PDA

Επιστροφή στο Forum : ποτηροθήκες στο 46ρι


ditris
18-10-11, 18:17
Συνφορουμίτες, κάτοχοι ε46 μηπως γνωριζετε σε αυτοκινητο που δεν εχει ποτηροθηκη, αν τοποθετειται εκ των υστερων?Δηλαδή αν μπαινει σαν επιπροσθετο ή πρεπει να αλλαχτει το κομματι εκεινο όλο με αλλο με ενσωματωμενη ποτηροθηκη?Εννοω το σημειο εκεινο πουναι διπλα στο κουμπακι των αλαρμ και ειναι αδειο θηκακι για να βαζεις μικροαντικειμενα.....νομίζω έχει και καπάκι συρταρωτό για να κλείνει όπως το πίσω θηκάκι το κάθετο σε αυτό
Ποσο περιπου κοστιζουν αυτες οι ποτηροθηκες?

ditris
18-10-11, 18:19
Εννοω το σημειο εκεινο πουναι διπλα στο κουμπακι των αλαρμ(ειναι αδειο θηκακι για να βαζεις μικροαντικειμενα).
Αυτό το θηκάκι ξέχασα να πω είναι δίπλα ακριβώς απο το χειροφρενο......

Lambros
18-10-11, 18:43
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL11&mospid=47628&btnr=51_3969&hg=51&fg=95

Dim77
18-10-11, 19:01
Σωστός και ο λαμπρος, αλλά είναι για σεντάν και μου φαίνεται ότι έχει κάποια διαφορά.

Εδώ βρήκα για το coupe.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Coupe/Europe/318Ci-N42/browse/vehicle_trim/storing_partition_mounting_parts-2/
Αλλάζεις το 6 (θήκη), που μάλλον έχεις ήδη, με το 8 και το 10.
(ποτηροθήκη και κερματοδέκτης πίσω).

Το είχα βάλει πριν χρόνια και μπορώ να πώ το εξής, έπρεπε να είναι στανταρ οι 2 ποτηροθήκες με την κερματοθήκη. Πολύ χρήσιμο.
Δεν ήταν ακριβό. Καμμιά 30αρια-40 ευρώ είχε σύνολο.

Lambros
18-10-11, 19:24
Δημήτρη οι κωδικοί που δίνει είναι ίδιοι και για σεντάν και για κουπέ!Και λογικό μου φαίνεται,γιατί είναι ίδιες οι κονσόλες.Πρόσφατα έβαλα στο 4πορτο δικό μου κονσόλα και τεμπέλη από κουπέ.

Dim77
18-10-11, 19:28
Δημήτρη οι κωδικοί που δίνει είναι ίδιοι και για σεντάν και για κουπέ!Και λογικό μου φαίνεται,γιατί είναι ίδιες οι κονσόλες.Πρόσφατα έβαλα στο 4πορτο δικό μου κονσόλα και τεμπέλη από κουπέ.

Ναι όντως, απλά άνοιξα τη σελίδα και μπερδεύτηκα με τους κωδικούς, γιατί είχα ανοίξει το κουπέ από την άλλη.

Σημασία έχει ότι χωρίς κόπο, πάει το παραγγέλνει και το βάζει. :cheers:

M_enzo
18-10-11, 19:48
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=430275&postcount=320

ditris
19-10-11, 08:31
Ευχαριστώ πολύ παιδιά(M-ENZO,LAMBRO,MODERATOR DIM77) για τις απαντησεις σας....όντως χρειάζεται ένα ποτηροθηκάκι να βάζεις ένα νερο,χυμό να πινεις τον καφέ σου...πως κ δεν τοχαν σκεφτει?
Σε μένα το θηκάκι είναι της φώτος που επισυναπτω....δεν είναι σαν του M-ENZO με συρταρωτό καπάκι απο πάνω αλλα το ιδιο ειναι μάλλον....

Dim77
19-10-11, 09:05
Βγαίνει όλο αυτό που έχεις, και μπαίνει το κομμάτι της ποτηροθήκης (2 θέσεις) και το κομμάτι που έχει μια κερματοθήκη (και μια μικρή επιπλέον θέση).

stelmaniac
19-10-11, 10:48
παιδια μη λετε βλακειες με ποτηροθηκες κ αλλες φλωριες γιατι θα τα παρει ο ευαγγελος, εδω ειναι μοτορσπορτ...ακου ποτηροθηκες...!!!!!!!!!!!!!!

BMW Power
19-10-11, 10:53
παιδια μη λετε βλακειες με ποτηροθηκες κ αλλες φλωριες γιατι θα τα παρει ο ευαγγελος, εδω ειναι μοτορσπορτ...ακου ποτηροθηκες...!!!!!!!!!!!!!!

:D:rofl2:

Τώρα Στέλιο και Ευάγγελος με αυτά θα ασχολείται

Dim77
19-10-11, 11:22
παιδια μη λετε βλακειες με ποτηροθηκες κ αλλες φλωριες γιατι θα τα παρει ο ευαγγελος, εδω ειναι μοτορσπορτ...ακου ποτηροθηκες...!!!!!!!!!!!!!!

Κοίτα Στέλιο, στην ποτηροθήκη μπαίνει καλύτερα το κινητό και στηρίζεται όταν κάνω hill climb στο βουνό στρίβοντας με 3g καθώς και το νεράκι για αναπλήρωση υγρών μετά από 300χλμ ειδικής διαδρομής :icon18:

(Την περίμενα αυτή την απάντηση σου από χτες...:D:D )

nik200
19-10-11, 11:54
παιδια μη λετε βλακειες με ποτηροθηκες κ αλλες φλωριες γιατι θα τα παρει ο ευαγγελος, εδω ειναι μοτορσπορτ...ακου ποτηροθηκες...!!!!!!!!!!!!!!

εγω παντως οταν το πηρα το αμαξι, και τραβηξα το πρωτο παντιλικι μου χυθηκε ο καφες..αρα χρειαζεται..

ditris
19-10-11, 18:48
παιδια μη λετε βλακειες με ποτηροθηκες κ αλλες φλωριες γιατι θα τα παρει ο ευαγγελος, εδω ειναι μοτορσπορτ...ακου ποτηροθηκες...!!!!!!!!!!!!!!
το καλό με τα bmw είναι πως συνδυάζουν κυρίλα με αλητεια....είναι όπως λέμε άλλη το πρωί άλλη το βράδυ!Άρα στιγμές μπορουμε(όπως κ ο Ευάγγελος) να βάζουμε κανενα καφεδακι,νερακι...κ να απολαμβανουμε το ταξιδακι μας.....σε περιπτωσεις κόντρας,drift φυσικα τις θήκες τις έχουμε άδειες!
Υ.Γ Η θήκη επίσης μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για "παρκαρισμα" απο μπυρονια,ουισκακια κατα τις νυχτερινες εξορμησεις μας....ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΠΛΗΝ ΣΠΑΝΙΩΝ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑΣ....:nixweiss:

ThaNOS E46coupe
19-10-11, 23:47
χαχαχα...τι λες μωρη αλκοολα? Φαντασου την ωρα που θα σε σταματησοτν για αλκοτεστ κ μολις θα εχεις πιει μια γουλια, θα βαρεσει κοκκινα το εργαλειου του στρουμφ,και τι θα του πεις? Ξερετε κυρις στρουμ μολις στρουμφιασμε λιγο στρομφοποτακι απο τη σαμπανιερα της στρουμφοbmw? Ξερεις τι θα σου πει? Τη στρουμφισες....αχαχα. Περα απο την πλακα...το χρειαζομαι επειγοντως. Ειναι πολυ βολικο....απ τα καλυτερα μπαξιματα με μλις 40 ευρω, και μαλιστα γνησιο...

ditris
20-10-11, 11:59
χαχαχα...τι λες μωρη αλκοολα? Φαντασου την ωρα που θα σε σταματησοτν για αλκοτεστ κ μολις θα εχεις πιει μια γουλια, θα βαρεσει κοκκινα το εργαλειου του στρουμφ,και τι θα του πεις? Ξερετε κυρις στρουμ μολις στρουμφιασμε λιγο στρομφοποτακι απο τη σαμπανιερα της στρουμφοbmw? Ξερεις τι θα σου πει? Τη στρουμφισες....αχαχα. Περα απο την πλακα...το χρειαζομαι επειγοντως. Ειναι πολυ βολικο....απ τα καλυτερα μπαξιματα με μλις 40 ευρω, και μαλιστα γνησιο...
Βρε χαζέ έτσι τόπα για τα περι οινοπνευματωδών....εννοείται δεν τα συστήνω!Πάντως είναι καλό μπάξιμο και οικονομικό+χρήσιμο...

E36 RULES!!
20-10-11, 13:02
Βρε χαζέ έτσι τόπα για τα περι οινοπνευματωδών....εννοείται δεν τα συστήνω!Πάντως είναι καλό μπάξιμο και οικονομικό+χρήσιμο...

Ποια, τα οινοπνευματώδη??? :D :D

ditris
20-10-11, 13:09
Ποια, τα οινοπνευματώδη??? :D :D
Ναι ότι απαγορεύεται δια ροπάλου η χρήση οινοπνευματος εν ώρα οδηγησης!Αρα στις ποτηροθηκες δεν πρεπει να τοποθετουνται ποτα!Οτιδηποτε αλλο ναι!Τωρα αν το αυτοκινητο ειναι παρκαρισμενο στην αυλη μας και δεν προκειται να το κινησουμε,το καθαριζουμε,τοχουμε για σπιτι-κρεββατι μας καποιες μερες-νυχτες...ε τοτε υπάρχουν εξαιρεσεις....οι ποτηροθηκες δικαιουνται να φιλοξενησουν και λιγο ή πολύ οινοπνευμα......:nutkick:

E36 RULES!!
20-10-11, 13:19
Ναι ότι απαγορεύεται δια ροπάλου η χρήση οινοπνευματος εν ώρα οδηγησης!Αρα στις ποτηροθηκες δεν πρεπει να τοποθετουνται ποτα!Οτιδηποτε αλλο ναι!Τωρα αν το αυτοκινητο ειναι παρκαρισμενο στην αυλη μας και δεν προκειται να το κινησουμε,το καθαριζουμε,τοχουμε για σπιτι-κρεββατι μας καποιες μερες-νυχτες...ε τοτε υπάρχουν εξαιρεσεις....οι ποτηροθηκες δικαιουνται να φιλοξενησουν και λιγο ή πολύ οινοπνευμα......:nutkick:

Oχι ρε, βασικα επρεπε να το κανω bold..

"Βρε χαζέ έτσι τόπα για τα περι οινοπνευματωδών....εννοείται δεν τα συστήνω!Πάντως είναι καλό μπάξιμο και οικονομικό+χρήσιμο..."

Αρχικα φαινεται λες και εννοεις οτι τα οινοπνευματωδη ειναι καλο μπαξιμο χαχαχα


Μ'εχει πιασει η .... ορεξη μου, ειναι η ωρα τετοια, μην παρεξηγεις :D :twak:

ditris
20-10-11, 14:13
Oχι ρε, βασικα επρεπε να το κανω bold..

"Βρε χαζέ έτσι τόπα για τα περι οινοπνευματωδών....εννοείται δεν τα συστήνω!Πάντως είναι καλό μπάξιμο και οικονομικό+χρήσιμο..."

Αρχικα φαινεται λες και εννοεις οτι τα οινοπνευματωδη ειναι καλο μπαξιμο χαχαχα


Μ'εχει πιασει η .... ορεξη μου, ειναι η ωρα τετοια, μην παρεξηγεις :D :twak:
έχεις απολυτο δίκιο....δεν ημουν ξεκάθαρος.....ταγραψα οπως το "ήξεις αφήξεις"!Δεν καταλάβαινε κάποιος εν τέλει για το αν προτεινω ή όχι τα οινοπνευματώδη στο αυτοκινητο.....
Υ.Γ Φυσικά κ δεν σ παρεξηγώ...κάθε άλλο.....:yippee:

E36 RULES!!
20-10-11, 14:25
έχεις απολυτο δίκιο....δεν ημουν ξεκάθαρος.....ταγραψα οπως το "ήξεις αφήξεις"!Δεν καταλάβαινε κάποιος εν τέλει για το αν προτεινω ή όχι τα οινοπνευματώδη στο αυτοκινητο.....
Υ.Γ Φυσικά κ δεν σ παρεξηγώ...κάθε άλλο.....:yippee:

χαχαχα :D :yipee:

performance
22-10-11, 21:12
Βγαίνει όλο αυτό που έχεις, και μπαίνει το κομμάτι της ποτηροθήκης (2 θέσεις) και το κομμάτι που έχει μια κερματοθήκη (και μια μικρή επιπλέον θέση).

Απολυτως σωστος.

LEO328
24-10-11, 11:32
απο τα καλυτερα interior tuning που εχω κανει στο ε36 μου.να γινει και στα ε46 οπωςδηποτε!καθε φορα που πηγαινα ταξιδι και ξεκιναγαν τα σαληγκαρια για να ανεβω στο χωριο στην κερκυρα η' στις στροφες τις γρηγορες μετα τα παραδεισια προς καλαματα οταν παω,εψαχνα φραπεδες απο δω νερα απο κει και να τα 80ευρα για βιολογικους μετα.ενω τωρα κανεις τις παντες σου και τις πιπεριες σου οποτε θελεις απολαμβανωντας την φραπα σου.εχουμε πει ελληνας χωρις φραπε στο αμαξι ειναι ειδος υπο εξαφανιση!ασε που ειναι και αποθηκευτικος χωρος μαζι.κινητο κ.τ.λ.χεχε.τα γινει φιλε mako!και ειναι και οεμ!μην ξεχνιομαστε!:yippee:
υ.γ. ε ενταξει και κανα τσιπουρακι η΄ κανας περιπατητης (j.w.) για τις κρυες νυχτες-εξορμησεις δεν βλαπτει.χαχαχα με μετρο ομως για να μην εχουμε μετα τυπου χαρι κλυν καταστασεις με κανα μπαρμπα-στρουμφ οπως:
-ριεε παληκαρι χκ!μπορω να αφησω στο πισω καθισμα 1 πιτσα και 10 μπυυυρες?χκ!χκ!:rofl2:

Dermatis
18-01-12, 10:45
Λοιπον ψηθηκα και εγω.......:clap: Που θα το βρω να το αγορασω......????
Ειναι ευκολο στην τοποθετηση αμα ειναι να το βαλω μονος μου!?

petroscf
18-01-12, 12:54
Καμιά ιδέα για να κάνω κάτι ανάλογο στο Ε21, κανείς?
Οπωσδήποτε δεν έχω απαιτήσεις για ΟΕΜ, αλλα να ειναι αξιοπρεπές αισθητικά (και συμμαζεμένο...όχι καγκουριές...)

intasg
18-01-12, 14:53
Όσον αφορά το Ε46, το πσρήγγειλα από γνωστή αντιπροσωπεία στην Καλιθέα με κόστος 80 ευρώ. Την τοποθέτηση στην κάνουν εκεί δωρεάν. Ξεκούμπωμα-κούμπωμα. Πολύ απλό.

