PDA

Επιστροφή στο Forum : LPG GAS 520 E39


motodhmou
21-03-12, 22:10
Καλησπέρα σε όλους . θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να τοποθετήσω υγραέριο και ποιας μάρκας στο αυτοκίνητο μου, μιας και όλοι δυστυχώς ξέρουν τα πάντα. και αν κάποιος χρήστης του συγκεκριμένου αυτοκινήτου έχει κάνει με την μετατροπής πάνω από 50.000 χιλ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

sierra
21-03-12, 22:20
Δεν ξέρω κανέναν με τέτοιο αμάξι, αλλά έχω φίλο που κάνει τοποθετήσεις, άμα θέλεις να πάρεις πληροφορίες να σου δώσω τα στοιχεία του...

danos
22-03-12, 00:04
Καλησπέρα σε όλους . θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να τοποθετήσω υγραέριο και ποιας μάρκας στο αυτοκίνητο μου, μιας και όλοι δυστυχώς ξέρουν τα πάντα. και αν κάποιος χρήστης του συγκεκριμένου αυτοκινήτου έχει κάνει με την μετατροπής πάνω από 50.000 χιλ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

Εγω πάντως έκανα ένα Χ1 valvetronic 150 hp εδω και κανά μήνα το αμάξι πετάει και η τσέπη σταμάτησε να αιμοραγει δεν νομίζω οτι αλλάζει κάτι με το δικο σου αμάξι δες εδω το δικο μου αν θες
http://www.qgas.gr/lpgconversions/124-bmw

Με 34 ευρω έχω περίπου 260 χιλ στη πόλη με αυτόματο κιβώτιο ( που το πίνει το φαΐ του ) δεν έχει ρεζέρβα και έχω μικρο τανκ 40 λίτρων !!

kefalismos
22-03-12, 00:57
Καλησπέρα σε όλους . θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να τοποθετήσω υγραέριο και ποιας μάρκας στο αυτοκίνητο μου, μιας και όλοι δυστυχώς ξέρουν τα πάντα. και αν κάποιος χρήστης του συγκεκριμένου αυτοκινήτου έχει κάνει με την μετατροπής πάνω από 50.000 χιλ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

140.000 χιλιόμετρα στο 2800 το μοτερ που είναι το ίδιο με το δικό σου με λίγο χαμηλότερη συμπίεση. κανένα απολύτως πρόβλημα που να σχετίζεται με το καύσιμο.
Και ούτε λαδιέρες και άλλα χαζά , ούτε τίποτα . Και καυσαέρια όλα καλά , γενικά πένα . Κιτ όχι τίποτα το ιδιαίτερο και ακριβό , από τα πολύ απλά μιας και η μετατροπή έγινε πριν πάρουν τα πάνω τους τα υγραέρια και κυκλοφορίσουν όλες οι μάρκες που υπάρχουν αυτη τη στιγμή . Προχωράς άφοβα.
Το μόνο θέμα είναι ο άνθρωπος που θα στο περάσει να ξέρει να ρυθμίζει σωστά . Αν γίνει αυτό , δεν θα παρουσιάσει κάτι .

danos
22-03-12, 07:59
Η να συμπληρώσω οτι εμένα ο εγκαταστατης είχε χάρτη απο το site του συστήματος έτοιμο τον έβαλε και δούλεψε αμέσως, αλλα στο δρόμο ήταν λίγο πιο πλούσιο το μείγμα γιατι ο χάρτης ήταν για ολλανδικο LPG και το διωρθωσε λίγο απο τότε 1000 χιλ σήμερα δεν έχω καταλάβει οτι έχει γκάζι πλην οτι σε κάθε 250-260 χιλ ακούω το μπιπ του τέλους του υγραεριου