PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχάρα πορτ μπαγκαζ για Ε36;


Harisp
14-12-11, 22:11
Αν κάποιος έχει φωτό για σχάρα πορτ μπαγκαζ που να μπάινει σε Ε36, ας τη στείλει. Όχι ποδηλάτου, αλλά για αποσκευές. Άκουσα για κάποιες διακριτικές, μικρές, που βάζουν σε σειρά Ζ. Εγώ έχω μία Hermes, αλλά είναι τεράστια... Ευχαριστώ για την ανταπόκριση σας.

E36-Hartge
15-12-11, 20:14
Ενδιαφέρον αλλα όσο και αν έψαξα το καλοκαίρι που μας πέρασε δεν μπορεσα να βρώ κατι.
Έτσι περιορίστηκα σε φουσκωτές μπάρες οροφής (handirack).
Ότι πρέπει για καρότσια και βαλίτσες...

paganis
16-12-11, 07:57
υπαρχουν σχαρες πορτ παγκαζ για ζ3(λογικα κανουν και σε ε36)....αλλα πρεπει να τρυπησεις σε 4 σημεια το πορτ πογκαζ σου για την στηριξη! οταν βεβαια δεν την χρειαζεσαι ...μπορεις να την βγαλεις και να βαλεις 4 ταπες , στα σημεια αυτα!
ειναι πρακτικη ...διοτι αυξανει αρκετα την ικανοτητα μεταφορας πραγματων....αλλα το να τρυπησω το αμαξι μου και μαλιστα σε εμφανη σημειο(καπο)////δεν μου ειναι αρεστο!

spou_e36
16-12-11, 09:56
Παντος εγω με κουπε 36 και sub και 2 ενυσχητες ποτε δεν ειχα προβλημα να φορτοσω αρκετα μπαγαζια αλλα αρκετα. Μηπος δεν αξιοποιεις σωστα το χωρο ? Και παλι αν θα χρειαζομουν εξτρα χωρο νομιζω οτι το καλυτερο ειναι οι φουσκοτες μπαρες ... Ουτε σχαρα ουτε σημαδι ουτε τιποτα ... ! Βεβαια δε ξερω αν ειναι αξιοπιστα και σταθερα, αλλα ΤΡΥΠΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!

E36-Hartge
16-12-11, 19:52
Παντος εγω με κουπε 36 και sub και 2 ενυσχητες ποτε δεν ειχα προβλημα να φορτοσω αρκετα μπαγαζια αλλα αρκετα. Μηπος δεν αξιοποιεις σωστα το χωρο ? Και παλι αν θα χρειαζομουν εξτρα χωρο νομιζω οτι το καλυτερο ειναι οι φουσκοτες μπαρες ... Ουτε σχαρα ουτε σημαδι ουτε τιποτα ... ! Βεβαια δε ξερω αν ειναι αξιοπιστα και σταθερα, αλλα ΤΡΥΠΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!

Εγώ έχω και δυο παιδάκια και μονο με τα καρότσια τους τα παιχνιδακια τους είμαι οριακά.
Αυτά όλα όταν μιλάμε για μια δυο μέρες ταξίδι το πολύ γιατί αν είναι για παραπάνω αναγκαστικά βάζω το hardtop και τις μπάρες για τα ογκώδη και σχετικά ελαφριά αντικείμενα.
Εκεί βέβαια περιορίζεσαι στα χιλιόμετρα και δεν ξεπερνάς τα 120-130 αλλα για μένα τα ταξίδια μου πάντα ήταν σε αυτά τα χιλιόμετρα.

Λόγο του οτι είναι cabrio δεν είχα και άλλη επιλογή εκτός απο αυτές τις μπάρες.
Επίσης σαν πρώην κάτοχος ενος E36 coupe ξέρω οτι έχει καλύτερους χώρους απο το cabrio και για αποσκευές και για τους επιβάτες.

Harisp
16-12-11, 21:45
Εγώ έχω και δυο παιδάκια και μονο με τα καρότσια τους τα παιχνιδακια τους είμαι οριακά.
Λόγο του οτι είναι cabrio δεν είχα και άλλη επιλογή εκτός απο αυτές τις μπάρες.
.

Ακριβώς! Δίδυμα! Και μεγάλα ταξίδια. Ποιες είναι οι φουσκωτές μπάρες; Έχετε καοια φωτογραφία; Ευχαριστώ!

E36-Hartge
16-12-11, 22:47
Δεν έχω βγάλει τις δικές μου πάνω στο αυτοκίνητο αλλα γράψεις στο google (handirack) θα σου βγάλει φωτογραφίες,βιντεο και οτι άλλο θέλεις να μάθεις.
Οτι άλλο χρειαστείς πάνω σε αυτο εδώ είμαι.

ThaNOS E46coupe
22-12-11, 15:10
αυτές μάλλον λέτε εεε? δέν γνώριζα κάν την ύπαρξή τους!!!! http://www.google.gr/search?q=handirack&hl=el&biw=1024&bih=705&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=MDrzTtCeGMKJhQeS0uWwAQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBEQ_AUoAQ

E36-Hartge
22-12-11, 17:29
αυτές μάλλον λέτε εεε? δέν γνώριζα κάν την ύπαρξή τους!!!! http://www.google.gr/search?q=handirack&hl=el&biw=1024&bih=705&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=MDrzTtCeGMKJhQeS0uWwAQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBEQ_AUoAQ

Ούτε κι εγώ τις ήξερα αλλα μετά απο πολύ ψάξιμο λόγο της ανάγκης να βρώ χώρο στο αυτοκίνητο έπεσα πάνω τους.