Lambros
18-01-12, 15:13
Αυτο ελειπε να σου χρεωναν την τοποθετηση τοσο που χρεωσαν το ανταλλακτικο.

Dermatis
20-01-12, 08:27
Αυτο ελειπε να σου χρεωναν την τοποθετηση τοσο που χρεωσαν το ανταλλακτικο.

Φιλοι μου το πήρα και το εβαλα μόνος μου με 40 ευρω καθαρισα (χωρις *** ετσι στη ζουλα)
Τελειο αποτέλεσμα και αρκετος χώρος! Μήπως υπάρχει κατι σε εσπρεσιερα ΟΕΜ αν γινεται να την βαλω στην θεση του τεμπελη να μην σταματω καν για καφε στο δρομο!

BMW Power
20-01-12, 09:55
http://lavrans.info/book/img/nespresso_incar_1.jpg

http://mail2web.com/blog/wp-content/uploads/2308/14990.jpg

http://www.weirdthings.org.uk/wp-content/uploads/2008/03/weird-gadget-in-car-espresso-machine.jpg

Κάτι άλλο????

STR
20-01-12, 09:56
Τι ειπες τωραααααα χαχαχα. Ενα Ristretto παρακαλω!!!

BMW Power
20-01-12, 10:08
Τα έχω ταράξει τα Ristretto Στράτο. Τουλάχιστον 2 διπλά την μέρα στην δουλειά!!! Φαντάσου να είχα και στο αυτοκίνητο χαχαχα

Dermatis
25-01-12, 09:34
http://lavrans.info/book/img/nespresso_incar_1.jpg

http://mail2web.com/blog/wp-content/uploads/2308/14990.jpg

http://www.weirdthings.org.uk/wp-content/uploads/2008/03/weird-gadget-in-car-espresso-machine.jpg

Κάτι άλλο????
ΕΛΙΩΣΑ..........Φοβερος :bowdown:

GEECO
02-03-12, 22:38
Φιλοι μου το πήρα και το εβαλα μόνος μου με 40 ευρω καθαρισα (χωρις *** ετσι στη ζουλα)
Τελειο αποτέλεσμα και αρκετος χώρος! Μήπως υπάρχει κατι σε εσπρεσιερα ΟΕΜ αν γινεται να την βαλω στην θεση του τεμπελη να μην σταματω καν για καφε στο δρομο!

Σήμερα ρώτησα στη BMW Σφακιανάκης για το κόστος σε μπεζ, το οποίο ανέρχεται σε Ε30,50. Είναι must αυτό το μαραφετι...

Vassilis E46 Cabrio
06-03-12, 01:19
Σήμερα ρώτησα στη BMW Σφακιανάκης για το κόστος σε μπεζ, το οποίο ανέρχεται σε Ε30,50. Είναι must αυτό το μαραφετι...

Μπες ebay.com θα βρείς πολλά....Άσε τον Σφακιανάκη στην ησυχία του....

GEECO
06-03-12, 12:42
Μπες ebay.com θα βρείς πολλά....Άσε τον Σφακιανάκη στην ησυχία του....

σωστός .... αρκετά μας έχει ακουμπήσει...

θα πρέπει να αγοράσω και την κερματοθήκη από όσο κατάλαβα. Νομίζω ότι το ebay δεν ειναι verified by visa, 3d secure. δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ σε συναλλαγή.
θα το βρω δηλαδή ποιο φθηνό και από €30+ ? και τα ταχυδρομικά ?

Lambros
06-03-12, 12:51
σωστός .... αρκετά μας έχει ακουμπήσει...

θα πρέπει να αγοράσω και την κερματοθήκη από όσο κατάλαβα. Νομίζω ότι το ebay δεν ειναι verified by visa, 3d secure. δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ σε συναλλαγή.
θα το βρω δηλαδή ποιο φθηνό και από €30+ ? και τα ταχυδρομικά ?

Ίσως ελάχιστα φθηνότερα.Η θήκη για τα κέρματα δεν είναι αναγκαστικό να μπεί και αυτή.

Dim77
06-03-12, 12:53
Δηλαδή αν κάνει 30ευρώ συν μεταφορικά είναι καλύτερα από το να πας και να στο βάλουν με 50 ευρώ στην αντιπροσωπεία? :nixweiss:

Έτσι δεν έχει ελπίδα να μείνει κανένα μαγαζί ανοικτό στη χώρα μας.

Δεν έδωσα 5 ευρώ παραπάνω στο μαγαζί, το μαγαζί δεν πλήρωσε ΦΠΑ, φόρο στο κράτος, το κράτος έκοψε μισθούς-συντάξεις και αύξησε τους φόρους...και ζούμε καλά.

Δε λέω για διαφορές 300%, αλλά για 10% διαφορά βάζουμε τα χεράκια μας και βγάζουμε τα ματάκια μας παιδιά. Και τρώει ο Γερμανός στο ebay....

Lambros
06-03-12, 12:54
Δηλαδή αν κάνει 30ευρώ συν μεταφορικά είναι καλύτερα από το να πας και να στο βάλουν με 50 ευρώ στην αντιπροσωπεία? :nixweiss:

Έτσι δεν έχει ελπίδα να μείνει κανένα μαγαζί ανοικτό στη χώρα μας.

Δεν έδωσα 5 ευρώ παραπάνω στο μαγαζί, το μαγαζί δεν πλήρωσε ΦΠΑ, φόρο στο κράτος, το κράτος έκοψε μισθούς-συντάξεις και αύξησε τους φόρους...και ζούμε καλά.

Δε λέω για διαφορές 300%, αλλά για 10% διαφορά βάζουμε τα χεράκια μας και βγάζουμε τα ματάκια μας παιδιά. Και τρώει ο Γερμανός στο ebay....

+1000 :dblthumb2

GEECO
06-03-12, 13:14
Ίσως ελάχιστα φθηνότερα.Η θήκη για τα κέρματα δεν είναι αναγκαστικό να μπεί και αυτή.
Lambros νομιζω θα μείνει κενό αν δεν μπει και η κερματοθήκη.

Lambros
06-03-12, 13:25
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BP71&mospid=47600&btnr=51_3241&hg=51&fg=35

Νομίζω ότι μπορείς να αγοράσεις μόνο το 5 και να κρατήσεις το πίσω "κομμάτι" που έχεις τώρα.Πραγματικά τα 25-30 ευρώ για την κερματοθήκη τα βρίσκω τελείως ανούσια.

GEECO
06-03-12, 13:39
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BP71&mospid=47600&btnr=51_3241&hg=51&fg=35

Νομίζω ότι μπορείς να αγοράσεις μόνο το 5 και να κρατήσεις το πίσω "κομμάτι" που έχεις τώρα.Πραγματικά τα 25-30 ευρώ για την κερματοθήκη τα βρίσκω τελείως ανούσια.

επειδή δεν έχω πρόχειρη φωτό απο το σαλόνι, για δες λίγο εδώ από κάποιο άλλο όχημα http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/1998718/
φαίνεται ότι όλο το κομμάτι του βραχίωνα που τώρα είναι θηκη αντικειμένων είναι μονοκόμματη. έτσι αν μπει η ποτηροθήκη, θα μείνει άδειο πίσω.
μαλλον είναι μονόδρομος η αγορά και των 2 ανταλλακτικών.
φυσικά εύχομαι να έχεις δίκιο και να κάνω λάθος.

BMW Power
06-03-12, 13:51
Δες εδώ πως μπαίνει (http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f3/how-fit-cup-holder-your-e46-t20575/) δεν γίνεται να μπει μόνο η ποτηροθήκη γιατί θα αφήσει κενό πίσω.

GEECO
06-03-12, 14:00
Δες εδώ πως μπαίνει (http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f3/how-fit-cup-holder-your-e46-t20575/) δεν γίνεται να μπει μόνο η ποτηροθήκη γιατί θα αφήσει κενό πίσω.
σωστός

δεν τον γλυτώνομε το μικρό κερματοθυκάκι. όμως είναι καλή μόντα χρήσιμη και εύκολη.
θα λεω ότι έκανα και diy μετά...

BMW Power
06-03-12, 14:10
Η κερματοθήκη είναι βολική, ειδικά αν σου σπάνε τα νεύρα οι θόρυβοι στο αυτοκίνητο όπως σε εμένα.

GEECO
06-03-12, 14:45
Η κερματοθήκη είναι βολική, ειδικά αν σου σπάνε τα νεύρα οι θόρυβοι στο αυτοκίνητο όπως σε εμένα.
συμφωνω και επαυξάνω...

...και για όσους ενδιαφέρονται μόλις κάλεσα το Σφακιανάκη.
μου είπε τραγουδιστά ότι η μπεζ ποτηροθήκη κοστίζει 30,50 και η κερματοθήκη 28,72 και οι τιμές συμπεριλαμβάνουν και ΦΠΑ ( Φίλτρο προγραμμα εξάτμιση )

BMW Power
06-03-12, 14:48
οι τιμές συμπεριλαμβάνουν και ΦΠΑ ( Φίλτρο προγραμμα εξάτμιση )

:rofl2::rofl2::rofl2: Σωστός!!!

