PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW Z3 Φιλέτο Νίκελ στο Παρμπριζ (Windshield Chrome)


zografias
24-03-12, 20:12
Καλησπέρα! Γράφω πρώτη φορά εδώ μιας και πρόσφατα απόκτησα ένα Ζ3 1.8 '98!
Ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι..
Έχω τσεκάρει σε ορισμένα Ζ3 ένα νίκελ φιλέτο που είναι γύρω γύρω απ' το εμπρός παρμπρίζ.. Το έχω ζηλέψει, αλλά όσο κι αν έφαγα τον κόσμο, δεν βρήκα τίποτα...

Προσοχή!! Όχι το φιλέτο για τα πλαϊνά πλαστικά στα τζαμάκια, για το παρμπρίζ μπροστά!!!
Είναι κάποιος που ξέρει που θα το βρω, πως εγκαθίσταται και πόσο κοστίζει περίπου???

Θα περιμένω με αγωνία...
:yippee:

leonidaskal
24-03-12, 20:50
Φιλε να σου πω εγω ειμαι τυχερος και το ζετακι μου το εχει απο τη μαμα,τι χρωμα ειναι το δικο σου,που εχεις ψαξει,για να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι.
η αληθεια ειναι οτι θα δυσκολευτεις να τα βρεις και μαλλον θα πας σε πατεντα .
πραγμα εφικτο

paganis
25-03-12, 09:31
εγω θα πω οτι εισαι τυχερος , που δεν το εχεις επανω! αστο οπως ειναι...και ασε τα χρωμια! μπορει να ειναι εργοστασιακο αξεσουαρ...αλλα παραμενει μια απο τις πιο ακυρες -καγκουρικες επιλογες της bmw στην ζ3!

gupakos
25-03-12, 09:40
εγω θα πω οτι εισαι τυχερος , που δεν το εχεις επανω! αστο οπως ειναι...και ασε τα χρωμια! μπορει να ειναι εργοστασιακο αξεσουαρ...αλλα παραμενει μια απο τις πιο ακυρες -καγκουρικες επιλογες της bmw στην ζ3!

Γούστα είναι αυτά βέβαια, αλλά θα συμφωνήσω...μου φαίνεται ξένο προς τη Ζ αυτό το αξεσουάρ (όπως και κάτι γρύλιες χρωμίου στο πλάι , ή φρύδια στα φώτα ή αεροτομή κτλ)...αν θες οπωσδήποτε κάτι με χρώμιο, τότε τα χερούλια στις πόρτες και οι γρύλιες μπροστά δίνουν αυτήν τη νότα αλλά και πάλι έχει να κάνει με τα γενικότερα χρώματα της Ζ σου...

Nickolas_s2k
25-03-12, 11:04
εγω θα πω οτι εισαι τυχερος , που δεν το εχεις επανω! αστο οπως ειναι...και ασε τα χρωμια! μπορει να ειναι εργοστασιακο αξεσουαρ...αλλα παραμενει μια απο τις πιο ακυρες -καγκουρικες επιλογες της bmw στην ζ3!

Καγκουρεψτε τα Ζ να γουσταρουμε μην ακουτε τον pagani δεν ξερει !:flipa:

paganis
25-03-12, 11:30
Καγκουρεψτε τα Ζ να γουσταρουμε μην ακουτε τον pagani δεν ξερει !:flipa:

βρε κομπλεξικε...καημο το χεις, να μην δεις κανενα ζ3 πιο ομορφο απο το δικο σου! αν και δυσκολα να βρεις καποιο(εκτος απο το δικο μου)... :D
τελοςπαντων...βαλτε οτι θελετε επανω,,,αεροτομες..χαιμαλια, φωτακια-λαμπακια...μαρσπιεδες-προφυλακτηρες πολυεστερικους,, χρωμια,αερογραφιες...και αυτοκολλητα! απλα...εγω θα συλλεγω φωτος...με καγκουρεμενα ζ3...ωστε να τα χρησιμοποιω για παραδειγματισμο των υπολοιπων!

Nickolas_s2k
25-03-12, 13:10
μολις βλεπω ωραιο ζ3 χαιρομαι πραγματικα και καθομαι και το χαζευω και λεω μπραβο στον ιδιοκτητη που ειναι μερακλης ! τοσα μπραβο δε σου χω πει εσενα?? :):):) Αντιθετα οταν βλεπω μαιμουδιες επανω λεω πωωωω το κατεστρεψε! χαχαχαχ

paganis
25-03-12, 21:19
μολις βλεπω ωραιο ζ3 χαιρομαι πραγματικα και καθομαι και το χαζευω και λεω μπραβο στον ιδιοκτητη που ειναι μερακλης ! τοσα μπραβο δε σου χω πει εσενα?? :):):) Αντιθετα οταν βλεπω μαιμουδιες επανω λεω πωωωω το κατεστρεψε! χαχαχαχ

τοτε βαλε ενα χερακι..να συμμαζεψουμε την κατασταση! γεμισαν οι δρομοι απο ζ3 του ταληρου και ιδιοκτητες που λογω φθηνης τιμης..νομιζουν πως μπορουν να το κανουν καρναβαλι..

Nickolas_s2k
25-03-12, 21:58
Δικιο εχεις..οι τιμεσ σε ολα τα αυτοκινητα πεσανε απελπιστικα και αν εχεισ παρατηρησει μιασ και μιλαμε για ζ3,τωρα τελευταια οσοι αγοραζουν ειναι 20 το πολυ 22 και παιρνουν μοντελα 96-99 με κανα ταλιρο οπως ειπες και κανουν οτι περναει απο το χερι τους για να γινουν fast and kagkourious .. εμενα προσωπικα με αφηνει αδιαφορο αν ο αλλος θελει να μπαξει σποιλερ φρυδια αεροτομες αερογραφιες ηχοσυστηματα νικελ κλπ γιατι στην τελικη δικο του ειναι του βαζει φωτια και το καιει..αμα αρεσει σ'αυτον τι με νοιαζει εμενα; Εγω τη γνωμη μου λεω μονο και εσυ το ιδιο κανεις και ο καθενας μετα αποφασιζει και κανει αυτο που θα του προσφερει ευχαριστηση! Αλλωστε η εμφανιση ενος αυτοκινητου δειχνει και το γουστο του ιδιοκτητη.οπως υπαρχουν e30 e36 e46 z4 κλπ που τα βλεπεις και τραβας αβερτα,,ετσι υπαρχουν και μεγαλα καρναβαλια και γυφτε ολε... That's life τι να κανουμε.. Οπου μπορουμε και γνωριζουμε να δινουμε καμια συμβουλη σε οποιο φιλο εχει καποιο προβλημα η απορια αλλα απο κει και περα δεν μας πεφτει και λογος για να μη γινομαστε και κακοι :):)

BMW Power
26-03-12, 08:43
Εδώ είναι αυτό που ζητάς #3 :

Retrofit, Chrome Line Exterieur (http://bmwfans.info/parts/catalog/Z3/Roadster/Europe/Z3_1.8-M43/browse/vehicle_trim/retrofit_chrome_line_exterieur/)

Και δεν είναι ακριβό.

Βέβαια ούτε εμένα μου αρέσει.

leonidaskal
26-03-12, 19:56
Ρε παιδια μια ερωτηση εκανε ο ανθρωπος .τα γουστα διαφερουν σιγουρα και ο καθενας ιτι θελει κανει
φιλε το link που σου δωσανε πολυ σωστο και η τιμη super
κοιταξε αν σε συμφερει και πραξε αναλογως αλλιως αυτολλητο φυλλο αλουμινιου και εισαι ο.κ
το εκανε φιλος σε ζ3 και βγηκε ο.κ(του ειδε απο το δικο μου )
βεβαια αν θες τι γνωμη μου επειδη το εχω δει το συγκεκριμενο σε πολλα χρωματα ζ3 μονο στο μαυρο και μλε χρωμα μου αρεσει αλλα παλι περι ορεξεος .......

paganis
26-03-12, 21:35
Ρε παιδια μια ερωτηση εκανε ο ανθρωπος .τα γουστα διαφερουν σιγουρα και ο καθενας ιτι θελει κανει
φιλε το link που σου δωσανε πολυ σωστο και η τιμη super
κοιταξε αν σε συμφερει και πραξε αναλογως αλλιως αυτολλητο φυλλο αλουμινιου και εισαι ο.κ
το εκανε φιλος σε ζ3 και βγηκε ο.κ(του ειδε απο το δικο μου )
βεβαια αν θες τι γνωμη μου επειδη το εχω δει το συγκεκριμενο σε πολλα χρωματα ζ3 μονο στο μαυρο και μλε χρωμα μου αρεσει αλλα παλι περι ορεξεος .......

