PDA

Επιστροφή στο Forum : help - προβλημα με δηλωση κινητηρα


sab28
15-10-11, 15:53
καλησπερα φιλοι.

Εχω ενα προβλημα σοβαρο και 8ελω την βοηθεια σας.

Εχω ενα ε36 μαμα 1600 και το εκανα 1800is με τιν προοπτικη να το δηλωσω.

Εχω μαζεψει ολα τα χαρτια και επειδη υπερβαινω το 25% στην hp δεν μπορει να δηλωθει μόνο αν η bmw hellas μου χορηγήσει βεβαιωση που να λεει οτι το δικο μου το σκαφος κυκλοφόρησε με αυτο το κινητηρα. το οποιο δεν μου το δινουν και αν δεν κανω λαθος λεγεται εγκριση τυπου κινητηρα.

Γνωρίσει κανεις τιποτα??? τι μπορω να κανω??

εχω παει στο κτεο (με κοψανε) και μου εχουν δωσει περιθωριο 1 μηνα να το δηλωσω.

καμια ακρη ???

ευχαριστω.

M535 E28
15-10-11, 17:06
ηλίθιο κράτος...ανάθεμα με τους μ@λ@κες που έχουμε μπλέξει
αυτή η μετατροπή έχει δηλωθεί εκατοντάδες φορές

ή προσπαθείς να πάρεις το χαρτί από την bmw γερμανίας ή πας δια της πλαγίας οδού

sab28
15-10-11, 18:12
πως δλδ να το παρω απο γερμανια?τι ενοεις πλαγιως?

M535 E28
15-10-11, 19:05
να επικοινωνήσεις και να το ζητήσεις απευθείας
το πλαγίως γίνεται με παρακαμπτόσημο..

Dimitris ///M
16-10-11, 02:57
Πλάγια οδός = λάδωμα
Παρφέ σοκολά = λάδωμα
Μαρούλι = λάδωμα
Καφεδάκι = λάδωμα
Φρέντο = ΧΟΝΤΡΟ λάδωμα

μπορώ να σου λέω ολόκληρες σελίδες λέξεις που λένε και υποννοούν λάδωμα αλλά επειδή συνήθως αυτό γίνεται και επειδή θα μας αποκυρήξουν άμα προτρέπουμε τον κόσμο να λαδώνει για να γίνεται σωστά η δουλειά του (......γκούχου γκούχου όλα τα χε η Μαριωρή ο φερετζές της έλειπε) τότε καλύτερα να πεταχτείς στο ΚΤΕΟ Ελληνικού που είναι δημόσιο και υπάρχει ΣΤΑΝΤΑΡ στα αρχεία τους.
Απο BMW Hellas και λοιπές αντιπροσωπείες μην περιμένεις να βγάλεις άκρη γιατί βλέπεις ασχολούμεθα με νέα αυτοκίνητα!
Στέλνεις ενα email στην Γερμανική BMW και πιστεύω σε 2 24ωρα να λυθεί το θέμα σου, μπορεί να ναι οι χειρότεροι αλλά έχουν κράτος και οργάνωση!

Πάρε καλύτερα ένα τηλέφωνο ή πετάξου στο Υπ.Συγκοινωνιών και πες οτι έχεις κάνει την μετατροπή, έχεις τα νόμιμα χαρτιά αγοράς κινητήρα/τοποθέτησης απο το συνεργείο (να τα έχεις μαζί σου αν πας) κλπ και θέλεις να το δηλώσεις, θα σου πούν εκείνοι τι ακριβώς χρειάζεται να κάνεις, αυτές οι μετατροπές γίνονται κάθε βδομάδα που λέει ο λόγος δεν μπορεί να μην υπάρχει κάτι παρόμοιο στα αρχεία τους ;)

Όσο για το περιθώριο στο ΚΤΕΟ θα έλεγα να τους γράψεις εκεί που δεν πιάνει μελάνι! Πρώτα θα ηρεμήσεις απο τα υπόλοιπα και μετά πας και στο ΚΤΕΟ

Υ.γ. Απο όσο θυμάμαι έχεις περιθώριο ένα μήνα να δηλώσεις μετατροπή στην άδεια κυκλοφορίας αλλά το κτέο δεν έχει να κάνει καμία σχέση με αυτό, συνήθως πρώτα κάνουμε μετατροπή, αλλάζει η άδεια κυκλοφορίας απο το υπουργείο και μετά περνάς κτέο.....

sab28
16-10-11, 07:36
Στο Υπ.Συγκοινωνιών εχω παει και με ζητησανε και αυτοι το χαρτη απο την bmw

