PDA

Επιστροφή στο Forum : ps3-x box για μεγαλα παιδια


kplc16
17-12-11, 20:35
Εδω σε αυτο το νημα θα μιλαμε για ολα τα παιχνιδια που μας ενδιαφερουν κι οχι μονο για GT5. Θα μιλαμε για χειριστιρια, τιμονιερες και τηλεορασεις που χρησιμοποιουμε με τη κονσολα μας οπως και διαφορα gadgets.
Δεκτα και τα σχολια οπως και οι συγκρισεις αναφορες σε xbox.
Αντε να σας δω.

rapid_fast
22-12-11, 14:39
Εδω σε αυτο το νημα θα μιλαμε για ολα τα παιχνιδια που μας ενδιαφερουν κι οχι μονο για GT5. Θα μιλαμε για χειριστιρια, τιμονιερες και τηλεορασεις που χρησιμοποιουμε με τη κονσολα μας οπως και διαφορα gadgets.
Δεκτα και τα σχολια οπως και οι συγκρισεις αναφορες σε xbox.
Αντε να σας δω.

Να βάλεις μέσα και τα pc games αλλιώς δε με βλέπεις...
Το PS3 είναι μεγάλη απογοήτευση σαν παιγνιδομηχανή, αλλά είναι το καλύτερο
media player που υπάρχει..

kplc16
22-12-11, 15:26
μεσα και τα pc games.

Να ξεκινησουν οι δηλωσεις.

rapid_fast
22-12-11, 16:00
Αγαπάμε RACE07, GTR Evolution και Battlefield 3
Μισούμε Formula 1 2011 είναι arcade και όχι simulator...

Dim77
22-12-11, 19:26
Για PC δεν μιλάω, είχα περάσει πολλές ώρες με adventure, racing sims, turn based strategy, rpg κλπ...

Κάποια στιγμή πήρα PS2 (το 2001-2002 αν θυμάμαι) για το GT3...μαζί ήταν και το WRC...
Αργότερα GT-tokyo geneva, GT4 και περσι πήρα PS3 για το GT5...

Τιμόνι δεν χρησιμοποιώ, είχα πάρει το Logitech driving force GT (το πρώτο με 3 στροφές από άκρη σε άκρη), αλλά δεν ήταν βολικό (έπρεπε να το βάζω-βγάζω συνέχεια από ένα γραφείο του Η/Υ, που είχε μετακομίσει και το PS2), χώρια που μετά από 40.000χλμ με το χειριστήριο το είχα συνηθίσει καλύτερα από το τιμόνι:lamer:.

Ο ένας αντίχειρας (που πατάμε το γκάζι)...έχει εμφανή σημάδια της ταλαιπωρίας από βαριά εργασία πλέον :D :lamer:

Παρότι δεν έχω πλέον πολύ χρόνο για να ασχολούμαι :takecover

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται το νέο τιμόνι της Logitech το GT27 (ή G27?) με συμπλέκτη και διπλό Η στις ταχύτητες, αλλά δεν έχω που να το βάλω πια.

rapid_fast
22-12-11, 19:34
Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται το νέο τιμόνι της Logitech το GT27 (ή G27?) με συμπλέκτη και διπλό Η στις ταχύτητες, αλλά δεν έχω που να το βάλω πια.

G25-G27 απίθανες τιμονιεροπεταλιέρες, με διπλά μοτέρ κίνησης και έξτρα διπλά
μοτέρ για ειδικά εφέ και τρέμουλο...
Ολα τα λεφτα...

Dim77
22-12-11, 19:40
Αξίζει δηλαδή?

rapid_fast
22-12-11, 20:08
Κάθε λεπτό του ευρώ που κοστίζει...
Εϊναι απίθανη..
Ασε που το τιμόνι βαραίνει με τα χιλιόμετρα...
Καλύτερο απο πολλά πολλά αυτοκίνητα..
Θα την πάρεις και θα με θυμασαι κάθε μέρα...:bigthumb:

ThaNOS E46coupe
22-12-11, 23:59
και πόσο να στοιχίζει ένα τέτοιο σύστημα ρε παιδιά? http://www.playseat.com/page_content_files/xmc_f1_image3.jpg

ThaNOS E46coupe
23-12-11, 00:55
αφου ειδα και κατι βιντεακια,βρηκα τηντιμονοπεταλιερα που ειπε ο παναγιωτης ΜΑΖΙ με καθισμα που ειχε πισω στη βαση του καθισματος εναν βραχιονα που σε κουνουσε αντιστροφως αναλογα με τη στροφη η τη λακουβα η τα κερμπ που επεφτες...πραγματικος εξωμοιοτης, πιστευω οτι θα ειναι πολυ κοντα στο αληθινο. Ποσο να στοιχιζει ενα τετοιο ρε παιδια?

rapid_fast
23-12-11, 11:50
αφου ειδα και κατι βιντεακια,βρηκα τηντιμονοπεταλιερα που ειπε ο παναγιωτης ΜΑΖΙ με καθισμα που ειχε πισω στη βαση του καθισματος εναν βραχιονα που σε κουνουσε αντιστροφως αναλογα με τη στροφη η τη λακουβα η τα κερμπ που επεφτες...πραγματικος εξωμοιοτης, πιστευω οτι θα ειναι πολυ κοντα στο αληθινο. Ποσο να στοιχιζει ενα τετοιο ρε παιδια?

15.000 καινούριο, γύρω στα 5500 μεταχειρισμένο απο γερμανία..
(να σου βάλω λίνκ??)
Το σκέτο, χωρίς κούνημα στο κάθισμα, γύρω στα 750 ξεκινάει, χωρίς όμως τιμονοπεταλιέρες..
Είναι όμως απίστευτα εύκολο να το κατασκευάσεις μόνος με 200 ευρώ και λιγότερα..
Ξέρεις τι έπαθα εγώ σε μια έκθεση στη Γερμανία??
Το δοκίμασα, και σε μια στροφή, το μονοθέσιο μου ανατράπηκε..
Η ζώνη με γλύτωσε απο το ρεζιλίκι...

Dim77
23-12-11, 11:54
Μόνο που το λεβιέ των ταχυτήτων τον έχουν βάλει τόσο χαμηλά που η απόσταση από το τιμόνι είναι κοντά στο 1 μέτρο...

Σκ@τ@...θα μπούμε σε έξοδα πάλι...να δώ και που θα το εγκαταστήσω το G27

rapid_fast
23-12-11, 12:04
Αυτό νομίζω είναι το τέλειο σύστημα...
http://www.youtube.com/watch?v=sFCRh-anfRg&feature=related
Όσο κάνει ένα καλό μπεμβέ μέσες ακρες...