PDA

Επιστροφή στο Forum : η χαρα του να οδηγεις ενα Z


leonidaskal
04-06-12, 11:35
Aν και δεν ειμαι καθολου παλιος εδω μεσα ,θα ηθελα να εκφρασω την ικιανοποιηση μου για την υπαρξη αυτου εδω του χωρου .πραγματικα μεσα απο αυτη την σελιδα ετουτο το club εχει προσφερει πολλα σε πολλους.
πριν ενα χρονο κατα "διαβολικη" η και "θεια" ασν θελετε συμπτωση συναντηθηκα με ενα παιδικο μου ερωτα,οχι δενη μιλαω για γυναικα αλλα για το ζετακι μου που καποιος πλεον δεν ηθελε να εχει.φυσικα και τον ευχαριστω για αυτο ;)
Οσοι εχουν την τρελα μου θα καταλαβουν .σιγουρα δεν πηρα ενα υπεραυτοκινητο ,ουτε καν το καλητερο στην κατιγορια του και για πολους ισως και μια ξεπερασμενη και πολυφορεμενη ιδεα ,μια φθηνη λυση να κανω το κομματι μου που λενε
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ η χαρα του να εχεις, η αισθηση του να οδηγεις ενα αυτοκινητο που δεν παει αλλα ειδη ειναι all time classic με τις αδυναμιες του αλλα κατα κυριο λογω τα πλεονεκτηματα του δεν περιγραφεται με λιγα λογια
σε οσους αναρωτιουνται αν αξιζει μια bmw και κατα επεκταση μια z (περιλαμβανω και την ζ4 μεσα)εμεις ξερουμε πως στην ερωτηση ενα χαμογελο φτανει ,και μια βολτα για να κλεισει στοματα
δεν θελω να ανοιξω καποια σηζητηση,δεν ψαχνω απαντησεις ,ενα ευχαριστω σε ολους οσους ασχολουναι και θα ασχολουνται,σε φιλους που εγιναν και σε αυτους που θα γινουν μεσα απο εδω λυνοντας μια απορια ,προσφερωντας βοηθεια .δινωντας ενα ανταλακτικο ετσι απλα για το γουστο
στο μελλον τα ζ που καποιοι τωρα δεν υπολογιζουν θα εχουν πολλαπλασια αξια αλλα ποσο ευκολα αποχωριζεσαι κατι τοσο αγαπημενο
χρονια πολλα σε ολους σημερα του αγιου πνευματος με υγεια και καλες βολτες

αααααα μην ξεχασω για τις κουκουλες τι γνωμη εχετε μολις πηρα μια .μου λενε οτι ειναι χειροποιητη και ραμενη ασκριβως για το ζ3 .μηπως κανω ζημια στο χρωμα του.το λυπαμαι το καημενο να το τρωει ο καλοκαιρινος ηλιος:GrowUp:

Nickolas_s2k
04-06-12, 11:52
Κεντησες !!!! Πολυ ομορφο ποστ πραγματικα ... Ειναι το χαμογελο και η αισθηση που σου χαριζει η οδηγηση μιας ζ3 και οχι οι επιδοσεις κλπ... Οσο για την κουκουλα καλα εκανες και την πηρες για να προστατεψεις το χρωμα απο τον ηλιο..απλα να προσεχεις να ειναι καθαρη απο μεσα για να μη σου κανει σημαδακια και αραχνουλα..

zografias
07-06-12, 23:41
Aν και δεν ειμαι καθολου παλιος εδω μεσα ,θα ηθελα να εκφρασω την ικιανοποιηση μου για την υπαρξη αυτου εδω του χωρου .πραγματικα μεσα απο αυτη την σελιδα ετουτο το club εχει προσφερει πολλα σε πολλους.
πριν ενα χρονο κατα "διαβολικη" η και "θεια" ασν θελετε συμπτωση συναντηθηκα με ενα παιδικο μου ερωτα,οχι δενη μιλαω για γυναικα αλλα για το ζετακι μου που καποιος πλεον δεν ηθελε να εχει.φυσικα και τον ευχαριστω για αυτο ;)
Οσοι εχουν την τρελα μου θα καταλαβουν .σιγουρα δεν πηρα ενα υπεραυτοκινητο ,ουτε καν το καλητερο στην κατιγορια του και για πολους ισως και μια ξεπερασμενη και πολυφορεμενη ιδεα ,μια φθηνη λυση να κανω το κομματι μου που λενε
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ η χαρα του να εχεις, η αισθηση του να οδηγεις ενα αυτοκινητο που δεν παει αλλα ειδη ειναι all time classic με τις αδυναμιες του αλλα κατα κυριο λογω τα πλεονεκτηματα του δεν περιγραφεται με λιγα λογια
σε οσους αναρωτιουνται αν αξιζει μια bmw και κατα επεκταση μια z (περιλαμβανω και την ζ4 μεσα)εμεις ξερουμε πως στην ερωτηση ενα χαμογελο φτανει ,και μια βολτα για να κλεισει στοματα
δεν θελω να ανοιξω καποια σηζητηση,δεν ψαχνω απαντησεις ,ενα ευχαριστω σε ολους οσους ασχολουναι και θα ασχολουνται,σε φιλους που εγιναν και σε αυτους που θα γινουν μεσα απο εδω λυνοντας μια απορια ,προσφερωντας βοηθεια .δινωντας ενα ανταλακτικο ετσι απλα για το γουστο
στο μελλον τα ζ που καποιοι τωρα δεν υπολογιζουν θα εχουν πολλαπλασια αξια αλλα ποσο ευκολα αποχωριζεσαι κατι τοσο αγαπημενο
χρονια πολλα σε ολους σημερα του αγιου πνευματος με υγεια και καλες βολτες

αααααα μην ξεχασω για τις κουκουλες τι γνωμη εχετε μολις πηρα μια .μου λενε οτι ειναι χειροποιητη και ραμενη ασκριβως για το ζ3 .μηπως κανω ζημια στο χρωμα του.το λυπαμαι το καημενο να το τρωει ο καλοκαιρινος ηλιος:GrowUp:


Ωραίος!!! :+1:

giorgosz3
08-06-12, 09:18
ασε...εμένα είναι τώρα 2 βδομάδες στο συνεργείο, και θα είναι ακόμα 1...και δεν την παλεύωωωωωωωω....αυτόσ ο καιρός μου φαίνεται αιώνας, εχω πάθει στέρηση...

leonidaskal
10-06-12, 19:37
ρε συ φιλε γιωργο τι επαθε το ζετακι σου
μη μου λες για συνεργεια παθαινω :icon_pai:
το προβλημα με το μουαγε που ελεγες σε αλλο post ?
αν θες βοηθεια ριξε κανα σημα κατι θα γινει ειναστε πολυ τρελοι εδω μεσα
πρεπει να ερθω αθηνα σε μια συναντηση θα πεσει γελιο

giorgosz3
11-06-12, 09:09
ρε συ φιλε γιωργο τι επαθε το ζετακι σου
μη μου λες για συνεργεια παθαινω :icon_pai:
το προβλημα με το μουαγε που ελεγες σε αλλο post ?
αν θες βοηθεια ριξε κανα σημα κατι θα γινει ειναστε πολυ τρελοι εδω μεσα
πρεπει να ερθω αθηνα σε μια συναντηση θα πεσει γελιο
ναι αυτό με το μουαγιέ...δεν έβρισκα εντός Ελλάδος με τίποτα, και τελικά το εχω παραγγείλει στη BMW που ούτε και αυτοί το έχουν και περιμένω να έρθει απο γερμανία...:sleeping::sleeping:

zografias
11-06-12, 14:56
Ωχ.... ΒΜW και Γερμανίες ακούω... Για πες κόστος! Αν και είναι :offtopic: Χαχαχα

giorgosz3
11-06-12, 20:07
Ωχ.... ΒΜW και Γερμανίες ακούω... Για πες κόστος! Αν και είναι :offtopic: Χαχαχα
120€..αλλα το θέμα μου δεν είναι αυτό...και 170 θα έδινα αρκεί να το έιχα άμεσα!
προς το παρόν...:calm: :icon42:
πραγματικά στέρηση...οδηγώ τώρα ενα opel agila της μητέρας μου, οπότε καταλαβαίνεις...εκτός το οτι μου φαίνεται φορτηγό, ξενέρα σε ολο της το μεγαλείο.. όταν γυρίσω πίσω στο μωρό μου θα του κάνω ενα διπλό ΚΑΛΟ πλύσιμο, και θα το βγάλω ρομαντική βόλτα για ποτάκι :wub:

giorgosz3
11-06-12, 20:08
οτι βίντεο σχετικό με Ζ3 κυκλοφορεί στο youtube το εχω δει, και ααααχχχχ, αααααχχχχ αναπολώ

