PDA

Επιστροφή στο Forum : Η 7άρα του Benny


kplc16
16-12-11, 00:36
Τόσο ξενερουά που είναι σχεδιαστικά ας περισσέψει.
Μη ξεχνάς όμως μια απίστευτη διαφορά ανάμεσα στην 6αρα και την 7ρα - που αποτελεί και το λόγο γιατί ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΎΕΙ η 7αρα.

- Η 6άρα είναι φτιαγμένη γα να την οδηγεί ο ιδιοκτήτης.
- Η 7άρα είναι φτιαγμένη για να την οδηγεί ο σοφέρ και ο ιδιοκτήτης α κάθεται πίσω.

Παντως ο μπενυ που καθεται πισω τη πηρε με δικα σου λ7.

Dim77
16-12-11, 08:29
Παντως ο μπενυ που καθεται πισω τη πηρε με δικα σου λ7.

:icon18: (αν και είναι για κλάμματα και όχι για γέλια) Σωστός.
Όπως επίσης και τον σωφέρ με λεφτά (που υπάρχουν) τον έχει.

BMW Power
16-12-11, 08:49
Μήπως γνωρίζετε πόσα χρήματα κάνει το 7άρι του κ. Βενιζέλου, το οποίο είναι και θωρακισμένο από την BMW????

Driftakos
16-12-11, 08:52
750.000 € αν δεν κάνω λάθος...

http://nemeapress.blogspot.com/2011/09/bmw-750000.html

kplc16
16-12-11, 08:57
750.000 € αν δεν κάνω λάθος...

υπαρχουν αλλα δυο :του χρυσοχοιδη και του παπουτση.
Σου μιλαω για μεγαλη γκλαμουρια

BMW Power
16-12-11, 09:06
Πολύ σωστός!!!

Dim77
16-12-11, 09:07
Υπερθωρακισμένο 7αρι 750, διτουρμπινο, με χαμηλό CO2 :icon18:....

Το είχε παραγγείλει ο Παπακωσταντίνου αλλά δεν πρόλαβε να το απολαύσει, του άλλαξαν θέση(σύμφωνα με τα άρθρα που είχα διαβάσει στο Newsbomb και αλλού)
Για να μην πώ κάτι που δεν πρέπει, ας βάλω αυτό το smiley
:soapbox::soapbox::soapbox:

Dim77
16-12-11, 09:16
...

Δε γίνεται και μέλος στο φόρουμ, να γράψει μια ωραία παρουσίαση για το 750i(-nuclear attack safety) με την ευγλωττία του, να το ευχαριστηθούμε...:bricks1:

Να λυθούν και οι απορίες...

-Πως τα καταφέρνουν οι αναρτήσεις με το έξτρα βάρος
-Τραβάει το μοτέρ μαμά, ή έβαλαν vishnu:icon18:
-To τιμόνι είναι κοφτερό και η άνεση καλή ή τα λάστιχα με θωράκιση για βλήματα απεμπλουτισμένου ουρανίου, δημιουργούν πρόβλημα?:gaysex:

:smokin:

rapid_fast
22-12-11, 09:08
...

Δε γίνεται και μέλος στο φόρουμ, να γράψει μια ωραία παρουσίαση για το 750i(-nuclear attack safety) με την ευγλωττία του, να το ευχαριστηθούμε...:bricks1:

Θα πάρω θέση, και θα λέτε οτι διώχνω τα μέλη απο το φόρουμ..
Και θα με κάνετε και μπάν...

ThaNOS E46coupe
14-01-12, 00:52
Θα πάρω θέση, και θα λέτε οτι διώχνω τα μέλη απο το φόρουμ..
Και θα με κάνετε και μπάν...

οχι οχι...εγω δε θα πω τιποτα.... Μαζι σου....
Αραγε με τι νικ μεημ θα "εκλανε" εεεε συγνωμη θα εκανε ηθελα να πω, ο συχαμενος γλιωδης αχονευτος σκατοφατσας ευσωμος αλλα κατα αλλα συμπαθης κυριος ευ.βενιζελος?

kostastnt
14-01-12, 02:17
Πάντως απότι ξέρω αυτό το αυτοκίνητο είναι το πιο ακριβό στην Ελλάδα.. Από την στιγμή που δεν υπάρχει buggati που έχει 1.000.000+..

