PDA

Επιστροφή στο Forum : Aγορα Μ3 Μετατροπη


spirosbmw3
28-01-12, 06:24
Καλημερα σε ολους,

Λεω να αλλαξω κατηγορια (επιτελους:boink: ) και να παρω κατι πιο γρηγορο....Θα ηθελα την γνωμη σας για το παρακατω

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1900091/

BMW Power
28-01-12, 08:56
Γιατί να πάρεις μετατροπή αφού με αυτά τα χρήματα αγοράζεις γνήσιο?

paganis
28-01-12, 09:26
οντως με αυτα τα λεφτα , αγοραζεις γνησιο...εφοσον το θες δηλωμενο! αν παλι θελεις αποκλειστικα αδηλωτο...χωρις υπερβολη πλεον ειναι πιο ακριβα απο τα γνησια!
το συγκεκριμενο ..ειναι αρκετα ομορφο...και βλεπω και καποια εξτρα...πιθανον να ειναι και αλφα ν!
τα σημαδια στο καπο μονο..πρεπει να ειναι καμμενο βερνικι απο κουτσουλιες..

Mike_gr
28-01-12, 09:39
εγω θα σου προτεινα να παρεις manual και οχι smg! εχω δει παρα πολλα ατυχηματα και βλαβες λογω smg!

georgepap
28-01-12, 09:42
Και εγω προτεινω γνησιο.Επισης τα μαρσπιε δεν ειναι απο Μ3 αλλα απο Μ-pack.

zaharias
28-01-12, 09:58
Προτεινω να μεταφερθει το θρεντ εδω.. http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=20000&page=119&highlight=%E1%E3%EF%F1%E1
Ο Γιαννης (lunatic) που ειναι ο σουπερ ειδικος, να δουμε τι εχει να πει.. :D
Εγω, απλα το μονο που θυμαμαι να εχω διαβασει για τον συγκεκριμενο εμπορο (σε φορουμ) ειναι οτι βγαζουν "θεματα" τα αυτοκινητα και τα γυριζουν πισω.. Τωρα κατα ποσο ισχυει, δεν το ξερω.. Εγω λεω τί διαβασα..
Το αμαξι, φαινεται ωραιο (βεβαια, θα μπορουσε να ειχε βαλει και τα πλαινα μαρσπιε του Μ3, να ειναι κομπλε το λουκ), αλλα θελει ψαξιμο καλο..
Φυσικα, συμφωνω με τα παιδια, οτι αυτη την εποχη συμφερει να παρεις γνησιο..
Λευτερη, ειναι αλφα Ν?? Ή φοραει απλα μονο μια εισαγωγη??
Η αληθεια ειναι οτι και γω αν επαιρνα αυτη τη στιγμη, θα γουσταρα SMG.. (το SMG μονο το θεμα με τη τρομπα δεν εχει..??) Δεν αποριπτεις ομως ενα καλο manual που ειναι απο καλο χερι.. Το Μ3 ειναι πολυ "ειδικο" αμαξι και η συντηρηση του κοστιζει..
Πιο καλα να παρεις ενα, που ειναι συντηρημενο σωστα, παρα το φθηνοτερο που θα βρεις μπροστα σου.. Βλεπεις ορισμενες αγγελιες και εχουν φωτο το book service και εχει κανει oil service μετα απο 2 χρονια και 20,000χλμ..!!!!! Ειδικα σε Μ μοτερ, νομιζω οτι ειναι απαραδεκτο..
Δυστυχως, το μεταχειρισμενο Μ ειναι.. μια κουβεντα, διχως τελειωμο..

stef
28-01-12, 10:01
Ωραίο έμπορο βρήκες να ψωνίσεις Μ....

ditris
28-01-12, 10:06
Επισης τα μαρσπιε δεν ειναι απο Μ3 αλλα απο Μ-pack.

Ρε παιδιά οι mpacket μαρσπιέδες γράφουν m....ενώ του m3 γράφουν m3!Στο εικονιζόμενο αυτοκίνητο στο car.gr γράφουν m3.....άρα που το λάθος?

ditris
28-01-12, 10:08
ορίστε και φώτος......

zaharias
28-01-12, 10:10
Ρε παιδιά οι mpacket μαρσπιέδες γράφουν m....ενώ του m3 γράφουν m3!Στο εικονιζόμενο αυτοκίνητο στο car.gr γράφουν m3.....άρα που το λάθος?

