PDA

Επιστροφή στο Forum : Επαναληψη


Geo_3D
26-09-11, 14:50
Μιας και ειμαι στην διαδικασια του στρωσιματος υστερα απο την αλλαγη των Vanos seals (ακομα 150 χλμ :soapbox:) θελω να προ(σ)καλεσω ολους τους φιλους που ειχαμε ανοιξει πριν και ηταν μπροστα (sakunen,fanatic) αλλά και αλλους που δεν εχουμε πατησει ακομα (Leo328,Μike με το 328 μαμα του φιλου) να δουμε πλεον διαφορες.
Το κιτακι υποσχεται θεαματικη βελτιωση και οντως βλεπω αξιοσημειωτη διαφορα χαμηλα,αλλά και παλι δεν μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασματα καθοτι μεχρι 4000 στροφες το παω.Τα αποτελεσματα θα τα δω στο τεστ vanos που θα κανω αφου τελειωσει το στρωσιμο αλλά και στον δρομο πατωντας με τα προαναφερθεντα οχηματα.Οποτε στην επομενη συναντηση στις 7/10 (πρωτη Πεμπτη καθε μηνα) κανονιστε απο τωρα τις δουλειες σας και τις γυναικες σας....θα εχουμε π@ρτουζα!!!!

Τωρα αν θα ειμαι ο πρωταγωνιστης ή η πρωταγωνιστρια...θα το δουμε εκεινη την ημερα!!!!:D

Geo_3D
26-09-11, 14:51
P.S-περιμενω και κατι S14....λεω εγω τωρα!!!!:p:

panos 316T
26-09-11, 14:58
Καλα ακουσα στα κοντροστεκια οτι ετοιμαζεται ενα red γ@μιδι...χαχαχα....
Μη μου πεις κιολας οτι μπηκες στο team του Καλαντα; :D

Geo_3D
26-09-11, 14:59
Εχω κανει αιτηση φιλε και περιμενω απαντηση!!!!:D
Τωρα που αποσυρεται ο Ευαγγελος,εχω αρκετες πιθανοτητες!!!!:p:

mitsos_chania
26-09-11, 14:59
Γιωργο για δωσε παραπανω πληροφοριες για το τι αλλαξες.Εγω εχω 100χιλιαδες χλμ τωρα χρειαζεται και μενα κοιταγμα το vanos?

Geo_3D
26-09-11, 15:04
Ξεκινα απο τεστ vanos και αναλογως κινησαι...αν και απο οτι διαβαζω....ολα τα 46αρια εχουν θεματα με τα vanos seals μετα απο καποια 25-30000 χλμ απο καινουργιο γιατι η κατασκευη τους ειναι απο απλο καοτσουκ...και ειναι κατι απλο σχετικα η αλλαγη τους.Δεν θα τα βρεις στην bmw,δινει ολοκληρο το vanos,το οποιο παρεπιπτοντως καταργησανε τον παλιο κωδικο και που κοστιζε 380 ευρω...και βγαλανε καινουργιο που κοστιζει 750 euro!!!!750 να ειναι οι ωρες τους!!!!

M535 E28
26-09-11, 19:10
τα άλλαξα κι εγώ αλλά ακόμη δεν έχω βρει χρόνο να οδηγήσω το αμάξι.

πάντως απ'ό,τι διάβασα σε ένα ποστ του πωλητή των ο-ρινγκς δε χρειάζονται στρώσιμο, απλά μετά τα 300χλμ αποκτούν την πλήρη απόδοσή τους

M535 E28
26-09-11, 19:22
το βρήκα

http://www.e46fanatics.com/forum/showthread.php?t=524336&highlight=beisan&page=99
posts 1972,1973

Geo_3D
26-09-11, 19:43
Bρε μαζι σου,απλα εγω δεν παω πανω απο 4000 στροφες για τα χλμ που λεει οτι θελει...στην ουσια στρωνω πριν παω στα κοκκινα

LEO328
29-09-11, 07:47
geo η παροιμια λεει οπως στρωσεις ετσι θα κοιμηθεις μετα.οποτε καλα κανεις.και την πεμπτη ετσι κανε.μην ξεπερασεις τις 4.000. :yippee:
καταλαβα..... εγω το λεω απο τωρα δημοσια.θαρθω σωβρακο.με μαμα προσκεφαλα (του μ3 ειναι θεοβαρα τα γ@μιδια) και χωρις γουφερ,ρεζερβα και πισω καθισματα.σκεφτομαι και για ουρανο αλλα με cabrio look δεν θα εχω λιγοτερη αεροδυναμικη η' πιπεριες λεω?χαχαχα :rofl2:
υ.γ. 1 κομμενα απο τωρα μεχρι πεμπτη σουβλακια,μπυρες και αλλα διαιτητικα.θα ρθω με επιγονατιδες γαντακια και μπουκαλακι ειδικο ποδηλατικο με καλαμακι.(χοιρινο) χαχαχχα
υ.γ 2 την βλεπω να γινομαι εγω η πρωταγωνιστρια.αλλα να ειστε τρυφεροι μαζι μου.η πρωτη φορα ειναι και παντοντινη.χαχαχαχα να γινει ο χαβαλες!μεσα!:party:

Fanatic
29-09-11, 08:04
Τα seals κανανε μια διαφορα αλλα δεν ηταν αρκετα για τον Ζορο :smokin:

panos 316T
29-09-11, 09:07
Τα seals κανανε μια διαφορα αλλα δεν ηταν αρκετα για τον Ζορο :smokin:

της τάξεως;

Fanatic
29-09-11, 09:30
Το Ζ ανοιγε σταθερα και παλι απλα ειδαμε οτι ειχε μια καποια βελτιωση το 325 σε σχεση με αλλες φορες...βεβαια μπορει να εχει σχεση οτι χθες εφαγα 2 φορες μεσημεριανο! :P

Tην διαφορα θα την γραψει ο Geo γιατι εγω δεν εχω στο συστημα μου μοναδες μετρησης κολωνες, κενα κτλ... :)

Geo_3D
29-09-11, 14:21
Ενα κενο γεματο πισω το κομπακτακι απο πρωτες,αλλα μεγαλη βελτιωση απο 4ες μεσαιες.Και θα βελτιωθει κιαλλο με τα χλμ.Απο σταση κατι λιγοτερο απο 2 κενα μου φανηκε μπροστα το κομπακτ
Οι διαφορες ειναι λογικες πιστευω κυριως λογω κιλων.Παμε στο ιδιο κτεο με τον Στελιο και το Ζ4 με hardtop ζυγιστηκε 1400 κιλα ενω το δικο μου εχει βγει 1400 με λαμπακι βενζινης...Βαλε 20+ κιλα που ζυγιζει το hardtop και δεν το φοραγε εχτες ο Στελιος,βαλε και τις 18αρες που φοραω σε σχεση με τις 17αρες και νομιζω οτι οι διαφορες ειναι λογικοτατες σε 2 ιδια μοτερ και διαφορικα...

P.S.-Tην Πεμπτη δεν θα ερθω για πατημα,αλλά για κοντρα...Και οταν το λεω αυτο,ξερετε οτι δεν ειμαι πισω!!!!:D

Geo_3D
29-09-11, 14:26
Αυριο θα κανω μια αλλαγη λαδιων και το επαναληπτικο τεστ βανος,οποτε θα εχω και μια καλυτερη εικονα

STR
29-09-11, 14:46
L:peepwall:

Geo_3D
29-09-11, 14:47
Η κοντρα ειναι απο σταση!!!!!:thefinger :D

STR
29-09-11, 14:50
Προβλεπω κλαματα.........

Geo_3D
29-09-11, 14:51
Εσυ ξερεις καλυτερα!!!!:thefinger

http://www.youtube.com/watch?v=HMEVaODFtEk&feature=channel_video_title

STR
29-09-11, 14:52
Δεν θυμαμαι να εκλαψα....ισοπαλια ηταν....

Geo_3D
29-09-11, 14:53
Εισαι η ντροπη των 6κυλινδρων.....Θα ντρεπομουνα να λεω ακομα και ισοπαλια....

