PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε34 Απορείες


s_goudis
08-12-11, 19:42
Παιδιά είμαι κάτοχος ενος Ε34 μετα απο πολύ ψάξιμο εχω τις εξής απορείες:
1.Η LCD οθόνη ενός 518i με Μ40 όταν ζεστένεται σβήνουν σταδιακά οι ενδείξεις της. Τελικά διορθώνεται ή όχι το συγκεκριμένο πρόβλημα και αν ναι πως.
2.στο αυτοκίνητο μου ΄πεχω τοποθετήσει original RCD της BMW με θέση για σιντιέρα.Μπορώ να βάλω θυρα USB ?
Ευχαριστώ..

k.kakos
08-12-11, 21:03
Για το ταμπλο πρεπει ν΄αλλαχτει το ribbon cable.
Για USB δεν γνωριζω να σου πω, ο μονος τροπος που μπορω να σκεφτω ειναι ανταπτορας σα και αυτους που κυκλοφορουν για ε39 ο οποιος μπαινει στη θεση της συντιερας και υποστηριζει mp3, απλα τα κομματια αποθηκευονται σε 6 φακελους σα να εχεις σιντιερα. Δε ξερω αν υπαρχει κατι αναλογο για ε34.

Dimitris ///M
08-12-11, 23:51
Για το καντράν θέλει αλλαγή η καλωδιοταινία όπως είπε ο φίλος απο πάνω.....

Για το cd τώρα θα έλεγα να βάλεις ένα RadioCD/USB, και καλύτερα θα παίζει, και οικονομικότερα θα σου έρθει! Για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν νομίζω να έβγαλαν ποτέ αντάπτορα....

:owned:

stelmaniac
09-12-11, 01:19
1. Οι ενδειξεις ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ...Τα 518 και τα 520 ειχαν καρκινο στο καντραν και πολυ δυσκολα θα βρεις μοντελο να μην εχει καμενες ενδειξεις. Μην αλλαξεις ριμπον,ειναι πεταμενα χρηματα.
2. Αν θες να ακους μουσικη mp3,αγορασε ενα mp3 car fm transmitter. μπαινει στον αναπτηρα και εχει 10 ευρω.

k.kakos
09-12-11, 08:43
1. Οι ενδειξεις ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ...Τα 518 και τα 520 ειχαν καρκινο στο καντραν και πολυ δυσκολα θα βρεις μοντελο να μην εχει καμενες ενδειξεις. Μην αλλαξεις ριμπον,ειναι πεταμενα χρηματα.
2. Αν θες να ακους μουσικη mp3,αγορασε ενα mp3 car fm transmitter. μπαινει στον αναπτηρα και εχει 10 ευρω.

Οι ενδειξεις φτιαχνονται, ειναι διαφορετικο το θεμα αν για τον κατοχο αξιζει να δωσει λεφτα για κατι τετοιο και το ποιο σημαντικο, βρει ανθρωπο ο οποιος μπορει να του το φτιαξει. Δεν ειναι μονο των 518 και 520 καρκινικα τα ταμπλο, τα ιδια συμπτωματα εχουν ταμπλο με OBC καθως και σε μεταγενεστερα μοντελα οπως ε39, ε38...Еπισης σε πολλες περιπτωσεις δεν εχει βλαβη μονο η καλωδιοταινία αλλα και ο αισθητηρας φωτος του ταμπλο με αποτελεσμα να φεγγει περισσοτερο απ΄οτι χρειαζεται.

Ο ηχος απο transmitter δεν ειναι παντα ικανοποιητικος...υπαρχουν γνωστες που βγαζουν θυρα για usb απο τη κεφαλη του κασετοφωνου στο ντουλαπακι.

Φυσικα ολα ειναι θεμα επιλογων και αν καποιος ειναι διατεθημενος εκτος του να δωσει χρηματα να χασει και αρκετο χρονο στο ψαξιμο για τα συγκεκριμενα.

Φιλικα!

stelmaniac
09-12-11, 15:09
Οι ενδειξεις φτιαχνονται, ειναι διαφορετικο το θεμα αν για τον κατοχο αξιζει να δωσει λεφτα για κατι τετοιο και το ποιο σημαντικο, βρει ανθρωπο ο οποιος μπορει να του το φτιαξει. Δεν ειναι μονο των 518 και 520 καρκινικα τα ταμπλο, τα ιδια συμπτωματα εχουν ταμπλο με OBC καθως και σε μεταγενεστερα μοντελα οπως ε39, ε38...Еπισης σε πολλες περιπτωσεις δεν εχει βλαβη μονο η καλωδιοταινία αλλα και ο αισθητηρας φωτος του ταμπλο με αποτελεσμα να φεγγει περισσοτερο απ΄οτι χρειαζεται.