Βρε τρελοκομειο, εξωτερικα τους μαρσπιεδες λεμε.. :D :D :D Τα πλαινα, οχι μεσα απο τις πορτες..

panos 316T
28-01-12, 10:10
Προς stef:Εσυ το ξερεις ή κατι ξερεις τελοσπαντων....
Το παλικαρι αν γνωριζε αυτο που γνωριζεις θα ποσταρε;
για αυτο το ποσταρει για να μαθει και να παρει γνωμες!

ditris
28-01-12, 10:28
Βρε τρελοκομειο, εξωτερικα τους μαρσπιεδες λεμε.. :D :D :D Τα πλαινα, οχι μεσα απο τις πορτες..
Να με συγχωρείτε!Δεν κατάλαβα!........το μυαλό μου πήγε εξαρχής στους εσωτερικούς μαρσπιέδες κ δεν είδα προσεκτικά τους εξωτερικούς.....:banghead:

stef
28-01-12, 10:33
Προς stef:Εσυ το ξερεις ή κατι ξερεις τελοσπαντων....
Το παλικαρι αν γνωριζε αυτο που γνωριζεις θα ποσταρε;
για αυτο το ποσταρει για να μαθει και να παρει γνωμες!

Εγώ θυμάμαι και ξέρω συμπεριφορά μαντρά, πέρσυ τέτοια περίοδο όταν έψαχνε ο πατέρας μου αυτοκίνητο....
"Ελα μωρέ τώρα, μην κάθεσαι και τα ψάχνεις, μεταχειρισμένο αμάξι παίρνεις. Σήμερα το παίρνεις μετά από 2 χρόνια έρχεσαι και παίρνεις άλλο... Και να έχει και κανα πρόβλημα δεν έγινε και τίποτα πας και το φτιάχνεις...."

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ!

kplc16
28-01-12, 13:18
Σπυρο αν ειναι να παρεις μετατροπη παρε ενα που θα φορα custom εξατμιση για να αποφυγεις τα κομενα-ραμενα πατωματα. Μετατροπη παιρνεις μονο για τους γνωστους λογους.
Αλλιως γνησιο!
Οι καιροι παντως ειναι δυσκολοι.καλη αγορα

andreas_R
28-01-12, 15:46
Ο συγκεκριμενος εμπορος εχει το παλιο μου αμαξι
στο οποιο ειναι γυρισμενα τα χλμ και φυσικα δεν ειναι ατρακαριστο.

Οσο για την αγορα μετατροπης ειμαι υπερ γνωριζοντας τους κινδυνους.

Εφοσον γνωριζεις και εσυ τους κινδυνους καλες και σωστες μετατροπες υπαρχουν και θα
υπαρξουν και αλλες.

Το μονο που θα με απασχολουσε ειναι το γεγονος οτι θα παει 2 ευρω η βενζινη αχαχαχαχα
Καλη συνεχεια!

stef
28-01-12, 15:48
Το μονο που θα με απασχολουσε ειναι το γεγονος οτι θα παει 2 ευρω η βενζινη αχαχαχαχα
Καλη συνεχεια!

Και λίγο λες..

spirosbmw3
28-01-12, 20:09
καλησπερα παιδια,

Περασα σημερα απο κει και σταματησα να του ριξω μια ματια...Δεν ξερω απο που να αρχισω.... το πατωμα στο πισω μερος πρεπει να ειναι κολλημενο με ηλεκτροκολληση, περιμετρικα υπαρχουν πολλες γραντζουνιες οι οποιες δεν φαινονται στις φωτο, το σαλονι ειναι ολο ξεραμενο, απο την δεξια πλευρα εχει κακοβαφτει κ.α. Το συγκεκριμενο ειναι δηλωμενο 318 και γι αυτο πηγα να το δω. Επισης ο εμπορος μου τα ελεγε λιγο περιεργα αλλα τεσπα δεν ειναι αυτο το θεμα τωρα..Μου φαινεται πως θα το παρω γνησιο να εχω το κεφαλι μου ησυχο...

kplc16
28-01-12, 20:34
καλησπερα παιδια,

Περασα σημερα απο κει και σταματησα να του ριξω μια ματια...Δεν ξερω απο που να αρχισω.... το πατωμα στο πισω μερος πρεπει να ειναι κολλημενο με ηλεκτροκολληση, περιμετρικα υπαρχουν πολλες γραντζουνιες οι οποιες δεν φαινονται στις φωτο, το σαλονι ειναι ολο ξεραμενο, απο την δεξια πλευρα εχει κακοβαφτει κ.α. Το συγκεκριμενο ειναι δηλωμενο 318 και γι αυτο πηγα να το δω. Επισης ο εμπορος μου τα ελεγε λιγο περιεργα αλλα τεσπα δεν ειναι αυτο το θεμα τωρα..Μου φαινεται πως θα το παρω γνησιο να εχω το κεφαλι μου ησυχο...