LEO328
16-10-11, 07:59
για δε πας σε εναν διαικπερωτη ρε φιλαρακι να τελειωνεις?μονο τα σουρτα φερτα, βενζινες και γραφειοκρατια που θα φας πας σε εναν διαικπερεωτη με ολα τα χαρτια σου και αναλαμβανει αυτος χωρις να παιζουν μπαλα περα δωθε και εισαι ετοιμος με κτεο (αυτο μπορεις να τι κανεις και στο τελος μονος σου) και τα παντα ολα!(επαναλαμβανω μονο οι βενζινες που θα καψεις περα δωθε μια η αλλη σουρχεται).αμα μενεις αθηνα εχω εναν στο κεντρο να τον παρεις τηλ. να σου πει πως και τι και μετα βλεπεις τι σε συμφαιρει.απο κει και περα αμα διαλεξεις την ορθη οδο καλη τυχη.παντως αμα περιμενεις απο την bmw καλα κρασια τον αυγουστο....:smokin:

bmwdakias85
16-10-11, 08:53
ποιος ο λογος να το δηλωσεις σιγα την μετατροπη που εκανες!οπτικα κ οι δυο κινητηρες ειναι ιδιοι δεν βρεισκω το λογο που να το δηλωσεις να εκανες καμια 28αρα οπως ο λεο να πω ενταξη αλλα εσυ ειναι σαν να μην εκανες τσαμπα η ταλεπορια σου αδερφε!

ThaNOS E46coupe
16-10-11, 09:27
ποιος ο λογος να το δηλωσεις σιγα την μετατροπη που εκανες!οπτικα κ οι δυο κινητηρες ειναι ιδιοι δεν βρεισκω το λογο που να το δηλωσεις να εκανες καμια 28αρα οπως ο λεο να πω ενταξη αλλα εσυ ειναι σαν να μην εκανες τσαμπα η ταλεπορια σου αδερφε!

χαχαχαχαχα....θα πεθανω ρε φουστη...αχαχαχ...
Ας μαθουμε κ κατι χρησιμο σημερα....Γιωργο, Ξερεις το is αμα σε πετυχει στο δρομο θα παρακαλουσες να εχεις 2.2 ?

Stunt Mike
16-10-11, 11:11
να επικοινωνήσεις και να το ζητήσεις απευθείας
το πλαγίως γίνεται με παρακαμπτόσημο..

:twak: Εδω δεν καταλαβε το ''πλαγιως'' θα βγαλει ακρη με το παρακαμπτοσημο??Σωθηκες τωρα...Προφανως ο ανθρωπος δεν ειναι του χωρου γι'αυτο και παιδευεται...Βρε Sab28 πηγαινε σ'εναν διεκπεραιωτη να ληξει το θεμα σου.Μονος δυσκολα θα βγαλεις ακρη ειδικα αν δεν εισαι του χωρου.

LEO328
16-10-11, 11:44
:twak: Εδω δεν καταλαβε το ''πλαγιως'' θα βγαλει ακρη με το παρακαμπτοσημο??Σωθηκες τωρα...Προφανως ο ανθρωπος δεν ειναι του χωρου γι'αυτο και παιδευεται...Βρε Sab28 πηγαινε σ'εναν διεκπεραιωτη να ληξει το θεμα σου.Μονος δυσκολα θα βγαλεις ακρη ειδικα αν δεν εισαι του χωρου.

μπραβο ρε μιχαλη.απλα ομορφα και πανω απο ολα νομιμοτατα!χαχαχαχα
σιγα μη τρεχω περα δωθε και να με παιζουν μπαλα αυτοι.πας με τα χαρτια σου απο την μετατροπη που σου δινει το συνεργειο στον διαικπερεωτη σε στελνει σε ενα κεπ για τις σχετικες υπευθυνες δηλωσεις (10 λεπτα υποθεση) του σκας και ενα 50αρικο και την επομενη σου χει ετοιμη την αδεια κομπλε.μετα το περνας και ενα κτεο και παπαλα.σιγα μην κατσουμε να παρακαλαμε την bmw και να τρεχω πανω κατω οπως ο ψαλτης στην ταινια!πριτς!χαχαχαχαχα
και θα σαι και νομιμοτατος αδελφε στην κυριολεξια.δεν κανω πλακα.με αριθμο κινητηρα και τα παντα ολα.....αρχοντας!:cheers:

georgepap
16-10-11, 11:54
Απ'οτι ξερω πρεπει να παρεις την εγκριση απτο κτεο ελληνικου.Δεν μπαινει στη μεση η bmw.
Γιατι δεν αναθετεις το θεμα σου σε εναν μηχανολογο να σου τα φτιαξει ολα?????