PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΟΤΣΑΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ?


bmw_E21
18-11-05, 17:45
αρχιζω τις top5 κοτσανες που εχω ακουσει!
1)συμφωνα με καπιον γνωστο μου,ενας ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ μηχανικος:bowdown: (ο θεος να τον κανει) στην χαλκιδα εβαλε σε τετραχρονο κινητηρα απο παπακι κυλινδροκεφαλη απο διχρονο!!!!!!στο ιδιο επισης μοτερ εβαλε εμβολα-μπαλαρινες τα οποια γυρνανε γυρω απο τον εαυτο τους κιας μην ειναι wankel....
2)συμφωνα με τον ιδιο γνωστο παλιοτερα στη χαλκιδα κυκλοφορουσε τουρμπισμενο ε21 το οποιο δουλεuε στα 6 bar!!!!!!:bowdown: υστερα απο διευκρινηση επιβεβαιωθηκε οτι ηταν 6bar και οχι 0,6 η 6lbs.
3)συμφωνα με χαλκιδαιο κοντρακια(με παπι)για να κολοτουμπανιασεις ενα παπακι και να περναει hayabusa πρεπει να του βαλεις μοτερ απο αλυσοπριονο!!!!!!:rofl2:
4)συμφωνα με χαλκιδαιο μηχανικο τα πισω φρενα του αυτοκινητου δεν πιανουν ΚΑΘΟΛΟΥ παρα μονο αν τραβηξουμε χειροφρενο!!!!!!
5)ενας αθηναιος εκανε μετατροπη στο παλιο golf του απο injection σε καρμπυρατερ.δικαιολογια την οποια ενοουσε:
το εκανα για να μην καιει βενζινη.........!!!!!!!!!:bowdown:

doria
18-11-05, 17:52
καλά τι ήταν τάνκερ και δούλευε 6bar?

και το άλλο με το hayabusa ήταν καλό...πες του να τα βάλει και με του Λουκά ρε συ...που δεν τον έχει πατήσει ακόμα κανένας!

TNT
18-11-05, 19:37
Διαλογος με μαθητη μου που συνεχεια ερχεται με ενα Burn Out υπο μαλης:
ΤΝΤ:-Καιαιαι για πες μου παιδι μου,τι ειναι αυτος ο "εκκεντροφορος αξονας"?
Μαθητης:-Εεεε μουμπλε μουμπλε,ο αξονας που δινει κινηση στους πισω τροχους?

bmw_E21
18-11-05, 19:57
και ο κεντρικος δινει κινηση στις βαλβιδες!και εχει και vvt-i!!!!!!!!!

bmw_E21
18-11-05, 20:43
και συνεχιζω!
6)το διχρονο μηχανακι φοραει αγριους εκκεντροφορους!
7)τα ρουλεμαν οταν ζεσταινονται ελαφραινουν οι μπιλιες τους!
8)το μεγαλυτερο καρμπυρατερ σου βγαζει περισοτερα χιλιομετρα στο κοφτη!
9)το καλοκαιρι το παπακι επειδη διαστελεται το ντεποζιτο αντι για 4 Ε που γεμιζει το χειμωνα θελει 10 Ε.λογω διαστολης.οχι λογω διαφορας τιμης της βενζινης.
10)αμα πυρωσουν τα δισκοφρενα πιανουν καλυτερα!
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΤΟΜΟ!

Xeno-318is
19-11-05, 14:32
Aυτος ρε συ ειναι απολαυση...Το καλοκερι που θαμε ελλαδα...Παρτον να παμε για καφε...Θα γελασει και το παρδαλο κατσικι!!

bmw_E21
19-11-05, 16:41
ειναι μορφη μεγαλη!αντε περιμενω τις δικιες σας εμπειριες να γελασουμε!

God
19-11-05, 16:47
Τα 3-ακιδα μπουζι θα μου στραβωσουν τους κυλινδρους, γιαυτο σου βαζω απλα μονα... (πηρα το αμαξι και εφυγα)

Το air-condition μην το αναβεις οταν κινειται το αμαξι γιατι μπορει να εκραγει. (ειπαμε, τοση ζημια του κανει??)

Μην καβαλας πεζοδρομια γιατι τα λαστιχα σου ειναι σκληρα και θα σκασουν. (αν ηταν μαλακα τι θα γινοταν????)

Και φυσικα το κορυφαιο....

Κοιτα να βρεις φυσικο λαδι γιατι ολο συνθετικα κυκλοφορουν τωρα. (ελαιολαδο καλαματας θα βαλω!)

melodic
19-11-05, 17:16
Σημερα μου ειπε ενας οτι στο αμαξι του εβαλε chip στον εγκεφαλο και απο 1600cc εγινε 1800cc.....

bmw_E21
19-11-05, 17:22
ΖΖΖΝΝΝΤΟΙΙΙΙΙΙΙΝΝΝΓΓΓΚΚΚΚ!!!!

doria
19-11-05, 22:01
το ξέρατε οτι τα 3κύληνδρα μοτέρ έχουν 4 μπιστόνια?!....αναρωτιέμαι που να μπαίνει το 4ο!

manosm3
20-11-05, 00:37
Ρε παιδια ολα αυτα που λετε ειναι ΕΛΕΕϊΝΑ!!!!
Δε σας αμφισβητω αλλα, οποιος λεει κατι τετοιο πρεπει να τιμωρειται δια λιθοβολισμου λογω βλακειας ή αγνοιας περι μηχανολογικων στο κεντρο της Αθηνας ή σας δουλευει μαλλον...

kacey
20-11-05, 01:29
Τυπακος μιλαγε για την super duper Alfa 156 του, που την ειχε τουμπανιασει, ειχε βαλει το διλιτρο μοτερ (4κυλινδρο) αλλα για το κατιτοις παραπανω ειχε πεταξει και τους εκκεντροφορους απο το 2.5 (V6 μοτερ)...

melodic
20-11-05, 12:29
ειχα πετυχει στην βουτα ενα IS 1800CC και πιασαμε την κουβεντα εκει κοντα στην καντινα...απο εδω απο εκει μου ελεγε διαφορα και μου λεει και το εξης.... φοραω χταποδι απο 325...:chair: :chair:

JiMk
20-11-05, 14:54
Το κορυφαίο που έχω ακούσει...

Fiat ritmo με μοτερ mirafiori look abarth, 330άλογα με διπλά τετραπετάλουδα και τούρμπο! περνάει και M3 lol

Fad3In
21-11-05, 14:14
ειχα πετυχει στην βουτα ενα IS 1800CC και πιασαμε την κουβεντα εκει κοντα στην καντινα...απο εδω απο εκει μου ελεγε διαφορα και μου λεει και το εξης.... φοραω χταποδι απο 325...:chair: :chair:

Μηπως εννοουσε εισαγωγη ο βλακας; :banghead: :chair:
Ν.

billparas
15-06-07, 21:17
Καλά όλα αυτά είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ
λοιπόν το ίδιο άτομο ενώ ήξερε ότι συζητά με μηχανολόγο είπε τα εξής και έφαγα στερεοφονικές σφαλιάρες όταν τα άκουσα.
τύπος με volvo μπροστιοκίνητο:
1)έβαλα ένα τσιπάκι και τώρα είναι τετρακίνητο (μαζεύτε τον)
2)η τουρμπίνα δουλευει σε 32 bar!!!!

3 μη μηχανολογικό έσκαψα το οικόπεδό μου για να χτίσω και τώρα πρέπει να περιμένω δύο χρόνια πριν χτίσω για να φύγει η ραδιενέργεια (μήπως θα έπρεπε να της κάνεις έξωση;;;;)

Άκουσα και άλλα κουφά τα οποία δεν περιγράφονται. Πάντως θα ήθελα να βρω τον πολιτικό μηχανικό που του είπε αυτο για το οικόπεδο

Snoopy
16-06-07, 15:38
ΤΟ ΕΙΠΕ... ξέρει αυτός, αλλά δεν ήταν κοτσάνα, μπέρδεύτηκε. Παντως έβγαλε γέλιο...

εχει γαμ#$θεί να χτυπάει ΤΥΡΑΚΙΑ....

bardull
17-06-07, 13:43
Για πετρελαικινητηρα:Τα μπουζι καθε ποσα χιλιομετρα??????

thanassis
18-06-07, 10:42
λοιπόν το άτομο γράφει!!!!!
1ο μαργαριτάρι
μου λέει θα πάρω μηχανάκι
-τι θα πάρεις?
-Crypton, αλλά είναι βελτιωμένο, 200άρι δίχρονο το έκανε (πως ???????)
-με άλλο μοτέρ?
-όχι με το μαμά (?????)

2ο
-και εκεί στο φανάρι έρχεται δίπλα ένα celica, τα δίνουμε και μας περνάει, και του λέω φίλε πολύ καλά πάει, βελτιωμένο είναι?
-ναι
-κάτσε να σου πω εγώ τι φοράει: 4πετάλουδο, τούρμπο, σκούπα, φυγοκεντρικά, πρόγραμμα και είναι 125 άλογα....(εεεεεεεεεεεε???????? μα πως??????)
και καλά του απαντάει: -εσύ το φτιαξες???(άσχετα που μαμά βγαίνει γύρω στα 140 άλογα....)

3ο
(για ένα fiat typo μαμά)- πάει πολύ καλά, αν γεμίσεις τις ταχύτητες περνάει και Μ3(???? παρκαρισμένη????)

4ο
είναι σκοτώστρα σου λέω το Typo.....
( και τ απαντάει ένας φίλος και τ το βουλώνει) ε ναι, σκοτώστρα είναι, φρένα με αέρα έχει, πατάς φρένο και περιμένεις να γεμίσει με αέρα, που να μη σκοτωθείς

5ο (μη μηχανολογικό)
(εγώ πήρα τον υπολογιστή πριν κάποια χρόνια, μόλις άρχισαν να κυκλοφορούν οι 17άρες TFT και το πρότυπο SATA)
-έχω 15άρα TFT Philips μου λέει
-α εχώ πήρα 17άρα acer 450euro
-ε εμένα είναι 15άρα και αποδίδει σαν 17άρα(τι είπε το άτομο.......?????)
τι δίσκο έχεις με ρωτάει??
-160GB IDE
-μόνο 160???(μιλάμε για 3-4 χρόνια πριν, που κοιτούσαμε τα 200 με το κυάλι!) εγώ έχω 5 300άρηδες (βγήκαν μετα από 3 χρόνια)
- (τι να τ πω να σταματήσει τις πίπες??) θέλω να βάλω άλλους 2 SATA
-ε τέτοιους είχα στον παλιό μου το PC(???? πως????)

gyiama
20-06-07, 16:26
Είμαι με φίλο με 318mpack απλό 118hp και περνάμε την γέφυρα του τερζή στην θεσ/νικη και πάμε για χαλκιδική. μόλισ το είχε πάρει αυτόσ μεταχειρισμενο το αυτοκίνητο αλλα πριν απο αυτό ειχε ενα ε36 316 mpack οπότε αυτό τώρα ήταν πύραυλος. μπαίνει στην στροφή(για όσουσ ξέρουν τον δρόμο) με καμιά 120km το αμάξι γωνατίζει τερματίζουν αναρτίσεισ και αρχίζουν οι μπάρεσ να ερχονται καταπάνω μας ευτυχώσ την γλυτώνουμε,και του λέω τι κάνεισ ρε κα@@@@οζη που πασ δεν βλ΄ρπεισ που το αμάξι πηδούσε προσ τα έξώ θα σκοτωνώμασταν. και η απάντηση. καλά ρε είσαι χαζόσ δεν το κατάλαβεσ οτι δεν πηδούσε το αυτοκίνητο?αυτό ήταν το ΑΝΤΙΣΠΙΝ που δουλευε βλάκα έχεισ και ίδιο αμάξι.άφωνοσ εγώ!!!!!!

randombk
21-06-07, 10:10
Η μεγαλυτερη ΚΟΤΣΑΝΑ!ΕΙΝΑΙ Η ελληνικη νοοτροπια στα αυτοκινητα!:icon02:
Οτι τα ιαπωνεζικοκινεζικα αυτοκινητα ειναι τα καλυτερα στον κοσμο!:screwy:
ΕΛΕΟΣ!