Fanatic
29-09-11, 14:53
Ενα κενο γεματο πισω το κομπακτακι απο πρωτες,αλλα μεγαλη βελτιωση απο 4ες μεσαιες.Και θα βελτιωθει κιαλλο με τα χλμ.Απο σταση κατι λιγοτερο απο 2 κενα μου φανηκε μπροστα το κομπακτ


Ναι οντως απο σταση εμενα εμεινε σταματημενο κανα δυο δευτερολεπτα....:smashtard...οταν μαθω να ξεκιναω απο σταση θα βγαλω ανακοινωση....:newbie:

Κολλησα τωρα ομως...Γιωργο δηλαδη τα αυτοκινητα μας(εγω με hardtop) τελικα εχουν το ιδιο βαρος συμφωνα με το ΚΤΕΟ??

STR
29-09-11, 14:54
Εγω ειχα την αξιοπρεπεια να το πουλησω μετα........Εσυ;

Geo_3D
29-09-11, 14:57
Ναι οντως απο σταση εμενα εμεινε σταματημενο κανα δυο δευτερολεπτα....:smashtard...οταν μαθω να ξεκιναω απο σταση θα βγαλω ανακοινωση....:newbie:

Κολλησα τωρα ομως...Γιωργο δηλαδη τα αυτοκινητα μας(εγω με hardtop) τελικα εχουν το ιδιο βαρος συμφωνα με το ΚΤΕΟ??
Ακριβως,απλα εγω τα 1400 τα εβγαλα με λαμπακι βενζινη

Εγω ειχα την αξιοπρεπεια να το πουλησω μετα........Εσυ;

Την ντροπη και την ξεφτιλα ηθελες να βγαλεις απο πανω σου.....

Fanatic
29-09-11, 14:59
Ακριβως,απλα εγω τα 1400 τα εβγαλα με λαμπακι βενζινη


Kαλα και εμενα οταν εβγαλε ο προηγουμενος ΚΤΕΟ αδειο το ειχε πριν μου το δωσει, οποτε μιλαμε για καμια 30αρια κιλα διαφορα στο συνολο....που σκατα εχει το βαρος το Ζ??

Geo_3D
29-09-11, 15:04
Σε πληροφορω οτι με δευτερο ατομο μεσα (τον αδερφο του Palladin,καμια 50αρια κιλα) πηγαινα κοπια με Ε36 325,στο οποιο οταν τον κατεβασα και πηγαμε μονοκαβαλοι,του εριξα 2-3 αυτοκινητα.Γιαυτο σου λεω οτι ειναι απολυτα λογικη η διαφορα μας για ιδια μοτερ και ιδια διαφορικα και αυτο λογω των κιλων και φυσικα και οι 18αρες.Αν βγαλω αυτα τα 30 κιλα απτα καθισματα και βαλω τις 17αρες επανω,θεωρω οτι θα θελουμε photo finish στον τερματισμο...

Τωρα για τα κιλα λιγο πολυ ειναι τα ιδια...βαλε 25-30 κιλα η μπαταρια,οι μπαρες μεσα απτους προφυλακτηρες καμια 20ρια κιλα η καθε μια και παει λεγοντας

Fanatic
29-09-11, 15:12
Σε πληροφορω οτι με δευτερο ατομο μεσα (τον αδερφο του Palladin,καμια 50αρια κιλα) πηγαινα κοπια με Ε36 325,στο οποιο οταν τον κατεβασα και πηγαμε μονοκαβαλοι,του εριξα 2-3 αυτοκινητα.Γιαυτο σου λεω οτι ειναι απολυτα λογικη η διαφορα μας για ιδια μοτερ και ιδια διαφορικα και αυτο λογω των κιλων και φυσικα και οι 18αρες.Αν βγαλω αυτα τα 30 κιλα απτα καθισματα και βαλω τις 17αρες επανω,θεωρω οτι θα θελουμε photo finish στον τερματισμο...

Τωρα για τα κιλα λιγο πολυ ειναι τα ιδια...βαλε 25-30 κιλα η μπαταρια,οι μπαρες μεσα απτους προφυλακτηρες καμια 20ρια κιλα η καθε μια και παει λεγοντας

Παντως την περασμενη φορα εγω στο ελεγα....ειναι τα κιλα! Παροτι ειδαμε μια ελαχιστη διαφορα λογω των vanos seals που αλλαξες που μπορει να ειναι απο οτιδηποτε, μπορει να παχυνα 3 κιλα, μπορει να μην ειχα χ@!$σει μπορει να ειχαμε μια αλλη διαφορα βενζινης απο την περασμενη φορα, παντως πιστευω οτι το μοτερ σου δουλευει μια χαρα και ειναι αυτο που ελεγα απο την αρχη....το βαρος(oχι βανος).:idea:

Geo_3D
29-09-11, 15:14
Ναι βρε μαζι σου,αλλά δεν μπορεις να το πεις στα σιγουρα αν το μοτερ σου δεν δουλευει 100% σωστα

STR
29-09-11, 15:25
Ρε Στελιο γιατι εισαι τοσο ευγενικος μαζι του....Ριχτου στα αυτια.
Και που εισαι....την επομενη μην αφησεις το γκαζι νωριτερα!!!

Fanatic
29-09-11, 15:38
Ρε Στελιο γιατι εισαι τοσο ευγενικος μαζι του....Ριχτου στα αυτια.
Και που εισαι....την επομενη μην αφησεις το γκαζι νωριτερα!!!

Δεν κανει να τον πιεζεις πολυ τον Γιωργο...τον εχω ικανο να ψαξει να αλλαξει μοτερ για μερικα μετρα διαφορας σε κοντρα! :smiley_ab:smiley_ab

Geo_3D
29-09-11, 15:40
Καλο θα ειναι να εχετε καπου στο πισω μερος του μυαλου σας το παραδειγμα-παραβολη με τον Agrotis328!!!!!xixixixixixixixixixi:p:

giogio
29-09-11, 21:49
P.S-περιμενω και κατι S14....λεω εγω τωρα!!!!:p:

Ποτε?Θεσε ωρα και μερα!!!!

Geo_3D
29-09-11, 21:52
Αυριο βραδυ,11 η ωρα ραντεβου στον Ατταλο!
Τις μπυρες να τις πιουμε πριν ή μετα?:D

giogio
29-09-11, 21:54
Αυριο βραδυ,11 η ωρα ραντεβου στον Ατταλο!
Τις μπυρες να τις πιουμε πριν ή μετα?:D

οκ.Μετα ρε,πριν αν αρχισουμε δεν θα γινει δουλεια

Stunt Mike
29-09-11, 21:59
Αν εχει μπει και η εξατμιση μου στο 328 του φιλου ΜΙΚΕΝ636,θα'μαι κι εγω εκει!

Geo_3D
29-09-11, 22:01
χαχαχαχαχα...ενταξει....αυριο θα γινουν τα χοντρα!!!!

EVANGELOS
30-09-11, 01:34
Πάλι μπροστά το Ζ ρε γ@μώτο !!!

τζέο μήπως να το μακρύνεις κι άλλο το διαφορικό ??? :D :D :D

Dim77
30-09-11, 07:45
Πάλι μπροστά το Ζ ρε γ@μώτο !!!

τζέο μήπως να το μακρύνεις κι άλλο το διαφορικό ??? :D :D

Χαχαχα

Εγώ που έβαλα 3.45 πάντως (όπως αυτό που είχε ο ΣΤΡ στο Μ52Β20) πιστεύω θα είχα κάνει έκπληξη (κρίνοντας από τα αποτελέσματα μεταξύ του Stefoυ και εμένα όταν είχε βάλει 3.45 ενώ εγώ 3.38).

Κρίμα να το δώσει ο Στράτος. Εγώ ποιόν θα περάσω τώρα για να δικαιολογήσω τα τέλη κυκλοφορίας :bricks1:

Υ.Γ. He'll be back (ο Τζεο) :D

Chris316
30-09-11, 09:43
Χαχαχα

Εγώ που έβαλα 3.45 πάντως (όπως αυτό που είχε ο ΣΤΡ στο Μ52Β20) πιστεύω θα είχα κάνει έκπληξη (κρίνοντας από τα αποτελέσματα μεταξύ του Stefoυ και εμένα όταν είχε βάλει 3.45 ενώ εγώ 3.38).

