PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεμβρανες 3Μ χρώματος.


gprokias
14-02-12, 12:38
Καλησπέρα σας έχω ένα BMW 5.20 E60 και στο μεταξύ θα ήθελα να κάνω τοποθέτηση μεμβρανων σε άσπρο Χρωμα 3Μ.

http://www.ptheodorou.gr/product.php?id=SC%2085-2072%20CW&cat=21268

1) Τώρα γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζουν;
2) Όταν τις αφαιρεσω μετα απο κάποιο καιρό θα χαλάσει το ανθρακι μαμας χρωμα;

dafidack
24-05-12, 14:37
ενα παλιο thread που ειχα διαβασει πανω σ'αυτο λεγανε οτι θα σου κοστισει λιγοτερο να το βαψεις παρα να περασεις αυτοκολλητο.Παντα ομως με καθε επιφυλαξη.

GIANNHS M
06-04-13, 17:20
λενε οτι στα λεφτα σε συμφερει απο το να το βαψεις κ οπως επισης δεν παθαινει τιποτα το χρωμα οταν την βγαλεις!!!λενε!!!εγω δεν καταλαβαινω γιατι να το κανεις????περα απο το λογο....''μ'αρεσει'',αυτο το φανταζομαι πως ισχυει.

harristheo
07-04-13, 07:09
λενε οτι στα λεφτα σε συμφερει απο το να το βαψεις κ οπως επισης δεν παθαινει τιποτα το χρωμα οταν την βγαλεις!!!λενε!!!εγω δεν καταλαβαινω γιατι να το κανεις????περα απο το λογο....''μ'αρεσει'',αυτο το φανταζομαι πως ισχυει.


Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους θα μπορούσε κάποιος να το κανει πέραν οτι του αρέσει.
1. Αν βαψει κάποιος το αυτοκίνητο του είτε το ίδιο είτε άλλο χρώμα απο το εργοστασιακή αμέσως μειώνεται και η αξία του σε σχέση πάντα ενα πανομοιότυπες μη βαμενο αυτοκίνητο.
2. Επειδή ενδέχεται να βαρεθεί κάποιος το "περίεργο" περλέ χρώμα ή ματ (τα. Οποία όντως ειναι εντυπωσιακά οχι μονο διότι δεν κυκλοφορούν πολλα αλλά επισης λόγο της εμφάνισης τους) μπορεί πολυ εύκολα με πολυ μικρό κόστος να επανέλθει το χρώμα στην εργοστασιακή του αρχική μορφή χωρίς να χρειαστεί να το ξαναβαψει.....
3. Τέλος γενικότερα εμείς οι οι έλληνες (αν οχι όλοι, αλλά οι,περισσότεροι, συμπεριλαμβανομένου και μένα) ακολουθούμε την "μόδα", και αυτο προς το παρών ειναι μια μόδα, που πιστεύω σε λίγο καιρό θα φύγει...

Προσωπικά δεν θα το έκανα για κανέναν απο τους παραπάνω λόγους....
Ενας απο τους βασικότερους ειναι και ο οικονομικός. Τουλάχιστον οχι τώρα που τα πράγματα ειναι πιο δύσκολα.

Χαρης

GIANNHS M
07-04-13, 07:59
Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους θα μπορούσε κάποιος να το κανει πέραν οτι του αρέσει.
1. Αν βαψει κάποιος το αυτοκίνητο του είτε το ίδιο είτε άλλο χρώμα απο το εργοστασιακή αμέσως μειώνεται και η αξία του σε σχέση πάντα ενα πανομοιότυπες μη βαμενο αυτοκίνητο.
2. Επειδή ενδέχεται να βαρεθεί κάποιος το "περίεργο" περλέ χρώμα ή ματ (τα. Οποία όντως ειναι εντυπωσιακά οχι μονο διότι δεν κυκλοφορούν πολλα αλλά επισης λόγο της εμφάνισης τους) μπορεί πολυ εύκολα με πολυ μικρό κόστος να επανέλθει το χρώμα στην εργοστασιακή του αρχική μορφή χωρίς να χρειαστεί να το ξαναβαψει.....
3. Τέλος γενικότερα εμείς οι οι έλληνες (αν οχι όλοι, αλλά οι,περισσότεροι, συμπεριλαμβανομένου και μένα) ακολουθούμε την "μόδα", και αυτο προς το παρών ειναι μια μόδα, που πιστεύω σε λίγο καιρό θα φύγει...

Προσωπικά δεν θα το έκανα για κανέναν απο τους παραπάνω λόγους....
Ενας απο τους βασικότερους ειναι και ο οικονομικός. Τουλάχιστον οχι τώρα που τα πράγματα ειναι πιο δύσκολα.



Χαρης



αν το Ε60 σου ειναι τοσο χαλια που ειναι απαραιτητη μια αλλαγη ενταξει τι βγαζεις οικονομικα!μονο εκει με βρισκεις συμφωνω.κατα'λλα οι 3 λογοι που αναφερεις ο μονος πραγματικα αληθινος με ποσοστα υψηλα ειναι ο 3ος.
χωρις παρεξηγηση απλα μιλαω ετσι γιατι το αμαξι σου ειναι το πολυ 10 χρονων.

sierra
07-04-13, 13:49
Ξέρω που ρώτησα για το δικό μου με μεμβράνες 3Μ από 1000 έως 1200 € σε αυτόν:
AUTOSYNTHESIS-RENTIS.
Κάνει όμως και δικιά του εισαγωγή μεμβράνες και μου το ντύνει με 600€. Με αυτές είδα δουλειά του από κοντά και ήταν τέλειο το Golf gti...