Ναναι καλα και το Autotriti που εχει καλυτερες και πιο αξιοπιστες εταιριες τις
ΚΙΑ - DAEWOO - Hyundai απο τις
BMW-MERCEDES-AUDI ΚΤΛ...:icon11:
Μα καλα δεν ντρεποντε λιγο?Σε τι κοσμο νομιζουν οτι αναφεροντε?

Τα σχολια δικα σας παρακαλω...

Terry Grant
21-06-07, 13:16
Κατοχος Μ" Ειμαι με καμια 210 στην Εθνικη και κατα λαθος σβηνω το ΝΤιεΣ Σι και το αυτοκινητο αρχισε να με φευγει σε αναποδο,πω ρε π'΄@@@στη μου μεχρι να το φερω ειδα και επαθα.

Christos 330i ///M
21-06-07, 21:29
Κατοχος Μ" Ειμαι με καμια 210 στην Εθνικη και κατα λαθος σβηνω το ΝΤιεΣ Σι και το αυτοκινητο αρχισε να με φευγει σε αναποδο,πω ρε π'΄@@@στη μου μεχρι να το φερω ειδα και επαθα.

Ξεχασες να πεις και στο καπακι πηρε και τηλεφωνο και ρωτησε τι φταιει; ; ;

tsouk
01-07-07, 19:20
Μηχανολογος φοιτητης και τρελαμενος χοντακιας...
''Οταν ανοιγει το V-tec μπαινει ενας πιο αγριος εκκεντροφορος και γιαυτο σπέρνουν τα Vtec!''

Τα σχολια (και τις προτασεις του πως μπορει να αλλαξει ενας εκκεντροφορος) περιμένω...

billys.bmw
04-07-07, 20:41
Ότι όσα άλογα έχει ένα αυτοκίνιτο τόσα km/h τρέχει
έχετε ακούσει χηρότερη m@l@kia?

Aristomenis
14-08-07, 17:34
Το ανέφερε ένας φίλος πριν αλλά μου συνέβη κι εμένα.

Πιτσιρικάδες πριν χρόνια, λέει ένας που μας το έπαιζε μαγκάκος: "Παιδιά φεύγω τώρα, πάω να αλλάξω μπουζί στο φορτηγό"

bmw316turbo
14-08-07, 22:50
Πρωτο service ,σε εξουσιοδοτημενο- συστημενο bmw μαγαζι, που εκανα οταν πρωτοπηρα το ειδη τουρμπισμενο bmw μου. Ρωταω: Μαστορα το bmw μου διαθετει ψυγειο λαδιου ή κατι σαν εναλακτη που ψυχει το λαδι???
Και μου απανταει!!!!
Δεν το βλεπεις στραβος εισαι??? Και μου δειχνει ΤΟ INTERCOOLER στη μασκα που φορουσα!!!!
Απο τοτε εφυγα τρεχοντας!!!!

God
17-08-07, 14:55
Σημερινο...

Πηγα να μαζεψω ενα φιλο μου απο τον δρομο (καλο παιδι αλλα απο αυτοκινητα γρι ο κακομοιρης) με ενα Fiat Uno που εμεινε στην Ιερα Οδο. Μεχρι να παω ειχε πιασει την κουβεντα με τον βενζινα ο οποιος του ελεγε οτι 100% τα επαθε ολα απο την μολυσμενη (οχι νοθευμενη, μολυσμενη) βενζινη που βαζει.

Εν τω μεταξυ το μοτερ εχει βαρεσει καπακι γιατι δεν ειχε λαδια μεσα το αμαξι. Βεβαια οταν το ειδα και το ειπα ο βενζινας επεμενε οτι τα εκαψε επειδη η βενζινη του εκανε...κακη καυση.

Γιαυτο παιδια να προσεχετε την βενζινη σας μην σας καουν τα λαδια!

E36 RULES!!
18-08-07, 15:16
Σημερινο...

Πηγα να μαζεψω ενα φιλο μου απο τον δρομο (καλο παιδι αλλα απο αυτοκινητα γρι ο κακομοιρης) με ενα Fiat Uno που εμεινε στην Ιερα Οδο. Μεχρι να παω ειχε πιασει την κουβεντα με τον βενζινα ο οποιος του ελεγε οτι 100% τα επαθε ολα απο την μολυσμενη (οχι νοθευμενη, μολυσμενη) βενζινη που βαζει.


Απο ποιόν ιό μολύνθηκε? Να ξέρω ρε παιδί μου να την εμβολιάσω...

matrixlord
18-08-07, 17:24
...Γιαυτο παιδια να προσεχετε την βενζινη σας μην σας καουν τα λαδια!

χαχα! Καλό....

nassosbmw1
16-09-07, 11:49
1. Ο ακεντροφορος (!!!! ) είναι ονομάζται επί κεφαλής γιατι βρίσκεται μόνιμα στερεωμένος στο κεφαλάρι :bugeye: (πάλι καλά που δεν είναι μόνιμο στο...Λαύριο )
2. ο ...Λάμδα αναλύει τα καυσαέρια κι άμα βρει λίγο το λάμδα,(...) διορθώνει το μείγμα..:bugeye: (από εξετάσεις μηχανολογίας)
3. όλες οι μηχανες αυτοκινήτων έχουν ίδια ...κυβικά! απλά τα άλογα αλλάζουν λόγω ασφαλίστρων από χώρα σε χώρα...(από ανταλλακτικατζή και ξαδερφο της γυναίκας μου)
4. μπορεί να γίνει αύξηση τη χωρητικότητας ενός κινητήρα,αλλάζοντας μόνο μπιέλλα...:bugeye: ( αυτο από πιτσιρικά συνεργείου)
5.τα λουλούδια στις γλάστρες έχουν...ημερομηνία λήξης (....) όσο και να τα ποτίζεις! (ο ίδιος ξάδερφος,είχε ξεχάσει να ποτίσει τα λουλούδια της μάνας του)
6. Αγόρασα...μηχανή (ένα scooter piaggio 50cc,και θα το κάνω 125 ο...ίδιος ξάδερφος)

manosm3
16-09-07, 17:30
Ρε παιδια, ο καπνος που βγαινει απο τις εξατμισεις αυτοκινητων που καινε λαδια δεν ειναι ασπρος;;;

e60///M
05-10-07, 13:28
Προσφατα το ακουσα αυτο...
Τα RX7 και RX8 που εχουν wankel κινητηρες οσο ανεβαινουν οι στροφες αυξανονται και τα κυβιικα.Γι' αυτο εχουν τριγονα πιστονια!!!!!!!!!!!!!!!!
:banghead::smashtard:icon18::bugeye:
Παραλιγο να σκαρφαλωσω σε κατι κολονες της δεη οταν απο τα γελια!!!!!

Lil
05-10-07, 18:42
Μηχανικος: Τι επαθες ρε?
Εγω: Δεν μου κραταει ρελαντι κ πεταει ακαφτες.....
(ανοιγω το καπο και............)
Μηχανικος: Ε ρε οργιο βγαλε αυτην την χοανη.......:smashtard:bricks1::embarassm

manosm3
22-01-08, 13:17
Χτες το βραδυ ακουσα τα κατωθι:
1. Ολες οι ροδες των Μ3 Ε46 γυριζουν κανονικα ενω σε ενος τυπου -ο οποιος το ειχε κανει ειδικη παραγγελια- οι πισω γυριζουν αναποδα.
2. Εχει ειδικη εκδοση Μ3 που γραφει Μ3 ακομα και στην εξατμιση.
3. Hyundai coupe 380ps εχει για πρωινο ολα τα Ενο!

E36 RULES!!
22-01-08, 13:35
Χτες το βραδυ ακουσα τα κατωθι:
1. Ολες οι ροδες των Μ3 Ε46 γυριζουν κανονικα ενω σε ενος τυπου -ο οποιος το ειχε κανει ειδικη παραγγελια- οι πισω γυριζουν αναποδα.
2. Εχει ειδικη εκδοση Μ3 που γραφει Μ3 ακομα και στην εξατμιση.
3. Hyundai coupe 380ps εχει για πρωινο ολα τα Ενο!
:icon18::icon18::loser::banghead:

stelmaniac
23-01-08, 16:07
ειχα πετυχει στην βουτα ενα IS 1800CC και πιασαμε την κουβεντα εκει κοντα στην καντινα...απο εδω απο εκει μου ελεγε διαφορα και μου λεει και το εξης.... φοραω χταποδι απο 325...:chair: :chair:

Σκετο η με το ουζακι μαζι??!!!!

rapid_fast
25-01-08, 06:49
Ρε παιδια, ο καπνος που βγαινει απο τις εξατμισεις αυτοκινητων που καινε λαδια δεν ειναι ασπρος;;;

Οσο αστείο και αν ακούγεται το παραπάνω, υπο συγκεκριμένες συνθήκες, ναι ο καπνός
απο καμένο λάδι μπορεί να είναι και άσπρος..

rapid_fast
25-01-08, 06:53
Χτες το βραδυ ακουσα τα κατωθι:
1. Ολες οι ροδες των Μ3 Ε46 γυριζουν κανονικα ενω σε ενος τυπου -ο οποιος το ειχε κανει ειδικη παραγγελια- οι πισω γυριζουν αναποδα.
2. Εχει ειδικη εκδοση Μ3 που γραφει Μ3 ακομα και στην εξατμιση.
3. Hyundai coupe 380ps εχει για πρωινο ολα τα Ενο!

το 1 είναι ορθό. Συμβαίνει οταν το όχημα έχει μπλοκέ διαφορικό, ή δεν έχει μπλοκέ διαφορικό. Ο ένας απο τους 2 τροχούς γυρίζει ανάποδα.

thanassis
25-01-08, 10:58
το 1 είναι ορθό. Συμβαίνει οταν το όχημα έχει μπλοκέ διαφορικό, ή δεν έχει μπλοκέ διαφορικό. Ο ένας απο τους 2 τροχούς γυρίζει ανάποδα.

έχω πετύχει Α3 turbo με στραβωμένες βαλβίδες και δεν ξέρω και τι άλλο που έβγαζε ένα άσπρο ντουμάνι από την εξάτμιση!!!!! τα καμένα λάδια δεν είναι μαύρα υποχρεωτικά, μαύρος συνήθως είναι ο καπνός της άκαυστης

stauros772000
25-01-08, 13:08
ηλαδια στον θαλαμο καυσης=ασπρος με ελαφρια εως αρκετη μπλε αποχρωση
ακαυστη= μαυρος
νερο στον θαλαμο= ατμος=ασπρος "καπνος"
λαδια στην τουρμπινα ή στον καταλυτη=απο ασπρο μπλε εως καπνιά

manosm3
25-01-08, 14:12
το 1 είναι ορθό. Συμβαίνει οταν το όχημα έχει μπλοκέ διαφορικό, ή δεν έχει μπλοκέ διαφορικό. Ο ένας απο τους 2 τροχούς γυρίζει ανάποδα.

Δεν εννοουσε αυτο. Εννοουσε οτι οι πισω τροχοι σε σχεση με τους μπροστινους γυριζουν αναποδα... Δηλαδη οταν οι μπροστινοι γυριζουν δεξιοστροφα, οι πισινοι γυριζουν αριστεροστροφα...

rapid_fast
26-01-08, 11:30
Δεν εννοουσε αυτο. Εννοουσε οτι οι πισω τροχοι σε σχεση με τους μπροστινους γυριζουν αναποδα... Δηλαδη οταν οι μπροστινοι γυριζουν δεξιοστροφα, οι πισινοι γυριζουν αριστεροστροφα...

ΟΚ!!:bs: (Απλά νόμισα..)

stratos
07-02-08, 02:00
Αχαχαχαχαχα έχω παιθάνει στα γέλια. Και κάποιος που είχε RX-7 μου είπε οτι κάθε 100.000 km πρέπει να κατεβάζει μοτέρ για συντήρηση, να το καθαρίζει (!!!!!!) και να ελέγχει τους εκκεντροφόρους.... Τρομάρα του που οδηγά τέτοιο εργαλείο.

Και το πιο κορυφαίο απο όλα είναι αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=6-yaJOj2zHs

thanassis
07-02-08, 10:43
Αχαχαχαχαχα έχω παιθάνει στα γέλια. Και κάποιος που είχε RX-7 μου είπε οτι κάθε 100.000 km πρέπει να κατεβάζει μοτέρ για συντήρηση, να το καθαρίζει (!!!!!!) και να ελέγχει τους εκκεντροφόρους.... Τρομάρα του που οδηγά τέτοιο εργαλείο.