Κρίμα να το δώσει ο Στράτος. Εγώ ποιόν θα περάσω τώρα για να δικαιολογήσω τα τέλη κυκλοφορίας :bricks1:

Υ.Γ. He'll be back (ο Τζεο) :D


Dim αδερφέ έλα να περάσεις εμένα... Έτσι κι αλλιώς όλοι με περνάνε... :rofl2: Πάντως μυρίζομαι Geo-εκδίκηση... Πως να το κάνουμε? Αυτό το παιδί γεννήθηκε μπροστά. Δε μπορείτε να τα γκρεμίσετε όλα. Την πτώση της θεωρίας του Αϊνστάιν μου θυμίζει το σκηνικό. Ισχύει αλλά δεν πρέπει να ισχύει... :smashtard

Dim77
30-09-11, 10:03
Dim αδερφέ έλα να περάσεις εμένα... Έτσι κι αλλιώς όλοι με περνάνε... :rofl2: Πάντως μυρίζομαι Geo-εκδίκηση... Πως να το κάνουμε? Αυτό το παιδί γεννήθηκε μπροστά. Δε μπορείτε να τα γκρεμίσετε όλα. Την πτώση της θεωρίας του Αϊνστάιν μου θυμίζει το σκηνικό. Ισχύει αλλά δεν πρέπει να ισχύει... :smashtard

Χαχα έλα βρε, δε με νοιάζει να περνάω. Ήταν φοβερή ευκαιρία να διαπιστώσουμε 150% ότι το 3.45 κάνει πιο γρήγορο το αυτοκίνητο από 3.38.
Η μια φορά ήταν με το Στεφο. Κόπιες. Σαν ενωμένα τα αμάξια. Βάζει 3.45 και μετά μου άνοιγε...σιγά σιγά και σταθερά.

Πάω με τον Στράτο...Ενωμένα τα αμάξια...και το έδωσε :bricks1: πάει η δοκιμή.

Για τον Geo πάντως έχεις δίκιο, αν και η θεωρία του Αϊνστάιν βρίσκεται σε κρίσιμη καμπή. (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28788) :D

Geo_3D
30-09-11, 14:05
Πάλι μπροστά το Ζ ρε γ@μώτο !!!

τζέο μήπως να το μακρύνεις κι άλλο το διαφορικό ??? :D

Εσυ στις κοντρες που γραφεις,δεν λες οτι ο παραγοντας προσφυση παιζει και αυτος ρολο???Με βαση εσενα λοιπον δασκαλε και φιλε (κατα Κάλαντα ευαγγελιο) ας λενε οτι θελουν τα ενιοτε Ζ....Κανονισμενο πατημα απο σταση δεν ηταν ποτε μπροστα!!!!!

Τα ιδια ελεγε και ο Agrotis328 και τωρα ειναι ταμπελα στην υπογραφη μου!!!!
Οποιος θελει...ιδου η Ροδος,ιδου και.....η σταση!!!!

:D :thefinger :p:

Fanatic
30-09-11, 14:09
Ναι Γιωργο οντως εισαι καλυτερος απο φαναρι απο εμενα...

Τα αμαξια θες να συγκρινεις η τον οδηγο στην εκκινηση????

Εχω κανει στην ζωη μου δυο "κοντρες" απο σταση...και ξερεις ποιος ηταν αντιπαλος και στις δυο ε??:friday:

Geo_3D
30-09-11, 14:11
Εννοειται οτι σε πειραζω...μην τσιμπας ρε συ;)

Fanatic
30-09-11, 14:13
Δεν ειμαι κοντρακιας απλα αυτο θελω να πω...:smashtard

Οποιος θελει να με χρησιμοποιει ως δυναμομετρο παντως μεσα δεν τραβαω ζορι

Geo_3D
30-09-11, 14:21
Dont worry...την εννοια του κινητου δυναμομετρου την ξερω καλα τοσα χρονια και ουτε και εγω τραβηξα ποτε ζορι...

Απο εκει και περα ναι,σαν συνολο ειναι πιο γρηγορο το Ζ και αυτο για τους λογους που ανεφερα πιο πισω (βαρος),και ισχυει απολυτα σε roll...Σε σταση φυσικα παιζει ρολο ο οδηγος,φυσικοτατα παιζει και ρολο και το αμαξι ομως,για το αν οντως ειναι τελικα πιο γρηγορο,αν και εφοσον θα προλαβει να μαζεψει και που.Απο εκει και περα,εκει εισαι πισω,και εγω ειμαι πισω σε rol...

Δικαιολογια του τυπου δεν ειμαι κοντρακιας,την ακουω βερεσε...οπως και εγω μπορω να λεω οτι αν βαλω 17αρες και αν βγαλω καθισματα τοτε θα...οκ χαιρω πολυ,το θεμα ειναι οπως κινηται το αμαξι καθημερινα κατεπιλογην μου να δω πως παει,οχι το πως θα μπορουσε να πηγαινει

Τελικα,που διαφωνουμε??????

Fanatic
30-09-11, 14:26
Eιναι περιεργο να λες οτι εισαι μπροστα σε κοντρα απο σταση αφου ουσιαστικα δεν υφισταται τετοια κοντρα στην περιπτωση μας...το βρισκω σαν να λες οτι εισαι μπροστα σε ρολλαριστες αμα ξεκινησουμε και χασω ταχυτητα...απλα δεν το αναφερεις...εννοειται δεν με νοιαζει να ειμαι πισω και το λεω μονος μου οτι δεν ξερω να ξεκιναω...το Ζ μπορει στην πραγματικοτητα να ξεκιναει και πολυ καλυτερα απο το 325...αυτο ειναι κατι που δεν εχουμε μαθει και μπορει να μην μαθουμε.

Geo_3D
30-09-11, 14:36
Οπως και ενα Vag 350 αλογα μπορει να ειναι οντως πιο γρηγορο απο ενα Μ3 Ε46 απο roll 3ες,αλλα σε κανονισμενο πατημα απο σταση δεν εχει βρεθει ποτε μπροστα.Τι να κανουμε δηλαδη,και το σπινιαρισμα και το πως περναει ενα αμαξι την δυναμη του στον δρομο ειναι και αυτο μεσα στο προγραμμα.Υπο καποιες συνθηκες ειναι πιο γρηγορο το ενα,υπο καποιες αλλες ειναι πιο γρηγορο το αλλο

Απο εκει και περα,αν εγω εκανα μονο κοντρα απο σταση και ποτέ και για κανεναν λογο απο ρολ...οπως καταλαβαινεις δεν θα καναμε αυτη την κουβεντα τωρα;)

Fanatic
30-09-11, 14:55
Οπως και ενα Vag 350 αλογα μπορει να ειναι οντως πιο γρηγορο απο ενα Μ3 Ε46 απο roll 3ες,αλλα σε κανονισμενο πατημα απο σταση δεν εχει βρεθει ποτε μπροστα.Τι να κανουμε δηλαδη,και το σπινιαρισμα και το πως περναει ενα αμαξι την δυναμη του στον δρομο ειναι και αυτο μεσα στο προγραμμα.Υπο καποιες συνθηκες ειναι πιο γρηγορο το ενα,υπο καποιες αλλες ειναι πιο γρηγορο το αλλο

Απο εκει και περα,αν εγω εκανα μονο κοντρα απο σταση και ποτέ και για κανεναν λογο απο ρολ...οπως καταλαβαινεις δεν θα καναμε αυτη την κουβεντα τωρα;)

Γιωργο οταν κανεις μια συγκριση το αμαξι σου με ενα αλλο θελεις τα αποτελεσματα να ειναι εγκυρα και να αντικατοπτριζουν την πραγματικοτητα η λογια του αερα???

Σου ξαναλεω δυο φορες εχω κανει ανοιγμα απο σταση με το Ζ και τα δυο μαζι σου...ειναι δυνατον να το μετρας σαν συγκριση για το πως ξεκιναει ενα αυτοκινητο???? Δεν ειναι αξιοπιστο αποτελεσμα πως να στο πω...αν εσυ θες να το μετρας αυτο σαν επιτυχια με γεια σου με χαρα σου...

Geo_3D
30-09-11, 14:56
Και για να καταλαβουν και οι υπολοιποι οτι εγω τουλαχιστον δεν τσακωνομαι μαζι σου και κανουμε μια κουβεντα,σου βαζω αυτη την φωτο με πολυ δοση χιουμορ αλλά και σοβαροτητας συγχρονως...

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/9425_156811403391_579543391_2774428_4303654_n.jpg

Καταλαβαινεις λοιπον τι λεω τοση ωρα??? :)

Fanatic
30-09-11, 15:00
Δεν τσακωνομαι ρε Γιωργο σιγα μην κατσω να τσακωθω για κατι τετοιο....