Ο ηχος απο transmitter δεν ειναι παντα ικανοποιητικος...υπαρχουν γνωστες που βγαζουν θυρα για usb απο τη κεφαλη του κασετοφωνου στο ντουλαπακι.

Φυσικα ολα ειναι θεμα επιλογων και αν καποιος ειναι διατεθημενος εκτος του να δωσει χρηματα να χασει και αρκετο χρονο στο ψαξιμο για τα συγκεκριμενα.

Φιλικα!

Φιλε μην προτρεχεις. Υπαρχει ειδικο θρεντ για τα καμενα πιξελ του Ε34. Αν τα φτιαξεις εσυ θα εχεις κατοχυρωσει παγκοσμια πατεντα και θα κανεις περιουσια. Ειδικα το καντραν των 518 και 520 Ε34 δεν φτιαχνεται ο,τι και να κανεις. Ακομα κι αυτα που δουλεουν ακομα, σε λιγο θα χαλασουν.
Εγω τα εχω δοκιμασει ολα, θα σου δωσω ενα καντραν κι αν μου το φτιαξεις θα σου δωσω 1000 ευρω....:hello:

k.kakos
09-12-11, 15:54
Φιλε μην προτρεχεις. Υπαρχει ειδικο θρεντ για τα καμενα πιξελ του Ε34. Αν τα φτιαξεις εσυ θα εχεις κατοχυρωσει παγκοσμια πατεντα και θα κανεις περιουσια. Ειδικα το καντραν των 518 και 520 Ε34 δεν φτιαχνεται ο,τι και να κανεις. Ακομα κι αυτα που δουλεουν ακομα, σε λιγο θα χαλασουν.
Εγω τα εχω δοκιμασει ολα, θα σου δωσω ενα καντραν κι αν μου το φτιαξεις θα σου δωσω 1000 ευρω....:hello:

Δε προτρεχω φιλε μου, φτιαχνεται. Πουθενα δεν ειπα οτι μπορω να το φτιαξω εγω και σαφως δεν θα ειναι και πατεντα. Το οτι υπαρχει ειδικο θρεντ δε συμαινει οτι στα υπολοιπα μηκη και πλατη της γης δεν εχει βρεθει τροπος για επιδιορθωση.

stelmaniac
09-12-11, 16:37
Δε προτρεχω φιλε μου, φτιαχνεται. Πουθενα δεν ειπα οτι μπορω να το φτιαξω εγω και σαφως δεν θα ειναι και πατεντα. Το οτι υπαρχει ειδικο θρεντ δε συμαινει οτι στα υπολοιπα μηκη και πλατη της γης δεν εχει βρεθει τροπος για επιδιορθωση.

Ρε μαγκα μας κοροιδευεις??? ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ οτι σε ολα τα μηκη και πλατη της γης θα υπαρχει τροπος να φτιαχτουν??? Αυτη ειναι η συμβουλη σου στο παιδι για να φτιαξει το καντραν του???

ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ...ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ....

spou_e36
09-12-11, 16:54
Αυτο μηπος θα το διορθονε ?

http://www.ebay.com/itm/BMW-E34-518-520-525-INSTRUMENT-CLUSTER-LCD-PIXEL-REPAIR-/330641855182?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4cfbca52ce

k.kakos
09-12-11, 17:08
Ρε μαγκα μας κοροιδευεις??? ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ οτι σε ολα τα μηκη και πλατη της γης θα υπαρχει τροπος να φτιαχτουν??? Αυτη ειναι η συμβουλη σου στο παιδι για να φτιαξει το καντραν του???

ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ...ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ....

Το υφος σου μαλλον δε χρειαζεται. Πουθενα δεν ανεφερα στο συμφορουμιτη οτι εγω γνωριζω τη τεχνολογια και εχω τη τεχνογνωσια να το φτιαξω, δεν εγραψα πουθενα οτι υποθετω οτι φτιαχνονται, γραφω εκτος Ελλαδος και εδω τα φτιαχνουν αντικαθιστωντας το ribbon cable ... οι δικες μου γνωσεις περιοριζονται στη περιθαλψη ασθενων και ΔΕΝ περιμενω να μαθω πως να φτιαχνω ταμπλο.