απο αυτα ακριβως ..προσπαθουμε να τον αποτρεψουμε...αλλα οπως ειπες..''γουστα ειναι αυτα'''

zografias
26-03-12, 22:12
Το Ζ3 μου είναι σκούρο πράσινο...
Το σκεφτόμουν ότι θα ταίριαζε με την μπάρα από πίσω...
Αλλά...!!! Μπορώ να δεχτώ τις γνώμες σας, μιας και είστε πιο παλιοί στο τομέα Ζ3 και θα έχουν δει τα μάτια σας πολλά για να μου τα λέτε όλα αυτά..
Ευχαριστώ πολύ τον admin που μου είχε την λύση στο τσεπάκι, αλλά δεν το κόβω τελικά...
(Nikolas_s2k με τη κούκλα Ζ3, κι εγώ μικρός είμαι σε ηλικία αλλά δεν βρίσκω κακό που εκτιμάω το ωραίο και μου δόθηκε η ευκαιρία να το αποκτήσω πλέον...)

Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν!!!

Nickolas_s2k
26-03-12, 22:48
Φιλαρακι και εγω δεν ειμαι μεγαλος σε ηλικια και παντα ειχα ονειρο μια ζ3 απο πολυ μικρος οταν ειχε πρωτοβγει και οταν την απεκτησα πριν απο καποια χρονια χαρηκα πολυ που μπορεσα να εχω αυτη τη δυνατοτητα !απο τοτε φυσικα εχουν αλλαξει πολλα πανω στο αμαξι συμφωνα με το προσωπικο μου γουστο και αναγκες οδηγησης.. και ολα αυτα που λεμε εδω περι γουστου κλπ, τα λεμε επειδη για μερικους απο μας η ζ3 ειναι ερωτας και εγω γουσταρω πολυ να τις βλεπω περιποιημενες και ομορφες χωρις καβουριλικια επανω..μου αρεσει να εχει το γουστο του καθενος το αμαξι του γιατι αυτος ειναι που το χαιρεται πραγματικα απλα οταν βλεπω καγκουριες σε ζ3 στενοχωριεμαι... υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορει να βελτιωσει κανεις στο ζ και εμφανισιακα και απο θεμα στησιμο ορεξη να υπαρχει υπομονη και φυσικα χρηματα που ειναι το βασικοτερο!σιγα σιγα ομως και ενα ενα πραγμα το φερνεις στα μετρα σου.. καλα χιλιομετρα να εχεις να το ευχαριστηθεις και για οτι απορια εχεις εδω ειμαστε να βοηθαμε!!:) βλεπε ρωτα μαθαινε και οπως ειπες συνεχισε να εκτιμας το ωραιο!! καλοταξιδη και παλι!!

leonidaskal
26-03-12, 23:16
φιλε νικολα (αν μου επιτρεπεις να σε αποκαλω φιλο)με βρισκεις απολυτα συμφωνο με οσα λες,εκτος απο το χρωμε φιλετακι,εμενα μου αρεσει πολυ στο δικο μου.
φιλε zografia καλοταξιδο και καλως ορισες ,βαλε καμια φωτο να το καμαρωσουμε,παντως μην το κανεις με το χρωμα που εχεις δε θα λεει

Nickolas_s2k
26-03-12, 23:43
τι ερωτησεις ειναι αυτες..? :) ολοι εδω ειμαστε μια παρεα και ''μοιραζομαστε'' αυτο το χωρο για να λυνουμε οποια απορια μπορει να εχουμε και να μαθαινουμε καινουργια πραγματα..

zografias
26-03-12, 23:56
Νικόλα σε πήραμε από φόβο.. :D
Ευχαριστώ παιδιά για τις ευχές!
Το θέμα αυτό έκλεισε, δεν θα το επιχειρήσω.. Οι συμβουλές σας με βοήθησαν πολύ!