PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόθεση αγοράς Ζ3..ΝΑΙ,ΟΧΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ???


DayDreamer
05-05-12, 18:21
καλησπέρα στο forum.σκέφτομαι να αγοράσω μια Ζ3...έχει κανείς εμπειρία απο το εν λόγω μοντέλο?τι να προσέξω?

ευχαριστώ πολύ!!!

stelmaniac
05-05-12, 19:48
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=101

bmwz3m44
08-05-12, 17:52
πες και το λογο που θελεις να αγορασεις z3 και μετα θα σου τα πουμε ολα.χωρις παρεξηγηση.

Nickolas_s2k
08-05-12, 19:51
απο ποιο μοντελο φιλε μου να εχουμε εμπειρια και για πιο κινητηρα λες ? ζ3 εβγαινε απο 1996 εως 2002 με πολλους τυπους κινητηρα ! τα μοντελα facelift μαλιστα απο 2000 και μετα εχουν χαοτικες διαφορες σε σχεση με τα προηγουμενα σε ολους τους τομεις και ακριβολογω σε αυτο που λεω..επισης πες μας τι ποσο διαθετεις για να μπορεσουμε να σε κατατοπισουμε καλυτερα.. οι τιμες εχουν πεσει αλλα τα καλα ζ3 που πωλουνται αυτη την εποχη ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου και αν...

paganis
10-05-12, 22:40
το ζ3 ειναι ενα αμαξι ...που πρεπει να εισαι διαθετιμενος να κανεις παραχωρησεις...ιδιαιτερα αν θελεις καποιο με λιγα κυβικα!ακομα και αν το αγορασεις συνειδητοποιημενα γνωριζοντας τι παιρνεις...ειναι ενα οχημα που θα πρεπει να εισαι ηδη ερωτευμενος μαζι της ....αλλιως θα ειναι ενα μεταβατικο αυτοκινητο μεχρι το επομενο και μην μπαινεις καν στον κοπο!
για καποιους απο εμας...το ζ3 ειναι ερωτας , παρολλο που γνωριζουμε πως υπαρχουν καλυτερα οχηματα στην κατηγορια του.στην εργοστασιακη μορφη του! παρα ταυτα το ζ3...μπορει να προσφερει απιστευτες στιγμες ...ητε σε χαλαρους ρυθμους με κουκουλα κατεβασμενη...ητε σε ορεινο στροφιλικι...ητε στο γκαραζ , χαζευοντας την σιλουετα του!
το ζ3 εχει ομως και μεγαλα πλεονεκτηματα...απεναντι σε ολους τους ανταγωνιστες του..!
-.παιρνει πληθωρα αναβαθμισεων απο μεγαλυτερα μοντελα...κατα προτιμηση απο ζ3μ!
-ειναι ηδη all time classic
-κατα μεγαλο ποσοστο η πισω αναρτηση προερχεται απο ε30...που ειναι το τελευταιο happy tail , οχημα της bmw...αν σου αρεσουν τα καφριλικια
- τα μηχανολογικα ανταλλακτικα του, ειναι ευκολα να τα βρεις και σχετικα φθηνα!

αν το αποφασισεις...αγορασε ενα facelift...μην κολλησεις σε μια τυχον μικρη οικονομικη διαφορα απο το προ φεισλιφτ....αξιζει και με το παραπανω!

zografias
11-05-12, 15:52
Τώρα αγόρασα κι εγώ Ζ3 φίλε μου!
Ό,τι κοιτάει κανείς σ' ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο, κοίτα και στο Ζ...
Εμένα είναι το πρώτο Ζ3 ('98) με 1.8 8V και μπορώ να σου πω ότι....με ενθουσιάζει κι ας μην είναι το δυνατότερο αυτοκίνητο που έχω οδηγήσει! Απλά είναι ΕΡΩΤΑΣ! Μπορεί να μου φαίνεται έτσι επειδή το έχω 1 μήνα και κάτι, αλλά... είναι απλά η BMW Z3, τα λέει όλα! ;)

Mike_gr
11-05-12, 16:25
εχει την καλυτερη κρεμαγιερα (κοντη) !! :)

giorgosz3
11-05-12, 16:41
για καποιους απο εμας...το ζ3 ειναι ερωτας , παρολλο που γνωριζουμε πως υπαρχουν καλυτερα οχηματα στην κατηγορια του.στην εργοστασιακη μορφη του! παρα ταυτα το ζ3...μπορει να προσφερει απιστευτες στιγμες ...ητε σε χαλαρους ρυθμους με κουκουλα κατεβασμενη...ητε σε ορεινο στροφιλικι...ητε στο γκαραζ , χαζευοντας την σιλουετα του!
ααααααχχχχχ....έτσι είναι! μεγάαααααλος έρωτας απο τα παιδικά χρόνια...

leonidaskal
16-05-12, 17:08
πλακα κανεις φιλε μου !!!!!!!!
σιγουρα ναι και παλι ναι !!! να το παρεις το κοριτσι και να το προσεχεις σαν τα ματια σου
bmw ειναι προσεχεις οτι και στα αλλα αυτοκινητα αλλα επειδη ειναι bmw μην φοβασαι και πολλα

Fodex2000
07-02-13, 19:59
Ναι! Να παρεις Ζ3 χωρις δευτερη σκεψη. Μολις εχει λιακαδα με μια κινηση το ανοιγεις και γινεσαι αλλος ανθρωπος... Χτες πηγα Χαλκιδα ,ειχε 17 βαθμους, το ανοιξα πηγα ,ηρθα μου εφυγε ολη η μιζερια της οχης.
Εχω το 1.8 , μοτερακι αθανατο, ελαφρυ και πολυ καλοστημενο ολο το οχημα.
Κανει και τα παντιλικια του, μια χαρα

6ylinder
07-02-13, 22:21
Έγκαιρο...:greenboun