Χαιρετισμους!

stelmaniac
09-12-11, 19:57
Εχω αγορασει το ριμπον πολυ νωριτερα αφ'οτου ανακαλυψες την υπαρξη του. Ουτε αυτο διορθωνει τη ζημια. Μονο καινουρια πλακετα απο τη μπεμβε που ειναι πανακριβη και δε συμφερει.

k.kakos
09-12-11, 21:58
Τοτε ας δεχτουμε οτι ισως υπαρχουν δυο εκδοχες, καντραν που επιδιορθωνονται με ριμπον και τετοια που δεν μπορουν. Εχω δει περισσοτερα απο ενα επιδιορθωμενα, σε 520 συγκεκριμενα, αλλα ισως να ηταν τετοια η περιπτωση.
stelmaniac τα αναλογικα καντραν ειναι συμβατα σε αυτοκινητα που εχουν τετοια με lcd; Εσχατη λυση για το φιλο που ανοιξε το θρεντ αν θελει να βλεπει το χιλιομετρητη και τις ζεστες μερες χωρις να σπαει το κεφαλι του με επιδιορθωσεις.

Dimitris ///M
09-12-11, 22:36
Θα ρωτήσω κάτι γνωστούς και θα σας πω..... Επειδή έχω τα ηλεκτρονικά για χόμπυ θα προσπαθήσω να το διορθώσω, θα δείξει!

Απο όσο ξέρω φτιάχνεται και ήδη ένας συμφορουμίτης έχει φτιάξει μερικά (το αναφέρει σε άλλο θρέντ)....
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=123540#post123540

Θα το μεταφράσω όσο μπορώ με μεταφραστή και θα το ποστάρω εδώ.....

rapid_fast
10-12-11, 07:17
Δεν ξέρω γιατί αρπάζεστε χωρίς λόγο..
Υπάρχουν δύο βλάβες (τουλάχιστο)
1) καμμένα πίξελ. Η κατάσταση όπου το 6 εμφανίζεται σαν c η το 4 σαν Ι
αυτό μπορεί να λυθεί με το ρίμπον..
2) χαλασμένο φωτοκύτταρο.. η κατάσταση όπου τα πίξελ είναι κανονικά, αλλά
σιγά σιγά μειώνεται η φωτεινότητα τους, και στο τέλος δεν φαίνονται..
αυτό μπορεί να λυθεί με αλλαγή φωτοκύτταρου ή παράκαμψη του..
Φωτοκύτταρο δεν έχω βρεί πουθενά διαθέσιμο.
Δοκίμασα με φωτοκύτταρο απο Ε46, αλλά δεν ταιριάζει διαστασιολογικά και δεν κουμπώνει στο
ταμπλώ..
Συμπέρασμα.. Πάπαλα..

Dimitris ///M
10-12-11, 09:24
Δεν ξέρω γιατί αρπάζεστε χωρίς λόγο..
Υπάρχουν δύο βλάβες (τουλάχιστο)
1) καμμένα πίξελ. Η κατάσταση όπου το 6 εμφανίζεται σαν c η το 4 σαν Ι
αυτό μπορεί να λυθεί με το ρίμπον..
2) χαλασμένο φωτοκύτταρο.. η κατάσταση όπου τα πίξελ είναι κανονικά, αλλά
σιγά σιγά μειώνεται η φωτεινότητα τους, και στο τέλος δεν φαίνονται..
αυτό μπορεί να λυθεί με αλλαγή φωτοκύτταρου ή παράκαμψη του..
Φωτοκύτταρο δεν έχω βρεί πουθενά διαθέσιμο.
Δοκίμασα με φωτοκύτταρο απο Ε46, αλλά δεν ταιριάζει διαστασιολογικά και δεν κουμπώνει στο
ταμπλώ..
Συμπέρασμα.. Πάπαλα..

Τα φωτοκύτταρα λειτουργούν σαν αντιστάσεις, ανάλογα το φώς που δέχονται λίγο ή πολύ αυξομειώνουν την ωμικότητα απο όσο ξέρω....
Άρα το βραχυκυκλώνουμε και δοκιμάζουμε, ή τοποθετούμε μια σταθερή αντίσταση στην θέση του και τελείωσε.