Tο σίγουρο είναι ότι δεν γίνεται να είσαι μια ζωή μέσα σε αυτό το αμάξι... Γυρνάει ο τροχός (και με σκασμένο runflat :P )

rapid_fast
14-01-12, 07:15
οχι οχι...εγω δε θα πω τιποτα.... Μαζι σου....
Αραγε με τι νικ μεημ θα "εκλανε" εεεε συγνωμη θα εκανε ηθελα να πω, ο συχαμενος γλιωδης αχονευτος σκατοφατσας ευσωμος αλλα κατα αλλα συμπαθης κυριος ευ.βενιζελος?

HeavierThanMyCar

vlahopilot
27-01-12, 20:40
...μετά απο πάρα πολύ καιρό, ξανά εδώ....Καλησπέρα κύριοι.
Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι 760Li και είναι 3 συνολικά τα ίδιου τύπου που χρησιμοποιούνται για τέτοια "πρόσωπα". (Τα αυτοκίνητα με Θωράκιση είναι μόνο 750 και 760Li).
Υπάρχει ένα 740Li (χωρίς θωράκιση όμως) το οποίο είναι της μαμάς εταιρείας και χρησιμοποιείται για "δειγματισμό". Φανταστείτε ότι αυτό πηγαίνει πολύ καλά, παρά τον "μικρό" κινητήρα.

Πέρα απο κάθε προκατάληψη, η 7άρα δέν είναι αυτό που λές "αυτοκίνητο για σωφέρ" και εξηγούμαι ευθύς αμέσως!
Όταν εργαζόμουν για την φίρμα, στα σεμινάρια που μας έκαναν για την προηγούμενη (τότε νεοαφιχθείσα ) σειρά 7, μας ανακοίνωσαν κάποια πολύ ενδιαφεροντα ποσοστά.
Τα αυτοκίνητα Mercedes (S Klasse) οδηγούνταν κατά 70% απο σωφέρ.
Τα αυτοκίνητα σειράς 7 οδηγούνταν κατά 70% απο τον ιδιοκτήτη τους.
Και τις περισσότερες φορές είχε και την επιμέλεια της αγοράς.

Όλο αυτό εξηγείται πολύ απλά.....Όταν θα βρεθείτε πίσω απο το τιμόνι μιας 7άρας, θα καταλάβετε ότι το αυτοκίνητο κάθε άλλο παρά βάρκα είναι. Με την κατάλληλη ρύθμιση της ανάρτησης βολεύεται σχετικά εύκολα (δεδομένων των αναλογιών) ακόμα και στα Μέγαρα!
Όσο για εντυπώσεις....το αμάξι επιταχύνει πολύ γρήγορα, σαν αίσθηση, αλλά την ίδια στιγμή ο επιβάτης πίσω (ή η νύφη - οικογενειακό αστείο!) δεν νιώθει την παραμικρή ενόχληση ή ταραχή. Σε κάθε περίπτωση, το αυτοκίνητο πηγαίνει εκεί που θα του πεις και σε καμιά περίπτωση δεν νιώθεις τον όγκο του να σε δυσκολεύει στον χειρισμό. Ενδεικτικά αναφέρω οτι σταματά απο τα 100χλμ σε 12μ!! Τουλάχιστον εντυπωσιακό αν σκεφτείτε το βάρος του!


*όταν το αυτοκίνητο έχει την θωράκιση, είναι σίγουρα πιο δύσκολο στον χειρισμό σε μεγάλες ταχύτητες, λόγω του επιπλεόν βάρους που κουβαλά...αλλά και πάλι η καλή "βάση" του δίνει πολύ καλά overall χαρακτηριστικά.

Οπότε...για μια ακόμη φορά, η φίρμα μας έφτιαξε ένα ακόμα μηχάνημα απόλυτης οδηγικής απόλαυσης...μόνο που αυτό μπορεί να το χαίρεται και ο σωφέρ!

Nick_compact
27-01-12, 21:25
Ενδεικτικά αναφέρω οτι σταματά απο τα 100χλμ σε 12μ!! Τουλάχιστον εντυπωσιακό αν σκεφτείτε το βάρος του!

Εδώ έχεις κάνει κάποιος λάθος. Το πιο πιθανό ειναι να σταματάει σε... 52 μέτρα με τόσο βάρος.

Dim77
27-01-12, 22:09
Σε 32 θα είναι θαύμα.

