PDA

Επιστροφή στο Forum : Xenon Retrofit Z4


Roulis
29-02-12, 18:43
μια ερωτηση για τοσοθετηση original xenon σε Ζ4 06 facelift

αν αγορασουμε φαναρια απο ebay 800E και διακοπτη φωτων μετα θελει μονο επαναπρογραματισμο και ειναι οκ? η θελει μεγαλη διαδικασια?

Sp!ros G
29-02-12, 19:33
Αν δεν κανω λαθος θα χρειαστεις φαναρια, εγκεφαλο, καλωδιωση, διακοπτη, αισθητηρες στα ψαλιδια, πλυστικα φανων και προγραμματισμο.

Ισως χρειαζεσαι κιαλλα πραγματα που μου διαφευγουν ,παντως να ξερεις πως το χερι θα μπει καλα στην τσεπη !!!

Καλως ηρθες κιολας φιλε στο φορουμ ,καλη διαμονη και καλα ποσταρισματα.

stef
29-02-12, 19:52
Εαν έχεις γνώστη ηλεκτρολόγο δεν θες ούτε καν διακόπτη φώτων φίλε μου!!!
Μόνο 2 φανάρια bi xenon facelift
Απλά να τσεκάρεις τι φανάρια παραλαμβάνεις

Roulis
01-03-12, 09:43
Εαν έχεις γνώστη ηλεκτρολόγο δεν θες ούτε καν διακόπτη φώτων φίλε μου!!!
Μόνο 2 φανάρια bi xenon facelift
Απλά να τσεκάρεις τι φανάρια παραλαμβάνεις

ειναι τσεκαρισμενο αυτο?
δλδ θα κανεις το υπαρχον Light control module (LCM) remap?

ballasts και ολα τα παρελκομενα ειναι μεσα στο φαναρι?


thank you Sp!ros G

Fanis
01-03-12, 13:21
Εγώ που είχα βάλει χρειάστηκα μόνο τα φανάρια (κομπλέ τα πήρα με λάμπες, ballasts & ignitors). Δαικόπτη χρησιμοποίησα τον ίδιο, με μια ''πατέντα'' στον προγραμματισμό του ηλεκτρολόγου σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. Δεν έβαλα όμως τα εξής, που κανονικά έχουν τα φώτα Xenon από το εργοστάσιο:

1. Αυτόματο σύστημα ρύθμισης του ύψους της δέσμης (και το χειροκίνητο καταργείται)
2. Πλυστικό προβολέων

Roulis
01-03-12, 15:17
thank you fani

να φανταστω τα ballast ειναι μεσα στο φαναρι εε?

Fanis
02-03-12, 10:01
Ναι είναι μέσα.

stef
04-03-12, 19:05
Εγώ που είχα βάλει χρειάστηκα μόνο τα φανάρια (κομπλέ τα πήρα με λάμπες, ballasts & ignitors). Δαικόπτη χρησιμοποίησα τον ίδιο, με μια ''πατέντα'' στον προγραμματισμό του ηλεκτρολόγου σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. Δεν έβαλα όμως τα εξής, που κανονικά έχουν τα φώτα Xenon από το εργοστάσιο:

1. Αυτόματο σύστημα ρύθμισης του ύψους της δέσμης (και το χειροκίνητο καταργείται)
2. Πλυστικό προβολέων

Μία από τα ίδια επιβεβαιώνω και εγώ τα λεγόμενα του Fani!!!