PDA

Επιστροφή στο Forum : Link για χαρακτηριστικα και αποδοσεις BMW


AlexVag
31-10-11, 21:11
Λοιπον εχθες με αφορμη την επιστροφη μου απο Θεσσαλονικη στη Λαρισα και καποια ανοιγματα που εκανα με ενα cayenne αρχισα να ψαχνω τι παιζει με το διαφορικα και τις σχεσεις στο αυτοκινητο μου... αφορμη για αυτο ηταν οτι πηγαινα μεχρι 230 και μετα δεν ανεβαζα αλλο(σε καποια σημεια ειχε και μικρη ανηφορα)...ενταξει το cayenne δεν ειχε ελπιδα γιατι το ανοιγα ανετα αλλα ειχαμε ακριβως την ιδια τελικη...εγω φοραω διαφορικο απο 528 και εχω τις κοντες σχεσεις απο 520 με μοτερ 2.8 με προγραμμα...μου εκανε εντυπωση παντως που ημουν πιο γρηγορος και ειναι σιγουρο οτι και ο αλλος ανοιγε γιατι αυτος αρχισε την ιστορια αφου κολλησε πισω μου μετα απο τα διοδια και οταν ανοιξα προσπαθησε να ακολουθησει...αυτο εγινε αρκετες φορες...τεσπα ψαχνωντας βρηκα αυτο: http://www.automobile-catalog.com/

εχει τα παντα για ολα τα μοντελα της bmw απο επιταχυνσεις μεχρι ταχυτητα σε καθε σχεση σε συγκεκριμενες στροφες κτλ...

και κατι ασχετο...υπαρχει περιπτωση να δειχνει λαθος το κοντερ επειδη εχω βαλει 18αρες ζαντες ενω μαμα φορουσε μικροτερες(δεν θυμαμαι τι ηταν...) ?

ΥΓ. οπως καταλαβατε το θεμα ειναι 2 σε 1...