ThaNOS E46coupe
27-01-12, 22:15
προφανώς και θα έχει μπερδευτεί λίγο ο φίλος με τα νούμερα...απο το 0-100χιλ/ω σε 12sec !!!http://www.youtube.com/watch?v=DI5VUmgDVnc

KAZA
27-01-12, 22:38
Μήπως λέει για την απλή έκδοση ότι σταματά σε 12 μέτρα;

Πάντως στο βίντεο εγώ βλέπω ότι τα 0 -100 χιλιόμετρα τα έχει σε 6 δευτερόλεπτα περίπου

Ξεκινά να επιταχύνει από το 1,5 περίπου που αρχίζει να μετρά ο χρόνος διάρκειας του βίντεο και αν πατήσεις παύση όταν δεις την βελόνα να πιάνει τα 100 τότε το βίντεο λέει 7 δευτερόλεπτα ….. αφαίρεσε το 1 και κάτι ……..

ThaNOS E46coupe
27-01-12, 22:52
Μήπως λέει για την απλή έκδοση ότι σταματά σε 12 μέτρα;

Πάντως στο βίντεο εγώ βλέπω ότι τα 0 -100 χιλιόμετρα τα έχει σε 6 δευτερόλεπτα περίπου

Ξεκινά να επιταχύνει από το 1,5 περίπου που αρχίζει να μετρά ο χρόνος διάρκειας του βίντεο και αν πατήσεις παύση όταν δεις την βελόνα να πιάνει τα 100 τότε το βίντεο λέει 7 δευτερόλεπτα ….. αφαίρεσε το 1 και κάτι ……..

έχεις δίκιο...δέ διάβασα οτι πρόκειται για μίλια:D

KAZA
27-01-12, 22:58
έχεις δίκιο...δέ διάβασα οτι πρόκειται για μίλια:D

Και εσύ έχεις τώρα δίκιο γιατί κι εγώ δεν πρόσεξα τον τίτλο του βίντεο από την αρχή πως αναφέρεται σε μίλια ….. :rofl2:

BMW Power
28-01-12, 08:27
http://www.bmw-security-vehicles.com/security_vehicles/en/newvehicles/7series/7series.html

http://www.armoredcars.gr/DATA/media/BMW_F03_ebrochure_ENG.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=Cu6F4aYJDBY

http://www.youtube.com/watch?v=FpSnV95VKVI

paganis
28-01-12, 09:18
οσο ασφαλης και να ναι αυτη η bmw...το παραδειγμα της Νταιανας και του Ντοτι....με αφηνουν να ελπιζω , πως μπορει να συμβει καλλιστα και στον Μπεννυ!

vlahopilot
28-01-12, 19:02
Παιδιά θα "αναγκαστώ" να επιμείνω στα γραφόμενά μου, καθώς αυτός που μου το ανέφερε έχει εκπαίδευση στις πωλήσεις για Διπλωματικά - Θωρακισμένα αυτοκίνητα της AG και έχει λάβει την εκπαίδευση Οδήγησης σε ακραίες συνθήκες (καταδίωξη, οδήγηση σε κομβόι, εμβολισμός κτλ σε κάποιο παλιό αεροδρόμιο της Γερμανίας, που τώρα το χρησιμοποιεί η BMW για τέτοιες εκπαιδεύσεις ). Χαρακτηριστικά μου είπε ότι λόγω του μεγάλου βάρους του σταματά πιο γρήγορα απο το απλό, καθώς ουσιαστικά "βυθίζεται" (και επειδή τα φρένα έχουν τεράστιες ενισχύσεις!!)! Επίσης το ποσό των 750.000€ μάλλον δεν είναι σωστό! Δεν μου είπε το πραγματικό αλλά απλά αρκέστηκε να μου αναφέρει ότι δεν είναι σωστό!
Καλή συνέχεια...