Vassilis E46 Cabrio
06-03-12, 15:46
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-cupholder-and-coin-tray-/170795769282?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3D UCC%26otn%3D5%26ps%3D63%26clkid%3D6811417998496689 419

http://www.ebay.de/itm/BMW-E46-3er-Getrankehalter-Mittelkonsole-Munzbox-/110796687038?pt=DE_Autoteile&hash=item19cbff46be

Ακριβά είναι ρε γαμώτο δες και σε κανένα τρακαρισμένο σε καμια μάντρα....

GEECO
06-03-12, 16:12
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-cupholder-and-coin-tray-/170795769282?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3D UCC%26otn%3D5%26ps%3D63%26clkid%3D6811417998496689 419

http://www.ebay.de/itm/BMW-E46-3er-Getrankehalter-Mittelkonsole-Munzbox-/110796687038?pt=DE_Autoteile&hash=item19cbff46be

Ακριβά είναι ρε γαμώτο δες και σε κανένα τρακαρισμένο σε καμια μάντρα....

δεν είναι εύκολο να βρεις το χρώμα ( στην περίπτωσή μου μπεζ)

ΥΓ. έκλεισα παραγγελία στο Σφακιανάκη.
τώρα βέβαια είδα το 2ο Url που πέρασες και ψιλοξενέρωσα... δεν πιστέυω να μου ρθει τίποτα ταριφάδικο σχέδιο για τα κέρματα .

Dim77
06-03-12, 16:53
Αν πήρες το αυθεντικό, όπως βλέπεις στη φώτο είναι. Κλείνει και πατάς τη μια άκρη και εμφανίζονται τα κέρματα (στη φώτο το έχει ανοικτό).

Είναι εργοστασιακό και όμορφο. Όταν το βάλεις θα καταλάβεις τι ωραία που εναρμονίζεται.

Όπως έγραψα και πιο πάνω, έτσι έπρεπε να βγαίνει κατευθείαν το 46.

Edit: Όπως βλέπω πιο ακριβά έρχεται από το ebay παρά από την επίσημη αντιπροσωπεία στη χώρα μας.

GEECO
06-03-12, 17:43
Αν πήρες το αυθεντικό, όπως βλέπεις στη φώτο είναι. Κλείνει και πατάς τη μια άκρη και εμφανίζονται τα κέρματα (στη φώτο το έχει ανοικτό).

Είναι εργοστασιακό και όμορφο. Όταν το βάλεις θα καταλάβεις τι ωραία που εναρμονίζεται.

Όπως έγραψα και πιο πάνω, έτσι έπρεπε να βγαίνει κατευθείαν το 46.

Edit: Όπως βλέπω πιο ακριβά έρχεται από το ebay παρά από την επίσημη αντιπροσωπεία στη χώρα μας.

δημήτρη ευτυχως έβαλες τα πράγματα στη θεσή τους με τη διευκρίνιση σου. άρα έτσι είναι στην ανοικτή του θέση. ωραίο κόλπο.
συμφέρει να το πάρει κανείς από τον επίσημο αντιπρόσωπο είναι φθηνό για γνήσιο ανταλακτικό.
αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι σε ερώτησή μου για τεμπέλη στην επίσημη αντιπροσωπία , μου κάνανε την ερώτηση
γνήσιο ή ημιτασιόν ?
νόμιζα ότι μόνο γνήσια parts φέρνουν οι bmw ντιλερς...
anyway. . .

GEECO
07-03-12, 12:52
Ορίστε κύριοι, όλο γκρινιάζουμε... ήρθανε ποτηροθήκη και κερματοδέκτης εεε, κερματοθήκη,

έκανα την παραγγελία χθες στις 16:00 και σήμερα παραλαμβάνω την ίδια ώρα.
το πρώτο μου DIY !
Α ρε μαστοράντζα....γιωργάκη... :yippee:
τα βάζω σήμερα και περνάω φωτό το βράδυ.

το επόμενο DIY με το δώρο επίδομα Πάσχα ( αν το πάρουμε ) θα είναι εγκατάσταση τεμπέλη...
αν δεν πάρουμε όμως δώρο θα εγκαταστήσω έναν δικό μου τεμπέλη
έχουμε πολλούς στη δουλειά...

GEECO
07-03-12, 20:16
πριν

35444

μετα

35445
35446


πανεύκολη εφαρμογή, την έκανα εν κινησει που λέει ο λόγος από το σφακ μέχρι το σπίτι μου, από την ανυπομονησία μου....:drive2:

νομίζω ότι η κερματοθήκη είναι λίγο μούφα από την άποψη ότι δεν χωράει και πολλά κέρματα. από ότι είδα στα πεταχτά μάλλον χωράει ένα δίευρο, ένα μονόευρο και 5 εικοσάλεπτα. ή ένα δίευρο ένα πενηντάλεπτο και 5 μονόευρα κέρματα.

