PDA

Επιστροφή στο Forum : angel eyes brightness


giorgosz3
30-11-11, 14:11
Γειά σας και πάλι! λοιπόοονν....φοράω φανάρια με angel eyes ενσωματωμένα, οχι τα δαχτυλίδια, αλλα το φως τους είναι κάπως αδύναμο, δηλαδή τη μέρα είτε ανάβουν είτε οχι ενα και το αυτό...υπάρχει τρόπος να το δυναμώσω; δεν εχω ιδεα αν δουλεύουν με LED η με κάτι άλλο...αν δείτε στο γκαράζ μου εχω φωτό με κοντινό στα φανάρια...

Makis_
04-12-11, 09:27
Δεν ξέρω φίλε μου αλλά σίγουρα υπάρχει σετάκι led αντικατάστασης.
Θέλω και εγώ να τα δυναμώσω με led ισχύος αλλά θέλω να κρατήσω το original κιτρινωπό χρώμα των 2700 Kelvin.

Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μας πει...

gregE36
04-12-11, 14:25
πρεπει να βγαλεις τα φαναρια σου να τα ανοιξεις και να αλαξεις τα λαμπακια (ψειρες) 4 νομιζω σε καθε κυκλο με αλλα που βγαζουν πιο δυνατο φως πιο ασπρο .μικρη διαφορα θα την δεις.

Bimmer56
04-12-11, 14:56
Γειά σας και πάλι! λοιπόοονν....φοράω φανάρια με angel eyes ενσωματωμένα, οχι τα δαχτυλίδια, αλλα το φως τους είναι κάπως αδύναμο, δηλαδή τη μέρα είτε ανάβουν είτε οχι ενα και το αυτό...υπάρχει τρόπος να το δυναμώσω; δεν εχω ιδεα αν δουλεύουν με LED η με κάτι άλλο...αν δείτε στο γκαράζ μου εχω φωτό με κοντινό στα φανάρια...

Και τα 20000Κ να βαλεις, την ημερα δεν προκειται να δεις διαφορα, δεν καταλαβα τι θελεις?
Στο Ζ3 δεν εχεις πολλες επιλογες, αλλα καποια πραγματα γινονται.
Στα 6000Κ το ασπρο, κιτρινο και ασπρο δεν πανε μαζι, εσυ αποφασιζεις. Καλη τυχη.

giorgosz3
04-12-11, 16:22
απλά εχω δει άλλα Ζ3 με πολύ πιο φωτεινά δαχτυλίδια...εντάξει δε λεω να κάνουν μπαμ τη μέρα αλλα αυτά π έχω μέχρι να πέσει ο ήλιος και να τα ανάψω δε φαίνεται τίποτα απολύτως...

sierra
04-12-11, 17:43
Γι αυτό εγω έβαλα τα CCFLγια να είναι όλα άσπρα και φαίνονται και την ημέρα πολύ καλά...