Nick_compact
28-01-12, 19:40
Παιδιά θα "αναγκαστώ" να επιμείνω στα γραφόμενά μου, καθώς αυτός που μου το ανέφερε έχει εκπαίδευση στις πωλήσεις για Διπλωματικά - Θωρακισμένα αυτοκίνητα της AG και έχει λάβει την εκπαίδευση Οδήγησης σε ακραίες συνθήκες (καταδίωξη, οδήγηση σε κομβόι, εμβολισμός κτλ σε κάποιο παλιό αεροδρόμιο της Γερμανίας, που τώρα το χρησιμοποιεί η BMW για τέτοιες εκπαιδεύσεις ). Χαρακτηριστικά μου είπε ότι λόγω του μεγάλου βάρους του σταματά πιο γρήγορα απο το απλό, καθώς ουσιαστικά "βυθίζεται" (και επειδή τα φρένα έχουν τεράστιες ενισχύσεις!!)! Επίσης το ποσό των 750.000€ μάλλον δεν είναι σωστό! Δεν μου είπε το πραγματικό αλλά απλά αρκέστηκε να μου αναφέρει ότι δεν είναι σωστό!
Καλή συνέχεια...

Αυτός που σου είπε ότι σταματά σε 12 μέτρα, κάνει λάθος. Απλά πράγματα. Για την ακρίβεια, ούτε οι F1 δε σταματάνε σε 12 μέτρα. Χρειάζονται περίπου 15 μέτρα.

race535
28-01-12, 19:50
Να τον ακουτε τον vlahopilot γιατι εχει δικιο !!!!

Ο γαμπρος μου ειναι 23 χρονια προσωπικος οδηγος της Γερμανικης Πρεσβειας στην Αθηνα,εχει αλλαξει αρκετα θωρακισμενα BMW ενα εκ των οποιων εχω οδηγησει και εγω στους δρομους της Αθηνας και εχει ειδικο διπλωμα 5ης κατηγοριας που του επιτρεπει την οδηγηση οχηματος με θωρακιση Β7+ και εκπαιδευτηκε για να παρει την τελευταια κατηγορια διπλωματος στο αεροδρομιο που αναφερθηκε πιο πανω το οποιο βρησκεται στην Κολωνια της Γερμανιας.

Ενα τετοιο καινουργιο τοτε ΒΜW κατεβασε στην Ελλαδα η Γερμανικη κυβερνηση το 2004 για την μεταφορα του πρωιν Γερμανου Καγκελλαριου στους ολυμπιακους αγωνες με οδηγο στην Αθηνα παλι τον γαμπρο μου.

Το οχημα με ολη την Θωρακιση κοστιζει 470.000€ συν ΦΠΑ. Το γνωριζω γιατι πριν πολλους μηνες η γερμανικη πρεσβεια εστειλε πισω στο εργοστασιο μια απο της 2 Ε38 (για αποσυρση) και πηρε ενα AUDI A8 γιατι ηταν φθηνοτερο. Απλα το γερμανικο υπουργειο εξωτερικων λογω κρισης εξοικονομει χρηματα.
Το Audi στοιχησε κατι λιγοτερο απο 400 αν θυμαμε καλα.
Τωρα αυτα που γραφονται στις ελληνικες εφημεριδες ειναι μαλλον φουμαρα των δημοσιογραφων για να κερδισουν εντυπωσεις.

Dim77
29-01-12, 01:09
Παιδιά, συγνώμη αλλά με κάθε σεβασμό προς τις απόψεις των ειδικά εκπαιδευμένων οδηγών, σε 12 μέτρα από τα 100 χιλιόμετρα την ώρα δηλαδή από 27.7 μέτρα το δευτερόλεπτο, το αυτοκίνητο σταματά χοντρικά σε μισό δευτερόλεπτο.

Πετυχαίνοντας επιβράδυνση 55 μέτρα ανά δευτερόλεπτο στο τετράγωνο ήτοι 5.7g περίπου.

Αν φοράνε μέσα ζώνη δε θα μείνει κόκκαλο για κόκκαλο από τον κορμό των επιβαίνοντων.
Αν δε φοράνε ζώνη, σκοτώθηκαν όλοι μαζί... χωρίς να τρακάρουν (ειδικά αμα σου σκάσει στο εμπρός κάθισμα από πίσω ο Μπένι με 5g επιτάχυνση :gaysex: ).

Απλά δεν γίνεται.

Το ότι το γράφουμε εγώ και ο Nick_compact ευγενικά ''δεν γίνεται παιδιά, κάτι λάθος ειπώθηκε'' ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ή για προσβολή. Σκεφτείτε λίγο τα δεδομένα και πείτε...5.5g επιβράδυνση δεν γίνεται.

