-11-05, 15:55
Οπως λενε και στο χωριο μου...της στραβης ψWλiς και τα μαλλια της φταινε...:kissass:


Αξιος. :bowdown: :bowdown: :bowdown:


της στραβής beep της φταιν κι οι τρίχες λένε!


Ευγε Σταμάτη μπράβο σου..καλήτερα όμως είναι να μην δίνεις και τόσες ευκαιρίες...μέχρη και απο Θήβα είχαν κατέβει για να δουν την κόντρα...

Geo_3D
12-11-05, 16:23
Βεντουζα βεντουζα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fad3In
12-11-05, 17:13
Ψεματα!
Δεν παει βημα το Μ3!!!
:p: :p: :p:
Χαχαχαχ,Ακου Honda 600 αλογα!
Ακομα γελαμε!!!

Ν.

TheCondor
12-11-05, 17:32
ΟΛΟ ΜΕΣΑ ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ!!!!! ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΩΡΕΙΣ ΣΤΑΜΑΑΑΑΑΑΑΤΗΗΗΗΗΗΗ :D:D

DRIFTER
12-11-05, 17:37
Mπράβο ρε Σταμάτη.Πάρτους τα όλα.......Αλλά άλλη φορά μετά την κόντρα να μην τρέχουνε να φύγουνε να ψάξουν για δικαιολογίες γιατί πολύ απλά πέφτεις σε επίπεδο.....Συγχαρητήρια Σταμάτη μην αφήνεις κανέναααα!!!!!!!!!!!!!!!

NICK_M3
12-11-05, 19:27
ένα έχω να πω.....
Μ Π Ρ Α Β ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
έτσι να σκίζεις κωλ@ρ@κι@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
εύγε νέε μου!!!!!!!!!!!!!!!1

E36M3ZF
12-11-05, 19:46
Ρε Σταμάτη......:deal: ......κάτι βρωμάει εδώ ρε φίλε.....Κουτσουλιες είναι από ΚΟΤΑ....Ξέρεις κάτι για το θέμα ?.......Τι φιδια τσαμπουνάς πάλι ρε μουσάτε Αίσωπε και ψεύταρε? Τι κόντρες και τέτοια μας λες.....ακόμα σε περιμένω να τα μετρήσουμε αλλά......Τέεεεεεεεεελοσπαντων....αδέλφια μη τον ακούτε...σας παραμυθιάζει.....αρκετοί βρεθήκατε τόοοοοοοτε στον Βασιλόπουλο που ήτανε να τα στήσει με το δικό μου αλλά.....κάαααααααπου έπρεπε να πάει....στο καρτοδρόμο του ξεφούσκωσε η αλυσίδα και τέτοια μπαρμπούτσαλα μας έλεγε και δεν μπορούσε ........Μούφα μιλάμε το άτομο......Για να σκίζει κανά Ηonda το παραδέχομαι...καλός εώς άπαιχτος είναι .....αλλά στα καλά αυτοκίνητα........σσσσσσσσσσσσστττ.

:rofl2: :rofl2:

Υ.Γ Το πιστεύετε όλοι πως θέλω ψυχίατρο ή απλά ιδέα μου είναι ?

ΜΙΧΑΛΗΣ
12-11-05, 20:06
Αφου εριξες στον Γασπαρατο, δε νομιζω να κυκλοφορει κατι πιο δυνατο στη πιατσα τωρα! Λογικα εχεις την πρωτια ! Μπραβο καλη η κοντρα και αυτος πρεπει να εφαγε χοντρη ηττα!!

Xeno-318is
12-11-05, 20:11
The time has come!!!
Δηλαδη περιμενες να φυγω απτην ελλαδα για να την κανεις την κοντρα??Δηλαδη εμεσως πλην σαφως με λες γκαντεμη? :icon42:
Μπραβο ρε Σταματη....Τι να πω?? Ειναι πολλα τα τετραποδα!!!!:nod:

Aldon
12-11-05, 21:06
έτσι :flipa: !!!!! τώρα με το τσαγακι που ηπιε ίσως ζεστένονται ποιο γρήγορα τα λάστιχα του!!!! Στην υγειά του! http://www.seatclub.gr/forum/images/smiles/icon_drink.gif

DaRk_AnGeL
12-11-05, 22:53
Δε νομίζω οτι μπορώ να περιγράψω το συγκεκριμένο "κέρασμα"...