paganis
13-06-12, 14:11
εκτος απο την χαρα , του να οδηγεις μια ζ3...υπαρχει και η πικρα του να την εχεις και να μην την οδηγεις!
εχουν περασει σχεδον 6 μηνες , απο την στιγμη που κατεθεσα πινακιδες και οντως μου λειπει η ζετα μου!στην αρχη την εβγαζα μια φορα την εβδομαδα, βολτα τριγυρω στην γειτονια...στην πορεια ανα 2 βδομαδες..και τωρα πλεον μια φορα τον μηνα ...και αν!
καθε φορα που γυρναγα και την εκλεινα στο γκαραζ...μαραζωνα ,γνωριζοντας πως θα ξανασυναντηθουμε παλι στα κλεφτα και για κανα 2 τετραγωνα!
καθε φορα που ανοιγα το γκαραζ...την χαζευα κανα δεκαλεπτο , εκανα την δουλεια μου και κατοπιν εκλεινα την πορτα με παραπονο!
πλεον ακομα και σε κλειστο χωρο...την εχω κουκουλωσει...για να μην την βλεπω και στεναχωριεμαι!
ας πουμε οτι την κρυβω...ωστε να μην την σκεφτομαι..! βεβαια οποιος εχει δεθει με αυτο το αμαξι, γνωριζει καλα πως η ζετα ειναι ερωτας...και ειναι αναποφευκτο να την ποθεις και να κανεις σχεδια για το μελλον!
ακομα και τωρα...μαζευω πραγματακια...που μελλοντικα θα την κανουν ακομα καλυτερη και θα μου προσφερουν οδηγικη ευχαριστηση ,αλλα και οπτικη απολαυση!
το σιγουρο ειναι πως αν δεν προκυψει κατι σημαντικο και ειμαστε καλα...η ζετα θα κοσμει για παντα το γκαραζ μου...και καποια στιγμη θα βγει παλι στους δρομους!
οσοι λοιπον ειναι θυματα, της μαγειας της ζετας..ξερουν την αισθηση που μπορει να προσφερει...τις χαρες ..αλλα και καμια φορα την λυπη που μπορει να προκαλεσει...

Nickolas_s2k
13-06-12, 15:37
στην αρχη την εβγαζα μια φορα την εβδομαδα...στην πορεια ανα 2 βδομαδες..και τωρα πλεον μια φορα τον μηνα ...και αν!

καθε φορα που ανοιγα το γκαραζ...την χαζευα κανα δεκαλεπτο , εκανα την δουλεια μου και κατοπιν εκλεινα την πορτα με παραπονο... για να μην την βλεπω και στεναχωριεμαι! ας πουμε οτι την κρυβω...ωστε να μην την σκεφτομαι..!

Tι προστυχιες λες παλι βρε νοσταλγε του Τελη Σταλονε???:jester: :bigthumb::bigthumb:
Η Ελενη τις ξερει αυτες τις δραστηριοτητες σου ??

paganis
13-06-12, 15:58
βρε συκοφαντη...τι λες παλι???καλα , η τιμωρια θα ειναι παραδειγματικη...! εχω λαχανι χρωματακι...σε σπρει...και δεν ηξερα τι να το κανω,,,,χαχαααααα

Nickolas_s2k
13-06-12, 16:20
εχω πεσει στην αναγκη σου τωρα οποτε δε μιλαω αλλο ..χαχαχαχαχαχαχα

zografias
13-06-12, 18:31
εκτος απο την χαρα , του να οδηγεις μια ζ3...υπαρχει και η πικρα του να την εχεις και να μην την οδηγεις!
εχουν περασει σχεδον 6 μηνες , απο την στιγμη που κατεθεσα πινακιδες και οντως μου λειπει η ζετα μου!στην αρχη την εβγαζα μια φορα την εβδομαδα, βολτα τριγυρω στην γειτονια...στην πορεια ανα 2 βδομαδες..και τωρα πλεον μια φορα τον μηνα ...και αν!
καθε φορα που γυρναγα και την εκλεινα στο γκαραζ...μαραζωνα ,γνωριζοντας πως θα ξανασυναντηθουμε παλι στα κλεφτα και για κανα 2 τετραγωνα!
καθε φορα που ανοιγα το γκαραζ...την χαζευα κανα δεκαλεπτο , εκανα την δουλεια μου και κατοπιν εκλεινα την πορτα με παραπονο!
πλεον ακομα και σε κλειστο χωρο...την εχω κουκουλωσει...για να μην την βλεπω και στεναχωριεμαι!
ας πουμε οτι την κρυβω...ωστε να μην την σκεφτομαι..! βεβαια οποιος εχει δεθει με αυτο το αμαξι, γνωριζει καλα πως η ζετα ειναι ερωτας...και ειναι αναποφευκτο να την ποθεις και να κανεις σχεδια για το μελλον!
ακομα και τωρα...μαζευω πραγματακια...που μελλοντικα θα την κανουν ακομα καλυτερη και θα μου προσφερουν οδηγικη ευχαριστηση ,αλλα και οπτικη απολαυση!
το σιγουρο ειναι πως αν δεν προκυψει κατι σημαντικο και ειμαστε καλα...η ζετα θα κοσμει για παντα το γκαραζ μου...και καποια στιγμη θα βγει παλι στους δρομους!
οσοι λοιπον ειναι θυματα, της μαγειας της ζετας..ξερουν την αισθηση που μπορει να προσφερει...τις χαρες ..αλλα και καμια φορα την λυπη που μπορει να προκαλεσει...