Και το πιο κορυφαίο απο όλα είναι αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=6-yaJOj2zHs


βασικά το XL δεν το ξέρω, ξέρω μόνο τα γρήγορα.....
:bowdown::greenboun:greenboun

spaka
07-02-08, 13:11
Αχαχαχαχαχα έχω παιθάνει στα γέλια. Και κάποιος που είχε RX-7 μου είπε οτι κάθε 100.000 km πρέπει να κατεβάζει μοτέρ για συντήρηση, να το καθαρίζει (!!!!!!) και να ελέγχει τους εκκεντροφόρους.... Τρομάρα του που οδηγά τέτοιο εργαλείο.

Και το πιο κορυφαίο απο όλα είναι αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=6-yaJOj2zHs
xa0x0ax0a0x0ax0ax0a που τους πετυχε αυτους ρε!!!

Stunt Mike
11-02-08, 00:47
Δεν εννοουσε αυτο. Εννοουσε οτι οι πισω τροχοι σε σχεση με τους μπροστινους γυριζουν αναποδα... Δηλαδη οταν οι μπροστινοι γυριζουν δεξιοστροφα, οι πισινοι γυριζουν αριστεροστροφα...

Πλακα κανετε ετσι???....Αυτο που μαλλον θελετε να πειτε ειναι οταν τ'αμαξι ειναι σηκωμενο στο 2κολωνο και εχει ελευθερο διαφορικο, αν κινησεις με το χερι τον ενα τροχο,ο αλλος θα γυρισει αναποδα.Ενω αν εχει μπλοκε θα γυρισει με την ιδια φορα.Αν τ'αμαξι παταει στο δρομο εννοειτε οτι ΟΛΟΙ οι τροχοι γυριζουν με την ιδια φορα!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!προσεχετε τι γραφετε.

E12 520
11-02-08, 00:52
Ενας συμφοιτητης μου ρωτησε ενα καθηγητη μας που θα μπορεσει να βρει για ενα Opel Kadett city 1.2 που ειχε......ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΗ ΦΛΑΝΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ!!!:icon02:

Μου ηρθε φοβερη κατραπακια οταν το ακουσα αυτο!

manosm3
11-02-08, 01:09
Πλακα κανετε ετσι???....Αυτο που μαλλον θελετε να πειτε ειναι οταν τ'αμαξι ειναι σηκωμενο στο 2κολωνο και εχει ελευθερο διαφορικο, αν κινησεις με το χερι τον ενα τροχο,ο αλλος θα γυρισει αναποδα.Ενω αν εχει μπλοκε θα γυρισει με την ιδια φορα.Αν τ'αμαξι παταει στο δρομο εννοειτε οτι ΟΛΟΙ οι τροχοι γυριζουν με την ιδια φορα!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!προσεχετε τι γραφετε.

Eγραψα αυτο ακριβως που ακουσα και μου "διευκρινησε"!!! Επισης -λεει οτι- ειχε πρωτο αυτοκινητο ενα crx γερμανικων προδιαγραφων, που εβγαινε με turbo!

Stunt Mike
12-02-08, 01:04
Eγραψα αυτο ακριβως που ακουσα και μου "διευκρινησε"!!! Επισης -λεει οτι- ειχε πρωτο αυτοκινητο ενα crx γερμανικων προδιαγραφων, που εβγαινε με turbo!

Sorry Μανο νομιζα οτι το εννοουσες οτι οι τροχοι γυριζουν αναποδα!Αλλο κορυφαιο αυτο με το CRX!!Oλοι οι Ελληναρες χρησιμοποιουν τις Γερμανικες προδιαγραφες για να επιβεβαιωσουν τις προφανεστατες φαντασιωσεις τους!!Ακου Γερμανικο CRX με turbo:screwy:????Και απ'το εργοστασιο ε?πως τα σκεφτονται αυτα?

e60///M
12-02-08, 15:04
βασικά το XL δεν το ξέρω, ξέρω μόνο τα γρήγορα.....
:bowdown::greenboun:greenboun

αχαχαχαχαχαχα και βασικα να πουμε οτι εισαι και πολυ μαγκας βασικα :P
χαχα ρε κοιτα να δεις τι μ@λ@κες κυκλοφορανε:clap:

Enema
16-08-08, 23:35
Πωπω ρε παιδια, τι θεικο θεμα ειναι αυτο!

Να πω και γω τα δικα μου

Παιζουν σε ενα νετ καφε μοτο gp... ειναι ενας που τους περναει ολους σαν σταματημενους.. σε καποια στιγμη πεταγεται ενας τυπος και λεει ''καλα ρε μλκ αμα βαλω και γω νιτρο στην εξατμιση θα σου πω εγω.....''
(εγω μολις νιτραρισα τα παραθυρα και τους υαλοκαθαριστηρες και πανε πολυ πιο γρηγορα)

Απο ενα φιλο, πολυ καμμενο και καγκουρα
'Ρε, το ξερεις οτι η σκαστρα ειναι παρανομη?' (Ζτοινγκ)
'Και γιατι ειναι παρανομη?'
'Δεν ξερω, απλα ειναι παρανομη, αμα εχεις δεν σε περνανε ΚΤΕΟ!'
'Και τα τουρμπο αυτοκινητα που βγαινουν ετσι απο το εργοστασιο?'
'Ε αυτα ειναι αλλο πραμα ρε'
(Αμην...)

Κατεβαινω απο σχολειο με 2 τυπους, και ξαφνικα περναει τουρμπισμενο skoda sedan, με τον οδηγο να παιζει με το γκαζι σε υψηλες στροφες, με αποτελεσμα το αυτοκινητο να κανει ενα τσουφ-τσουφ-τσουφ απο την σκαστρα
'Ρε αυτος εχει ψευτικη σκαστρα!'
'Εεεεεε?'
'Τι ρε, δεν το ακουσες πως εκανε?'
'Το ακουσα, και?'
'Ε ηταν ψευτικη!'
'Βασικα, ξερεις τι ειναι ΚΑΝ η σκαστρα?'
'Πες μας εσυ εξυπνακια...'
Και περασαμε τα υπολοιπα 15 λεπτα, με το να τους εξηγω το τουρμπο, σκαστρες και wastegate.... (τα θελε και τα παθε)

Και κατι αλλες απιστευτες πιπες απο την παρεα, αλλα τι να πεις....

Γενικα δεν υπαρχει μια στοιχειωδης γνωση γενικα γυρω απο το αυτοκινητο, πως λειτουργει, και τα λοιπα εξαρτηματα τους. Οτι ναναι.

Η ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ

zmy5710
25-08-08, 10:01
η πιο μεγαλη που εγω εχω ακουση ηταν πριν 15 χρονια οταν ημουν και εγω 15 τοτε οταν ενας φωστηρας προσπαθουσε να μου εξηγηση οτι στο ρελαντι τα πιστονια δεν κουνιονται.

thanassis
25-08-08, 10:37
η πιο μεγαλη που εγω εχω ακουση ηταν πριν 15 χρονια οταν ημουν και εγω 15 τοτε οταν ενας φωστηρας προσπαθουσε να μου εξηγηση οτι στο ρελαντι τα πιστονια δεν κουνιονται.

δίκιο είχε.... είχε σχεδιάσει την 320 coupe η οποία σβήνει στο φανάρι και έτσι δεν κουνιούνται τα πιστόνια.... τα υπόλοιπα αυτοκίνητα που κάνουν θόρυβο στο ρελαντί θα κοπανάνε οι βαλβίδες φαντάζομαι και κάνει θόρυβο...

skatzoxoiros
26-08-08, 21:57
Πριν αρκετά χρόνια επέστρεφα στο σπίτι της μια κοπελιά, μετά απο ολονύχτιο .. πάρτυ.
Σε μια στροφή διασταυρώθηκα με ενα BMW με προβολείς Bi xenon, στους οποίους ο τύπος είχε τοποθετήσει λάμπες 8000 kelvin. To αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό και εκείνη την εποχή δεν έβλεπες συχνά τέτοιας θερμοκρασίας χρώματος xenon. Εγώ τότε είχα ένα ταπεινό starlet. (δείτε Garage)
Αφού εντυπωσιάστηκα με τα φώτα λοιπόν, θυμήθηκα πως πριν μερικές μέρες ο πατέρας της κοπέλας είχε αγοράσει ενα ολοκαίνουργιο Honda civic (παρεπιπτώντος πολύ χάλια αμάξι). Γυρνάω λοιπόν και την ρωτάω...

-Μωρό μου το αμάξι του πατέρα σου έχει προβολείς xenon?

-E???

Απο το ύφος της και το "Ε???" κατάλαβα πως δεν κατάλαβε... Επαναλαμβάνω λοιπόν...

-Αυτο το BMW που συνταθήκαμε τώρα είχε φώτα xenon.Το αμάξι που αγόρασε ο μπαμπάς σου έχει φωτα xenon?

Και τι γυρναέι και με ρωτάει γεμάτη απορία....

-Γιατι, τα φώτα των ξένων είναι διαφορετικά????

:rofl2::rofl2::rofl2:


Περιττό να σας πώ πως μου έφυγε το τιμόνι απο τα χέρια! Έκανα στην άκρη του δρόμου και γέλαγα για δεκα λεπτά μέχρι δακρύων!!!

Περιττό να σας πω (Νο2) αν δε το καταλάβατε πως ήταν και ξανθιά :nutkick:

To_TrELo_TiMoNi
26-08-08, 22:01
Σύμφωνα με κάποιον DJ που συχνάζει στο IRC (και εκεί ακούγονται πολλές κοτσάνες) ενας γνωστός του μηχανικός έφερε απο ιαπωνία 4κύλινδρο 24βάλβιδο:icon11: μοτέρ για να βάλει στο toyota carina και έτσι να πιάνει 180ίππους...

makinen
27-08-08, 11:31
μαλλον εννοουσε 20v(levin) και παρακουσε..

fatdevil
30-08-08, 08:22
Ερωτηση: Τι σχημα εχει ενα πιστονι?.
Απαντηση: Κουλουροκωνικο.


:rofl2: :rofl2: :rofl2:

NIKOS Z3
29-09-08, 09:54
οταν ενα διαφορικο βουηζει του βαζουμε ροκανιδια μαζι με βαλβολινη
το καλυτερο ενυσχιτηκο βενζινης ειναι η ναφθαλινη για τα ρουχα.
το νιτρο δεν κανει δουλεια γιατι μας κοροιδευουν και βαζουν μεσα οξυγονο και οχι πρωτοξυδιο του αζωτου το γνησιο νιτρο ειναι του βενζινοκινητου τηλ/νου αυτο βαλε και θα δεις.

Bimmermeister
29-09-08, 09:59
καποιος πιτσιρικος 15 χρονων golfακιας μου ειπε οτί θα βαλει σκαστρα στο golf χωρις τουρμπο... του ειπα οτι δεν γινεται αλλα επεμενε οτι γινεται, τι να του πεις μετα?

NIKOS Z3
29-09-08, 11:41
καλα η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν ψευτικες σκαστρες που κανουν μονο θορυβο.

Stallion3.2
04-10-08, 12:41
απο 'δημοσιογράφο' του evo ότι η gt μου είναι αργή επειδή είναι τατρακίνητη και με μοτέρ GM... του λέω αυτή που λες είναι η brera και δεν έχει μοτέρ GM αλλά εξελιγμένο απο κοινού η δική μου είναι προσθιοκίνητη και με το 100% alfa (ούτε καν fiat) μοτέρ....ναι μου λέει αλλά το συναρμολογούν στην αυτραλία........ α καλά! επίσης στο τελευταίο τέυχος των 4Τ μάθαμε ότι τα γρήγορα τιμόνια είναι επικίνδυνα γιατί μπορεί κατά λάθος να στρίψεις περισσότερο απ'ότι χρειάζεται....α ρε κουλάδια που γράφουν!

manos_e30
12-10-08, 10:35
ο κολλητος μου δεν ξερει απο μηχανες, αλλα ηθελε (θεληση να υπαρχει παντα)
κι εγω ο "σχετικος" τον κατευθεινα στο Yamaha WR450F, αξιοπιστο, γρηγορο κλπ μηχανημα που τελικα και το τσιμπησε..

Καθομασταν στο γκαραζ του και το χαζευαμε ωσπου του δειχνω το δοχειο αζωτου για την αναρτηση (πισω) και τον ρωταω τι ειναι αυτο.. Η απαντηση; "Ελα ρε μ@λακα, το FCR ειναι" :twak:
Ενταξει, μετα απ' αυτο εγω παραδιδω..

Απο τον ιδιο εχου ακουσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι αλλα τωρα :cool:

thanassis
12-10-08, 13:35
ο κολλητος μου δεν ξερει απο μηχανες, αλλα ηθελε (θεληση να υπαρχει παντα)
κι εγω ο "σχετικος" τον κατευθεινα στο Yamaha WR450F, αξιοπιστο, γρηγορο κλπ μηχανημα που τελικα και το τσιμπησε..

Καθομασταν στο γκαραζ του και το χαζευαμε ωσπου του δειχνω το δοχειο αζωτου για την αναρτηση (πισω) και τον ρωταω τι ειναι αυτο.. Η απαντηση; "Ελα ρε μ@λακα, το FCR ειναι" :twak:
Ενταξει, μετα απ' αυτο εγω παραδιδω..


Απο τον ιδιο εχου ακουσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι αλλα τωρα :cool:

sorry, αλλά τι είναι το FCR?? :peepwall:

manos_e30
13-10-08, 20:33
sorry, αλλά τι είναι το FCR?? :peepwall:

http://www.keihin.gr/KARPIRATER/FCR%2035-2.jpg

τωρα; :scratchch

thanassis
14-10-08, 07:44
http://www.keihin.gr/KARPIRATER/FCR%2035-2.jpg

τωρα; :scratchch

α οκ!!!! με κατατόπισες!!! υπάρχει τρόπος να συνδέσεις (στο μυαλό να συνδέσεις εννοώ) την ανάρτηση με τα καρμπυρατέρια??? έλεος!!

manos_e30
14-10-08, 17:03
α οκ!!!! με κατατόπισες!!! υπάρχει τρόπος να συνδέσεις (στο μυαλό να συνδέσεις εννοώ) την ανάρτηση με τα καρμπυρατέρια??? έλεος!!

αμα δεν ξερεις ΝΑΙ.. Δηλαδη δεν ειχα προβλημα, αφου ηξερα απο την αρχη οτι δεν γνωριζε.. :dblthumb2

billys.bmw
24-10-08, 12:29
1)Απο ψεύτη συμμα8ητη μου:Ο αδερφος μου το γκολφ του το έχει 6 bar ΧΑΧΑΧΑΧΑ
2)Απο εναν γνωστο δεν θυμαμαι απο που:Η σκάστρα της τουρμπίνας όταν κάνει τον χαρακτριριστικό Ηχο ΤΣΙΟΥΦ ΡΟΥΦΑΕΙ**** αέρα!!!

x-origin
24-10-08, 18:44
Στο λύκειο απο συμμαθητές μου
1)corolla που το είχε ανεβάσει ο μηχανικός σε μια ράμπα συνεργείου και οι τροχοί βρισκόντουσαν στον αέρα τότε έπιασε τελική 600+χλμ/ώρα...
2)ένα παιδί..ότι η Mercedes του πάτερα του έχει 7 κόφτες
3)ένας από το χωριό ενός φίλου που είχε Ferrari την έκοψε και την έκανε 4θέσια
ασχολίαστο έτσι?

rapid_fast
09-10-10, 03:50
Νομίζω οτι στο βωμό,
πρέπει να πάρει ένδοξα και επάξια θέση και αυτό που έπαθε ο φίλος bmwmaniac..

"καλησπερα στα παιδια του forum πηγα και ρωτησα σε ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο τησ bmw για να βαλω ενα sprint booster στο ε46 που εχω και μου ειπε να μην βαλω γιατι 8α καβαλισει τα δοντια του εκεντροφορου εχει καβαλισει σε κανεναν?μου ειπε οτι καλυτερα να βαλω εναν κομπρεσορα εσεις τι λετε?εχει καβαλισει τα δοντια σε κανεναν?" http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=26001

ziaba
09-10-10, 10:47
Μηχανικός:όλα τα 36αρια 4κυλινδρα έχουν ταμπούρο πίσω,κ μετά μου έλεγε ότι κάνει 10 μετατροπές απο 316 σε 318is κτλ το χρόνο
Ένας γνωστός:Ο ξάδελφος του θα του στείλει απο Γερμανία εγκέφαλο που άμα το βάλεις πάνω σε 316 κ μάλιστα με M40B16 μοτέρ θα έχει τα ίδια άλογα με το is δηλ 140.Ίδιος έχει ένα opel vectra του 94' 1600cc κ είναι 115άλογα κ περνάει το is για πλάκα επέδει είναι μπροστινόκινητό κ πιο ελαφρι άσχετο που είναι πιο βαρύ κ 100άλογα
Άλλος γνωστός:Το m40 έχει καδενα χρόνισμου όχι ιμαντα

zaharias
09-10-10, 15:09
Κορυφαιο θρεντ!! :D

Που το ξεθαψατε..??

Το κορυφαιο που εχω ακουσει εδω απο αντιπροσωπεια με scooter πριν αρκετα χρονια, οταν ακομα ασχολουμασταν με τα παπακια..
Παει μια κοπελα το scooteraki της στο συνεργειο (σπρωχνοντας) γιατι δεν επαιρνε με τιποτα μπροστα..
Αφου το φτιαχνει ο μαστορας και δουλεψε, παει η κοπελα να το παρει και του λεει τι ειχε τελικα..?? Και αυτος της απανταει.. Σου ειχαν βαλει το μπουζι αναποδα...!!!!!!!!!!!!
axaaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaax!!!:p::rockon::dance:
Ορισμενοι δεν παιζονται!!!!

christopherzaha
09-10-10, 16:45
x-origin
Regular User


Εγγραφή: 17-05-2007
Μηνύματα: 52


Στο λύκειο απο συμμαθητές μου
1)corolla που το είχε ανεβάσει ο μηχανικός σε μια ράμπα συνεργείου και οι τροχοί βρισκόντουσαν στον αέρα τότε έπιασε τελική 600+χλμ/ώρα...
2)ένα παιδί..ότι η Mercedes του πάτερα του έχει 7 κόφτες

a0xa0xa0xa0ax!!! αυτό με το corolla είναι κορυφαίο!! και μετά που το κατεβάσανε και πάτησε γη πέταξε!! :P

και εμένα μου έχουν πει ενα κορυφαίο και εξαιτίας αυτού ψιλορεζιλεύτικα στο foroum Μας!!

άμα κάνω επαναπρογραμματισμό στο 3.16 μ Ε46 του 2000 θα μου βγάλει 20 με 30 άλογα παραπάνω!! το κορυφαίο είναι οτι μ το είπε μηχανικός της Μερσεντές που τώρα έχει ανοίξει δικό του σνεργείο!!!

mike21
09-10-10, 17:17
ερώτηση σε καθηγητή στο ΤΕΙ:δάσκαλε τί μπορώ να κάνω στην κρεμαργιέρα για να έχω λιγότερες στροφές απο άκρη σε άκρη;ΑΠΑΝΤΗΣΗ:βάλε ένα μικρότερο τιμόνι και κερδίζεις τουλάχιστον μία στροφή

mike21
09-10-10, 17:22
Χτες το βραδυ ακουσα τα κατωθι:
1. Ολες οι ροδες των Μ3 Ε46 γυριζουν κανονικα ενω σε ενος τυπου -ο οποιος το ειχε κανει ειδικη παραγγελια- οι πισω γυριζουν αναποδα.
2. Εχει ειδικη εκδοση Μ3 που γραφει Μ3 ακομα και στην εξατμιση.
3. Hyundai coupe 380ps εχει για πρωινο ολα τα Ενο!


υπάρχει hyundai s coupe στο μαντούδι που έχει όλα τα μηχανικά μέρη του EVO και την τετρακίνηση,σίγουρα δέν έχει όλα τα evo αλλά περίπου τόσα άλογα είναι και επειδή είναι σαν καρυδότσουφλο πάει πολύ καλά

rapid_fast
09-10-10, 17:27
ερώτηση σε καθηγητή στο ΤΕΙ:δάσκαλε τί μπορώ να κάνω στην κρεμαργιέρα για να έχω λιγότερες στροφές απο άκρη σε άκρη;ΑΠΑΝΤΗΣΗ:βάλε ένα μικρότερο τιμόνι και κερδίζεις τουλάχιστον μία στροφή

A xa xa xa xa
Πλάκα το λες αυτό, δεν μπορεί να το λές στα σοβαρά οτι ειπώθηκε..
Ρε θές να μας πεθάνεις???

mike21
09-10-10, 17:35
A xa xa xa xa
Πλάκα το λες αυτό, δεν μπορεί να το λές στα σοβαρά οτι ειπώθηκε..
Ρε θές να μας πεθάνεις???

μακάρι να ήταν πλάκα...και αυτός έκανε μάθημα σε τει μηχανολογίας,και μετά αναρωτιόμαστε γιατί μας καταστρέφουν τα αυτοκίνητα

strofimios
09-10-10, 19:10
Διπλανη παρεα σε πλοιο την εποχη που ειχε βγει η mclaren F1."εχει μαγνητικες ζαντες,για να κολαει στο δρομο"!!!
Παντως δεν το πηγε μακρυα,μαγνησιο το υλικο οποτε σου λεει μαγνητικες θα ειναι!!!!Τωρα βεβαια το οτι θα επρεπε να ειναι και ο δρομος σιδερενιος για να δουλεψουν οι...μαγνητικες ζαντες το παραβλεπουμε!!

kacey
09-10-10, 20:37
Τυπακος μιλαγε για την super duper Alfa 156 του, που την ειχε τουμπανιασει, ειχε βαλει το διλιτρο μοτερ (4κυλινδρο) αλλα για το κατιτοις παραπανω ειχε πεταξει και τους εκκεντροφορους απο το 2.5 (V6 μοτερ)...

Ετοιμαζομουν να γραψω το παραπανω, παλι καλα που εκατσα κ διαβασα το τοπικ απο την αρχη κ ειδα οτι με εχω προλαβει :rofl2:

Απο κει κ περα, φιλος μηχανικος:

1) "Το φιλαρακι μου τουρμπισε το RX8, αλλα για να μην το τιναξει οπως παλια τα RX7 του εβαλε σφυρηλατα πιστονια μεσα κλπ κλπ"...


2) Ο ιδιος ειχε βαλει τακακια σε Brembo 8πιστονη, με την παστα να κοιταει τα εμβολα κ το σιδερο τον δισκο...Στο αμαξι του ΑΦΕΝΤΙΚΟΥ...Κ εδιωξε το αμαξι ετσι, το οποιο μετα απο λιγο γυρισε με 2 δισκους 380mm κατεστραμενους κ το αφεντικο ασπρο απο το οτι δεν φρεναρε ποτε.

Αναγνωριζω οτι το εκανε απο (τρομακτικη) απροσεξια κ οχι απο αγνοια, γιατι οταν ειδε τι ειχε γινει, μονος του κ χωρις να του επισημανει καποιος κατι αρχισε να :banghead:

x318big
10-10-10, 11:25
πριν χρονια, μαστορατζα αθλια ,μου εχει κανει ενα ψευτο σερβις σε σκουτερακι-ελα ετοιμος εισαι ,φρενα ,μπουζι ...σου χρωμιωσα και το μπιστονι!

ThaNOS E46coupe
10-10-10, 16:47
απο πο λύκειο....
1.ο πατέρας του φίλου μου είχε ένα LADA 1200cc το οποίο ήταν πολυ Γ@μ@το αμάξι...οπως μας έλεγε...μιά φορά στην αθήνα ήταν σταματημένος στο φανάρι κ δίπλα του σταμάτησε ένα άλλο LADA ΚΩΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΟ που φόραγε 1500άρη κινητήρα... τότε τον κοιτάει ο πατερας του φίλου μου και τραβάει τέρμα το χειρόφρενο ενώ μέσα είχε βάλει την πρώτη σχέση κ είχε αποσυμπλεξει..Το αμάξι έγραφε.... μόλις άναψε το πράσινο φανάρι έλυσε το χειρόφρενο κ τον ξέσκησε αυτον που το είχε "πειραγμένο".κ μετά ήθελε να το πετάξει ο άλλος...χαχαχα...κ όλα αυτά με πισωκίνητο Ρώσσο....και μόλις τον ρώτησα πώς το έκανε ευτό αφού δέν γίνεται... Η απάντηση του...-Δέν ξέρω..πάντως ο πατέρας μου το έκανε....χαχαχα

2. με το ίδιο άτομο...
-ρε πείραξα το παπάκι μου...απο 50άρι το έκανα 72 cc...του άλλαξα ΚΙΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΛΑ...ΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

halkida116mpack
12-10-10, 03:43
απο ηλεκτρολογο αντιπροσωπειας σεατ για το αμαξι μου...αυτο ειναι που εχει την καμερα και βλεπει τα φαναρια και σβηνει;

και βεβαια το καλυτερο που ολοι σιγουρα εχετε ακουσει ειναι η υπογραφη μου...

nik200
12-10-10, 08:17
κορυφαια ατακα...απο hondakides....

"για να στηθει αμαξι στο φαναρι με honda vtec πρεπει να ειναι τουλαχιστον 40 αλογα πανω για να κατσει διπλα..."

nik200
12-10-10, 08:29
και αλλη κορυφαια ατακα...παλι απο hondakides...

"τα vti στριβουν"...

και επειδη εχω και πειρα στο θεμα αυτο....ανοιχτες καμπες εθνικης οδου...με coilover αναρτηση ρυθμισμενη...170-180km/h και να νιωθεις το αμαξι να ξεκολαει σιγα σιγα (ολα αυτα με vti κολλητου)...την στιγμη που με το α3 μου (bilstein κιντρινα και eibach ελατηρια) εστριβα 220-230 km/h οριο...οτι δηλαδη θα μπορουσε να στριψει μια alfa romeo η μια bmw με μια αναλογη αναρτηση...δεν κολαω στα 10χιλ πανω κατω...αλλα οχι και 50χιλ κατω....ελεος!

nik200
12-10-10, 08:35
ατακα βουνου....και οποιος καταλαβε καταλαβε...

mx5 καποτε turbo (ναι κι ομως εβγαινε στην αμερικη!!!) 1.6λτ. πηγαινει τα ιδια με s2000....το αμαξι δηλαδη με συμπιεση απο turbo...8-9/1 σκαρτα δηλαδη 90hp στην καλυτερη να κοντραρει 240hp......

Stunt Mike
12-10-10, 09:06
και αλλη κορυφαια ατακα...παλι απο hondakides...

"τα vti στριβουν"...

και επειδη εχω και πειρα στο θεμα αυτο....ανοιχτες καμπες εθνικης οδου...με coilover αναρτηση ρυθμισμενη...170-180km/h και να νιωθεις το αμαξι να ξεκολαει σιγα σιγα (ολα αυτα με vti κολλητου)...την στιγμη που με το α3 μου (bilstein κιντρινα και eibach ελατηρια) εστριβα 220-230 km/h οριο...οτι δηλαδη θα μπορουσε να στριψει μια alfa romeo η μια bmw με μια αναλογη αναρτηση...δεν κολαω στα 10χιλ πανω κατω...αλλα οχι και 50χιλ κατω....ελεος!

Κι εχεις απολυτο δικιο!Οι περισσοτεροι τσεκαρουν το στριψιμο μεχρι τα 100χλμ,που ομως σχεδον ολα τ'αυτοκινητα στριβουν πανω κατω το ιδιο και οι διαφορες φαινονται μονο σε μια πιστα.Απο κει και πανω τα πραγματα αλλαζουν και φαινονται οι αδυναμιες πλαισιου-αναρτησης.Προσωπικη εμπειρια με Rallye 16v καλοστημενο στροφες Υλικης μετα τα 160-170 τ'αμαξι ξεκολλαγε,τη στιγμη που με το πουντοτζιτο μου με coilovers περναγα 190-210!Στο ιδιο σημειο με Corolla('98) τουρμπατο φιλου παλευα να το κρατησω σταθερο στα 170-180.Με το BMW περναω 190-220.......

///M_Spartan
12-10-10, 09:07
Η μεγαλυτερη κοτσανα που ακουσα ηταν οτι ο Μ43Β19
μπορει να εχει στα "χαρτια" 118 hp αλλα στο δρομο βγαζει 140 !!!!!!!

Ακομα γελαω !!!

///M_Spartan
12-10-10, 09:23
Η μεγαλυτερη κοτσανα που ακουσα ηταν οτι ο Μ43Β19
μπορει να εχει στα "χαρτια" 118 hp αλλα στο δρομο βγαζει 140 !!!!!!!

Ακομα γελαω !!!


Μηχανικος μου το εχει πει παρακαλω !!!!!!!!:bugeye:

valantis544
12-10-10, 09:31
Στον στρατό είχαμε έναν που μας έλεγε πως το golfάκι του είχε αγωνιστικά μπάκετ καθίσματα για τους μπροστά και για τους πίσω (!!!) από τη μάνα του. Επίσης το πάτωμα του είχε έτοιμο το τούνελ, ώστε αν ήθελε το έκανε τετρακίνητο με έναν άξονα μόνο.

nik200
12-10-10, 14:09
Στον στρατό είχαμε έναν που μας έλεγε πως το golfάκι του είχε αγωνιστικά μπάκετ καθίσματα για τους μπροστά και για τους πίσω (!!!) από τη μάνα του. Επίσης το πάτωμα του είχε έτοιμο το τούνελ, ώστε αν ήθελε το έκανε τετρακίνητο με έναν άξονα μόνο.

και ομως φιλε βαλαντη....εβγαινε το golf 2 syncro που ηταν και τετρακινητο...και οπου το τουνελ την μεταδοσης πραγματι υπηρχε οπως λεει...παντα στην γερμανια...ελαχιστα ηρθαν εδω...δες εδω...για τα μπακετ φυσικα μουφες...

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk2#Golf_Syncro

halkida116mpack
12-10-10, 14:10
Κι εχεις απολυτο δικιο!Οι περισσοτεροι τσεκαρουν το στριψιμο μεχρι τα 100χλμ,που ομως σχεδον ολα τ'αυτοκινητα στριβουν πανω κατω το ιδιο και οι διαφορες φαινονται μονο σε μια πιστα.Απο κει και πανω τα πραγματα αλλαζουν και φαινονται οι αδυναμιες πλαισιου-αναρτησης.Προσωπικη εμπειρια με Rallye 16v καλοστημενο στροφες Υλικης μετα τα 160-170 τ'αμαξι ξεκολλαγε,τη στιγμη που με το πουντοτζιτο μου με coilovers περναγα 190-210!Στο ιδιο σημειο με Corolla('98) τουρμπατο φιλου παλευα να το κρατησω σταθερο στα 170-180.Με το BMW περναω 190-220.......

περναω συχνα απο εκει...με το σιερρα 2.0 bilstein sport +eibach 4ποντα στα 180-190 με επιανε φοβος...με το ασσακι ταπα 220 και μακαρι να ειχε κιαλλο να το στριψω...

rapid_fast
12-10-10, 16:41
και ομως φιλε βαλαντη....εβγαινε το golf 2 syncro που ηταν και τετρακινητο...και οπου το τουνελ την μεταδοσης πραγματι υπηρχε οπως λεει...παντα στην γερμανια...ελαχιστα ηρθαν εδω...δες εδω...για τα μπακετ φυσικα μουφες...

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk2#Golf_Syncro

Πράγματι..
Με αφορμή εκείνο το εκτρωματικό γκολφ (http://bringatrailer.com/2009/05/11/pre-suv-4x4-hatchback-1991-vw-golf-country/)
είχαμε δεί και το σανυ σε 4χ4 (http://www.nissansunnyowners.com/Forum/nissan-sunny-4x4-by-elvo_topic906.html)

billakos-ti
13-10-10, 21:38
Kαι κατι απο παλια.<<Το δικο μου μοτερ ειναι ΦΟΥΛ ΙΝΤΖΕΚΣΙΟΝ>>

rapid_fast
13-10-10, 23:58
Kαι κατι απο παλια.<<Το δικο μου μοτερ ειναι ΦΟΥΛ ΙΝΤΖΕΚΣΙΟΝ>>

Αυτό είναι της εποχής που κολλούσαν οι Ιάπωνες αυτοκόλητα "fuel injection"??

///M_Spartan
14-10-10, 09:05
Πραγματικος διαλογος σε αντιπροσωπεια Lancia.

πελατης- "Καλημερα , εχω το lancia detla to HP !!!!!

υπευθυνος ανταλλακτικων- "Ποιο εχετε ? " (τον εχει παρει χαμπαρι τον βλαμμενο)

πελατης- "Το HP σας ειπα"
υπευθυνος ανταλλακτικων- "Το pavilion ????? "

πελατης- "Ναι Ναι Ναι αυτο με ενα πρωτο σταδιο και 260 αλογα περιπου ΤΡΟΧΟ !!!!! Μηπως εχετε μπουζι ?? "

υπευθυνος ανταλλακτικων -"Αν ηταν κανενα HF ισως να μπορουσα να κανω κατι τωρα ομως πρεπει να
απευθυνθειτε στη Hewlett packard !!!!!!!!!!!!!! "

πελατης -"Και μετα λετε οτι δεν εχετε δουλεια, πως να εχετε αφου η αποθηκη σας εχει τετοιες ελλειψεις ! "

Τα συμπερασματα δικα σας............

Driftakos
14-10-10, 09:30
χαχαχαχχαχαχαχαχα. θεος ο υπευθυνος

BMW Power
14-10-10, 09:41
Η καλύτερη ατάκα που έχω ακούσει είναι από ένα παλικάρι έξω από την μεραρχία στην Παγανή (για όσους ξέρουν από Μυτιλήνη) με ένα πολύ όμορφο κόκκινο Ε30.

Αφού του λέω μπράβο φίλε που το έχεις σε τόσο καλή κατάσταση μου λέει:

Που να δεις και το μοτέρ!!!

Τι μοτέρ φοράει???

Φοράει μοτέρ ΧΤΑΠΟΔΙ!!!!!

Τι λές τώρα!!! Άνοιξε καπό να το δούμε!!!!

Μου δείχνει την εισαγωγή και με τρελή κ@βλ@ εξηγεί σε εμένα τον ανίδεο ότι το λένε έτσι επειδή αυτό το ασημί μοιάζει με χταπόδι!!!!

orpheus
14-10-10, 10:16
Πραγματικος διαλογος σε αντιπροσωπεια Lancia.

πελατης- "Καλημερα , εχω το lancia detla to HP !!!!!

υπευθυνος ανταλλακτικων- "Ποιο εχετε ? " (τον εχει παρει χαμπαρι τον βλαμμενο)

πελατης- "Το HP σας ειπα"
υπευθυνος ανταλλακτικων- "Το pavilion ????? "

πελατης- "Ναι Ναι Ναι αυτο με ενα πρωτο σταδιο και 260 αλογα περιπου ΤΡΟΧΟ !!!!! Μηπως εχετε μπουζι ?? "

υπευθυνος ανταλλακτικων -"Αν ηταν κανενα HF ισως να μπορουσα να κανω κατι τωρα ομως πρεπει να
απευθυνθειτε στη Hewlett packard !!!!!!!!!!!!!! "

πελατης -"Και μετα λετε οτι δεν εχετε δουλεια, πως να εχετε αφου η αποθηκη σας εχει τετοιες ελλειψεις ! "

Τα συμπερασματα δικα σας............

εγω παντως καταλαβα οτι ο ιδιοκτητης το αυτοκινητου δεν ηξερε καλα το ονομα του μοντελου του και ο πωλητης της lancia πρεπει να ηταν ασχετος

http://www.autoevolution.com/cars/lancia-delta-hpe-1995.html

thanassis
14-10-10, 10:19
Η καλύτερη ατάκα που έχω ακούσει είναι από ένα παλικάρι έξω από την μεραρχία στην Παγανή (για όσους ξέρουν από Μυτιλήνη) με ένα πολύ όμορφο κόκκινο Ε30.

Αφού του λέω μπράβο φίλε που το έχεις σε τόσο καλή κατάσταση μου λέει:

Που να δεις και το μοτέρ!!!

Τι μοτέρ φοράει???

Φοράει μοτέρ ΧΤΑΠΟΔΙ!!!!!

Τι λές τώρα!!! Άνοιξε καπό να το δούμε!!!!

Μου δείχνει την εισαγωγή και με τρελή κ@βλ@ εξηγεί σε εμένα τον ανίδεο ότι το λένε έτσι επειδή αυτό το ασημί μοιάζει με χταπόδι!!!!


:bugeye::bananasmi:rockon: πέθανα λέμε!!!!

Driftakos
14-10-10, 10:24
εγω παντως καταλαβα οτι ο ιδιοκτητης το αυτοκινητου δεν ηξερε καλα το ονομα του μοντελου του και ο πωλητης της lancia πρεπει να ηταν ασχετος

http://www.autoevolution.com/cars/lancia-delta-hpe-1995.html
Ισως...Αλλα αν σου λεει Pavillion και απαντας ναι ναι αυτο..εισαι λιγακι αξιος της μοιρας σου

///M_Spartan
14-10-10, 10:31
Ισως...Αλλα αν σου λεει Pavillion και απαντας ναι ναι αυτο..εισαι λιγακι αξιος της μοιρας σου

Εκει ειναι ολη η πλακα βρε !!!!!!!:rofl2:

ThaNOS E46coupe
14-10-10, 10:37
μηχανικός αυτοτινήτων λέει στον κολλητό μου.... για ενα Ε21 Μ10Β20...
- το αμάξι σου είναι 6κίλινδρο κ γι αυτο παίρνει 6 λιτρα λάδι....αμα ήταν 4κίλινδρο θα έπαιρνε 4...
- όταν τελικά το πήγαμε στην αποθήκη για να του βάλουμε τα μπάκετ, βγάλαμε τη βέργα κ ειδαμε... , αφαιρέσαμε γύρω στο 1,5 λιτρα λάδι...

orpheus
14-10-10, 10:40
Ισως...Αλλα αν σου λεει Pavillion και απαντας ναι ναι αυτο..εισαι λιγακι αξιος της μοιρας σου

ειπαμε ο ιδιοκτητης ξεκιναει με φαουλ, λειπει ενα γραμα , και δεν επιτρεπετε για εναν κατοχο τετοιου αυτοκινητου να μην ξερει το ονομα του μοντελου ακριβως, αλλα απο κει και περα αν δεν ειναι ασχετος ο υπευθυνος ανταλακτικων, σιγουρα δεν ειναι δικο του το μαγαζι, για αυτο κανει και πλακα με τους πελατες.

nik200
14-10-10, 10:42
Kαι κατι απο παλια.<<Το δικο μου μοτερ ειναι ΦΟΥΛ ΙΝΤΖΕΚΣΙΟΝ>>

η προφορα κανει την διαφορα.....εστω και σε γραπτο λογο....

"Το μοτερ μου ειναι φουλ ιντζεκσον"....ποσες φορες τα χουμε ακουσει????και οκ, αν ειναι απο την "πατριδα" ο ανθρωπος παει στο δι@ολο, καπου το περιμενεις κιολας....ο ελληναρας τι δικαιολογια εχει?????????

υγ. η παραπανω ατακα ειναι σαν το "γιου τουμπ"....παιζει πολυ στις μερες μας!!!!!

Driftakos
14-10-10, 10:43
Ή πιο απλά όντως δεν είχε ανταλλακτικα.... οποτε λέει ας τον διώξω με στυλ

orpheus
14-10-10, 10:49
Ή πιο απλά όντως δεν είχε ανταλλακτικα.... οποτε λέει ας τον διώξω με στυλ

:rofl2: σωστος

///M_Spartan
14-10-10, 10:52
μηχανικός αυτοτινήτων λέει στον κολλητό μου.... για ενα Ε21 Μ10Β20...
- το αμάξι σου είναι 6κίλινδρο κ γι αυτο παίρνει 6 λιτρα λάδι....αμα ήταν 4κίλινδρο θα έπαιρνε 4...
- όταν τελικά το πήγαμε στην αποθήκη για να του βάλουμε τα μπάκετ, βγάλαμε τη βέργα κ ειδαμε... , αφαιρέσαμε γύρω στο 1,5 λιτρα λάδι...

Τι λες τωρα ?????????????????:bugeye:

thanassis
14-10-10, 11:04
ειπαμε ο ιδιοκτητης ξεκιναει με φαουλ, λειπει ενα γραμα , και δεν επιτρεπετε για εναν κατοχο τετοιου αυτοκινητου να μην ξερει το ονομα του μοντελου ακριβως, αλλα απο κει και περα αν δεν ειναι ασχετος ο υπευθυνος ανταλακτικων, σιγουρα δεν ειναι δικο του το μαγαζι, για αυτο κανει και πλακα με τους πελατες.

όπως αναφέρθηκε για άλλο πράγμα όμως, η προφορά κάνει την διαφορά,
δηλαδή αν είπε έιτς πι ιι
και αντί να το κάνει spell το είπε κάπως έιτς πιιιιι
ο άλλος είχε και λίγη διάθεση για παιχνίδι, ήταν και νέος (για να μην μπορεί να καταλάβει τι εννοεί ο πελάτης)

rapid_fast
15-10-10, 00:22
Βρε παιδιά..
Βρέ παιδιά..
Ακα έφε την λέγαμε εμείς.. ούτε HF ούτε HP ούτε ΓΤΠ..

halkida116mpack
15-10-10, 02:00
Βρε παιδιά..
Βρέ παιδιά..
Ακα έφε την λέγαμε εμείς.. ούτε HF ούτε HP ούτε ΓΤΠ..

σωστοοοοοοοοος ο πανος...+1000

x318big
15-10-10, 08:25
απο ο,τι βλεπω ανετα θα φτασει τις 100 σελιδες και λιγες ειναι το θεμα εδω.

valantis544
15-10-10, 09:12
και ομως φιλε βαλαντη....εβγαινε το golf 2 syncro που ηταν και τετρακινητο...και οπου το τουνελ την μεταδοσης πραγματι υπηρχε οπως λεει...παντα στην γερμανια...ελαχιστα ηρθαν εδω...δες εδω...για τα μπακετ φυσικα μουφες...

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk2#Golf_Syncro

Πάω πάσο τότε. Υπήρχε όμως έκδοση μη τετρακίνητη που διέθετε το τούνελ;; Και μετατρεπόταν σε τετρακίνητο μόνο με έναν άξονα; Υπήρχε έτοιμο διαφορικό να περιμένει στο πίσω μέρος; Όπως και να χει είχαμε ρίξει τρελό γέλιο τότε. Ε δεν υπήρχε και το ίντερνετ να μας πει να ρε μαλ@κες ξεστραβωθείτε αυτό έχω. Του είχαμε πει βέβαια να το φέρει επιστρέφοντας από καμιά άδεια, αλλά δεν το είδαμε ποτέ.

BMW_E36_328i
15-10-10, 10:25
Βρε παιδιά..
Βρέ παιδιά..
Ακα έφε την λέγαμε εμείς.. ούτε HF ούτε HP ούτε ΓΤΠ..

Σωστοςςςςςςςςςςςςς :cheers:

Dim77
15-10-10, 11:34
Και όμως η Lancia Delta 2.0 turbo στα μέσα της δεκαετίας του 90 (δευτερη γενιά) λεγόταν :

Lancia Delta HPE 2.0 HF turbo (το HPE νομίζω αναφερόταν στην 3θυρη έκδοση η οποία παρουσιάστηκε το 1996 ενώ μέχρι τότε υπήρχε μόνο 5θυρο)

Edit: Βρήκα και πληροφορίες στο wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Lancia_Delta#Second_generation , όντως είναι ο χαρακτηρισμός του 3θυρου.

EVANGELOS
15-10-10, 11:55
κορυφαίο ...

πάμε για καθαρισμό φίλτρο χωάνης BMC

μηχανικός εξηγεί σε βοηθό που ΔΕ ξέρει Αγγλικά , εγώ παρακολουθώ

Λοιπόν του λεεί του βοηθού -ενώ διαβάζει τις οδηγίες -

Παίρνείς τη χωάνη και την ΚΟΥΝΑΣ ΑΛΛΑ ΗΡΕΜΑ ...για να φύγουν τα χοντρά !!!!

Βλέπω το βοηθό να ταρακουνάει τη ΦΙΛΤΡΟΧΩΑΝΗ !!!

ΕΕΕΕ λέω τι κάνετε ???

Μου λέει έτσι πρέπει ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ... Μη γίνει κανα χοντρό και χαλάσει η πλέξη της χωάνης !!!

Τι εννοείς του λέω ???

Μου εξηγεί ... Μα το λέει πεντακάθαρα "Shake Mildly"

Ρε συ του λέω ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΥΓΡΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ !!!!!

:D

Enema
15-10-10, 13:03
Oχι τοσο με αυτοκινητα....

Ενω κατεβαινω απο τιγκαρισμενο λεοφωρειο, η αεραναρτηση που διαθετει εκτονωνει πιεση προκειμενου να το κρατησει σε ενα επιπεδο....
Φυσικα οπως εκτονωνεται η πιεση, ακουγεται ενα τσουφ-τσουφ περιμετρικα απο το λεοφωρειο.

Πως περναω διπλα απο δυο τυπους (που προφανως ο ενας εκανε την ερωτηση αλλα δεν την ακουσα), και ακουω τον αλλο να λεει:
'Τι να ειναι ρε μλκ δεν ακους? Αεριζει τα φρενα.'!!!!!
Οτι ναναι χαχχαχα :party:

rapid_fast
15-10-10, 18:22
Oχι τοσο με αυτοκινητα....

Ενω κατεβαινω απο τιγκαρισμενο λεοφωρειο, η αεραναρτηση που διαθετει εκτονωνει πιεση προκειμενου να το κρατησει σε ενα επιπεδο....
Φυσικα οπως εκτονωνεται η πιεση, ακουγεται ενα τσουφ-τσουφ περιμετρικα απο το λεοφωρειο.

Πως περναω διπλα απο δυο τυπους (που προφανως ο ενας εκανε την ερωτηση αλλα δεν την ακουσα), και ακουω τον αλλο να λεει:
'Τι να ειναι ρε μλκ δεν ακους? Αεριζει τα φρενα.'!!!!!
Οτι ναναι χαχχαχα :party:

Καλοοοοοοο...
Μου θύμισε 2 κυρίες στη στάση του λεωφορείου πριν καμια 20ρια χρόνια..
"Αυτό είναι το καινούριο λεωφορείο απορυπαντικής τεχνολογίας"....

nik200
16-10-10, 10:02
κορυφαιες ατακες καρτοδρομου (αφιδνες) απο "ειδημονες" του drift...

τα οδηγικα....
1)εγω το φορτηγακι της δουλειας το παω πιο καλα απο αυτον!!!!!!!

2)τετοιο corolla εχω και γω, καλα το παει...εμενα δεν γυρναει τον κ@λο ετσι ομως...(μαλλον δεν του παν οτι το δικο του δεν ειναι αε86!!!!)

3)δεν ειναι καλοστημενο το αμαξι του..ολο παντες κανει (σε αγωνα drift και το λεγε 50 χρονων ανθρωπος!!!!!!!!!!)

4)και το old time classic...και μενα ο θειος, κολλητος, πατερας, ξαδελφος μου εχει ενα bmw και το παει ετσι...αυτοι εδω δεν πιανουν μια μπροστα του!!!!!!!!!!

τα μηχανολογικα...
1)αυτο ειναι χαλασμενο...πεταει φλογες απο την εξατμιση...θα σπασει!!!

2)πω πω χαλασε η εξατμιση....(ειχαν βγει τα λινα και κοπαναγαν....και ο αλλος νομιζε οτι ειχε κρεμασει η εξατμιση)

δυστυχως αυτες τις ατακες τις λενε ανθρωποι που παρακολουθουσαν αγωνες.....οσο και αν σας φαινονται υπερβολικες.....και δεν θυμαμαι και τις πολυ καλες....α ρε ελλαδαρα αθανατη.....

rapid_fast
16-10-10, 10:08
κορυφαιες ατακες καρτοδρομου (αφιδνες) απο "ειδημονες" του drift...

τα οδηγικα....
1)εγω το φορτηγακι της δουλειας το παω πιο καλα απο αυτον!!!!!!!

2)τετοιο corolla εχω και γω, καλα το παει...εμενα δεν γυρναει τον κ@λο ετσι ομως...(μαλλον δεν του παν οτι το δικο του δεν ειναι αε86!!!!)