Άλλωστε λένε οτι "μια φωτογραφία ίσον χίλιες λέξεις..." , οπότε πάρτε την αντίστοιχη φωτογραφία :)

http://i20.photobucket.com/albums/b211/DaRk_AnGeL-GR/kernawapopseegw.jpg

m3power
12-11-05, 23:13
ε μα τα ηθελε ο κ*λ*ς του γιατι ειχε βγαλει πολυ γλωσσα!!!!μιλαμε δεν σταματησε να περιμενει ουτε τους φιλους του,που ειχαν ερθει μαζι.......ακομα πρεπει να τρεχει...!!!

doria
13-11-05, 13:04
Αφου εριξες στον Γασπαρατο, δε νομιζω να κυκλοφορει κατι πιο δυνατο στη πιατσα τωρα! Λογικα εχεις την πρωτια ! Μπραβο καλη η κοντρα και αυτος πρεπει να εφαγε χοντρη ηττα!!

Κάνεις μεγάλο λάθος...κυκλοφορεί το subaru του Ζάγαρη....

InsaneDriver
13-11-05, 17:18
Κάνεις μεγάλο λάθος...κυκλοφορεί το subaru του Ζάγαρη....
Ξεχνάτε το Εvo του Λιοφάγου...
Υπάρχουν και μερικά Lotus που πάνε καλούτσικα...:ices_ange
Και πολλά άλλα.

m3power
13-11-05, 17:22
Κάνεις μεγάλο λάθος...κυκλοφορεί το subaru του Ζάγαρη....

δεν μιλαμε για ντραγκστεραδικα ρε ντορια,και φυσικα ουτε συζητηση για 400 μετρα!

m3power
13-11-05, 17:24
Ξεχνάτε το Εvo του Λιοφάγου...
Υπάρχουν και μερικά Lotus που πάνε καλούτσικα...:ices_ange
Και πολλά άλλα.

αντε δεν κανονιζεις τιποτα;;:ices_ange

doria
13-11-05, 18:35
δεν μιλαμε για ντραγκστεραδικα ρε ντορια,και φυσικα ουτε συζητηση για 400 μετρα!

Γιατί ρε Σταμάτη εσύ επειδή δεν έχεις κατέβει σε dragster πιστεύεις οτι ανήκεις σε άλλη κατηγορία?!

Απλά δεν είστε στην ίδια κατηγορία και δεν έχει νόημα να στηθήτε ..

Και συγκεκριμένα επειδή τυνχάνει να ναι και φίλος το παιδί το βγάζει και πάει και για καφέ...και όσοι δεν το πιστεύουν δεν έχουν παρα να κατέβουν Κυριακή μεσημέρι στην Νέα Μάκρη για καφέ!

InsaneDriver
13-11-05, 19:45
αντε δεν κανονιζεις τιποτα;;:ices_ange
Πόσα μέτρα θες για να ανοίξει καλά το Bmw;
Έχω στο μυαλό μου μια κίτρινη Esprit. Δεν έχω δει άλλο αυτοκίνητο σαν αυτό να ανοίγει τόσο δυνατά όταν κουμπώσει 3η.:nod: Μιλάμε για κόλαση.
Θα δω τι μπορώ να κάνω γιατί ο ιδιοκτήτης είναι λίγο μυστήριος.

m3power
13-11-05, 20:19
συνηθως 1000 μετρα,αν και δεν νομιζω να θελει και αυτος λιγοτερο:nixweiss:

manosm3
13-11-05, 20:59
Σταματη ειχατε στοιχηματισει λεφτα;

mixalhs
13-11-05, 21:23
Δεν τα ρωτανε αυτα!!

