PDA

Επιστροφή στο Forum : 1Μ burning rubber @ BMW Welt delivery


M3EST
29-11-11, 17:34
Σαββατο 26 νοεμβριου ηταν μια πολυ ιδιαιτερη μερα.φτασαμε στο BMW Welt για να παραλαβω το 1Μ.
Μετα το καλωσορισμα στην υποδοχη και τα γραφειοκρατικα μειναμε στην αιθουσα αναμονης για φαγητο και ποτο μεχρι την ωρα του ραντεβου.

Μετα απο λιγο εμφανιστηκε ο υπευθυνος και μας οδηγησε στις σκαλες που κατεληγαν στο αυτοκινητο.
Με αφησε για λιγο μονο με το 1Μ να το περιεργαστω και επειτα με ρωτησε αν χρειαζομαι να μου εξηγησει καποια πραγματα .
Του ειπα λοιπον οτι εχω ηδη οδηγησει M3 και 1Μ στο Nιρμπουργκρινγκ.
Αυτο θα ειναι το προτζεκτ μου αφου εχω εταιρεια βελτιωσεων με γραφεια στην Ελλαδα και στη Γερμανια.
Καθως ειμαι και αντιπροσωπος της Akrapovic η πρωτη βελτιωση θα ειναι η εξατμιση.
Επειτα θα γινει καποια αναβαθμιση στην ιπποδυναμη και ορισμενες επεμβασεις για μειωση βαρους.Ο τυπος γελασε και ειπε οκ
τωρα ξερω πως δεν εχω κατι αλλο να πω παρα καλοριζικο και να το απολαυσεις.Ειναι το ιδανικο αυτοκινητο για βελτιωτικες επεμβασεις.
Μπορεις να κανεις μερικες βολτες κυκλικα μεσα στο κτιριο και να αισθανθεις την απολαυση της οδηγησης.

Χαμογελασα και του λεω ειπες οδηγησης η πλαγιολισθησης?
Ο τυπος γελαει και μου λεει μπορεις να κανεις οτι θελεις αρκει να μην θεσεις κανεναν αλλο σε κινδυνο.

Αμαν!Αυτο ηταν οτι καλυτερο ειχα ακουσει.Εβαλα αμεσως τον κινητηρα εμπρος φορεσα ζωνη ασφαλειας και πατησα το κουμπι του dsc.
Ξεκινησα να κινουμαι στην αρχη αργα και μετα απο λιγο σπιναρωντας.Ο ηχος της εξατμισης του 1Μ σε συνδυασμο
με το στριγγλισμα των ελαστικων μεσα στο κτιριο του BMW Welt ηταν κατι μοναδικο.Στην γεφυρα απενατι μαζευτηκε ενα πληθος απο
επισκεπτες που προσπαθουσαν να δουν τι συνεβαινε.Ολοι με κοιτουσαν σαν να τους προσφερα το θεαμα που περιμεναν να δουν.

Αφησα την υπογραφη μου με τα πισω λαστιχα στο πατωμα του BMW Welt.
Επηρεαστηκα απο τα βιντεο της BMW M που εδειχνε το 1Μ να πηγαινει με το πλαι.
Επειτα κατεβηκα το δρομο προς την εξοδο οπου ειχαν τα αυτοκινητα της BMW Motorsport παρκαρισμενα μπροστα στο κτιριο.
Τραβηξαμε φωτογραφιες και ειχε ερθει η ωρα της αναχωρησης.Ο εξωτερικος χωρος ηταν αδειος και βρεγμενος.
Μπαινω λοιπον στη θεση του οδηγου και ημουν τοσο ενθουσιασμενος που τραβηξα ενα κυκλικο ντριφταρισμα και γυρισα προς την εξοδο.
Ο κοσμος μου εκανε συγχαρητηρια με νοηματα και ο φυλακας χαμογελουσε.

Αυτα ηταν τα πρωτα λεπτα της παραλαβης του 1Μ που θα θυμαμαι για παντα.

M3EST
29-11-11, 17:37
Συνεχεια εδω

M3EST
29-11-11, 17:38
Και οι αποδειξεις

http://www.youtube.com/watch?v=U4NkraQdkOg

http://www.youtube.com/watch?v=qcwQWXiPvEU

m_power_lunatic
29-11-11, 17:52
Εγω θα σταθω στις πινακιδες......Αλω...και 340 απο την ιπποδυναμη???Ψαγμενο.....πολυ ψαγμενο!!!!!!!!

Καλοριζικο Νικολα,να το χαρεις φιλε οσο θες,την Πεμπτη ομως φερε την ''ασημινα''-Μ3 Ε30 στη συγκεντρωση χεχεχεχεχε!!!!!!

BMW Power
29-11-11, 19:40
Νίκο είσαι ΘΕΟΣ :bowdown::bowdown::bowdown:

EVANGELOS
29-11-11, 19:57
ΑΠΟΛΥΤΟ RESPECT Νίκο !!! ...