Μελαγχόλησα! Στο garage είναι κλεισμένη λόγω οικονομικών ε..? Μην αγχώνεσαι, θα έρθουν καλύτερες μέρες για όλους μας...ελπίζω!!!:icon_pai:

Nickolas_s2k
13-06-12, 19:43
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να αγχωνεται γιατι ειναι και σε κρισιμη ηλικια και εχει αφησει και κατι δουλειες στη μεση που με ενδιαφερουν αμεσα..χαχαχαχαχ

Gregory-36-235
13-06-12, 20:02
Η ευχαρίστηση του καθένα μας με το δικο του αυτοκινητο άσχετα με το αν ειναι z3 z4 m3 m5 εχει να κανει με το ότι ειναι δικο σου!! Πολλοί απο εμάς κάνουμε στην άκρη αλλα ενδιαφέροντα κ διαθέτουμε χρόνο κ χρήμα για να απολαύσουμε μια γρηγορη βολτα στο σχιστο η μια ήρεμη περατζαδα στα στέκια μας!

paganis
13-06-12, 21:18
Μελαγχόλησα! Στο garage είναι κλεισμένη λόγω οικονομικών ε..? Μην αγχώνεσαι, θα έρθουν καλύτερες μέρες για όλους μας...ελπίζω!!!:icon_pai:

δεν ειναι καθαρα θεμα οικονομικων , θα μπορουσα να πληρωνα 300 ευρω τα τελη και αλλα τοσα για ασφαλεια ,για κανα εξαμηνο...αλλα κυριως προληψης , με τους αλητες που νομοθετουν ! εχω ακομα 2 οχηματα περασμενα στο ονομα μου...(χωρια 2 αντικες με κατατεθιμενες πινακιδες)...και καποιο θα επρεπε να θυσιαστει ,...στο βωμο του τεκμηριου...

leonidaskal
14-06-12, 16:07
το ατιμο το τεκμηριο
η αληθεια ειναι πως τα ατιμα τα ζ3 ακομα μετρανε στο δρομο
δε λεω για το δικο μου αφου και ξενα που βλεπω τα χαζευω\

paganis
14-06-12, 16:52
το ατιμο το τεκμηριο
η αληθεια ειναι πως τα ατιμα τα ζ3 ακομα μετρανε στο δρομο
δε λεω για το δικο μου αφου και ξενα που βλεπω τα χαζευω\

αν θες να δεις καποιο στο δρομο...που ακομα μετραει, δες του Νικολα! ενα facelift με εξτρα ..που ειναι αλλουυυυυυ....

Nickolas_s2k
15-06-12, 10:10
αν θες να δεις καποιο στο δρομο...που ακομα μετραει, δες του Νικολα! ενα facelift με εξτρα ..που ειναι αλλουυυυυυ....

:cheers: ναι ειναι εξτρα φεισλιφτ..χαχαχαχαχ

leonidaskal
16-06-12, 08:42
νικολα ποσο πηγε ο προφυλακτηρας τα σπαει μπροστα
βρηκα και κατι ζαντουλες 17 αρες μ6 στυλ στο e bay 600 ευρω με τα εξοδα αποστολης
τι λετε ρε παιδια να το κανω

giorgosz3
16-06-12, 08:57
leonidaskal έχεις πμ

Nickolas_s2k
16-06-12, 09:52
Αν και το θεμα ζαντα ειναι τελειως υποκειμενικο σε ζ3 εχω την εντυπωση οτι ταιριαζουν περισσοτερο ζαντες με πατουρα ασυμετρες διοτι δινουν ενα βαθος ειδικα πισω που χρειαζεται το αμαξι..εχω δει ζ3 με αυτες εδω τις ζαντες http://www.car.gr/parts/photos/1506424/ και μου αρεσε παρα πολυ!!!
Απο κει και περα για τον προφυλαχτηρα αν εισαι τυχερος υπολογισε κανα 250αρι-300αρι..

leonidaskal
16-06-12, 12:57
με τι νουμερο λαστιχο οι 17 αρες ομως γιατι υπαρχουν και μεταχειρησμενα σε καλες τιμες
το ειδα το πμ θα σου πω με πμ παλι

Nickolas_s2k
16-06-12, 13:58
225/45 μπρος πισω..αλλιως 225 μπροστα και 245 πισω με λιγο αυξημενη καταναλωση και λιγο χαμηλοτερες επιδοσεις

giorgosz3
16-06-12, 16:29
χαχα δε μας παίρνει 245+ πίσω ρε γμτ! εγω είχα 225 μπροστά κ 255 πίσω...δε λεω...κ*λάρα η ζετούλα, αλλα......τελικά τώρα που άλλαξα έβαλα 225/45/17 σε όλα

leonidaskal
16-06-12, 19:38
οχι το 205 που φοραω δηλαδη
γιατι το 225 το χαζο φοβαμαι ρε παιδια
1.8 η ζετουλα μη τη φορτωσω κιολας

Nickolas_s2k
16-06-12, 20:18
ε με 225 θα εχεις καλυτερο πατημα και λιγο πιο βαρυ τιμονι..το 205 για πισω ειναι τελειως λαθος! σε 16αρα ζαντα παιζεις 205 μπροστα 225 πισω και σε 17αρα κανονικα θελει 225 μπροστα 245 πισω αλλα μπορεις να βαλεις και πισω 225 και θα σαι μια χαρα.. παιζει ρολο και η ζαντα γιατι εμενα πχ που ειναι απο ζ3μ 9αρες οι πισω, ουσιαστικα δεν μπορω να βαλω κατω απο 245..δλδ μπορω αλλα ειναι λαθος!

leonidaskal
18-06-12, 14:15
νικολα μαζι σου για τα παραπανω νουμερα δεν διαφωνω αλλα αυτο που ρωταω ειναι
α.οι μαμα 16αρες ζαντες που φαινονται και στις φωτο εχουν λαστιχο 205 55
αν παρω 17αρα ελεγα να βαλω 205 45 μπρος πισω .ωραιο το 225 δε λεω αλλα ..........
β.στις 17αρες θα μπαινει το 205 45 και συγκεκριμενα κατι σαν αυτες εδω
http://i6.photos.scar.gr/2008/2008393_4_b.jpg

Nickolas_s2k
18-06-12, 16:41
Ρε Λεωνιδα αφου σου εξηγησα εχεις λαθος διασταση ακομα και τωρα..στις 16αρες σου θελεις 225 πισω οχι 205..μπροστα εισαι οκ.. τωρα αν με το καλο πας σε 17αρα το σωστο ειναι 225 μπροστα και 245 πισω.. απο κει και περα φυσικα εσυ μπορεις να βαλεις οτι θελεις κερδιζοντας σε καποιους τομεις και χανοντας σε καποιους αλλους! το αμαξακι σου εγω με αυτη τη ζαντουλα το βρισκω μια χαρα και την προτιμω απο μια replica 17αρα μ6 λοοκ!Αν θα θελες να βγουν λιγο πιο εξω οι τροχοι για καλυτερο οπτικο αποτελεσμα μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιους επωνυμους αποστατες πχ h&r για να αυξησεις λιγο το μετατροχιο ομως και κει παλι μπορει να μπλεξεις με τρεμουλα κλπ.. σε οτι επεμβαινουμε περαν του κατασκευαστη καπου κερδιζουμε και καπου χανουμε..και συνηθως ειναι περισσοτερα αυτα που χανουμε σε βαθος χρονου!!

leonidaskal
18-06-12, 17:15
σεβαστη η αποψη σου και μαλλον συμφωνω στα πιο πολλα
βεβαια τα φαρδια κοινως λαστιχα δεν ειναι του γουστου μου
θα δουμε για μενα αν και ενα τσιμπιμα στο πελμα των πισω ελαστικων μονο καλο μπορει να κανει

zografias
18-06-12, 22:54
Στο δικό μου έχω αποστάτες και δεν έχει κανένα θέμα...
Επίσης, προσωπική άποψη, αν θες να αλλάξεις ζάντες παίξε με τίποτα BBS ή στυλ τέτοιο που το έχω δει και ζήλεψα σαν τρελός και άσε τις Μ6 για την 6 series...

leonidaskal
19-06-12, 15:28
γινε πιο συγκεκριμενος τι αποστατες και γιατι, ποια η διαφορα που βλεπεις

leonidaskal
19-06-12, 15:29
νομιζω η ζαντα παντως ειναι θεμα γουστου καθαρα