Το να φρενάρει σε 32 μέτρα αντί για 35 ή 40 οκ...και πάλι είναι δύσκολο.
Κατά τα άλλα είμαι σίγουρος για ενισχυμένες αναρτήσεις, φρένα, μοτέρ. Και πιθανά παρά το διπλό βάρος μπορεί να συμπεριφέρεται καλύτερα από την πολιτική έκδοση.

Τώρα αν κάνει 470.000 +φπα =580.000 (+ τους υπόλοιπους φόρους?) ή 750.000 λίγο σημασία έχει...
Αν έχει 470.000 CIF πάντως και λίγα είναι τα 750 που γράφανε στα άρθρα.

Για τα 12 μέτρα πάντως παιδιά...όχι απλά δεν παίζει...αν ισχύει, τότε ο Μπένι μπορεί να συμμετέχει για πλάκα στο Γραν πρι φορμουλα 1 του Κερατσινίου που θα γίνει :owned: :smokin:


Παρακαλώ τον EVANGELO να βρεί με ακρίβεια τις τιμές που υπολόγισα πρόχειρα καθώς δεν έχω την ευχέρεια αυτή τη στιγμή μετά από κάτι μπυρίτσες που καταναλώθηκαν. :embarassm

Geo_3D
29-01-12, 01:45
Στο 3:05 δειχνει οτι το csl σταματαει απο τα 100 km/h σε 33m
http://www.youtube.com/watch?v=eN02wkMjXxI&feature=fvsr

Με το μισο βαρος και semislick ελαστικα....οσες ενισχυσεις και να εχουν τα φρενα της 7αρας,οσο ταψια και να ειναι,δε νομιζω οτι τα 12 μετρα μπορει να ειναι πραγματικο νουμερο....ή δεν θυμαται καλα ο φιλος σου Θοδωρη μου ή εχει δωσει εναν τονο υπερβολης θελοντας να δειξει ποσο καλα ειναι τα φρενα της.

rapid_fast
29-01-12, 05:15
Παιδιά, συγνώμη αλλά με κάθε σεβασμό προς τις απόψεις των ειδικά εκπαιδευμένων οδηγών, σε 12 μέτρα από τα 100 χιλιόμετρα την ώρα δηλαδή από 27.7 μέτρα το δευτερόλεπτο, το αυτοκίνητο σταματά χοντρικά σε μισό δευτερόλεπτο.

Πετυχαίνοντας επιβράδυνση 55 μέτρα ανά δευτερόλεπτο στο τετράγωνο ήτοι 5.7g περίπου.
Απλά δεν γίνεται.


η ε34 μ5 νομίζω σταματούσε σε 23 μέτρα...
Το θωρακισμένο HMMWV των 5.800 κιλών σταματάει σε 18 μέτρα, και δεν έχει ABS..
(απο το υπερβολικό φορτίο τα ελαστικά διπλασίαζαν το πέλμα τους κατά το φρενάρισμα..)
ΟΜΩΣ αυτό δεν μπορώ να το παραβλέψω
The stopping distances of the heavy 760i High Security vehicles are significantly longer than in normal sedans.
http://www.bmwblog.com/2011/03/12/exclusive-photos-of-bmw-760i-high-security-f03/

race535
29-01-12, 11:25
Κυριοι τα 12 μετρα σαφως δεν μπορουν να υπαρξουν,εχει γινει τυπογραφηκο λαθος η καποιος ριχνει μπανανες:ices_ange

Το Ε38 που οδηγησα ηταν 3,9 τονοι με 300 αλογα, νομιζα πως εσερνα απο πισω και το σπιτι μου και το φρεναρισμα του δεν το θυμαμε και πολυ racing
Ρωταω τον γαμπρο μου πως ειναι το το καινουργιο;; ααα μου λεει πολυ πιο γρηγορο καμοια σχεση με το παλιο....
ποσο πιανει 0-100;
14 δευτερολεπτα....:loser:

4,5 τονοι μαζας τι να σου κανουν, το ενα μπροστινο τζαμι της Ε38 ζυγιζει 80 ΚΙΛΑ:eek:

Τα λεφτα παντως ειναι με το ΦΠΑ αυτο εννουσα με το +. Τελειωμενο δηλαδη.

giannis 116
29-01-12, 12:06
Παιζει και να γινεται!...

