PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΜΕΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ...


sierra
13-04-12, 00:30
Καλημέρα σε όλους. Στις 12 - 02 - 2009 πήρα το αμάξι το οποίο λόγω του προβλήματος που ξέρετε πολλοί δεν το κυκλοφορούσα. Τον Μάιο του 2011 και μετά από πολλά δικαστήρια βγήκε η τελεσίδικη απόφαση ότι το αμάξι νόμιμα το κατέχω (τα χρήματα που είχα πληρώση τα πηρε ο μαντράς και εξαφανήστικε και το αμάξι ήταν της EUROBANK). Η τράπεζα από τότε με ταλαιπωρούσε και δεν μου έκανε την μεταβίβαση και ζήταγε στην αρχή 10000 euro μετά έπεσε στις 6000 euro κ.λ.π. Από σήμερα (χθες) όμως η άδεια γράφει: 12 - 04 - 2012 ιδιοκτήτης ΜΑΓΚΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ και η χαρά μου δεν περιγράφετε. Οπότε καταλαβένετε ότι ήρθε η ώρα να την ευχαριστηθώ, γιαυτό μοιράζομαι και την χαρά μου μαζί σας. Φυσικά έχω πιεί και μερικά ποτηράκια. Στην επόμενη συνάντηση τα λέμε...

Dim77
13-04-12, 11:16
Μπράβο Παναγιώτη. Λύτρωση.

stelmaniac
13-04-12, 14:43
Παναγιωτη τωρα που εγινες και επισημα ιδιοκτητης,ξερεις τι θα κανεις.....

sierra
13-04-12, 20:30
Παναγιωτη τωρα που εγινες και επισημα ιδιοκτητης,ξερεις τι θα κανεις.....

Για πες για πες... Έχω κολλήσει...

stelmaniac
14-04-12, 00:13
Nα το πουλησεις βρε..χαχαχαχα!!!

sierra
14-04-12, 09:12
Nα το πουλησεις βρε..χαχαχαχα!!!

χαχαχαχαχα... Ναι έχεις δίκιο... Να κάνω μια βόλτα πρώτα; :rofl2: :rofl2: :rofl2:

rapid_fast
10-05-12, 08:21
Καλημέρα σε όλους. Στις 12 - 02 - 2009 πήρα το αμάξι το οποίο λόγω του προβλήματος που ξέρετε πολλοί δεν το κυκλοφορούσα. Τον Μάιο του 2011 και μετά από πολλά δικαστήρια βγήκε η τελεσίδικη απόφαση ότι το αμάξι νόμιμα το κατέχω (τα χρήματα που είχα πληρώση τα πηρε ο μαντράς και εξαφανήστικε και το αμάξι ήταν της EUROBANK). Η τράπεζα από τότε με ταλαιπωρούσε και δεν μου έκανε την μεταβίβαση και ζήταγε στην αρχή 10000 euro μετά έπεσε στις 6000 euro κ.λ.π. Από σήμερα (χθες) όμως η άδεια γράφει: 12 - 04 - 2012 ιδιοκτήτης ΜΑΓΚΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ και η χαρά μου δεν περιγράφετε. Οπότε καταλαβένετε ότι ήρθε η ώρα να την ευχαριστηθώ, γιαυτό μοιράζομαι και την χαρά μου μαζί σας. Φυσικά έχω πιεί και μερικά ποτηράκια. Στην επόμενη συνάντηση τα λέμε...

Νομίζω ήρθε η ώρα, να διεκδικήσεις τα χρήματα της απομείωσης της αξίας του οχήματος
απο την τράπεζα..
Αν δηλαδή, στο διάστημα των 2 ετών που καθόταν άπραγο, έχει χάσει π.χ. 5000 ευρω
σε αξία, πρέπει να στα δώσουν αυτοί που δεν σου επέτρεπαν να το κυκλοφορήσεις...
Δεν ξέρω αν γίνεται στην Ελλάδα, ξέρω σίγουρα οτι γίνεται στην Αγγλία..
Αντε, καλά χιλιόμετρα!!!

sierra
15-05-12, 23:34
Νομίζω ήρθε η ώρα, να διεκδικήσεις τα χρήματα της απομείωσης της αξίας του οχήματος
απο την τράπεζα..
Αν δηλαδή, στο διάστημα των 2 ετών που καθόταν άπραγο, έχει χάσει π.χ. 5000 ευρω
σε αξία, πρέπει να στα δώσουν αυτοί που δεν σου επέτρεπαν να το κυκλοφορήσεις...
Δεν ξέρω αν γίνεται στην Ελλάδα, ξέρω σίγουρα οτι γίνεται στην Αγγλία..
Αντε, καλά χιλιόμετρα!!!

Ευχαριστώ Πάνο για την πληροφορία. Θα το ψάξω γιατί δεν ξέρω. Σήμερα είδα το μήνυμα σου γιατί έλειπα...

harristheo
04-06-12, 12:14
Όπως είπε και ο ραπιντ πολυ σωστά,
Να το κυνηγήσει.
Προσπάθησε όμως να βρεις δικηγόρο που να ειδικευεταινσε οχήματα, και ενδεχομενωςβσε τραπεζικα ζητήματα.
Μην πας με τον οποιονδήποτε γνωστό σου....

Άλωστε δεν έχεις τίποτα να χάσεις
Παρα μόνο να κερδίσεις.

Χάρης

sierra
05-06-12, 19:56
Όπως είπε και ο ραπιντ πολυ σωστά,
Να το κυνηγήσει.
Προσπάθησε όμως να βρεις δικηγόρο που να ειδικευεταινσε οχήματα, και ενδεχομενωςβσε τραπεζικα ζητήματα.
Μην πας με τον οποιονδήποτε γνωστό σου....

Άλωστε δεν έχεις τίποτα να χάσεις
Παρα μόνο να κερδίσεις.

Χάρης

Ναι θα το κάνω και θα το ψάξω αυτό που είπε ο Πάνος...