PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 46 + Rx8+boxster S + Rx8+ MERs S320


greekm3
15-11-05, 21:27
Προχθες κυριακη επρεπε λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων να κατεβω αθηνα αυθημερον.Αν και προερχομουνα απο ενα ταξιδι 6500χλμ στην ευρωπη εξακολουθουσα να νοιωθω την διψα για γρηγορη οδηγηση,μιας και στο τελευταιο μου ταξιδι σκοπος ητανε η γρηγορη καλυψη χιλιομετρων και οχι η "διασκεδαση" στις διαφορες αουτομπαν και αυτοστραντα....αν και εκει τα πραγματα δεν ητανε και ιδιαιτερα ροδινα για το φτωχο και ταπεινο Μ3 με ολες αυτες murcielago και 996ττ ή τα RS6 που κυκλοφορουσανε....στο θεμα μας λοιπον....
Ξεκινωντας λοιπον και στο υψος της εθνικης με την διασταυρωση με βολο εχοντας μια σταθερη ταχυτητα γυρω στα 200-210 ξεχωριζω στον οριζοντα στην αριστερη λωριδα κοκκινο Rχ8...ανοιγω λιγακι και μετα απο λιγο ειμαι πισω του ...ο τυπος εξακολουθει να ειναι αριστερη λωριδα χωρις να υπαρχει προπορευομενο οχημα για προσπεραση...του παιζω τα φωτα,πιθανοτατα πιστευει οτι ειναι δεν μπορω να τον περασω και χωρις να ειναι αλλος μπροστα αναβει αριστερο φλας και σανιδωνει,εκει γυρω στα 200-210,κατεβασμα τεταρτη και κολω προφυλακτηρα..ο τυπος εχει "ανεβει" στο καθρεφτακι προσπαθωντας να δει ποιος τον κολλαει και με τι...την θεση των φωτων πηρε η κορνα και ..ο τυπος με εκνευριστηκη κινηση κοβει δεξια και ..αντεεεε γεια....μετα απο 5 χιλ..κοβω γυρω στα 170-180(ειπαμε ,ειχα ορεξη για μ@λ@κιες)...οχι ,ο τυπος με πλησιασε και καθοτανε απο πισω ..κοβω 150 ,το ιδιο κια αυτος...δεν πειραζει λεω μεσα μου.εχει το γνωθι χεχεχε.....και φευγω..
Μετα απο συντομη σταση στον Λεβεντη για εσπρεσακι αστραπη ..ξεκινω και ..ωωω τι τυχη..Βοχster S μπροστα μου..ο τυπος απο τον τροπο που οδηγει και τις προσπερασεις δειχνει οτι εχει "διαθεση" να δειξει στο ασθενες που εχει συνοδηγο οτι το οχημα τα "λεει"....κολλαω απο πισω,οχι δεν εχει προθεση να κανει δεξια και δινει...μενω συνεχωσ κολλημενος απο πισω και αρχιζουνε οι πρωτες ανοιχτες στροφες...τις περνει καλα,γυρω στα 210...οχι ομως σαν το Μ με τις bilstein στο τερμα σκληρο..230+και τον περνω...φτου ,με κοβουνε,φρενααααα,ο τυπος κολλαει απο πισω μου..230-240 και εχω 6η..δεν ξεκολλαω ..το πορσε παει δυνατα...ανοιγω και συνεχιζει να ειναι απο πισω...με ξανακοβει golf GTi το καινουργιο,πηγαινοντας με 160-170 και ενω εχω 250...φρενααα, το πορσε κοβει δεξια και μας περναει και τους 2 απο μεσα...εεεε, μεχρι εδω,ας παιξουμε και στα "κοκκινα"...κατεβασμα 5ης και στα κοκκινα...αλλαγη 6ης και τερμα ,298 γραφει το κοντερ και το πλησιαζω σαν τρελος ,κανει δεξια και μολις περνω κοβω..πολλα τα χλμ..το Μ χοροπηδαει σαν κατσικι στα σαμαρακια με τα biltein...ο τυπος ομως δεν ησυχαζει...260εχω και με χαζοπλησιαζει,αφηναω λιγο κανω δεξια και μολις ειναι διπλα μου..κατεβασμα σε 5η και αντε γεια...μετα απο αυτο εκοψε....στα επομενα διοδια..με φτανει και ειναι διπλα μου απο τα δεξια...ανοιγω παραθυρο και χαμογελω ..θελω να του πω οτι το ευχαριστηθηκα και οτι το μποξτερ παει καλα..α μπα,με κοιτα μεσα απο τα γυαλια ηλιου και γυρναει το κεφαλι..αααα,ετσι μεγαλε..καθυστερω επιτηδες στα διοδια ωστε να ξεκινησουμε ταυτοχρονα..ο τυπος μαλλον θελει και ενα 0-200 για να "χορτασει",dsc off,και κοφτες στα 8800 με τις supersprint να ακουγονται χιλιομετρα...και παλι αντε γεια...εφθασα αθηνα στο πι και φι
Στο γυρισμο ,ξαναπετυχαινω ΡΧ8..ομως ο οδηγος του μαλλον ηθελε να δει πωσ παει το Μ3,και μετα απο ενα ελαφρυ ανοιγμα βγαζει δεξι φλας και απλως το εβλεπα στο μεσαιο καθρεφτακι να ακολουθει απο μεγαλη αποσταση....ομως ο οδηγος της ΜΕΡσ που μου αναψε τα φωτα στα 220 και το σανιδωσα δεν ηθελα να παραδεχθει με τιποτα οτι μια BMW Eιναι μπροστα και σκυλιασε οταν ανοιξα...σωνει και καλα να περασει ..εχοντας πιασει δεξια και πιεζοντας καπως την Μ να μην αλλαξει λωριδα,παντα στην δεξια,εκει στις στροφες του αλμυρου με περασε ..με το ΜΕΡΣ να ειναι ετοιμο να φυγει για καποια μπαριερα....εεεε ας μην τον κυνηγησω και το εχω και κριμα στο λαιμο μου...εξαλλου την αλλη κυριακη θα ξανακατεβω αθηνα:)...τελικα ειναι καλα να μενεις επαρχια..αναγκαζεσαι να κανεις τετοια ταξιδακια:cheers: ..εξαλλου ειναι η αιτια που αγαπω την Μ3 μου τοσο

Fanatic
15-11-05, 22:14
M POWER!!!

sakkunen
15-11-05, 22:34
Αυτο ειναι το προβλημα τη σημερον ημερα.Δεν υπαρχει σεβασμος.Που πας ρε φιλε να κολλησεις σε Μ3.

Κατα τ αλλα με πορωσες...

Geo_3D
15-11-05, 22:39
Ε ρε γλεντια που θα κανουμε οταν ανεβω Λαρισα.Γεια σου ρε Δημητρη!!!!!!!!

mixalhs
15-11-05, 23:01
Τρελη διαδρομη δηλαδη...ωραια περιγραφη.
Η Φαση με το Boxter πρεπει να ηταν η καλυτερη.
Ολα τα αμαξια τα ειχες ετσι και αλλιως το μονο που μπορουσε να σου κανει καλη κοντρα ηταν το Boxter και οντος ετσι εγεινε. ;-)
M3 - 343 PS το λιγοτερο
RX-8 - 231 PS το λιγοτερο(Οκ υπαρχουν και τα 190αρια)
Boxter S - 260 PS το λιγοτερο
MB S320 - 240 PS το λιγοτερο

TheCondor
15-11-05, 23:29
Πω ρε..... Ευγε ευγε σε σενα και την ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ που οδηγας!!

Μιλαμε διαβαζα και πωρωθηκα!!! Μπραβο, εχω ενθουσιαστει καπως, σχηματισα την ολη εικονα στο μυαλο και φαινεται πολυ γ@μ@τη!!!

Ε ρε BMW με τα εργαλεια σου ....

NICK_M3
16-11-05, 00:00
μπραβο ρε συνάδελφε!!!πολύ καλά έκανες σε όλους τους κυρίους...
ειδικά σε αυτόν με το boxter.δεν ξέρω γιατί αλλά τα boxter k ta rx8 μου την δίνουν στον εγκέφαλλο....
και πάλι καλά έκανες και πολύ καλή περιγραφή...

mixalhs
16-11-05, 08:06
Καλα το rx8 αλλα στο boxter τι δεν σ'αρεσει;

Fad3In
16-11-05, 20:23
Ωραιος! :nod:
Αλλα δεν εχεις κοφτη στα 155mph (260χλμ/ω);!; :confused:
Ν.

E36M3ZF
16-11-05, 20:46
Ωραιος! :nod:
Αλλα δεν εχεις κοφτη στα 155mph (260χλμ/ω);!; :confused:
Ν.


:bowdown: :bowdown: Νικήτα....Ιδια φάση με την Νέα Μάκρη ??????????????

greekm3
16-11-05, 20:58
Ωραιος! :nod:
Αλλα δεν εχεις κοφτη στα 155mph (260χλμ/ω);!; :confused:
Ν.
οχι,δεν εχω κοφτη...εχω software του delage:dance:

Fad3In
16-11-05, 20:58
:bowdown: :bowdown: Νικήτα....Ιδια φάση με την Νέα Μάκρη ??????????????

Μα για ποια φαση λες;!;!;!; :embarassm
Ν.

M3MAN
17-11-05, 09:04
....ομως ο οδηγος της ΜΕΡσ που μου αναψε τα φωτα στα 220 και το σανιδωσα δεν ηθελα να παραδεχθει με τιποτα οτι μια BMW Eιναι μπροστα και σκυλιασε οταν ανοιξα...σωνει και καλα να περασει ..