Αμα εχει εξοπλισμο απο...τετοιο!

http://video.google.com/videoplay?docid=-4015390308129405896#

vlahopilot
29-01-12, 20:26
Παιδιά δεκτές όλες οι ενστάσεις....δεν μπορώ να επιβεβαιώσω τίποτα, απλά και μόνο γιατί δεν ήμουν εκεί! Το νούμερο, όπως έγραψα εξ αρχής, μου μεταφέρθηκε απο άνθρωπο που έχει κάνει την εκπαίδευση των οδηγών!
Τώρα...έτσι όπως αναλύθηκε απο τα παιδιά, σχετικά με τα G που αναπτύσσονται στο φρενάρισμα, δείχνει να έχουν δίκιο και τα 12μ. να είναι τραβηγμένα!
Θα αναγκαστούμε να το δοκιμάσουμε όταν βρεθεί ένα στα χέρια μας!
Σε καμιά περίπτωση η αναφορά δεν έγινε για παραπληροφόρηση, και επειδή ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν συνηθίζει να μου πουλάει φούμαρα, σας μετέφερα τα λεγόμενά του. Θα το ψάξω λίγο ακόμα, μπας και βρούμε μια άκρη....
Να θέσω απλώς και μια παράμετρο που ισχύει και θα πρέπει να λάβουμε όλοι υπόψην μας: το τί γράφεται σχετικά με τις επιδόσεις των θωρακισμένων αυτοκινήτων της AG (και πιθανότατα και άλλων εταιρειών) το πιο πιθανό είναι να είναι "ασαφή"...μόνο και μόνο γιατί η εταιρεία δεν θέλει να δώσει συγκεκριμένα στοιχεία επιδόσεων (χαρακτηριστικών) σε κάποιον που θα το βάλει στο στόχαστρο !
Λοιπόν...η έρευνα συνεχίζεται...γιατί η αλήθεια είναι κάπου εκεί έξω!

vlahopilot
29-01-12, 20:54
Κυριοι τα 12 μετρα σαφως δεν μπορουν να υπαρξουν,εχει γινει τυπογραφηκο λαθος η καποιος ριχνει μπανανες:ices_ange

Το Ε38 που οδηγησα ηταν 3,9 τονοι με 300 αλογα, νομιζα πως εσερνα απο πισω και το σπιτι μου και το φρεναρισμα του δεν το θυμαμε και πολυ racing
Ρωταω τον γαμπρο μου πως ειναι το το καινουργιο;; ααα μου λεει πολυ πιο γρηγορο καμοια σχεση με το παλιο....
ποσο πιανει 0-100;
14 δευτερολεπτα....:loser:

4,5 τονοι μαζας τι να σου κανουν, το ενα μπροστινο τζαμι της Ε38 ζυγιζει 80 ΚΙΛΑ:eek:

Τα λεφτα παντως ειναι με το ΦΠΑ αυτο εννουσα με το +. Τελειωμενο δηλαδη.

Απλά σαν επιβεβαίωση, το Ε38 στο δρόμο ήταν σαν τροχόσπιτο...Πολύ διαφορετική τεχνολογία σε σύγκριση με το σημερινό. Ο Geo ίσως το θυμάται (αν το είχες πετύχει στο συνεργείο) όταν ένα τέτοιο είχε ο ΓΑΠ, και το έφερναν για σερβις. Το αυτοκίνητο σου έδινε την εντύπωση ότι κουβαλούσες και καρότσα τριαξονικού...και η δική μου δοκιμή δεν ήταν σε ανοιχτό δρόμο, αλλά γύρω γύρω το τετράγωνο και ελιγμοί στάθμευσης. Το βάρος του δεν το θυμάμαι ακριβώς, αλλά πρέπει να ήταν όσο λέει ο φίλος race535, αφού υπήρχε οδηγία το αυτοκίνητο να μπαίνει σε τετρακόλωνο ανυψωτικό μηχάνημα, που είχε την δυνατότητα να κρατήσει το βάρος του οχήματος. Αν θυμάμαι καλά ακόμη (άτιμο μυαλό, γερνάς μαζί με εμένα) το δικόλωνο ήταν με ένδειξη "<3.000kg". (ή 3.500kg ?)
Τώρα για το 0-100....για το F03, το εργοστασιακό νούμερο είναι 6,2 sec.
Για τα λεφτά, "δεν ξέρω"! Αλλά "μπορεί" να έχεις δίκιο!!!!!
Μετά το μικρό μουσικό διάλειμμα, η΄έρευνα συνεχίζεται!
Καλό βράδυ κύριοι...και Geo! (όχι που νόμιζες ότι θα σε έβαζα μαζί με τους κυρίους!:D)