ειτε γνησιο ειτε μετατροπη το κεφαλι δε θα ειναι ησυχο.Ειναι αυτοκινητο αρκετα απαιτητικο στη συντηρηση του. Γνωμη μου αν σε ενδιαφερει και το external look τοτε αξιζει να ψαξεις για καθαρο γνησιο. Αν σε ενδιαφερουν οι επιδοσεις και μονο ψαξε για μετατροπη με οποιοδηποτε οικονομικο οφελος βραχυπροθεσμο και μακρυπροθεσμο. Οικονομικο οφελος ή τη μικροτερη δυνατη απωλεια.
Ενα πολυ σημαντικο στοιχειο που δε πρεπει να ξεχνας ειναι οτι αν αγορασεις αυτοκινητο 3000+κυβικων το παντρευεσαι κι αυτο και τα εξοδα του.
Η επιλογη δικη σου και καλη αγορα και καλα γουστα.

gregE36
30-01-12, 11:47
πηγαινε δες αυτο στην πλαπουτα που το εχει 13000 και ειναι γνησιο
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2070155/

zaharias
30-01-12, 12:26
πηγαινε δες αυτο στην πλαπουτα που το εχει 13000 και ειναι γνησιο
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2070155/

13+το σημα+μεταβιβαση.. Οποτε βαλε 14,5.. Με 16 βρισκει facelift του 2003.. ;)

STR
30-01-12, 13:21
13+το σημα+μεταβιβαση.. Οποτε βαλε 14,5.. Με 16 βρισκει facelift του 2003.. ;)


16000+το σημα+μεταβιβαση...Οποτε βαλε 17.5:bricks1:

+ εκτακτη εισφορα που δεν θα εχει στου 2001...

zaharias
30-01-12, 13:26
16000+το σημα+μεταβιβαση...Οποτε βαλε 17.5:bricks1:

+ εκτακτη εισφορα που δεν θα εχει στου 2001...

Δεν το ξερεις αυτο.. :D Διοτι αυτα του 2003 ειναι απο ιδιωτες..
Το αλλο ειναι "εξυπναδα" του μαντρα.. Βλεπεις 13 και τρεχεις να το παρεις..
Εχεις ενα δικιο.. αλλα δεν ξερουμε τι ισχυει στα facelift που πωλουνται.. ;) (περι σηματος)

BMW Power
30-01-12, 14:35
Το 99% των Μ είναι εισαγωγές που έγιναν από το 2003 και μετά οπότε κατά 99% έχουν και εισφορά ακόμη και αν είναι κατασκευής 2001 γιατί στην μπανανία σημασία έχει η πρώτη άδεια κυκλοφορίας στην Ελλάδα.

mo328i
31-01-12, 21:37
γνωμη μου παρε όποιο ελληνικο m3 θες αρκει να ΜΗΝ πωλειται μεσω αυτης της μάντρας...μακρια .. πηγαινε αλλου,στο λεω απο εμπειρια δικια μου και φίλων μου..πηγαμε να την πατησουμε στο τσακ δεν πηραμε αμαξι απο εκει και γλυτώσαμε..ενα - δυο αυτοκινητα που πηραν γνωστοί μου υστερα απο ένα μηνα ήταν ΠΑΛΙ εκει για πουλημα...

teo21
31-01-12, 22:51
OFF Topic

Το 99% των Μ είναι εισαγωγές που έγιναν από το 2003 και μετά οπότε κατά 99% έχουν και εισφορά ακόμη και αν είναι κατασκευής 2001 γιατί στην μπανανία σημασία έχει η πρώτη άδεια κυκλοφορίας στην Ελλάδα.

Χεχε! Εδώ εγώ παραλίγο (για ενα μήνα!) να φορολογούμαι για το 36άρι μου βάση ρύπων καθώς έχει πρώτη άδεια στην Ελλάδα Οκτώβριο του 2010...! Κατασκευή όμως 1998! Το νέο τεκμήριο θέλω να δώ αν και, ευτυχώς, είναι 1895cc...

BMW Power
01-02-12, 09:39
Ελληνική παράνοια teo.

Το τεκμήριο σου για το 2012 (που σημαίνει χρήση 2011) είναι 8.200 μιας και το αυτοκίνητο έχει πρώτη άδεια το 2010 και δεν έχεις έκτακτη εισφορά.

teo21
01-02-12, 14:12
Ελλάς το μεγαλείο σου!!! Ή εμείς είμαστε υπερβολικά έξυπνοι ή αυτοί τελείως ζώα!! :bugeye:

Stradale
02-03-12, 16:16
Είναι μεγάλη μλκ αυτό με την Ελλάδα και δημιουργεί πολλά προβλήματα οταν είσαι στο εξωτερικο....