PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με SMG


RallyArt
07-11-11, 15:03
Καλησπέρα ρε παιδια.
Όπως γράφω και στον τίτλο το SMG μου τα έπαιξε:soapbox:
Σε συνεργείο στην τατοίου στην Μεταμορφωση μου είπε μάλλον ότι τα έφτυσε η τρόμπα του SMG(2100€) αλλά θέλει ακόμα να το κοιτάξει, είναι πολύ εντάξει το συνεργείο δεν έχω αμφιβολία για αυτό αλλά θέλω αν κάποιος είχε εμπειρία με κάτι παρόμοιο...

Ενώ πηγαίνα σταθερα με 5ή ταχυτητα με 80χλμ σταματησε να ανταποκρίνεται το σασμάν(δεν άλλαζε ταχύτητες) και πατούσα γκάζι και δεν ανταποκρινόταν ούτε και αυτό...
Με αποτέλεσμα να κάνω στην άκρη, αφού το έσβησα μετά από 1 λεπτό ξαναδοκιμάζω πάλι όλα καλά σε 100μέτρα πάλι τα ίδια!!!!
Και κούτσα κούτσα το πήγα στο συνεργείο.

manos///3
07-11-11, 15:35
Πες τους πρωτα να σου αλαξουν το πορτοκαλι ρελε του smg (μεσα στο κουτι της ecu) , δε κοστιζει τιποτα.
Επισης να μετρησουν τη πιεση της υδραυλικς μοναδας smg

EVERGET
07-11-11, 15:48
Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, άσε το Μανώλη να το δει και ό,τι σου πει αυτό και θα είναι! Δεν υπάρχει περίπτωση να σε βάλει σε έξοδα 2,100 εάν πρώτα δεν εξαντλήσει όλες τις λοιπές περιπτώσεις...

RallyArt
08-11-11, 07:10
Πες τους πρωτα να σου αλαξουν το πορτοκαλι ρελε του smg (μεσα στο κουτι της ecu) , δε κοστιζει τιποτα.
Επισης να μετρησουν τη πιεση της υδραυλικς μοναδας smg

Τον έχει κάνει ήδη παραγγελία σήμερα θα δούμε....
Τι Πρέπει να δω στις πιέσεις;

Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, άσε το Μανώλη να το δει και ό,τι σου πει αυτό και θα είναι! Δεν υπάρχει περίπτωση να σε βάλει σε έξοδα 2,100 εάν πρώτα δεν εξαντλήσει όλες τις λοιπές περιπτώσεις...


Δεν έχω αμφιβολία ότι είναι Εντάξει Μηχανικος...
Απλα ήθελα να δω αν κάποιος άλλος είχε παρομια εμπειρία.

chief
08-11-11, 08:01
Αντλια ειναι. Ολα τα SMG αργα ή γρηγορα θα πάθουν αυτη την ζημια.
Στο προηγουμενο μου αμαξι μου ετυχε την εβδομαδα μερα που το αγορασα.

NICK_M3
08-11-11, 09:54
τελαυταίο ιατρικο ανακοινωθέν... :

το αμάξι σου θέλει ή συμπλέκτη ή αντλία συμπλέκτη...

για νεώτερα θα ενημερωθείτε κατάλληλα....

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

BMW Power
08-11-11, 09:55
Online ενημέρωση από Μανόλη? χαχαχα

RallyArt
12-11-11, 12:19
Τελικά το πρόβλημα ήταν στο ρελέ,δίσκο-πλατό και ένα ακόμα ανταλλακτικό που βλέπει σε ποια θέσει είναι ο επιλογέας.
Όλα καλα έγινε και ένα ΜΕΓΑΛΟ service και τώρα το αμαξάκι είναι μες στην τρέλα.:smokin: