PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσύνδεση μπαταρίας


ax1ss
03-06-12, 19:59
Καλησπέρα,
Έχω την e81 και θέλω να αποσυνδέσω την μπαταρία. Το θέμα είναι πως μετά θα αποκτήσω προσβαση- να ανοίξω το port pagaz (αφου την εχω αποσυνδέσει) για να την ξανασυνδέσω στο μέλλον, μιας που το αναλογικό κλειδί ανοίγει μονο τις μπροστά πόρτες και το πορτ παγκαζ ανοίγει ηλεκτρικα μόνο.
Ευχαριστώ

sakis4paok
03-06-12, 20:40
Καλησπέρα,
Έχω την e81 και θέλω να αποσυνδέσω την μπαταρία. Το θέμα είναι πως μετά θα αποκτήσω προσβαση- να ανοίξω το port pagaz (αφου την εχω αποσυνδέσει) για να την ξανασυνδέσω στο μέλλον, μιας που το αναλογικό κλειδί ανοίγει μονο τις μπροστά πόρτες και το πορτ παγκαζ ανοίγει ηλεκτρικα μόνο.
ΕυχαριστώΜπροστα στη μηχανη σου δεν εχεις ανταπτορα για το θετικο;μαλλον εχεις
λοιπον θα συνδεσεις με μια μπαταρια εκει το θετικο της το αλλο σε σωμα και το αμαξι θα εχει
κανονικα ρευμα.

ax1ss
04-06-12, 00:32
Σε ευχαριστώ αλλά πιστεύω οτί αυτο ειναι η "μπακάλικη" λυση, δεν μπόρει να μην το εχουν προβλέψει να γίνεται κ αλλώς. Κοινώς να μην εξαρτάσαι από άλλον

compact
04-06-12, 13:15
θα πρέπει να ρίξεις τις πλάτες των καθισμάτων και να ανοίξεις χειροκίνητα το πορτ παγκαζ από μέσα!
καλύτερη λύση είναι με τους πόλους από μπροστά.

sakis4paok
04-06-12, 13:37
θα πρέπει να ρίξεις τις πλάτες των καθισμάτων και να ανοίξεις χειροκίνητα το πορτ παγκαζ από μέσα!
καλύτερη λύση είναι με τους πόλους από μπροστά.οχι φιλε μπακαλικες λυσεις δε θελουμε καλυτερα να ριξουμε το καθισμα να χωθουμε μεσα και να βγαλουμε γενικα ταλαιπωρια

ax1ss
04-06-12, 15:47
Σίγουρα ανοίγει απο μέσα ρε παιδία ?

sakis4paok
04-06-12, 16:16
Σίγουρα ανοίγει απο μέσα ρε παιδία ?Μαλλον δε καταλαβες
θα συνδεσεις απο μπροστα τους ανταπτορες με μια μπαταρια και εισαι οκ.μπακαλικα η οχι αυτη ειναι η μονη σιγουρη λυση.