Dim77
29-01-12, 21:05
Το νούμερο, όπως έγραψα εξ αρχής, μου μεταφέρθηκε απο άνθρωπο που έχει κάνει την εκπαίδευση των οδηγών!
Τώρα...έτσι όπως αναλύθηκε απο τα παιδιά, σχετικά με τα G που αναπτύσσονται στο φρενάρισμα, δείχνει να έχουν δίκιο και τα 12μ. να είναι τραβηγμένα!
Θα αναγκαστούμε να το δοκιμάσουμε όταν βρεθεί ένα στα χέρια μας!

Λοιπόν...η έρευνα συνεχίζεται...γιατί η αλήθεια είναι κάπου εκεί έξω!

Να το δοκιμάσουμε, αλλά εγώ μπροστά από το Μπένι δεν κάθομαι και να φρενάρω με 5.5 g!:icon18::icon18::icon18:

Τα αυτοκίνητα αυτά τα θωρακισμένα, επισήμων κλπ, δεν βασίζονται σε απότομες εκκινήσεις κλπ...έχουν συνήθως τη συνοδεία που ανοίγει δρόμο (αν δεν είναι ήδη κλειστός) και απλά κινούνται αρκετά γρήγορα συνέχεια. Δεν καίγονται για απότομες εκκινήσεις κλπ... (άσε που 0-100 σε 7.9 και 6.2 είναι λίγο ...τάπα ότι και αν λέμε).

Μάλλον υπερέβαλε λίγο ο φίλος σου.

Geo_3D
30-01-12, 16:41
Καλό βράδυ κύριοι...και Geo! (όχι που νόμιζες ότι θα σε έβαζα μαζί με τους κυρίους!:D)

Tα σεβη μου κυριε!!!!:D
http://www.youtube.com/watch?v=hu1CxXpHHdU

Xristis_Smpena
12-09-12, 13:36
Ποιος βολταρει την 7αρα τωρα αραγε???

http://gr.news.yahoo.com/%CF%88%CE%AC%CF%87%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B8%CF%89%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CF%83%CE%BC%C E%AD%CE%BD%CE%B7-bmw-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%8D-105832888.html

bimmerm
09-11-12, 15:46
νομιζω οτι ακομα την εχει ο αντιπαθεστατος.τουλαχιστον πριν 1 μηνα που γινονταν διαπραγματευσεις και συμβουλια τον εβλεπα να φτανει με μια 7αρα.αν ηταν η ιδια δεν ξερω.μπορει να εχει κιαλλες;)

bimmerm
12-11-12, 11:24
http://www.autoblog.gr/2012/11/11/dorean-volvo-s60-sto-petsalniko/

:flipa:

x318big
12-11-12, 13:23
μοιραζουν αμαξια ,τα κα%&##&α!

x318big
14-11-12, 18:57
απο ο,τι ειδα στις ειδησεις ,ο Μπενυ τη χαιρετε ακομα,στην υγεια μας ρε παιδια!

bimmerm
16-12-12, 22:43
νομιζω οτι τελικα την εδωσε στον νεο υπουργο οικονομικων και πηρε ενα σκοντα.:D

bimmerm
09-09-13, 17:36
http://www.fpress.gr/aytokinhto/item/11457-giati-mpike-to-sdoe-sti-bmw-kai-ti-mercedes%E2%80%93allazei-o-tropos-forologisis-ton-ih

bimmerm
09-09-13, 17:40
http://www.fpress.gr/genika-thematas/item/11452-proklisi-stoys-dromoys-apo-ta-kratika-ih

Vasilis M3
09-09-13, 19:30
Ταιριάζει γάντι... :party::jester:

http://www.youtube.com/watch?v=W1dLa2WLlpU

swstos330Ci318is
09-09-13, 21:14
Ειναι που θα κυκλοφορουσαν ολοι με 1400 κυβικα μετα την κριση. Ειμαστε για κλαματα και αυτοι για γελια. Αλλα μαλλον αυτοι γελανε με εμας στο καφενειο τους βουλης και δεν τους καιγεται καρφι για τα χειροτερα που ερχονται.