PDA

Επιστροφή στο Forum : Ντύσιμο τιμονιού - λεβιέ


Lil
11-04-12, 20:32
Καλησπέρα το τιμονι μου εχει αρχισει και ξεφτίζει και το δερμα στον λεβιε ταχυτήτων εχει ανοιξει σε 2 σημεία..
Πηγα σήμερα στην CONNOLLY - AUTOSTOP, στην λεωφορο Γερακα να ρωτησω για τιμη, και μου ειπαν 260 ευρω :lamer: και το αμαξι μεσα μιάμιση μερα... το ποσο μου φαίνεται τουλάχιστον υπερβολικό.. εχει κανεις καμια εναλλακτική πρόταση? ή κανεναν λογικο μαστορα να μ προτεινει?

Driver M
11-04-12, 23:24
Τόσα τους λείπουν?

Δεν έχω να προτείνω κάποιον συγκεκριμένο, αλλά το ντύσιμο στο τιμόνι γύρω στα 90-100 ευρώ παίζει.
Και λεβιέ μπορείς να πάρεις καινούριο με κανα 40άρι ευρώ. Δεν ξέρω πόσο κοστίζειη επισκευή κι αν αξίζει τον κόπο κιόλας.

ThaNOS E46coupe
11-04-12, 23:32
τί λένε ρε? Αντί να πέφτουν ανεβαίνουν? Δε πάμε καλά. Μάνο Τόσο έχει καινούριο πές τους. Υπάρχει κάπου ανάλογο θέμα κ αν δεν κάνω λάθος αναφέρονται και κάποιοι επαγγελματίες!

panos 316T
11-04-12, 23:48
Κοιτα ποστ 407 στο μπαξ νο9.
Τον μαστορα τον τσιμπησα απο δω μεσα.
Πρωτα κοιτα τις δουλειες που χει κανει(κανε ενα search) και αν ψηνεσαι πες μου.

Επισης ερχεται στο χωρο σου με μηχανη ,σου παιρνει το τιμονι κλπ κλπ
Αλλιως πας απο το μαγαζι του.

LEO328
11-04-12, 23:58
Καλησπέρα το τιμονι μου εχει αρχισει και ξεφτίζει και το δερμα στον λεβιε ταχυτήτων εχει ανοιξει σε 2 σημεία..
Πηγα σήμερα στην CONNOLLY - AUTOSTOP, στην λεωφορο Γερακα να ρωτησω για τιμη, και μου ειπαν 260 ευρω :lamer: και το αμαξι μεσα μιάμιση μερα... το ποσο μου φαίνεται τουλάχιστον υπερβολικό.. εχει κανεις καμια εναλλακτική πρόταση? ή κανεναν λογικο μαστορα να μ προτεινει?
πηγες και συ μωρε αδερφακι μου στο φαρμακειο......:rofl2:
μανο πες τους καλυνηχτα και κουνα τους το μαντηλι....ακου 260ε!:bugeye:
τωρα μου πηρανε εμενα για τιμονι και 4 πλαινα ολα με γνησιο δερμα.....:nixweiss:
λοιπον με 180ε εισαι κομπλε πιστευω....ακου......
θα πας στον ζωγραφο στους αγιους αναργυρους να στο ντυσει με δερμα και τριχρωμο γαζι της Μ.υπολογισε 120ε.εμενα μου κανε καλη δουλεια στο προηγουμενο τιμονι μου.
θα τον δεις στο δεξι σου χερι εκει που τελειωνει η μεγαλη ευθεια του στρατοπεδου πριν μπεις κατω απο τη γεφυρα για λιοσιων.....
με τον λεβιε μην ασχοληθεις καν.παρε καινουργιο original απο ebay.
για μενα ο νο1 λεβιες bmw ειναι αυτος που φοραω ο ZHP (τον εχει και ο θανος απλα εμενα ειναι φωτιζομενος)....
απλος:http://www.ebay.de/itm/Neu-Original-BMW-M-Schaltknauf-Short-Shift-M3-E36-E30-E46-E34-E46-E9x-5-6-gang-/300692190061?pt=DE_Autoteile&hash=item4602a6b36d
φωτειζομενος:http://www.ebay.de/itm/BMW-Short-Shift-M-Schaltknauf-Leder-5-Gang-BELEUCHTET-/180846054194?pt=DE_Autoteile&hash=item2a1b43cb32
56ε ο απλος και 90ε ο φωτειζομενος.διαλεγεις και παιρνεις.
αυτα απο μενα.ελπιζω να βοηθησα.....