κόστος €50
μου είπε κάποιος ότι : μπορείτε να κλείσετε ραντεβού για να σας το τοποθετήσουμε
ενώ έπρεπε να μου πει, : μη φεύγετε μισό λεπτό να σας το τοποθετήσουμε...

θα αργήσουμε πολύ να αποκτήσουμε κουλτούρα στο customer service

-ο-
γρινιάρης...

Dim77
07-03-12, 20:21
Είδες που σου έλεγα ότι είναι πολύ όμορφο και όπως πρέπει?

(Φυσικά αφού είναι OEM) :smokin:

giannis 116
07-03-12, 20:23
Ωραιο καλοριζικο! Μακαρι να ηταν τοσο απλα και φτηνα και για σειρα 1 Ε87 η τοποθετηση ποτηροθηκων στη μεσαια κονσολα. Στους ασσους πρεπει να αλλαξεις ΟΛΗ την κονσολα με το αναλογο κοψε ραψε και κοστος εννοειται και δεν υπαρχει ουτε πατεντα δυστυχως...
Φοβερο εσωτερικο τ αμαξι σου πως μπορεις να το κρατας τοσο καθαρο, μιλαμε τετοια χρωματα ειναι πονοκεφαλος για την καθαριοτητα!
Ωραιος και παλι! :cheers:

GEECO
07-03-12, 20:24
Είδες που σου έλεγα ότι είναι πολύ όμορφο και όπως πρέπει?

(Φυσικά αφού είναι OEM) :smokin:

έχεις απόλυτο δίκιο.
τώρα θα χρειαστώ και τεμπέλη Οπως Είναι Μαμά.... μιας και ο ανώνυμος θα είναι καμμια πλαστικούρα... αλλά δεν γίνονται όλα με τη μιά.

ditris
07-03-12, 20:28
πριν

35444

μετα

35445
35446


πανεύκολη εφαρμογή, την έκανα εν κινησει που λέει ο λόγος από το σφακ μέχρι το σπίτι μου, από την ανυπομονησία μου....:drive2:

νομίζω ότι η κερματοθήκη είναι λίγο μούφα από την άποψη ότι δεν χωράει και πολλά κέρματα. από ότι είδα στα πεταχτά μάλλον χωράει ένα δίευρο, ένα μονόευρο και 5 εικοσάλεπτα. ή ένα δίευρο ένα πενηντάλεπτο και 5 μονόευρα κέρματα.

κόστος €50
μου είπε κάποιος ότι : μπορείτε να κλείσετε ραντεβού για να σας το τοποθετήσουμε
ενώ έπρεπε να μου πει, : μη φεύγετε μισό λεπτό να σας το τοποθετήσουμε...

θα αργήσουμε πολύ να αποκτήσουμε κουλτούρα στο customer service

-ο-
γρινιάρης...

Πανέμορφη...και κυρίως πολύ χρήσιμη προσθήκη οι ποτηροκερματοθήκες!Μεγειές....:clap:

Υ.Γ 1)Παρόλο που εγώ είχα ανοίξει το thread...δεν έχω βάλει ακόμη στο δικό μου!πρέπει όμως γιατί μούναι χρήσιμο......
2) Τελικά απο 59,22 ευρώ σου τα άφησαν στρογγυλα 50 ευρώ?Και με αποδειξούλα?

GEECO
07-03-12, 20:30
Ωραιο καλοριζικο! Μακαρι να ηταν τοσο απλα και φτηνα και για σειρα 1 Ε87 η τοποθετηση ποτηροθηκων στη μεσαια κονσολα. Στους ασσους πρεπει να αλλαξεις ΟΛΗ την κονσολα με το αναλογο κοψε ραψε και κοστος εννοειται και δεν υπαρχει ουτε πατεντα δυστυχως...
Φοβερο εσωτερικο τ αμαξι σου πως μπορεις να το κρατας τοσο καθαρο, μιλαμε τετοια χρωματα ειναι πονοκεφαλος για την καθαριοτητα!
Ωραιος και παλι! :cheers:
σε ευχαριστώ
δεν το γνώριζα αυτό για τον άσσο. ευτυχώς της συζύγου έχει ποτηροθήκες και τεμπέλη.
πάντα κάτι λείπει όμως... (τιμόνι πολλαπλών.....)

για το εσωτερικό τι να σου πω, δεν το έχω πολλές μέρες το αμάξι και το προηγούμενό μου είχε μαύρο δέρμα.
ελπίζω να το κρατήσω σε καλή κατάσταση. χμμμ να βάλω άλλο ένα μικρό άγχος στη ζωή μου... αγόρασα ένα σόναξ για δέρμα αλλά δεν το είδα και πολύ σόι...

GEECO
07-03-12, 20:36
Πανέμορφη...και κυρίως πολύ χρήσιμη προσθήκη οι ποτηροκερματοθήκες!Μεγειές....:clap:

Υ.Γ 1)Παρόλο που εγώ είχα ανοίξει το thread...δεν έχω βάλει ακόμη στο δικό μου!πρέπει όμως γιατί μούναι χρήσιμο......
2) Τελικά απο 59,22 ευρώ σου τα άφησαν στρογγυλα 50 ευρώ?Και με αποδειξούλα?


ευχαριστώ makos, φυσικά με αποδειξούλα αλλά έχω γράψει λάθος, το κόστος είναι 59,20

giannis 116
07-03-12, 21:05
σε ευχαριστώ
δεν το γνώριζα αυτό για τον άσσο. ευτυχώς της συζύγου έχει ποτηροθήκες και τεμπέλη.
πάντα κάτι λείπει όμως... (τιμόνι πολλαπλών.....) για το εσωτερικό τι να σου πω, δεν το έχω πολλές μέρες το αμάξι και το προηγούμενό μου είχε μαύρο δέρμα.
ελπίζω να το κρατήσω σε καλή κατάσταση. χμμμ να βάλω άλλο ένα μικρό άγχος στη ζωή μου... αγόρασα ένα σόναξ για δέρμα αλλά δεν το είδα και πολύ σόι...

Ουτε κι εγω το γνωριζα και την πατησα. Νομιζα οτι αυτα τα εχουν στανταρ ολα τα αμαξια. Πριν ειχα ενα Γκολφ και τα ειχε στανταρ τετοιες θηκες αλλα και εσωτερικο φωτισμο. Σα νεος στα BMW δεν ηξερα δε ρωτησα και τη πατησα και δεν εβαλα πακετα φωτισμου και αποθηκευτικων χωρων γι αυτα και μετανιωσα κατοπιν εορτης... Αμα βρω καμια μεταχειρισμενη σε καμια καλη τιμη και σε καλη κατασταση ισως την αλλαξω, δε καιγομαι πανως...

Lambros
07-03-12, 21:08
Νομίζω ότι τα τριμ σου είτε με ντύσιμο με καρμπον μεμβράνη είτε με κάποιο άλλο τρόπο πρέπει να γίνουν μαύρα.Τα ασημένια το χαλάνε πολύ κατά την άποψή μου :)

GEECO
07-03-12, 21:20
Νομίζω ότι τα τριμ σου είτε με ντύσιμο με καρμπον μεμβράνη είτε με κάποιο άλλο τρόπο πρέπει να γίνουν μαύρα.Τα ασημένια το χαλάνε πολύ κατά την άποψή μου :)

Νομίζω κι εγώ ότι έχεις δίκιο αλλά εντός του 2012 δεν προβλέπεται :nixweiss:....επίσης μαύρο θα ήθελα να είναι και το κάλυμα της κουκούλας όταν αυτή είναι κάτω και όχι μπεζ, όπως δηλαδή είναι του vasilis46cabrio

Vassilis E46 Cabrio
07-03-12, 22:43
Νομίζω κι εγώ ότι έχεις δίκιο αλλά εντός του 2012 δεν προβλέπεται :nixweiss:....επίσης μαύρο θα ήθελα να είναι και το κάλυμα της κουκούλας όταν αυτή είναι κάτω και όχι μπεζ, όπως δηλαδή είναι του vasilis46cabrio

Τα trim εγώ τα έχω ντύσει με υλικό της 3Μ σε μαύρο γυαλιστερό όπως επίσης και το diffuser στον πίσω προφυλακτήρα ακόμη και τα χερούλια στις πόρτες εμπρός-πίσω.....
Ακόμη και το κάλυμα της κουκούλας μπορείς να ντύσεις,το σκέφτομαι σοβαρά για να δείχνει ωραίο και γυαλιστερό όταν θα το έχω ανοιχτό.....

GEECO
07-03-12, 22:52
Τα trim εγώ τα έχω ντύσει με υλικό της 3Μ σε μαύρο γυαλιστερό όπως επίσης και το diffuser στον πίσω προφυλακτήρα ακόμη και τα χερούλια στις πόρτες εμπρός-πίσω.....
Ακόμη και το κάλυμα της κουκούλας μπορείς να ντύσεις,το σκέφτομαι σοβαρά για να δείχνει ωραίο και γυαλιστερό όταν θα το έχω ανοιχτό.....

καθίστε ήσυχα νυχτιάτικα , θα με πάτε για διαζύγιο....


για πέτα καμμια φωτό βασίλη... :ylsuper:

μήπως να το συζητήσουμε αλλού για να μην χαλάσουμε το θέμα της ποτηροθήκης ?

Vassilis E46 Cabrio
07-03-12, 23:02
καθίστε ήσυχα νυχτιάτικα , θα με πάτε για διαζύγιο....


για πέτα καμμια φωτό βασίλη... :ylsuper:

μήπως να το συζητήσουμε αλλού για να μην χαλάσουμε το θέμα της ποτηροθήκης ?

Οκ,θα βάλω αύριο πιθανόν φωτό και θα ανοίξουμε καινούριο tread....
Ας μην πούμε κάτι άλλο εδώ....