Αλλα ακομα και για την φωτο ρε συ....δλδ εγω ειμαι corvette και εσυ evo(καθολου δεν με χαλαγε)???? Δυο πισωκινητα με ιδια αλογα και σχεδον ιδιο βαρος εχουμε....ουτε προσθιοκινητο vag εχω ουτε τετρακινητο εχεις...απλα εγω εκει που επρεπε να εχω 3500 στροφες στο φαναρι ξεχαστικα και ειχα 4000+...εσυ τι λες να μην σπινιαρω?? Ειδες ποσο καπνα αφησα πισω??? Δεν ειναι αξιοπιστο αποτελεσμααααααααα...μακαρι σε αξιοπιστο να περασεις...δεν με νοιαζει αμα ειμαι πισω, με νοιαζει να ειναι εγκυρο....

Geo_3D
30-09-11, 15:07
Γιωργο οταν κανεις μια συγκριση το αμαξι σου με ενα αλλο θελεις τα αποτελεσματα να ειναι εγκυρα και να αντικατοπτριζουν την πραγματικοτητα η λογια του αερα???

Σου ξαναλεω δυο φορες εχω κανει ανοιγμα απο σταση με το Ζ και τα δυο μαζι σου...ειναι δυνατον να το μετρας σαν συγκριση για το πως ξεκιναει ενα αυτοκινητο???? Δεν ειναι αξιοπιστο αποτελεσμα πως να στο πω...αν εσυ θες να το μετρας αυτο σαν επιτυχια με γεια σου με χαρα σου...
Αφου λοιπον θες να εχεις εγκυρα αποτελεσματα και οχι λογια του αερα,θα προτιμουσες να εχεις εικονα για το πως παει το αμαξι μου με 16αρες ισως που εβγαινε απο το εργοστασιο για μη Μpack???Και φυσικα παντα με την οσο μπορει να ισχυει αυτη η θεωρεια,καθοτι το αμαξι ειναι μετατροπη και οχι γνησιο....

Αρα λοιπον,οπως ειπα και νωριτερα,επιλεγω να δω το αμαξι οπως μου αρεσει να το βλεπω στην πραγματικοτητα,δηλαδη με τις 18αρες csl που ειχε πρωταβαλει ο Παντελης και απο τοτε τις εχω καταερωτευτει και μου χαλαει πολυ την οπτικη εικονα οταν τις βγαζω...Αν θες παντως,να βρω 2 16αρες για πισω για να δουμε τελικα τι ψαρια πιανει το Ζ αλλά και το compact στην πραγματικοτητα,πολυ ευχαριστως!

Απο εκει και περα,αν δεν εχεις προβλημα να βαζεις και απο σταση,τοτε ή μαθε να το ξεκινας ή αποδεξου το αποτελεσμα ως εχει.Εγω δεν αρνηθηκα πουθενα ουτε ειμαι πισω απο ρολ,απλα ειμαι πλεον 100% σιγουρος για τον λογο (βλ. βαρος)

Geo_3D
30-09-11, 15:10
Δεν τσακωνομαι ρε Γιωργο σιγα μην κατσω να τσακωθω για κατι τετοιο....

Αλλα ακομα και για την φωτο ρε συ....δλδ εγω ειμαι corvette και εσυ evo(καθολου δεν με χαλαγε)???? Δυο πισωκινητα με ιδια αλογα και σχεδον ιδιο βαρος εχουμε....ουτε προσθιοκινητο vag εχω ουτε τετρακινητο εχεις...απλα εγω εκει που επρεπε να εχω 3500 στροφες στο φαναρι ξεχαστικα και ειχα 4000+...εσυ τι λες να μην σπινιαρω?? Ειδες ποσο καπνα αφησα πισω??? Δεν ειναι αξιοπιστο αποτελεσμααααααααα...μακαρι σε αξιοπιστο να περασεις...δεν με νοιαζει αμα ειμαι πισω, με νοιαζει να ειναι εγκυρο....
Ο λογος που εβαλα την φωτο ειναι οτι ακομα και με 100 αλογα λιγοτερα,αν ενα αμαξι εχει πλεονεκτημα στην εκκινηση(ειτε λεγεται 4κινηση,ειτε λεγεται οδηγος) δεν σημαινει οτι εχει τα ιδια πλεονεκτηματα και σε roll...

Fanatic
30-09-11, 15:16
Γιωργο ψαχνεις οτι να ναι...αμα ειναι να αρχισω να λεω και εγω οτι φοραω run flat που δεν ξερω και εγω ποσο ζυγιζουν και αρα εχω μεγαλυτερο αναρτομενο βαρος στον τροχο και οτι το 2.5αρι Ζ4 εβγαινε και αυτο με 16αρες απο το εργοστασιο και και και και....

Σιγα μην κατσω να ασχοληθω τοσο για το εαν μπορεις η οχι να με περασεις ρολλαριστα....1,2,3,4,5 ταχυτητες δοκιμασαμε για να δουμε αν βελτιωθηκε το βανος σου...

Ας πεις και εσυ οτι περασες ενα Ζ4 που ουσιαστικα εκανε burn out και οχι εκκινηση...δεν εχω προβλημα...:dance:

Τελος κουβεντας απο εμενα :)

STR
30-09-11, 15:22
Παρεξηγησερις χωρις λογο. Τα πραγματα ειναι πολυ απλα και κατανοητα για εμας τους απ'εξω.
Το Z ειναι δυνατοτερο αυτοκινητο απο το Compact και ο Γιωργος πιο κοντρακιας οδηγος απο τον Στελιο.

Πιο απλα δεν γινεται!!!

Geo_3D
30-09-11, 15:24
Ας πεις και εσυ οτι περασες ενα Ζ4 που ουσιαστικα εκανε burn out και οχι εκκινηση...δεν εχω προβλημα...:dance:

Τελος κουβεντας απο εμενα :)

Οχι,ειπα οτι ημουν παλι πισω απο ρολ,εχοντας δει ομως σαφη βελτιωση απτα vanos seals και οτι ημουν παλι μπροστα απο σταση.Και οι λογοι ειναι γιατι το compact ειναι πιο βαρυ απτο Ζ και γιατι ο οδηγος του Ζ ουτε και τωρα καταφερε να το ξεκινησει καλα κατα τα λεγομενα του (αληθεια δεν τον ειδα το burn out οπως σου ειπα και προχτες,δεν εχω λογο να το αμφισβητησω ομως)

Αλλά ο λογος,δεν ειναι δικαιολογια.Εκει ειναι ολη η διαφορα μας;)

Εγω παλι οποτε θες την συνεχιζω την κουβεντα:)

Geo_3D
30-09-11, 15:26
Παρεξηγησερις χωρις λογο. Τα πραγματα ειναι πολυ απλα και κατανοητα για εμας τους απ'εξω.
Το Z ειναι δυνατοτερο αυτοκινητο απο το Compact και ο Γιωργος πιο κοντρακιας οδηγος απο τον Στελιο.

Πιο απλα δεν γινεται!!!

Εδω κανεις λαθος κολλητε....Δεν ειναι δυνατοτερο,ειναι ελαφρυτερο,big differense!!!

Βλεπε πατηματα μου με 330 cabrio...;)

STR
30-09-11, 15:30
Εδω κανεις λαθος κολλητε....Δεν ειναι δυνατοτερο,ειναι ελαφρυτερο,big differense!!!

Βλεπε πατηματα μου με 330 cabrio...;)

Μην το ψηριζεις αλλο....Το πως και το γιατι δεν εχει σημασια...
Ειναι δυνατοτερο οπως εισαστε σε καθημερινη βαση

Geo_3D
30-09-11, 15:33
Μα δεν γινεται ενα αμαξι με ιδια ή λιγοτερα αλογα να το λες δυνατοτερο,πως να το κανουμε δηλαδη?!?!?!?!?!?!
Ενα 330 cabrio ειναι δυνατοτερο απο εμενα κατα 40 αλογα....ειναι ομως βαρυτερο κατα 300+ κιλα
Ε δεν λες το κομπακτ επειδη ειναι μπροστα....δυνατοτερο.Το λες ελαφρυτερο!

STR
30-09-11, 15:37
Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι εννοω (εγω τουλαχιστον) οταν λεω δυνατοτερο. Δεν με ενδιαφερουν τα αλογα, και δεν χρειαζεται κοντρα για να δω ποιος εχει περισσοτερα αλογα. Δυνατοτερο στο δρομο ειναι αυτο που ειναι μπροστα. Απλα και καθαρα. Το ολο συνολο (ιπποδυναμη-βαρος-μεταδοση κλπ) το κανει δυνατοτερο

Fanatic
30-09-11, 15:38
Ρε Γιωργο στην τελικη το λες γρηγοροτερο...