Lil
12-04-12, 01:17
Ευχαριστω πολυ guys.. μα ναι και εμενα μου επεσαν τα... φρυδια στο πατωμα οταν μ πε 260...

Πανο θα τσεκαρω, βασικα στο τιμονι θα ηθελα να το κανω και λιγο πιο χοντρο δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο κτ τετοιο, οσο για τον λεβιε φοραω αυτον που ποσταρε ο LEO τον απλο...και σκεφτομουν το ντυσιμο για να κανω αναλογες ραφες με του τιμονιου (κοκκινες) ΑΛΛΑ ολα αυτα ενω δεν ηξερα οτι βγαινει και φωτιζομενος... ερωτευτικα... leo θελω να δω τον λεβιε σου... χμμ αυτο ακούστηκε καπως...

giannis 116
12-04-12, 02:18
Εχεις κι απο μενα πμ για 'δερματάδες'.

Lil
12-04-12, 02:32
checked... ευχαριστω

gearboxer
12-04-12, 08:24
Καλησπέρα το τιμονι μου εχει αρχισει και ξεφτίζει και το δερμα στον λεβιε ταχυτήτων εχει ανοιξει σε 2 σημεία..
Πηγα σήμερα στην CONNOLLY - AUTOSTOP, στην λεωφορο Γερακα να ρωτησω για τιμη, και μου ειπαν 260 ευρω :lamer: και το αμαξι μεσα μιάμιση μερα... το ποσο μου φαίνεται τουλάχιστον υπερβολικό.. εχει κανεις καμια εναλλακτική πρόταση? ή κανεναν λογικο μαστορα να μ προτεινει?

Mήπως ζήτησες δέρμα βασιλικής κόμπρας δια χειρός Σταλλόνε;; :bigthumb:

Dim77
12-04-12, 08:37
Mήπως ζήτησες δέρμα βασιλικής κόμπρας δια χειρός Σταλλόνε;; :bigthumb:

Χαχαχαχα
Και πήγε να του φέρει :smokin:
http://www.herper.com/www.moviesonline.ca/movie-gallery/albums/John_Rambo/John_Rambo-4.jpg

:icon18:

Απλά στο θέμα μας (τάχα...για να μην είμαι εντελώς offtopic), μήπως παίζει ρόλο και η ποιότητα του δέρματος?
Ας πούμε με 100 ευρώ να ξεφτίσει σε 1-2 χρόνια και με 250 ευρώ να είναι πολύ ανώτερο το δέρμα που θα χρησιμοποιηθεί και να είναι πιό ωραίο και με πολύ μεγαλύτερη αντοχή.

LEO328
12-04-12, 08:46
χαχαχαχα δεν υπαρχετε και οι 2!ο ενας δειξε μου τον λεβιε σου ο αλλος απο δερμα βασιλικης κομπρας...χαχαχαχαχαχα θα παθω τιποτα πασχαλιατικα!
Μανο ο λεβιες αυτος δεν βγαινει φωτειζομενος απο την bmw.τον εχει κανει μετατροπη ο γερμανος και τα καταφερε πολυ καλα σε οεμ προτυπα.εφοσον ειναι γνησιος ομως να και γω αν τον βγαζει η bmw η' οχι.χεχε.

petroscf
12-04-12, 08:57
Lil έχω ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ μάστορα, έχεις pm

stelmaniac
12-04-12, 18:34
Μανο εφτιαξε Κατσαραιος προχθες τιμονι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ με 100ε απλο 46αρι διχαλο σε Μ πιο χοντρο δηλαδη μαζι με το τριραφο. Πες αμα θες να επικοινωνησω να πιουμε και καφε φιλε...

Dim77
12-04-12, 18:49
Μανο εφτιαξε Κατσαραιος προχθες τιμονι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ με 100ε απλο 46αρι διχαλο σε Μ πιο χοντρο δηλαδη μαζι με το τριραφο. Πες αμα θες να επικοινωνησω να πιουμε και καφε φιλε...