Σβουρίδι στο BMW WELT !!! ΥΠΕΡΧΟΝΤΡΟ !!!

5555
29-11-11, 21:01
Για σου ρε Νικολα σε χαιρομαι

stef
29-11-11, 21:10
Νίκο καλοτάξιδο φίλε!!!
Να το χαρείς όσο μπορείς!!
Φέρτο στη συνάντηση μεθαύριο!!!

sierra
29-11-11, 21:16
Καλορίζικο Νίκο να το χαίρεσαι... :yippee:

Geo_3D
29-11-11, 21:21
χαχαχαχαχα!!!Ελληναρας ακομα και στον ναο!!!!Αυτα ειναι!!!

P.S.-Θελω την μπλουζα!!!!!

Action Man
29-11-11, 21:22
καλοτάξιδο Νίκο!!!:yipee::yipee:

santo
29-11-11, 21:30
άλονεν !! πολύ μπροστά !! τι κάνεις βρε τρελλέ !!! μέσα στο Βελτ !!!!
Θεός απλά!!
Φέρτω στην συνάντηση να το δούμε το πράμα !!!

KAZA
29-11-11, 21:31
Καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα ……. Ένα Burn out λες να ήταν too much εκεί μέσα; Το σκέφτηκες; :scratchch

georgepap
29-11-11, 22:47
Καλοριζικο και καλοταξιδο φιλε μου!!!
Μας εκανες να νιωσουμε συνοδηγοι στην
εμπειρια σου αυτη!!!Μπραβο σου!!!
Πραγματικα πρεπει να τους τρελανες στο welt...!!!

jkarpas
29-11-11, 23:53
καλοτάξιδο φίλε, πραγματικά απίστευτη εμπειρία, μπράβο

rapid_fast
30-11-11, 01:38
Καλοτάξιδος!!!! και εσύ και η κούκλα!!

chief
30-11-11, 06:14
Καλοριζικο Νικο. Να το χαιρεσαι οπως του αξιζει και ραντεβου στην πιστα.
Κουκλα ειναι !

bimmer-corfu
30-11-11, 08:26
Καλορίζικο! Τρομερή επιλογή

M3EST
30-11-11, 10:11
Thanks παιδες αλλα δεν κρατηθηκα.Λιγο η κατασταση με την κριση ,λιγο η ψυχολογια κατω επρεπε κατι να κανω.Πραγματικα το διασκεδασα.

Οι αντιδρασεις ηταν αναμικτες.Οι μισοι με κοιταγαν λες και τους προσβαλα και οι υπολοιποι μου εδιναν συγχαρητηρια.Οπως παντα οι συντηρητηκοι και οι ενθουσιωδεις.Αδιαφορω λοιπον για τους πρωτους μισους και για τους υπολοιπους λεω πως εκανα κατι χωρις να γινει επικινδυνο αλλα εσπασε αυτη η μονοτονια και ησυχια που επικρατει μεσα στο Welt.

Μακαρι η παραδοση να γινοταν στο Νιρμπουργκρινγκ . χεχε

crazy_beaver
30-11-11, 10:32
Νίκο καλορίζικο και ευχαριστούμε που μας έφτιαξες την διάθεση!!!!!!!1

pacman
30-11-11, 11:01
καλορίζικο!!!!
κουκλάρα!!!!

αλήθεια το μπλουζάκι i m back....που το βρίσκουμε?

(αφου δεν μπορώ να αγοράσω 1M τουλάχιστον ας πάρω το μπλουζάκι)...

SAC
30-11-11, 12:58
Ζηλεύωωωω!!!!
Καλορίζικο αδερφέ...

alpaneras
30-11-11, 14:31
Like like like like!! Τους έδειξες the greek way... !#$@ την κρίση μου!!

M3EST
30-11-11, 20:43
Εγω θα σταθω στις πινακιδες......Αλω...και 340 απο την ιπποδυναμη???Ψαγμενο.....πολυ ψαγμενο!!!!!!!!

Καλοριζικο Νικολα,να το χαρεις φιλε οσο θες,την Πεμπτη ομως φερε την ''ασημινα''-Μ3 Ε30 στη συγκεντρωση χεχεχεχεχε!!!!!!

Απ οτι βλεπεις Γιαννη εισαι ο μονος που μου ζητησε να φερω το Ε30.Ολοι οι υπολοιποι ψηφισαν 1Μ οποτε η πλειοψηφια κερδιζει.

compact
30-11-11, 20:58
polla likeeeeeeeee!!!!!!μπραβο ρε νικο!!!!!!

stef
30-11-11, 22:11
Απ οτι βλεπεις Γιαννη εισαι ο μονος που μου ζητησε να φερω το Ε30.Ολοι οι υπολοιποι ψηφισαν 1Μ οποτε η πλειοψηφια κερδιζει.

Ε θα φέρει ο Γιάννης το δικό του!!!
Τώρα πρέπει να δούμε το νέο κτηνάκι σου!! χαχα