Nick_compact
30-09-11, 15:43
Για να καταλάβω, αν πατήσω με 330 από στάση με κάναν ανάπηρο-κουλό και στο 400άρι βρεθώ μπροστά, θα μπορώ να λέω ότι το Cooper μου είναι πιο γρήγορο από στάση;

STR
30-09-11, 15:46
Οχι το πατημα απο σταση εχουμε ξεκαθαρισει οτι εχει να κανει με τον οδηγο...
Το πατημα απο ρολλ λεμε οτι δειχνει πιο σωστα την δυναμη του καθε αυτοκινητου

Geo_3D
30-09-11, 15:47
Δηλαδη αν πατησεις με καποιον καλο οδηγο απο σταση με 330 και εισαι μπροστα εστω και μισο προφυλακτηρα,θα λες οτι το cooper σου ειναι πιο γρηγορο απο σταση???

Nick_compact
30-09-11, 15:47
Οχι το πατημα απο σταση εχουμε ξεκαθαρισει οτι εχει να κανει με τον οδηγο...
Το πατημα απο ρολλ λεμε οτι δειχνει πιο σωστα την δυναμη του καθε αυτοκινητου

Αυτό εννοούσα κι εγώ.

Fanatic
30-09-11, 15:48
Παντως εγω στην προκειμενη περιπτωση εκκινησης δεχομαι τον χαρακτηρισμο του κουλου...γιατι οντως ηταν τοσο απαισια εκκινηση....

Geo_3D
30-09-11, 15:49
Οχι το πατημα απο σταση εχουμε ξεκαθαρισει οτι εχει να κανει με τον οδηγο...
Το πατημα απο ρολλ λεμε οτι δειχνει πιο σωστα την δυναμη του καθε αυτοκινητου

2 καλοι οδηγοι απο σταση,ο ενας με 330 μαμα και ο αλλος με ενα σαξοραλο 160 αλογα...ποιο θα ειναι μπροστα στο 400αρι λες???Ποιος θα λεει μετα οτι ειναι πιο γρηγορος??

Nick_compact
30-09-11, 15:50
Δηλαδη αν πατησεις με καποιον καλο οδηγο απο σταση με 330 και εισαι μπροστα εστω και μισο προφυλακτηρα,θα λες οτι το cooper σου ειναι πιο γρηγορο απο σταση???

Ας μην συζητάμε σενάρια φαντασίας, γιατί αυτό δε γίνεται, άλλο ήταν το νόημα.
Θέλατε να δείτε ποιό είναι πιο γρήγορο αμάξι και το είδατε, ίδιο μοτέρ έχετε. Τώρα τι κάθεσαι και λες, από στάση σε περνάω σε μαμάω, θα το γδύσω, θα βάλω 16άρες κλπ είναι ασυναρτησίες. 2 αμάξια κάνουν αντιπροσωπευτικό πάτημα όταν πάνε με ίδιες συνθήκες. Αν εσύ θες να γδύσεις και να βάλεις 16άρες, μπορεί να κάνει το ίδιο και το Ζ4, και η διαφορά να είναι ακόμα μεγαλύτερη.

Geo_3D
30-09-11, 15:51
Γιατι εγω απο 160 πραγματικα αλογα saxo/rallye,ΔΕΝ ειμαι πιο γρηγορος...τουλαχιστον μεχρι να κουμπωσω 5η εγω,δηλαδη στα 200 χλμ

STR
30-09-11, 15:51
Δηλαδη αν πατησεις με καποιον καλο οδηγο απο σταση με 330 και εισαι μπροστα εστω και μισο προφυλακτηρα,θα λες οτι το cooper σου ειναι πιο γρηγορο απο σταση???

Αν ολα πηγαν καλα στην κοντρα και μπορει το αποτελεσμα να επαληθευτει και δευτερη φορα ....και βεβαια θα το ελεγα

STR
30-09-11, 15:52
Γιατι εγω απο 160 πραγματικα αλογα saxo/rallye,ΔΕΝ ειμαι πιο γρηγορος...τουλαχιστον μεχρι να κουμπωσω 5η εγω,δηλαδη στα 200 χλμ


Αρα ενα saxo 160 αλογα ειναι πιο δυνατο στο δρομο απο σενα. Που ειναι το παραλογο

Nick_compact
30-09-11, 15:52
Γιατι εγω απο 160 πραγματικα αλογα saxo/rallye,ΔΕΝ ειμαι πιο γρηγορος...τουλαχιστον μεχρι να κουμπωσω 5η εγω,δηλαδη στα 200 χλμ

Και βέβαια χαρακτηρίζεται πιο γρήγορο σε τέτοιες συνθήκες, αν επαναλαμβάνεται.

Geo_3D
30-09-11, 15:53
Αρα ενα saxo 160 αλογα ειναι πιο δυνατο στο δρομο απο σενα. Που ειναι το παραλογο

Ξερω γω?!?!?!?Εγω λεω ασυναρτησιες....τον νικολακη κομπακτ τον μαστορα ρωτα!!!!

Fanatic
30-09-11, 15:53
Αρα ενα saxo 160 αλογα ειναι πιο δυνατο στο δρομο απο σενα. Που ειναι το παραλογο

Στρατο μην λες την λεξη δυνατο!!! Πιο γρηγορο θα λες!!! :bricks1:

STR
30-09-11, 15:55
Το εχασα τωρα. Μα το ιδιο πραγμα λεμε με τον Νικο

Geo_3D
30-09-11, 16:02
Το εχασα τωρα. Μα το ιδιο πραγμα λεμε με τον Νικο
Το παραδειγμα το εδωσα για να απαντησω στον Νικο κομπακτ τον μαστορα οταν ρωτησε (ειρωνευομενος εμενα γιαυτο που γραφω τοση ωρα) το συγκεκριμενο ποστ

Για να καταλάβω, αν πατήσω με 330 από στάση με κάναν ανάπηρο-κουλό και στο 400άρι βρεθώ μπροστά, θα μπορώ να λέω ότι το Cooper μου είναι πιο γρήγορο από στάση;

...και που μεχρι τοτε ελεγα ιστοριες για αγριους και ασυναρτησιες

Απλα με αυτο το παραδειγμα αποτι φαινεται κατα τα γραφομενα του μαστορα...δεν λεω!!
Και βέβαια χαρακτηρίζεται πιο γρήγορο σε τέτοιες συνθήκες, αν επαναλαμβάνεται.

Προφανως το οποιο μενος του για το προσωπο μου (καθοτι φιλος του Ευαγγελου)...τον κανει να γραφει χαζομαρες,ενω ειναι εξυπνος ανθρωπος,τα οποια στην συνεχεια τα αναιρει οταν δεν αναφερεται κατι που να με αφορα;)

Fanatic
30-09-11, 16:05
Καλα μην αρπαχτειτε τωρα...

Γιωργο αυτο που λενε και ειπα και εγω και δεν πιανεις ειναι οτι δεν μπορεις να μετρας κοντρα απο σταση με εναν κουλο που στην προκειμενη περιπτωση ημουν εγω σαν συμπερασμα οτι το αυτοκινητο σου ξεκιναει καλυτερα....ΔΕΝ ξεκιναει καλυτερα γιατι ΔΕΝ εκανα αναλογη εκκινηση με την δικη σου γιατι, ΝΑΙ εισαι καλυτερος στις κοντρες απο σταση, εσυ οχι το αμαξι σου...

Nick_compact
30-09-11, 16:06
Ρε μλκ πας καλά; Τι μένος και @@ λες; Επειδή είπα μια φορά κομπλεξικό τον Ευάγγελο και νόμιζες ότι πήγαινε σε σένα; Εσύ είσαι μλκς μόνο και μόνο που το νόμιζες αυτό ενώ με ξέρεις.

Είπα υπο τέτοιες συνθήκες!!! Και αυτό ξέρεις γιατί; Γιατί είπες ότι για να το περάσεις ήθελες να βάλεις 5η 200 χλμ, δηλαδή κόντρα ταξίδι. Με άλλα λόγια, σε οποιοδήποτε άλλο άνοιγμα πλην τελικιάσματος θα ήσουν πίσω. Κατάλαβες τώρα εξυπνάκια Γιώργο;

manosm3
30-09-11, 16:14
Αρα μεχρι στιγμης νικητης της κατηγοριας των Β25 ειναι ο Στελιος. Θα πας τελικο με sakkunen; :D

Geo_3D
30-09-11, 16:18
Ρε μλκ πας καλά; Τι μένος και @@ λες; Επειδή είπα μια φορά κομπλεξικό τον Ευάγγελο και νόμιζες ότι πήγαινε σε σένα; Εσύ είσαι μλκς μόνο και μόνο που το νόμιζες αυτό ενώ με ξέρεις.

Είπα υπο τέτοιες συνθήκες!!! Και αυτό ξέρεις γιατί; Γιατί είπες ότι για να το περάσεις ήθελες να βάλεις 5η 200 χλμ, δηλαδή κόντρα ταξίδι. Με άλλα λόγια, σε οποιοδήποτε άλλο άνοιγμα πλην τελικιάσματος θα ήσουν πίσω. Κατάλαβες τώρα εξυπνάκια Γιώργο;

Οχι δεν με ειπες κομπλεξικο...ειπες οτι ζω στον δικο μου φανταστικο κοσμο,επειδη ανεφερα τον εαυτο μου,αν ειχα εγω το Μ3 και ειχα κανει εγω το πατημα,αν θα ελεγες και σε μενα οτι το χαραμιζω στις ευθειες...και ο λογος που ανεφερα τον ευατο μου ειναι σαν ανθρωπο που μου αρεσει ΚΑΙ να στριβω εκτος απτις ευθειες,αλλά βεβαια εσυ το πηρες οτι ελεγα τον εαυτο μου Σουμαχερ (που ουτε ειμαι,και ουτε προκειται να γινω)...αν προλαβες να διαβασεις,θα μπορουσα να ειχα αναφερει Μike,Insane,Nick200,αλλα δεν το εκανα γιατι δεν θελω να μιλαω εξ'ονοματι αλλων......επειδη εχουν σβηστει,δε σημαινει οτι τα εχω ξεχασει;)

Παρε λοιπον το πολυ μεν,λιγοστο σε ωριμοτητα μυαλουδακι σου και τραβα να πεις τις "εξυπναδες" σου αλλου....

Και για να ειμαι και ontopic,ναι αν εχεις αμαξι που μπορεις να εισαι μπροστα απο ενα 330 στα 400 μετρα και μετα να τρως τον αμαζευτο,τοτε ναι μπορεις να λες οτι εισαι γρηγοροτερος στα 400!!!!Και η σταση στο προγαμμα ειναι!!!Εξυπνακια...

Οσο για το μλκς...θα τα πουμε αλλη φορα!;)

Geo_3D
30-09-11, 16:20
Αρα μεχρι στιγμης νικητης της κατηγοριας των Β25 ειναι ο Στελιος. Θα πας τελικο με sakkunen; :D

Ναι ειναι οι 2 τους...εγω ειμαι εκτος τιτλου πλεον...ενα χαλκινο μεταλιο μου εμεινε και αυτο μεχρι να εμφανιστει κανεις αλλος:D

Dim77
30-09-11, 17:17
Παιδιά, έλεος...

Ξεχάσαμε το πιο σημαντικό με όλα αυτά...

Ότι ο ΣΤΡ έδωσε το άσπρο και δε μπορώ να πάρω τη νίκη τώρα που έβαλα 3.45 :owned:

Nick_compact
30-09-11, 18:47
Λοιπον,υστερα απο μια αλλαγη λαδιων και ενα τεστ vanos,επηλθε μια σχετικη ηρεμια οποτε....το τι μπορει να εχω εγω με τον Νικο κομπακτ,αφορα εμενα και τον Νικο και κανεναν αλλον.
Οποτε ζηταω συγνωμη δημοσιως και απο τους συμφορουμιτες που διαβασαν ολα τα προηγουμενα απτην μερια μου τουλαχιστον,και απτον Νικο για την οποια δημοσια αντιπαραθεση μας.Με τον Νικο αλλωστε γνωριζομαστε και μπορουμε να τα πουμε και απο κοντα χωρις να υπαρχει ολη αυτη η αυξηση επιθετικοτητας των γραφομενων που εχει ενας γραπτος λογος πισω απο μια γαμωοθονη.Οποτε απο εμενα ληγει εδω το συγκεκριμενο θεμα.

Εγώ απολογούμαι για τους χαρακτηρισμούς, να πω όμως ότι ήταν "φιλικοί" αφού γνωριζόμαστε και έχουμε βγει βόλτες παρέα, και όχι κακοπροαίρετοι. Τα υπόλοιπα όπως είπες δεν αφορούν κανέναν, και πάλι συγνώμη και από μένα.

Αυτό για το vanos θα μπορούσε να γίνει και sticky.

Dim77
30-09-11, 19:08
Οπότε όλοι είναι ευχαριστημένοι εκτός από εμένα που δεν έχει ο STR πια το άσπρο?:smokin:

saikoE39
30-09-11, 19:17
Αλοχααααααααααα............

Παιδες μιας και σας βλεπω ολους μαζεμενους εδω μεσα...
Δεν παμε σε κανα βουνο λεω εγω.....????????

Action Man
30-09-11, 21:09
Αλοχααααααααααα............

Παιδες μιας και σας βλεπω ολους μαζεμενους εδω μεσα...
Δεν παμε σε κανα βουνο λεω εγω.....????????
όξω ρε κάγκουρα που θες και βουνό..:bigthumb:

Geo_3D
30-09-11, 22:48
P.S-περιμενω και κατι S14....λεω εγω τωρα!!!!:p:

Ποτε?Θεσε ωρα και μερα!!!!

Αυριο βραδυ,11 η ωρα ραντεβου στον Ατταλο!
Τις μπυρες να τις πιουμε πριν ή μετα?:D

Αν εχει μπει και η εξατμιση μου στο 328 του φιλου ΜΙΚΕΝ636,θα'μαι κι εγω εκει!

Αλλο ενα ευκολο βραδυ για το compactaki και σε ρολ και απο σταση...πραγματικα και το Ε30 και το Ε36,απλα δεν υπηρχαν διπλα μου......αφου δεν ηρθε κανενας!!!Να γραφτει παρακαλω στα πρακτικα οτι μεχρι τις 11.25 ημουν Ατταλο και περιμενα,δεν εμφανιστηκε κανεις,οποτε τις πηρα στα χαρτια που λεει και ο φιλος και δασκαλος (κατα το Καλαντα ευαγγελιο) Ευαγγελος,και σαν καλος π@π@ρας και εγω πηρα χαμπαρι εκεινη την στιγμη οτι 1)δεν εχω το τηλεφωνο του γειτονα giogio και 2)διαπιστωσα οτι δεν ειχα μοναδες για τηλ,ενω ειχα στειλει μηνυμα νωριτερα:loser:

chief
30-09-11, 23:37
Μπραβο για την νικη !!
Και ευκολα μπροστα.

saikoE39
30-09-11, 23:58
όξω ρε κάγκουρα που θες και βουνό..:bigthumb:


:dance::dance:

παντελοοοοοοοοοοοο βολταααααααααααααααα:rockon:

EVANGELOS
01-10-11, 02:01
άρα ο Τζέο πήρε 2 κόντρες στα χαρτιά ... και μία αντρική με το Φανάτικ που κατάφερε να κάνει burn out με 2.5άρι Μ54 ... (άθλος)

ο Σακ έχει το πιο γρήγορο 2.5άρι (η αδερφή του Μάνου παρόλα τάυτα δεν τον γουστάρει ακόμα)

ο Φανάτικ ακόμα περνάει τον Τζέο από ρολ

ο ΝίκοςΚόμπακτ σε κάθε ευκαιρία πρέπει να με βρίζει (και μετά να ρίχνει και ένα τσακωμό με τον Τζέο)

p.s. ΑΝΟΙΚΤΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ 4cyl ΒΜW ... με το αμάξι μου πριν το εμπιστευτώ στα χέρια του Νίκου (φιλος και δάσκαλος) θα πρέπει να κάνω μερικά δοκιμαστικά ώστε να δω διαφορές μετά

Fanatic
01-10-11, 09:50
άρα ο Τζέο πήρε 2 κόντρες στα χαρτιά ... και μία αντρική με το Φανάτικ που κατάφερε να κάνει burn out με 2.5άρι Μ54 ... (άθλος)


Βαγγ αμα θες μπορω να σου μαθω και εσενα να κανεις burn out ρε...και μετα οι αντρες να μου μαθετε να ξεκιναω απο σταση...:icon18:

Dim77
01-10-11, 09:54
άρα ο Τζέο πήρε 2 κόντρες στα χαρτιά ... και μία αντρική με το Φανάτικ που κατάφερε να κάνει burn out με 2.5άρι Μ54 ... (άθλος)

ο Σακ έχει το πιο γρήγορο 2.5άρι (η αδερφή του Μάνου παρόλα τάυτα δεν τον γουστάρει ακόμα)

ο Φανάτικ ακόμα περνάει τον Τζέο από ρολ

ο ΝίκοςΚόμπακτ σε κάθε ευκαιρία πρέπει να με βρίζει (και μετά να ρίχνει και ένα τσακωμό με τον Τζέο)

p.s. ΑΝΟΙΚΤΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ 4cyl ΒΜW ... με το αμάξι μου πριν το εμπιστευτώ στα χέρια του Νίκου (φιλος και δάσκαλος) θα πρέπει να κάνω μερικά δοκιμαστικά ώστε να δω διαφορές μετά

You're on.:icon18:

giogio
01-10-11, 14:02
Αλλο ενα ευκολο βραδυ για το compactaki και σε ρολ και απο σταση...πραγματικα και το Ε30 και το Ε36,απλα δεν υπηρχαν διπλα μου......αφου δεν ηρθε κανενας!!!Να γραφτει παρακαλω στα πρακτικα οτι μεχρι τις 11.25 ημουν Ατταλο και περιμενα,δεν εμφανιστηκε κανεις,οποτε τις πηρα στα χαρτια που λεει και ο φιλος και δασκαλος (κατα το Καλαντα ευαγγελιο) Ευαγγελος,και σαν καλος π@π@ρας και εγω πηρα χαμπαρι εκεινη την στιγμη οτι 1)δεν εχω το τηλεφωνο του γειτονα giogio και 2)διαπιστωσα οτι δεν ειχα μοναδες για τηλ,ενω ειχα στειλει μηνυμα νωριτερα:loser:

Ουτε εγω εχω το δικο σου,γιατι ετυχε κατι εκτακτο και δεν μπορουσα να ερθω.Το τηλ μου στο εστειλα σε πμ

Chris316
01-10-11, 14:28
p.s. ΑΝΟΙΚΤΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ 4cyl ΒΜW ... με το αμάξι μου πριν το εμπιστευτώ στα χέρια του Νίκου (φιλος και δάσκαλος) θα πρέπει να κάνω μερικά δοκιμαστικά ώστε να δω διαφορές μετά


Επειδή είμαι από ξενύχτι θα ήθελα να γίνεις πιο συγκεκριμένος γιατί 4cyl είμαι κι εγώ με 100hp και ο άλλος με 200hp.... Αν θες να χαλάσεις τσάμπα βενζίνη (που είναι και ακριβή) προσφέρομαι μέχρι και με Aygo (μα τι διαβόλια είναι αυτά) αρκεί να μη με δουλεύεις μετά... :rofl2: (πάντως αν λες για το mazda προτείνω να παραγγείλουμε και φαγητό μετά τον καφέ και να μη τρέχουμε τσάμπα στους δρόμους)
ΥΓ. άνοιξα σήμερα με Dio αυτόματο 50cc και πηγαίναμε κόπιες χαχαχαχα....

stefos
01-10-11, 18:12
Παιδιά, έλεος...

Ξεχάσαμε το πιο σημαντικό με όλα αυτά...

Ότι ο ΣΤΡ έδωσε το άσπρο και δε μπορώ να πάρω τη νίκη τώρα που έβαλα 3.45 :owned:


Δημήτρη αν θες νίκη δοκιμάζουμε ξανά οι δυο μας, τώρα θα με τρως λόγω βάρους. Εμένα πλέον έχει μόνιμα φορτωμένα παιδικό καθισματάκι, καρότσι κλπ. Α! και 95αρα βενζίνη σαν καλός μπαμπάς!:pth:

aggelosmk2
01-10-11, 18:22
Και κανένα 318is ρε παιδιά για μένα.... Μην είστε μονοφαγάδες !!!!

kloukakis ακούει ?

Geo_3D
01-10-11, 18:36
Δημήτρη αν θες νίκη δοκιμάζουμε ξανά οι δυο μας, τώρα θα με τρως λόγω βάρους. Εμένα πλέον έχει μόνιμα φορτωμένα παιδικό καθισματάκι, καρότσι κλπ. Α! και 95αρα βενζίνη σαν καλός μπαμπάς!:pth:

Tα καλυτερα νεα που διαβασαμε σε αυτο το thread!!!

Congrats my friend!!!!

Geo_3D
01-10-11, 18:43
Oσο για τους τετρακυλινδρους....get your own room!!!Here is mine!!!:D

Nick_compact
01-10-11, 19:49
To δικό μου μπορεί να ενταχθεί στα τετρακύλινδρα BMW παίδες;;

Stunt Mike
01-10-11, 20:40
Αλλο ενα ευκολο βραδυ για το compactaki και σε ρολ και απο σταση...πραγματικα και το Ε30 και το Ε36,απλα δεν υπηρχαν διπλα μου......αφου δεν ηρθε κανενας!!!Να γραφτει παρακαλω στα πρακτικα οτι μεχρι τις 11.25 ημουν Ατταλο και περιμενα,δεν εμφανιστηκε κανεις,οποτε τις πηρα στα χαρτια που λεει και ο φιλος και δασκαλος (κατα το Καλαντα ευαγγελιο) Ευαγγελος,και σαν καλος π@π@ρας και εγω πηρα χαμπαρι εκεινη την στιγμη οτι 1)δεν εχω το τηλεφωνο του γειτονα giogio και 2)διαπιστωσα οτι δεν ειχα μοναδες για τηλ,ενω ειχα στειλει μηνυμα νωριτερα:loser:

Βρε μαστουρωμενο αγορι για 07/10 δεν μου'πες????Πως με περιμενες στις 30/09???Αφου σου'πα απο Δευτερα μπαινει το δικο μου για τουρμπισμα και παει η εξατμιση μου στο αλλο 328....συννενοηση μπουζουκι:banhim:

saikoE39
01-10-11, 23:00
To δικό μου μπορεί να ενταχθεί στα τετρακύλινδρα BMW παίδες;;

Nαι ρε...και το δικο σου...και το δικο μου και του μανου...:jumpgirl:

Nick_compact
01-10-11, 23:07
Φιλαράκι το δικό σου δε γράφει BMW στην άδεια, ούτε στο θόλο...

saikoE39
01-10-11, 23:55
Φιλαράκι το δικό σου δε γράφει BMW στην άδεια, ούτε στο θόλο...

Για αυτο γαμαει........:bullhorn:

Geo_3D
02-10-11, 03:58
Βρε μαστουρωμενο αγορι για 07/10 δεν μου'πες????Πως με περιμενες στις 30/09???Αφου σου'πα απο Δευτερα μπαινει το δικο μου για τουρμπισμα και παει η εξατμιση μου στο αλλο 328....συννενοηση μπουζουκι:banhim:

Η συναντηση ειναι στις 6/10 για να μην μπερδευτουμε...Απο εκει και περα επειδη εγραψες κατω απο το ραντεβου που δωσαμε με giogio στον Ατταλο,νομιζα οτι θα ερχοσουν και εκει αν προλαβαινατε την εξατμιση...my fault!:chair:

Dim77
02-10-11, 09:38
Δημήτρη αν θες νίκη δοκιμάζουμε ξανά οι δυο μας, τώρα θα με τρως λόγω βάρους. Εμένα πλέον έχει μόνιμα φορτωμένα παιδικό καθισματάκι, καρότσι κλπ. Α! και 95αρα βενζίνη σαν καλός μπαμπάς!:pth:

Η νίκη θα ήταν καλή απέναντι στα 6κύλινδρα :smokin: για την τιμή του valvetronic N42!

Συγχαρητήρια Στέφανε, να σου ζήσει. :clap:

Όσο για την 95άρα...ποιός βάζει κάτι άλλο πια? :embarassm

Dim77
02-10-11, 09:39
Και τώρα που ο Ευαγγελος είναι...αδύναμος...φάτε τον :owned: χαχα

Βλέπω να βάζει S54 στο ΜΧ5
:smokin:

stefos
02-10-11, 20:42
Ευχαριστώ για τις ευχές σας!

EVANGELOS
02-10-11, 23:54
οκ Ντιμ ένας ... άλλος ???

agrotis328
03-10-11, 13:32
εμενα κοψοκ@λη γιατι δεν με συμπεριλαμβανεις στα αυτοκινητα για τεστ βανος..?εε?

εχουμε ρατσισμο αλογων..?

TAZ118!
03-10-11, 15:07
οκ Ντιμ ένας ... άλλος ???