Πχ σε εμένα τα πίξελ δείχνουν κανονικά όσο είναι "κρύο" αλλά μόλις ζεσταθεί αρχίζουν και δεν φαίνονται!

stelmaniac
10-12-11, 14:36
Παιδια, τα καμμενα πιχελ δεν φτιαχνονται στο Ε34. Οποιος αγορασει Ε34 θα αγορασει μαζι και το προβλημα αυτο.
Το αναλογικο ταμπλω θα δειξει τα χιλιομετρα αλλα θα εχει προβλημα καποιο αλλο οργανο που θα αποκλινει απο τη σωστη μετρηση,οπως συμβαινει στα περισσοτερα ταμπλω που μπαινουν σε διαφορετικο μοντελο...

s_goudis
11-12-11, 17:17
2) χαλασμένο φωτοκύτταρο.. η κατάσταση όπου τα πίξελ είναι κανονικά, αλλά
σιγά σιγά μειώνεται η φωτεινότητα τους, και στο τέλος δεν φαίνονται..
αυτό μπορεί να λυθεί με αλλαγή φωτοκύτταρου ή παράκαμψη του..
Φωτοκύτταρο δεν έχω βρεί πουθενά διαθέσιμο.
Δοκίμασα με φωτοκύτταρο απο Ε46, αλλά δεν ταιριάζει διαστασιολογικά και δεν κουμπώνει στο
ταμπλώ..
Συμπέρασμα.. Πάπαλα..

Αυτό είναι το προβλημα μου οπότε προσανατολιζόμαστε σε φωτοκύτταρο και όχι καλωδιοταινια

s_goudis
11-12-11, 17:20
Επίσης παιδία ρίξτε τους τόνους.....
Όσο για τους φίλους που με συμβούλεψαν να προσανατολιστών στην αγορά MP3 usb dvd κτλ player τους ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή τους αλλα προτιμώ μια custom αναβάθμιση του μαμα RCD της BMW το δρόμο που μου δείξανε τον ξέρω και εγώ..

s_goudis
11-12-11, 17:27
Παιδιά και τριτη απορεία.
Γιατι οι αεραγωγοι στο μπροστα ταμπλο βγάζουν καυτο αερα και ο αεραγωγός πισω στην κονσολα αναμεσα απο τα διο μπροστα καθισματα βγαζει κρυο? καμια ιδέα?

graphe36
11-12-11, 17:29
Για το καντραν δεν γνωριζω εαν αξιζει η επισκευη του. Παντως μεταχειρισμενα δεν κοστιζουν πολυ. Απλα αλλαζουν τα χλμ.

Για το RCD αν και θα προτεινα καποιο αλλο με αυτο τα χαρακτηριστικο με πορτοκαλι φωτισμο. Μακραν καλυτερα ηχητικα αποτελεσματα απο το εργοστασιακο.

Εαν επιμενεις για factory look υπαρχει αυτο εδω http://www.ebay.com/itm/USB-SD-Interface-Adaptor-BMW-E30-E36-E46-E34-E39-/400259097547?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item5d314d23cb#ht_2457wt_952 που σου δινει την δυνατοτητα USB, Σκληρο δισκο, SD Card αλλα και bluetooth προαιρετικα. Απλα πρπει να μπει καπου που να μην χαλαει το design. Πχ μεσα στο ντουλαπακι.

k.kakos
11-12-11, 20:35
Παιδιά και τριτη απορεία.
Γιατι οι αεραγωγοι στο μπροστα ταμπλο βγάζουν καυτο αερα και ο αεραγωγός πισω στην κονσολα αναμεσα απο τα διο μπροστα καθισματα βγαζει κρυο? καμια ιδέα?

Ετσι ειναι στο ε34, ο αεραγωγος της κονσολας δεν βαζει αερα απο καλοριφερ. Ο λογος για να μπαινει "φρεσκος" οξυγονομενος αερας. Εχει λογικη οταν καλυπτεις μεγαλες αποστασεις.

Dimitris ///M
11-12-11, 21:20
Ετσι ειναι στο ε34, ο αεραγωγος της κονσολας δεν βαζει αερα απο καλοριφερ. Ο λογος για να μπαινει "φρεσκος" οξυγονομενος αερας. Εχει λογικη οταν καλυπτεις μεγαλες αποστασεις.

Ακριβώς.... Για να σε προστατέψει απο την "άπνοια" του ζεστού εισερχόμενου αέρα.... ;)

Όσο για το RCD θα συμφωνήσω με τον φίλο graphe36
Υπάρχουν όμως αρκετές λύσεις ανάλογα το budget που διαθέτεις έστω και με την μαμά πηγή.
Επίσης να ξέρεις πως δεν αξίζει να μπλέκεις με αντάπτορες για MP3 και λοιπά όταν με λιγότερα χρήματα θα έχεις μακράν καλύτερο ήχο και καλύτερο αποτέλεσμα!