Παναγιωτης Δελημπασης
13-11-05, 22:00
:chair: Συγχαρητηρια λοιπον , συγχαρητηρια . Ετσι να συνεχισεις να τιμωρεις τους απιστους . Γιατι εσυ τους το λες χωρις φοβο και παθος,680στον τροχο, απλα αυτοι δεν σε πιστευουν. Δεν μπορω να καταλαβω ,ο τυπος με το χοντα, περιμενε να γινει κανα θαυμα και να σε περασει ?

sheriff
13-11-05, 22:21
:icon02: :icon02: μπραβο σου σταματη το εργαλειο δεν παιζεται με τιποτα,keep streetracing

InsaneDriver
14-11-05, 01:02
Κάπου εκεί θα έχει ενδιαφέρον με βάση τις δυνατότητες των δύο αυτοκινήτων.

Αν και το Lotus κατευάζει πολύ εύκολα τη δύναμη κάτω.
Το Εsprit έχει πολύ λιγότερα άλογα από το δικό σου αλλά ο τρόπος που περνάει κάτω τη δύναμη και το πως απογειώνεται μόλις κουμπώσει 3η είναι μοναδικός.
Πρέπει να είναι περίπου 550 άλογα. Ίσως και παραπάνω. Δεν ξέρω αν έχει κάνει αλλαγές το παλικάρι.

Θα δω τι μπορώ να κάνω.

johnci
14-11-05, 10:24
:party: Συγχαρητήρια!!! Κανεις περίφανους όλους τους BMWακιδες!!! Συνέχισε έτσι!!! ....καποιος πρεπει να ηγείται!!!:bowdown: :bowdown:

Dark_Niaou
14-11-05, 11:00
"Είναι πολλά τα άλογα Αρη.....".....
Και όπως αρέσκεται να λέει ο Geo..... Ευγε!!!!

M3MAN
14-11-05, 11:27
δεν μιλαμε για ντραγκστεραδικα ρε ντορια,και φυσικα ουτε συζητηση για 400 μετρα!


Πάντως τον Βασίλη τον ξέρω και εγω (επαγγελματικά) και ειναι γενικα τρελλαμενος με το οχημα του, μαλιστα ειχε κανει το Σεπτεμβριο και event (drift, drag κλπ) με δικη του πρωτοβουλια στη Zaκυνθο. Το subaru του ειναι οντως δυνατο και απο οτι μου ελεγε, με τη τελευταια τουρμπινα εφτανε σταθερα τα 600PS στους τροχους (χωρις νιτρα).

Πολλες φορες αστειευόμενος μου εχει ζητησει να τα στησουμε τα αμαξια μας ξεροντας φυσικά οτι δεν εχω καμια ελπιδα αλλα παράλληλα πειραζοντας με, με το να μιλαει απαξιωτικα για τα M3 χαρακτηριζοντας τα σαν "αργα αμάξια" μαλλον γιατι δεν εχει βρει και αυτος το μαστορα του ακομα. Σιγουρα του χρειαζεται ενα attitude adjustment.

Αν θέλεις καμια κοντρα μαζι του το κανονίζω. Μόνο επειδη ξερω ότι τρεχει με κατι slick, πρεπει να συμφωνηθει να τρεχεται και οι δυο με συμβατικά λαστιχα.

ΥΓ.
400αρι ποσο το κανεις να σου πω αν μπορεις να τον χτυπησεις.

m3power
14-11-05, 12:56
δεν μπορω,ο ανθρωπος με slic λαστιχα εκανε 9.3!!!!!!!ξεκιναει το αμαξι λες και αμολαει βελος!!!!ειπαμε....δεν μπορω να παω σε τετοια κατηγορια!αμα ηταν πισωκινητος πολυ ευχαριστως!!!!η εστω λιγοτερα αλογα!και ειναι και τιγκα στο ανθρακονημα!βεβαια σε εντελως φιλικο κλιμα,αν βαλει κανονικα λαστιχα,και αν παει φαναρι γεφυρα κερατεα,παω για να δω τι κανει το αμαξι μου με ενα τοσο δυνατο 4χ4!

m3power
14-11-05, 12:58
Κάπου εκεί θα έχει ενδιαφέρον με βάση τις δυνατότητες των δύο αυτοκινήτων.

Αν και το Lotus κατευάζει πολύ εύκολα τη δύναμη κάτω.
Το Εsprit έχει πολύ λιγότερα άλογα από το δικό σου αλλά ο τρόπος που περνάει κάτω τη δύναμη και το πως απογειώνεται μόλις κουμπώσει 3η είναι μοναδικός.
Πρέπει να είναι περίπου 550 άλογα. Ίσως και παραπάνω. Δεν ξέρω αν έχει κάνει αλλαγές το παλικάρι.

Θα δω τι μπορώ να κάνω.

και εγω την περναω καλα την δυναμη κατω!
με 2 σιερρα 4χ4 που παιζανε γυρω στα 500 ps τους ειχα φυγει απο εκκινηση!!!!:bowdown:

M3MAN
14-11-05, 16:15
δεν μπορω,ο ανθρωπος με slic λαστιχα εκανε 9.3!!!!!!!ξεκιναει το αμαξι λες και αμολαει βελος!!!!ειπαμε....δεν μπορω να παω σε τετοια κατηγορια!αμα ηταν πισωκινητος πολυ ευχαριστως!!!!η εστω λιγοτερα αλογα!και ειναι και τιγκα στο ανθρακονημα!βεβαια σε εντελως φιλικο κλιμα,αν βαλει κανονικα λαστιχα,και αν παει φαναρι γεφυρα κερατεα,παω για να δω τι κανει το αμαξι μου με ενα τοσο δυνατο 4χ4!


9.3! σιγουρα?, μηπως το χρονομετρο ηταν κινεζικο?

To FordGT κανει 1/4mile (~400m) σε 11.2/210km/hr
εσυ λογικα πρεπει να χτυπας 11αρια

Μη τρελλαθουμε τελειως?

fransiaho
14-11-05, 16:55
Μ3power μήπως το προηγούμενο Σάββατο είχες περάσει απο Φιλαδέλφεια να βάλεις βενζίνη? Είδα έναν τύπο με μία M3, μουσάκι, Τ-shirt Burn out και το URL του forum μας στο πίσω πλαϊνό παράθυρο. Αν δεν ήσουν εσυ ξέρει κανείς ποιός μπορεί να ήταν?

m3power
14-11-05, 18:47
Μ3power μήπως το προηγούμενο Σάββατο είχες περάσει απο Φιλαδέλφεια να βάλεις βενζίνη? Είδα έναν τύπο με μία M3, μουσάκι, Τ-shirt Burn out και το URL του forum μας στο πίσω πλαϊνό παράθυρο. Αν δεν ήσουν εσυ ξέρει κανείς ποιός μπορεί να ήταν?

εγω ειμουνα!!!

m3power
14-11-05, 18:51
9.3! σιγουρα?, μηπως το χρονομετρο ηταν κινεζικο?

To FordGT κανει 1/4mile (~400m) σε 11.2/210km/hr
εσυ λογικα πρεπει να χτυπας 11αρια

Μη τρελλαθουμε τελειως?

και ομως!!!!
το εκανε στο προηγουμενο rwyb!!!kai 9.5 ο δημητριαδης με το lanchia deltona!

doria
14-11-05, 19:46
Πάντως τον Βασίλη τον ξέρω και εγω (επαγγελματικά) και ειναι γενικα τρελλαμενος με το οχημα του, μαλιστα ειχε κανει το Σεπτεμβριο και event (drift, drag κλπ) με δικη του πρωτοβουλια στη Zaκυνθο. Το subaru του ειναι οντως δυνατο και απο οτι μου ελεγε, με τη τελευταια τουρμπινα εφτανε σταθερα τα 600PS στους τροχους (χωρις νιτρα).

Πολλες φορες αστειευόμενος μου εχει ζητησει να τα στησουμε τα αμαξια μας ξεροντας φυσικά οτι δεν εχω καμια ελπιδα αλλα παράλληλα πειραζοντας με, με το να μιλαει απαξιωτικα για τα M3 χαρακτηριζοντας τα σαν "αργα αμάξια" μαλλον γιατι δεν εχει βρει και αυτος το μαστορα του ακομα. Σιγουρα του χρειαζεται ενα attitude adjustment.

Αν θέλεις καμια κοντρα μαζι του το κανονίζω. Μόνο επειδη ξερω ότι τρεχει με κατι slick, πρεπει να συμφωνηθει να τρεχεται και οι δυο με συμβατικά λαστιχα.

ΥΓ.
400αρι ποσο το κανεις να σου πω αν μπορεις να τον χτυπησεις.

Πάντως μιλάς για λάθος άνθρωπο γιατί ο Ζάγαρησ λέγεται Χρήστος και είναι κάτοικος Κάτω Σουλίου πολλά πολλά χρόνια....και καλός φίλος

M3MAN
14-11-05, 21:45
Πάντως μιλάς για λάθος άνθρωπο γιατί ο Ζάγαρησ λέγεται Χρήστος και είναι κάτοικος Κάτω Σουλίου πολλά πολλά χρόνια....και καλός φίλος

Λες να μιλαμε για διαφορετικους Ζαγάρηδες;
Πάντως, παραείναι συμπτωση, και των δυο το ονομα "Ζάγαρη", και οι δυο με τσαμπουκαλεμενα "subaru"...ο Βασίλης εχει μεταφορική εταιρία (και μια με auto βελτιώσεις για hobby), δεν ξερω αν σου λεει τιποτα και ειναι ξανθος γαλανοματης.

mixalhs
15-11-05, 12:07
M3power το Bmw σου εχει βγει και σε dvd γνωστου περιδοδικου;
Γιατι ημουν σιγουρος οτι παλια καπου το ειχα ξαναδει αυτο το αυτοκινητο και εψαξα και βρηκα το dvd...απλα να το σιγουρεψω θελω οτι ειναι αυτο!
:)

Geo_3D
15-11-05, 12:18
Ναι Μιχαλη,εχει βγει.

E36 RULES!!
15-11-05, 14:14
Μιας κ έχω γενέθλια ΘΕΛΩ ΒΟΛΤΑ!!!!!!!!!

m3power
16-11-05, 01:28
ατακα φιλου σε γραπτο μυνημα σε αλλον φιλο!

καλα μολις το bmw του σταματη εβαλε 2ερα εγινε "μαγισσα" και το honda "αγκυρα"!!!!!

doria
17-11-05, 14:36
Λες να μιλαμε για διαφορετικους Ζαγάρηδες;
Πάντως, παραείναι συμπτωση, και των δυο το ονομα "Ζάγαρη", και οι δυο με τσαμπουκαλεμενα "subaru"...ο Βασίλης εχει μεταφορική εταιρία (και μια με auto βελτιώσεις για hobby), δεν ξερω αν σου λεει τιποτα και ειναι ξανθος γαλανοματης.

Έτσι είναι αλλα το μόνο σύγουρο είναι οτι τον Λένε Χρήστο τον δικό μου γνωστό και έχει θερμοκύπιο

M3MAN
17-11-05, 17:46
Έτσι είναι αλλα το μόνο σύγουρο είναι οτι τον Λένε Χρήστο τον δικό μου γνωστό και έχει θερμοκύπιο


Τελικα το 9.3 στο 400αρι ποιο Subaru το εκανε, του Χρηστου η του Βασιλη?

m3power
17-11-05, 21:24
του βασιλη μου φαινεται.ηταν γαλανοματης!

doria
18-11-05, 18:34
του βασιλη μου φαινεται.ηταν γαλανοματης!

Χρήστος είναι αυτός....