Count me in για τον χαβαλε...

Geo_3D
03-10-11, 17:02
εμενα κοψοκ@λη γιατι δεν με συμπεριλαμβανεις στα αυτοκινητα για τεστ βανος..?εε?

εχουμε ρατσισμο αλογων..?

Οχι,απλα αναφερομουν σε γρηγορους....και δε νομιζω οτι ανηκεις σε αυτη την κατηγορια!!!!

Payback is a bitch!!!!:thefinger :D :loser:

LEO328
04-10-11, 07:53
Οχι,απλα αναφερομουν σε γρηγορους....και δε νομιζω οτι ανηκεις σε αυτη την κατηγορια!!!!

Payback is a bitch!!!!

χαχαχα εχω λιωσει μαζι σας!δεν υπαρχετε.σε καλο να μου βγει (μην φαω πολλες καροτσες)χαχαχαχα :ylsuper::jester::rofl2:

LEO328
04-10-11, 07:59
εμενα κοψοκ@λη γιατι δεν με συμπεριλαμβανεις στα αυτοκινητα για τεστ βανος..?εε?

εχουμε ρατσισμο αλογων..?

ετσι ετσι κραχτον.....χαχααχα (μαλλον με βλεπω για πολλες κολωνες απο ολες τις μπαντες) χαχαχα :jester::icon18:

santo
05-10-11, 15:03
Θα παω να παρω ενα σαξοραλλο με 160 αλογακια πραγματικα, οχι σαν το παλιο μου που ηταν ψωφιο και θα τα πουμε!!! :)
Ερχομαι λειαν συντομως..

LEO328
07-10-11, 08:36
η πρωτη μου αποπειρα με τον geo τελικα στο πισω μερος του μυαλου μου μου αφησε πολλες καλες εντυπωσεις απο το αμαξι μου παρολο το τεραστιο κενο που δημιουργηθηκε.το αποτελεσμα αναμενομενο.ετσι και αλλιως ποτε δεν υπηρξα κοντρακιας.ουτε καν να ξεκιναω ξερω και του το ειχα πει απο πριν.απλα ηθελα να δω το αμαξι μου πως παει.εγιναν 2 πατηματα.(το πρωτο δεν πιανεται διοτι ουτε καν εφυγα λογω απειριας με τις κορνες χαχαχα).

λοιπον στο 1ο που ηταν και το καλο μου πατημα (ξεκινησα καλα για αρχαριος) εφυγε ο γιωργος στην αρχη αλλα απο 3η μετα αρχισα να μαζευω σταθερα.βεβαια εκει που ειχε σκυλιασει το δικο μου και ηταν ετοιμο να περασει (στα πολλα) ειδα την στροφη και εκοψα (δεν ηξερα τον δρομο-μαρτυρας μου ο fanatic) με αποτελεσμα να ξανακερδισει ο γιωργος το κενο που δημιουργησε στην αρχη με το αναμενομενο αποτελεσμα.

στο 2ο πατημα ξεκινησα πολυ νευρικα (μην θελοντας να του δωσω διαφορα στην αρχη) αλλα λογω ασχετοσυνης στο ξεκινημα και περισοτερων στροφων (ειπαμε δεν ξερω ακομα να ξεκιναω) εκανα τρελο κολοdrift!χαχαχα πρεπει να σκουπισα το δρομο καλα!χαχαχαχα
αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι (ενταξει λογω της παπαριας μου ειχε φυγει πολυ ο γιωργος δεν υπηρχε επαφη) οτι το ρημαδι το δικο μου παλι σταθερα μειωνε την μεγαλη διαφορα στην συνεχεια.
καλη φαση.να διευκρινησω οτι δεν εχω ξαναπατησει κανονισμενα.ετσι για την εμπειρια.
ο γιωργος ειναι εμπειρος στις εκκινησεις και απο οτι καταλαβα θελει πολλη δουλεια να τον καταφερεις.οι εντυπωσεις απο το αμαξι μου ειναι πολυ θετικες παντως και αυτος ηταν ο σκοπος που πατησα.οχι για να περασω τον γιωργο.ηξερα απο την αρχη οτι απο σταση σαν κουλος που ειμαι σε εκκινηση οτι δεν ειχα ελπιδες..
υ.γ. 1 geo εχεις σε βιντεο την σκουπα που εκανα στην εκκινηση την 2η φορα?χαχαχα πολυ γελιο.
υ.γ. 2 αντε μολις βαλω το προγραμματακι θα ξαναδοκιμασω με το κοκκινο ρημαδι.με λιγο προπονηση στην εκκινηση πρωτα βεβαιως-βεβαιως....:rofl2:
υ.γ. 3 σου αρεσε κουφαλιτσα που με εραψες ε?see you again out there...χαχαα:thefinger

Fanatic
07-10-11, 08:45
pffffffffffffff ο geo κλεβει εκκλησιες στις εκκινησεις....ε μαααααααααααααααα ολοι αναπηροι ειμαστε σε αυτο το φλορουμ?

LEO328
07-10-11, 09:27
pffffffffffffff ο geo κλεβει εκκλησιες στις εκκινησεις....ε μαααααααααααααααα ολοι αναπηροι ειμαστε σε αυτο το φλορουμ?

χαχαχα :party:εμεις οι δυο πρεπει να κανουμε μυστικες προπονησεις (ειδικα εγω).να βοηθησει ο ενας τον αλλον μπας και τον ραψουμε απο σταση τον geo (δυσκολο).μαρεσει που πηγα να φυγω σαν τιτικα.χαχαχα ευτυχως που μου το πες.χαχαχαχα τα θυμαμαι σημερα και γελαω....
λες να το γυρισω στο drift καλυτερα που το χω?χαχαχα(θυμησου την 2η ελεινη εκκινηση αλλα ken block χαχαχαχα πολυ γελιο)....:icon_kidr

Fanatic
07-10-11, 09:32
χαχαχα :party:εμεις οι δυο πρεπει να κανουμε μυστικες προπονησεις (ειδικα εγω).να βοηθησει ο ενας τον αλλον μπας και τον ραψουμε απο σταση τον geo (δυσκολο).μαρεσει που πηγα να φυγω σαν τιτικα.χαχαχα ευτυχως που μου το πες.χαχαχαχα τα θυμαμαι σημερα και γελαω....
λες να το γυρισω στο drift καλυτερα που το χω?χαχαχα(θυμησου την 2η ελεινη εκκινηση αλλα ken block χαχαχαχα πολυ γελιο)....:icon_kidr

Το θεμα ειναι να μας ευχαριστει το αμαξι μας...τα υπολοιπα ειναι...για την κουβεντα...ειτε απο εκκινηση ειτε απο ρολλ...:icon02::smiley_ab

LEO328
07-10-11, 10:37
Το θεμα ειναι να μας ευχαριστει το αμαξι μας...τα υπολοιπα ειναι...για την κουβεντα...ειτε απο εκκινηση ειτε απο ρολλ...:icon02::smiley_ab

:+1:ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την γρια μου τωρα που το λες.με το προγραμματακι που λεγαμε θα ειμαι οκ.δεν χρειαζεται παραπανω.για βολταδικο το χω και για ταξιδακια ετσι και αλλιως....δεν ειμαι και κοντρακιας....(το καταλαβες απο κοντα αυτο.ε ενταξει μια στο τοσο σαν παιδι και γω να ξεσκουριαζουμε καλο κανει για διασκεδαση ανεξαρτητου αποτελεσματος χεχε).

nik200
07-10-11, 11:01
λες να το γυρισω στο drift καλυτερα που το χω?χαχαχα(θυμησου την 2η ελεινη εκκινηση αλλα ken block χαχαχαχα πολυ γελιο)....:icon_kidr

ελα να σε καταστρεψουμε και εσενα..:rofl2:

LEO328
07-10-11, 11:20
ελα να σε καταστρεψουμε και εσενα..:rofl2:

χαχαχα ξερω ξερω.δεν εχω ορεξη να κοιμαμαι σε παγκακια και να ζεσταινω στα λαστιχα το φαι.χαχαχα.οταν ειναι να αλλαξω λαστιχα μπορει να κανονισουμε να δοκιμασω για το χαβαλε.εχω εμπειρια απο πιστα στο καρτ.μετρησα στους 2 πρωτους γυρους καμποσα λαστιχα.χιχχι :rofl2:

EVANGELOS
07-10-11, 15:32
http://www.facebook.com/photo.php?v=10150340309709170

video