PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα χωρις λυση


e46..
03-01-12, 20:54
γεια σας παιδια και καλη χρονια........!εχω απο το καλοκαιρι που ψαχνωμαι απο μαστορα σε μαστορα κουβεντα σε κουβεντα αλλαγη σε αλλαγη.εχουμε μια ε39 96' 2000cc το αυτοκινητο απο το καλοκαιρι και μετα απο μια παραμονη σε ηλιο δεν εχει ενδηξεις μεγαλης σκαλας ενω αναβει φλας ενω δουλεβουν κανονικα υαλοκαθαριστηρες καπου καπου κολανε οπως και τα παραθυρα η οπιστεν δεν αναβει και αναβει τα αλαρμ οπωτε θελει:confused:εχω αλαξει καντραν γιατι ισως ωφειλωταν σε αυτο.τα ιδια .εχω αλαξει εγκεφαλο φωτων .τιποτα τα ιδια παλι το διαγνωστικο δεν βρισκει καποιο προβλημα συγκεκριμενο (cun bus).το αυτοκινητο οταν παιρνει μπρος δουλευουν ολα κανονικα μεχρι να κανει τους ελενχους οταν τελειωσει τον ελεγχο δεν δουλευουν τα παραπανο.εχει μαμα συναγερμο και αλαγμενο ραδιο cd.καποιος ειπε για κοδικοποιηση καντραν με εγκεφαλο μονο bmw και αυτοι δεν το αναλαμβανουν γιατι υπαρχει πθανοτητα να κλειδωσει (κλοπη)και μετα θελει online bmw για ξεκληδωμα και μεγαλο κοστος αν μπορει καλποιοςι να βοηθησει καταλαβενετε ποσο καλο θα κανει ευχαριστω

sierra
03-01-12, 21:50
Εαν θέλεις πήγαινε μια βόλτα από Αγ. Λαύρας 33. Κοζανίτης Γιώργος, τηλ. 2102237300. Είναι φίλος και καλός μάστορας και ανημερωμενος και κάντου μια ερώτηση. Πες του ότι σε έστειλε ο Παναγιώτης...

e46..
04-01-12, 19:27
σε ευχαριστω θα τον παρω τηλ και τα λεμε

individual
05-01-12, 07:57
πολλες φορες στο 39αρι κατι τετοια τερτιπια οφειλοντε στις ασφαλειες......
ενω δεν ειχα καμια καμμενη....δεν λειτουργουσαν καποια πραγματα....
τις εβγαζα μια-μια......τις καθαριζα αν χρειαζοταν.....και ξανα τοποθετηση....και ολα οκ!!!
αυτο γινεται απο την πολυκαιρια......χαλαρωνουν τα ελασματα της ασφαλειοθηκης,με αποτελεσμα
να μην γινεται καλη επαφη.....καλο θα ειναι να ριξεις και ενα σπρευ ΕΠΑΦΩΝ στην ασφαλειοθηκη....
το τονιζω επαφων.....και οχι αντισκοριακο κλπ.......
δεν λεω οτι ολα αυτα που σου κανει ειναι 100% απο αυτο.....αλλα ειναι κατι που δεν κοστιζει τιποτα.....
και δεν χανεις τιποτα αν το κανεις.......καλο θα κανεις και οχι κακο....
στο δικο μου σχεδον καθε χρονο...δεν δουλευε το ολο συστημα του ναβι....αλλα το ειχα μαθει......
ηταν μια ασφαλεια στην μικρη ασφαλειοθηκη που βρισκεται στο πορτ-μπαγκαζ......
βγαλσιμο-καθαρισμα και ολα οκ!!!
μακαρι να ειναι αυτο και να γλυτωσεις το τρεξιμο!!!

e46..
05-01-12, 20:51
σε ευχαριστω θα το κανω και θα ενημεροσω