Ας βάλει καμιά φώτο να το καμαρώσουμε :ylsuper:...και εμείς που έχουμε το γνήσιο Μ με τις ραφές, μπορεί να χρειαστούμε αλλαγή δέρματος (από Cobra φυσικά :smokin: )

gearboxer
12-04-12, 19:22
Χαχαχαχα
Και πήγε να του φέρει :smokin:
http://www.herper.com/www.moviesonline.ca/movie-gallery/albums/John_Rambo/John_Rambo-4.jpg

:icon18:

Απλά στο θέμα μας (τάχα...για να μην είμαι εντελώς offtopic), μήπως παίζει ρόλο και η ποιότητα του δέρματος?
Ας πούμε με 100 ευρώ να ξεφτίσει σε 1-2 χρόνια και με 250 ευρώ να είναι πολύ ανώτερο το δέρμα που θα χρησιμοποιηθεί και να είναι πιό ωραίο και με πολύ μεγαλύτερη αντοχή.

Χαχαχαχα αυτό ακριβώς εννοούσα Μήτσο!
Και για να μην με νομίζεις offtopic....δες εδώ (http://www.flickr.com/photos/wishinteriors/4790941562/)! (ασορτί με το μπακετ)

KATSARAIOS
13-04-12, 00:24
Μανο εφτιαξε Κατσαραιος προχθες τιμονι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ με 100ε απλο 46αρι διχαλο σε Μ πιο χοντρο δηλαδη μαζι με το τριραφο. Πες αμα θες να επικοινωνησω να πιουμε και καφε φιλε...

motoderma.gr
Μακρυγιαννη 18 πριν την Θηβων οπως μπαινεις απο Κηφισο μετα το αλου φαν παρκ.
Ζητα τον Τζιμη εχει και ενα 46αρι μπεμβεδακιας ..
Η δουλεια ειναι απιστευτη

κμβ
13-04-12, 08:11
250€? Συγνωμη ρε παιδια,αλλα το να ντυσεις το σαλονι αυτοκινητου ποσο έχει????ΜΗπως να δωσεις αλλα 300€ για να σου κανουν σαλονι και τιμονι μαζι? Ολοι έχουν ρίξει τιμες, αυτοι μαλλον δεν εχουν κριση στο επαγγελμα τους!!!

x318big
13-04-12, 11:42
πριν 3,5 χρονια με 700 ευρω στο Δαμιγο (τον εμπορο) εβαλα καινουργια οροφη και εντυσα ΟΛΟ το σαλονι με δερμα ,πλαινα καθισματα ,φουστιτσες κ.λ.π .
Μαλλον τα λεφτα ,που σου ζητανε ,ειναι πολλα.

x318big
13-04-12, 11:43
πριν 3,5 χρονια με 700 ευρω στο Δαμιγο (τον εμπορο) εβαλα καινουργια οροφη και εντυσα ΟΛΟ το σαλονι με δερμα ,πλαινα καθισματα ,φουστιτσες κ.λ.π .
Μαλλον τα λεφτα ,που σου ζητανε ,ειναι πολλα.

KATSARAIOS
13-04-12, 13:34
motoderma.gr
Μακρυγιαννη 18 πριν την Θηβων οπως μπαινεις απο Κηφισο μετα το αλου φαν παρκ.
Ζητα τον Τζιμη εχει και ενα 46αρι μπεμβεδακιας ..
Η δουλεια ειναι απιστευτη

Μερικες φωτο απο την τελεια δουλεια,θα το βγαλω και οταν μπει κανονικα στο αυτοκινητο.

compact
13-04-12, 14:18
δες τι εχω κανει και εγω!!http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=21972
εχει φτιαξει πανω απο 30 τιμονια σε φιλους ενα απο αυτα ειναι και του πανου316τ.

Dim77
13-04-12, 19:22
Μερικες φωτο απο την τελεια δουλεια,θα το βγαλω και οταν μπει κανονικα στο αυτοκινητο.

Φαίνεται πολύ καλό στις φωτογραφίες.

Lil
17-04-12, 17:25
Μανο εφτιαξε Κατσαραιος προχθες τιμονι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ με 100ε απλο 46αρι διχαλο σε Μ πιο χοντρο δηλαδη μαζι με το τριραφο. Πες αμα θες να επικοινωνησω να πιουμε και καφε φιλε...

motoderma.gr
Μακρυγιαννη 18 πριν την Θηβων οπως μπαινεις απο Κηφισο μετα το αλου φαν παρκ.
Ζητα τον Τζιμη εχει και ενα 46αρι μπεμβεδακιας ..
Η δουλεια ειναι απιστευτη

Πηγα σημερα απο τον τζιμη αφισα το τιμονι του πα ακριβως πως το θελω, και ισως αυριο να το εχει ετοιμο, εν αναμονη αποτελεσματος λοιπον.


Ρε γιωργο αλλαξες αμαξι?

Lil
20-04-12, 19:31
Πηγα σημερα απο τον τζιμη (motoderma.gr Μακρυγιαννη 18, Ρέντης) αφισα το τιμονι του πα ακριβως πως το θελω, και ισως αυριο να το εχει ετοιμο, εν αναμονη αποτελεσματος λοιπον.


Ιδου...
35825 35826 35827 35828

Κόστος 100ε. Εμενα μ'αρεσει υπερβολικά, τα συμπερασματα δικα σας..

Το πηγα τριτη απογευμα , τεταρτη μεσημερι ηταν ετοιμο... απλα δεν ειχα χρονο για φωτος νωριτερα... thanks to Katsaraios και stelmaniac!

panos 316T
20-04-12, 20:00
Πααααααρα πολυ ωραιο! Με γειες ;)

ditris
20-04-12, 20:25
Ιδου...
35825 35826 35827 35828

Κόστος 100ε. Εμενα μ'αρεσει υπερβολικά, τα συμπερασματα δικα σας..

Το πηγα τριτη απογευμα , τεταρτη μεσημερι ηταν ετοιμο... απλα δεν ειχα χρονο για φωτος νωριτερα... thanks to Katsaraios και stelmaniac!
Τώρα να πούμε ότι ο τύπος δεν είναι καλλιτέχνης?Λάθος θάταν μεγαλο.Να πούμε ότι ηταν πολλά τα 100 ευρώ?Πάλι λάθος θάταν.Μεγειές...έγινε καλύτερο κ απο εργοστασιακό!Να το χαρεις....

gearboxer
20-04-12, 21:03
Πραγματικά ωραίο φίλε μου..Εύχομαι να το χαρείς μέχρι να το λιώσεις τελείως κι αυτό!

Ερώτηση: Το έντυσε πάνω από το παλιό ή κανονική εφαρμογή από το μηδέν;

sierra
20-04-12, 21:47
Μεγειά το τιμονάκι. Πολύ ωραίο στο έκανε να το χαρείς ...

LEO328
20-04-12, 21:52
πολυ καλο αποτελεσμα σε πολυ καλη τιμη.μπραβο στον μαστορα και με γειες στον μανο!:smokin:

Lil
20-04-12, 22:00
Ερώτηση: Το έντυσε πάνω από το παλιό ή κανονική εφαρμογή από το μηδέν;

Οταν πηγα του ειπα να μου το ντυσει απο πανω για να γινει πιο χοντρο.. αλλα ο μαστορας μου πε οτι θα πεταξει το παλιο δερμα θα βαλει προσθηκες και θα το περασει ολο καινουργιο γιατι ετσι γινεται σωστα!


σας ευχαριστω πολυ ολους

KATSARAIOS
21-04-12, 00:34
Πηγα σημερα απο τον τζιμη αφισα το τιμονι του πα ακριβως πως το θελω, και ισως αυριο να το εχει ετοιμο, εν αναμονη αποτελεσματος λοιπον.


Ρε γιωργο αλλαξες αμαξι?
Ναι Μανο το γυρισα σε κουπε
Ιδου...
35825 35826 35827 35828

Κόστος 100ε. Εμενα μ'αρεσει υπερβολικά, τα συμπερασματα δικα σας..

Το πηγα τριτη απογευμα , τεταρτη μεσημερι ηταν ετοιμο... απλα δεν ειχα χρονο για φωτος νωριτερα... thanks to Katsaraios και stelmaniac!
Πολυ ομορφο θα βαλω σε λιγες μερες και το δικο μου
Πραγματικά ωραίο φίλε μου..Εύχομαι να το χαρείς μέχρι να το λιώσεις τελείως κι αυτό!

Ερώτηση: Το έντυσε πάνω από το παλιό ή κανονική εφαρμογή από το μηδέν;
Η κανονικη διαδικασια ειναι ξεντυμα και ντυσιμο απο την αρχη.
Οταν πηγα του ειπα να μου το ντυσει απο πανω για να γινει πιο χοντρο.. αλλα ο μαστορας μου πε οτι θα πεταξει το παλιο δερμα θα βαλει προσθηκες και θα το περασει ολο καινουργιο γιατι ετσι γινεται σωστα!


σας ευχαριστω πολυ ολους
Στο τιμονι το Μ μπαινει μια εξτρα προσθηκη απο το εργοστασιο σε ολο το στεφανι ,κατι που πολλοι δερματαδες δεν το ξερουν η το αγνοουν,ο Τζιμης το εφαρμοζει και μετα βαζει το δερμα ναπα με κωδικο σαν της bmw...
Επομενη μου κινηση εκει θα ειναι ο ουρανος -αλλαγη σε μαυρο Μ με το ιδιο υφασμα σαν το εργοστασιακο απο το ιδιο εργοστασιο της Γερμανιας ...κοστος 100 ευρω ..
Ο τυπος ειναι επαγγελματιας και μπεμβεδακιας και παντα φιλικος να σου δειξη τις ποιοτητες που πρεπει να εχουμε στο δερμα στις bmw..

Vassilis E46 Cabrio
21-04-12, 13:49
Ο τυπος ειναι επαγγελματιας και μπεμβεδακιας και παντα φιλικος να σου δειξη τις ποιοτητες που πρεπει να εχουμε στο δερμα στις bmw..

Τέτοιοι επαγγελματίες σπανίζουν στις μέρες μας....Μπράβο τους!!!!

Υ.Γ. :Το τελικό αποτέλεσμα του τιμονιού είναι πραγματικά άριστο!!!!!!!

Dim77
23-05-13, 18:49
motoderma.gr
Μακρυγιαννη 18 πριν την Θηβων οπως μπαινεις απο Κηφισο μετα το αλου φαν παρκ.
Ζητα τον Τζιμη εχει και ενα 46αρι μπεμβεδακιας ..
Η δουλεια ειναι απιστευτη


Ιδου...
35825 35826 35827 35828

Κόστος 100ε. Εμενα μ'αρεσει υπερβολικά, τα συμπερασματα δικα σας..

Το πηγα τριτη απογευμα , τεταρτη μεσημερι ηταν ετοιμο... απλα δεν ειχα χρονο για φωτος νωριτερα... thanks to Katsaraios και stelmaniac!


Η κανονικη διαδικασια ειναι ξεντυμα και ντυσιμο απο την αρχη.

Στο τιμονι το Μ μπαινει μια εξτρα προσθηκη απο το εργοστασιο σε ολο το στεφανι ,κατι που πολλοι δερματαδες δεν το ξερουν η το αγνοουν,ο Τζιμης το εφαρμοζει και μετα βαζει το δερμα ναπα με κωδικο σαν της bmw...
Επομενη μου κινηση εκει θα ειναι ο ουρανος -αλλαγη σε μαυρο Μ με το ιδιο υφασμα σαν το εργοστασιακο απο το ιδιο εργοστασιο της Γερμανιας ...κοστος 100 ευρω ..
Ο τυπος ειναι επαγγελματιας και μπεμβεδακιας και παντα φιλικος να σου δειξη τις ποιοτητες που πρεπει να εχουμε στο δερμα στις bmw..


Πήγα το Ε200 και όντως η δουλειά απίστευτη και ο Τζίμης εξυπηρετικότατος.
Είναι ωραίο να φεύγεις πολύ ευχαριστημένος από κάποιο κατάστημα.

Έκανα και εγώ την προσθήκη για να γίνει λίγο σαν το ///Μ3 Ε46 τιμόνι στο BMW μου.
Και το έντυσε με ωραίο μάυρο δέρμα (σαν αυτό του τιμονιού Μ3Ε46) με μαύρες ραφές (ε...δεν είναι η E200 για κάτι άλλο).

Το τιμόνι είναι καλύτερο πλέον από το ΟΕΜ τιμόνι της W211 και της BMW 523 F10 που έχω οδηγήσει.

Μου θυμίζει ακριβώς το ολοκαίνουριο Μ3 τιμόνι που είχα βάλει πριν 5 χρόνια στο Ε46 για να αντικαταστήσω το mpack (ίδιο- Μ3 με μαύρες ραφές) που είχε 40-50.000χλμ.

gearboxer
23-05-13, 21:15
Πήγα το Ε200 και όντως η δουλειά απίστευτη και ο Τζίμης εξυπηρετικότατος.
Είναι ωραίο να φεύγεις πολύ ευχαριστημένος από κάποιο κατάστημα.

Έκανα και εγώ την προσθήκη για να γίνει λίγο σαν το ///Μ3 Ε46 τιμόνι στο BMW μου.
Και το έντυσε με ωραίο μάυρο δέρμα (σαν αυτό του τιμονιού Μ3Ε46) με μαύρες ραφές (ε...δεν είναι η E200 για κάτι άλλο).

Το τιμόνι είναι καλύτερο πλέον από το ΟΕΜ τιμόνι της W211 και της BMW 523 F10 που έχω οδηγήσει.

Μου θυμίζει ακριβώς το ολοκαίνουριο Μ3 τιμόνι που είχα βάλει πριν 5 χρόνια στο Ε46 για να αντικαταστήσω το mpack (ίδιο- Μ3 με μαύρες ραφές) που είχε 40-50.000χλμ.

Μήτσο τον είχα πάρει τηλέφωνο τον καλλιτέχνη πριν λίγους μήνες και μου είχε πει ότι ΔΕΝ ασχολείται πλέον με αυτοκίνητα και τιμόνια...Μάλλον θα του άρεσε το W211 και θα έκανε την εξαίρεση τι να πώ :love:

Dim77
23-05-13, 22:27
:confused: :confused: :nixweiss: :nixweiss:

zaharias
23-05-13, 23:08
Φωτο...???

Μεγεια Δημητρη...

stelmaniac
23-05-13, 23:12
Πήγα το Ε200 και όντως η δουλειά απίστευτη και ο Τζίμης εξυπηρετικότατος.
Είναι ωραίο να φεύγεις πολύ ευχαριστημένος από κάποιο κατάστημα.

Έκανα και εγώ την προσθήκη για να γίνει λίγο σαν το ///Μ3 Ε46 τιμόνι στο BMW μου.
Και το έντυσε με ωραίο μάυρο δέρμα (σαν αυτό του τιμονιού Μ3Ε46) με μαύρες ραφές (ε...δεν είναι η E200 για κάτι άλλο).

Το τιμόνι είναι καλύτερο πλέον από το ΟΕΜ τιμόνι της W211 και της BMW 523 F10 που έχω οδηγήσει.

Μου θυμίζει ακριβώς το ολοκαίνουριο Μ3 τιμόνι που είχα βάλει πριν 5 χρόνια στο Ε46 για να αντικαταστήσω το mpack (ίδιο- Μ3 με μαύρες ραφές) που είχε 40-50.000χλμ.

Καλα ρε γιαπωνεζικο καθαρμα, ηρθες πειραια και δεν πηρες ενα τηλεφωνο? :ban:

Dim77
23-05-13, 23:57
Καλα ρε γιαπωνεζικο καθαρμα, ηρθες πειραια και δεν πηρες ενα τηλεφωνο? :ban:

Βιαστικά βρε Στέλιο...άντε θα έρθει η ώρα της συνάντησης να θαυμάσετε όλοι το αστέρι :owned:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/48/Mercedes-Benz_logo.svg/200px-Mercedes-Benz_logo.svg.png

Φώτο έβγαλα με το κινητό, αλλά δεν είναι καλή. Επιφυλάσσομαι.

Είναι σαν το τιμόνι του Lil το δέρμα, με μαύρες ραφές χωρίς τα ''αυτάκια'' για τους αντίχειρες (έτσι το ήθελα δηλαδή).

120ihatch
24-05-13, 07:45
To τιμόνι είναι ΤΕΛΕΙΟ ! καλορίζικο και καλόστριφτο!