Κατ'αρχας, ΑΞΙΟΣ.....πρεπει ο καθενας να σεβεται τη θεση του στη τροφικη αλυσιδα.

Οσο για το ΜΒ, τι να πω, εχουν προβλημα οι ανθρωποι η ειναι εντελως ασχετοι και αυτο το λεω επειδη ειχα παρομοιο περιστατικο χτες στην Αττικη Οδο προς Ελευσινα μετα το τουνελ στα Λιοσα. Και καλα με εμενα που το με τα Ε36 δεν ξερεις ποτε τι σου καθεται αλλα κολλησε σε 46αρι Μ3 που κραυγαζει τις πολεμικες του διαθεσεις απο μακρυα??? Το ζηταει ο οργανισμος τους το τσαι τελικα..

Στην Αττικη Οδο λοιπον, και κινουμενος γυρω στα 180 να σου ενα ασημι Ε320 του κουτιου, με δυο τυπους μεσα να κολλανε 2 εκατοστα απο τον προφυλακτηρα μου χωρις ομως να παιζουν φωτα....Απο 6η σε 5η, σανιδωμα και μεσα σε 20 δευτερολεπτα το ΜΒ ειχε μεινει μια κουκιδα στους καθρεπτες μου. Μετα αφου εκοψα, που να ξανακολλησει.....βγηκαν στο Θριασιο και διεκρινα το πρασινο σηματακι των γιατρων στο πισω παρμπριζ.

Schumi_CSL
22-11-05, 23:26
Ειστε τρελαμενοι και σας γουσταρω πολυ ποτε θα κανονισουμε συναντηση?:drive2:

TheCondor
22-11-05, 23:28
Ειστε τρελαμενοι και σας γουσταρω πολυ ποτε θα κανονισουμε συναντηση?:drive2:

Για να μαζευομαστε !!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=2944

:drive2: :drive2:

Kostas Christ
23-11-05, 07:52
Εγω τωρα πως θα παω να διαβασω μ' αυτα που ακουω (διαβαζω); Το πορσικο βγαζει 290 αττια αν θυμαμαι καλα αλλα και παλι δε νιμιζω το Μ να ειχε προβλημα. Οσο για τους αλλους "τους τρωει ο κ#$%^ για ξυλο".

Panoz
23-11-05, 08:00
Άρχοντας!! Πολύ ωραία περιγραφή! Φούντωσα πρωί-πρωί!!!

greekm3
23-11-05, 12:09
Άρχοντας!! Πολύ ωραία περιγραφή! Φούντωσα πρωί-πρωί!!!
thanks φιλος,οταν κατεβω αθηνα θα συναντηθουμε και μαζι με τον φιλο μας Στρατο θα κανουμε μια γυρα για "υποψηφια" θυματα..δεν σου κρυβω οτι ιδαιτερα "αγριες διαθεσεις" τον τελευταιο καιρο και "πυροβολω"/προκαλω οτιδηποτε οχημα:icon42: ,ειτε πιο γρηγορο ειτε πιο αργο...ισως φταει οτι συντομα θα το αποχαιρετιστω και προσπαθω να το απολαυσω οσο το δυνατοτερο:chair:

Geo_3D
23-11-05, 14:06
thanks φιλος,οταν κατεβω αθηνα θα συναντηθουμε και μαζι με τον φιλο μας Στρατο θα κανουμε μια γυρα για "υποψηφια" θυματα..δεν σου κρυβω οτι ιδαιτερα "αγριες διαθεσεις" τον τελευταιο καιρο και "πυροβολω"/προκαλω οτιδηποτε οχημα:icon42: ,ειτε πιο γρηγορο ειτε πιο αργο...ισως φταει οτι συντομα θα το αποχαιρετιστω και προσπαθω να το απολαυσω οσο το δυνατοτερο:chair:
Παρε τηλεφωνο Δημητρη οταν κατεβεις

Panoz
23-11-05, 15:02
thanks φιλος,οταν κατεβω αθηνα θα συναντηθουμε και μαζι με τον φιλο μας Στρατο θα κανουμε μια γυρα για "υποψηφια" θυματα..δεν σου κρυβω οτι ιδαιτερα "αγριες διαθεσεις" τον τελευταιο καιρο και "πυροβολω"/προκαλω οτιδηποτε οχημα:icon42: ,ειτε πιο γρηγορο ειτε πιο αργο...ισως φταει οτι συντομα θα το αποχαιρετιστω και προσπαθω να το απολαυσω οσο το δυνατοτερο:chair:

Να γίνουν οι συναντήσεις!

Fanatic
23-11-05, 15:04
Mην ξεχασετε και εμας τους υπολοιπους!!Θελουμε να δουμε τα θερια ολα μαζι!!

greekm3
24-11-05, 14:40
Παρε τηλεφωνο Δημητρη οταν κατεβεις
εννοειτε φιλος οτι δεν θα σαφησω απο εξω:hello: