PDA

Επιστροφή στο Forum : συναγερμος σε Μ3 E46 προβλημα


driver team
27-04-12, 11:02
καλημερα σε ολους εδω και λιγες μερες ο συναγερμος μου εχει παθει εγγεφαλικο... κλειδωνω και μετα απο λιγο χτηπαει μονος του χωρις λογο και αιτια!!!
εχει καποιος καποια ιδεα γιατο τι μπορει να συμβαινει?ειναι ο γνησιος συναγερμος της bmw
...

EVERGET
27-04-12, 11:24
Το έχει πάθει και το δικό μου. Πρέπει να αλλάξεις τον διακόπτη του συναγερμού που υπάρχει στο χώρο του κινητήρα και πιέζεται από το καπό. Είναι πολύ φθηνός.

driver team
27-04-12, 12:00
Το έχει πάθει και το δικό μου. Πρέπει να αλλάξεις τον διακόπτη του συναγερμού που υπάρχει στο χώρο του κινητήρα και πιέζεται από το καπό. Είναι πολύ φθηνός.
σ ευχαριστω πολυ πολυ....αν το αποσυνδεσω προσωρινα μεχρι να ερθει το ανταλλακτικο θα κανω δουλεια λες?

E36 RULES!!
27-04-12, 12:13
Λογικά θα κάνεις, ναι! μακαρι να'ναι αυτο, αν δεν ειναι, κοίτα μηπως υπαρχει καπου αλλού διαρροή ρεύματος και τον κάνει να χτυπαει.

driver team
27-04-12, 12:28
αποσυνδεσα την φισα λογικα πρεπει ναναι αυτη που ειναι στην πισω μερια του καπο...δεν βλεπω αλλη..αν κανω λαθος ας με διορθωσετε....και κανω τσεκ απ να δω..ως τωρα δεν παιζει...για να δουμε...θα σκοτωθω με τους γειτωνους το βραδυ η οχι?χαχαχα....ευχαριστω πολυ παιδια για τις αμεσες απαντησεις..

EVERGET
27-04-12, 12:47
Ναι εκεί πίσω είναι, εάν όντως φταίει αυτό δεν θα χτυπήσει πάλι αφού το αποσυνέδεσες. Πάντως η βλάβη στον διακόπτη καταγράφεται και στον εγκέφαλο οπότε ο μηχανικός σου μπορεί να το δει και με το διαγνωστικό και να σιγουρευτείς ότι είναι αυτό.

MZ3
27-04-12, 16:06
ειναι ευαισθειτα αυτα τα πραματακια στις σιλικονες και τα γυαλιστικα..