KATSARAIOS
14-12-11, 01:38
δηλαδη κυριε Στελμανιακ αν φτιαξω το καντραν εχω χιλιαρουμπα?????
ω ρε τζαμι Χριστουγεννα θα κανουμε :kissass:

s_goudis
03-06-12, 21:36
Παιδιά πιάσανε οι ζέστες.... Το πρωί και το βράδυ βλέπω κανονικότατα τις ενδείξεις αλλά μόλις ζεσταθεί παπαλα. καμια εξέλιξη επι του θέματος?

Dimitris ///M
03-06-12, 22:58
Παιδιά πιάσανε οι ζέστες.... Το πρωί και το βράδυ βλέπω κανονικότατα τις ενδείξεις αλλά μόλις ζεσταθεί παπαλα. καμια εξέλιξη επι του θέματος?

Α ωραία! Άρχισες και εσύ το μανίκι βλέπω..... Δώσμου 3 μέρες ακριβώς και θα σου έχω την λύση!

stelmaniac
03-06-12, 23:44
Α ωραία! Άρχισες και εσύ το μανίκι βλέπω..... Δώσμου 3 μέρες ακριβώς και θα σου έχω την λύση!

Γιατι, τι θα γινει σε 3 μερες ρε...θα εχεις ανακαλυψει το φαρμακο για τον καρκινο;

Dimitris ///M
04-06-12, 00:51
Γιατι, τι θα γινει σε 3 μερες ρε...θα εχεις ανακαλυψει το φαρμακο για τον καρκινο;

Ναι θα το ανακαλύψω....

Edit: θέλω να είμαι απο μια μεριά να σε βλέπω όταν θα βλέπεις την φωτό απο το καντράν να δείχνει :owned: χαχαχαχα

s_goudis
09-06-12, 12:50
Οι τρεις μέρες πέρασαν........................

rapid_fast
09-06-12, 12:57
Οι τρεις μέρες πέρασαν........................

και άλλες 133 θα περάσουν...:bs:

stelmaniac
09-06-12, 13:15
Σωπαστε ρε, ο ανθρωπος ανακαλυψε το φαρμακο για την καραφλα...!!!

Dim77
09-06-12, 13:41
Θα κάνει το κοντέρ να δουλέψει και θα πέσουν σαγόνια :icon_pai:

rapid_fast
09-06-12, 14:09
Θα κάνει το κοντέρ να δουλέψει και θα πέσουν σαγόνια :icon_pai:

Είναι πιθανό, και συνάμα τρομακτικό σαν σκέψη...

Straight six
09-06-12, 15:27
για το σιντι αν εχεις τοποθετησει το αυθεντικο της bmw τo business (cd43) και οπως λες εχεις και την σιντιερα τοτε μπαινει της dension gateway 300 με usb,aux,ipod control.αλλα μονο αν εχεις και την σιντιερα....εγω αυτο θα εκανα....για οεμ λοοκ...τα υπολοιπα απλως χαλανε την αισθητικη σε μεγαλο βαθμο για μενα...συν οτι ο φωτισμος ειναι αλα νταλα...


http://media.photobucket.com/image/bmw%20cd43%20e34/MarkS895/DSCN1880.jpg

Straight six
09-06-12, 15:36
εαν παλι θελεις καινουργιο τοτε βαλε αυτο που ειναι πολυ καλο σε τιμη και εχεις ακριβως τον ιδιο φωτισμο με της bmw καθοτι εχει απειρες αποχρωσεις...δικιμασμενο...μονο που δεν εχει bluetooth



http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-4300UB/index.html

Bassakos
09-06-12, 18:00
εαν παλι θελεις καινουργιο τοτε βαλε αυτο που ειναι πολυ καλο σε τιμη και εχεις ακριβως τον ιδιο φωτισμο με της bmw καθοτι εχει απειρες αποχρωσεις...δικιμασμενο...μονο που δεν εχει bluetooth



http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-4300UB/index.html

εχω ακριβως το ιδιο στο Ε30 , και ναι εχει σαν προεπιλογη και το πορτοκαλι χρωμα των Ε30-34 κτλ κτλ
επισης και η ALPINE εχει ενα μοντελο με πορτοκαλι φωτισμο

BmwE34
09-06-12, 20:13
Παιδιά πιάσανε οι ζέστες.... Το πρωί και το βράδυ βλέπω κανονικότατα τις ενδείξεις αλλά μόλις ζεσταθεί παπαλα. καμια εξέλιξη επι του θέματος?

Φίλε όσω και να περιμένεις επισκευή για το συγκεκριμένο κοντέρ δεν θα βρείς! είχα χάσει τον ύπνο μου να προσπαθώ να επιδιορθώσω την πλακέτα και τελικά το αποτέλεσμα ήταν να πάρω το σφυρί να την σπάσω για να μην ξανασχοληθώ με το θέμα...η μόνη λύση την οποία και έκανα ήταν να αγοράσω καινούργια πλακέτα (700€) και ένα τσιπ κωδικοποίησεις (180€) και να κοιμάμαι ήσυχως τα βράδια!
βέβαια ανάλογα την περίπτωση πάντα εφόσον σε πέρνει οικονομικά...προσωπικά έκανα την κίνηση γιατί δεν έχω σκοπό την μεταπώληση του αυτοκινήτου...

Straight six
09-06-12, 20:57
Φίλε όσω και να περιμένεις επισκευή για το συγκεκριμένο κοντέρ δεν θα βρείς! είχα χάσει τον ύπνο μου να προσπαθώ να επιδιορθώσω την πλακέτα και τελικά το αποτέλεσμα ήταν να πάρω το σφυρί να την σπάσω για να μην ξανασχοληθώ με το θέμα...η μόνη λύση την οποία και έκανα ήταν να αγοράσω καινούργια πλακέτα (700€) και ένα τσιπ κωδικοποίησεις (180€) και να κοιμάμαι ήσυχως τα βράδια!
βέβαια ανάλογα την περίπτωση πάντα εφόσον σε πέρνει οικονομικά...προσωπικά έκανα την κίνηση γιατί δεν έχω σκοπό την μεταπώληση του αυτοκινήτου...


:icon_kidr η - μ - α - ρ - τ - ο - ν

stelmaniac
09-06-12, 23:25
Φίλε όσω και να περιμένεις επισκευή για το συγκεκριμένο κοντέρ δεν θα βρείς! είχα χάσει τον ύπνο μου να προσπαθώ να επιδιορθώσω την πλακέτα και τελικά το αποτέλεσμα ήταν να πάρω το σφυρί να την σπάσω για να μην ξανασχοληθώ με το θέμα...η μόνη λύση την οποία και έκανα ήταν να αγοράσω καινούργια πλακέτα (700€) και ένα τσιπ κωδικοποίησεις (180€) και να κοιμάμαι ήσυχως τα βράδια!
βέβαια ανάλογα την περίπτωση πάντα εφόσον σε πέρνει οικονομικά...προσωπικά έκανα την κίνηση γιατί δεν έχω σκοπό την μεταπώληση του αυτοκινήτου...

Πολυ κακως επραξες....Με 3 κατοσταρικα θα στην εφερνε ο Παναγιωτιδης την πλακετα απο Γερμανια καινουρια.

s_goudis
22-08-12, 08:33
Άκουσα για κάποιον στο Αμύνταιο Φλώρινας που επισκευάζει καντράν ξέρει κανείς κάτι?

Dimitris ///M
04-09-12, 16:45
δες τα πμ σου ;)

giannis_compact
09-09-12, 04:07
Άκουσα για κάποιον στο Αμύνταιο Φλώρινας που επισκευάζει καντράν ξέρει κανείς κάτι?

Ο Σπυρος. Ξερω οτι φτιαχνει πολλα πραγματα αλλα γιαυτο δεν ξερω αν θα μπορεσει να το κανει.

s_goudis
29-10-12, 11:03
μπορεις να μου στειλεις με pm λεπτομεριες επικοινωνιας?ευχαριστώ

s_goudis
10-07-14, 07:59
1. Οι ενδειξεις ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ...Τα 518 και τα 520 ειχαν καρκινο στο καντραν και πολυ δυσκολα θα βρεις μοντελο να μην εχει καμενες ενδειξεις. Μην αλλαξεις ριμπον,ειναι πεταμενα χρηματα.
2. Αν θες να ακους μουσικη mp3,αγορασε ενα mp3 car fm transmitter. μπαινει στον αναπτηρα και εχει 10 ευρω.

Οι ενδείξεις τελικά Φ Τ Ι Α Χ Ν Ο Ν Τ Α Ι !!!!! Εδώ και μία εβδομάδα αντικατέστησα την οθόνη και το ribbon cable και επιτέλους έχω ένα καντράν με ενδείξεις. Η αγορά του σετ έγινε απο www.pixelfix.net