3)δεν ειναι καλοστημενο το αμαξι του..ολο παντες κανει (σε αγωνα drift και το λεγε 50 χρονων ανθρωπος!!!!!!!!!!)

4)και το old time classic...και μενα ο θειος, κολλητος, πατερας, ξαδελφος μου εχει ενα bmw και το παει ετσι...αυτοι εδω δεν πιανουν μια μπροστα του!!!!!!!!!!

τα μηχανολογικα...
1)αυτο ειναι χαλασμενο...πεταει φλογες απο την εξατμιση...θα σπασει!!!

2)πω πω χαλασε η εξατμιση....(ειχαν βγει τα λινα και κοπαναγαν....και ο αλλος νομιζε οτι ειχε κρεμασει η εξατμιση)

δυστυχως αυτες τις ατακες τις λενε ανθρωποι που παρακολουθουσαν αγωνες.....οσο και αν σας φαινονται υπερβολικες.....και δεν θυμαμαι και τις πολυ καλες....α ρε ελλαδαρα αθανατη.....

To 1994, η Νετ άρχισε να δείχνει φόρμουλα 1 μετά το θάνατο σου σέννα..
Ο δημοσιογράφος που έκανε μετάδοση του αγώνα ήταν εξειρετικά άσχετος με το αντικείμενο, όπως και όλοι οι δημοσιογράφοι του δημοσίου με τα αντικείμενα που
μεταδίδουν..
Στον πρώτο βρεγμένο αγώνα (στα μεσα του αγώνα έπιασε μια ξαφνική ολιγόλεπτη μπόρα), άναψαν τα μονοθέσια το κόκκινο λαμπάκι..
Και λέει το απίθανο..
"βλέπετε τον κινητήρα να έχει πάρει φωτιά και όμως ο οδηγός συνεχίζει προς τα πιτ σαν να μη συμβαίνει τίποτα.. τόσο ψύχραιμοι είναι αυτοι οι οδηγοι."

Enema
16-10-10, 14:19
Καλοοοοοοο...
Μου θύμισε 2 κυρίες στη στάση του λεωφορείου πριν καμια 20ρια χρόνια..
"Αυτό είναι το καινούριο λεωφορείο απορυπαντικής τεχνολογίας"....

E αφου ως γνωστον αυτο που δεν ρυπαινει, απο-ρυπαινει :D
Ασχετο, μηπως θυμασαι για ποια λεοφωρεια τα ελεγαν αυτα? Αν θυμαμαι καλα εισαι απο Θεσσαλονικη, και ο ΟΑΣΘ κραταει τα λεοφωρεια για 15 χρονια, αρα για τα κοκκινα μερσεντες ή αλεξανδρους? :scratchch

rapid_fast
16-10-10, 14:36
E αφου ως γνωστον αυτο που δεν ρυπαινει, απο-ρυπαινει :D
Ασχετο, μηπως θυμασαι για ποια λεοφωρεια τα ελεγαν αυτα? Αν θυμαμαι καλα εισαι απο Θεσσαλονικη, και ο ΟΑΣΘ κραταει τα λεοφωρεια για 15 χρονια, αρα για τα κοκκινα μερσεντες ή αλεξανδρους? :scratchch

Τα τέσσερα διπλά της ΕΛΒΟ με το φυσικό αέριο..
Τα κυκλοφορούσαν 4 μήνες, και μετά τα απέσυραν επειδή ήταν ασύμφορα..
Το ένα μάλιστα είχε πάρει φωτιά και κάηκε ολοσχερώς...
(επειδή οι συντηρητές του ΟΑΣΘ είχαν μάθει απο την εμπειρία τους να συμπληρώνουν λάδι, χωρίς να ελέγχουν τη στάθμη!!!)

rapid_fast
16-10-10, 15:19
Και όμως η Lancia Delta 2.0 turbo στα μέσα της δεκαετίας του 90 (δευτερη γενιά) λεγόταν :

Lancia Delta HPE 2.0 HF turbo (το HPE νομίζω αναφερόταν στην 3θυρη έκδοση η οποία παρουσιάστηκε το 1996 ενώ μέχρι τότε υπήρχε μόνο 5θυρο)

Edit: Βρήκα και πληροφορίες στο wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Lancia_Delta#Second_generation , όντως είναι ο χαρακτηρισμός του 3θυρου.

Εμένα με έπιασες αδιάβαστο..
(ή το αυτοκίνητο μου ήταν τόσο αδιάφορο, που ούτε το ήξερα!!)

Dim77
16-10-10, 17:01
Εμένα με έπιασες αδιάβαστο..
(ή το αυτοκίνητο μου ήταν τόσο αδιάφορο, που ούτε το ήξερα!!)

:icon18:

Χαχαχα, εμένα μου άρεσε και ήθελα να το πάρω...αλλά τα μοτέρ της πρώτης παρουσίασης στο 5θυρο (χωρίς HPE), ήταν τάφοι (72-80 άλογα σαν group VAG της εποχής :thefinger)...πήρα Brava 1.6 16v και μερικούς μήνες μετά βγαίνει η Delta HPE με το 1.6 16v (του Brava)...:mad: :soapbox:


Υ.Γ. Στο θέμα με τον υπάλληλο της Λάντσια και τον πελάτη, νομίζω ότι ο υπάλληλος ήταν λίγο για...κλωτσιές!

kacey
16-10-10, 17:15
Περιμενα ποτε θα το πει καποιος. Δεν πετας εξυπναδεςε/κοροιδευεις/ειρωνευεσαι τον πελατη...Εκτος βεβαια αν εισαι υπαλληλος κ δεν ειναι δικια σου η δουλεια.

thanassis
16-10-10, 18:45
Περιμενα ποτε θα το πει καποιος. Δεν πετας εξυπναδεςε/κοροιδευεις/ειρωνευεσαι τον πελατη...Εκτος βεβαια αν εισαι υπαλληλος κ δεν ειναι δικια σου η δουλεια.

όπως και να χει, εξήγησέ του ότι κάνει κάποιο λάθος αλλά μην τον κοροιδεύεις κατάμουτρα!!

ThaNOS E46coupe
27-10-10, 00:36
Παιδιά προχθές σε κάτι γενέθλια είχαμε μαζευτεί πολλά καλόπαιδα...το ένα απο αυτά δέν έβαζε γλώσσα μέσα του...αφου λοιπόν έλεγε- έλεγε -έλεγε και ξαναλεγε διάφορα για να "δειχτεί" πέταξε και την Μ@λακί@ του....
- Εγώ είχα ένα Honda astrea και του έιχα ρίξει 12.000 ευρώ στο μοτέρ...
-μου ήρθε να κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο....και να φανταστείτε οτι δουλέυει σε συνεργείο..οπότε εργατικά δέν πλήρωνε..μόνο ανταλακτικά!!!!!!!!!! αν είναι δυνατόν!!!!!!!!!

panose30
27-10-10, 05:20
μετα απο βολτα διαφορων αμαξιων evo ,skyline,subaru ,,lotus,m3,, type r κτλπ καθησαμε σε μια καφετερια ολοι μαζι και μιλουσαμε για διαφορα,,οπως μιλαμε σταματαει ενα Honda Integra type r k20 το οποιο φορουσε εγκεφαλο ο οποιος ειχε και launch control kai to kraταγε 6 χιλιαδες στροφες και μετα εφευγε,,εκανε τρελο ηχο σαν αυτο που κανουν τα evo με το antilag,,,,και οπως ανεβαζε στροφες το type R πεταγεται ενας γνωστος και πεταει την μαλακια ,ρε ΔΕΙΤΕ το type r exei antilag,,,και να του λεμε εμεις ,,ρε ασχετε αφου ειναι ατμοσφαιρικο το αμαξι και αυτος να επιμενει,,οι δε κατοχοι evo ,subaru που καθονταν εκει πεθαναν στα γελια,,o δε ασχετος ειναι κατοχος lotus exige S και δεν ξερει οτι το antilag μπενει μονο στα turbo αμαξια

rapid_fast
27-10-10, 05:26
Παιδιά προχθές σε κάτι γενέθλια είχαμε μαζευτεί πολλά καλόπαιδα...το ένα απο αυτά δέν έβαζε γλώσσα μέσα του...αφου λοιπόν έλεγε- έλεγε -έλεγε και ξαναλεγε διάφορα για να "δειχτεί" πέταξε και την Μ@λακί@ του....
- Εγώ είχα ένα Honda astrea και του έιχα ρίξει 12.000 ευρώ στο μοτέρ...
-μου ήρθε να κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο....και να φανταστείτε οτι δουλέυει σε συνεργείο..οπότε εργατικά δέν πλήρωνε..μόνο ανταλακτικά!!!!!!!!!! αν είναι δυνατόν!!!!!!!!!

Δραχμές θα εννοούσε.. είμαι σίγουρος σου είπε δώδεκα χιλιάρικα, σκέτο και θα εννοούσε δραχμές..
Γιατί με 12.000 ευρώ αγοράζεις ένα αξιοπρεπέστατο Jet engine για μηχανάκι..

nik200
27-10-10, 08:55
ενας απο τους λογους που επαψα να γραφω στο driftclub.gr ηταν και ο εξης..

περα απο τα 15-16-17χρονα που εχουν το skill του ueo και ωπου εχουν γνωμη επι παντος επιστητου γιατι παιζει να χουν αλλαξει και τρεις βιδες στο starlet του κολλητου που ειναι φοβερο "τιμονι"....

υπηρχε ενας τυπακος ο οποιος εσπασε καθε ρεκορ...και αυτος γυρω στα 19...ειχε ενα σταρλετ...με ενα κλασικο 4age (1.6λτ 125 αλογα)..ελα ομως που ενω ολοι οι υπολοιποι για ενα σταρλετ φουλ στημενο ειχαν ριξει 3χιλ..αυτος επεμενε οτι ειχε ριξει 40χιλ...μια ελεγε οτι το μοτερ ειναι απο turbo..μια απο κομπρεσορατο...μια εφτιαχνε χταποδι...και παντα ολα μα ολα μονος του και το κλασικο του ελληνα..εχω εναν γνωστο....μια του βαζε cage...και πολλα αλλα...

το ωραιο της υποθεσεως δεν ειναι τοσο οτι τα ελεγε αλλα οι αντιδρασεις των αλλων...τα μεν πιτσιρικια γουσταρανε τρελλα...οπως ειναι λογικο μεσα στην αγνοια τους...οι πιο μεγαλοι και λιγο στο χωρο του αυτοκινητου τον ειχαν παρει στο ψιλο και οι υπολοιποι τον δουλευαν μες στη μουρη του...για να μην τα πολυλογω και ολας, το θεμα εφτασε να χει 20.000 views με αποτελεσμα στην πρωτη βολτα που το κανε το μοτερ να σπασει...και μετα να λεει οτι θα το φτιαξει ατμοσφαιρα....

εκει οπου πραγματικα ομως καταλαβα τι επαιζε με το παλικαρακι ειναι οταν ενα βραδυ που ειχα παει για προπονηση στην αγια μαρινα..βλεπω μπροστα στα ματια μου ενα σταρλετ (μαμα 1.3λτ) να τουμπαρει (δεν ειχα ξαναδει τουμπα στην αγια μαρινα)...μετα εμαθα οτι το εν λογω ατομο οδηγουσε το αμαξι ενος αλλου πιτσιρικιου και οπου το αλλο πιτσιρικι (συνοδηγος) εκοψε ελαφρα το χερι του (παλι καλα)..........μολις εμαθα ποιος εκανε τι...αυτος δηλαδη που αναστατωσε ενα ολοκληρο forum με τις αηδιες του και τα ψεμματα του...δεν μπορεσα να μην βαλω τα γελια (και δεν ειμαι κακος ανθρωπος)....

συμπερασμα....ειναι ανικητος ο μ@λ@κ@ς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(να με συγχωρεσουν οι mods)

υγ. οσοι ειναι στο drift club στανταρ ξερουν το στορυ και το κραξιμο που εφαγε απο ολους το ατομο αυτο...αυτο ομως για την αγια μαρινα το ξερουν λιγοι....

rapid_fast
27-10-10, 13:56
Αυτά τα μοτέρ,
πονάνε στα κουζινέτα.. Είναι πάρα πολύ σφιχτά, και θέλει ισιαίτερη προσοχή στην
ανακατασκευή..
Αν ήταν μαυρο το στάρλετ και πισωκούνα, είναι σίγουρα αγορασμένο απο το Σάββα...

