PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Ζ3 ΜΟΥ


leonidaskal
25-02-12, 19:40
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ Ζ3 (ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ...ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ Α ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ)
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΟΜΩΣ ΤΟ HARD TOP ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ

God
25-02-12, 20:02
Σε παρακαλώ μην γράφεις σε κεφαλαία καθώς αυτό απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ, τους οποίους διάβασες κατά την εγγραφή σου:

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php

Όσο αφορά το θέμα σου, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Πόσο χρησιμοποιείς το όχημα, που παρκάρεις, πότε κυκλοφορείς...

rapid_fast
25-02-12, 20:15
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ Ζ3 (ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ...ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ Α ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ)
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΟΜΩΣ ΤΟ HARD TOP ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ

Γιατί υπάρχουν οχήματα 500 φορές πιο τέλεια..
(Γούστα είναι αυτά..)
Το όχημα δεν κάνει για πρώτο, ούτε για οικογενειακό, ούτε για να βάλεις 2 άτομα μέσα,
ούτε για τίποτε άλλο πέρα από μόστρα και φιγούρα..

leonidaskal
26-02-12, 09:53
Σιγουρα, δε λεω, υπαρχουν πολλα αυτοκινητα που ξεπερνουν το z3 κατα πολυ
βεβαια η μοστρα και η φιγουρα ειναι για κανα πιτσιρικα η για κανενα που νομιζει οτι με τεσσερις ροδες και δυο πορτεσ θα ριξει σοβαρη γκομενα εεελεος.
Η ερωτηση μου βεβαια σαν νεος στην παρεα ειναι μηπως θα ηταν καλητερο να ψαξω κανα hard top
Οποιος εχει γνωμη ,αποψη, εμπειρια μερικες συμβουλες θα ηταν πολυτιμες
δε ξερω που να ψαξω, δεν ξερω πως τοποθετηται,μη τρεχω στα συνεργεια καθε ανοιξη,βλακεια
σιγουρα μερικοι εδω μεσα αν οχι ολοι στο θεμα πρπει να ειναι πιο ψαγμενοι

rapid_fast
26-02-12, 16:59
Το hard top είναι εξαιρετικό, και αφαιρεί μερικά απο τα θέματα που έχει η κουκούλα..
Είναι όμως και δεσμευτικό..
Να έχεις κάμπριο και να μην είναι κάμπριο, είναι θέμα...

leonidaskal
26-02-12, 19:02
Μιας και εισαι γνωστης δωσε τα φωτα σου......
το hard top μπαινει και βγαινει ευκολα???????
το ευκολο για μενα ειναι σχετικο
ευκολο ηταν σημερα να αλλαξω το παραθηρο τησ κουκουλας μου και το φερμουαρ της.να το ξηλωσω και να το ξαναραψω.οταν ο ταπετσερησ ζητουσε 300 ευρω
δηλαδη θελω καμια μερα να φαω η απλα ειναι θεμα βαρους και τετοια χαζα
μηπως ξερεισ και που να ψαξω??

HULK
27-02-12, 08:41
Παρ' τον τηλεφωνο και ρωτα τον http://www.car.gr/parts/view/1684880/

leonidaskal
27-02-12, 10:03
ευχαριστω πολυ

BMW Power
28-02-12, 13:03
Για να μπει/βγει το ht χρειάζονται 2 άτομα αλλά και χώρος αποθήκευσης. Είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

paganis
28-02-12, 15:36
Παρ' τον τηλεφωνο και ρωτα τον http://www.car.gr/parts/view/1684880/

αν προσεξες, η αγγελια ειναι πανω απο 2 μηνες και η τιμη ειναι μεσα στα πλαισια! μηπως αυτο θα επρεπε να σε εβαζε σε καποιες σκεψεις?? ας το κανω λοιπον πιο κατανοητο...
πρωτον δεν εχει το κιτ βασεων που χρειαζεται για την εγκατασταση...και εμμεσα εχω μαθει πως το συγκεκρινενο χαρντ τοπ, δεν εφαρμοζει σωστα!
ας απαντησω ομως στο θεμα ζ3 και χαρντ τοπ!
το ζ3 για αυτον που θεωρει, πως δεν εξυπηρετει κανενα σκοπο...απλα εχει αλλες προτεραιοτητες στην ζωη του! ειναι ενα οχημα ευχαριστησης και ακομα και αν δεν στριβει με πολλα χιλιομετρα(σε σχεση με νεωτερα)..μπορει να σου χαρισει πολλα χαλογελα σε στριφτερες διαδρομες ! επισης το ζ3 μπορει να σου προσφερει αναλλοιωτη την αισθηση του ροουντστερ,,οπως λιγα στην κατηγορια του! ειναι απο τα λιγα αμαξια που τα χαιρεσε ητε κινησε γρηγορα σε στριφτερα κομματια ητε χαλαρα με την κουκουλα κατω ενα καλοκαιρινο βραδακυ! επιπλεον εχει διαχρονικο σχεδιασμο και ιδιαιτερο σκοπο υπαρξης , οποτε ειναι ενα μελλοντικο συλλεκτικο οχημα!
στο θεμα χαρντ τοπ!
για εκεινον που χρησιμοποιει το αμαξι και τον χειμωνα...ισως θα ηταν καλο να το βαλει! για εκεινον ομως που ακομα και μια χειμερινη μερα με καλο καιρο...ευχαριστιεται τον ηλιο....ειναι δεσμευση! επισης χρειαζεται χωρο αποθηκευσης για οσο καιρο δεν το εχεις επανω...

leonidaskal
29-02-12, 05:44
φιλε paganis
το z3 για μενα ειναι το hoby μου, οχι βεβαια οτ δεν αποτελει και μεσο μεταφορας
σιγουρα συμφωνω μαζι σου σε ολα,ευχαριστω για τις πληροφοριες
λεω να κανω παντως ενα τηλ. αν και το χρωμα δν παει (ο βαφεας να ειναι καλα)
βασεις εστω και καινουργιες λες να βρω??