Υ.Γ. ακόμα δεν μπορώ να αντιστρέψω τη βλακεία που σου έκανα.. Ανίκητος και εγώ...

nik200
10-11-10, 17:39
εχω και ενα φρεσκο...

κοντρα φαναρι...honda s2000 vs bmw e36 325...μισο φτερο η μπεμπα μπροστα...

και ας ειμαι σε bmw forum και ας αγαπω τα bmw κραζω τον τυπο που γυρισε και ειπε αυτο....οσοι εχουν βαλει κοντρα με s2k ξερουν οτι το αμαξι φευγει παρα πολυ καλα....
και τα specs λενε....honda s2000 0-100 6.2 bmw 325 e36 7.5-7.3...1 sec σε κοντρα ειναι μεγαλη διαφορα....που και μετα τα 100 καλυπτεται δυσκολα....

stelmaniac
10-11-10, 22:48
Ανοιξτε το καρ ή τη χρυση ευκαιρια, διαλεξτε ενα αυτοκινητο, κανονιστε ραντεβου για να το δειτε προσποιουμενος τον ασχετο...Μετα γραψτε τι ΤΕΡΑΤΑ ακουσατε...

thanassis
12-11-10, 18:26
Ανοιξτε το καρ ή τη χρυση ευκαιρια, διαλεξτε ενα αυτοκινητο, κανονιστε ραντεβου για να το δειτε προσποιουμενος τον ασχετο...Μετα γραψτε τι ΤΕΡΑΤΑ ακουσατε...

το έχω κάνει φίλε, τηλεφωνικά για αυτοκίνητα που πουλήθηκαν σε άλλο άτομο και το ξαναπουλούσε και άκουσα ΤΕΡΑΤΑ και σημεία! τόσο ψέμα και κοτσάνα δεν έχω ξανακούσει!

Stunt Mike
12-11-10, 19:13
εχω και ενα φρεσκο...

κοντρα φαναρι...honda s2000 vs bmw e36 325...μισο φτερο η μπεμπα μπροστα...

και ας ειμαι σε bmw forum και ας αγαπω τα bmw κραζω τον τυπο που γυρισε και ειπε αυτο....οσοι εχουν βαλει κοντρα με s2k ξερουν οτι το αμαξι φευγει παρα πολυ καλα....
και τα specs λενε....honda s2000 0-100 6.2 bmw 325 e36 7.5-7.3...1 sec σε κοντρα ειναι μεγαλη διαφορα....που και μετα τα 100 καλυπτεται δυσκολα....

Mε 2 καλους οδηγους στα εν λογω αυτοκινητα,ειναι αδυνατο να'ναι το 325 μπροστα,εκτος κι αν ειναι 325 με καννιβαλους εκκεντροφορους,κοντο διαφορικο και αποσταση 500-600 μετρα.Παντως εμενα μετα τα 160 δεν μου ξεκολλανε αλλο τα S2000.....Δες κι αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=AebxZbXES5E οπως κι αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=mXLh6EToDS4

nik200
12-11-10, 19:26
πολυ σωστος michael..
και η πλακα ειναι και η εξης....οτι οσα κοντραδικα honda ξερω...παντα μα παντα....εχουν το launch control η το ποδι τους...παντα λιγο πανω απο τα vtec στο φαναρι....δηλαδη πχ...αν στο s2k το vtec point ειναι 6000rpm αυτοι το εχουν ρυθμισει στις 6500rpm η 6700rpm......αυτες οι στροφες παραπανω ειναι για οταν θα πατησει το αμαξι κατω...να ειναι ακριβως στις 6000rpm η λιγο πανω....αν ειναι παρακατω....μπορει να χαθει και η κοντρα γιατι θα χουν βγει εστω για λιγο απο τα αγρια εκκεντρα!

οσο για το 328 το πιστευω αυτο που λες...ειναι αυτο που φωναζω (ξερεις εσυ που...χιιιχχιιχιχχ)...ο κυβισμος στα χιλιομετρα μετραει πολυ!

Stunt Mike
12-11-10, 19:54
Εννοειται!!Αλλιως τραβαει ενα 2λιτρο μετα τα 160 αλλιως ενα 2.8λιτρο....

Stunt Mike
12-11-10, 20:02
On-Topic παλι:Πελατης μου πηρε 330 Ε92 και μου λεει...εβαλα εξατμιση(μονο τελικο) και προγραμμα και τωρα ειμαι 370 αλογα!!!Στην αρχη νομιζα οτι ισχυει η ιπποδυναμη κι οτι τ'αμαξι ειναι 335 και μπερδευτηκε αυτος οποτε του λεω οτι αυτο ειναι ευκολο γι'αυτα τ'αμαξια με λιγο ανεβασμα πιεσης,συμφωνει κι αυτος μαζι μου(λες και καταλαβε).Αλλα μετα παμε στο γκαραζ και βλεπω οτι ειναι οντως 330 Ν/Α!!!Και του λεω:Σου πληρωνω τη δυναμομετρηση εγω αν τ'αμαξι δειξει πανω απο 300 αλογα!Αν οχι μου το δινεις για μια βδομαδα να το ξεκωλιασω!!! ;)

Geo_3D
12-11-10, 22:33
:offtopic: on
Aν το κομπακτακι θεωρειται απτα πιο γρηγορα μαμα 325 (και αυτο λογω βαρους),τοτε μετα απολυτης βεβαιοτητας δηλωνω πως δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να ειναι εστω και διπλα σε s2000 οποιοδηποτε 325 σε μαμα μορφη και τα 2.......απο 1ες ρολ,στα 200 ημουν κολωνα πισω

:offtopic: off

Stunt Mike
12-11-10, 23:07
:offtopic: on
Aν το κομπακτακι θεωρειται απτα πιο γρηγορα μαμα 325 (και αυτο λογω βαρους),τοτε μετα απολυτης βεβαιοτητας δηλωνω πως δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να ειναι εστω και διπλα σε s2000 οποιοδηποτε 325 σε μαμα μορφη και τα 2.......απο 1ες ρολ,στα 200 ημουν κολωνα πισω

:offtopic: off

Aκριβως!Εκτος βεβαια αν ο οδηγος του Χοντα ειναι κουλομαριας και αλλαζει ταχυτητες λες και ανακατευει τσιμεντο:bananasmi Αμα του φυγουμε απο σταση 2-3 καροτσες και μετα αλλαζει ταχυτητες σαν κυρια,τοτε δεν μαζευει ποτε...

nik200
13-11-10, 00:07
Εγω με το Α3 μου που ειναι ΦΠΕ...μου φευγουν (δεν εχω ανοιξει μια φορα καλα για να ξερω ακριβως ποση ειναι η διαφορα..αλλα ακουγεται στην πιατσα για 1-2 αμαξια πισω..δεν το εχω επιβεβαιωσει οποτε ας μην λαβω υποψη τι λεγεται)...απο ρεπριζ που εχω ανοιξει αρκετες φορες ειμαι πανω κατω τα ιδια...

nik200
13-11-10, 12:37
:offtopic: on
Aν το κομπακτακι θεωρειται απτα πιο γρηγορα μαμα 325 (και αυτο λογω βαρους),τοτε μετα απολυτης βεβαιοτητας δηλωνω πως δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να ειναι εστω και διπλα σε s2000 οποιοδηποτε 325 σε μαμα μορφη και τα 2.......απο 1ες ρολ,στα 200 ημουν κολωνα πισω

:offtopic: off

off topic
γιωργο...με εκπλησεις....πηγα να δωσω θετικη και δεν τα καταφερα....μπραβο!
μια και εχω πιασει τα off..με το quaife τι γινεται?βαλτο και δεν θα ξανασχοληθεις με φαναρια...χιχχιχιχιχιιχιχιχ

agrotis328
14-11-10, 10:12
δεν ξερω αν ειναι μηχανολογικη κοτσανα αλλα κοτσανα ειναι σιγουρα

μολις ειχα κανει μετατροπη το οπελ και ειδα οτι περνουσε νερα στα λαδια παω συνεργειο και μου λεει,ενταξει μωρε δεν ειναι τιποτα δουλεψε το λιγο θα στρωσει...!

μετα απο λιγο καιρο διαπιστωσα αν το γεμιζα πολυ βενζινη στις στροφες τρεχαν βενζινες απο καποιο σωληνακι

και απαντηση του μηχανικου ηταν ενταξει μωρε μην το γεμιζεις και συ δεν χρειαζεται αφου δεν πας μακρυα...!




οφ τοπικ..νικ200 δεν του λειπει διαφορικο μεγαλωσε πια, πρεπει να αφησει το παιδικο και να παρει ενα κανονικο αυτοκινητο

oldcarskickass
14-11-10, 11:00
Κόλλησε ιό το λαπτοπ μέσω της ECU...

Πάλι καλά ήμουν στο ισόγειο.

ThaNOS E46coupe
03-01-11, 16:40
σήμερα σε εξουσιοδοτημένο της όπελ....
πελάτης..:μάστορα μου έχει ανάωει το λαμπάκι της πεταλούδας του γκαζιού..
μάστορας: το αμάξι τραβάει κανονικά?
πελάτης: ναι ..κανονικά...
και ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ:αφού δέν έχει προβλημα ΓΡΑΨΤΟ ΣΤΑ Α$%^ΡΧΙ%Α ΣΟΥ....

ΧΑΧΑΧΑΑ...άν είναι δυνατόν ρε παιδιά......

Enema
03-01-11, 19:52
Χχαχαχαχαχαχα θεος ο μαστορας :rofl2:

oldcarskickass
03-01-11, 22:09
Βάζω στοίχημα ότι ο άνθρωπος κοντεύει στη σύνταξη...

nassosbmw1
04-01-11, 09:04
Άφησα τη μηχανή για αλυσιδογράναζα (Hornet 600) και το παραμαστόρι που τα άλλαξε,ρύθμισε (εννοείται) και το τζόγο...E,μόλις τέλειωσε,μου αμολάει το κορυφαίο:
"Σου άφησα την αλυσίδα και λίγο περισσότερο λάσκα επειδή είναι καινούργια...μόλις στρώσει θα σφίξει"....
......(άφωνος εγώ)
Σου άλλαξα και τα τακάκια μπροστά γιατί ήταν χάλια...πολύ φαγωμένα!
-μα τα άλλαξα πριν ένα μήνα!
-Ε,μη φρενάρεις και συ έτσι ρε φίλε! τάφαγες!!!

μετά από καιρό έμαθα πως τον έστειλε ο μηχανικός....γύρω-γύρω στο πάγκο που δούλευε βρέθηκαν δεκάδες τακάκια σε σχεδόν καινούργια κατάσταση....:scratchch ....

Ήταν και η τελευταία φορά που ακούμπησε παραμαστόρι τη μηχανή...:mad:

Driftakos
04-01-11, 09:16
Κόλλησε ιό το λαπτοπ μέσω της ECU...

Πάλι καλά ήμουν στο ισόγειο.

amoxil 500mg 3 φορες την ημέρα...χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

ThaNOS E46coupe
05-01-11, 09:35
Βάζω στοίχημα ότι ο άνθρωπος κοντεύει στη σύνταξη...

και όμως όχι...είναι σχετικά νέος..καμια 35αριά-40...:chair:

redline
21-01-12, 23:51
ο αδερφος μου πειραζε το μηχανακι του για να μακρυνει λεει το πισω ψαλιδι στο μπρικι το glx 130κεκ να πεταγεται στην εκκινηση και περισεψαν κατι βιδες... πολυ απλα τις εγραψε στα @@ αφου το παπι ''πηγαινε'' !!!!!!!
φιλος κολλημενος μπεμπακιας βρηκε πως ανεβαινει η πιεση στο τουρμποντιζελ του υπολογισμενη περιπου στα 1-2,5 μπαρ αναλογος την περισταση
ρωταω γειτονα με σαξακι φιλε ποσο αλογα ειναι???(νιτρατο!!!) γιατι ο αλλος ειναι γρηγορος...
απαντηση θα ψεκασω οσα χρειαστει(μιλαμε για πανω απο 300 τουρμπατος ο αλλος...)